Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству" оказываемой государственным учреждением "Отдел образования Айыртауского района Северо-Казахстанской области" физическим лицам
Постановление Айыртауского района Северо-Казахстанской области N 171 от 1 июля 2008 года. Зарегистрировано Управлением юстиции Айыртауского района Северо-Казахстанской области 12 августа 2008 года N 13-3-76. Утратило силу - постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 14 августа 2009 года N 197
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 14.08.2009 N 197
В соответствии с пунктами 23 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах", на основании Реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561, пунктом 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги" и в целях повышения качества оказания государственных услуг акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить стандарт оказания государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству" оказываемой государственным учреждением "Отдел образования Айыртауского района Северо-Казахстанской области" физическим лицам.
2. Советнику акима района по правовым вопросам (Галиаскарова А.В.) обеспечить, государственную регистрацию настоящего постановления в Управлении юстиции Айыртауского района.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима района Кислину Н.В.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Аким район                                 Е.Айнабеков
Утвержден
постановлением акимата
Айыртауского района от
1 июля 2008 года № 171
Стандарт
оказания государственной услуги «Выдача справок по опеке и попечительству»
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по выдаче справок по опеке и попечительству.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года № 321-1 ЗРК "О браке и семье", Положения об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года № 1346.

"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесімен жеке тұлғаларға көрсетілетін "Қорғаншылық пен қамқоршылық жөнінде анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің 2008 жылғы 1 шілдедегі N 171 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 12 тамызда N 13-3-76 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының әкімдігінің 2009 жылғы 14 тамызда N 197 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының әкімдігінің 2009.08.14 N 197 Қаулысымен
Қазақстан Республикасының «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңының 9-1-бабының 23-тармақтарына сәйкес, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылдың 30 маусымдағы № 561 қаулысымен бекітілген «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімі», Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы «Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы» № 558 қаулысының 2-тармағы негізінде және мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасын жоғарлату мақсатында аудан әкімі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы білім бөлімі» мемелекеттік мекемесімен «Қорғаншылық пен қамқоршылық жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандарты бекітілсін.
2. Аудан әкімінің құқықтық мәселелері жөніндегі кеңесшісі (А.В.Галиасқарова) осы қаулының Айыртау ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімі аппаратының басшысы Н.В. Кислинаға жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш арнайы жарияланған күнінен он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                Е. Айнабеков
Айыртау ауданы әкімдігінің
2008 жылғы 21 шілдедегі № 171
қаулысымен бекітілген
«Қорғаншылық пен қамқоршылық жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт қорғаншылық пен қамқоршылық жөнінде анықтама берудегі мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібін анықтайды.
2. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы «Неке және отбасы туралы» № 321-I Заңы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 9 қыркүйектегі № 1346 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының қамқоршылық және қорғаншылық органының Ережесі негізінде жүзеге асырылады.

4. Государственную услуга оказывается государственным учреждением «Отдел образования Айыртауского района Северо-Казахстанской области», адрес: 150100 Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, микрорайон, дом № 20, телефон (871533) 27461, адрес электронной почты: аsеl55@yаndех.ru
5. Формой завершения (результата) государственной услуги является справка об опеке или попечительстве.
6. Государственная услуга оказывается:
1) гражданам Республики Казахстан, имеющим несовершеннолетних детей до 18 лет;
2) оралманам, иностранцам, лицам без гражданства, имеющим вид на жительство и постоянно проживающим в Республике Казахстан, имеющим несовершеннолетних детей до 18 лет;
3) гражданам Республики Казахстан, являющимся опекунами и попечителями несовершеннолетних детей, оставшихся без попечения родителей;
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов (с момента регистрации, получения талона), подачи электронного запроса для получения государственной услуги - не более 15 дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов (при регистрации, получении талона), подачи электронного запроса - не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов, как результат оказания государственной услуги - не более 40 минут;
8. Государственная услуга является бесплатной.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются в официальных, местных источниках информации, на стендах, расположенных в государственном учреждении «Отдел образования Айыртауского района Северо-Казахстанской области», адрес: 150100 Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, микрорайон, дом № 20, телефон (871533) 27461, адрес электронной почты: аsеl55@yаndех.ru
10. График работы: с понедельника по пятницу, с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Условия места предоставления государственной услуги - зал ожидания и кабинет оформления документов, которые оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, выдержками (выписками) из нормативных правовых актов.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги заявитель представляет:
1) заявление физического лица;

4. Мемлекеттік қызмет көрсету «Солтүстік Қазақстан об лысы Айыртау ауданы білім бөлімі» мемлекеттік мекемесімен жүзеге асырылады, мекен жайы: 150100 Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, ықшам ауданы, № 20 үй, телефон (871533) 27461, электрондық пошта мекен-жайы: asel55@yandex.ru
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуді аяқтау нысаны (нәтижесі) қорғаншылық пен қамқоршылық жөнінде анықтама беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетіледі:
1) 18 жасқа дейінгі балалары бар Қазақстан Республикасының азаматтарға;
2) 18 жасқа дейінгі балалары бар, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын және тұрып қайту рұқсаты бар оралмандар, шетелдіктер, азаматтығы жоқ тұлғаларға;
3) ата-анасының қамқорлығынсыз қалған кәмелеттік жасқа толмаған балалардың қорғаншысы және қамқоршысы болып табылатын Қазақстан Республикасының азаматтарға.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетілу келесі мерзімдерде ұсынылады:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған (тіркелген сәттен, талон алғаннан бастап) электрондық сауал берген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері-15 күннен аспауы тиіс.
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде (тіркеу, талон алу кезде) кезек күтуге, электрондық сауалды қалыптастыруға рұқсат берілген ең ұзақ уақыт - 40 минуттан аспауы тиіс.
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт- 40 минуттан аспауы тиіс.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету ақысыз.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі туралы және қажетті құжаттар туралы, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері туралы толық ақпарат арнайы, жергілікті ақпарат көздерінде «Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінде орналасқан стенділерінде орналасады, мекен-жайы: 150100 Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, ықшам ауданы, № 20 үй, телефон (871533) 27461, электрондық пошта мекен-жайы:asel55@yandex.ru.
10. Жұмыс кестесі: дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9:00-ден 18:00-ге дейін, үзіліс сағат 13:00-ден 14:00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз жэне жедел қызмет көрсетумен реттік тәртіппен жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызметті ұсынудың жағдай орындары - күту, құжаттарды толтыру залы және қажетті құжаттар тізбесі қойылған стенділерімен және оларды толтыру үлгілерімен, нормативтік құқықтық актілермен (үзінділерімен) қамтамасыз етілген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш берушіден талап етілетін құжаттар:
1) жеке тұлғаның өтініші;

2) документ, удостоверяющий личность (копия);
3) свидетельство о рождении ребенка (копия).
13. Все необходимые бланки заявлений находятся в государственном учреждении «Отдел образования Айыртауского района Северо-Казахстанской области», адрес: 150100 Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, микрорайон, дом № 20, телефон (871533) 27461, адрес электронной почты: аsеl55@yаndех.ru
14. Заполненные документы сдаются в государственное учреждение «Отдел образования Айыртауского района Северо-Казахстанской области», адрес: 150100 Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, микрорайон, дом № 20, телефон (871533) 27461, адрес электронной почты: аsеl55@yаndех.ru
15. После предъявления всех необходимых документов для получения государственной услуги потребителю государственной услуги выдается талон с указанием даты принятия и срока исполнения, фамилия и инициалы специалиста, принявшего заявление.
16. Способ оказания услуги - личное посещение.
17. Основанием для приостановления оказания государственной услуги являются предоставление заведомо ложных сведений и недостоверные сведения документов.
3. Принципы работы
18. Деятельность государственного учреждения «Отдел образования Айыртауского района Северо-Казахстанской области» основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга, Кодекса чести государственных служащих и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечении ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного учреждения, оказывающего государственную услугу, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба на действия специалистов отдела образования района подается на имя:
руководителя государственного учреждения «Отдел образования Айыртауского района Северо-Казахстанской области», адрес: 150100 Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, микрорайон, дом № 20, телефон (871533) 27461, адрес электронной почты: аsеl55@yаndех.ru
акима района, адрес: 150100 Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица имени Шокана Валиханова, 44 телефон (871533)22648, адрес электронной почты: аіrtау-акіmаt@sко.кz
руководителя государственного учреждения «Департамент образования Северо-Казахстанской области», адрес: адрес: 1500011 Северо-Казахстанская область, г.Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 58, телефон (87152) 463432, адрес электронной почты: obldosko@mail.ru

2) жеке бастың куәлік құжаты (көшірмесі);
3) нәрестенің туу туралы куәлігі (көшірмесі);
13. Барлық қажетті өтініш бланктері «Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінде болады, мекен- жайы: 150100 Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, ықшам ауданы, № 20 үй, телефон (871533)27461, электрондық пошта мекен:і asel55@yandex.ru.
14. Толтырылған құжаттар «Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы білім бөлімі» мемлекеттік мекемесіне тапсырылады, мекен-жайы: 150100 Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, ықшам ауданы, № 20 үй, телефон (871533)27461, электрондық пошта мекені: asel55@yandex.ru.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды ұсынған соң, мемлекеттік қызметті тұтынушыға қабылдау күні және орындалу мерзімі, өтініш қабылдаған маманның аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
16. Қызмет көрсету тәсілі - жеке бару.
17. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту негіздері жалған мәліметтер және жетімсіз мәлімет құжаттарын ұсыну болып табылады.
3. Жұмыс қағидалары
18. «Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің қызметі адамның конституциялық құқықтарын сақтауға, қызметтік парызын орындаудағы заңдылыққа, мемлекеттік қызметкерлер ар-намыс Кодексіне негізделген және сыпайылық көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету, тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету қағидасымен жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері Үлгі стандартқа қосымша сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік мекеменің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасының және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызмет ұсыну жұмыс сапасы бойынша шағымдар болған жағдайда білім бөлімінің мамандарының іс-әрекетіне шағымдар беріледі:
«Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің басшысының атына, мекен-жайы: 150100 Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, ықшам ауданы, № 20 үй, телефон (871533)27461 электрондық пошта мекені:asel55@yandex.ru.
Аудан әкімінің атына, мекен-жайы: 150100 Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі,44, телефон (871533)22648, электрондық пошта мекені:airtay-akimat@mail.kz.
«Солтүстік Қазақстан облысы білім департаменте мемлекеттік мекемесінің басшысының атына, мекен жайы: 150011 Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 58 үй, телефон (87152)463432, электрондық пошта мекені: obldosko@mail.kz.

22. Жалобы принимаются в письменном виде по почте либо нарочно в рабочие дни:
1) начальнику государственного учреждения "Отдел образования Айыртауского района Северо-Казахстанской области», адрес: 150100 Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, микрорайон, дом № 20, телефон (871533) 27461, адрес электронной почты: аsеl55@yаndех.ru
2) в вышестоящие организации: государственное учреждение «Департамент образования Северо-Казахстанской области», адрес: адрес: 1500011 Северо-Казахстанская область, г.Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 58, телефон (87152) 463432, адрес электронной почты: obldosko@mail.ru
3) Государственное учреждение «Аппарат акима Айыртауского района», адрес: 150100 Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица имени Шокана Валиханова, 44 телефон (871533)22648, адрес электронной почты: аіrtау-акіmаt@sко.кz
Спорные вопросы регулируются в порядке гражданского судопроизводства.
23. Принятая жалоба регистрируется в журнале регистрации обращений физических лиц. Жалобы рассматриваются в установленные законодательством сроки, о результатах заявителю сообщается в письменном виде по почте или при личном посещении.
6. Контактная информация
24. Адрес ответственных специалистов государственного учреждения «Отдел образования Айыртауского района Северо-Казахстанской области» за предоставляемую государственную услугу:
начальник государственного учреждения "Отдел образования Айыртауского района Северо-Казахстанской области», адрес: 150100 Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, микрорайон, дом № 20, телефон (871533) 27461, адрес электронной почты: аsеl55@yаndех.ru
График работы: с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Специалист государственного учреждения "Отдел образования Айыртауского района Северо-Казахстанской области», адрес: 150100 Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, микрорайон, дом № 20, телефон (871533) 27461, адрес электронной почты: аsеl55@yаndех.ru
График работы: с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
25. Адрес: государственное учреждение «Аппарат акима Айыртауского района», 150100, Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица Ш.Уалиханова, 44, телефон приемной 8(71533) 21102, электронный адрес: аіrtау-акіmаt@sко.кz
Приложение к стандарту оказания
государственной услуги
«Выдача справок по опеке
и попечительству»
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Норматив-
ное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в последую-
щем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году

22. Шағымдар пошта бойынша немесе жұмыс күндері қолма қол жазбаша түрде қабылданады:
1) «Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің басшысына, заңды мекен-жайы: 150100 Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, ықшам ауданы, № 20 үй, телефон (871533)27461 электрондық пошта мекені:asel55@yandex.ru.
2) жоғары тұрған мекемелерге:
«Солтүстік Қазақстан облысы білім Департаменте мемлекеттік мекемесі, мекен жайы: 150011 Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі,58 үй, телефон (87152) 463432, электрондық пошта мекені: obldosko@mail.kz.
3) «Айыртау ауданы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі, мекен-жайы: 150100 Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі, 44, телефон (871533) 22648, электрондық пошта мекені: airtay-akimat@mail.kz.
Таласты сұрақтар азаматтық соттық іс жүргізу тәртібімен реттеледі.
23. Шағымдар азаматтардың өтінішін есепке алу журналында тіркелінеді. Шағымдар заңда көрсетілген мерзімдерде қаралады, нәтижесі туралы өтініш берушіге почта бойынша немесе жеке бару кезіеде жазбаша түрде хабардар етіледі.
6. Байланыс ақпараты
24. «Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік қызмет корсету үшін жауапты мамандардың мекен-жайы:
«Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығы, мекен-жайы: 150100 Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, ықшам ауданы, № 20 үй, телефон (871533)27156, электрондық пошта мекені:asel55@yandex.ru.
Жұмыс кестесі: дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9:00-ден 18:00-ге дейін, үзіліс сағат 13:00-ден 14:00-ге дейін. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетумен реттік тәртіппен жүзеге асырылады.
«Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің маманы, мекен-жайы: 150100 Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, ықшам ауданы, № 20 үй, телефон (871533)27461, электрондық пошта мекені:asel55@yandex.ru.
Жұмыс кестесі: дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9:00-ден 18:00-ге дейін, үзіліс сағат 13:00-ден 14:00-ге дейін. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетумен реттік тәртіппен жүзеге асырылады.
25. Мекен-жайы: «Айыртау ауданы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі, 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Ш.Уәлиханов көшесі, 44, қабылдау бөлмесінің телефоны 8(71533) 21102, электронды мекен-жайы: airtay-akimat@mail.kz
«Қорғаншылық пен қамқоршылық
жөнінде анықтама беру» мемлекеттік
қызмет көрсетудің үлгі стандарты
қосымша
Кесте. Қолжетімділік және сапа көрсеткіштерінің сипаттамасы
Сапа мен қол жетімділіктің көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің норматив-
тік маңызы
Келесі жылы көрсеткіш-
тің мақсаттық маңызы
Есептік жылы көрсеткіш-
тің ағымдық маңызы