Об областном бюджете Костанайской области на 2010-2012 годы
Решение маслихата Костанайской области от 20 декабря 2009 года № 243. Зарегистрировано департаментом юстиции Костанайской области 25 декабря 2009 года № 3700
Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет Костанайской области на 2010-2012 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 90767577,6 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3843876,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 442487,6 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4609,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 86476605,0 тысячи тенге;
2) затраты – 90484465,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 298852,7 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 718164,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 419311,3 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 493392,5 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 493392,5 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета – -509132,8 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 509132,8 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Костанайской области от 19.10.2010 № 336 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями от 03.12.2010 № 350 (вводится в действие с 01.01.2010).
2. Установить нормативы распределения доходов, путем зачисления 100 процентов индивидуального подоходного налога и социального налога в бюджеты районов и городов.
3. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджетам районов и городу, в сумме 13 987 158,0 тысяч тенге, в том числе:
Алтынсаринскому – 575 669,0 тысяч тенге;
Амангельдинскому – 863 529,0 тысяч тенге;
Аулиекольскому – 1 274 141,0 тысяча тенге;
Денисовскому – 712 064,0 тысячи тенге;
Джангельдинскому – 892 670,0 тысяч тенге;
Житикаринскому – 612 408,0 тысяч тенге;
Камыстинскому – 641 491,0 тысяча тенге;
Карабалыкскому – 835 625,0 тысяч тенге;
Карасускому – 1 035 132,0 тысячи тенге;
Костанайскому – 867 091,0 тысяча тенге;
Мендыкаринскому – 999 143,0 тысячи тенге;
Наурзумскому – 610 719,0 тысяч тенге;
Сарыкольскому – 768 384,0 тысячи тенге;
Тарановскому – 698 490,0 тысяч тенге;
Узункольскому – 841 272,0 тысячи тенге;
Федоровскому – 813 458,0 тысяч тенге;
городу Аркалыку – 945 872,0 тысячи тенге.
4. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены объемы бюджетных изъятий из бюджетов городов в областной бюджет в сумме 8 362 784,0 тысячи тенге, в том числе:
города Костаная – 4 744 871,0 тысяча тенге;

Қостанай облысының 2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2009 жылғы 20 желтоқсандағы № 243 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 25 желтоқсанда № 3700 тіркелді
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қостанай облысының 2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2010 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 90767577,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3843876,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 442487,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 4609,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 86476605,0 мың теңге;
2) шығындар – 90484465,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 298852,7 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 718164,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 419311,3 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 493392,5 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 493392,5 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -509132,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 509132,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 2010.10.19 № 336 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерту енгізілді - 2010.12.03 № 350 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандар мен қалалар бюджеттеріне жеке табыс салығы мен әлеуметтік салықтың 100 пайызын аудару жолымен кірістерді бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар мен қала бюджеттеріне берілетін субвенциялардың мөлшері 13 987 158,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Алтынсарин - 575 669,0 мың теңге;
Амангелді – 863 529,0 мың теңге;
Әулиекөл – 1 274 141,0 мың теңге;
Денисов – 712 064,0 мың теңге;
Жангелдин – 892 670,0 мың теңге;
Жітіқара – 612 408,0 мың теңге;
Қамысты – 641 491,0 мың теңге;
Қарабалық – 835 625,0 мың теңге;
Қарасу – 1 035 132,0 мың теңге;
Қостанай – 867 091,0 мың теңге;
Меңдіқара – 999 143,0 мың теңге;
Науырзым – 610 719,0 мың теңге;
Сарыкөл – 768 384,0 мың теңге;
Таран – 698 490,0 мың теңге;
Ұзынкөл – 841 272,0 мың теңге;
Федоров – 813 458,0 мың теңге;
Арқалық қаласына – 945 872,0 мың теңге.
4. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте қалалардың бюджеттерінен облыстық бюджетке түсетін бюджеттік айырымдардың мөлшері 8 362 784,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Қостанай қаласынан – 4 744 871,0 мың теңге;

города Лисаковска 90 754,0 тысячи тенге;
города Рудного – 3 527 159,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты в республиканский бюджет в связи с:
изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере с учетом изменения налогооблагаемой базы социального налога и индивидуального подоходного налога, предусмотренных при расчете трансфертов общего характера, утвержденных Законом Республики Казахстан "Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на 2008-2010 годы" от 27 ноября 2007 года в общей сумме 2043733,0 тысяч тенге;
передачей полномочий местных исполнительных органов:
в области санитарно-эпидемиологического надзора – 832435,0 тысячи тенге;
по оказанию стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи, за исключением медицинской помощи при инфекционных, туберкулезных и психических заболеваниях – 7575171,0 тысяча тенге;
в области чрезвычайных ситуаций – 39273,0 тысяч тенге;
по организации оповещения населения в соответствии с Законом Республики Казахстан "О гражданской обороне" от 7 мая 1997 года – 7543,0 тысячи тенге;
передачей функций по проведению государственного технического осмотра транспортных средств в ведение Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан - 338,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением маслихата Костанайской области от 16.04.2010 № 294 (вводится в действие с 01.01.2010); от 03.12.2010 № 350 (вводится в действие с 01.01.2010).
6. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены поступления трансфертов из бюджетов районов и городов в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере с учетом изменения налогооблагаемой базы социального налога и индивидуального подоходного налога, предусмотренных при расчете трансфертов общего характера, утвержденных Законом Республики Казахстан "Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на 2008-2010 годы" от 27 ноября 2007 года в общей сумме 805440,0 тысяч тенге.
Поступления в областной бюджет указанных сумм трансфертов из бюджетов районов и городов определяется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата Костанайской области от 16.04.2010 № 294 (вводится в действие с 01.01.2010).
6-1. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в следующих размерах:

Лисаков қаласынан – 90 754,0 мың теңге;
Рудный қаласынан – 3 527 159,0 мың теңге.
5. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте мыналарға байланысты республикалық бюджетке нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін:
"Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, Астана бюджеттері арасындағы 2008-2010 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 қарашадағы Заңымен бекітілген жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде қарастырылған әлеуметтік салық және жеке табыс салығының салық салынатын базасының өзгерісін ескере отырып, бюджеттік саладағы еңбекке ақы төлеу қорының өзгеруіне байланысты жалпы сомасы 2043733,0 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың өкілеттіліктерін беруге байланысты:
санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау саласында – 832435,0 мың теңге;
инфекциялық, туберкулездік және психикалық аурулармен ауыру кезіндегі медициналық көмекті ескермегенде, стационарлық және стационарлықты алмастырушы көмек көрсету бойынша – 7575171,0 мың теңге;
төтенше жағдайлар саласында - 39273,0 мың теңге;
"Азаматтық қорғаныс туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 7 мамырдағы Заңына сәйкес халықты хабарландыруды ұйымдастыру бойынша – 7543,0 мың теңге;
көлік құралдарын мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу жөніндегі функцияларды Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің қарауына беруге байланысты – 338,0 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы  мәслихатының 2010.04.16 № 294; 2010.12.03 № 350 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте "Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, Астана бюджеттері арасындағы 2008-2010 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 қарашадағы Заңымен бекітілген жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде қарастырылған әлеуметтік салық және жеке табыс салығының салық салынатын базасының өзгерісін ескере отырып, бюджеттік саладағы еңбекке ақы төлеу қорының өзгеруіне байланысты аудандар мен қалалардың бюджеттерінен жалпы сомасы 805440,0 мың теңге трансферттер түсімі қарастырылғаны ескерілсін;
Аудандар мен қалалардың бюджеттерінен трансферттердің көрсетілген сомасының облыстық бюджетке түсуі Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы  мәслихатының 2010.04.16 № 294 шешімімен.
6-1. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте мынадай мөлшерлерде нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін:

в республиканский бюджет в сумме 107393,0 тысяч тенге, в том числе из областного бюджета в сумме 55718,7 тысяч тенге и из бюджетов районов и городов в сумме 51674,3 тысяч тенге;
в областной бюджет из бюджетов районов и городов в сумме 4659,0 тысяч тенге.
Поступление в областной бюджет указанных сумм возврата целевых трансфертов из бюджетов районов и городов определяется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 11.01.2010 № 258; с изменениями от 16.04.2010 № 294 (вводится в действие с 01.01.2010); от 19.10.2010 № 336 (вводится в действие с 01.01.2010); от 03.12.2010 № 350 (вводится в действие с 01.01.2010).
7. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие бюджетам районов и городов, в том числе:
на укрепление материально-технической базы организаций образования - 178905,0 тысяч тенге;
на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности – 219450,0 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования – 227290,0 тысяч тенге;
на развитие, обустройство и приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 60000,0 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения – 179205,0 тысяч тенге;
на развитие объектов культуры - 9628,0 тысяч тенге;
на развитие теплоэнергетической системы – 21804,0 тысячи тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 844867,1 тысячи тенге;
на текущее содержание организаций образования – 95982,0 тысячи тенге;
на капитальный ремонт организаций образования – 378771,0 тысячи тенге;
на текущий ремонт дошкольных организаций и школ – 30300,0 тысяч тенге;
на мероприятия для проведения областной спартакиады "Тын-2010" - 70000,0 тысяч тенге;
на разработку проектов застройки - 51556,0 тысяч тенге;
на социальную помощь молодежи из числа социально защищаемых слоев населения – 44545,0 тысяч тенге;
на покрытие разницы в цене природного газа государственным коммунальным газоснабжающим и теплоснабжающим предприятиям – 195833,3 тысячи тенге;
на ремонт электрических сетей - 15000,0 тысяч тенге;
на содержание и ремонт объектов коммунальной собственности, благоустройство населенных пунктов и подготовку к отопительному сезону – 291258,7 тысячи тенге;
на капитальный и средний ремонт улиц – 162404,0 тысячи тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог и улиц населенных пунктов – 450603,0 тысяча тенге;
на ремонт объектов культуры – 5000,0 тысяч тенге;
на установку обелиска - 4700,0 тысяч тенге;

республикалық бюджетке 107393,0 мың теңге сомасында, оның ішінде облыстық бюджеттен 55718,7 мың теңге сомасында және аудандар мен қалалар бюджеттерінен 51674,3 мың теңге сомасында;
аудандар мен қалалар бюджеттерінен облыстық бюджетке 4659,0 мың теңге сомасында.
Аудандар мен қалалар бюджеттерінен нысаналы трансферттерді қайтарудың көрсетілген сомаларының облыстық бюджетке түсімі Қостанай облысы әкімдігі қаулысының негізінде белгіленеді.
Ескерту. Шешім 6-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2010.01.11 № 258; өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2010.04.16 № 294; 2010.10.19 № 336 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.12.03 № 350 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте нысаналы ағымдағы трансферттер және аудандар мен қалалар бюджеттерін дамытуға арналған трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 178905,0 мың теңге;
коммуналдық меншік нысандарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 219450,0 мың теңге;
білім беру нысандарының құрылысына және қайта жаңғыртуға – 227290,0 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және сатып алуға – 60000,0 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 179205,0 мың теңге;
мәдениет нысандарын дамытуға – 9628,0 мың теңге;
жылу энергетикалық жүйесін дамытуға – 21804,0 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 844867,1 мың теңге;
білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 95982,0 мың теңге;
білім беру ұйымдарын күрделі жөндеуге – 378771,0 мың теңге;
мектепке дейінгі ұйымдар мен мектептерді ағымдағы жөндеуге – 30300,0 мың теңге;
облыстық "Тың-2010" спартакиадасын өткізуге арналған іс-шараларға – 70000,0 мың теңге;
құрылыс салу жобаларын әзірлеуге – 51556,0 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан қорғалатын жіктері қатарынан шыққан жастарға әлеуметтік көмекке – 44545,0 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық газбен жабдықтау және жылумен жабдықтау кәсіпорындарына табиғи газ бағасының айырмашылығын жабуға – 195833,3 мың теңге;
электр желілерін жөндеуге – 15000,0 мың теңге;
коммуналдық меншік нысандарын ұстауға және жөндеуге, ауылдық елді мекендерді абаттандыруға және жылыту кезеңіне дайындауға – 291258,7 мың теңге;
көшелерді күрделі және орташа жөндеуге – 162404,0 мың теңге;
автомобиль жолдарының және елді мекендер көшелерінің жарамдылығын қамтамасыз етуге – 450603,0 мың теңге;
мәдениет нысандарын жөндеуге – 5000,0 мың теңге;
ескерткіш орнатуға – 4700,0 мың теңге;

на зарыбление водоемов – 5000,0 тысяч тенге;
на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы" или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне - 49087,0 тысяч тенге;
на текущий ремонт здания поселкового акимата - 3600,0 тысяч тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда - 47828,0 тысяч тенге;
на капитальный ремонт кровли здания районного акимата – 18376,6 тысячи тенге;
на компенсацию потерь доходов – 603014,0 тысяч тенге;
на строительство объектов спорта – 425504,0 тысяч тенге;
на выплату государственных детских пособий до 18 лет – 4058,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата Костанайской области от 19.10.2010 № 336 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями от 03.12.2010 № 350 (вводится в действие с 01.01.2010).
7-1. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
131611,0 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения по программе областного бюджета;
275832,0 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов образования;
1400,0 тысяч тенге - на приобретение оборудования для кабинетов "Самопознание" по программе областного бюджета;
76305,0 тысяч тенге - на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету "Самопознание";
91916,0 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов социального обеспечения по программе областного бюджета;
853348,0 тысяча тенге – на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов по программе областного бюджета;
73300,0 тысяч тенге – на введение стандартов специальных социальных услуг по программе областного бюджета;

су тоғандарын балықпен толтыруға – 5000,0 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген тұлғаларға, майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызмет өткерген, "1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шығарылғандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет істеген) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге – 49087,0 мың теңге;
кенттік әкімдіктің ғимаратын ағымдағы жөндеуге – 3600,0 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйі құрылысына және (немесе) сатып алуға – 47828,0 мың теңге;
аудандық әкімдік ғимаратының жабынын күрделі жөндеуге – 18376,6 мың теңге;
кірістердің ысырабын өтеуге – 603014,0 мың теңге;
спорт нысандарының құрылысына – 425504,0 мың теңге;
18 жасқа дейінгі мемлекеттік балалар жәрдемақысын төлеуге – 4058,0 мың теңге.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редақцияда - Қостанай облысы мәслихатының 2010.10.19 № 336 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерту енгізілді - 2010.12.03 № 350 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7-1. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте мынадай мөлшерлерде республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі қарастырылғаны ескерілсін:
131611,0 мың теңге – облыстық бюджет бағдарламасы бойынша жаңадан пайдалануға берілетін денсаулық сақтау нысандарын ұстауға;
275832,0 мың теңге – жаңадан пайдалануға берілетін білім беру нысандарын ұстауға;
1400,0 мың теңге – облыстық бюджет бағдарламасы бойынша "Өзін өзі тану" кабинеттеріне арналған жабдықтар сатып алуға;
76305,0 мың теңге – білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарын, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілік арттыру институттарын "Өзін өзі тану" пәні бойынша оқу материалдарымен қамтамасыз етуге;
91916,0 мың теңге – облыстық бюджет бағдарламасы бойынша жаңадан пайдалануға берілетін әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін ұстауға;
853348,0 мың теңге – облыстық бюджет бағдарламасы бойынша дәрі-дәрмек бұйымдарын, вакциналар мен басқа да иммунобиологиялық препараттарды сатып алуға;
73300,0 мың теңге – облыстық бюджет бағдарламасы бойынша арнайы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге;

199013,0 тысяч тенге – на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях по программе областного бюджета;
303988,0 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет;
266621,0 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы" или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
5310,0 тысяч тенге – на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
272306,0 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
175300,0 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
517740,0 тысяч тенге – на содержание Центров обслуживания населения по программе областного бюджета;
215051,0 тысячи тенге – на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения по программе областного бюджета;
25980,0 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области (за исключением абзацев первого, третьего, пятого, шестого, седьмого, восьмого, четырнадцатого и пятнадцатого).
Сноска. Пункт 7-1 в редакции решения маслихата Костанайской области от 16.04.2010 № 294 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями от 19.10.2010 № 336 (вводится в действие с 01.01.2010).
7-2. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного и районного значения в сумме 1465636,0 тысяч тенге по программе областного бюджета.
Сноска. Пункт 7-2 с изменениями, внесенными решением маслихата Костанайской области от 19.10.2010 № 336 (вводится в действие с 01.01.2010).

199013,0 мың теңге – облыстық бюджет бағдарламасы бойынша медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтандыру нормаларын ұлғайтуға;
303988,0 мың теңге – ең төменгі күнкөріс қоржынының өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек пен 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге;
266621,0 мың теңге – Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген тұлғаларға, майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызмет өткерген, "1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шығарылғандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет істеген) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге;
5310,0 мың теңге – Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларындағы мерекелік іс-шараларға қатысу үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарды төлеуді қамтамасыз етуге;
272306,0 мың теңге – жергілікті атқарушы органдардың ветеринария саласындағы бөлімшелерін ұстауға;
175300,0 мың теңге – эпизоотикаға қарсы іс-шараларды өткізуге;
517740,0 мың теңге – облыстық бюджет бағдарламасы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталықтарын ұстауға;
215051,0 мың теңге – облыстық бюджет бағдарламасы бойынша ауыз сумен қамтамасыз етудің баламасыз көздері болып табылатын айрықша маңызды топтық және жергілікті сумен жабдықтау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға;
25980,0 мың теңге – білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарында мемлекеттік білім тапсырысын іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады (бірінші, үшінші, бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші, он төртінші және он бесінші абзацтардан басқа).
Ескерту. 7-1 тармақ жаңа редақцияда - Қостанай облысы мәслихатының 2010.04.16 № 294; өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2010.10.19 № 336 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7-2. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге облыстық бюджет бағдарламасы бойынша 1465636,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 7-2 тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2010.10.19 № 336 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

7-3. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на развитие сельского хозяйства в сумме 3861006,0 тысячи тенге по программам областного бюджета, в том числе:
373651,0 тысяч тенге – на поддержку семеноводства;
161892,0 тысячи тенге – на поддержку племенного животноводства;
2029262,0 тысячи тенге – на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, по определяемым Правительством Республики Казахстан приоритетным культурам;
285602,0 тысяч тенге – на поддержку повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных культур;
1490,0 тысяч тенге – на субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям;
1009109,0 тысячи тенге – на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства.
Сноска. Пункт 7-3 с изменениями, внесенными решением маслихата Костанайской области от 16.04.2010 № 294 (вводится в действие с 01.01.2010); от 19.10.2010 № 336 (вводится в действие с 01.01.2010); от 03.12.2010 № 350 (вводится в действие с 01.01.2010).
7-4. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление из республиканского бюджета:
целевых текущих трансфертов для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 52266,0 тысяча тенге;
бюджетных кредитов для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 232164,0 тысячи тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Пункт 7-4 с изменениями, внесенными решением маслихата Костанайской области от 19.10.2010 № 336 (вводится в действие с 01.01.2010).
7-5. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 415156,0 тысяч тенге, в том числе:
204750,0 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
210406,0 тысяч тенге – на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Пункт 7-5 с изменениями, внесенными решением маслихата Костанайской области от 19.10.2010 № 336 (вводится в действие с 01.01.2010).

7-3. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте ауыл шаруашылығын дамытуға облыстық бюджет бағдарламасы бойынша 3861006,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
тұқым шаруашылығын қолдауға – 373651,0 мың теңге;
асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға – 161892,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасы Үкіметі белгілеген басым дақылдар бойынша көктемгі-егіс және егін жинау жұмыстарын өткізу үшін қажетті жанар-жағар май материалдарының және басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға – 2029262,0 мың теңге;
өндірілетін ауыл шаруашылығы дақылдарының шығымдылығын және сапасын арттыруды қолдауға – 285602,0 мың теңге;
ауыл шаруашылығы тауар өндірушілеріне су жеткізу бойынша қызметтердің құнын субсидиялауға – 1490,0 мың теңге;
мал шаруашылығының өнімділігін және өнімдерінің сапасын арттыруды субсидиялауға – 1009109,0 мың теңге.
Ескерту. 7-3 тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2010.04.16 № 294; 2010.10.19 № 336 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.12.03 № 350 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7-4. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен:
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 52266,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 232164,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-4 тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2010.10.19 № 336 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7-5. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасында 2005-2010 жылдарға арналған Білім беруді дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 415156,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жарақтандыруға – 204750,0 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттерді ашуға – 210406,0 мың теңге;
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-5 тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2010.10.19 № 336 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

7-6. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на привлечение зарубежных преподавателей английского языка для профессиональных лицеев в рамках реализации Государственной программы развития профессионального и технического образования в Республике Казахстан на 2008-2012 годы в сумме 15520,0 тысяч тенге по программам областного бюджета.
Сноска. Пункт 7-6 с изменениями, внесенными решением маслихата Костанайской области от 19.10.2010 № 336 (вводится в действие с 01.01.2010).
7-7. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 995957,0 тысяч тенге по программам областного бюджета, в том числе:
657150,0 тысяч тенге – на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне;
256516,0 тысяч тенге – на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи.
Сноска. Пункт 7-7 с изменениями, внесенными решением маслихата Костанайской области от 19.10.2010 № 336 (вводится в действие с 01.01.2010).
7-8. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов в сумме 208984,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7-8 с изменениями, внесенными решением маслихата Костанайской области от 16.04.2010 № 294 (вводится в действие с 01.01.2010).
7-9. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию передаваемых функций в области охраны окружающей среды в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления в сумме 1735,0 тысяч тенге по программе областного бюджета.
Сноска. Пункт 7-9 с изменениями, внесенными решением маслихата Костанайской области от 16.04.2010 № 294 (вводится в действие с 01.01.2010).
7-10. Исключен решением маслихата Костанайской области от 19.10.2010 № 336 (вводится в действие с 01.01.2010).
7-11. Исключен решением маслихата Костанайской области от 19.10.2010 № 336 (вводится в действие с 01.01.2010).

7-6. Облыстық бюджет бағдарламасы бойынша 2010 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасында 2008-2012 жылдарға арналған Кәсіби және техникалық білім беруді дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде кәсіби лицейлер үшін ағылшын тілінің шетелдік мұғалімдерін тартуға 15520,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 7-6 тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2010.10.19 № 336 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7-7. Облыстық бюджет бағдарламасы бойынша 2010 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының 2005-2010 жылдарға арналған Денсаулық сақтауды реформалау және дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 995957,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер сомасы түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау медициналық ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға – 729250,0 мың теңге;
тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге – 266707,0 мың теңге.
Ескерту. 7-7 тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2010.04.16 № 294; 2010.10.19 № 336 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7-8. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте жергілікті мемлекеттік органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысының негізінде техникалық және кәсіби, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында оқитындардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға республикалық бюджеттен 208984,0 мың теңге сомасындағы нысаналы ағымдағы трансферттер сомасы түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 7-8 тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2010.04.16 № 294 шешімімен.
7-9. Облыстық бюджет бағдарламасы бойынша 2010 жылға арналған облыстық бюджетте мемлекеттік басқару деңгейлерінің арасындағы өкілеттіліктерді шектеу шеңберінде қоршаған ортаны қорғау саласында беріліп жатқан функцияларды іске асыруға республикалық бюджеттен 2137,0 мың теңге сомасындағы нысаналы ағымдағы трансферттер түсімнің қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 7-9 тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2010.04.16 № 294 шешімімен.
7-10. Алынып тасталды - Қостанай облысы мәслихатының 2010.10.19 № 336 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7-11. Алынып тасталды - Қостанай облысы мәслихатының 2010.10.19 № 336 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

7-12. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год на реализацию Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 586000, тысяч тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 1669800,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Пункт 7-12 с изменениями, внесенными решением маслихата Костанайской области от 19.10.2010 № 336 (вводится в действие с 01.01.2010).
7-13. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета в сумме 436000,0 тысяч тенге на кредитование по нулевой ставке вознаграждения на строительство и (или) приобретение жилья в рамках реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы на строительство и приобретение жилья для работников 100 школ и 100 больниц.
Распределение указанной суммы кредитования осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
7-14. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме  662482,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Пункт 7-14 с изменениями, внесенными решением маслихата Костанайской области от 19.10.2010 № 336 (вводится в действие с 01.01.2010).
7-15. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения в сумме 7975556,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
7-16. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие теплоэнергетической системы в сумме 1325776,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
7-17. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие системы водоснабжения в сумме 1443940,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Пункт 7-17 с изменениями, внесенными решением маслихата Костанайской области от 19.10.2010 № 336 (вводится в действие с 01.01.2010).

7-12. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасында 2008-2010 жылдарға арналған Тұрғын үй құрылысы мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға республикалық бюджеттен дамытуға арналған нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйінің құрылысына және (немесе) сатып алуға 586000 мың теңге сомасында;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға 1669800,0 мың теңге сомасында.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-12 тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2010.10.19 № 336 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7-13. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасындағы 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алуға сыйақының нөлдік мөлшерлемесі бойынша 100 мектеп және 100 аурухана қызметкерлеріне арнап тұрғын үй құрылысын және сатып алуды кредиттеуге республикалық бюджеттен 436000,0 мың теңге сомасындағы қаражаттар түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген кредиттеу сомасын бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
7-14. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте білім беру объектілерінің құрылысына және қайта жаңғыртуға республикалық бюджеттен дамытуға 662482,0 мың теңге сомасындағы нысаналы трансферттер сомасы түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-14 тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2010.10.19 № 336 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7-15. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте денсаулық сақтау объектілерінің құрылысына және қайта жаңғыртуға республикалық бюджеттен дамытуға 7975556,0 мың теңге сомасындағы нысаналы трансферттер сомасы түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
7-16. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте жылу энергетикалық жүйені дамытуға республикалық бюджеттен дамытуға 1325776,0 мың теңге сомасындағы нысаналы трансферттер сомасы түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
7-17. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға республикалық бюджеттен дамытуға 1443940,0 мың теңге сомасындағы нысаналы трансферттер сомасы түсімінің қарастырылғандығы ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-17 тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2010.10.19 № 336 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

7-18. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 1400223,0 тысячи тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Решение дополнено пунктами 7-1 - 7-18 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 11.01.2010 № 258.
7-19. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на проведение операции "Мак" в сумме 2412,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-19 в соответствии с  решением маслихата Костанайской области от 16.04.2010 № 294 (вводится в действие с 01.01.2010).
7-20. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на поддержку частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса-2020" в сумме 509614,0 тысяч тенге и целевых трансфертов на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса-2020" в сумме 264000,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-20 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 04.06.2010 № 309 (вводится в действие с 01.01.2010).
7-21. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на обеспечение охраны общественного порядка во время проведения мероприятий международного значения в сумме 73727,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-21 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 19.10.2010 № 336 (вводится в действие с 01.01.2010).
7-22. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на содержание, материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности миграционной полиции, документирование оралманов в сумме 882,0 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-22 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 03.12.2010 № 350 (вводится в действие с 01.01.2010).
7-23. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на содержание и материально-техническое оснащение Центра временного размещения оралманов и Центра адаптации и интеграции оралманов в сумме 253,0 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-23 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 03.12.2010 № 350 (вводится в действие с 01.01.2010).

7-18. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте көлік инфрақұрылымын дамытуға республикалық бюджеттен дамытуға 1400223,0 мың теңге сомасындағы нысаналы трансферттер сомасы түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Шешім 7-1 - 7-18 тармақтармен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2010.01.11 № 258 шешімімен.
7-19. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте "Мак" операциясын өткізуге 2412,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі қарастырылғаны ескерілсін:
көрсетілген шешімнің 8-тармағында:
"7448500,0" деген сандар "7585357,4" деген сандармен ауыстырылсын;
"2234300,0,0" деген сандар "2371157,4" деген сандармен ауыстырылсын.
Ескерту. Шешім 7-19 тармақтармен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2010.04.16 № 294 шешімімен.
7-20. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте "Бизнестің жол картасы-2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдауға республикалық бюджеттен 509614,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер және "Бизнестің жол картасы-2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға 264000,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер сомаларының түсімі қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 7-20 тармақтармен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2010.06.04 № 309 шешімімен.
7-21. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте халықаралық маңызы бар іс-шараларды өткізу кезінде қоғамдық тәртіпті сақтауды қамтамасыз етуге республикалық бюджеттен 73727,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер сомасының түсімі көзделгені ескерілсін
Ескерту. Шешім 7-21 тармақтармен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2010.10.19 № 336 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7-22. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте көші-қон полициясының қосымша штат санын ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға, оралмандарды құжаттандыруға республикалық бюджеттен 882,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 7-22 тармақтармен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2010.12.03 № 350 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7-23. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте Оралмандарды уақытша орналастыру орталығын және Оралмандарды бейімдеу мен біріктіру орталығын ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға республикалық бюджеттен 253,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 7-23 тармақтармен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2010.12.03 № 350 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

8. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены средства на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 7914274,6 тысячи тенге, в том числе:
2342291,6 тысячи тенге - за счет областного бюджета;
5571983,0 тысяч тенге - за счет трансфертов из республиканского бюджета;
Распределение указанных сумм осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения маслихата Костанайской области от 19.10.2010 № 336 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями от 03.12.2010 № 350 (вводится в действие с 01.01.2010).
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайской области на 2010 год в сумме 20358,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением маслихата Костанайской области от 16.04.2010 № 294 (вводится в действие с 01.01.2010); от 02.07.2010 № 320 (вводится в действие с 01.01.2010); от 19.10.2010 № 336 (вводится в действие с 01.01.2010); от 03.12.2010 № 350 (вводится в действие с 01.01.2010).
10. Установить лимит долга местного исполнительного органа Костанайской области на 31 декабря 2010 года в размере 2439833,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением маслихата Костанайской области от 04.06.2010 № 309 (вводится в действие с 01.01.2010).
11. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2010 год, согласно приложению 4.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии                        Е. Темирбаев
Секретарь Костанайского областного
маслихата                                     Г. Сагиев
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного учреждения
"Управление экономики и
бюджетного планирования
акимата Костанайской области "
____________________ М. Щеглова
20 декабря 2009 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 20 декабря 2009 года № 243
Бюджет Костанайской области на 2010 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Костанайской области от 03.12.2010 № 350 (вводится в действие с 01.01.2010).
Категория
Сумма,
тысяч
тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

8. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға 7914274,6 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін", оның ішінде:
2342291,6 мың теңге – облыстық бюджет есебінен;
5571983,0 мың теңге – республикалық бюджеттен трансферттер есебінен;
Көрсетілген сомаларды бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 2010.10.19 № 336 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерту енгізілді - 2010.12.03 № 350 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. Қостанай облысының жергілікті атқарушы органының 2010 жылға арналған резерві 20358,9 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2010.04.16 № 294; 2010.07.02 № 320; 2010.10.19 № 336 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2010.12.03 № 350 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. Қостанай облысының жергілікті атқарушы органы қарызының лимиті 2009 жылдың 31 желтоқсанына 2230107 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2010.04.16 № 294 шешімімен.
11. 2010 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         Е. Темірбаев
Қостанай облыстық мәслихатының
хатшысы                                    Ғ. Сағиев
КЕЛІСІЛДІ
"Қостанай облысы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
__________________ М. Щеглова
2009 жылғы 20 желтоқсан
Мәслихаттың
2009 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 243 шешіміне 1-қосымша
Қостанай облысының 2010 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 2010.12.03 № 350 (2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санат
Сомасы,
мың
теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
I. Кірістер

267729,0
027
Целевые текущие трансферты
бюджетам районов (городов
областного значения) на
расширение программы социальных
рабочих мест и молодежной
практики
529965,0
029
Целевые текущие трансферты из
республиканского бюджета бюджетам
районов (городов областного
значения) на обеспечение проезда
участникам и инвалидам Великой
Отечественной войны по странам
Содружества Независимых
Государств, по территории
Республики Казахстан, а также
оплаты им и сопровождающим их
лицам расходов на питание,
проживание, проезд для участия в
праздничных мероприятиях в
городах Москва, Астана к 65-летию
Победы в Великой Отечественной
войне
5310,0
031
Целевые текущие трансферты из
республиканского бюджета бюджетам
районов (городов областного
значения) для выплаты
единовременной материальной
помощи участникам и инвалидам
Великой Отечественной войны, а
также лицам, приравненным к ним,
военнослужащим, в том числе
уволенным в запас (отставку),
проходившим военную службу в
период с 22 июня 1941 года по 3
сентября 1945 года в воинских
частях, учреждениях, в
военно-учебных заведениях, не
входивших в состав действующей
армии, награжденным медалью "За
победу над Германией в Великой
Отечественной войне 1941-1945
гг." или медалью "За победу над
Японией", проработавшим
(прослужившим) не менее шести
месяцев в тылу в годы Великой
Отечественной войны к 65-летию
Победы в Великой Отечественной
войне
266621,0
032
Целевые текущие трансферты из
областного бюджета бюджетам
районов (городов областного
значения) для выплаты
единовременной материальной
помощи участникам и инвалидам
Великой Отечественной войны, а
также лицам, приравненным к ним,
военнослужащим, в том числе
уволенным в запас (отставку),
проходившим военную службу в
период с 22 июня 1941 года по 3
сентября 1945 года в воинских
частях, учреждениях, в
военно-учебных заведениях, не
входивших в состав действующей
армии, награжденным медалью "За
победу над Германией в Великой

267729,0
027
Аудандар (облыстық маңызы бар
қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік
жұмыс орындары және жастар
тәжірибесі бағдарламасын
кеңейтуге ағымдағы нысаналы
трансферттер
529965,0
029
Аудандардың (облыстық маңызы бар
қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан
соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына
орай Ұлы Отан соғысының
қатысушылары мен мүгедектеріне
Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы
елдері бойынша, Қазақстан
Республикасының аумағы бойынша
жол жүруін, сондай-ақ оларға және
олармен бірге жүретін адамдарға
Мәскеу, Астана қалаларында
мерекелік іс-шараларға қатысуы
үшін тамақтануына, тұруына, жол
жүруіне арналған шығыстарды
төлеуді қамтамасыз етуге
берілетін республикалық бюджеттен
берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттер
5310,0
031
Аудандардың (облыстық маңызы бар
қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан
соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына
орай Ұлы Отан соғысының
қатысушылары мен мүгедектеріне,
сондай-ақ оларға теңестірілген,
оның ішінде майдандағы армия
құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22
маусымнан бастап 1945 жылғы 3
қыркүйек аралығындағы кезеңде
әскери бөлімшелерде, мекемелерде,
әскери-оқу орындарында әскери
қызметтен өткен, запасқа
босатылған (отставка), "1941-1945
жж. Ұлы Отан соғысында Германияны
жеңгенi үшiн" медалімен немесе
"Жапонияны жеңгені үшін"
медалімен марапатталған әскери
қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы
жылдарында тылда кемінде алты ай
жұмыс істеген (қызметте болған)
адамдарға біржолғы материалдық
көмек төлеу үшін республикалық
бюджеттен берілетін ағымдағы
нысаналы трансферттер
266621,0
032
Аудандардың (облыстық маңызы бар
қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан
соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына
орай Ұлы Отан соғысының
қатысушылары мен мүгедектеріне,
сондай-ақ оларға теңестірілген,
оның ішінде майдандағы армия
құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22
маусымнан бастап 1945 жылғы 3
қыркүйек аралығындағы кезеңде
әскери бөлімшелерде, мекемелерде,
әскери-оқу орындарында әскери
қызметтен өткен, запасқа

204 350,0
13
9
120
005
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
204 350,0
V. Дефицит (профицит)  бюджета
0,0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0,0
Приложение 4
к решению маслихата
от 20 декабря 2009 года № 243
Перечень бюджетных программ,
не подлежащих секвестру в процессе исполнения
областного бюджета на 2010 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой и неотложной помощи и санитарная авиация
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными, психическими заболеваниями и расстройствами
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне

204350,0
13
9
120
005
0
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
204350,0
V. Бюджет тапшылығы (-), профициті (+)
0,0
VІ. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
0,0
Мәслихаттың
2009 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 243 шешіміне 4-қосымша
2010 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың
тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті ескермегенде, халыққа амбулаториялық-емханалық көмекті көрсету
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшiн қан, оның құрамдас бөлiктерi мен препараттарын өндiру
Салауатты өмiр салтын насихаттау
Жедел медициналық көмек көрсету және санитарлық авиация
Туберкулезбен, жұқпалы, және психикалық аурулардан және психикасының бұзылуынан зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасына ЖҚТБ індетінің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Шұғыл жағдайларда ауыр халдегі адамдарды дәрiгерлiк көмек көрсететiн жақын жердегі денсаулық сақтау ұйымына жеткiзудi ұйымдастыру
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкологиялық ауруларды химиялық препараттармен қамтамасыз ету