О городском бюджете на 2009 год
Решение IХ сессии IV созыва Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 25 декабря 2008 года N 432/9. Зарегистрировано Управлением юстиции города Шахтинск Карагандинской области 09 января 2009 года N 8-8-60. Прекратило свое действие в связи с истечением срока - (письмо аппарата Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 26 января 2012 года № 2-13/19)
Сноска. Прекратило свое действие в связи с истечением срока - (письмо аппарата Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 26.01.2012 № 2-13/19).
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан" от 24 апреля 2004 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2009 год согласно приложению 1 к настоящему решению в следующих объемах:
1) доходы - 3 014 837 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 551 974 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5 096 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 26 414 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 431 103 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 250 тысяч тенге.
2) затраты – 3 021 070 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 6 600 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 6 600 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -12 833 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 12 833 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 12 833 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 22.04.2009 N 458/12 (вводится в действие с 01.01.2009); от 04.09.2009 N 494/14 (вводится в действие с 01.01.2009); от 25.11.2009 N 508/16 (вводится в действие с 01.01.2009).
2. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2009 год предусмотрены целевые трансферты в сумме 1 217 388 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты в сумме 1 121 543 тысяч тенге, из них:
5 264 тысяч тенге на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
4 050 тысяч тенге на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;

2009 жылға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының IV шақырылған IX сессиясының 2008 жылғы 25 желтоқсандағы N 432/9 шешімі. Қарағанды облысы Шахтинск қаласы Әділет басқармасында 2009 жылғы 09 қаңтарда N 8-8-60 тіркелді. Мерзімінің өтуіне байланысты өз қызметін тоқтатқан (Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихат аппаратының 2012 жылғы 26 қаңтардағы N 2-13/19 хатымен)
Ескерту. Мерзімінің өтуіне байланысты өз қызметін тоқтатқан (Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихат аппаратының 2012.01.26 N 2-13/19 хатымен).
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес қалалық Мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2009 жылға арналған қалалық бюджет осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 014 837 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдері – 551 974 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 096 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 26 414 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 2 431 103 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 250 мың теңге.
2) шығындар - 3 021 070 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операция бойынша сальдо – 6 600 мың теңге:
қаржылық активтерді сатып алу - 6 600 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттің дефициті - -12 833 мың теңге;
6) бюджет дефицитін қаржыландыру - 12 833 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылған қалдықтары - 12 833 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2009.04.22 N 458/12 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2009.09.04 N 494/14 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2009.11.25 N 508/16 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
2. 2009 жылға арналған қалалық бюджет кірістерінің құрамында республикалық және облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 1 217 388 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, сонымен қатар:
ағымдағы нысаналы трансферттер 1 121 543 мың теңге сомасында, оның ішінде:
5 264 мың теңге бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға;
4 050 мың теңге негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға;

43 722 тысяч тенге на внедрение новых технологий государственной системы в сфере образования;
1 034 484 тысяч тенге на реализацию программы развития жилищно-коммунального хозяйства на обеспечение бесперебойным теплоснабжением города Шахтинск;
15 618 тысяч тенге на компенсацию потерь местных бюджетов в связи с изменением законодательства;
целевые текущие трансферты на обеспечение занятости в рамках реализации стратегии региональной занятости, в том числе:
18 405 тысяч тенге на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики.
Целевые трансферты на развитие в сумме 95 845 тысяч тенге, из них:
86 359 тысяч тенге на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы;
9 486 тысяч тенге на развитие системы водоснабжения, в том числе разработка проектно-сметной документации на строительство водовода до п. Долинка, г. Шахтинск.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 22.04.2009 N 458/12 (вводится в действие с 01.01.2009); от 04.09.2009 N 494/14 (вводится в действие с 01.01.2009); от 25.11.2009 N 508/16 (вводится в действие с 01.01.2009).
3. Учесть, что на 2009 год установлены нормативы распределения доходов в областной бюджет, бюджету города Шахтинск в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – по 5 процентов;
2) по социальному налогу – по 5 процентов.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 22.04.2009 N 458/12 (вводится в действие с 01.01.2009).
4. Учесть, что на 2009 год предусмотрен объем субвенций, передаваемый из областного бюджета городу Шахтинск в сумме 1 213 715 тысяч тенге.
5. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты в сумме 5 264 тысяч тенге на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 25.11.2009 N 508/16 (вводится в действие с 01.01.2009).
6. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты в сумме 4 050 тысяч тенге на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования.

43 722 мың теңге білім беру саласының мемлекеттік жүйесінде жаңа технология енгізуге;
1 034 484 мың теңге тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту бағдарламасын іске асыруда, Шахтинск қаласын жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз етуге;
15 618 мың теңге заңнаманың өзгеруіне байланысты жергілікті бюджеттердің шығындарына өтемақыға;
өңірлік жұмыспен қамту стратегиясын іске асыру шеңберінде жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге ағымдағы нысаналы трансферттері, соның ішінде:
18 405 мың теңге әлеуметтік жұмыс орындары және жастар практикасы бағдарламасын кеңейтуге.
Нысаналы даму трансферттері 95 845 мың теңге сомасында, соның ішінде:
86 359 мың теңге Қазақстан Республикасының 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы Мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй салуға;
9 486 мың теңге сумен жабдықтау жүйесін дамытуға, оның ішінде Долинка кенті мен Шахтинск қаласында су ендіру жүйесін салу үшін жобалы-сметалық құжат әзірлеуге.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2009.04.22 N 458/12 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2009.09.04 N 494/14 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2009.11.25 N 508/16 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
3. 2009 жылға арналған облыстық бюджетке, Шахтинск қаласы бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде ескерілсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 5 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша - 5 пайыз.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2009.04.22 N 458/12 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
4. 2009 жылға арналған Шахтинск қалалық бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 1 213 715 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. 2009 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға 5 264 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2009.11.25 N 508/16 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
6. 2009 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға 4 050 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 25.11.2009 N 508/16 (вводится в действие с 01.01.2009).
7. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты в сумме 43 722 тысяч тенге на внедрение новых технологий государственной системы в сфере образования.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 25.11.2009 N 508/16 (вводится в действие с 01.01.2009).
8. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты в сумме 1 034 484 тысяч тенге на реализацию программы развития жилищно-коммунального хозяйства на обеспечение бесперебойным теплоснабжением города Шахтинск.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 04.09.2009 N 494/14 (вводится в действие с 01.01.2009); от 25.11.2009 N 508/16 (вводится в действие с 01.01.2009).
9. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты в сумме 15 618 тысяч тенге на компенсацию потерь местных бюджетов в связи с изменением законодательства.
10. Исключен решением Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 22.04.2009 N 458/12 (вводится в действие с 01.01.2009).
11. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2009 год предусмотрены целевые трансферты на развитие в сумме 86 359 тысяч тенге на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 04.09.2009 N 494/14 (вводится в действие с 01.01.2009).
12. Исключен решением Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 22.04.2009 N 458/12 (вводится в действие с 01.01.2009).
13. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2009 год предусмотрены целевые трансферты на развитие в сумме 9 486 тысяч тенге на развитие системы водоснабжения, в том числе разработка проектно-сметной документации на строительство водовода до п. Долинка, г. Шахтинск;
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 22.04.2009 N 458/12 (вводится в действие с 01.01.2009); от 04.09.2009 N 494/14 (вводится в действие с 01.01.2009).
13-1. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2009 год предусмотрены расходы на реализацию Стратегии региональной занятости населения за счет средств городского бюджета в сумме 159 800 тысяч тенге.

Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2009.11.25 N 508/16 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
7. 2009 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында білім беру саласының мемлекеттік жүйесінде жаңа технология енгізуге 43 722 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2009.11.25 N 508/16 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
8. 2009 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту бағдарламасын іске асыруға, Шахтинск қаласын жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз етуге 1 034 484 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2009.09.04 N 494/14 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2009.11.25 N 508/16 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
9. 2009 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында заңнаманың өзгеруіне байланысты жергілікті бюджеттердің шығындарына өтемақыға 15 618 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
10. Алынып тасталды - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2009.04.22 N 458/12 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
11. 2009 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында Қазақстан Республикасының 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы Мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй салуға 86 359 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2009.09.04 N 494/14 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
12. Алынып тасталды - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2009.04.22 N 458/12 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
13. 2009 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында сумен жабдықтау жүйесін дамытуға, оның ішінде Долинка кенті мен Шахтинск қаласында су ендіру жүйесін салу үшін жобалы-сметалық құжат әзірлеуге 9 486 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін;
Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2009.04.22 N 458/12 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2009.09.04 N 494/14 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
13-1. 2009 жылғы қалалық бюджет құрамында өңірлік жұмыспен қамту Стратегиясын іске асыруға қалалық бюджет есебінен 159 800 мың теңге сомасында шығындар қарастырылғаны ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 13-1 в соответствии с решением Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от  22.04.2009 N 458/12 (вводится в действие с 01.01.2009).
14. Учесть, что в составе расходов городского бюджета предусмотрены расходы по бюджетным программам поселков Шахан (приложение 2), Долинка (приложение 3), Новодолинский (приложение 4).
15. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2009 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 5.

Ескерту. Шешім 13-1 тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2009.04.22 N 458/12 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
14. Қалалық бюджет шығындарының құрамында кенттер бюджеттік бағдарламасы бойынша шығындар қарастырылғаны ескерілсін, Шахан кенті (2 қосымша), Долинка кенті (3 қосымша), Новодолинский кенті (4 қосымша).
15. 2009 жылға арналған қалалық бюджетті бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғаның жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе арттыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен бекітілсін.

16. Утвердить перечень городских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2009 год, согласно приложению 6.
17. Утвердить резерв акимата города на 2009 год в сумме 450 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными решениями Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 22.04.2009 N 458/12 (вводится в действие с 01.01.2009); от 25.11.2009 N 508/16 (вводится в действие с 01.01.2009).

16. 2009 жылғы қалалық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарлама тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
17. 2009 жылға қала әкімдігінің резерві 450 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 17-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2009.04.22 N 458/12 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2009.11.25 N 508/16 (2009.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.