О внесении изменения и дополнения в постановление акимата Мангистауской области от 20 марта 2008 года № 181 "Об установлении водоохранных зон и полос в городах Актау, Форт-Шевченко, селе Курык и в зоне отдыха Кендерли"
Постановление акимата Мангистауской области № 2788 от 14 октября 2009 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области № 2057 от 21 октября 2009 года. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 24 августа 2023 года N 130
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 24.08.2023 № 130 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Водным кодексом Республики Казахстан от 9 июля 2003 года, постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 января 2004 года № 42 "Об утверждении Правил установления водоохранных зон и полос", акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Мангистауской области от 20 марта 2008 года № 181 "Об установлении водоохранных зон и полос в городах Актау, Форт – Шевченко, селе Курык и в зоне отдыха Кендерли" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2009, опубликовано в газете "Огни Мангистау" 13 мая 2008 года № 75, внесено дополнение постановлением акимата Мангистауской области от 23 декабря 2008 года № 2631 "О внесении дополнения в постановление акимата Мангистауской области от 20 марта 2008 года № 181 "Об установлении водоохранных зон и полос в городах Актау, Форт – Шевченко, селе Курык и зоне отдыха Кендерли", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2040, опубликовано в газете "Огни Мангистау" 7 февраля 2009 года № 21 (10162)) следующие изменение и дополнение:
в приложении 1 указанного постановления:
абзац второй пункта 2 изложить в новой редакции:
"Ширина водоохранных полос для участков моря территории г.Форт – Шевченко, с. Курык и в зоне отдыха Кендерли, имеющих особо ценное рыбохозяйственное значение, принимается не менее 100 метров, независимо от уклона и характера прилегающих земель, кроме водоохранной полосы на побережье Каспийского моря протяженностью 1, 12 км на отсыпной площадке базы морских нефтяных операций Аташ, бухта Баутино Тупкараганского района на основании утвержденной проектной документации.";
пункт 2 дополнить третьим абзацем следующего содержания:
"Граница водоохранных полос для участков моря на отсыпной площадке базы нефтяных операций Аташ, бухта Баутино Тупкараганского района совмещается с парапетом в границах площадки базы Аташ и соединяется главной кривой с существующей границей водоохранной полосы Каспийского моря.".

"Ақтау, Форт-Шевченко қалаларында, Құрық ауылы және Кендірлі демалыс аймағында су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2008 жылғы 20 наурыздағы № 181 қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2009 жылғы 14 қазандағы № 2788 қаулысы. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 21 қазанда № 2057 тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы әкімдігінің 2023 жылғы 24 тамыздағы № 130 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды-Маңғыстау облысы әкімдігінің 24.08.2023 № 130 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Тақырыпта және бүкіл мәтін бойынша "поселке", "поселкелер", "поселкелерге", "поселкелері", "поселкелерді", "поселкелердің" деген сөздер тиісінше "кент", "кенттер", "кенттерге", "кенттері", "кенттерді", "кенттердің" деген сөздермен; "ауыл (село)", "ауылдық (селолық)", "ауылдардың (селолардың)", "ауылдарды (селоларды)", "ауылдар (селолар)", "ауылдарға (селоларға)" деген сөздер тиісінше "ауыл", "ауылдық", "ауылдардың", "ауылдарды", "ауылдар", "ауылдарға" деген сөздермен ауыстырылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 30.06.2016 № 194 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Су кодексіне, "Су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 16 қаңтардағы № 42 қаулысына сәйкес, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ақтау, Форт - Шевченко қалаларында, Құрық ауылы және Кендірлі демалыс аймағында су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2008 жылғы 20 наурыздағы № 181 қаулысына (Нормативтік құқықтық кесiмдердi мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2009 болып тіркелген, "Маңғыстау" газетінде 2008 жылғы 13 мамырда № 73 жарияланған, "Ақтау, Форт - Шевченко қалаларында, Құрық ауылы және Кендірлі демалыс аймағында су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2008 жылғы 20 наурыздағы № 181 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 2631 қаулысымен толықтыру енгізілген, нормативтік құқықтық кесiмдердi мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2040 болып тіркелген, "Маңғыстау" газетінде 2009 жылғы 7 ақпанда № 22 (7457) жарияланған) мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулының 1 - қосымшасында:
2 - тармақтың екінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"Ерекше бағалы балық шаруашылығы маңызы бар Форт - Шевченко, Құрық ауылы аумағындағы және Кендірлі демалыс аймағындағы теңіз учаскелері үшін су қорғау белдеулерінің еніне, бекітілген жобалық құжаттама негізіндегі Түпқараған ауданының Аташ, Баутино қойнауындағы теңіздік мұнай операциялары базасының төгінді алаңындағы ұзындығы 1,12 км Каспий теңізінің жағалауындағы су қорғау белдеуінен басқа, жерінің еңістігі мен іргелес жатқан сипатына қарамастан, кемінде 100 метр қабылданады.";
2 - тармақ мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын: "Түпқараған ауданының Аташ, Баутино қойнауындағы мұнай операциялары базасының төгінді алаңындағы теңіз учаскелері үшін су қорғау аймағының шекарасы, Аташ базасының шекарасындағы жақтаумен қосылады және Каспий теңізінің су қорғау белдеуінің әрекет үстіндегі шекарасының басымен иіліп қосылады.".

2. Акиму Тупкараганского района (Трумов С.У.) осуществить с учетом внесенного изменения и дополнения перенос границы водоохранных полос отсыпной площадки базы морских нефтяных операций Аташ в натуру, внесение изменения в земельно – учетную документацию и обеспечить постоянный контроль за проведением этих работ.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Боканова К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области
К. Кушербаев
"СОГЛАСОВАНО"
И.о. начальника межрегиональной
земельной инспекции
Агентства Республики Казахстан
по управлению земельными ресурсами
по Атырауской и Мангистауской областям
_____________ Джексенов М.К.
"_____" ____________ 2009 года
Начальник управления природных ресурсов
и регулирования природопользования
Мангистауской области
_____________ Жунбасов М.М.
"_____" ____________ 2009 года
Начальник Урало-Каспийской бассейновой
инспекции по регулированию использования
и охране водных ресурсов
_____________ Куанов Б.О.
"_____" ____________ 2009 года
Начальник Мангистауского областного филиала
Жайык-Каспийского департамента экологии
_____________ Ногаев Ы.Н.
"_____" ____________ 2009 года
И.о. начальника управления земельных
отношений Мангистауской области
_____________ Оразбаев К.С.
"_____" ____________ 2009 года
Директор департамента Комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения Республики Казахстан
по Мангистауской области
_____________ Утесинов Б.Б.
"_____" ____________ 2009 года

2. Түпқараған ауданының әкімі (С.Ө. Трұмов) енгізілген өзгеріс пен толықтыруды есепке ала отырып, Аташ теңіздік мұнай операциялары базасының төгінді алаңының су қорғау белдеулерінің шекараларын нақты түріне көшіруді, жерді-есепке алу құжаттамасына өзгеріс енгізуді жүзеге асырсын және осынау жұмыстардың жүргізілуіне тұрақты бақылауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Қ. Боқановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі
Қ. Көшербаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жер ресурстарын басқару Агенттігінің
Атырау және Маңғыстау облыстары бойынша
өңіраралық жер инспекциясы бастығының м.а.
М.Қ. Жексенов
14 қазан 2009 жыл
Маңғыстау облысы табиғи ресурстар
және табиғат пайдалануды реттеу
басқармасының бастығы
М.М. Жүнбасов
14 қазан 2009 жыл
Су ресурстарын пайдалануды реттеу
және қорғау жөніндегі Жайық - Каспий
бассейіндік инспекциясының бастығы
Б.О. Қуанов
14 қазан 2009 жыл
Жайық-Каспий экология департаменті
Маңғыстау облыстық филиалының бастығы
Ы.Н. Ноғаев
14 қазан 2009 жыл
Маңғыстау облысы жер қатынастары
басқармасы бастығының м.а.
Қ. С. Оразбаев
14 қазан 2009 жыл
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық
қадағалау комитетінің Маңғыстау облысы бойынша
департаментінің бастығы
Б.Б. Өтесінов
14 қазан 2009 жыл