Об определении целевых групп населения и дополнительных мер по содействию их занятости и социальной защите
Постановление акимата города Павлодара Павлодарской области от 16 января 2009 года N 24/1. Зарегистрировано Управлением юстиции города Павлодара Павлодарской области 4 февраля 2009 года за N 132. Утратило силу - постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 1 марта 2010 года N 281/8
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 01.03.2010 N 281/8.
В соответствии с подпунктами 1314 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", с пунктом 2 статьи 5, пунктом 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" акимат города Павлодара ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Дополнить перечень лиц, относящихся к целевым группам населения, проживающих на территории города Павлодара, следующими категориями безработных граждан:
1) лица, имеющие ограничения в труде по справкам врачебно -консультационной комиссии;
2) женщины старше 50 лет;
3) мужчины старше 55 лет;
4) молодежь до 25 лет включительно;
5) лица, не работающие длительное время (более одного года);
6) лица, не имеющие в семье ни одного работающего;
7) женщины, имеющие детей в возрасте до 5 лет.
2. Определить дополнительные меры по социальной защите безработных граждан из целевых групп населения:
1) ввести гибкий график (неполная рабочая неделя или неполный рабочий день) для направленных на общественные работы с оплатой в полном размере не менее минимальной заработной платы: инвалидов; лиц, имеющих ограничения в труде по справкам врачебно-консультационной комиссии; одиноких матерей, воспитывающих детей в возрасте до 14 лет; многодетных матерей, воспитывающих несовершеннолетних детей; граждан, имеющих на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре; лиц предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по возрасту); женщин, имеющих детей в возрасте до 5 лет;
2) продлить срок участия в общественных работах лицам предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию) до достижения ими пенсионного возраста;
3) установить срок участия в общественных работах от шести месяцев до одного года инвалидам; лицам, имеющим ограничения в труде по справкам врачебно-консультационной комиссии, кроме лиц предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию);

Халықтың нысаналы топтарын белгілеу және 2009 жылы оларды жұмыспен қамту мен әлеуметтік қорғалуына жәрдемдесу жөніндегі қосымша шаралар туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2009 жылғы 16 қаңтардағы N 24/1 қаулысы. Павлодар облысы Павлодар қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 4 ақпанда N 132 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2010 жылғы 1 наурыздағы N 281/8 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2010.03.01 N 281/8 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармағы 1314-тармақшаларына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 5-бабы 2-тармағына, 7-бабы 2-тармағына сәйкес Павлодар қаласының әкімдігі Қ АУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Павлодар қаласының аумағында тұратын халықтың нысаналы топтарына жататын тұлғалардың тізбесі жұмыссыз азаматтардың мынадай санаттарымен толықтырылсын:
1) дәрігерлік-консультациялық комиссияның анықтамасы бойынша  еңбекке шектеулігі бар тұлғалар;
2) 50 жастан асқан әйелдер;
3) 55 жастан асқан ерлер;
4) толық 25 жасқа дейінгі жастар;
5) ұзақ уақыт (бір жылдан аса) жұмыс істемеген тұлғалар;
6) отбасында бір де бір жұмыс істейтін адамы жоқ тұлғалар;
7) 5 жасқа дейінгі балалары бар әйелдер.
2. Халықтың нысаналы топтарынан жұмыссыз азаматтарды әлеуметтік қорғау бойынша қосымша шаралар анықталсын:
1) толық мөлшерде төлеумен ең төмен жалақыдан кем емес қоғамдық жұмыстарға жіберілген мүгедектерге; дәрігерлік–консультациялық комиссияның анықтамасы бойынша еңбекке шектеулігі бар тұлғаларға; 14 жасқа дейінгі балаларды тәрбиелеп отырған жалғызбасты аналарға; кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған көп балалы аналарға; асырауында Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте тұрақты күтімді, көмекті немесе қадағалауды қажет ететін тұлғалары бар азаматтарға; зейнеткерлік алдындағы жасқа келген тұлғаларға (жасы бойынша зейнеткерлікке шығуға екі жыл қалған); 5 жасқа дейінгі балалары бар әйелдерге ыңғайлы кесте (толық емес жұмыс аптасы немесе толық емес жұмыс күні) енгізілсін;
2) зейнеткерлік алдындағы жасқа келген (зейнеткерлікке шығуға екі жыл қалған) тұлғалар үшін қоғамдық жұмыстарға қатысу мерзімі олардың зейнеткерлік жасына келуіне дейін ұзартылсын;
3) зейнеткерлік алдындағы жасқа келген тұлғалардан зейнеткерлікке шығуға екі жыл қалған) басқа, дәрігерлік–консультациялық комиссияның аңықтамалары бойынша еңбекке шектеулігі бар тұлғаларға, мүгедектерге қоғамдық жұмыстарға қатысу мерзімі алты айдан бір жылға дейін белгіленсін;

4) заключать договоры по организации общественных работ с оплатой в одностороннем порядке из средств местного бюджета с работодателями, обеспечивающими работой безработных из целевых групп;        5) заключать договоры с учебными заведениями города на профессиональное обучение безработных граждан, включая затраты на питание, проезд в общественном транспорте на период обучения.
Оплату за профессиональное обучение производить за фактическое время обучения на курсах согласно предоставляемым табелям учета рабочего времени.
3. Уполномоченному органу по вопросам занятости государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" заключать договоры на оказание услуг по трудоустройству безработных из целевых групп населения на социальные рабочие места с предприятиями и организациями любой формы собственности, подавшими заявки на создание временных социальных рабочих мест.
Частичная компенсация затрат работодателю на оплату труда участников работ составляет до полуторного размера минимальной заработной платы за счет городского бюджета.
Доля софинансирования со стороны работодателя определяется договором, заключаемым между уполномоченным органом по вопросам занятости и работодателем.
4. Уполномоченному органу по вопросам занятости - государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" осуществлять реализацию дополнительных мер по социальной защите безработных граждан, относящихся к целевым группам населения.
5. Признать утратившим силу постановление акимата города Павлодара от 8 апреля 2008 года N 422/10 "Об определении целевых групп населения и дополнительных мер по содействию их занятости и социальной защите в 2008 году" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 12-1-112, опубликованное в газетах "Сарыарқа самалы" N 55 от 22 мая 2008 года, "Версия" N 24 от 16 июня 2008 года).
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении 10 (десять) календарных дней со дня его первого официального опубликования.
7. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на  заместителя акима города Капенова Б. А.
Аким города Павлодара                      Б. Демеуов

4) нысаналы топтағы жұмыссыздарды жұмыспен қамтамасыз еткен жұмыс берушілермен жергілікті бюджеттің қаражатынан бір жақты тәртіппен төлеумен қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру бойынша келісім-шарттар жасалсын;
5) оқу мерзімінде қоғамдық көлікте жүруге, тамаққа арналған шығындарды қоса алғанда жұмыссыз азаматтарды кәсіптік оқытуға қаланың оқу орындарымен келісім-шарттар жасалсын.
Кәсіби оқуға арналған ақы курстардағы оқуға қатысқан нақты уақытқа жұмыс уақытын есепке алудың табелдеріне сәйкес жүргізілсін.
3. Жұмыспен қамту мәселелері бойынша уәкілетті орган "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі әлеуметтік жұмыс орындарына халықтың нысаналы тобындағы жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру бойынша қызмет көрсетуге уақытша әлеуметтік жұмыс орны құруға тапсырыс берген кез-келген нысандағы жеке меншік кәсіпорындар және ұйымдарымен келісім-шарты жасалсын.
Жұмысқа қатысушылардың еңбекақысын төлеуге жұмыс берушінің жартылай өтемақы шығындарын қалалық бюджет есебінен ең төменгі жалақының бір жарымға дейін мөлшерін құрайды.
Жұмыс беруші жағынан қаржыландыру үлесі жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті орган мен жұмыс беруші арасында жасалған келісім-шартпен анықталады.
4. Жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті орган "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі халықтың нысаналы топтарына жататын жұмыссыз азаматтарды әлеуметтік қорғау жөніндегі қосымша шараларды іске асыруды жүзеге асырсын.
5. Павлодар қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 8 сәуірдегі "Халықтың нысаналы топтарын белгілеу және 2008 жылы оларды жұмыспен қамту мен әлеуметтік қорғалуына жәрдемдесу жөніндегі қосымша шаралар туралы" (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде N 12-1-112 тіркелген, 2008 жылғы 22 мамырдағы "Сарыарқа самалы" N 55, 2008 жылғы  16 маусымдағы "Версия" N 24 газеттерінде жарияланған N 422/10 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап 10 (он) күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Б. Ә. Қапеновке жүктелсін.
Павлодар қаласының әкімі                   Б. Демеуов