О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 19 декабря 2008 года № 111 "О бюджете города Аркалыка на 2009 год"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 23 ноября 2009 года № 197. Зарегистрировано Управлением юстиции города Аркалыка Костанайской области 26 ноября 2009 года № 9-3-118
В соответствии со статьей 109 и пунктом 5 статьи 242 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Аркалыка на 2009 год" от 19 декабря 2008 года № 111 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-3-98, опубликованное 10 января 2009 года в газете "Арқалық Хабары") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1.Утвердить бюджет города Аркалыка на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
доходы – 2468644,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 703279,9 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 27439 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 10368 тысяч тенге;
поступлениям официальных трансфертов – 1727557,9 тысяч тенге;
затраты – 2504541,5 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 4500 тысяч тенге;
дефицит (профицит) бюджета – (-40396,7) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – обеспечение покрытия дефицита бюджета за счет привлечения свободного остатка бюджетных средств в сумме 40396,7 тысяч тенге";
пункт 3 дополнить абзацами пятьдесят пятый, пятьдесят шестой, пятьдесят седьмой, пятьдесят восьмой, пятьдесят девятый, шестидесятый, шестьдесят первый, шестьдесят второй, шестьдесят третий, шестьдесят четвертый, шестьдесят пятый, шестьдесят шестой, шестьдесят седьмой, шестьдесят восьмой, шестьдесят девятый следующего содержания:
"Учесть, что в городском бюджете на 2009 год предусмотрено увеличение суммы трансферта на 3156,0 тысяч тенге, полученного из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов дополнительно выделены 159,0 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подогревателей сетевой воды "ПСВ-315-14-23" и подогревателей сырой воды "ПН-200" с заменой трубной части государственного коммунального предприятия "Аркалыкская теплоэнергетическая компания" акимата города Аркалыка Костанайской области дополнительно выделены 2585,0 тысяч тенге;

2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 111 "Арқалық қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" мәслихат шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2009 жылғы 23 қарашадағы № 197 шешімі. Қостанай облысы Арқалық қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 26 қарашада № 9-3-118 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 109-бабы мен 242-бабының 5-тармағына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтарындағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Арқалық қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 111 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 9-3-98 санымен тіркелген, 2009 жылғы 10 қаңтардағы "Арқалық Хабары" газетінде жарияланған) мәслихат шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2009 жылға арналған бюджеті 1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2468644,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 703279,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 27439 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10368 мың теңге;
ресми трансферттердің түсімдері – 1727557,9 мың теңге;
2) шығындар – 2504541,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялары бойынша қалдықтар – 4500 мың теңге;
5) бюджет дефициті (профициті) – (-40396,7) мың теңге;
6) бюджет дефицитін қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 40396,7 мың теңге сомасындағы бюджет қаражатының бос қалдығын тарту есебінен бюджет тапшылығын өтеуді қамтамасыз ету".
3-тармақ келесі мазмұндағы елу бесінші, елу алтыншы, елу жетінші, елу сегізінші, елу тоғызыншы, алпысыншы, алпыс бірінші, алпыс екінші, алпыс үшінші, алпыс төртінші, алпыс бесінші, алпыс алтыншы, алпыс жетінші, алпыс сегізінші, алпыс тоғызыншы абзацтармен толықтырылсын:
"2009 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден алынған трансферт сомасының 3156,0 мың теңгеге ұлғаюы қарастырылғаны есепке алынсын, соның ішінде:
жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмекке қосымша 159,0 мың теңге бөлінген;
Қостанай облысы Арқалық қаласы әкімдігінің "Арқалық жылуэнергетикалық компаниясы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынының "ПСВ-315-14-23" жүйелі су жылытқыштары мен "ПН-200" өлі су жылытқыштарын құбырлық бөлігін ауыстыру арқылы күрделі жөндеуге қосымша 2585,0 мың теңге бөлінген;

на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов дополнительно выделены 412,0 тысяч тенге.
Уменьшение суммы трансфертов на 56519,1 тысяч тенге, полученного из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования на сумму 391,0 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования на сумму 554,1 тысяч тенге;
на внедрение новых технологий обучения в государственной системе образования на сумму 2364,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации и проведение государственной экспертизы по объекту "Реконструкция пятиэтажного малосемейного общежития под жилой дом по улице Руфины Маясовой в городе Аркалыке" на сумму 18,0 тысяч тенге;
на капитальный ремонт водогрейного котла "ПТВМ-30" станции № 2 с заменой экранных и конвективных поверхностей государственного коммунального предприятия "Аркалыкская теплоэнергетическая компания" акимата города Аркалыка Костанайской области на сумму 11921,0 тысяч тенге;
на реконструкцию разводящих сетей водопровода по проспекту Абая города Аркалыка на сумму 1537,0 тысяч тенге;
на строительство резервуара на насосной станции "Ближняя" города Аркалыка на сумму 927,0 тысяч тенге;
на организацию санитарного убоя больных животных на сумму 500,0 тысяч тенге;
по объекту "Реконструкция водоснабжения из подземных источников села Фурманово города Аркалыка" на сумму 38307,0 тысяч тенге.
Учесть, что в городском бюджете на 2009 год предусмотрен возврат целевых трансфертов на сумму 13595,6 тысяч тенге.";
в пункте 4 указанного решения цифры "2500,0" заменить цифрами "6,5";
приложения 1, 2 к вышеуказанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2.Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель внеочередной сессии
Аркалыкского городского маслихата          К. Смагулов
Секретарь Аркалыкского
городского маслихата                       К.Агуанов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного учреждения
"Налоговое управление по городу Аркалыку
налогового Департамента по Костанайской
области налогового комитета Министерства
финансов Республики Казахстан"
_________________ Е.Карбозов
"23" ноября 2009 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 23 ноября 2009 года № 197
Приложение 1
к решению маслихата
от 19 декабря 2008 года № 111
Бюджет города Аркалыка на 2009 год
Категория
Уточнен-
ный
бюджет
на 2009
год
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

ауылды елді мекендердегі әлеуметтік саланың мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға қосымша 412,0 мың теңге бөлінген.
Республикалық және облыстық бюджеттерден алынған трансферт сомасының 56519,1 мың теңгеге азаюы, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтау 391,0 мың теңге сомасына;
негізгі орта және жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттерді құру 554,1 мың теңге сомасына;
білім берудің мемлекеттік жүйесіне оқытудың жаңа технологияларын енгізу 2364,0 мың теңге сомасына;
"Арқалық қаласындағы Руфина Маясова көшесі бойынша бесқабатты шағынотбасылар жатақханасын тұрғын үй етіп қайта жаңарту" объектісі бойынша жоба-сметалық құжаттаманы әзірлеу және мемлекеттік сараптама өткізу 18,0 мың теңге сомасына;
Қостанай облысы Арқалық қаласы әкімдігінің "Арқалық жылуэнергетикалық компаниясы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны № 2 станциясының "ПТВМ-30" су жылытқыш қазанының экрандық және конвективтік бетін ауыстыру арқылы күрделі жөндеу 11921,0 мың теңге сомасына;
Арқалық қаласының Абай даңғылы бойындағы ажыратқыш су құбырларының желілерін қайта жаңарту 1537,0 мың теңге сомасына;
Арқалық қаласының "Ближняя" сорғы станциясында резервуар құрылысы 927,0 мың теңге сомасына;
ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру 500,0 мың теңге сомасына;
"Арқалық қаласының Фурманов ауылындағы жерасты су көздерінен сумен жабдықтауды қайта жаңарту" объектісі бойынша 38307,0 мың теңге сомасына.
2009 жылға арналған қалалық бюджетте нысаналы трансферттерді қайтару 13595,6 мың теңге сомасында қарастырылғаны есепке алынсын.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағында "2500,0" деген сандар "6,5" деген сандармен ауыстырылсын";
жоғарыда көрсетілген шешімнің 1, 2-қосымшалары осы шешімнің 1,  2-қосымшаларынасәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық
мәслихатының
кезектен тыс
сессиясының төрағасы                       Қ. Смағұлов
Арқалық қалалық
мәслихатының
хатшысы                                    Қ. Ағуанов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қазақстан Республикасы қаржы
Министрлігінің салық комитеті
Қостанай облысы бойынша салық
Департаментінің Арқалық қаласы
бойынша салық басқармасы"
мемлекеттiк мекемесiнің бастығы
________________ Е.Карбозов
Мәслихаттың
2009 жылғы 23 қарашадағы
№ 197 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2009 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 111 шешіміне 1-қосымша
Арқалық қаласының 2009 жылға арналған бюджеті
мың теңге
Санаты
2009 жылға нақтылан-
ған бюджеті
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
І.Кiрiстер