Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Выдача справки для приобретения техники в лизинг" государственным учреждением "Аккайынский районный отдел сельского хозяйства"
Постановление акимата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 31 января 2008 года N 27. Зарегистрировано Управлением юстиции Аккайынского района Северо-Казахстанской области 11 марта 2008 N 13-2-69. Утратило силу постановлением акимата Аккайынского района от 20 декабря 2009 года N 256
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Аккайынского района от 20.12.2009 N 256
В соответствии со статьей 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», статьей 15-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах», постановлениями Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» и от 30 июня 2007 года № 558 «Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги», акимат районаПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить стандарт оказания государственной услуги «Выдача справки для приобретения техники в лизинг» государственным учреждением «Аккайынский районный отдел сельского хозяйства» согласно приложению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Тельтаева Н.З.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня его государственной регистрации в органах юстиции Республики Казахстан и вводится в действие по истечении 10 календарных дней с момента первого официального опубликования в средствах массовой информации.
Аким района                                А. Шушамоин
Приложение
к постановлению акимата
Аккайынского района
от 31 января 2008 года
№ 27
Стандарт
оказания государственной услуги
«Выдача справки для приобретения техники в лизинг»
Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача справки для приобретения техники в лизинг» представляет собой справку о наличии посевных площадей и урожайности за три года хозяйствующего субъекта.
2. Форма предоставления государственной услуги не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 15-1Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах», постановления Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 № 561 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», постановления Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 558 «Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги».

"Аққайың аудандық ауыл шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесімен "Лизингке техниканы сатып алу үшін анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық әкімдігінің 2008 жылғы 31 қаңтардағы N 27 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Аққайың ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 11 наурызда N 13-2-69 тіркелді. Күші жойылды - Аққайың аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 20 желтоқсандағы N 256 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Аққайың аудандық әкімдігінің 2009.12.20 N 256 Қаулысымен
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148Заңының 37-бабына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 Заңының 15-1 бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 және «Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы» 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558 қаулыларына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Аққайың аудандық ауыл шаруашылық бөлімі» мемлекеттік  мекемесімен «Лизингке техниканы сатып алу үшін анықтама беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары  Н.З.Телтаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және бұқаралық ақпарат құралдарында бірінші ресми жарияланған кезден бастап күнтізбелік 10 күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                А. Шушамоин
Аққайың ауданы әкімдігінің
2008 жылғы 31 қаңтардағы
№ 27 қаулысына
қосымша
«Лизингке техниканы сатып алу үшін анықтама беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Техниканы лизингке алу үшін анықтама беру» мемлекеттік қызметі шаруашылық етуші субъектінің егістік аудандары екендігі және үш жыл ішіндегі егін шығымдылығы туралы анықтама болып табылады.
2. Ұсынылатын мемлекеттік қызметтің нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік кызмет «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 Заңының 15-1 бабы, «Занды және жеке тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысы, «Мемлекеттік кызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558 қаулысы негізінде көрсетіледі.

4. Государственную услугу предоставляет государственное учреждение «Аккайынский районный отдел сельского хозяйства», юридический адрес: 150300, Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Народная 37.
5. Формой завершения (результатом) оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является справка для приобретения техники в лизинг.
6. Государственная услуга предоставляется главам хозяйствующих субъектов Аккайынского района.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов (с момента регистрации), для получения услуги – 20 минут;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов (при регистрации) – 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении справки, как результат оказания государственной услуги – 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается в официальных источниках информации и на стенде, расположенном в помещении государственного учреждения «Аккайынский районный отдел сельского хозяйства».
10. График работы государственного учреждения ежедневно: с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 12.30 до 14.00 часов, выходной суббота, воскресенье. Предварительная запись для получения услуги не предусмотрена.
11. Государственная услуга предоставляется в помещении государственного учреждения. Помещение обеспечено пожарной безопасностью, созданы приемлемые условия ожидания и подготовки необходимых документов (на стендах размещены порядок получения государственной услуги, образцы документов).
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предъявить:
1) документ, удостоверяющий личность потребителя, который  выдается:
Управлением юстиции Аккайынского района по Северо-Казахстанской области, по адресу: село Смирново, улица Труда 11; время работы с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00 часов, телефон 2-20-23;
2) свидетельство о юридической регистрации хозяйствующего субъекта, который  выдается:
Налоговым комитетом по Аккайынскому району, по адресу: село Смирново, улица Зеленая 23; время работы с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 15.00 часов, телефон 2-14-05.
13. Для получения государственной услуги заполнение бланков и заявлений не требуется.
14. Для получения государственной услуги документы предъявляются главному специалисту государственного учреждения «Аккайынский районный отдел сельского хозяйства».

4. Мемлекеттік қызметті «Аққайың аудандық ауыл шаруашылық бөлімі» мемлекеттік мекемесі ұсынады, заңды мекен-жайы: 150300, Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново селосы, Народная көшесі, 37, жұмыс телефоны 2-11-32.
5. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуді аяқтау нысаны (нәтижесі) лизингке техниканы сатып алу үшін анықтама болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Аққайың ауданының шаруашылық етуші субъектілерінің басшыларына ұсынылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған (тіркелген) сәттен бастап қызмет көрсету мерзімдері - 20 минут;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге (тіркелген сәттен) рұқсат берілген ең ұзақ уақыт – 20 минут;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде анықтаманы алған кезден кезекке тұруға рұқсат берілген ең ұзақ уақыт – 20 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін ұсынылады.
9. Мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат ресми ақпарат көздерінде және «Аққайың аудандық ауыл шаруашылық бөлімі» мемлекеттік мекемесі бөлмесінің стендінде орналасқан.
10. Мемлекеттік мекеменің жұмыс уақыты: күнделікті сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 12.30-дан 14.00-ге дейін, сенбі және жексенбі демалыс күндері. Мемлекеттік қызмет алу үшін алдын ала жазылу ескерілмеген.
11. Мемлекеттік қызмет мемлекеттік мекеме үй-жайында көрсетіледі. Үй-жайда өрт қауіпсіздігі сақталған, күтудің және қажетті құжаттарды дайындаудың қолайлы жағдайлары жасалған (құжаттардың үлгілері, мемлекеттік қызметті алу реті тағанда көрсетілген).
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы ұсыну қажет:
1) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжатты Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Аққайың аудандық әділет басқармасымен беріледі, мекен-жайы: Смирново селосы, Труд көшесі, 11; жұмыс уақыты сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін, телефон 22023;
2) шаруашылық етуші субъектінің заңды тіркелуі туралы куәлікті Аққайың ауданы бойынша салық комитетімен беріледі, мекен-жайы: Смирново селосы, Зеленая көшесі, 23; жұмыс уақыты сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін, телефон 2-14-05.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін бланктерді, өтініштерді толтыру қажет етілмейді.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттар «Аққайың аудандық ауыл шаруашылық бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бас маманына тапсырылады.

15. Документом, подтверждающим, что потребитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги, в котором содержится дата получения потребителем государственной услуги, является журнал регистрации оказания государственных услуг.
16. О результате оказания услуги потребитель узнает путем личного посещения государственного учреждения, оказывающего государственную услугу.
Конечный результат оказания услуги выдает потребителю главный специалист государственного учреждения «Аккайынский районный отдел сельского хозяйства».
17. В предоставлении государственной услуги может быть отказано в случае не предоставления потребителем документов.
3. Принципы работы
18. Работа государственного органа по отношению к потребителю услуг основывается на таких принципах как: вежливость, корректность, исчерпывающая информация об оказываемой государственной услуге, обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя, обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителем измеряются показателями качества и доступности согласно приложению к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного учреждения оказывающего государственную услугу, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. За разъяснением порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и содействием в подготовке жалобы потребитель может обратиться вышестоящую организацию:
1) акимат Аккайынского района Северо-Казахстанской области, юридический адрес: 150300, Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Народная 50, адрес электронной почты:akkain-akimat@sko.kz, телефон приемной 8 (71532) 2-12-77;
2) государственное учреждение «Департамент сельского хозяйства по Северо-Казахстанской области», юридический адрес: 150000, Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана 38, адрес электронной почты: dsh@sko.kz, телефон приемной 8 (7152) 46-28-95.
22. Наименование государственного органа, которому подается жалоба:
1) акимат Аккайынского района Северо-Казахстанской области, юридический адрес: 150300, Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Народная 50, адрес электронной почты:akkain-akimat@sko.kz, телефон приемной 8 (71532) 2-12-77;

15. Тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін барлық қажеттіқұжаттарды тапсырғанын растайтын құжат тұтынушының мемлекеттікқызметті алған күні көрсетілген Мемлекеттік қызмет көрсетуді тіркеу журналы болып табылады.
16. Қызмет көрсету нәтижесі туралы тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік мекемеге жеке бару жолымен біледі.
Қызмет көрсетудің соңғы нәтижесін тутынушыға «Аққайың аудандық ауыл шаруашылық бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бас маманымен береді.
17. Тұтынушы құжаттарды тапсырмаған кезде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылуы мүмкін.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Мемлекеттік органның қызметтің тұтынушысына қатысты басшылыққа алатын жұмыс қағидаттары: сыпайылық, әдептілік, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету, тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметкерлердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіретін және шағым дайындауға жәрдем көрсетуге жоғары тұрған органдарға шағымдана алады:
1) Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының әкімдігі, заңды мекен-жайы: Смирново селосы, Народная көшесі, 50, электрондық пошта мекен-жайы: akkain-akimat@sko.kz, қабылдау бөлмесінің телефоны 8 (71532) 2-12-77;
2) «Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ауыл шаруашылық департаменті» мемлекеттік мекемесі, заңды мекен-жайы: 150000, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы  көшесі, 38, электрондық пошта мекен-жайы: dsh@sko.kz қабылдау бөлмесінің телефоны 8 (7152) 46-28-95.
22. Шағым берілетін мемлекеттік органның атауын көрсету:
1) Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының әкімдігі, заңды мекен-жайы: Смирново селосы, Народная көшесі, 50, электрондық пошта мекен-жайы: akkain-akimat@sko.kz, қабылдау бөлмесінің телефоны 8 (71532) 2-12-77;

2) государственное учреждение «Департамент сельского хозяйства по Северо-Казахстанской области», юридический адрес: 150000, Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана 38, адрес электронной почты: dsh@sko.kz, телефон приемной 8 (7152) 46-28-95.
23. При подаче потребителем жалобы, после регистрации ее в журнале обращений физических лиц, ему выдается талон, подтверждающий принятие жалобы и предусматривающий срок и место получения ответа на поданную жалобу, контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
6.Контактная информация
24. График работы начальника государственного учреждения «Аккайынского районного отдела сельского хозяйства»: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 12.30 до 14.00 часов, выходной суббота, воскресенье. Контактный телефон приемной 2-11-32, адрес электронной почты: Аккsu@mail.kz.
25. Контактные данные органа, рассматривающих жалобу на действия (бездействия) должностных лиц государственного органа, в случае не удовлетворение жалобы:
Акимат Северо-Казахстанской области, юридический адрес: 150000, Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана 58, адрес электронной почты: akimat@sko.kz. телефон приемной 8 (7152) 46-41-25.
Приложение
к стандарту оказания государственной
услуги «Выдача справки для приобретения
техники в лизинг»
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества
и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4

2) «Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ауыл шаруашылық департаменті» мемлекеттік мекемесі, заңды мекен-жайы: 150000, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы  көшесі, 38, электрондық пошта мекен-жайы: dsh@sko.kz қабылдау бөлмесінің телефоны 8 (7152) 46-28-95.
23. Тұтынушы шағымды тапсырған кезде, оны Жеке тұлғалардың өтініштерін тіркеу журналында тіркегеннен кейін, шағымның қабылданғанын растайтын және берілген шағымға жауап алатын мерзім мен орынды көздейтін, шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.
6. Байланыс ақпараты
24. «Аққайың аудандық ауыл шаруашылық бөлім» мемлекеттік мекемесі бастығының жұмыс кестесі: күнделікті сағат 9.00-ден 18-30-ға дейін. Түскі үзіліс сағат 12.30-дан 14.00-ге дейін, демалыс сенбі және жексенбі. Қабылдау бөлмесінің байланыс телефоны 2-11-32, электрондық пошта мекен-жайы: Akksu@mail.kz.
25. Шағымды қанағаттандырмаған жағдайда уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымды қарастыратын органның байланыс деректері:
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 58, электрондық пошта мекен-жайы: akimat@sko.kz, қабылдау бөлмесінің телефоны 8 (7152) 46-41-25
«Лизингке техниканы сатып алу
үшін анықтама беру» мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсет-
кіштің
норматив-
тік мәні
Көрсеткіш-
тің келесі
жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіш-тің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4