О внесении изменений в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года N 10/116 "Об областном бюджете на 2009 год"
Решение Мангистауского областного маслихата N 13/159 от 10 апреля 2009 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области N 2043 от 23 апреля 2009 года
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 марта 2009 года N 398 «О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 декабря 2008 года N 1184 » областной маслихат РЕШИЛ :
1. Внести в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года N 10/116 "Об областном бюджете на 2009 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2034, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 13 декабря 2008 года N 203-204; решение областного маслихата от 30 января 2009 года N 12/144 «О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года N 10/116 «Об областном бюджете на 2009 год», зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2041, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 24 февраля 2009 года N 32) следующие изменения:
Утвердить областной бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 52 023 032 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 26 705 616 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1 116 487 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 500 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 24 200 429 тысяч тенге;
2) затраты - 52 741 448 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 487 194 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 665 571 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 178 377 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 749 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 749 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 954 610 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 954 610 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 200 000 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 754 610 тысяч тенге;
в пункте 2:
в подпункте 1):
цифры «85,7» заменить цифрами «80,1»;
в подпункте 6):
цифры «88,1» заменить цифрами «80,8»;
цифры «14,9» заменить цифрами «14,4».

Облыстық мәслихаттының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы N 10/116 "2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы мәслихатының 2009 жылғы 10 сәуірдегі N 13/159 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 23 сәуірде N 2043 тіркелді
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне , «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және Қазақстан Республикасының Үкіметінің «Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2008 жылғы 18 желтоқсандағы N 1184 қаулысына толықтыру енгізу туралы» 2009 жылғы 25 наурыздағы N 398 қаулысына сәйкес, облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы N 10/116 «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне (нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде N 2034 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінің 2008 жылғы 13 желтоқсандағы N 197-198 санында жарияланған; облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 30 қаңтардағы N 12/144 «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» шешімі, нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде N 2041 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінің 2009 жылғы 24 ақпандағы N 31-32 санында жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
2009 жылға арналған облыстық бюджет 1-қосымшаға сәйкес мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 52 023 032 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 26 705 616 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 1 116 487 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 500 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 24 200 429 мың теңге;
2) шығындар – 52 741 448 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 487 194 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 665 571 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 178 377 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 749 000 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 749 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 954 610 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 954 610 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 200 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 1 754 610 мың теңге;
2 - тармақта:
1) тармақша:
«85,7» саны «80,1» санымен ауыстырылсын;
6) тармақша:
«88,1» саны «80,8» санымен ауыстырылсын;
«14,9» саны «14,4» санымен ауыстырылсын;

«За счет возвратных средств на кредитование бюджетов городов для завершения строительства жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в рамках реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в бюджет города Жанаозен направить 165 571 тысячу тенге».
в пункте 11 цифры «571 091» заменить цифрами «324 161»;
приложения 1, 2, 12, 13 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 12, 13 настоящего решения.

«Қазақстан Республикасында тұрғын-үй құрылысын дамытудың 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде, қайтарымды қаражат есебінен сыйақысы (мүддесі) нөлдік ставкасы бойынша тұрғын-үй құрылысын аяқтау үшін Жаңаөзен қаласының бюджетіне 165 571 мың теңге бағытталсын».
11-тармақта «571 091» саны «324 161» санымен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 1, 2, 12, 13 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 12, 13 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

1 243 496
026
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение новых технологии  государственной системы в сфере образования
76 289
029
Методическая работа
12 157
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
94 228
058
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
132 984
113
Трансферты из местных бюджетов
122 918
099
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов
91 605
271
Управление строительства области
3 880 586
004
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
3 403 435
037
Строительство и реконструкция объектов образования
477 151
05
Здравоохранение
13 827 268
253
Управление здравоохранения области
10 291 267
001
Обеспечение деятельности управления здравоохранения
50 450
004
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения
4 671 024
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
114 066
006
Охрана материнства и детства
68 029
007
Пропаганда здорового образа жизни
61 651
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИДом в Республике Казахстан
8 771
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих
1 668 803
010
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
2 128 682
011
Оказание скорой и неотложной помощи и санитарная авиация
508 315
012
Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
52 646
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
10 315
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
306 399
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
19 417
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
768
018
Обеспечение деятельности информационно-аналитических центров
13 262

1 243 496
026
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне білім беру саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
76 289
029
Әдістемелік жұмыс
12 157
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
94 228
058
Бастапқы, негізгі, орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
132 984
113
Жергілікті бюджеттен трансферттер
122 918
099
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
91 605
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 880 586
004
Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
3 403 435
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
477 151
05
Денсаулық сақтау
13 827 268
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
10 291 267
001
Денсаулық сақтау басқармасының қызметін қамтамасыз ету
50 450
004
Бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарының жолдамасы бойынша стационарлық медициналық көмек көрсету
4 671 024
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
114 066
006
Ана мен баланы қорғау
68 029
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
61 651
008
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
8 771
009
Әлеуметтік жағынан елеулі және айналадағылар үшін қауіп төндіретін аурулармен ауыратын адамдарға медициналық көмек көрсету
1 668 803
010
Халыққа бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету
2 128 682
011
Жедел және шұғыл көмек көрсету және санитарлық авиация
508 315
012
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету
52 646
013
Паталогоанатомиялық союды жүргізу
10 315
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
306 399
016
Азаматтарды елді мекеннің шегінен тыс емделуге тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
19 417
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
768
018
Ақпараттық талдау орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
13 262

019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
74 395
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
38 467
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
123 221
022
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
38 156
026
Обеспечение факторами свертывания крови при лечении взрослых, больных гемофилией
94 894
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
164 918
028
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
63 836
099
Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевого трансферта из республиканского бюджета
10 782
271
Управление строительства области
3 536 001
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
3 536 001
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 492 487
256
Управление координации занятости и социальных программ области
584 863
001
Обеспечение деятельности управления координации занятости и социальных программ
46 339
002
Социальное обеспечение престарелых и инвалидов общего типа
426 734
003
Социальная поддержка инвалидов
41 910
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
60
020
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума
67 820
022
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях
2 000
261
Управление образования области
240 808
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
240 808
271
Управление строительства области
2 666 816
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
2 666 816
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 932 305
271
Управление строительства области
3 237 195
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда
1 294 000
012
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

019
Туберкулезбен ауыратындарды туберкулезге қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
74 395
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
38 467
021
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
123 221
022
Бүйрек жетімсіздігі бар ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету
38 156
026
Гемофилиямен ауыратын ересек адамдарды емдеу кезінде қанның ұюы факторлармен қамтамасыз ету
94 894
027
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
164 918
028
Жаңадан iске қосылатын денсаулық сақтау объектiлерiн ұстау
63 836
099
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебiнен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
10 782
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 536 001
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
3 536 001
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
3 492 487
256
Облыстың жұмыспен қамтылу мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы
584 863
001
Жұмыспен қамту мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасының қызметін қамтамасыз ету
46 339
002
Жалпы үлгідегі мүгедектер мен қарттарды әлеуметтік қамтамасыз ету
426 734
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
41 910
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
60
020
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ең төменгі күнкөрістің мөлшері өскеніне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін және 18 жасқа дейінгі балаларға айсайынғы мемлекеттік жәрдемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
67 820
022
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 000
261
Облыстың білім беру басқармасы
240 808
015
Жетім балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
240 808
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 666 816
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
2 666 816
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 932 305
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 237 195
010
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
1 294 000
012
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері

271
Управление строительства области
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
271
Управление строительства области
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
271
Управление строительства области
009
Кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на строительство жилья
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда
012
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
004
Газификация населенных пунктов
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
271
Управление строительства области
016
Развитие объектов культуры
017
Развитие объектов спорта
018
Развитие объектов архивов
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
007
Развитие теплоэнергетической системы
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
271
Управление строительства области
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
029
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
12
Транспорт и коммуникации

271
Облыстың құрылыс басқармасы
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
271
Облыстың құрылыс басқармасы
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
271
Облыстың құрылыс басқармасы
009
Тұрғын үй салуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне несие беру
010
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
012
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
279
Облыстық энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
004
Елді мекендерді газдандыру
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
271
Облыстың құрылыс басқармасы
016
Мәдениет объектілерін дамыту
017
Спорт объектілерін дамыту
018
Мұрағат объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану
279
Облыстық энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
011
Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
271
Облыстың құрылыс басқармасы
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
029
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
12
Көлік және коммуникациялар

268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
002
Развитие транспортной инфраструктуры
13
Прочие
265
Управление предпринимательства и промышленности области
010
Кредитование АО «Фонд развития предпринимательства «Даму» на реализацию государственной инвестиционной политики
Формирование или увеличение уставного капитала
13
Прочие
257
Управление финансов области
005
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
ПРИЛОЖЕНИЕ 12
к решению областного маслихата
от 10 апреля 2009 года N 13/159
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие и бюджетных кредитов из республиканского бюджета бюджетам районов и городов на 2009 год на реализацию Государственной программы жилищного строительства на 2008-2010 годы
(тыс.тенге)
N п/п
Наиме-нова- ние
Всего рас- ходов, в том числе:
На строи- тельст-во жилья госу- дарст- венного комму- нально- го жилищ- ного фонда
на строи- тельст-во двух 20-кв. жилых домов для работ- ников бюджет-ных органи-заций и молодых семей г. Жана- озен

268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
13
Басқалар
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
010
Мемлекеттік инвестициялық саясатты іске асыру үшін «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қоры» АҚ несиелеу
Жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
13
Басқалар
257
Облыстың қаржы басқармасы
005
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Облысты қ м ә слихатты ң 2009 жыл ғ ы
10 сәуірдегі N 13/159 шешіміне
12 – Қ ОСЫМША
Республикалық бюджеттен 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 2009 жылға арналған аудандар мен қалалар бюджеттеріне бюджеттік несиелер мен нысаналы даму трансферттер сомаларын бөлу
(мың те ң ге)
N р/с
Атауы
Барлық шығыстар, оның ішінде:
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына
Жаңаөзен қаласында бюджеттік мекемелер қызметшілерге және жас семьяларға арналған 20 пәтерлік екі тұрғын-үй құрылысына