О районном бюджете на 2010-2012 годы
Решение Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 21 декабря 2009 года № С25-1. Зарегистрировано Управлением юстиции Аккольского района Акмолинской области 11 января 2010 года № 1-3-129.Утратило силу - решением Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 23 декабря 2010 года № С 35-5
Сноска. Утратило силу - решением Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 23.12.2010 № С 35-5
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года, Аккольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2010-2012 годы, в том числе на 2010 год в следующих объемах (приложения 1,2,3):
1) доходы – 1 863 433,6 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 317 397 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 18 041 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 48 405 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 479 590,6 тысяч тенге;
2) затраты – 1 874 990,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14006,6тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -25 563,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) – 25  563,2 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 с изменениями внесенными, решением Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 14.04.2010 № С28-1 (порядок введения в действие см. п. 3); от 26.07.2010 № С30-2 (порядок введения в действие см. п. 3); от 19.10.2010 № С31-1 (порядок введения в действие см. п. 3); от 08.11.2010 № С33-2 (порядок введения в действие см. п. 3); от 23.11.2010 № С34-1 (порядок введения в действие с 1 января 2010 года)
2. Утвердить доходы районного бюджета за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
социального налога;
налога на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налога на имущество физических лиц;
земельного налога с физических лиц на земли сельскохозяйственного назначения;
земельного налога с физических лиц на земли населенных пунктов;
земельного налога на земли промышленности, транспорта, связи, обороны и иного не сельскохозяйственного назначения;
земельного налога с юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли сельскохозяйственного назначения;
земельного налога с юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли населенных пунктов;
налога на транспортные средства с юридических лиц;
налога на транспортные средства с физических лиц;
единого земельного налога;
акцизов на бензин (за исключением авиационного), реализуемый юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемого на собственные производственные нужды;
акцизов на дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемого на собственные производственные нужды;
платы за пользование земельными участками;
сборы за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
сбора за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
плата за размещение наружной (визуальной рекламы) в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах;
государственной пошлины.
фиксированный налог

2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № С25-1 шешімі. Ақмола облысы Ақкөл ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 11 қаңтарда № 1-3-129 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2010 жылғы 23 желтоқсандағы № С 35-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2010.12.23 № С 35-5 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 9-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы» Заңының 6-бабына сәйкес, Ақкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2010 – 2012 жылдарға арналған аудан бюджеті (1,2,3 – қосымшалар), оның ішінде 2010 жылға арналған аудандық бюджет келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 1 863 433,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер 317 397 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 18 041 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 48 405 мың теңге;
трансферттер түсімдері 1 479 590,6 мың теңге;
2) шығындар – 1 874 990,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 14 006,6 мың теңге;
4) қаржылық активтердің операциялары бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -25 563,2 мың теңге;
6) тапшылықты қаржыландыру (профициттерді қолдану) – 25 563,2 мың теңге;
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2010.04.14 № С28-1 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз); 2010.07.26 № С30-2 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз); 2010.10.19 № С31-1 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз); 2010.11.08 № С33-2 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз); 2010.11.23 № С34-1 (қолданысқа енгізу тәртібін  2010 қаңтардан 1 қаңтардан қараңыз) шешімдерімен
2. Аудандық бюджеттің кірістері келесі негіздердің есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдерден, соның ішінде:
кәсіпкерлік қызметпен айналысатын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы;
қызметін біржолғы талон бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
заңды тұлғалардың және кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
ауыл шаруашылығы маңызындағы жерлерге жеке тұлғалардан алынатын жер салығы;
жеке тұлғалардан елді мекендер жерлеріне салынатын салық;
өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс және де басқа ауыл шаруашылығы емес маңыздағы жерлерге салынатын жер салығы;
ауыл шаруашылығы жерлеріне заңды тұлғалардан, жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы;
елді мекендер жерлеріне заңды тұлғалардан, жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы;
заңды тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық;
жеке тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы,
заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өзінің өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын бензин акциздері (авияциялықты қоспағанда);
заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өз өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын дизель отыны акциздері;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
жекеленген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін алынатын лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасы үшін алынатын алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды сыртқы орналастырғаны үшін алынатын алым;
мемлекеттік баж.
тіркелген салық

2) неналоговых поступлений, в том числе:
доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности;
доходов от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности;
поступлений от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
административных штрафов, пени, санкции, взысканий, налагаемых  местными государственными органами;
другие неналоговые поступления в местный бюджет.
3) поступления от продажи основного капитала, в том числе:
поступления от продажи гражданам квартир;
поступлений от продажи земельных участков.
4) поступления трансфертов, в том числе:
целевых текущих трансфертов;
целевых трансфертов на развитие;
субвенции.
Сноска. Пункт 2 с изменениями внесенными, решением Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 16.03.2010 № С27-1 (порядок введения в действие см. п. 3)
3. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены трансферты из областного бюджета, в том числе субвенция в сумме 853360 тысяч тенге и целевые трансферты в сумме 527 970 тысяча тенге
4. Учесть, что в районном бюджете на 2010 предусмотрены целевые текущие трансферты в областной бюджет в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере в сумме 43 140 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями внесенными, решением Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 14.04.2010 № С28-1 (порядок введения в действие см. п. 3)
5.Учесть, что в составе трансфертов на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 499 112 тысяч тенге, в том числе:
1) Целевые текущие трансферты в сумме 83073 тысяч тенге, в том числе:
470 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
5 040 тысяч тенге - на выплату ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет;
2 801,3 тысяч тенге - на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
4 095 тысяч тенге  - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
5 537 тысяча тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
3 129 тысяч тенге - для внедрения предмета «Самопознание»;
10160 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За Победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны;

2) салықтық емес түсімдерден, соның ішінде:
коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
коммуналдық меншіктегі тұрғын үй қорындағы тұрғын үйлерді жалға беруден түсетін кірістер;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін түсімдер;
жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар;
жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер.
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, соның ішінде:
азаматтарға пәтерлерді сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
4) трансферттерден түсетін түсімдер, соның ішінде:
ағымдағы мақсатты трансферттерден;
дамуға арналған мақсатты трансферттер;
субвенциялар.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2010.03.16 № С27-1 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз) шешімімен
3. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен сомасы 853360 мың теңге субвенциялар және сомасы 527 970 мың теңге мақсатты трансферттер қаралғаны есепке алынсын.
4. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте бюджеттік салаларда еңбекақы қорының өзгеруіне байланысты сомасы 43 140 мың теңге облыстық бюджеттің ағымдағы трансферттері қаралғаны есепке алынсын.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2010.04.14 № С28-1 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз) шешімімен
5. 2010 жылға арналған трансферттер құрамында республикалық бюджеттен сомасы 499 112 мың теңге мақсатты трансферттер қаралғаны есепке алынсын, соның ішінде:
1) Сомасы 83073 мың теңге ағымдағы мақсатты трансферттер, соның ішінде:
470 мың теңге мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
5 040 мың теңге - 18 жасқа дейін берілетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы;
2 801,3 мың теңге- селолық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдауды жүзеге асыруға;
4 095 мың теңге – негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінің физика, химия, биология кабинеттерін оқулық құралдармен жаңартуға;
5 537 мың теңге – негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиалық кабинеттерді құруға;
3129 мың теңге «Өзін-өзі тану» пәнін енгізуге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген адамдарға; 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде майдандағы армия оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызмет өткерген, «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шыққандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге - 10160 мың теңге;

695,2 тысячи тенге – на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москве, Астане к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне.
12 758 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
9 289 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
10 791,5 тысяч тенге – на капитальный ремонт водопроводных сетей в селе Подлесное Аккольского района, в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
2 880 тысяч тенге – на расширение программ моложежной практики, в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
2 640 тысяч тенге – на создание социальных рабочих мест, в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
12787 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
2) Целевые трансферты на развитие в сумме 416 039 тысяч тенге, в том числе:
50 000 тысяч тенге на реконструкцию сетей водопровода в ауле Енбек;
118 980 тысяч тенге на реконструкцию сетей водопровода в селе Степок;
70 000 тысяч тенге - на реконструкцию водопроводных сетей в городе Акколь (третья очередь);
146 178 тысяч тенге - на развитие и обустройство инженерно - коммуникационной инфраструктуры;
21 671 тысяча тенге – на реконструкцию наружных тепловых сетей по улице Привокзальной, от котельной «Железнодорожная» (2-й этап);
4605 тысяч тенге – разработка проектно-сметной документации по объекту «Реконструкция сетей водопровода в ауле Енбек Аккольского района;
4605 тысяч тенге – разработка проектно-сметной документации по объекту «Реконструкция водопроводных сетей в городе Акколь (третья очередь).
Сноска. Пункт 5 с изменениями внесенными, решением Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 14.04.2010 № С28-1 (порядок введения в действие см. п. 3); от 26.07.2010 № С30-2 (порядок введения в действие см. п. 3); от 19.10.2010 № С31-1 (порядок введения в действие см. п. 3); от 08.11.2010 № С33-2 (порядок введения в действие см. п. 3)
6. Учесть, что на 2010 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, в том числе:
целевые текущие трансферты в сумме 127 118.6тысячи тенге, в том числе:
1 151,6 тысяча тенге – на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;

Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылар мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс – шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз етуге - 695,2 мың теңге.
12 758 мың теңге ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органның бөлімшесін ұстауға;
9 289 мың теңге – жануар індетіне қарсы іс-шараларға;
10 791,5 мың теңге – өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру аясында, Ақкөл ауданы Подлесное селосындағы су құбырлары желілерін күрделі жөндеуге;
2 880 мың теңге – өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру аясында, жастар тәжірибесін кеңейтуге;
2 640 мың теңге – өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру аясында, әлеуметтік жұмыс орындарын құруға;
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 12787 мың теңге;
2) Сомасы 416 039 мың теңге дамуға арналған мақсатты трансферттер, соның ішінде:
50 000 мың теңге Еңбек ауылындағы су құбырлары желілерін қайта жаңғыртуға;
118 980 мың теңге Степок селосындағы су құбырлары желілерін қайта жаңғыртуға;
70 000 мың теңге Ақкөл қаласындағы (үшінші кезектегі) су құбырлары желілерін қайта жаңғыртуға;
146 178 мың теңге – инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамытуға және жайластыруға;
21 671 мың теңге «Теміржолы» жылу қазандығынан Привокзальная көшесіне дейінгі сыртқы жылу жүйелерін қайта жаңғыртуға (2-кезең);
4605 мың теңге - «Ақкөл ауданының Еңбек ауылындағы су құбырлары желілерін қайта жарақтандыру» объектісі бойынша жобалық-сметалық құжаттарды әзірлеуге;
«4605 мың теңге - «Ақкөл қаласындағы су құбырлары желілерін қайта жарақтандыру (үшінші кезек)» объектісі бойынша жобалық-сметалық құжаттарды әзірлеуге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2010.04.14 № С28-1 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз); 2010.07.26 № С30-2 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз); 2010.10.19 № С31-1 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз); 2010.11.08 № С33-2 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз) шешімдерімен
6. 2010 жылға арналған трансферттер құрамында облыстық бюджеттен мақсатты трансферттер қаралғаны есепке алынсын, соның ішінде:
Сомасы 127118,6 мың теңге ағымдағы мақсатты трансферттер, соның ішінде:
1 1151,6 мың теңге Ұлы Отан соғысының ардагерлері мен мүгедектеріне коммуналдық қызметтерге әлеуметтік көмек көрсетуге;

7 077 тысяч тенге - на оказание единовременной социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, лицам, приравненным к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны и труженикам тыла в годы Великой Отечественной войны;
1120 тысяч тенге - на оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных, многодетных семей и семей сельской местности;
10 000 тысяч тенге – на текущий ремонт дорог районного значения Аккольского района, в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
20 000 тысяч тенге – текущий ремонт внутригородских дорог города Акколь, в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров.
18000 тысяч тенге – на разработку генерального плана города Акколь;
1000 тысяч тенге – на проведение работ по землеустройству;
68770 тысяч тенге – на капитальный ремонт автодороги по улице Пушкина в городе Акколь, в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров.
Сноска. Пункт 6 с изменениями внесенными, решением Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 26.07.2010 № С30-2 (порядок введения в действие см. п. 3); от 08.11.2010 № С33-2 (порядок введения в действие см. п. 3)
7. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета в сумме 14 244 тысячи тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2010 год  в сумме 500 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями внесенными, решением Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 14.04.2010 № С28-1 (порядок введения в действие см. п. 3)
8-1. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год в установленном законодательством порядке использованы свободные остатки бюджетных средств, образовавшихся на 1 января 2010 года:
11556,6 тысяч тенге – возврат целевых текущих трансфертов из республиканского и областного бюджетов
Сноска. Дополнен пунктом 8-1, решением Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 14.04.2010 № С28-1 (порядок введения в действие см. п. 3)
9. Установить специалистам образования, социального обеспечения, культуры, работающим в  аульной (сельской) местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню согласованного с районным маслихатом.

7 077 мың теңге - Ұлы отан соғысының ардагерлері мен мүгедектеріне, Ұлы отан соғысының ардагерлері мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға, Ұлы отан соғысының ардагерлері мен мүгедектеріне көтермелер мен кепілдер барысында басқа санаттағы тұлғаларға және Ұлы отан соғысы кезіндегі тың игерушілерге біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге;
1120 мың теңге селолық елді мекендердегі отбасылардың, көп балалы отбасылардың және аз қамтылған отбасылардың колледжде оқитын балаларының оқуына төлеуге;
10 000 мың теңге – Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру аясында, аудандық маңыздағы жолдарды ағымдағы жөндеуге;
20 000 мың теңге – Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру аясында, Ақкөл қаласының ішкі көшелерін ағымдағы жөндеуге.
18000 мың теңге – Ақкөл қаласының бас жоспарын әзірлеуге;
1000 мың теңге – жер құрылысы жұмыстарын өткізуге;
68770 мың теңге – аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жузеге асыру шеңберінде Ақкөл қаласы Пушкин көшесі автожолдарын күрделі жөндеуге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2010.07.26 № С30-2 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз); 2010.11.08 № С33-2 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз) шешімдерімен
7. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте селолық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдауды жүзеге асыруға республикалық бюджеттен сомасы 14 244 мың теңге бюджеттік кредиттер қаралғаны есепке алынсын.
8. 2010 жылға арналған аудандық атқарушы органдардың резервтерінің сомасы 500 мың теңгеде бекітілсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2010.04.14 № С28-1 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз) шешімімен
8-1. 2010 жылға арналған бюджетте белгіленген заңнамалық тәртіпте 2010 жылғы 1 қаңтардағы жағдайда пайда болған бюджеттік қаржылардың бос қалдықтары қолданылғаны есепке алынсын:
11556,6 мың теңге – облыстық және республикалық бюджеттерінің ағымдағы мақсатты трансферттерін қайтару.
Ескерту. 8-1-тармағымен толыктырылды - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2010.04.14 № С28-1 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз) шешімімен
9. Ауылдық (селолық) елді мекендерде жұмыс атқаратын білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет саласы мамандарының қызметтік ақылары мен тарифтік ставкілері, аудандық мәслихатпен келісілген тізім бойынша, осы саламен қалалық жағдайда жұмыс атқаратын мамандардың еңбек ақылары мен тарифтік ставкілерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға көбейтілсін.

10. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2010 год (приложение 4).
11. Утвердить бюджетные программы города районного значения, сельских округов на 2010 год (приложение 5).
12. Настоящее решение вступает в силу после государственной регистрации в управлении юстиции Аккольского района и вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        К.Ракишев
Секретарь районного
маслихата                                  Ю.Ужакин
СОГЛАСОВАНО:
Аким Аккольского района                    А.С.Уисимбаев
Начальник Налогового
управления по
Аккольскому району                         Ю.В.Курушин
Приложение 1 к решению
Аккольского районного маслихата

10. 2010 жылға арналған бюджетті орындау барысында секвестрге жатпайтын жергілікті бағдарламалар тізімдемесі бекітілсін (4 - қосымша).
11. Аудандық маңыздағы қала, селолық округтердің 2010 жылға арналған бюджеттік бағдарламасы бекітілсін (5 - қосымша).
12. Осы шешім Ақкөл ауданының әділет басқармасында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа түседі.
Аудандық мәслихат
сессияның төрағасы                         Қ.Рақышев
Аудандық мәслихат
хатшысы                                    Ю. Ужакин
КЕЛІСІЛДІ:
Ақкөл ауданының әкімі                      А.С.Үйсімбаев
Ақкөл ауданы бойынша
Салық басқармасының бастығы                Ю.В.Курушин
Аккөл аудандық мәслихаттың

3607
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
10666
006
Дополнительное образование для детей
19993
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
58562
018
Организация профессионального обучения
16610
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
98308,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
98308,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости социальных программ для населения
15403
002
Программа занятости
21597
005
Государственная адресная социальная помощь
908
006
Жилищная помощь
2570
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
7440,6
010
Материальное обеспечение детей инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
588
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
163
012
Создание информационных систем
152
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
16307
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
11650
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3254
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
695,2
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
17237
022
Материально-техническое оснащение государственных органов
344
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

3607
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттiк бiлiм беру мекемелер үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткiзу
10666
006
Балаларға қосымша білім беру
19993
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
58562
018
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
16610
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
98308,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
98308,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15403
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
21597
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
908
006
Тұрғын үй көмегі
2570
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
7440,6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
588
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу және жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
163
012
Ақпараттық жүйелер құру
152
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
16307
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
11650
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
3254
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
695,2
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65  жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін»  медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
17237
022
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
344
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

196632,5
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула ( села), аульного (сельского) округа
13032
008
Освещение улиц населенных пунктов
7720
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
2336
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
97
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
2879
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15751,5
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
4960
030
Ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населҰнных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
10791,5
467
Отдел строительства района (города областного значения)
167849
004
Развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
146178
031
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
21671
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
65491
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
51746
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
4049
003
Поддержка культурно-догуговой работы
27575
006
Функционирование районных (городских) библиотек
19683
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
439
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
5945
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
3045
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
2650
003
Реализация региональных программ в сфере молодежной политики
250
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
7800
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
3429
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
500
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
3871
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
277747,3
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
2801,3
099
Реализация мер социальной поддержки специалистов социальнойсферы сельских населенных пунктов за счет целевого трансферта из республиканского бюджета

196632,5
123
Қаладағы аудан аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық), округ әкімінің аппараты
13032
008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
7720
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
2336
010
Жерлеу орындарын күтіп-ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеу
97
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
2879
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15751,5
012
Сумен жабдықтау және су бөлу жүйесінің қызмет етуі
4960
030
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеу және елді-мекендерді көркейту
10791,5
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
167849
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
146178
031
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту
21671
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
65491
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
51746
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4049
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
27575
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
19683
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
439
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
5945
001
Жергілікті деңгейде аппарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3045
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
2650
003
Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды iске асыру
250
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) Дене шынықтыру және спорт бөлімі
7800
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3429
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
500
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала)  құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
3871
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
277747,3
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
2801,3
099
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5 к решению
Аккольского районного маслихата
"О районном бюджете на 2010 -2012 годы"
от 21 декабря 2009 года № С25-1
Сноска. Приложение 5 в редакции решений Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 26.07.2010 № С30-2 (порядок введения в действие см. п. 3); от 19.10.2010 № С31-1 (порядок введения в действие см. п. 3); от 23.11.2010 № С34-1 (порядок введения в действие с 1 января 2010 года)
Перечень бюджетных программ города районного
значения и сельских округов на 2010 год
Функциональная группа
сумма
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
II. Затраты

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
Ақкөл аудандық мәслихаттың
2009 жылғы 21 желтоқсандағы № С25-1
"2010 жылғы аудандық бюджет туралы"
шешіміне 5 қосымша
Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2010.07.26 № С30-2 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз); 2010.10.19 № С31-1 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз); 2010.11.23 № С34-1 (қолданысқа енгізу тәртібін  2010 қаңтардан 1 қаңтардан қараңыз) шешімдерімен
2010 жылға арналған аудандық маңыздағы
қала мен селолық округтердің бюджеттік бағдарламаларың
тізбелері
Функционалдық топ
Сома
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
II. Шығындар