Об утверждении Регламента оказания государственной услуги "Выдача лицензий на проектно-изыскательскую деятельность"
Совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 4 ноября 2010 года № 486 и и.о. Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 5 ноября 2010 года № 283-ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 декабря 2010 года № 6677. Утратил силу совместным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 12 июня 2019 года № 390 и Министра энергетики Республики Казахстан от 14 июня 2019 года № 220
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 12.06.2019 № 390 и Министра энергетики РК от 14.06.2019 № 220.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 5.
В целях реализации статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемый Регламент оказания государственной услуги "Выдача лицензий на проектно-изыскательскую деятельность".
2. Департаменту государственного архитектурно-строительного контроля, аттестации и аккредитации Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства (Абдраймов Г.Р.):
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего совместного приказа обеспечить его официальное опубликование.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Тихонюк Н.П. и вице-министра охраны окружающей среды Республики Казахстан Садвакасову Э.М.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
И.о. Министра охраны
Республики Казахстан
окружающей среды Республики
по делам строительства и
Казахстан
жилищно-коммунального хозяйства
____________ М. Турмагамбетов
____________ С. Нокин
Приложение
к совместному приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам строительства и
жилищно-коммунального хозяйства
от 4 ноября 2010 года № 486
и и.о. Министра охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
от 5 ноября 2010 года № 283-ө
Регламент оказания государственной услуги
"Выдача лицензий на проектно-изыскательскую деятельность"

"Жобалау-іздестіру қызметіне лицензиялар беру" мемлекеттік қызметтер көрсету регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі Төрағасының 2010 жылғы 4 қарашадағы № 486 және Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің м.а. 2010 жылғы 5 қарашадағы № 283-ө бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2010 жылы 13 желтоқсанда № 6677 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 12 маусымдағы № 390 және Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2019 жылғы 14 маусымдағы № 220 бірлескен бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 12.06.2019 № 390 және ҚР Энергетика министрінің 14.06.2019 № 220 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған "Жобалау-іздестіру қызметіне лицензиялар беру" мемлекеттік қызметтер көрсету регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігінің Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау, аттестаттау және аккредиттеу департаменті (Ғ.Р. Әбдірайымов):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін оны ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының орынбасары Н.П. Тихонюкке және Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау вице-министрі Е.М. Сәдуақасоваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелген күннен бастап күшіне енеді.
5. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Қазақстан Республикасы
Құрылыс және тұрғын үй Қоршаған ортаны қорғау
-коммуналдық шаруашылық министрінің м.а.
істері агенттігінің М. Тұрмағамбетов ______
төрағасы ______С. Нокин
Қазақстан Республикасы
Құрылыс және тұрғын үй-
коммуналдық шаруашылық істері
агенттігі төрағасының
2010 жылғы 4 қарашадағы
№ 486 және
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау
министрінің м.а.
2010 жылғы 5 қарашадағы
№ 283-ө бірлескен бұйрығына
қосымша
"Жобалау-іздестіру қызметіне лицензиялар беру" мемлекеттік қызметтер көрсету регламенті

1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги "Выдача лицензий на проектно-изыскательскую деятельность" (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах".
2. Выдача лицензий на проектно-изыскательскую деятельность (далее – государственная услуга) – процедура выдачи права физическому или юридическому лицу (далее - потребители) на занятие проектно-изыскательской деятельностью.
3. Государственная услуга оказывается через Центры обслуживания населения (далее - Центр) и Управления государственного архитектурно-строительного контроля акиматов областей, городов Астаны и Алматы (далее – уполномоченный орган).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статьи 33 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "О лицензировании", статьи 32 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" и постановления Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2010 года № 1036 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745".
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача лицензии на осуществление проектно-изыскательской деятельности или мотивированный отказ в ее выдаче на бумажном носителе.
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют органы в области охраны окружающей среды, степень участия – заключение на лицензируемые виды работ (далее – заинтересованный орган).
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в Центре и уполномоченном органе, адреса и графики работ которых, указаны в приложениях 1 и 2 Стандарта государственной услуги "Выдача лицензий на проектно-изыскательскую деятельность", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2010 года № 1036 (далее – Стандарт).
9. Административные процедуры в разрезе заинтересованных органов:
В заинтересованных органах проводится рассмотрение направленных запросов уполномоченного органа, определение соответствия или несоответствия потребителя предъявляемым требованиям в курируемой области.
Результаты рассмотрения запросов направляются в виде заключения в уполномоченный орган.
10. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги.
Сроки оказания государственной услуги с момента подачи потребителем заявления (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) составляют:

1. Жалпы ережелер
1. Осы "Жобалау-іздестіру қызметіне лицензиялар беру" мемлекеттік қызметтер көрсету регламенті (бұдан әрі - Регламент) "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабы 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Жобалау-іздестіру қызметіне лицензиялар беру (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсету) – жеке немесе заңды тұлғаға (бұдан әрі - тұтынушылар) жобалау-іздестіру қызметімен айналысуға құқығын беру рәсімі.
3. Мемлекеттік қызмет Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) және облыстар, Астана және Алматы қалалары әкімдіктерінің Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармалары (бұдан әрі – уәкілетті орган) арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 33-бабы, "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі Заңының 32-бабы және "Мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 7 қазандағы № 1036 қаулысының негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі жобалау-іздестіру қызметі жүзеге асыруға лицензия беру немесе қағаз жеткізгіштерде оны беруден дәлелді бас тарту болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қоршаған ортаны қорғау саласындағы органдар қатысады, қатысу дәрежесі – лицензияланатын жұмыс түрлеріне қорытынды беру (бұдан әрі – мүдделі орган).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсетудің барысы туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 7 қазандағы № 1036 қаулысымен бекітілген "Жобалау-іздестіру қызметіне лицензиялар беру" мемлекеттік қызметтер көрсету стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 1 және 2-қосымшаларында мекенжайлары мен жұмыс кестелері көрсетілген Орталық және уәкілетті органнан алуға болады.
9. Мүдделі органдар бөлігіндегі әкімшілік рәсімдер:
Мүдделі органдарда уәкілетті органнан жолданған сұрау салулардың қарастырылуы, тұтынушының басшылық етілетін саладағы қойылатын талаптарға сәйкестігін немесе сәйкес еместігін айқындау жүргізіледі.
Сұрау салуларды қарау нәтижелері уәкілетті органға қорытынды түрінде жолданады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеулі мерзімдері.
Тұтынушы өтініш берген сәттен бастап (құжаттарды қабылдау күні және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:

1) для субъектов малого предпринимательства – десять рабочих дней;
2) для субъектов среднего и крупного предпринимательства – тридцать рабочих дней.
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов – не более 30 минут;
4) максимально допустимое время в очереди при получении документов – не более 30 минут;
5) заключения заинтересованных органов для субъекта малого предпринимательства представляются в уполномоченный орган в течение 7 рабочих дней;
6) заключения заинтересованных органов для субъектов крупного и среднего предпринимательства представляются в уполномоченный орган в течение 25 рабочих дней.
11. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является:
1) непредставление сведений и документов, указанных в пункте 15 настоящего Регламента. При устранении заявителем указанных препятствий заявление рассматривается на общих основаниях;
2) невнесение лицензионного сбора за право занятия проектно-изыскательской деятельностью;
3) несоответствие заявителя квалификационным требованиям;
4) вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий заявителю заниматься данным видом деятельности.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявителя от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление о лицензировании в Центр;
2) Центр проводит регистрацию заявления и передает в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган осуществляет рассмотрение представленных заявлений из Центра или от потребителей при подаче заявлений напрямую, направляет в случаях, указанных в постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года № 1894, запросы в заинтересованные органы, подготавливает мотивированный отказ или оформляет лицензию на осуществление проектно-изыскательской деятельности, направляет результат оказания государственной услуги в Центр или выдает заявителю в случае подачи заявления в Уполномоченный орган;
4) заинтересованный орган рассматривает запросы уполномоченного органа о соответствии потребителя предъявляемым требованиям в соответствующей области, направляет заключения в уполномоченный орган.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в Центре и уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
3. Описание порядка действия (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
14. Прием документов в Центре осуществляется посредством "окон", на которых указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра по адресам и времени, указанным в приложении 1 Стандарта.
Прием документов в уполномоченном органе осуществляется через канцелярию уполномоченного органа по адресам и времени, указанным в приложении 2 Стандарта.
После сдачи документов в Центр или уполномоченный орган, потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов, с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора Центра либо сотрудника уполномоченного органа, принявшего заявление на оформление документов.

1) шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін – он жұмыс күні;
2) орта және ірі кәсіпкерлік субъектілері үшін – отыз жұмыс күні;
3) құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – 30 минуттан аспайды;
4) құжаттарды алу кезінде кезек күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – 30 минуттан аспайды;
5) шағын кәсіпкерлік субъекті үшін мүдделі органдардың қорытындылары уәкілетті органға 7 жұмыс күні ішінде ұсынылады;
6) ірі және орта кәсіпкерлік субъектілері үшін мүдделі органдардың қорытындылары уәкілетті органға 25 жұмыс күні ішінде ұсынылады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынудан бас тартудың негіздемесі:
1) осы Регламенттің 15-тармағында көрсетілген мәліметтер мен құжаттарды ұсынбау. Өтініш беруші аталған кедергілерді жойған кезде өтініш жалпы негізде қаралады;
2) жобалау-іздестіру қызметімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның енгізілмеуі;
3) өтініш берушінің біліктілік талаптарға сәйкес келмеуі;
4) өтініш берушіге осы қызмет түрімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімінің болуы табылады.
12. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін өтініш алған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы Орталыққа лицензиялау туралы өтініш береді;
2) Орталық өтінішті тіркейді және уәкілетті органға жібереді;
3) уәкілетті орган Орталықтан немесе өтінішті тікелей берген кезде тұтынушылардан түскен өтініштерді қарауды жүзеге асырады, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1995 жылғы 29 желтоқсандағы № 1894 қаулысында көрсетілген жағдайларда мүдделі органдарға сұраныстар жібереді, дәлелді бас тарту дайындайды немесе жобалау-іздестіру қызметін жүзеге асыруға лицензияны ресімдейді, Орталыққа мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жолдайды немесе уәкілетті органға өтініш берген кезде өтініш берушіге береді;
4) мүдделі орган тұтынушының тиісті салада қойылған талаптарға сәйкестігі туралы уәкілетті органның сауалдарын қарайды, уәкілетті органға қорытындыларды жібереді.
13. Орталықта және уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын ең аз тұлғалар саны бір қызметкерді құрайды.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-қимыл (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
14. Орталықта құжаттарды қабылдау "терезе" арқылы жүзеге асырылады, онда Стандарттың 1-қосымшасында мекенжайлары мен уақыты көрсетілген Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
Уәкілетті органда құжаттарды қабылдау Стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар мен уақыт бойынша уәкілетті органның кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
Тұтынушы Орталыққа немесе уәкілетті органға құжаттарды тапсырғаннан кейін тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы:
сұраудың нөмірі және қабылданған күні;
сұралынған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған Орталық инспекторының не уәкілетті орган қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіліп, қолхат беріледі.

15. Для получения государственной услуги потребители предоставляют в Центр или уполномоченный орган:
1) заявления по установленной форме для юридического и физического лица, согласно приложениям 12 и 13 Стандарта;
2) нотариально заверенные копии Устава и свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве юридического лица – для юридического лица;
3) копия документа, удостоверяющего личность – для физического лица;
4) нотариально заверенная копия свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя;
5) нотариально заверенная копия свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе;
6) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности – 10 месячных расчетных показателей, уплачивается в бюджет по месту нахождения потребителя;
7) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, согласно приложению 3 Стандарта.
16. Требования к информационной безопасности отсутствуют.
17. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела;
3) канцелярия уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа;
5) начальник структурного подразделения;
6) ответственный исполнитель структурного подразделения;
7) юридическая служба уполномоченного органа;
8) заинтересованный орган.
18. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
19. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
20. Результат оказания государственной услуги предоставляется в форме выдачи лицензии или отказа в выдаче лицензии.
Отказ в выдаче лицензии оформляется в письменной форме на бумажном носителе с указанием мотивированной причины отказа.
Приложение 1
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача лицензий на проектно-
изыскательскую деятельность"
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор
накопительного
отдела
Инспектор
накопительного
отдела
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием
документов
Расписывается в
журнале и
собирает
документы
Составляет реестр и
направляет документы
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное решение)
Регистрация в
журнале и
выдача
расписки
Сбор документов в
накопительный
отдел
Отправка документов
в уполномоченный
орган
Сроки исполнения
15 минут
3 раза в день
Не менее одного раза
в день
Номер следующего действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Сотрудники
канцелярии
уполномоченного
органа
Руководство
уполномоченного
органа
Начальник
структурного
подразделения
(отдел
лицензирования)
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием
документов,
заключений
заинтересованных
органов на
запросы,
регистрация
Ознакомление с
корреспонденцией
определение
структурного
подразделения
для рассмотрения
Ознакомление с
корреспонденцией
определение
ответственного
исполнителя для
рассмотрения
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное решение)
Направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
начальнику
структурного
подразделения
Наложение
резолюции,
передача
документов
ответственному
исполнителю
Сроки исполнения
1 час
1 час
1 час
Номер следующего действия
5
6
7
№ действия
(хода, потока работ)
7
8
Наименование СФЕ
Ответственный
исполнитель
Начальник структурного
подразделения
(отдел лицензирования)
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Определение полноты
документов,
осуществление запроса
(при необходимости) в
заинтересованные
органы, определение
соответствия
квалификационным
требованиям
Подпись заключения
ответственного исполнителя,
визирование запроса в
заинтересованные органы
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное решение)
Подготовка заключения
о соответствии или
несоответствии,
подготовка запроса в
заинтересованные
органы, передача
заключения с
материалами начальнику
структурного
подразделения
Передача заключения с
материалами юридической
службе, передача запроса на
подпись руководству
уполномоченного органа
Сроки исполнения
2 часа
30 минут
Номер следующего действия
8
9
№ действия
(хода, потока работ)
9
10
Наименование СФЕ
Юридическая служба
Руководство уполномоченного
органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Проведение юридической
экспертизы подготовка
приказа
Утверждение приказа, подпись
запроса в заинтересованные
органы
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное решение)
Передача приказа
руководству на
утверждение
Передача утвержденного
приказа в структурное
подразделение для
оформления лицензии,
передача запроса в
канцелярию
Сроки исполнения
2 часа
30 минут
Номер следующего действия
10
11
№ действия
(хода, потока работ)
11
12
Наименование СФЕ
Структурное
подразделение
Руководство уполномоченного
органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Оформление лицензии
Подписание бланка лицензии
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное решение)
Передача оформленной
лицензии для
подписания руководству
уполномоченного органа
Передача подписанного бланка
структурное подразделение
Сроки исполнения
1 час
30 минут
Номер следующего действия
12
13
№ действия
(хода, потока работ)
13
14
Наименование СФЕ
Структурное
подразделение
Канцелярия уполномоченного
органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Внесение лицензии в
реестр лицензии и
передача в
канцелярию
уполномоченного
органа
Выдача лицензий заявителям
или передача в Центры,
доставка запросов в
заинтересованные органы
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное решение)
Передача лицензии в
канцелярию
уполномоченного
органа
Расписка о выдаче лицензии
потребителю или передачи
лицензий в Центр, штамп
подтверждающий сдачу
запросов в заинтересованные
органы
Сроки исполнения
30 минут
В течение рабочего дня
Номер следующего действия
14
15
№ действия
(хода, потока работ)
16
Наименование СФЕ
Заинтересованные
органы
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Рассмотрение
направленных запросов
Уполномоченного
органа, определение
соответствия или не
соответствия
предъявляемым
требования в
курируемой области
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное решение)
Направление заключения
в Уполномоченный орган
Сроки исполнения
Определение
соответствие
предъявляемым
требованиям для:
субъекта малого
предпринимательства –
7 рабочих дней,
для субъектов крупного
и среднего
предпринимательства –
25 рабочих дней
Номер следующего действия
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2 СФЕ
Канцелярия
Уполномочен-
ного органа
Группа 3 СФЕ
Руководство
Уполномочен-
ного органа
Группа 4 СФЕ
структурное
подразде-
ление
Группа 5 СФЕ
Юридическая
служба
Группа 6 СФЕ
Заинтересован-
ные органы
Действие № 1
Прием
документов,
выдача
расписки,
регистрация
заявления,
направление
документов в
уполномочен-
ный орган
Действие № 2
Прием
заявлений из
Центров или
от
заявителей,
регистрация,
направление
заявлений
руководству
уполномочен-
ного органа
Действие № 3
Определение
структурного
подразде-
ления для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение
заявлений,
определение
соответ-
ствия
заявлений
законода-
тельству в
сфере лицен-
зирования,
осущест-
вление при
необходи-
мости
запросов в
заинтере-
сованные
органы,
подготовка
заключений
Действие № 5
Проведение
юридической
экспертизы
заключений
структурного
подразде-
ления,
подготовка
приказа о
лицензиро-
вании
Действие № 6
Заинтересован-
ные органы
подготавливают
заключения о
соответствии
или
несоответствии
заявителя
требованиям в
курируемой
области,
направляют
заключения в
Уполномоченный
орган
Действие № 7
утверждение
приказа о
лицензиро-
вании
Действие № 8
оформление
лицензии
Действие № 9
регистрация
приказа
Действие № 10
Подписание
лицензии
Действие № 11
Регистрация
лицензии
Действие № 13
Выдача
лицензии
заявителю в
Центрах
Действие № 12
Передача
лицензии в
Центр или
выдача
заявителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2 СФЕ
Канцелярия
Уполномоченного
органа
Группа 3 СФЕ
Руководство
Уполномоченного
органа
Группа 4 СФЕ
структурное
подразделение
Группа 5 СФЕ
Юридическая
служба
Действие № 1
Прием
документов,
выдача
расписки,
регистрация
заявления,
направление
документов в
уполномоченный
орган
Действие № 2
Прием заявлений
из Центров или
от заявителей,
выдача
расписки,
регистрация,
направление
заявлений
руководству
уполномоченного
органа
Действие № 3
Определение
структурного
подразделения
для исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение
заявлений,
определение
соответствия
заявлений
законодательству
в сфере
лицензирования,
Подготовка
мотивированного
отказа
Действие № 5
Проведение
юридической
экспертизы
отказа
структурного
подразделения
Действие № 6
подписание
отказа
Действие № 8
Выдача отказа
заявителю в
Центрах
Действие № 7
Передача отказа
в Центр или
выдача
заявителю
Приложение 2
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача лицензий на проектно-
изыскательскую деятельность"
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий

15. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушылар Орталыққа немесе уәкілетті органға:
1) заңды және жеке тұлға үшін Стандарттың 12 және 13-қосымшаларына сәйкес белгіленген нысанда өтініш;
2) заңды тұлға үшін – заңды тұлға ретінде өтініш берушінің мемлекеттік тіркеу туралы куәлігі мен Жарғысының нотариалды куәландырылған көшірмесін;
3) жеке тұлға үшін – жеке тұлғаны куәландыратын құжаттың көшірмесін;
4) жеке кәсіпкер үшін – жеке кәсіпкер ретінде өтініш берушінің мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің нотариалды куәландырылған көшірмесін;
5) өтініш берушінің салық органында есепке тұрғаны туралы куәлігінің нотариалды куәландырылған көшірмесін;
6) жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алым төлегенін растайтын құжатты – 10 айлық есептік көрсеткіш, тұтынушының тұратын жері бойынша төленеді;
7) Стандарттың 3-қосымшасы бойынша біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттарды ұсынады.
16. Ақпараттық қауіпсіздікке талаптар жоқ.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) жұмылдырылған:
1) Орталықтың инспекторы;
2) жинақтаушы бөлімнің нспекторы;
3) уәкілетті органның кеңсесі;
4) уәкілетті органның басшылығы;
5) құрылымдық бөлімшенің бастығы;
6) құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысы;
7) уәкілетті органның заң қызметі;
8) мүдделі орган.
18. Әрбір ҚФБ әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) орындалу мерзімін тестілік кесте сипатында көрсеткен әкімшілік іс-қимылдары (рәсімдер) дәйектілігінің сипаттамасы және өзара іс-қимылы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-қимылдардың қисынды сабақтастығы мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты бейнелейтін кестелер осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі лицензия беру немесе лицензия беруден бас тарту нысанында ұсынылады.
Лицензия беруден бас тарту жазбаша түрде қағаз жеткізгіштерде дәлелді бас тарту себептері көрсетіліп ресімделеді.
"Жобалау-іздестіру
қызметіне лицензиялар
беру" мемлекеттік
қызметтер көрсету
Регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік
іс-қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің
сипаттамасы және өзара іс-қимылы
1-Кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
1
Іс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Жинақтаушы бөлімнің инспекторы
Жинақтаушы бөлімнің инспекторы
3
Іс-қимылдардың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол қояды және құжаттар жинайды
Тізілім құрады және құжаттарды жібереді
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімшілік шешім)
Журналда тіркеу және қолхат беру
Жинақтаушы бөлімге құжаттар жинау
Уәкілетті органға құжаттар жіберу
5
Орындалу мерзімі
15 минут
Күніне 3 рет
Күніне бір реттен кем емес
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
4
Негізгі үдерістің іс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
1
Іс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкерлері
Уәкілетті органның басшылығы
Құрылымдық бөлімшенің бастығы (лицензиялау бөлімі)
3
Іс-қимылдардың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды, мүдделі органдардың сауалдарға берген қорытындыларын қабылдау, тіркеу
Хат-хабармен танысу, қарау үшін құрылымдық бөлімшені айқындау
Хат-хабармен танысу, қарау үшін жауапты орындаушыны айқындау
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімшілік шешім)
Бұрыштама қою үшін құжаттарды басшылыққа жіберу
Бұрыштама қою, құрылымдық бөлімшенің бастығына жіберу
Бұрыштама қою, құжаттарды жауапты орындаушыға жіберу
5
Орындалу мерзімі
1 сағат
1 сағат
1 сағат
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
5
6
7
1
Іс-қимылдың (барысы, жұмыстар ағыны) №
7
8
2
ҚФБ атауы
Жауапты орындаушы
Құрылымдық бөлімшенің бастығы (лицензиялау бөлімі)
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
құжаттардың толықтығын айқындау, сұранысты жүзеге асыру (қажет болған жағдайда), біліктілік талаптарға сәйкестігін айқындау
Жауапты орындаушының қорытындысына қол қою, мүдделі органдарға жіберілетін сауалдарға бұрыштама қою
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімшілік шешім)
Сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы қорытынды дайындау, мүдделі органдаға сұрау жіберіді әзірлеу, материалдармен қорытындыны құрылымдық бөлімшенің бастығына жіберу
материалдармен қорытындыны заң қызметіне жіберу, сауалдарды уәкілетті органның басшылығына қол қою үшін жіберу
5
Орындалу мерзімі
2 сағат
30 минут
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
8
9
1
Іс-қимылдың (барысы, жұмыстар ағыны) №
9
10
2
ҚФБ атауы
Заң қызметі
Уәкілетті органның басшылығы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Заң сараптамасын өткізу, бұйрық дайындау
Бұйрықты бекіту, мүдделі органдарға жіберілетін сауалдарға қол қою
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімшілік шешім)
Бекіту үшін бұйрықты басшылыққа жіберу
Лицензияны ресімдеу үшін құрылымдық бөлімшеге бекітілген бұйрықты жіберу
5
Орындалу мерзімі
2 сағат
30 минут
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
10
11
1
Іс-қимылдың (барысы, жұмыстар ағыны) №
11
12
2
ҚФБ атауы
Құрылымдық бөлімше
Уәкілетті органның басшылығы
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Лицензияны ресімдеу
Лицензия бланкіне қол қою
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімшілік шешім)
Ресімделген лицензияны қол қою үшін уәкілетті органның басшылығына жіберу
Қол қойылған бланкті құрылымдық бөлімшеге жіберу
5
Орындалу мерзімі
1 сағат
30 минут
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
12
13
1
Іс-қимылдың (барысы, жұмыстар ағыны) №
13
14
2
ҚФБ атауы
Құрылымдық бөлімше
Уәкілетті органның кеңсесі
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Лицензияны лицензия тізіліміне енгізу және уәкілетті органның кеңсесіне жіберу
Өтініш берушілерге лицензиялар беру немесе Орталыққа жіберу, сауалдарды мүдделі органдарға жеткізу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімшілік шешім)
Лицензияны уәкілетті органның кеңсесіне жіберу
тұтынушыға лицензия беру немесе лицензияны Орталыққа жіберу туралы қолхат, сауалдарды мүдделі органдарға тапсырғанын растайтын мөртабан
5
Орындалу мерзімі
30 минут
Жұмыс күнінің ішінде
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
14
15
1
Іс-қимылдың (барысы, жұмыстар ағыны) №
15
2
ҚФБ атауы
Мүдделі органдар
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
уәкілетті орган жолдаған сұрау салулардың қарастырылуы, басшылық етілетін саладағы қойылатын талаптарға сәйкестігін немесе сәйкес еместігін айқындау
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімшілік шешім)
қорытындыны уәкілетті органға жіберу
5
Орындалу мерзімі
Шағын кәсіпкерлік субъектісі үшін 7 жұмыс күні, ірі және орта кәсіпкерлік субъектісі үшін 25 жұмыс күні ішінде қойылатын талаптарға сәйкестігін айқын-дау
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2-Кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
ҚФБ 1 Тобы
Орталық инспекторы
ҚФБ 2 Тобы
Уәкілетті органның кеңсесі
ҚФБ 3 Тобы
Уәкілетті органның басшылығы
ҚФБ 4 Тобы Құрылымдық бөлімше
ҚФБ 5 Тобы
Заң қызметі
ҚФБ 6 Тобы
Мүдделі орган
№ 1 іс-қимыл
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды уәкілетті органға жіберу
№ 2 іс-қимыл
Орталықтардан немесе өтініш берушілерден өтініштер, мүдделі органдардан қорытындыларды қабылдау, өтінішті тіркеу, уәкілетті органның басшылығына жолдау
№ 3 іс-қимыл
Орындау, бұрыштама қою үшін құрылымдық бөлімшені айқындау
№ 4 іс-қимыл
Өтініштерді қарау, өтініштердің лицензиялау саласындағы заңнамаға сәйкестігін айқындау, қажет болған жағдайда мүдделі органдарға сұранысты жүзеге асыру, қорытындыларды дайындау
№ 5 іс-қимыл
Құрылымдық бөлімше сараптамасының қорытындысына заң сараптамсын жүргізу, лицензиялау туралы бұйрықты дайындау
№ 6 іс-қимыл
Мүдделі орган арызданушының, басшылық жасайтын облыста қойылатын талаптарға сәйкестігі немесе сәйкес еместігі туралы қорытындыны дайындайды Уәкілетті органға жібереді
№ 7 іс-қимыл
Лицензиялау туралы бұйрықты бекіту
№ 8 іс-қимыл
Лицензияны ресімдеу
№ 9 іс-қимыл
Бұйрықты тіркеу
№ 10 іс-қимыл
Лицензияға қол қою
№ 11 іс-қимыл
Лицензияны тіркеу
№ 13 іс-қимыл
Орталықтарда өтініш берушіге лицензия беру
№ 12 іс-қимыл
Лицензиияны Орталыққа немесе өтініш берушіге беру
3-Кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
ҚФБ 1 Тобы
Орталық инспекторы
ҚФБ 2 Тобы
Уәкілетті органның кеңсесі
ҚФБ 3 Тобы
Уәкілетті органның басшылығы
ҚФБ 4 Тобы
Құрылымдық бөлімше
ҚФБ 5 Тобы
Заң қызметі
№ 1 іс-қимыл
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды уәкілетті органға жіберу
№ 2 іс-қимыл
Орталықтардан немесе өтініш берушілерден өтініштер қабылдау, өтінішті тіркеу, уәкілетті органның басшылығына жолдау
№ 3 іс-қимыл
Орындау, бұрыштама қою үшін құрылымдық бөлімшені айқындау
№ 4 іс-қимыл
Өтініштерді қарау, өтініштердің лицензиялау саласындағы заңнамаға сәйкестігін айқындау, дәлелді бас тартуды дайындау
№ 5 іс-қимыл
Құрылымдық бөлімшенің бас тартуына заң сараптамасын жүргізу
№ 6 іс-қимыл
Бас тартуға қол қою
№ 8 іс-қимыл
Орталықтарда өтініш берушіге бас тартуды беру
№ 7 іс-қимыл
Бас тартуды Орталыққа жіберу немесе өтініш берушіге беру
"Жобалау-іздестіру
қызметіне лицензиялар
беру" мемлекеттік
қызметтер көрсету
Регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты бейнелейтін сызбалар