Об оказании социальных услуг инвалидам
Постановление акимата города Костаная Костанайской области от 3 апреля 2008 года № 799. Зарегистрировано Управлением юстиции города Костаная Костанайской области 8 мая 2008 года № 9-1-103. Утратило силу постановлением акимата города Костаная Костанайской области от 13 января 2009 года № 44
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Костаная Костанайской области от 13.01.2009 № 44.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 64-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", решением Костанайского городского маслихата от 14 декабря 2007 года N 26 "О бюджете города Костаная на 2008 год" (регистрационный номер 9-1-93 от 26 декабря 2007 года) акимат города Костаная ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В целях реализации бюджета предусмотреть оказание социальной услуги по бесплатной транспортной перевозке инвалидов с нарушением функций опорно-двигательного аппарата автомобильным транспортом, приспособленным для доступа инвалидов.
2. Определить, что:
1) право на социальную услугу по бесплатной транспортной перевозке имеют инвалиды первой, второй групп и дети-инвалиды с нарушением функций опорно-двигательного аппарата, а также сопровождающие их лица;
2) транспортная перевозка инвалидов производится автомобильным транспортом, приспособленным для доступа инвалидов, в пределах территории города Костаная для посещения объектов социальной инфраструктуры (туда и обратно), кроме доставки в лечебные учреждения для оказания срочной (неотложной) медицинской помощи и помощи в междуэтажной транспортировке в объектах инфраструктуры;
3) уполномоченным органом по организации бесплатной транспортной перевозки инвалидов является государственное учреждение "Отдел занятости и социальным программ акимата города Костаная";
4) уполномоченный орган проводит закуп социальных услуг по бесплатной транспортной перевозке инвалидов в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках;
5) отношения между уполномоченным органом и неправительственной организацией, предоставляющей социальную услугу по бесплатной транспортировке инвалидов, оформляется договором на осуществление государственного социального заказа.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Костаная Жундубаева М.К.
Аким города Костаная
Члены акимата

Мүгедектерге әлеуметтік қызмет көрсету туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 3 сәуірдегі N 799 қаулысы. Қостанай облысы Қостанай қаласы әділет басқармасында 2008 жылғы 8 мамырда N 9-1-103 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай қаласының әкімдігінің 2009 жылғы 13 қаңтардағы № 44 қаулысымен
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 64-1-бабы 3)-тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы 1-тармағы 1)-тармақшасына, "Қостанай қаласының 2008 жылға арналған бюджеті туралы" Қостанай қалалық мәслихатының 2007 жылғы 14 желтоқсандағы N 26 шешіміне (2007 жылғы 26 желтоқсандағы 9-1-93 тіркеу нөмірі) сәйкес Қостанай қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бюджетті іске асыру мақсатында мүгедектердің пайдалануына бейімделген автомобиль көлігімен тірек-қозғалыс аппаратының қызметі бұзылған мүгедектерді тегін көлікпен тасымалдау бойынша әлеуметтік қызмет көрсету көзделсін.
2. Белгіленсін:
1) тегін көлікпен тасымалдау бойынша әлеуметтік қызметтерге тірек-қозғалыс аппаратының қызметі бұзылған мүгедек-балалардың және бірінші, екінші топтардағы мүгедектердің, сондай-ақ оларды жетектеп жүруші адамдардың құқығы бар;
2) инфрақұрылым объектілеріндегі қабатаралық тасымалдау көмегі мен жедел (шұғыл) медициналық көмек көрсету үшін емдеу мекемелеріне жеткізуден басқа, әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріне (бару және келу) бару үшін Қостанай қаласы аумағы шегінде мүгедектерді көлікпен тасымалдау мүгедектердің пайдалануына бейімделген автомобиль көлігімен жүргізіледі;
3) "Қостанай қаласы әкімиятының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалары бөлімі" мемлекеттік мекемесі мүгедектерді тегін көлікпен тасымалдауды ұйымдастыру бойынша уәкілетті орган болып табылады;
4) уәкілетті орган мүгедектерді тегін көлікпен тасымалдау бойынша әлеуметтік қызметтерді сатып алуды Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес өткізеді;
5) мүгедектерді тегін көлікпен тасымалдау бойынша әлеуметтік қызмет көрсететін үкіметтік емес ұйым мен уәкілетті органның арасындағы қатынастар мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты жүзеге асыру шартымен ресімделеді.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
4. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қостанай қаласы әкімінің орынбасары М.Қ. Жүндібаевқа жүктелсін.
Қостанай қаласының әкімі
Әкімдік мүшелері
КЕЛІСІЛГЕН