Об утверждении Перечня целевых групп населения
Постановление акимата города Костаная Костанайской области от 13 января 2009 года № 43. Зарегистрировано Управлением юстиции города Костаная Костанайской области 18 февраля 2009 года № 9-1-121. Утратило силу постановлением акимата города Костаная Костанайской области от 11 января 2010 года № 25
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Костаная Костанайской области от 11.01.2010 № 25 .
В соответствии со статьями 5, 7 Закона Республики Казахстан "О занятости населения", руководствуясь статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат города Костаная ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула с изменением, внесенным постановлением акимата города Костаная Костанайской области от 24.08.2009 № 1596 (порядок введения в действие см. п.2).
1. Утвердить прилагаемый Перечень целевых групп населения.
2. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ акимата города Костаная" предусмотреть меры по содействию занятости целевым группам населения.
3. Постановление акимата города Костаная от 15 января 2008 года № 92 "Об утверждении Перечня целевых групп населения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-1-99 от 1 февраля 2008 года, опубликовано в газете "Костанай" от 19 февраля 2008 года № 13) считать утратившим силу.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Костаная Жундубаева М.К.
Аким города                            Г. Нурмухамбетов
СОГЛАСОВАНО
Утвержден постановлением
акимата города Костаная
№ 43 от 13 января 2009 года
Перечень целевых групп населения
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлением акимата города Костаная Костанайской области от 24.08.2009 № 1596 (порядок введения в действие см. п.2); от 23.10.2009 № 2013 (порядок введения в действие см. п.2).
1. Малообеспеченные.
2. Молодежь в возрасте до двадцати одного года.
3. Воспитанники детских домов, дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до двадцати трех лет.
4. Одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей.
5. Граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре.

Халықтың нысаналы топтарының тізбесін бекіту туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 13 қаңтардағы № 43 қаулысы. Қостанай облысы Қостанай қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 18 ақпанда № 9-1-121 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 11 қаңтардағы № 25 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 2010.01.11 № 25 қаулысымен.
"Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5, 7-баптарына сәйкес, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабын басшылыққа ала отырып, Қостанай қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 2009.08.24 № 1596 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған Халықтың нысаналы топтарының тізбесі бекітілсін.
2. "Қостанай қаласы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалары бөлімі" мемлекеттік мекемесі халықтың нысаналы топтарын жұмысқа орналастыруға жәрдемдесу жөніндегі шараларды көздесін.
3. "Халықтың нысаналы топтарының тізбесін бекіту туралы" Қостанай қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 15 қаңтардағы № 92 (2008 жылғы 1 ақпандағы 9-1-99 нөмірі бойынша Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген, 2008 жылғы 19 ақпандағы № 13 "Қостанай" газетінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп есептелсін.
4. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
5. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қостанай қаласы әкімінің орынбасары М.Қ. Жүндібаевқа жүктелсін.
Қала әкімі                             Ғ. Нұрмұхамбетов
КЕЛІСІЛДІ
Қостанай қаласы әкімдігінің
2009 жылғы 13 қаңтардағы
№ 43 қаулысымен бекітілген
Халықтың нысаналы топтарының тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 2009.08.24 № 1596 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2009.10.23 № 2013 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) қаулыларымен.
1. Табысы аз адамдар.
2. Жиырма бір жасқа дейінгі жастар.
3. Балалар үйлерінің тәрбиеленушілері, жетім балалар мен ата-ананың қамқорлығынсыз қалған жиырма үш жасқа дейінгі балалар.
4. Кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғызбасты, көп балалы ата-аналар.
5. Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен асырауында тұрақты күтімді, көмекті немесе қадағалауды қажет етеді деп танылған адамдары бар азаматтар.

6. Лица предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по возрасту).
7. Инвалиды.
8. Лица, уволенные из рядов Вооруженных Сил Республики Казахстан.
9. Лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения.
10. Оралманы.
11. Длительно неработающие граждане (год и более).
12. Лица, старше пятидесяти лет.
13. Выпускники организаций общего среднего, технического, профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования.
14. Незанятая молодежь, не имеющая опыта и стажа работы по полученной специальности.
15. Безработные, завершившие профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации по направлению уполномоченного органа по вопросам занятости.
16. Учащаяся молодежь общего среднего, технического, профессионального, послесреднего и высшего образования" (в период каникул).
17. Лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя - юридического лица либо прекращением деятельности работодателя – физического лица, сокращением численности или штата работников.

6. Зейнеткерлік жас алдындағы адамдар (жасына байланысты зейнеткерлікке шығуға екі жыл қалған).
7. Мүгедектер.
8. Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарынан босаған адамдар.
9. Бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған адамдар.
10. Оралмандар.
11. Ұзақ уақыт жұмыс істемейтіндер (бір жыл және одан да көп).
12. Елу жастан асқан адамдар.
13. Жалпы орта, техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан  кейінгі білім беретін ұйымдардың түлектері.
14. Алған мамандық бойынша еңбек өтілі және тәжірибесі жоқ, жұмыстан бос жастар.
15. Жұмыспен қамту мәселелері бойынша уәкілетті органның жолдауымен кәсіби дайындығын, біліктілікті қайта даярлауды және арттыруды аяқтаған жұмыссыздар.
16. Жалпы орта, техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беретін оқу орындарында оқитын жастар (демалыс кезеңінде).
17. Жұмыс беруші - заңды тұлғаның таратылуына не жұмыс беруші - жеке тұлғаның қызметін тоқтатуына, қызметкерлер санының немесе штатының қысқаруына байланысты жұмыстан босатылған адамдар.