Об утверждении Стандарта оказания государственной услуги "Оформление актов на право временного безвозмездного землепользования"
Постановление акимата Костанайской области от 5 февраля 2008 года № 121. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 14 марта 2008 года № 3626. Утратило силу - постановлением акимата Костанайской области от 11 мая 2010 года № 181
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 11.05.2010 № 181.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558  "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги" акимат Костанайской области  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Стандарт оказания государственной услуги "Оформление актов на право временного безвозмездного  землепользования".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Садуакасова Н.М.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима области
Члены акимата:
СОГЛАСОВАНО:
Утвержден
постановлением акимата
от 05 февраля 2008 года
N 121
Стандарт
оказания государственной услуги
"Оформление актов на право временного безвозмездного землепользования"
1. Общие положения
1. Определение государственной услуги: оформление актов на право временного безвозмездного землепользования.
2. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
3. Данный вид государственной услуги оказывается на основании подпункта 13), пункта 3, статьи 14-1 , статьи 152 , подпункта 9),  статьи 153 Земельного кодекса Республики Казахстан.
4. Наименование государственного органа, государственного учреждения или иных субъектов, предоставляющих данную государственную услугу: отделы земельных отношений городов и районов (далее - Отдел земельных отношений), дочернее государственное предприятие "КостанайНПЦзем" согласно приложению 1 к настоящему Стандарту.
5. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является акт на право временного безвозмездного землепользования (идентификационный документ).
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) срок оформления документов - в течение 15 календарных дней, в случае необходимости проведения дополнительного изучения или проверки материалов срок оформления продлевается до 20 календарных дней;

"Уақытша жер пайдалану құқығына актілерді рәсімдеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің Стандартын бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2008 жылғы 5 ақпандағы № 121 қаулысы. Қостанай облысы әділет департаментінде 2008 жылғы 12 наурызда № 3626 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2010 жылғы 11 мамырдағы № 181 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2010.05.11 № 181 қаулысымен.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 9-1-бабына , Қазақстан Республикасы Yкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558 "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" және қаулыcына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Уақытша жерді өтеусіз пайдалану құқығына актілерді ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Н.М. Садуақасовқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің
міндетін атқарушы
Әкімдік мүшелері:
КЕЛІСІЛДІ
Әкімдіктің
2008 жылғы 5 ақпандағы
№ 121 қаулысымен
бекітілген
"Уақытша жерді өтеусіз пайдалану құқығына актілерді ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметтің анықтамасы: уақытша жерді өтеусіз пайдалану құқығына актілерді ресімдеу.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Осы мемлекеттік қызметтің түрі Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 14-1-бабы 3-тармағы 13) тармақшасының, 152-бабының ,    153-бабының 9) тармақшасының негізінде көрсетіледі.
4. Осы мемлекеттік қызметті ұсынатын мемлекеттік орган, мемлекеттік мекеменің немесе басқа субъектілердің атауы: қалалық және аудандық жер қатынастары бөлімдері (әрі қарай - Жер қатынастары бөлімі) осы Стандарттың 4-қосымшасына сәйкес, "Қостанай ҒӨО" еншілес мемлекеттік кәсіпорны.
5. Өтініш беруші алатын мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі  Уақытша жерді өтеусіз пайдалану құқығына актілерді ресімдеу құқығына акт болып табылады (сәйкестендірілген құжат).
6. Мемлекеттік қызмет заңды және жеке тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) құжаттарды ресімдеу мерзімі 15 күнтізбелік күн ішінде, қосымша қарауды және материалдарды тексеруді өткізу  қажет болған жағдайда ресімдеу мерзімі 20 күнтізбелік күнге дейін ұзартылады;

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - не более 40 минут.
8. Оплата услуг по изготовлению идентификационного документа производится в соответствии с расценками специализированного государственного предприятия, выполняющего данный вид услуг (дочернее государственное предприятие "КостанайНПЦзем"), место оказания услуги: город Костанай, улица Амангельды, 93а, кабинет N 309, телефон 54-08-01.
9. Стандарт оказания государственной услуги "Оформление актов на право временного безвозмездного землепользования" размещен на:
1) информационных и справочных стендах Отдела земельных отношений расположенных по адресу согласно приложению 1 к настоящему Стандарту;
2) сайте государственных электронных услуг акимата Костанайской области www.e.kostanay.kz
10. Государственная услуга оказывается в рабочие дни - с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв - с 13.00 часов до 14.00 часов. Прием оказывается в порядке очереди без предварительной записи.
11. В Отделе земельных отношений по месту расположения земельного участка имеются необходимые условия для получения услуги: в зале имеются кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. Предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Физические и юридические лица, заинтересованные в получении акта, предоставляют следующий перечень документов:
1) заявление на изготовление идентификационного документа;
2) бланк заказа на изготовление идентификационного документа на земельный участок.
13. Бланк заказа выдается дочерним государственным предприятием «КостанайНПЦзем» по адресу: город Костанай, улица Амангельды, 93а, кабинет N 309, телефон 54-08-01, образцы заявлений размещаются на специальных стендах Отдела земельных отношений и в залах ожидания.
14. Заявление и другие документы сдаются в Отдел земельных отношений по месту нахождения земельного участка. Адреса Отделов земельных отношений указаны в приложении 1 к настоящему Стандарту.
15. Заявителю выдается отрывной талон бланка заявления-расписки о приеме соответствующих документов с указанием:
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты (время) и места выдачи документов;
фамилии сотрудника, принявшего заявление на оформление документов.
16. Доставкой оказания услуги является личное посещение, выдача готовых документов осуществляется Отделом земельных отношений в специально оборудованном месте на основании расписки в указанный срок.

2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде  кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 40 минуттан көп емес;
3) қажетті құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 40 минуттан көп емес.
8. Сәйкестендірілетін құжаттарды дайындау бойынша, қызметтерді төлеу қызметтің  сол түрін орындайтын арнайы мемлекеттік кәсіпорындардың бағаларымен сәйкес жүргізіледі ("Қостанай ҒӨО" еншілес мемлекеттік кәсіпорны), қызмет көрсету орыны: Қостанай қаласы, Амангелді көшесі, 93 а, 309 кабинет, телефоны 54-08-01.
9. "Уақытша жерді өтеусіз пайдалану құқығына актілерді ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты:
1) Жер қатынастары бөлімінде ақпараттық және анықтамалық стендтерде, осы Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес мекенжай бойынша орналасқан;
2) Қостанай облысы әкімдігінің мемлекеттік электрондық қызмет көрсету www.e.kostanay.kz сайтында орналасқан.
10. Мемлекеттік қызмет күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін, сағат  13.00-ден 14.00 сағатқа дейін үзіліспен көрсетіледі. Қабылдау алдын-ала жазылусыз кезек күту тәртібімен жүргізіледі.
11. Жер қатынастары бөлімінде, жер телімінің орналасуына қарай, қызметті алу үшін барлық жағдай жасалынған: залда күту үшін креслолар, өтініштердің, толтырылған бланктердің үлгілері бар ақпараттық стендтер бар. Мүмкіншілігі шектеулі адамдар үшін  жағдай қарастырылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін қызығушылық танытқан жеке және заңды тұлғалар келесі құжаттар тізбесін береді:
1) сәйкестендірілген құжатты дайындау үшін өтініш;
2) жер теліміне сәйкестендірілген құжатты дайындау үшін тапсырыс бланкі.
13. Тапсырыс бланкі "Қостанай ҒӨО" еншілес мемлекеттік кәсіпорнымен мына мекенжай бойынша беріледі: Қостанай қаласы, Амангелді көшесі, 93 а, 309 кабинет, телефоны 54-08-01, өтініштердің үлгілері Жер қатынастары бөлімінің  арнайы стендтерінде және күту залында орналастырылған.
14. Өтініш және басқа да құжаттар жер телімінің орналасуына қарай Жер қатынастары бөліміне тапсырылады. Жер қатынастары бөлімінің мекенжайлары осы Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген.
15. Өтініш берушіге сәйкес құжаттардың қабылдағаны туралы:
сұратылған мемлекеттік қызмет түрінің;
қоса берілген құжаттардың саны мен атының;
құжаттарды беру мерзімі (уақыты) мен орнының;
құжаттарды ресімдеуде  өтінішті қабылдаған қызметкердің фамилиясы, аты-жөнінің көрсетілуімен өтініш-қолхат бланкісінің үзілмелі талоны беріледі.
16. Қызмет көрсетудің жеткізілуі жеке бару, дайын құжаттарды беру арнайы жабдықталған орында көрсетілген мерзімде қолхаттың негізінде  Жер қатынастары бөлімімен жүзеге асырылады.

17. При выявлении ошибок (исправлений, подчисток) в оформлении документов, Отдел земельных отношений в течение одного рабочего дня после получения пакета документов возвращает их с письменным обоснованием причин отказа.
3. Принципы работы
18. Принципы работы, которыми руководствуется государственный орган по отношению к заявителю:
предоставление исчерпывающей информации о предоставляемых услугах;
вежливое обращение со стороны сотрудников Отдела земельных отношений и оказание квалифицированной помощи по оформлению документов;
сохранность, защита и конфиденциальность информации;
обеспечение сохранности документов, которые заявитель не получил в установленные сроки;
при выявлении ошибок в оформлении документов, заявителя информируют в кратчайшие сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги заявителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 2 к настоящему Стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или других субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. В случае обжалования действий (бездействий) уполномоченных должностных лиц необходимо обратиться:
в акиматы городов или районов согласно приложению 3 к настоящему Стандарту;
Отделы земельных отношений согласно приложению 3 к настоящему Стандарту.
Прием осуществляется еженедельно в 1, 2, 3, 4 дни недели с 9.00 часов до 18.00 часов.
22. Жалоба подается в Отдел земельных отношений по месту нахождения земельного участка (приложение 3 к настоящему Стандарту).
23. Юридическому или физическому лицу, обратившемуся с жалобой, выдается талон с указанием даты и времени регистрации, фамилией и инициалами лица, принявшего обращение, а также номер телефона, по которому можно узнать о ходе ее рассмотрения.
6. Контактная информация
24. Контактные данные руководителя государственного учреждения, непосредственно оказывающего государственную услугу указаны в приложении 3 к настоящему Стандарту.
25. Другую полезную информацию можно найти на сайте государственных электронных услуг акимата Костанайской области www.e.kostanay.kz
Приложение 1
к Стандарту оказания
государственной услуги
№ п/п
Наименование
Адрес
расположения
Отделов
земельных
отношений
Электрон-
ные адреса
Номер
телефона
1
ГУ "Отдел земельных отношений" акимата Алтынсаринского района
с. Убаган,
ул. Ленина, 4
altyn@ozo.kz

17. Құжаттарды ресімдеуде қателерді (дұрыстау, өшіру) шығарған кезде, Жер қатынастары бөлімі құжат пакетін алғаннан кейін бір жұмыс күнінің ішінде қайтару себебін жазбаша негіздемемен қайтарады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік органның қызмет көрсетуді өтініш берушіге қатысты басшылыққа алатын жұмыс қағидаттары:
көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпараттың ұсынылуы;
Жер қатынастары бөлімінің қызметкерлері жағынан сыпайылық және құжаттарды ресімдеуде білікті көмек көрсету;
ақпараттың  сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
өтініш беруші белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету;
құжаттарды ресімдеуде қателер табылған кезде, өтініш берушіні қысқа мерзімде хабардар етеді.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Өтініш беруші мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы  Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Өкілетті лауазымды тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне), шағымдану жағдайында:
осы Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес қаланың немесе ауданның әкімдігіне;
осы Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес Жер қатынастары бөліміне баруға болады;
Қабылдау аптаның 1, 2, 3, 4 күндері сағат 09.00-ден 18.00 сағатқа дейін апта сайын жүргізіледі.
22. Шағым жер телімінің орналасуына қарай Жер қатынастары бөліміне беріледі (осы Стандарттың 3-қосымшасы).
23. Шағыммен келген жеке және заңды тұлғаға өтінішті қабылдаған тұлғаның фамилиясы және аты-жөнінің, тіркелімнің мерзімі мен уақытының көрсетілуімен талон, сонымен қатар, оның қаралу барысын білуге болатын телефон нөмірі.
Мемлекеттік қызмет
көрсету Стандартына
1-қосымша
N
Атауы
Жер қатынастары бөлімдерінің орналасқан мекенжайы
Электрондық мекенжайы
Телефон нөмірі
1
"Алтынсарин
ауданы
әкімдігінің
жер қатынастары
бөлімі" ММ
Обаған селосы
Ленин к-сі, 4
altyn@ozo.kz

8-714-45
3-42-35
2
Акимат Амангельдинского района
с. Амангельды, ул. Майлина, 16
amangeldy
@kostanay.kz
8-714-40
2-11-00
ГУ "Отдел земельных отношений" Амангельдинского района»
с. Амангельды, ул. Майлина, 14
Amanzher86@mail. ru
8-714-40
2-12-76
3
Акимат Аулиекольского района
с. Аулиеколь, ул. 1 Мая, 44
auliekol@kostanay.kz
8-714-53
2-10-01
ГУ "Отдел земельных отношений" Аулиекольского района»
с. Аулиеколь, ул. Целинная, 7
Auliekoljer
@mail.ru
AIKS@mail.kz
8-714-53
2-11-63
4
Акимат Джангельдинского района
с. Торгай, ул. Алтынсарина, 4
jangeldy
@kostanay. kz
8-714-39
2-11-01
ГУ "Отдел земельных отношений" Джангельдинского
района»
с. Торгай, ул. Алтынсарина, 4
Jangeldi
-jer
@mail.ru
8-714-39
2-16-35
5
Акимат Денисовского района
с. Денисовка, ул. Калинина, 5
denisovka
@kostanay.kz
8-714-34
9-15-01
ГУ "Отдел земельных отношений" Денисовского района»
с. Денисовка, ул. Калинина, 5
Den_zemotdel@kostanay. kz
8-714-34
9-26-73
6
Акимат Житикаринского района
г. Житикара, 6 микрорайон,     дом 65
zhitikara@kostanay. kz
8-714-35
2-33-16
ГУ "Отдел земельных отношений" Житикаринского района»
г. Житикара, ул. Асанбаева, 51
zemla
@mail.kz
8-714-35
2-22-96
7
Акимат Камыстинского района
с. Камысты, ул. Кирова, 61
kamysty
@kostanay.kz
8-714-37
2-13-00
ГУ "Отдел земельных отношений" Камыстинского района»
с. Камысты, ул. Ержанова, 61
Zem-
kamysty
@yandex. ru
8-714-37
2-21-82
8
Акимат Карабалыкского района
п. Карабалык, ул. Космонавтов, 31
karabalyk
@kostanay.kz
8-714-41
3-31-57
ГУ "Отдел земельных отношений" Карабалыкского района»
п. Карабалык, ул. Космонавтов, 16
Kar_zemot
@mail.kz
8-714-41
3-21-08
9
Акимат Карасуского района
с. Карасу, ул. А.Исакова, 73
karasu
@kostanay.kz
8-714-52
2-11-05
ГУ "Отдел земельных отношений" акимата Карасуского района»
с. Карасу, ул.
А.Исакова, 66
karasuzem
@mail.ru
8-714-52
2-17-71
10
Акимат Костанайского района
п. Затобольск, ул. Калинина, 65
kost region@kostanay.kz
8-714-55
2-13-48
ГУ "Отдел земельных отношений" акимата Костанайского района»
п. Затобольск,
ул. Калинина, 66
zemotbel
kst
@mail.ru
8-714-55
2-26-83
11
Акимат Мендыкаринского района
с. Боровское,
ул. Королева, 5
mendikara
@kostanay.kz
8-714-43
2-15-71
ГУ "Отдел земельных отношений" Мендыкаринского района»
с. Боровское, ул. Королева, 5
mendzem
@mail.ru
mendjkx
@mail.ru
8-714-43
2-15-78
12
Акимат Наурзумского района
с. Караменды
ул. Шакшак Жанибек, 1
naurzum
@kostanay.kz
8-714-54
9-14-33
ГУ "Отдел земельных отношений" Наурзумского района»
с. Караменды
ул. Шакшак Жанибек, 1
naurzher
@mail.kz
8-714-54
2-15-26
13
Акимат Сарыкольского района
п. Сарыколь,
ул. Ленина, 72
sarykol
@kostanay.kz
8-714-51
2-11-38
ГУ "Отдел земельных отношений" акимата Сарыкольского района»
п. Сарыколь,
ул. Ленина, 76
zem1
@mail.kz zemkom
2007@rambler.ru

8-714-45
3-42-35
2
Амангелді
ауданының
әкімдігі
Амангелді селосы, Майлин
к-сі, 14
amangeldy
@kostanay.kz
8-714-40
2-11-00
"Амангелді
ауданының жер
қатынастары
бөлімі" ММ
Амангелді селосы, Майлин
к-сі, 14
Amanzher86
@mail.ru
8-714-40
2-12-76
3
Әулиекөл
ауданының
әкімдігі
Әулиекөл
селосы, 1 Май
к-сі, 44
auliekol
@kostanay.kz
8-714-53
2-10-01
"Әулиекөл
ауданының жер
қатынастары
бөлімі" ММ
Әулиекөл
селосы,
Целинная
к-сі, 7
Auliekoljer
@mail.ru
AIKS@mail.kz
8-714-53
2-11-63
4
Жангелдин
ауданының
әкімдігі
Торғай селосы,
Алтынсарин
к-сі, 4
jangeldy
@kostanay.kz
8-714-39
2-11-01
"Жангелдин
ауданының жер
қатынастары
бөлімі" ММ
Торғай селосы,
Алтынсарин к-сі, 4
Jangeldi-jer
@mail.ru
8-714-39
2-16-35
5
Денисов
ауданының
әкімдігі
Денисов селосы,
Калинин к-сі, 5
denisovka
@kostanay.kz
8-714-34
9-15-01
"Денисов
ауданының жер
қатынастары
бөлімі" ММ
Денисов селосы,
Калинин к-сі, 5
Den_zemotdel
@kostanay.kz
8-714-34
9-26-73
6
Жітіқара
ауданының
әкімдігі
Жітіқара қ.
6 мөлтекаудан,
65-үй
zhitikara
@kostanay.kz
8-714-35
2-33-16
"Жітіқара
ауданының жер
қатынастары
бөлімі" ММ
Жітіқара қ.
Асанбаев к-сі, 51
zemla
@mail.kz
8-714-35
2-22-96
7
Қамысты
ауданының
әкімдігі
Қамысты селосы,
Киров к-сі, 61
kamysty
@kostanay.kz
8-714-37
2-13-00
"Қамысты
ауданының жер
қатынастары
бөлімі" ММ
Қамысты селосы,
Ержанов
к-сі, 61
Zem-kamysty
@yandex.ru
8-714-37
2-21-82
8
Қарабалық
ауданының
әкімдігі
Қарабалық
поселкесі,
Космонавттар к-сі, 31
karabalyk
@kostanay.kz
8-714-41
3-31-57
"Қарабалық
ауданының жер
қатынастары
бөлімі" ММ
Қарабалық
поселкесі,
Космонавттар к-сі, 16
Kar_zemot
@mail.kz
8-714-41
3-21-08
9
Қарасу
ауданының
әкімдігі
Қарасу селосы,
А.Исаков к-сі, 66
karasu
@kostanay.kz
8-714-52
2-11-05
"Қарасу ауданы
әкімдігінің
жер қатынастары
бөлімі" ММ
Қарасу селосы,
А.Исаков к-сі, 66
karasuzem
@mail.ru
8-714-52
2-17-71
10
Қостанай
ауданының
әкімдігі
Затобол поселкесі,
Калинин
к-сі, 65
kostregion
@kostanay.kz
8-714-55
2-13-48
"Қостанай ауданы
әкімдігінің жер
қатынастары
бөлімі" ММ
Затобол поселкесі,
Калинин
к-сі, 66
zemotbelkst
@mail.ru
8-714-55
2-26-83
11
Меңдіқара
ауданының
әкімдігі
Боровской селосы,
Королев
к-сі, 5
mendikara
@kostanay.kz
8-714-43
2-15-71
"Меңдіқара
ауданының жер
қатынастары
бөлімі" ММ
Боровской селосы,
Королев к-сі, 5
mendzem
@mail.ru
mendjkx
@mail.ru
8-714-43
2-15-78
12
Науырзым
ауданының
әкімдігі
Қарамеңді селосы,
Шақшақ Жәнібек к-сі, 1
naurzum
@kostanay.kz
8-714-54
9-14-33
"Науырзым
ауданының жер
қатынастары
бөлімі" ММ
Қарамеңді селосы,
Шақшақ Жәнібек к-сі, 1
naurzher
@mail.kz
8-714-54
2-15-26
13
Сарыкөл
ауданының
әкімдігі
Сарыкөл поселкесі,
Ленин к-сі, 72
sarykol
@kostanay.kz
8-714-51
2-11-38
"Сарыкөл ауданы
әкімдігінің
жер қатынастары
бөлімі" ММ
Сарыкөл поселкесі,
Ленин к-сі, 76
zem1
@mail.kz
zemkom2007
@rambler.ru