О внесении изменений в решение XIV-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 22 декабря 2008 года № 154 "О бюджете города Алматы на 2009 год"
Решение XVI сессии Маслихата города Алматы IV созыва от 20 февраля 2009 года N 174. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 24 февраля 2009 года за N 811. Утратило силу в связи с истечением срока действия - решением Маслихата города Алматы от 12 апреля 2010 года № 322
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия - решением Маслихата города Алматы от 12.04.2010 № 322.
В соответствии со статьей 106 108 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан и со статьями 6, 7 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» маслихат города Алматы IV-го созыва РЕШИЛ:
Внести в решение XIV-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва «О бюджете города Алматы на 2009 год» от 22 декабря 2008 года № 154 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 801 от 12 января 2009 года, опубликовано в газетах от 17 января 2009 года «Алматы Ақшамы» № 6, от 17 января 2009 года «Вечерний Алматы» № 6) следующие изменения:
1. Пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить бюджет города Алматы на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1. доходы – 266 369 001 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 160 358 650 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1 838 230 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 10 060 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов из республиканского бюджета – 94 112 121 тысяч тенге;
2) затраты – 262 819 060 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 1 333 920 тысяч тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов – 1 333 920 тыс.тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 569 686 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 769 686 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 200 000 тысяч тенге;
5) профицит бюджета – 4 314 175 тысяч тенге;
6) использование профицита бюджета – - 4 314 175 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 925 000 тысяч тенге;
погашение займов – 6 782 986 тысяч тенге;
движение остатков бюджетных средств – 1 543 811 тысяч тенге».
в пункте 6 цифры «2 329 228» заменить цифрами «2 310 181»;
в пункте 7 цифры «734 265 » заменить цифрами «770 819»;
в пункте 8 цифры «6 546 466» заменить цифрами «7 527 490»;

IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты XIV сессиясының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы "2009 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы" N 154 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
ІV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХVІ сессиясының 2009 жылғы 20 ақпандағы N 174 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2009 жылғы 24 ақпанда N 811 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХVII сессиясының 2010 жылғы 12 сәуірдегі № 322 шешімімен
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХVII сессиясының 2010.04.12 № 322 шешімімен.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 106108 баптарына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 67   баптарына сәйкес IV сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
IV сайланған Алматы қаласы мәслихаты XIV сессиясының "2009 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы" 2008 жылғы 22 желтоқсандағы N 154 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 801 рет санымен 2009 жылғы 12 қаңтарда тіркелген, 2009 жылғы 17 қаңтардағы "Алматы Ақшамы" N 6, 2009 жылғы 17 қаңтардағы "Вечерний Алматы" N 6 газеттерінде жарияланған) мынадай өзгертулер енгізілсін:
1. 1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2009 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті 1 қосымшаға  сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 266 369 001 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 160 358 650 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 838 230 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 060 000 мың теңге;
республикалық бюджеттен түсетін трансферттер – 94 112 121 мың теңге;
2) шығындар – 262 819 060 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -1 333 920 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 333 920 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 569 686 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 769 686 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 200 000 мың теңге;
5) бюджет профициті – 4 314 175 мың теңге;
6) бюджет профицитін пайдалану – - 4 314 175 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 925 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 782 986 мың теңге;
бюджет қаражаты қалдықтарының қозғалысы – 1 543 811 мың теңге";
6-тармақтағы "2 329 228" цифрлары "2 310 181" цифрларымен ауыстырылсын;
7-тармақтағы "734 265" цифрлары "770 819" цифрларымен ауыстырылсын;
8-тармақтағы "6 546 466" цифрлары "7 527 490" цифрларымен ауыстырылсын;

500000
16
Плата за эмиссии в окружающую среду
800000
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
1945000
01
Сбор за государственную регистрацию   индивидуальных предпринимателей
67000
02
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
115000
03
Сбор за государственную регистрацию   юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию
53000
04
Сбор с аукционов
150000
05
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна
25000
14
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию
40000
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
95000
20
Плата за размещение наружной  (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
1400000
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
2187050
1
Государственная пошлина
2187050
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных   актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
2000000
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского   состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
22000
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
5200
06
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу на территории Республики Казахстан визы к паспортам иностранцев и лиц без гражданства или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
125000
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан

500000
16
Қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін төлемақы
800000
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
1945000
01
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
67000
02
Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым
115000
03
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
53000
04
Аукциондардан алынатын алым
150000
05
Жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасы үшін алынатын алым
25000
14
Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
40000
18
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
95000
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем
1400000
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
2187050
1
Мемлекеттік баж
2187050
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады
2000000
04
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
22000
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретiн құжаттарды ресiмдегенi үшiн, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгiзгенi үшiн мемлекеттік баж
5200
06
Шетелдiктердiң паспорттарына немесе оларды ауыстыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергенi үшiн мемлекеттік баж
125000
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтiру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресiмдегенi үшін мемлекеттік баж