О районном бюджете на 2010-2012 годы
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 28 декабря 2009 года № 22/2. Зарегистрировано Управлением юстиции Есильского района Акмолинской области 21 января 2010 года № 1-11-112. Утратило силу - решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 29 марта 2011 года № 36/3
Сноска. Утратило силу - решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 29.03.2011 № 36/3
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Есильский районный  маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2010-2012 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы 2283655,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 399095 тысяча тенге,
неналоговым поступлениям 13961 тысяч тенге,
поступлениям от продажи основного капитала 118014 тысячи тенге,
поступлениям официальных трансфертов 1752585,3 тысяч тенге;
2) затраты 2315717,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 13125,5 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге, в том числе приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета (-45188,1) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –  45188,1 тысяч тенге, в том числе поступление займов 45188,1 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Есильского районного маслихата Акмолинской области от 15.04.2010 № 24/2 (порядок введения в действие см. п-3); от 28.07.2010 № 28/2 (порядок введения в действие см. п-3); от 13.10.2010 № 30/5 (порядок введения в действие см. п-3); от 08.11.2010 № 31/2 (вводится в действие с 1 января 2010 года); от 21.12.2010 № 33/2 (вводится в действие с 1 января 2010 года).
2. Утвердить доходы районного бюджета за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога с доходов, необлагаемых у источника выплат;
индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
социального налога;
налогов на имущество;
земельного налога;
налогов на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов;
платы за пользованием земельными участками;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
фиксированного налога;
государственной пошлины;

2010-2012 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2009 жылғы 28 желтоқсандағы № 22/2 шешімі. Ақмола облысы Есіл ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 21 қаңтарда № 1-11-112 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2011 жылғы 29 наурыздағы № 36/3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2011.03.29 № 36/3 шешімімен
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 1 тармақшасына сәйкес, Есіл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2010–2012 жылдарға арналған аудандық бюджет 1,2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2010 жылға арналғаны келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 2283655,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдерден 399095 мың теңге,
салықтық емес түсімдерден 13961 мың теңге,
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдерден 118014 мың теңге,
ресми трансферттер түсімдерінен 1752585,3 мың теңге;
2) шығындар 2315717,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік несие беру 13125,5 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге, оның ішінде қаржылық активтер алуға 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-45188,1) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) 45415,6 мың теңге, оның ішінде зайымдар түсімі 45188,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.04.29 № 24/2 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз); 2010.07.28 № 28/2 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз); 2010.10.13 № 30/5 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз); 2010.11.08 № 31/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.12.21 № 33/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірістері келесі көздер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, оның ішінде:
төлем көздерінен алынбайтын кірістерден жеке табыс салығынан;
бір реттік талон қызметін жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығынан;
әлеуметтік салықтан;
меншікке салынатын салықтан;
жер салығынан;
көлікке салынатын салықтан;
біртұтас жер салығынан;
акциздерден;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлейтін төлемдерден; кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын жиындардан;
тіркелген салықтан;
мемлекеттік баж салықтарынан;

2) неналоговых поступлений, в том числе:
доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района;
поступлений денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
административные штрафы, пени, санкции, взысканий, налагаемые местными государственными органами;
прочих неналоговых поступлений;
3) поступлений от продажи основного капитала.
3. Учесть, что в  районном  бюджете на 2010 год из областного бюджета предусмотрена субвенция в сумме 834443 тысяч тенге.
4. Предусмотреть возврат целевых текущих трансфертов в областной бюджет, в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере в сумме 49225 тысяч тенге.
49224 тысяч тенге - на выплату заработной платы.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 15.04.2010 № 24/2 (порядок введения в действие см. п-3)
5. Учесть целевые текущие трансферты  в общей сумме 398847,3  тысяча тенге, из них:
из республиканского бюджета 318308,2 тысяч тенге, в том числе:
9632 тысяч тенге на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2005-2010 годы, а именно: на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях среднего общего образования 4095 тысяч тенге, на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях среднего общего образования 5537 тысяча тенге;
138752 тысяч тенге на содержание вновь вводимых объектов образования;
2500  тысяч тенге на выплату государственного пособия на детей до 18 лет из малообеспеченных семей;
1300 тысяч тенге на выплату государственной адресной помощи;
1885 тысяч тенге для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
2880 тысяч тенге на молодежную практику;
1920 тысяч тенге на социальные рабочие места;
4915 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне,

2) салықтық емес түсімдерден, оның ішінде:
коммуналдық меншік мүлігін жалға беруден түскен түсімдерден;
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарлар таратуынан (жұмыс, көрсетілген қызмет) түскен түсімдерден;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастырған сатып алулар өткізуден түскен ақшадан;
жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, өндіріп алулардан;
басқа да салықтық емес түсімдерден;
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдерден.
3. 2010 жылға арналған аудан бюджетіндегі облыстық бюджеттен берілетін субвенция сомасы 834443 мың теңге болып қаралғаны еске алынсын.
4.Бюджет саласындағы еңбек ақы қорының өзгеруіне байланысты, мақсатты ағымдағы трансферттердің облыстық бюджетке қайтарылымы 49 225 мың теңге болып көзделсін.
49224 мың теңге - еңбек ақы төлеуге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.04.29 № 24/2 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз) шешімімен.
5. Мақсатты ағымдағы трансферттердің жалпы сомасы 398847,3 мың теңге болып еске алынсын, оның ішінде:
318308,2 мың теңге республикалық бюджеттен, оның ішінде:
2005-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының білімін жетілдіру Мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыруға 9632 мың теңге, атап айтсақ: орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға 4095 мың теңге, орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингофонды және мультимедиялық кабинеттер құру үшін 5537 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын білім нысандарын ұстауға 138752 мың теңге;
қамтылуы аз отбасыларындағы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге 2500 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке 1300 мың теңге;
ауылдық жерлердегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік жағынан қолдау шараларын таратуға 1885 мың теңге;
жастар тәжірибесіне 2880 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындарына 1920 мың теңге;
4915 мың теңге – Ұлы Отан соғысының қатысушыларымен мүгедектеріне, сондай-ақ теңестірілген тұлғаларға, соның ішінде запасқа (отставкаға) жіберілген, 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 3 қыркүйегіне дейін ұрысқа қатысқан армия құрамына кірмеген әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери оқу орындарда, «1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысында «Германияны жеңгені үшін» немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталғандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда 6 айдан кем емес жұмыс (қызмет) атқарғандарға Ұлы Отан соғысы Жеңісінің 65 жылдығына бір жолғы материалдық көмек төлеуге,

402,8 тысяч тенге – на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне,
32335 тысяч тенге на капитальный ремонт водопроводной сети села Ейское;
46966,4 тысяч тенге на капитальный ремонт средней школы № 3 города Есиль;
17859 тысяч тенге на содержание ветеринарной службы;
5778 тысяч тенге на  проведение противоэпизоотических мероприятий;
2922 тысячи тенге на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций, организаций среднего, технического и профессионального, после среднего образования, институтов повышения квалификации по предмету "Самопознание";
3197 тысяч тенге на открытие мини-центров;
из областного бюджета в общей сумме 80539,1 тысяч тенге, в том числе:
968,1 тысяч тенге на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;
3329 тысячи тенге на оказание единовременной социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, лицам, приравненным к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны и труженикам тыла в годы Великой Отечественной войны;
20000 тысяч тенге на текущий ремонт внутри городских дорог города Есиль;
10000 тысяч тенге на текущий ремонт дорог районного значения;
19350 тысяч тенге на обеспечение стабильной работы теплоснабжающих предприятий района;
192 тысяч тенге на оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных, многодетных семей и семей сельской местности.
16700 тысяч тенге – на установку второго котлоагрегата и навесного оборудования котельной № 6 города Есиль;
45064,0 тысяч тенге на капитальный ремонт котельных города Есиль, в том числе: 35557,0 тысяч тенге – на котельную №1, 9507,0 тысяч тенге – на котельную № 6;
10000 тысяч тенге на капитальный ремонт системы водоснабжения станции Красивое.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Есильского районного маслихата Акмолинской области от 15.04.2010 № 24/2 (порядок введения в действие см. п-3); от 28.07.2010 № 28/2 (порядок введения в действие см. п-3); от 13.10.2010 № 30/5 (порядок введения в действие см. п-3); от 08.11.2010 № 31/2 (вводится в действие с 1 января 2010 года); .

402,8 мың теңге – Ұлы Отан соғысының қатысушыларымен мүгедектеріне, Тәуелсіз мемлекеттер Достастығы елдері бойынша,Қазақстан Республикасы аумағы бойынша, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында Ұлы Отан соғысы Жеңісінің 65 жылдығына арналған мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарды төлеуді қамтамасыз етуге,
Ейский ауылының су құбыры желісінің күрделі жөндеуіне 32335 мың теңге;
Есіл қаласындағы № 3 орта мектептің күрделі жөндеуіне 46966,4 мың теңге;
ветеринарлық қызметті ұстауға 17859 мың теңге;
эпизоотияға қарсы шараларды өткізуге 5778 мың теңге;
Мектепке дейінгі ұйымдарды, орта, техникалық және кәсіби, ортадан кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілігін жетілдіру институттарын «Өзін-өзі тану» пәні бойынша оқу материалдарымен қамтамасыз етуге 2922 мың теңге;
3197 мың теңге - шағын орталықтар ашуға
Облыстық бюджеттен жалпы сомасы 80539,1 мың теңге, оның ішінде:
968,1 теңге Ұлы Отан соғысына қатысқандарға және оның мүгедектеріне коммуналдық қызмет шығындарын төлеуіне әлеуметтік көмек көрсетуіне;
3329 мың теңге Ұлы Отан соғысына қатысқандарға және оның мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысына қатысқандарға және оның мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға, Ұлы Отан соғысына қатысқандардың жеңілдіктері мен кепілдіктерімен теңестірілген басқа да санаттағы тұлғаларға және Ұлы Отан соғысы жылдарындағы тыл еңбеккерлеріне;
20000 мың теңге Есіл қаласындағы қала іші жолдарының ағымдағы жөндеуіне;
10000 мың теңге аудандық мағынасы бар жолдардың ағымдағы жөндеуіне;
19350 мың теңге ауданның жылумен қамтамасыз ететін кәсіпорындары жұмыстарының тұрақтылығын қамтамасыз етуге;
192 мың теңге тұрмыстық деңгейі төмен, көп балалы отбасыларының және ауылдық жердегі отбасыларының студенттеріне колледждерде оқу ақысын төлеуге;
16700 мың теңге - екінші қазандық агрегатын және Есіл қаласындағы № 6 қазандықтың жалпа жабдықтарын орнатуға;
45064,0 мың теңге - Есіл қаласындағы қазандықтардың күрделі жөндеуіне, оның ішінде: 35557,0 мың теңге - № 1 қазандыққа, 9507,0 мың теңге - № 6 қазандыққа;
10000 мың теңге Красивое станциясындағы сумен жабдықтау жүйесінің күрделі жөндеуіне.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.04.29 № 24/2 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз) 2010.07.28 № 28/2 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз); 2010.10.13 № 30/5 қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз); 2010.11.08 № 31/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

6. Предусмотреть целевые трансферты на развитие в сумме 519295 тысяч тенге, из них:
из республиканского бюджета в общей сумме 413050 тысяч тенге, в  том числе:
121025 тысяч тенге на строительство жилья;
36381 тысячи тенге на развитие и благоустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
из областного бюджета в общей сумме 106245 тысяч тенге, в том числе:
84830 тысяч тенге на реконструкцию 45-квартирного жилого дома города Есиль,
21415 тысяч тенге на реконструкцию 16-квартирного жилого дома города Есиль;
239254 тысяч тенге на строительство казахской средней школы на 420 мест;
106108 тысяч тенге - на строительство казахской средней школы в городе Есиль на 420 ученических мест.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Есильского районного маслихата Акмолинской области от 15.04.2010 № 24/2 (порядок введения в действие см. п-3); от 28.07.2010 № 28/2 (порядок введения в действие см. п-3); от 08.11.2010 № 31/2 (вводится в действие с 1 января 2010 года); от 21.12.2010 № 33/2 (вводится в действие с 1 января 2010 года).
7. Учесть, что в районном бюджете предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 13353 тысячи тенге.
7-1. Предусмотреть погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета физическим лицам в сумме 227,5 тысяч тенге.
Сноска. Дополнен пункт 7-1 решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 08.11.2010 № 31/2 (вводится в действие с 1 января 2010 года).
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2010 год в сумме 1200 тысяч тенге, в том числе:
200 тысяч тенге для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района;
1000 тысяч тенге на неотложные затраты.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 08.11.2010 № 31/2 (вводится в действие с 1 января 2010 года).
8-1. Учесть свободные остатки бюджетных средств сложившееся на 1 января 2010 года в сумме 32062,6 тысяч тенге и направить их:
7062,7 тысяч тенге на возврат трансфертов неиспользованных в 2009 году,
24999,9 тысяч тенге на доиспользование в 2010 году неиспользованные в течение 2009 года.
Сноска. Дополнен пункт 8-1 решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 15.04.2010 № 24/2 (порядок введения в действие см. п-3)
8-2. Учесть экономию бюджетных средств районного бюджета, сложившуюся на 1 ноября 2010 года в сумме 43685,8 тысяч тенге и направить их на доиспользование неиспользованных в 2009 году целевых трансфертов на развитие:
33217 тысяч тенге на реконструкцию водопровода города Есиль,

6. Дамуға арналған мақсатты трансферттер сомасы 519295 мың теңге болып қаралсын, оның ішінде:
республикалық бюджеттен барлық сомасы 413050 мың теңге, оның ішінде:
121025 мың теңге тұрғын үй құрылысына;
52771 мың теңге дамытуға және көркейтудің инженерлік- коммуникациялық инфрақұрылымына;
облыстық бюджеттен жалпы сомасы 106245 мың теңге, оның ішінде:
84830 мың теңге Есіл қаласындағы 45 пәтерлі тұрғын үйді қайта жаңартуға,
21415 мың теңге Есіл қаласы 16 пәтерлі тұрғын үйді қайта жаңартуға;
239254 мың теңге – 420 орындық қазақ орта мектебінің құрылысына;
106108 мың теңге - 420 орындық қазақ орта мектебінің құрылысына.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.04.29 № 24/2 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз); 2010.07.28 № 28/2 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз); 2010.10.13 № 30/5 қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз); 2010.11.08 № 31/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.12.21 № 33/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. Аудандық бюджетте, республикалық бюджеттен ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын таратуға арналған 13353 мың теңге бюджеттік кредиттер қаралғаны ескерілсін.
7-1. Жергілікті бюджеттен жеке тұлғаларға берілген 227,5 мың теңге бюджеттік несиені қайтару көзделсін.
Ескерту. 7-1-тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.11.08 № 31/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2010 жылға арналған ауданның жергілікті атқару органының резерві 1200 мың теңге болып бекітілсін, оның ішінде:
200 мың теңге аудан аумағындағы табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін;
қауырт шығындарға 1000 мың теңге.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.11.08 № 31/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8-1. 2010 жылдың 1қаңтарына қалыптасқан бюджеттік қаржының бос қалдығы 32062,6 мың теңге болып еске алынсын және олар мына бағыттарға жіберілсін:
7062,7 мың теңге 2009 жылы пайдаланылмаған трансферттерді қайтаруға,
24999,9 мың теңге 2009 жыл ішінде пайдаланылмай 2010 жылы пайдалануға қалдырылғаны.
Ескерту. 8-1-тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.04.29 № 24/2 (қолданысқа енгізу тәртібін  3-тармақтан қараңыз) шешімімен.
8-2. Аудандық бюджеттің 2010 жылдың 1 қарашасына қалыптасқан бюджеттік қаржысының 43685,8 мың теңге экономиясы ескерілсін және олар 2009 жылы пайдаланылмаған мақсатты трансферттерді пайдалануға, мыналарды дамытуға жіберілсін:
33217 мың теңге Есіл қаласындағы су құбырларын қайта жасауға,

7435,2 тысяч тенге на строительство 54-квартирного жилого дома города Есиль,
3033,6 тысяч тенге на капитальный ремонт школы №3 города Есиль.
Сноска. Дополнен пункт 8-2 решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 08.11.2010 № 31/2 (вводится в действие с 1 января 2010 года).
9. В составе расходов районного бюджета на 2010 год предусмотрены, согласно законодательству Республики Казахстан, доплаты в размере 25 процентов от окладов и тарифных ставок специалистам, проживающим и работающим в сельской местности, организаций образования, социального обеспечения, культуры и спорта, финансируемых из районного бюджета.
10. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения на 2010 год, согласно приложению 4.
11. Учесть, что в бюджете района предусмотрены бюджетные программы города, поселка, каждого аула (села), аульного (сельского) округа, согласно приложению 5.
12. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Есильского района Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        Б.Мухаметжанов
Исполняющий обязанности
Секретаря районного
маслихата                                  Т.Осипова
СОГЛАСОВАНО:
Аким Есильского района                     С.Ерин
Начальник Отдела экономики
и бюджетного планирования
Есильского района                          А.Ибрагимова
Приложение 1 к решению
Есильского районного Маслихата
от 28 декабря 2009 года № 22/2

7435,2 мың теңге Есіл қаласындағы 54 пәтерлі тұрғын үй құрылысына,
3033,6 мың теңге Есіл қаласындағы № 3 мектептің күрделі жөндеуіне.
Ескерту. 8-2-тармағымен толықтырылды - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2010.11.08 № 31/2 (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2010 жылға арналған аудандық бюджет шығындарының ішінде Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық жерде жұмыс істейтін білім, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт ұйымдарының мамандарының еңбек ақыларына 25 пайыз қосымша төлем шығындары қаралған.
10. 2010 жылға арналған бюджетті орындау барысында секверстірге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламаның тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Аудан бюджетінің ішінде 5 қосымшаға сәйкес, қала, кент әрбір ауыл (село), ауылдық (селолық) округтердің бюджеттік бағдарламалары қаралғаны еске алынсын.
12. Осы шешім Ақмола облысы Есіл аудандық Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       Б.Мұхаметжанов
Аудандық мәслихат
хатшысының міндетін
атқарушы                                   Т.Осипова
КЕЛІСІЛДІ:
Есіл ауданының әкімі                       С.Ерин
Ауданның экономика және
бюджеттік жоспарлау
бөлімінің бастығы                          А. Ибрагимова
Аудандық Мәслихаттың
2009 жылдың 28 желтоқсандағы

019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
402,8
402,8
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
8244,0
8244,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
502848,1
0,0
0,0
502848,1
467
Отдел строительства района (города областного значения)
242323,2
0,0
0,0
242323,2
10
003
Строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
234705,2
234705,2
004
Развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
7618,0
7618,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
45153,0
0,0
0,0
45153,0
033
Развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
45153,0
45153,0
123
Аппарат акима района в городе, города районнного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
29206,0
0,0
0,0
29206,0
008
Освещение улиц  населенных пунктов
4562,0
4562,0
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
6411,0
6411,0
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
673,0
673,0
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
12063,0
12063,0
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
5497,0
5497,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
128843,7
0,0
0,0
128843,7
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
10894,7
10894,7
030
Ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
94099,0
94099,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
23850,0
23850,0

019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
402,8
402,8
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін»  медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
8244,0
8244,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
502848,1
0,0
0,0
502848,1
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
242323,2
0,0
0,0
242323,2
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алу
234705,2
234705,2
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
7618,0
7618,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
45153,0
0,0
0,0
45153,0
033
Инжернерлік- коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, орналастыру және (немесе) сатып алу
45153,0
45153,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
29206,0
0,0
0,0
29206,0
008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
4562,0
4562,0
009
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
6411,0
6411,0
010
Жерлеу орындарын күтіп-ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеу
673,0
673,0
011
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
12063,0
12063,0
014
Елді мекендердің сумен жабдықтау ұйымдастыру
5497,0
5497,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
128843,7
0,0
0,0
128843,7
012
Сумен жабдықтау және су бөлу жүйесінің қызмет етуі
10894,7
10894,7
030
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеу және елді-мекендерді көркейту
94099,0
94099,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
23850,0
23850,0

86223
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости социальных программ для населения
15172
002
Программа занятости
23946
004
Оказание социальной помощи на приобретение  топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5825
005
Государственная адресная социальная помощь
4300
006
Жилищная помощь
8000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
7420
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
545
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
347
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
13477
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
5431
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1760
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
18484
467
Отдел строительства района (города областного значения)
0
003
Строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
004
Развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
18484
008
Освещение улиц населенных пунктов
4882
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
2000
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
720
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
5000
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
5882
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0
030
Ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
69333
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)

86223
001
Жергілікті деңгейде облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15172
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
23946
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5825
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
4300
006
Тұрғын үй көмегі
8000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
7420
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
545
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
347
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
13477
016
18 жасқа дейінгі балаларға  мемлекеттік
5431
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
1760
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің жол жүруін қамтамасыз ету
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне біржолғы материалдық көмекті төлеу
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
18484
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
0
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алу
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
123
Қаладағы аудан аудандық маңызы бар қала, кент, аул  (село), ауылдық (селолық) округ әкімі аппаратының жұмыс істеуі
18484
008
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
4882
009
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
2000
010
Жерлеу орындарын күтіп-ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеу
720
011
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
5000
014
Елді мекендердің сумен жабдықтау ұйымдастыру
5882
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0
030
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеу және  елді-мекендерді көркейту
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
69333
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі

52741
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
6783
003
Поддержка культурно-досуговой работы
29456
20
006
Функционирование районных (городских) библиотек
15295
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1207
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
6636
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
4903
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
1733
465
Отдел физической культуры и спорта спорта района (города областного значения)
9956
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне  в сфере физической культуры и спорта
5380
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения ) уровне
2110
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
2466
467
Отдел строительства района (города областного значения)
0
008
Развитие объектов спорта
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
14860
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
0
099
Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевого трансферта из республиканского бюджета
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
8869
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
8869
009
Проведение противоэпизоотических мероприятий
007
Материально-техническое оснащение государственных органов
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
5991
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
5991
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
008
Материально-техническое оснащение государственных органов
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12221
467
Отдел строительства района (города областного значения)
7203
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
7203
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
5018
001
Услуги по реализации государственной политики  в области  архитектуры и градостроительства на местном уровне

52741
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6783
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
29456
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
15295
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының  басқа да тілді дамыту
1207
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
6636
001
Жергілікті деңгейде аппарат, мемлекеттік нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыруда мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4903
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу
1733
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) Дене шынықтыру және спорт бөлімі
9956
001
Жергілікті деңгейде мәдениет және тілдерді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5380
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2110
007
Әртүрлі спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала)  құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
2466
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
0
008
Спорт объектілерін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
14860
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
0
099
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
8869
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8869
009
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
007
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) жер қатынастары бөлімі
5991
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5991
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
008
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
11
Өнеркәсіп,сәулет,қала құрылысы және құрылыс қызметі
12221
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
7203
001
Құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
7203
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
5018
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер