Об областном бюджете Северо-Казахстанской области на 2010-2012 годы
Решение маслихата Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2009 года N 20/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 30 декабря 2009 года N 1734. Утратило силу - решением маслихата Северо-Казахстанской области от 3 апреля 2012 года N 3/11
Сноска. Утратило силу - решением маслихата Северо-Казахстанской области от 03.04.2012 N 3/11
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года № 148, областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет Северо-Казахстанской области на 2010-2012 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 72 236 968 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 7 217 700 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 497 988 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 64 519 238 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 042 тыс. тенге;
2) затраты – 72 549 842,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 331 417,5 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 017 424 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 686 006,5 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 138 000 тысячи тенге, в том числе:
поступления от продажи финансовых активов государства – 2 000 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 140 000 тыс. тенге;
5) дефицит – -782 292,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита – 782 292,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Северо-Казахстанской области от 30.03.2010 N 23/1; от 26.04.2010 N 24/11; от 28.05.2010 N 25/1; от 23.07.2010 N 27/2; от 25.10.2010 N 29/1; от 13.12.2010 N 30/1
2. Установить, что доходы областного бюджета на 2010 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога, за исключением поступлений индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
платы за лесные пользования;
платы за эмиссии в окружающую среду.
Установить нормативы распределения доходов по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых и не облагаемых у источника выплаты, – 100 процентов в областной бюджет; по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам, социальному налогу – 100 процентов в бюджеты районов и города Петропавловска.

2010-2012 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2009 жылғы 20 желтоқсандағы N 20/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 30 желтоқсанда N 1734 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2012 жылғы 3 сәуірдегі N 3/11 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2012.04.03 N 3/11 Шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет Кодексі 75-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңы 6-бабына сәйкес, облыстық мәслихат ШЕШТІ:
1. Сәйкесінше 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес 2010-2012 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджеті бекітілсін, соның ішінде 2010 жылға мына көлемде:
1) кірістер – 72 236 968 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 7 217 700 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 497 988 мың теңге;
трансферттердің түсуі – 64 519 238 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 2 042 мың теңге;
2) шығындар – 72 549 842,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 331 417,5 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1 017 424 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 686 006,5 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 138 000 мың теңге, соның ішінде:
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсімдер – 2 000 мың теңге;
қаржылық активтерді сатып алу – 140 000 мың теңге;
5) дефицит – -782 292,3 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру – 782 292,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2010.03.30 N 23/1; 2010.04.26 N 24/11;  2010.05.28 N 25/1; 2010.07.23 N 27/2; 2010.10.25 N 29/1; 2010.12.13 N 30/1 Шешімдерімен
2. 2010 жылға арналған облыстық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгілесін:
біржолғы талондар бойынша қызмет ететін жеке тұлғаларға салынатын жеке табыс салығының түсімдерін қоспағанда, жеке табыс салығы;
жер бетіне жақын көздердегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемдер;
орманды пайдаланғаны үшiн төлемдер;
қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін төлемдер.
Облыстық бюджетке төлем көзінен салық салынатын және салынбайтын кірістерден жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері – 100 пайызда, аудандар және Петропавл қаласының бюджеттеріне біржолғы талондар бойынша қызмет ететін жеке тұлғаларға салынатын жеке табыс салығы, әлеуметтік салық бойынша – 100 пайызда белгіленсін.

3. Установить, что доходы областного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности, являющихся собственностью акимата области;
вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета.
4. Установить, что доходы областного бюджета формируются за счет:
поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета;
поступлений от продажи финансовых активов государства.
5. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджеты районов и города Петропавловска, на 2010 год в сумме 17 115 057 тысяч тенге, в том числе:
Айыртаускому району – 1 772 272 тысячи тенге;
Акжарскому району – 885 694 тысячи тенге;
Аккайынскому району – 1 005 195 тысяч тенге;
Есильскому району – 1 350 073 тысячи тенге;
Жамбылскому району – 1 378 654 тысячи тенге;
району Магжана Жумабаева – 1 603 359 тысяч тенге;
Кызылжарскому району – 1 589 640 тысяч тенге;
Мамлютскому району – 943 796 тысяч тенге;
району имени Габита Мусрепова – 1 469 375 тысяч тенге;
Тайыншинскому району – 1 783 537 тысяч тенге;
Тимирязевскому району – 754 857 тысяч тенге;
Уалихановскому району – 1 130 148 тысяч тенге;
району Шал акына – 1 051 835 тысяч тенге;
городу Петропавловск – 396 622 тысячи тенге.
6. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2010 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 4.
7. Предусмотреть в областном бюджете на 2010 год поступления трансфертов из бюджетов районов и города Петропавловска в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере с учетом изменения налогооблагаемой базы социального налога и индивидуального подоходного налога, предусмотренных при расчете трансфертов общего характера, утвержденных решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2007 года № 4/3 «Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами районов, города Петропавловск на 2008-2010 годы» в общей сумме 932 821 тысячи тенге.
Поступление в областной бюджет указанных сумм определяется постановлением акимата области о реализации решения маслихата об областном бюджете на 2010-2012 годы.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата Северо-Казахстанской области от 30.03.2010 N 23/1
8. Учесть в областном бюджете на 2010 год целевые трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) 129 782 тысячи тенге – на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения;
2) 173 946 тысячи тенге – на содержание вновь вводимых объектов образования;

3. Облыстық бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
облыс әкімдігінің меншігі болып табылатын коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түскен кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақы.
4. Облыстық бюджет кірістері мыналар есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеуден түскен түсімдер;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсімдер.
5. 2010 жылға облыстық бюджеттен аудандар және Петропавл қаласы бюджеттеріне берілетін 17 115 057 мың теңге сомадағы бюджеттік субвенциялар белгіленсін, соның ішінде:
Айыртау ауданына – 1 772 272 мың теңге;
Ақжар ауданына – 885 694 мың теңге;
Аққайың ауданына – 1 005 095 мың теңге;
Есіл ауданына – 1 350 073 мың теңге;
Жамбыл ауданына – 1 378 654 мың теңге;
Мағжан Жұмабаев ауданына – 1 603 359 мың теңге;
Қызылжар ауданына – 1 589 640 мың теңге;
Мамлют ауданына – 943 796 мың теңге;
Ғабит Мүсірепов атындағы ауданға – 1 469 375 мың теңге;
Тайынша ауданына – 1 783 537 мың теңге;
Тимирязев ауданына – 754 857 мың теңге;
Уәлиханов ауданына – 1 130 148 мың теңге;
Шал ақын ауданына – 1 051 835 мың теңге;
Петропавл қаласына – 396 622 мың теңге.
6. 4 қосымшаға сәйкес 2010 жылға жергілікті бюджеттерді атқару барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрге жатпайтыны белгіленсін.
7. «2008-2010 жылдарға арналған облыстық бюджет және аудандар, Петропавл қаласының бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттер көлемі туралы» Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 13 желтоқсандағы № 4/3 шешімімен бекітілген жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде көзделген әлеуметтік салықтың және жеке табыс салығының салық салынатын базасының өзгеруін ескерумен бюджеттік саладағы еңбек төлеу қорының өзгеруіне байланысты 2010 жылға арналған бюджетке аудандар және Петропавл қаласы бюджеттерінен жалпы сомасы 932 821 мың теңге сомада трансферттердің түсуі ескерілсін.
Аталған сомалардың облыстық бюджетіне түсімдер 2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы мәслихат шешімін іске асыру туралы облыс әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2010.03.30 N 23/1 Шешімімен
8. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен келесі мөлшердегі нысаналы трансферттер ескерілсін:
1) 129 782 мың теңге – жаңадан салынып жатқан денсаулық сақтау объектілерін ұстауға;
2) 173 946 мың теңге – жаңадан салынып жатқан білім объектілерін ұстауға;

3) 58 989 тысяч тенге – для внедрения предмета «Самопознание» на:
приобретение оборудования для кабинетов «Самопознание» - 700 тысяч тенге;
обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету «Самопознание» - 58 289 тысяч тенге;
4) 791 453 тысяч тенге - на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов;
5) 135 764 тысячи тенге – на введение стандартов специальных социальных услуг;
6) 3 550 тысяч тенге – на развитие сети отделений дневного пребывания в медико-социальных учреждениях;
7) 221 193 тысячи тенге – на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях;
8) 174 359 тыс. тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи и государственных пособий на детей до 18 лет;
9) 322 791 тысяч тенге - на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним; военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За Победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
10) 2 755 тысяч тенге - на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москве, Астане к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
11) 213 623 тысячи тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
12) 129 925 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
13) 363 545 тысяч тенге – для обслуживания населения по принципу «одного окна»;
14) 825 543 тысяч тенге – на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
15) 519 172 тысячи тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения;
16) на развитие сельского хозяйства в сумме 4 676 269 тысячи тенге, в том числе:

3) 58 989 мың теңге – «Өзін-өзі тану» пәнін енгізу үшін мыналарға:
«Өзін-өзі тану» кабинеттері үшін жабдықтар сатып алуға - 700 мың теңге;
«Өзін-өзі тану» пәні бойынша мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім ұйымдарын, біліктілікті арттыру институттарын оқу материалдарымен қамтамасыз етуге – 58 289 мың теңге;
4) 791 453 мың теңге – дәрілік заттар, вакциналар және басқа иммундық-биологиялық препараттар сатып алуға;
5) 135 764 мың теңге – арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге;
6) 3 550 мың теңге – медициналық-әлеуметтік мекемелерде күндізгі болу бөлімшелер желісін дамытуға;
7) 221 193 мың теңге – медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтандыру нормаларын ұлғайтуға;
8) 174 359 мың теңге - мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және 18 жасқа дейінгі балаларға берілетін мемлекеттік жәрдемақы төлеуге;
9) 322 791 мың теңге - Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген адамдарға; 1941 жылғы 22 маусым – 1945 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде майдандағы армия құрамына кірмеген әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери оқу орындарында әскери қызмет өткерген, «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шыққандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге;
10) 2 755 мың теңге – Ұлы Отан соғысы қатысушылары мен мүгедектерінің Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері, Қазақстан Республикасы аумағы бойынша жол жүруін қамтамасыз етуге, сондай-ақ Ұлы Отан соғысы Жеңісінің 65 жылдығына орай Мәскеу, Астана қалаларында өтетін шерулерге қатысуы үшін олардың және олармен жүрген адамдардың тамақтану, туру, жол жүру шығыстарын төлеуге;
11) 213 623 мың теңге – ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға;
12) 129 925 мың теңге – жануарлар індетіне қарсы іс-шаралар өткізуге;
13) 363 545 мың теңге – «бір терезе» принципі бойынша халыққа қызмет көрсету үшін;
14) 825 543 мың теңге - ауыз сумен қамтамасыз етудің баламасыз көзі болып табылатын аса маңызды топты және жергілікті сумен қамтамасыз ету желілерінен ауыз су беру қызметінің құнын субсидиялауға;
15) 519 172 мың теңге - облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі және орта жөндеуге;
16) 4 679 269 мың теңге – ауыл шаруашылығын дамытуға, соның ішінде:

369 979 тысячи тенге – на поддержку семеноводства;
79 387 тысяч тенге – на поддержку племенного животноводства;
2 304 851 тысяча тенге – на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ;
1 147 638 тысяч тенге – на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства;
777 414 тысячи тенге – на поддержку повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных культур;
17) 30 490 тысячи тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
18) на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года № 1459, в сумме 405 598 тысяч тенге, в том числе:
200 655 тысячи тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
204 943 тысяч тенге – на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
19) 15 400 тысяч тенге - на привлечение зарубежных преподавателей английского языка для профессиональных лицеев в рамках реализации Государственной программы развития технического и профессионального образования в Республике Казахстан на 2008-2012 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 1 июля 2008 года № 626;
20) на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 13 сентября 2004 года № 1438, в сумме 997 722 тысяч тенге, в том числе:
783 913 тысячи тенге – на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне;
213 809 тысячи тенге – на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи.
21) 113 303 тысяч тенге - на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов, в том числе образование – 102 512 тысячи тенге, здравоохранение – 10 791 тысяч тенге;
22) на реализацию передаваемых функций в области охраны окружающей среды в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления – 1 935 тысяч тенге;
23) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках реализации Программы «Нұрлы көш» – 238 000 тысяч тенге;

369 979 мың теңге – тұқым шаруашылығын қолдауға;
79 387 мың теңге – асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға;
2 304 851 мың теңге – көктемгі егіс және астық жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар материалдарының және басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға;
1 147 638 мың теңге - мал шаруашылығы өнімінің сапасы мен өнімділігін арттыруды субсидиялауға;
777 414 мың теңге – өндірілетін ауыл шаруашылық дақылдарының сапасы мен шығымдылығын қолдауға;
17) 30 490 мың теңге – селолық елді мекендегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
18) 405 598 мың теңге – Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 қазандағы № 1459 Жарлығымен бекітілген 2005-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік білім беруді дамыту бағдарламасын іске асыруға, соның ішінде:
200 655 мың теңге – мемлекеттік негізгі орта және жалпы орта білім мекемелерінің физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жарақтандыруға;
204 943 мың теңге – мемлекеттік бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға;
19) 15 400 мың теңге – Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 1 шілдедегі № 626 Жарлығымен бекітілген 2008-2012 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы кәсіптік және техникалық білімді дамыту мемлекеттік бағдарламасын іске асыру аясында кәсіптік лицейлер үшін шетелден ағылшын тілі мұғалімдерін тартуға;
20) 997 722 мың теңге – Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 13 қыркүйектегі № 1438 Жарлығымен бекітілген 2005-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының денсаулық сақтауды дамыту мен реформалау мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға:
783 913 мың теңге – жергілікті деңгейдегі медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
213 809 мың теңге – тегін медициналық көмектің кепілді көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге.
21) 113 303 мың теңге – жергілікті атқарушы органдарының мемлекеттік тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім ұйымдарында оқитындардың стипендия мөлшерін ұлғайтуға, соның ішінде білім беруге – 102 512 мың теңге, денсаулық сақтауға – 10 791 мың теңге;
22) 1 935 мың теңге – мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы құзыреттерін бөлу аясында берілген функцияларды іске асыруға;
23) 238 000 мың теңге – Нұрлы көш бағдарламасын іске асыру аясында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға;

24) на реализацию Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 20 августа 2007 года № 383:
588 000 тысяч тенге - на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
1 025 000 тысяч тенге - на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
25) на строительство и реконструкцию:
объектов образования – 750 742 тысячи тенге;
объектов здравоохранения – 2 373 493 тысяч тенге;
системы водоснабжения – 1 668 652 тысячи тенге;
26) на развитие транспортной инфраструктуры – 1 147 541 тысяча тенге;
27) на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров – 3 665 568 тысяч тенге;
Распределение указанных сумм бюджетам районов и города Петропавловска определяется постановлением акимата области о реализации решения маслихата об областном бюджете на 2010-2012 годы.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением маслихата Северо-Казахстанской области от 30.03.2010 N 23/1; от 28.05.2010 N 25/1; от 25.10.2010 N 29/1; от 13.12.2010 N 30/1
28) на проведение операции «Мак» - 2 453 тыс. тенге;
Сноска. Пункт 8 дополнен подпунктом 28) в соответствии с решением маслихата Северо-Казахстанской области от 30.03.2010 N 23/1
29) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 710 965 тыс. тенге;
Сноска. Пункт 8 дополнен подпунктом 29) в соответствии с решением маслихата Северо-Казахстанской области от 30.03.2010 N 23/1
30) на поддержку частного предпринимательства в рамках программы «Дорожная карта бизнеса – 2020» - 369 895 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 8 дополнен подпунктом 30) в соответствии с решением маслихата Северо-Казахстанской области от 28.05.2010 N 25/1
31) на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы «Дорожная карта бизнеса – 2020» - 192 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 дополнен подпунктом 31) в соответствии с решением маслихата Северо-Казахстанской области от 28.05.2010 N 25/1
32) на обеспечение охраны общественного порядка во время проведения мероприятий международного значения – 92 169 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 8 дополнен подпунктом 32) в соответствии с решением маслихата Северо-Казахстанской области от 25.10.2010 N 29/1
33) 1 169 тыс. тенге - на содержание, материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности миграционной полиции, документирование оралманов;
Сноска. Пункт 8 дополнен подпунктом 33) в соответствии с решением маслихата Северо-Казахстанской области от 13.12.2010 N 30/1

24) Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 20 тамыздағы № 383 Жарлығымен бекітілген 2008-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысы мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға:
588 000 мың теңге – мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорынан баспана сатып алуға және (немесе) салуға;
1 025 000 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға;
25) салу мен реконструкциялауға:
білім объектілерін – 750 742 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін – 2 373 493 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін – 1 668 652 мың теңге;
26) 1 147 541 мың теңге – көлік инфрақұрылымын дамытуға;
27) 3 665 568 мың теңге – өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға;
Аталған сомалардың аудандар және Петропавл қаласының бюджеттеріне бөлу 2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы мәслихат шешімін іске асыру туралы облыс әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2010.03.30 N 23/1; 2010.05.28 N 25/1; 2010.10.25 N 29/1; 2010.12.13 N 30/1 Шешімдерімен
28) «Мак» операциясын өткізуге - 2 453 мың теңге;
Ескерту. 8-тармақ 28) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2010.03.30 N 23/1 Шешімімен
29) білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарындағы мемлекеттік білімдік тапсырысты іске асыруға – 710 965 мың теңге;
Ескерту. 8-тармақ 29) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2010.03.30 N 23/1 Шешімімен
30) «Бизнестің жол картасы – 2020» бағдарламасы шеңберінде жеке меншік кәсіпкерлікті қолдауға - 369 895 мың теңге;
Ескерту. 8-тармақ 30) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2010.05.28 N 25/1 Шешімімен
31) «Бизнестің жол картасы – 2020» бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға – 192 000 мың теңге;
Ескерту. 8-тармақ 31) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2010.05.28 N 25/1 Шешімімен
32) халықаралық маңызы бар іс-шараларды өткізу кезінде қоғамдық тәртіпті сақтауды қамтамасыз ету – 92 169 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ 32) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2010.10.25 N 29/1 Шешімімен
33) 1 169 мың теңге – миграциялық полицияның қосымша штаттық санын ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға, оралмандарды құжаттандыруға;
Ескерту. 8-тармақ 33) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2010.12.13 N 30/1 Шешімімен

34) 308 тыс. тенге - на содержание и материально-техническое оснащение Центра временного размещения оралманов и Центра адаптации и интеграции оралманов.
Сноска. Пункт 8 дополнен подпунктом 34) в соответствии с решением маслихата Северо-Казахстанской области от 13.12.2010 N 30/1
9. Учесть в областном бюджете на 2010 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета:
по нулевой ставке вознаграждения на строительство и (или) приобретение жилья в рамках реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008–2010 годы - 288 000 тысяч тенге;
на строительство и приобретение жилья в рамках реализации Программы «Нұрлы көш» - 593 408 тысяч тенге.
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов - 136 016 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы определяется постановлением акимата области о реализации решения маслихата об областном бюджете на 2010-2012 годы.
10. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены средства на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 1 625 470 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы определяется постановлением акимата области о реализации решения маслихата об областном бюджете на 2010-2012 годы.
11. Предусмотреть в областном бюджете на 2010 год трансферты в республиканский бюджет в связи с:
изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере с учетом изменения налогооблагаемой базы социального налога и индивидуального подоходного налога, предусмотренных при расчете трансфертов общего характера, утвержденных Законом Республики Казахстан от 27 ноября 2007 года «Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на 2008-2010 годы», в общей сумме 1 590 942 тысяч тенге;
передачей полномочий местных исполнительных органов:
в области санитарно-эпидемиологического надзора – 578 121 тысяч тенге;
по оказанию стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи, за исключением медицинской помощи при инфекционных, туберкулезных и психических заболеваниях - 6 287 848 тысяч тенге;
в области чрезвычайных ситуаций – 34 195 тысяч тенге;
по оказанию экстренной медицинской помощи пострадавшим в зоне чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 июля 1996 года «О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера» – 3 255 тысяч тенге;

34) 308 мың теңге – Оралмандарды уақытша орналастыру және Оралмандарды бейімдеу және интеграциялау орталығын ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға.
Ескерту. 8-тармақ 34) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2010.12.13 N 30/1 Шешімімен
9. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінген келесі бюджеттік кредиттер ескерілсін:
2008-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысы мемлекеттік бағдарламасын іске асыру аясында нөлдік ставка бойынша баспана сатып алуға және (немесе) салуға сыйақы – 288 000 мың теңге;
Нұрлы-көш бағдарламасын іске асыру аясында баспана сатып алуға және салуға сыйақы – 593 408 мың теңге;
селолық елді мекендегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 136 016 мың теңге.
Аталған соманың бөлінуі 2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы мәслихат шешімін іске асыру туралы облыс әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
10. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға 1 625 470 мың теңге сомада қаражат көзделгені ескерілсін.
Аталған соманың бөлінуі 2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы мәслихат шешімін іске асыру туралы облыс әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
11. Мына өзгерістерге байланысты 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджетке трансферттер көзделсін:
«2008-2010 жылдарға арналған республикалық және облыстық, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттер көлемі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 қарашадағы Заңымен бекітілген, жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде көзделген әлеуметтік салықтың және жеке табыс салығының салық салынатын базасының өзгерулерін ескерумен бюджеттік саладағы еңбекақы төлеу қорының жалпы 1 590 942 мың теңге сомаға өзгеруі;
жергілікті атқарушы органдар құзыреттерінің берілуі:
санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау саласына – 578 121 мың теңге;
жұқпалы, туберкулез және психикалық аурулар кезіндегі медициналық көмекті алып тастағанда, стационарлық медициналық көмек және стационарлық көмектің орнына көрсетілетін медициналық көмек бойынша – 6 287 848 мың теңге;
төтенше жағдайлар саласында – 34 195 мың теңге;
«Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туралы» Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шілдедегі Заңына сәйкес табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар аймағында зардап шеккендерге шұғыл медициналық көмек көрсетуге – 3 255 мың теңге;

по организации оповещения населения в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 мая 1997 года «О гражданской обороне» – 5 270 тысячи тенге.
передачей функций по проведению государственного технического осмотра транспортных средств в ведение Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан – 161 тыс.тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением маслихата Северо-Казахстанской области от 30.03.2010 N 23/1; от 25.10.2010 N 29/1; от 13.12.2010 N 30/1
12. Предусмотреть в областном бюджете на 2010 год целевые трансферты бюджетам районов и города Петропавловска в сумме 2 811 943 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм бюджетам районов и города Петропавловска определяется постановлением акимата области о реализации решения маслихата об областном бюджете на 2010-2012 годы.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решением маслихата Северо-Казахстанской области от 30.03.2010 N 23/1; от 23.07.2010 N 27/2; от 25.10.2010 N 29/1
12-1. Предусмотреть в областном бюджете расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, в сумме 242 624,8 тысяч тенге; возврат из районных (городских) бюджетов целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2009 году, в сумме 7 491,2 тысяч тенге; возврат использованных не по целевому назначению целевых трансфертов республиканского бюджета в сумме 10 570,8 тысяч тенге; погашение долга перед республиканским бюджетом по кредитам, выданным в 2010 году на поддержку специалистов социальной сферы на селе, в сумме 4 756,5 тысяч тенге, а также возврат недоиспользованных целевых текущих трансфертов в республиканский бюджет, выделенных в 2009 году на реализацию стратегии региональной занятости по подготовке и переподготовке кадров, в сумме 3 658,3 тыс. тенге согласно приложению 5.
Сноска. Пункт 12-1 в редакции решения маслихата Северо-Казахстанской области от 13.12.2010 N 30/1
13. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2010 год в сумме 4 506,4 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями маслихата Северо-Казахстанской области от 30.03.2010 N 23/1; от 26.04.2010 N 24/11; от 25.10.2010 N 29/1

«Азаматтық қорғаныс туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 7 мамырдағы Заңына сәйкес халықты хабарландыруды ұйымдастыру бойынша – 5 270 мың теңге.
көлік құралдарына мемлекеттік техникалық қарау жүргізу жөніндегі функциялардың Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің қарамағына берілуіне - 161 мың теңге.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2010.03.30 N 23/1; 2010.10.25 N 29/1; 2010.12.13 N 30/1 Шешімдерімен
12. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар және Петропавл қаласының бюджеттеріне 2 811 943 мың теңге сомада нысаналы трансферттер көзделсін.
Көрсетілген сомалардың аудандар және Петропавл қаласының бюджеттеріне бөлінуі облыс әкімдігінің 2010 жылға арналған облыстық бюджет туралы мәслихат шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2010.03.30 N 23/1; 2010.07.23 N 27/2; 2010.10.25 N 29/1 Шешімдерімен
12-1. Осы қаулыға 5 қосымшаға сәйкес облыстық бюджетте қаржылық жыл басына бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен қалыптасқан 242 624,8 мың теңге сомадағы шығыстарды көздеу; аудандық және қалалық бюджеттерден 2009 жылы пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттерден берілген 7 491,2 мың теңге сомадағы нысаналы трансферттерді қайтару; республикалық бюджеттің 10 570,8 мың теңге сомадағы нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерін қайтару; 2010 жылы ауылдағы әлеуметтік сала мамандарын қолдауға берілген кредиттер бойынша республикалық бюджет алдындағы 4 756,5 мың теңге сомадағы қарызды өтеу, сондай-ақ өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды даярлау және қайта даярлау стратегиясын іске асыруға 2009 жылы бөлінген 3 658,3 мың теңге сомасындағы толық пайдаланылмаған нысаналы ағымдағы трансферттерді республикалық бюджетке қайтару;
Ескерту. 12-1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2010.12.13 N 30/1 Шешімдерімен
13. 2010 жылға облыстың жергілікті атқарушы органдарының резерві 4 506,4 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2010.03.30 N 23/1; 2010.04.26 N 24/11; 2010.10.25 N 29/1 Шешімдерімен

14. Установить с 1 января 2010 года месячный размер денежной компенсации сотрудникам органов внутренних дел для оплаты расходов на содержание жилища и коммунальные услуги в сумме 3 739 тенге.
15. Обеспечить в 2010 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
16. Установить повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности.

14. 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап ішкі істер органдары қызметкерлеріне тұрғын үй ұстау және коммуналдық қызметтерін төлеу шығыстары 3 739 теңге сомадағы айлық ақшалай өтеу мөлшері белгіленсін.
15. 2010 жылы бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақысын толық мөлшерде төлеу қамтамасыз етілсін.
16. Ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорт салаларындағы азаматтық қызметшілерге қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақысы және ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақысы мен тарифтік ставкаларының жиырма бес пайыздан кем емес көтерілуі белгілесін.

17. Установить в расходах бюджетов районов на 2010 год выплаты на оказание социальной помощи специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива.
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии                        Секретарь
областного Маслихата                       областного Маслихата
Т.Ф. Ткаченко                              К. Едресов
Приложение 1
к решению сессии областного маслихата

17. 2010 жылға арналған аудандар бюджеттерінің шығыстарында селолық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет салалары мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек көрсетуге төлемдер белгіленсін.
18. Осы қаулы 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық Мәслихат                          Облыстық Мәслихат
сессиясының төрағасы                       хатшысы
Т.Ф. Ткаченко                              Қ. Едіресов
Облыс мәслихаты сессиясының

92 169
019
Содержание, материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности миграционной полиции, документирование оралманов
1 169
020
Содержание и материально-техническое оснащение Центра временного размещения оралманов и Центра адаптации и интеграции оралманов
308
4
Образование
8 482 859,7
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
29 447
007
Повышение квалификации и переподготовка кадров
29 447
253
Управление здравоохранения области
85 421
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
5 843
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
51 269
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
28 309
260
Управление туризма, физической культуры и спорта области
746 166
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
609 894
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
136 272
261
Управление образования области
6 770 224,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
67 285
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
839 521
004
Информатизация системы образования в областных государственных учреждениях образования
6 284
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для областных государственных учреждений образования
13 197
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
348 466
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
93 430
008
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
410 024
010
Повышение квалификации и переподготовка кадров
81 456
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
79 353
014
Материально-техническое оснащение государственных органов
876
016
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
380 664
017
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров

92 169
019
Көші-кон полициясының қосымша штаттық санын материалдық-техникалық жарақтандыру және ұстау, оралмандарды құжаттандыру
1 169
020
Оралмандарды уақытша орналастыру орталығын және Оралмандарды бейімдеу мен кіріктіру орталығын материалдық-техникалық жарақтандыру және ұстау
308
4
Бiлiм беру
8 482 860
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
29 447
007
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
29 447
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
85 421
003
Кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
5 843
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру мекемелерінде мамандар даярлау
51 269
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
28 309
260
Облыстың туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
746 166
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
609 894
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
136 272
261
Облыстың білім басқармасы
6 770 225
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 285
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
839 521
004
Білім берудің мемлекеттік облыстық мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
6 284
005
Білім берудің мемлекеттік облыстық мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
13 197
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
348 466
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
93 430
008
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
410 024
010
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
81 456
011
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
79 353
014
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
876
016
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясының шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеуге республикалық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
380 664
017
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясының шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеуге облыстық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

189 992
018
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание вновь вводимых объектов образования
173 946
022
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету «Самопознание»
57 050
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
1 769 425
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
703 993
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
200 655
058
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
204 943
060
Подготовка и переподготовка кадров
294 406,7
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
855 258
271
Управление строительства области
851 601
037
Строительство и реконструкция объектов образования
851 601
5
Здравоохранение
11 970 917,6
253
Управление здравоохранения области
9 587 424,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
75 701
002
Капитальный, текущий ремонт объектов здравоохранения в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
580 680
004
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения, за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
307 430
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
68 939
006
Услуги по охране материнства и детства
94 962
007
Пропаганда здорового образа жизни
63 844
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
8 319
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ

189 992
018
Жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
173 946
022
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне «Өзін-өзі тану» пәні бойынша мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта білім беру, техникалық және кәсіптік білім беру, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілікті арттыру институттарын оқу материалдарымен қамтамасыз етуге арналған республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттер
57 050
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
1 769 425
027
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарындағы мемлекеттік білімдік тапсырысты іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
703 993
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
200 655
058
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
204 943
060
Кадрларды даярлау және қайта даярлау
294 406,7
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
855 258
271
Облыстың құрылыс басқармасы
851 601
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
851 601
5
Денсаулық сақтау
11 970 917,6
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
9 587 424,6
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске жөніндегі қызметтер
75 701
002
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде денсаулық сақтау объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
580 680
004
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарын жіберу бойынша стационарлық медициналық көмек көрсету
307 430
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
68 939
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі қызметтер
94 962
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
63 844
008
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
8 319
009
Туберкулезден, жұқпалы және психикалық аурулардан және жүйкесі бұзылуынан, соның ішінде жүйкеге әсер ететін заттарды қолданылуымен байланысты зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету

1 357 092,6
010
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
3 967 726
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация
301 984
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
30 502
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
608 585
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
15 549
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
837
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
18 542
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
64 580
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
306 032
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
327 375
022
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
49 780
026
Обеспечение факторами свертывания крови при лечении взрослых, больных гемофилией
176 156
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
128 947
028
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
129 872
029
Областные базы спецмедснабжения
20 735
031
Материально-техническое оснащение государственных органов здравоохранения
876
032
Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений медицинских организаций здравоохранения
9 445
033
Материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения
823 108
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
49 826
271
Управление строительства области
2 383 493
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
2 383 493
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 878 500,3
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 375 030
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
65 112
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
286 074
003
Социальная поддержка инвалидов
118 959
005
Капитальный, текущий ремонт объектов социального обеспечения в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров

1 357 092,6
010
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, халыққа амбулаторлық-
емханалық көмек көрсету
3 967 726
011
Жедел және шұғыл көмек көрсету және санитарлық авиация
301 984
013
Патологоанатомиялық союды жүргізу
30 502
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
608 585
016
Азаматтарды елді мекеннің шегінен тыс емделуге тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
15 549
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
837
018
Ақпараттық талдау орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
18 542
019
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
64 580
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
306 032
021
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
327 375
022
Бүйрек жетімсіз ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету
49 780
026
Гемофилиямен ауыратын ересек адамдарды емдеу кезінде қанның ұюы факторлармен қамтамасыз ету
176 156
027
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
128 947
028
Жаңадан iске қосылатын денсаулық сақтау объектiлерiн ұстау
129 872
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
20 735
031
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының материалдық-техникалық жарақтандыру
876
032
Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының ғимараттарын, үй-жайлары мен құрылыстарын күрделі жөндеу
9 445
033
Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыру
823 108
036
Жіті миокард инфаркт сырқаттарын тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
49 826
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 383 493
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
2 383 493
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 878 500,3
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 375 030
001
Жергілікті деңгейде облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 112
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
286 074
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
118 959
005
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде әлеуметтiк қамсыздандыру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу

154 830
008
Материально-техническое оснащение государственных органов
642
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата
32 045
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
725 771
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
22 466
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
147 437
022
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях
3 289
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики
240 000
029
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
2 755
031
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) для выплаты единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
322 791
032
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) для выплаты единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне

154 830
008
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
642
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
32 045
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулар-мен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
725 771
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
22 466
015
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) жүйкесі бұзылған мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
147 437
022
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 289
027
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге ағымдағы нысаналы трансферттер
240 000
029
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарды төлеуді қамтамасыз етуге берілетін республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 755
031
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу үшін республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
322 791
032
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу үшін облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

25 000
035
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи
95 308
036
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет
79 051
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
53 500
261
Управление образования области
503 470,3
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
501 213
037
Социальная реабилитация
2 257,3
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 002 967
271
Управление строительства области
1 851 000
014
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
588 000
027
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-
коммуникационной инфраструктуры
1 263 000
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
2 151 967
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и коммунального хозяйства
27 951
017
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
211 617
018
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
423 235
020
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
681 036
021
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-
коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
436 675
022
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров

25 000
035
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
95 308
036
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
79 051
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
53 500
261
Облыстың білім басқармасы
503 470,3
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
501 213
037
Әлеуметтік сауықтандыру
2 257,3
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 002 967
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 851 000
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
588 000
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
1 263 000
279
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 151 967
001
Жергілікті деңгейде энергетика және коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 951
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-
коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді мекендерді абаттандыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
211 617
018
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-
коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді мекендерді абаттандыруға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
423 235
020
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және елді мекендерді абаттандыру
681 036
021
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-
коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді мекендерді абаттандыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
436 675
022
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-
коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді мекендерді абаттандыруға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

9 378
264
Управление по развитию языков области
58 342
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков
33 185
002
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
24 644
004
Материально-техническое оснащение государственных органов
513
271
Управление строительства области
23 251
017
Развитие объектов спорта
23 251
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
8 608 157
251
Управление земельных отношений области
47 835
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области
27 835
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
20 000
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
427 092
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
50 299
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
362 124
006
Охрана животного мира
10 284
008
Мероприятия по охране окружающей среды
2 785
014
Материально-техническое оснащение государственных органов
1 600
255
Управление сельского хозяйства области
6 389 578
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
65 641
002
Поддержка семеноводства
369 979
006
Материально-техническое оснащение государственных органов
7 749
009
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
825 543
010
Государственная поддержка племенного животноводства
414 149
011
Поддержка повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных культур
777 414
013
Повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1 147 638
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
5 000
020
Удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ
2 304 851
026
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на проведение противоэпизоотических мероприятий
127 898
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии
204 099
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 027
032
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров

9 378
264
Облыстың тілдерді дамыту басқармасы
58 342
001
Жергілікті деңгейде тілдерді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 185
002
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халықтарының басқа да тiлдерін дамыту
24 644
004
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
513
271
Облыстың құрылыс басқармасы
23 251
017
Спорт объектілерін дамыту
23 251
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
8 608 157
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
47 835
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 835
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер
20 000
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
427 092
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 299
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
362 124
006
Жануарлар дүниесін қорғау
10 284
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
2 785
014
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
1 600
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
6 389 578
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 641
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
369 979
006
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
7 749
009
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
825 543
010
Асыл тұқымды мал шаруашылықты қолдау
414 149
011
Өндірілетін ауыл шаруашылығы дақылдарының өнімділігі мен сапасын арттыруды қолдау
777 414
013
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау
1 147 638
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі іс-шараларды өткізу
5 000
020
Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағар май және басқа да тауар-материалдық құндылықтарының құнын арзандату
2 304 851
026
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
127 898
027
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
204 099
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызмет көрсету
2 027
032
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

71 400
033
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
35 700
099
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов
30 490
271
Управление строительства области
1 743 652
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
75 000
029
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие объектов водного хозяйства
1 668 652
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
1 707 990
267
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
25 848
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
25 848
271
Управление строительства области
1 666 392
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
35 562
006
Материально-техническое оснащение государственных органов
500
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
1 630 330
272
Управление архитектуры и градостроительства области
15 750
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
15 750
12
Транспорт и коммуникации
2 924 159,1
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
2 924 159,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
36 029
002
Развитие транспортной инфраструктуры
1 147 541
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1 087 379
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
6 000,1
012
Материально-техническое оснащение государственных органов
2 210
013
Ремонт и содержание автомобильных дорог областного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
220 000
015
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
275 000
016
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров

71 400
033
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде кенттерге, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
35 700
099
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
30 490
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 743 652
022
Орман шаруашылығы объектілерін дамыту
75 000
029
Су шаруашылығының объектілерін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
1 668 652
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
1 707 990
267
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
25 848
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 848
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 666 392
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 562
006
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
500
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
1 630 330
272
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
15 750
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 750
12
Көлiк және коммуникация
2 924 159,1
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
2 924 159,1
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 029
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 147 541
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 087 379
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын демеу қаржыландыру
6 000,1
012
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
2 210
013
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде облыстық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеу және ұстау
220 000
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалар мен елді-мекендердің көшелерін жөндеуге және ұстауға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
275 000
016
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалар мен елді-мекендердің көшелерін жөндеуге және ұстауға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

150 000
13
Прочие
620 283,4
265
Управление предпринимательства и промышленности области
423 777
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
49 268
007
Реализация Стратегии индустриально-инновационного развития
500
011
Поддержка предпринимательской деятельности
4 114
014
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
257 318
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
80 412
016
Сервисная поддержка ведения бизнеса в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
32 165
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
192 000
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
192 000
257
Управление финансов области
4 506,4
012
Резерв местного исполнительного органа области
4 506,4
15
Трансферты
25 776 595,6
257
Управление финансов области
25 776 595,6
007
Субвенции
17 115 057
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
42 597,6
017
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
19 149
024
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий
6 908 850
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения
100 000
030
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере
1 590 942
3) Чистое бюджетное кредитование
331 417,5
Бюджетные кредиты
1 017 424
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
881 408
271
Управление строительства области
881 408
009
Кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья
881 408
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
136 016
255
Управление сельского хозяйства области
136 016
025
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов

150 000
13
Басқалар
620 283,4
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
423 777
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 268
007
Индустриялық-инновациялық даму стратегиясын іске асыру
500
011
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
4 114
014
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша проценттік ставкаларды субсидиялау
257 318
015
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
80 412
016
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде бизнес жүргізуді сервистік қолдау
32 165
279
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
192 000
024
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
192 000
257
Облыстың қаржы басқармасы
4 506,4
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
4 506,4
15
Трансферттер
25 776 595,6
257
Облыстың қаржы басқармасы
25 776 595,6
007
Субвенциялар
17 115 057
011
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
42 597,6
017
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
19 149
024
Мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6 908 850
029
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қатер төндiретiн табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
100 000
030
Бюджет саласындағы еңбекақы төлеу қорының өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 590 942
3) Таза бюджеттік кредиттеу
331 417,5
Бюджеттік кредиттер
1 017 424
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
881 408
271
Облыстың құрылыс басқармасы
881 408
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға кредит беру
881 408
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
136 016
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
136 016
025
Ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер

65 902
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
9 331
022
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
33 476
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
76 600
029
Областные базы спецмедснабжения
22 160
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 602 777
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 051 294
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
79 099
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
238 183
003
Социальная поддержка инвалидов
94 173
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-
социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата
33 343
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
471 341
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
24 031
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
111 124
261
Управление образования области
551 483
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
551 483
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
32 805
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
32 805
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и коммунального хозяйства
32 805
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1 458 998
259
Управление архивов и документации области
131 127
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне по управлению архивным делом
13 630
002
Обеспечение сохранности архивного фонда
117 497
260
Управление туризма, физической культуры и спорта области
405 258
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере туризма, физической культуры и спорта
35 874
003
Проведение спортивных соревнований на областном уровне
18 379
004
Подготовка и участие членов областных сборных команд по различным видам спорта на республиканских и международных спортивных соревнованиях

65 902
021
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
9 331
022
Бүйрек жетімсіз ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету
33 476
027
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
76 600
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
22 160
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 602 777
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 051 294
001
Жергілікті деңгейде облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
79 099
002
Жалпы үлгідегі медициналық-
әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
238 183
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
94 173
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
33 343
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулар-мен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
471 341
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
24 031
015
Мүгедектерді оңалтуды жүзеге асыратын мекемелердің (ұйымдардың) қызметтері
111 124
261
Облыстың білім басқармасы
551 483
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
551 483
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
32 805
279
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
32 805
001
Жергілікті деңгейде энергетика және коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 805
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1 458 998
259
Облыстың мұрағаттар және құжаттама басқармасы
131 127
001
Жергілікті деңгейде мұрағат ісін басқару жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 630
002
Мұрағат қорының сақталуын қамтамасыз ету
117 497
260
Облыстың туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
405 258
001
Жергілікті деңгейде туризм, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 874
003
Облыстық деңгейінде спорт жарыстарын өткізу
18 379
004
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша облыстық құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың республикалық және халықаралық спорт жарыстарына қатысуы

5) Дефицит (профицит) бюджета
289 000
6) Финансирование дефицита
-289 000
(использование профицита) бюджета
Функциональная группа
Наименование
Администратор
Программа
16
Погашение займов
289 000
257
Управление финансов области
289 000
008
Погашение долга местного исполнительного органа
289 000
Приложение 4
к решению сессии областного маслихата
от 20 декабря 2009 года № 20/1
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2010 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация
Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными, психическими заболеваниями и расстройствами
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Приложение 5
к решению сессии областного маслихата
от 20 декабря 2009 года № 20/

5) Бюджет тапшылығы (профицитi)
289 000
6) Бюджеттің тапшылығын қаржыландыру
-289 000
(профицитті пайдалану)
Функционалдық топ
Атауы
Әкімші
Бағдарлама
16
Қарыздарды өтеу
289 000
257
Облыстың қаржы басқармасы
289 000
008
Жергілікті атқарушы органның борышын өтеу
289 000
Облыс мәслихаты сессиясының
2009 жылғы 20 желтоқсандағы № 20/1 шешіміне
4-қосымша
2010 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті ескермегенде, халыққа амбулаториялық-емханалық көмекті көрсету
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшiн қан, оның құрамдас бөлiктерi мен препараттарын өндiру
Салауатты өмiр салтын насихаттау
Жедел медициналық көмекті көрсету және санитарлық авиация
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету
Туберкулезбен, жұқпалы, және психикалық аурулардан және психикасының бұзылуынан зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасына ЖҚТБ індетінің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Шұғыл жағдайларда ауыр халдегі адамдарды дәрiгерлiк көмек көрсететiн жақын жердегі денсаулық сақтау ұйымына жеткiзудi ұйымдастыру
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкологиялық ауруларды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
Бүйрек жекіліксіздігі бар ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және арнайы балалар тағамдары мен емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
Облыс мәслихаты сессиясының
2009 жылғы 20 желтоқсандағы № 20/1 шешіміне
5-қосымша

Направление свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2010 года, погашение долга перед республиканским бюджетом по кредитам, выданным в 2010 году на поддержку специалистов социальной сферы на селе, возврат целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2009 году и возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов, а также возврат недоиспользованных целевых текущих трансфертов в республиканский бюджет, выделенных в 2009 году на реализацию стратегии региональной занятости по подготовке и переподготовке кадров

2010 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтарын жіберу, 2010 жылы селодағы әлеуметтік сала мамандарын қолдауға берілген кредиттер бойынша республикалық бюджет алдындағы қарызды өтеу, аудандық және қалалық бюджеттерден 2009 жылы пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттерден берілген нысаналы трансферттерді қайтару, сондай-ақ, өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды даярлау және қайта даярлау стратегиясын іске асыруға 2009 жылы бөлінген толық пайдаланылмаған нысаналы ағымдағы трансферттерді республикалық бюджетке қайтару