О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 января 2008 года N 27 "Об утверждении перечней клинических специальностей подготовки в интернатуре и резидентуре"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 января 2009 года N 10. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 февраля 2009 года N 5552
В соответствии с пунктом 3 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения РК от 30 января 2008 года № 27 «Об утверждении перечней клинических специальностей подготовки в интернатуре и резидентуре» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 14 февраля 2008 года № 5134, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, март 2008 год, № 3, ст. 311) следующие изменения и дополнения:
в приложении 2 к указанному приказу «Перечень клинических специальностей подготовки в резидентуре»:
в пункте 15 слово «Неврология» заменить словом «Невропатология»;
пункт 16 изложить в следующей редакции:
«16. Психиатрия
16.1. Детская психиатрия»;
пункт 18 изложить в следующей редакции:
«18. Лучевая диагностика
18.1. Лучевая терапия»;
пункт 24 исключить;
пункт 26 изложить в следующей редакции:
«26. Общая хирургия
26.1. Кардиохирургия, в том числе детская
26.2. Ангиохирургия, в том числе детская
26.3. Нейрохирургия, в том числе детская
26.4. Челюстно-лицевая хирургия, в том числе детская
26.5. Пластическая хирургия
26.6. Детская хирургия»;
пункт 37 дополнить словами «, в том числе детская»;
пункты 38, 41, 42, 43, 44 исключить;
дополнить пунктами следующего содержания:
«46. Авиационная и космическая медицина
47. Медицина чрезвычайных ситуаций и катастроф».
2. Департаменту науки и человеческих ресурсов Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Хамзина Н.К.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административно-правовой работы Министерства здравоохранения Республики Казахстан направить настоящий приказ после его государственной регистрации на официальное опубликование в средства массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Вощенкову Т. А.

"Интернатурада және резидентурада клиникалық мамандар даярлау тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2008 жылғы 30 қаңтардағы N 27 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 12 қаңтарындағы N 10 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 18 ақпанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5552 болып енгізілді.
"Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 22-бабының 3–тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Интернатурада және резидентурада клиникалық мамандар даярлау тізбесін бекіту туралы" (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2008 жылғы 14 ақпанда N 5134 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2008 жылғы наурыз, N 3, 311-құжат ) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2008 жылғы 30 қаңтардағы N 27 бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген бұйрыққа "Резидентурада клиникалық мамандар даярлау тізбесі" деген 2-қосымшада:
15-тармақта "Неврология" деген сөз "Невропатология" деген сөзбен ауыстырылсын;
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
" 16. Психиатрия
16.1. Балалар психиатриясы";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Сәулелі диагностика
18.1. Сәулелі терапия";
24- тармақ алынып тасталсын ;
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Жалпы хирургия
26.1. Кардиохирургия, соның ішінде балалар кардиохирургиясы
26.2. Ангиохирургия, соның ішінде балалар ангиохирургиясы
26.3. Нейрохирургия, соның ішінде балалар нейрохирургиясы
26.4. Жақсүйек – бет хирургиясы, соның ішінде балалар жақсүйек – бет хирургиясы
26.5. Пластикалық хирургия
26.6. Балалар хирургиясы";
37-тармақ ", соның ішінде балалар" деген сөздермен толықтырылсын;
38, 41, 42, 43, 44-тармақтар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы тармақтармен толықтырылсын:
"46. Авиациялық және ғарыш медицинасы
47. Төтенше жағдайлар мен апаттар медицинасы".
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Ғылым және адами ресурстар департаменті (Хамзина Н.Қ.) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Әкімшілік–құқықтық жұмыс департаменті осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауға жіберсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Т.А. Вощенковаға жүктелсін.

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его официального опубликования.
Министр                                    Ж. Доскалиев

5. Осы бұйрық ресми жарияланған күннен бастап он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министр                                          Ж. Досқалиев