Об утверждении Правил государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан, прав на них и сделок с ними, а также форм документов, удостоверяющих права на них
Приказ и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 9 декабря 2010 года № 559. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 января 2011 года № 6746. Утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 18 сентября 2012 года № 613
Сноска. Утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 18.09.2012 № 613 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 45 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан, прав на них и сделок с ними, а также форм документов, удостоверяющих права на них.
2. Признать утратившим силу Приказ Председателя Комитета гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 30 июня 2004 года № 116 "Об утверждении Перечня документов, представляемых для государственной регистрации гражданских воздушных судов, прав на них и сделок с ними, и исключения их из Государственного реестра гражданских воздушных судов Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2968).
3. Комитету гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Адимолда Р.О.) обеспечить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке представление настоящего приказа в Министерство юстиции Республики Казахстан для государственной регистрации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Дюсембаева Е.С.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра                              Е. Дюсембаев
Утверждены
приказом и.о. Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
9 декабря 2010 года № 559
Правила государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан, прав на них и сделок с ними, а также форм документов, удостоверяющих права на них 1. Общие положения

Қазақстан Республикасы азаматтық әуе кемелерін, оларға арналған құқықтарды және олармен жасалатын мәмілелерді, сондай-ақ оларға құқықты куәландыратын құжаттар нысандарын мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің м.а. 2010 жылғы 9 желтоқсандағы № 559 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 18 қаңтарда № 6746 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 18 қыркүйектегі № 613 Бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 2012.09.18 № 613 (ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасы әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңының 45-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы азаматтық әуе кемелерін, оларға арналған құқықтарды және олармен жасалатын мәмілелерді, сондай-ақ оларға арналған құқықтарды куәландыратын құжаттар нысандарын мемлекеттік тіркеу қағидалары бекітілсін.
2. «Қазақстан Республикасының Азаматтық әуе кемелерін, оларға арналған құқықтарды және олармен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеу және де оларды азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тізілімінен алып тастау үшін ұсынылатын құжаттар тізбесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің Азаматтық авиация комитеті төрағасының 2004 жылғы 30 маусымдағы № 116 бұйрығының күші жойылсын. (Мемлекеттік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 2968 болып тіркелген.
3. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Азаматтық авиация комитеті (Р.Ө. Әдимолда) Қазақстан Республикасы заңдарымен белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеу үшін ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация вице-министрі Е.С. Дүйсенбаевқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушысы                           Е. Дүйсенбаев
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің м.а.
2010 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 559 бұйрығымен бекітілді
Қазақстан Республикасы азаматтық әуе кемелерін, оларға арналған
құқықтарды және олармен жасалатын мәмілелерді, сондай-ақ
оларға арналған құқықтарды куәландыратын құжаттар
нысандарын мемлекеттік тіркеу қағидалары
1. Жалпы ережелер

1. Правила государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан, прав на них и сделок с ними, а также форм документов, удостоверяющих права на них (далее - Правила) разработаны в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации", и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан с учетом соответствующих международных договоров, участницей которых является Республика Казахстан.
2. Правила определяют порядок государственной регистрации гражданских воздушных судов, прав на них и сделок с ними, выдачи свидетельств о государственной регистрации гражданских воздушных судов, прав на них и сделок с ними (далее - Свидетельство о государственной регистрации), ведения Государственного реестра гражданских воздушных судов Республики Казахстан (далее - Государственный реестр) и внесения в него изменений, выдачи свидетельств об исключении гражданских воздушных судов Республики Казахстан из Государственного реестра (далее - Свидетельство об исключении).
Настоящие Правила применяются также в отношении воздушных судов легкой и сверхлегкой авиации, за исключением планеров, дельтапланов, парапланов, мотопарапланов, метеорологических шаров-зондов и беспилотных неуправляемых аэростатов, подлежащих учету Комитетом гражданской авиации.
3. Государственной регистрации в Государственном реестре подлежат гражданские воздушные суда, предназначенные для выполнения полетов, а также изменение и прекращение прав (обременении) на гражданские воздушные суда в результате сделок и иных юридических фактов.
4. В Государственный реестр вносятся:
1) воздушные суда, находящиеся в собственности физических и (или) юридических лиц Республики Казахстан;
2) воздушные суда, находящиеся во временном владении и пользовании физических или юридических лиц Республики Казахстан, при условии, что взлетная масса таких воздушных судов не превышает сорока пяти с половиной тонн.
5. Гражданское воздушное судно, занесенное в Государственный реестр, допускается к полетам как в воздушном пространстве Республики Казахстан, так и за его пределами.
6. В настоящих Правилах используются следующие термины и определения:
1) уполномоченный орган - Комитет гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - Комитет гражданской авиации);
2) заявитель - физическое или юридическое лицо Республики Казахстан, являющееся собственником или эксплуатантом гражданского воздушного судна, обратившееся в Комитет гражданской авиации для государственной регистрации гражданских воздушных судов, прав на них и сделок с ними;

1. Қазақстан Республикасы азаматтық әуе кемелерін, оларға арналған құқықтарды және олармен жасалатын мәмілелерді, сондай-ақ оларға арналған құқықтарды куәландыратын құжаттар нысандарын мемлекеттік тіркеу қағидалары (бұдан әрі - қағидалары) «Қазақстан Республикасы әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 15 шілдедегі Заңының талаптарына және Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын тиісті халықаралық шарттарды ескере отырып, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес әзірленген.
2. Қағидалары азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тіркеу тәртібін, азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті (бұдан әрі - мемлекеттік тіркеу туралы куәлік) беру, Қазақстан Республикасы азаматтық әуе кемелерінің мемлекеттік тізілімін жүргізу және оған өзгерістер енгізу (бұдан әрі - мемлекеттік тізілім) және Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тізілімнен шығуы туралы куәлік беру (бұдан әрі - шығуы туралы куәлік) тәртібін анықтайды.
Осы қағидалар Азаматтық авиация комитетінің есебіне жататын планерлер, дельтапландар, парапландар, мотопарапландар, метеорологиялық шар-зондтар мен пилотсыз басқарылмайтын аэростаттарды қоспағанда, жеңіл және аса жеңіл авиация әуе кемелеріне қатысты қолданылады.
3. Ұшуды орындауға арналған азаматтық әуе кемелері, сондай-ақ мәмілелер мен өзге заңды фактілердің нәтижесінде азаматтық әуе кемелеріне арналған құқықтардың (ауыртпалықтардың) өзгеруі және тоқтатылуы мемлекеттік тізілімдегі мемлекеттік тіркеуге жатады.
4. Мемлекеттік тізілімге мыналар енгізіледі:
1) Қазақстан Республикасының жеке және (немесе) заңды тұлғаларының меншігіндегі әуе кемелері;
2) Қазақстан Республикасының жеке және (немесе) заңды тұлғаларының уақытша иелігіндегі және пайдалануындағы ұшу салмағы қырық бес жарым тоннадан аспайтын әуе кемелері.
5. Мемлекеттік тізілімге енгізілген азаматтық әуе кемесі Қазақстан Республикасының әуе кеңістігінде де, сол сияқты одан тысқары жерде де ұшуға жіберіледі.
6. Осы қағидаларда келесі терминдер мен анықтамалар қолданылады:
1) уәкілетті орган - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Азаматтық авиация комитеті (бұдан әрі - Азаматтық авиация комитеті);
2) өтініш беруші - Азаматтық авиация комитетіне әуе кемесін Мемлекеттік тізілімге мемлекеттік тіркеу немесе шығаруы бойынша өтініш беруші Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерінің иесі немесе пайдаланушысы болып табылатын жеке және (немесе) заңды тұлғалары;

3) Свидетельство о государственной регистрации - документ  установленной формы выданный Комитетом гражданской авиации, подтверждающий внесение гражданского воздушного судна в Государственный реестр и удостоверяющий право собственности на гражданское воздушное судно;
4) Государственный реестр - документ, в котором производится государственная регистрация гражданских воздушных судов Республики Казахстан, прав на них и сделок с ними;
5) эксплуатант - физическое или юридическое лицо, занимающееся эксплуатацией гражданских воздушных судов или предлагающее свои услуги в этой области;
6) собственник (владелец) - физическое или юридическое лицо Республики Казахстан, которому принадлежит воздушное судно на праве собственности или других законных основаниях.
2. Порядок государственной регистрации гражданских воздушных судов и выдачи свидетельств о государственной регистрации гражданских воздушных судов
7. Устанавливается следующий порядок регистрации воздушных судов:
1) прием от заявителя документов, необходимых для государственной регистрации гражданского воздушного судна;
2) оценка полноты представленных документов;
3) внесение сведений о гражданском воздушном судне в Государственный реестр и присвоение ему опознавательных знаков;
4) оформление и выдача заявителю Свидетельства о государственной регистрации.
8. При государственной регистрации гражданского воздушного судна заявитель представляет в Комитет гражданской авиации следующие документы:
1) заявление установленной формы (приложение 1 к настоящим Правилам);
2) копию документа, подтверждающего уплату сбора за государственную регистрацию гражданского воздушного судна;
3) договор купли-продажи, решение суда, иной документ, подтверждающий право собственности или их нотариально засвидетельствованные копии;
4) договор аренды, лизинга, имущественного найма, иной документ, подтверждающий право пользования воздушным судном или их нотариально засвидетельствованные копии;
5) приемо-сдаточные акты гражданского воздушного судна или их нотариально засвидетельствованные копии;
6) акт проверки технического состояния воздушного судна (приложение 2 к настоящим Правилам);
7) копию акта оценки о годности к эксплуатации гражданского воздушного судна, составленный организацией, находящейся в ведении Комитета гражданской авиации (приложение 3 к настоящим Правилам) или технической комиссии некоммерческой организации объединяющей эксплуатантов - для воздушных судов легкой и сверхлегкой авиации;
8) копию документа, подтверждающего исключение гражданского воздушного судна из реестра государственной авиации или из реестра гражданских воздушных судов иностранного государства (при наличии);

3) мемлекеттік тіркеу туралы куәлік - Азаматтық авиация комитеті берген азаматтық әуе кемесінің мемлекеттік тізілімге енгізілгенін растайтын белгіленген нысандағы құжат;
4) мемлекеттік тізілім - Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін, оларға арналған құқықтарды және олармен жасалатын мәмілелерге мемлекеттік тіркеу жүргізілетін құжат;
5) пайдаланушы - азаматтық әуе кемелерін пайдаланумен немесе осы салада қызмет көрсетумен айналысатын жеке және (немесе) заңды тұлғалар;
6) меншік иесі (иесі) - меншік құқығында немесе өзге де заң негіздемелерінде әуе кемелерінің иесі болып табылатын Қазақстан Республикасының жеке және (немесе) заңды тұлғалары.
2. Азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тіркеу және азаматтық
әуе кемелерін мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті беру тәртібі
7. Әуе кемелерін тіркеудің келесі тәртібі белгіленеді:
1) өтініш берушіден азаматтық әуе кемесін мемлекеттік тіркеуге қажетті құжаттарды қабылдау;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығын бағалау;
3) азаматтық әуе кемесі туралы мәліметтерді мемлекеттік тізілімге енгізу және айырым белгілерді тағайындау;
4) мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ресімдеу және өтініш берушіге беру;
8. Азаматтық әуе кемесін мемлекеттік тіркеу кезінде өтініш беруші Азаматтық авиация комитетіне келесі құжаттарды ұсынады:
1) белгіленген нысандағы өтініш (осы қағидалардың 1-қосымшасы);
2) азаматтық әуе кемесін мемлекеттік тіркеуге алым төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
3) сату-сатып алу шарты, сот шешімі, меншік құқығын растайтын өзге де құжат немесе олардың нотариалды расталған көшірмелері;
4) жалдау, лизинг, мүліктік қарыз шарты, өзге де әуе кемесін пайдалану құқығын растайтын құжат немесе олардың нотариалды расталған көшірмелері;
5) азаматтық әуе кемелерін қабылдау-тапсыру актілері немесе олардың нотариалды расталған көшірмелері;
6) азаматтың әуе кемелерінің техникалық жай-күйін тексеру актісі (осы қағидалардың 2-қосымшасы);
7) Азаматтық авиация комитетінің қарамағындағы ұйыммен жасалынған немесе жеңіл және аса жеңіл әуе кемелері үшін пайдаланушыларды біріктіретін коммерциялық емес ұйымның техникалық комиссиясының азаматтың әуе кемесінің пайдалануға жарамдылығы туралы бағалау актісінің көшірмесі (осы қағидалардың 3-қосымшасы);
8) азаматтық әуе кемесінің мемлекеттік авиация тізілімінен немесе шет мемлекеттің азаматтың әуе кемелерінің тізілімінен шыққанын растайтын құжаттың көшірмесі;

9) копию экспортного сертификата летной годности (при перегонке воздушного судна);
10) документы о переоборудовании воздушного судна (в случае изменения назначения воздушного судна);
11) временное удостоверение о годности воздушного судна к полетам, выданное заводом - изготовителем (в случае приобретения воздушного судна с завода - изготовителя);
12) копию сертификата типа или эквивалентного ему документа, удостоверяющего его соответствие нормам летной годности, выданный Комитетом гражданской авиации, либо иностранным государством, международной организацией гражданской авиации, осуществляющей сертификацию воздушных судов, и признанный Комитетом гражданской авиации;
13) копию сертификата эксплуатанта, свидетельства на право выполнения авиационных работ или свидетельства на право выполнения полетов (при наличии);
14) копию Свидетельства о государственной регистрации юридического лица или копию удостоверения личности физического лица;
15) копию свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан.
9. Комитет гражданской авиации отказывает в выдаче, аннулирует ранее выданное Свидетельство о государственной регистрации в случае обнаружения недостоверных сведений в представленной заявителем документации.
10. На основании представленных документов Комитет гражданской авиации вносит гражданское воздушное судно в Государственный реестр и в зависимости от назначения гражданскому воздушному судну присваивается одно из следующих наименований:
1) пассажирское;
2) транспортное;
3) конвертируемое;
4) грузо-пассажирское;
5) специального применения;
6) санитарное;
7) учебное.
11. За государственную регистрацию гражданского воздушного судна в Государственном реестре уплачивается сбор в размерах и порядке, установленном Налоговым кодексом Республики Казахстан. Государственная регистрация гражданских воздушных судов осуществляется после уплаты в республиканский бюджет указанного сбора.
12. Государственная регистрация гражданского воздушного судна, производится Комитетом гражданской авиации в течение 30 календарных дней со дня поступления предусмотренных настоящими Правилами документов.
13. В случае представления неполного пакета документов Комитет гражданской авиации возвращает их заявителю с указанием причин возврата в письменном виде в течение 15 календарных дней со дня поступления заявления.
14. При устранении выявленных недостатков заявитель повторно обращается в Комитет гражданской авиации для государственной регистрации гражданского воздушного судна. При этом уплата сбора за государственную регистрацию не требуется.

9) ұшу жарамдылығының экспорттық сертификатының көшірмесі (әуе кемесімен ұшып келген жағдайда);
10) әуе кемесін қайта жабдықтау туралы құжат (әуе кемесін тағайындалуы өзгерген жағдайда);
11) өндіруші-зауытпен берілген әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы туралы уақытша куәлігі (әуе кемесі өндіруші зауыттан сатып алған жағдайда);
12) әуе кемелерін сертификаттауды жүзеге асыратын Азаматтық авиация комитеті немесе шетел мемлекеті, халықаралық азаматтың авиация ұйымы берген және Азаматтық авиация комитеті құптаған оның ұшу жарамдылығы нормаларына сәйкестігін куәландыратын типтік сертификаты немесе оның балама құжатының көшірмесі;
13) пайдаланушы сертификатының, авиациялық жұмыстарды орындауға құқық беретін куәліктің немесе ұшуға құқық беретін куәліктің көшірмесі (бар болған жағдайда);
14) заңды тұлғаны тіркеу туралы куәлігінің немесе жеке тұлғаның жеке куәлігінің көшірмесі.
15) Қазақстан Республикасының салық төлеушісі куәлігінің көшірмесі.
9. Азаматтың авиация комитеті өтініш беруші ұсынған құжаттарда сенімді емес мәліметтер табылған жағдайда мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беруден бас тартады, бұрын берілгенін жояды.
10. Ұсынылған құжаттар негізінде Азаматтық авиация комитеті азаматтық әуе кемесін мемлекеттік тізілімге енгізеді және тағайындауына байланысты әуе кемесіне келесі атаулардың бірі беріледі:
1) жолаушылар;
2) көліктік;
3) айырбасталымды;
4) жүк-жолаушылар;
5) арнайы қолдану;
6) санитарлық;
7) жаттығу.
11. Азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тізілімге мемлекеттік тіркеу үшін Қазақстан Республикасы Салық кодексімен белгіленген тәртіпте және мөлшерде алым төленеді. Азаматтық әуе кемелерін тіркеу аталған алым республика бюджетіне төленгеннен кейін жүргізіледі.
12. Азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тізілімге тіркеуді Азаматтық авиация комитеті осы Ережеде көзделген құжаттар түскен күннен бастап 30 күнтізбелік күннен кешіктірмей жүргізеді.
13. Құжаттар пакеті толық берілмеген жағдайда Азаматтық авиация комитеті өтініш түскен күннен бастап 15 күн ішінде жазбаша түрде себебін көрсете отырып, өтініш берушіге қайтарады.
14. Анықталған жеткіліксіздіктер түзетілгеннен кейін өтініш беруші Азаматтық авиация комитетіне азаматтық әуе кемесін мемлекеттік тіркеу үшін қайта ұсынады. Бұл ретте мемлекеттік тіркеуге алым алынбайды.

15. При соответствии представленных документов сведения о гражданском воздушном судне включаются в Государственный реестр и заявителю выдается Свидетельство о государственной регистрации по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
16. При выполнении международных полетов заявителю дополнительно выдается Свидетельство о государственной регистрации на английском языке (приложение 5 к настоящим Правилам).
17. Свидетельство о государственной регистрации является судовым документом и во время выполнения полетов должно находиться на борту гражданского воздушного судна.
18. В случаях непреднамеренной порчи, утери или хищения Комитетом гражданской авиации осуществляется выдача дубликата Свидетельства о государственной регистрации.
19. Для получения дубликата Свидетельства о государственной регистрации заявитель представляет следующие документы:
1) заявление установленной формы (приложение 6 к настоящим Правилам);
2) копию документа, подтверждающего уплату сбора за выдачу дубликата Свидетельства о государственной регистрации;
3) документы, подтверждающие факт утери или хищения Свидетельства о государственной регистрации;
4) Свидетельство о государственной регистрации, пришедшее в негодность (в случае порчи Свидетельства о государственной регистрации);
5) копию Свидетельства о регистрации юридического лица или копию удостоверения личности физического лица;
6) копию свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан.
20. При утере Свидетельства о государственной регистрации, либо его хищении эксплуатация гражданского воздушного судна прекращается до получения дубликата.
21. Комитет гражданской авиации производит выдачу дубликата Свидетельства о государственной регистрации на бланке, у которого в правом верхнем углу делается отметка печатью "Дубликат" в течение 7 календарных дней со дня подачи заявителем всех необходимых документов.
22. За выдачу дубликата Свидетельства о государственной регистрации уплачивается сбор в размерах и порядке, установленном Налоговым кодексом Республики Казахстан.
3. Порядок ведения Государственного реестра гражданских воздушных судов и внесения в него изменений
23. Ведение Государственного реестра осуществляется Комитетом гражданской авиации в соответствии с прилагаемой формой (приложение 7 к настоящим Правилам).
24. Воздушное судно, впервые включаемое в Государственный реестр, подлежит проверке на соответствие нормам летной годности гражданских воздушных судов Республики Казахстан.
25. При государственной регистрации гражданского воздушного судна в Государственном реестре ему присваиваются опознавательные знаки, которые наносятся на гражданское воздушное судно.

15. Ұсынылған құжаттар белгіленген талаптарға сәйкес болған жағдайда азаматтық әуе кемелері туралы мәліметтер мемлекеттік тізілімге енгізіледі және өтініш берушіге белгіленген нысандағы мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (осы қағидалардың 4-қосымшасы) беріледі.
16. Халықаралық ұшуды орындау кезде өтініш берушіге қосымша ағылшын тілінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беріледі (осы қағидалардың 5-қосымшасы).
17. Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік кеме құжаты болып табылады және ұшу барысында азаматтық әуе кемесі бортында болуы тиіс.
18. Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің дубликатын беруді куәлік абайсызда бүлінген жағдайда, жоғалған немесе ұрланған жағдайда Азаматтық авиация комитеті жүргізеді.
19. Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің дубликатын алу үшін өтініш беруші келесі құжаттарды ұсынады:
1) белгіленген нысандағы өтініш (осы қағидалардың 6-қосымшасы);
2) мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің дубликатын беру үшін алым төленгендігін растайтын құжаттың көшірмесі;
3) мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің жоғалу немесе ұрлану фактісін растайтын құжат;
4) жарамсыз болған мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (мемлекеттік тіркеу туралы куәлік бүлінген жағдайда);
5) заңды тұлғаны тіркеу туралы куәлігінің немесе жеке тұлғаның жеке куәлігінің көшірмесі,
6) Қазақстан Республикасының салық төлеушісі куәлігінің көшірмесі.
20. Тіркеу туралы куәлік жоғалғанда немесе ұрланғанда азаматтық әуе кемесін пайдалану дубликатын алғанға дейін дереу тоқтатылады.
21. Азаматтық авиация комитеті өтініш беруші барлық қажетті құжаттарды тапсырған күннен бастап 7 күнтізбелік күн ішінде оң жақ бұрышында «Дубликат» белгісінің мөрі қойылған бланкте тіркеу туралы куәліктің дубликатын береді.
22. Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің дубликатын бергені үшін әуе кемесінің меншік иесі Қазақстан Республикасы Салық кодексімен белгіленген тәртіпте және мөлшерде алым төлейді.
3. Қазақстан Республикасы азаматтық әуе кемелерінің мемлекеттік
тізілімін жүргізу және оған өзгерістер енгізу
23. Мемлекеттік тізілімді қоса берілген нысанға сәйкес (осы қағидалардың 7-қосымшасы) Азаматтық авиация комитеті жүргізеді.
24. Мемлекеттік тізілімге алғаш рет енгізіліп отырған әуе кемесі Қазақстан Республикасы азаматтық әуе кемелерінің ұшу жарамдылығы нормаларына сәйкестігі және пайдалану-техникалық құжаттамаларының талаптарын тексеруге жатады.
25. Азаматтық әуе кемесін Мемлекеттік тізілімге мемлекеттік тіркеу кезінде оған Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес азаматтық әуе кемесіне тағылатын айырым белгілері тағайындалады.

26. Комитет гражданской авиации формирует дело на каждое гражданское воздушное судно, которое включает документы, послужившие основанием для государственной регистрации воздушного судна, а также копию выданного Свидетельства о государственной регистрации и является неотъемлемой частью Государственного реестра.
27. Дело гражданского воздушного судна хранится в течение всего срока эксплуатации гражданского воздушного судна и через три года после его исключения из Государственного реестра в установленном порядке передается в архив.
28. Собственник или эксплуатант гражданского воздушного судна, занесенного в Государственный реестр сообщает Комитету гражданской авиации обо всех изменениях права собственности и других прав на гражданское воздушное судно, а также обременении на эти права, условий аренды, чрезвычайных происшествиях, пропаже, поломке гражданского воздушного судна в течение одного месяца.
29. Гражданскому воздушному судну, оснащенному оборудованием, работающим в режиме "S" вторичной обзорной радиолокации и имеющим устройство опознавания, при государственной регистрации присваивается 24-х битовый адрес воздушного судна.
30. Внесение изменений в Государственный реестр и замена Свидетельства о государственной регистрации осуществляется Комитетом гражданской авиации в следующих случаях:
1) изменения собственника гражданского воздушного судна;
2) изменения назначения гражданского воздушного судна, в связи с его переоборудованием;
3) изменения эксплуатанта гражданского воздушного судна.
31. В связи с изменением собственника гражданского воздушного судна, заявитель представляет в Комитет гражданской авиации следующие документы:
1) заявление установленной формы (приложение 1 к настоящим Правилам);
2) копию документа, подтверждающего уплату сбора за государственную регистрацию гражданского воздушного судна;
3) договор купли-продажи, решение суда или иной документ, подтверждающий переход права собственности или их нотариально заверенные копии;
4) договор аренды, лизинга, имущественного найма, иной документ, подтверждающий право пользования воздушным судном или их нотариально заверенные копии (при необходимости/наличии);
5) приемо-сдаточные акты гражданского воздушного судна или их нотариально заверенные копии;
6) копию сертификата эксплуатанта, свидетельства на права выполнения авиационных работ или свидетельства на право выполнения полетов (при наличии);
7) копию Свидетельства о регистрации юридического лица или копию удостоверения личности физического лица;
8) копию свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан;

26. Азаматтық авиация комитеті әрбір әуе кемесіне әуе кемесін мемлекеттік тіркеуге негіз болған құжаттардан, сол сияқты берілген мемлекеттік тіркеу туралы куәлік көшірмесінен тұратын іс қалыптастырады және бұл мемлекеттік тізілімнің ажырамас бөлігі болып табылады.
27. Азаматтық әуе кемесінің ісі азаматтық әуе кемесін пайдаланудың бүкіл мерзімінде сақталады және оны мемлекеттік тізілімнен шығарғаннан кейін үш жылдан соң белгіленген тәртіпте мұрағатқа өткізіледі.
28. Мемлекеттік тізілімге енгізілген азаматтық әуе кемелерінің иесі немесе пайдаланушысы азаматтық әуе кемесіне меншік құқығының және басқа құқықтарының барлық өзгерістері туралы, сондай-ақ осы құқықтарға ауыртпалықтар, жалдау шарттары, төтенше жағдайлар, азаматтық әуе кемесі жоғалғаны, сынғаны туралы бір айдың ішінде Азаматтық авиация комитетіне хабарлауы тиіс.
29. Екінші шолу радиолокаторының «S» режимімен жұмыс істейтін жабдықпен жарақталған және тану құрылғысы бар азаматтық әуе кемесіне мемлекеттік тіркеу кезінде әуе кемесінің 24-биттік адресі беріледі.
30. Қазақстан Республикасы азаматтық әуе кемелерінің мемлекеттік тізіліміне өзгеріс енгізу және азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ауыстыру келесі жағдайларда Азаматтық авиация комитеті жүзеге асырады.
1) азаматтық әуе кемесінің меншік иесі өзгерген жағдайда;
2) азаматтық әуе кемесінің қайта жабдықталуына байланысты оның қызметі өзгерген жағдайда;
3) азаматтық әуе кемесі пайдаланушысы өзгерген жағдайда.
31. Азаматтық әуе кемесінің меншік иесі өзгеруіне байланысты өтініш беруші Азаматтық авиация комитетіне келесі құжаттарды ұсынады:
1) белгіленген нысандағы өтініш (осы қағидалардың 1-қосымшасы);
2) азаматтық әуе кемесін мемлекеттік тіркеуге алым төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
3) сату-сатып алу шарты, сот шешімі, өзге де меншік құқығын растайтын құжат немесе олардың нотариалды расталған көшірмелері;
4) жалдау, лизинг, мүліктік қарыз шарты, өзге де әуе кемесін пайдалану құқығын растайтын құжат немесе олардың нотариалды расталған көшірмелері;
5) азаматтық әуе кемелерін қабылдау-тапсыру актілері немесе нотариалды расталған көшірмелері;
6) пайдаланушы сертификатының, авиациялық жұмыстарды орындауға құқық беретін куәліктің немесе ұшуға құқық беретін куәліктің көшірмесі (бар болған жағдайда);
7) заңды тұлғаны тіркеу туралы куәлігінің немесе жеке тұлғаның жеке куәлігінің көшірмесі;
8) Қазақстан Республикасының салық төлеушісі куәлігінің көшірмесі;

9) Свидетельство о государственной регистрации.
32. В связи с изменением назначения воздушного судна, после его переоборудования, заявитель представляет в Комитет гражданской авиации следующие документы:
1) заявление установленной формы (приложение 1 к настоящим Правилам);
2) копию документа, подтверждающего уплату сбора за регистрацию гражданского воздушного судна;
3) документы о переоборудовании гражданского воздушного судна;
4) акт проверки технического состояния воздушного судна (приложение 2 к настоящим Правилам);
5) копию Свидетельства о государственной регистрации юридического лица или копию удостоверения личности физического лица;
6) копию свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан;
7) Свидетельство о государственной регистрации.
33. В связи с изменением эксплуатанта гражданского воздушного судна, заявитель представляет в Комитет гражданской авиации следующие документы:
1) заявление установленной формы (приложение 1 к настоящим Правилам);
2) договор аренды, лизинга, имущественного найма, иной документ, подтверждающий право пользования воздушным судном или их нотариально заверенные копии;
3) приемо-сдаточный акт гражданского воздушного судна или его нотариально заверенную копию;
4) копию сертификата эксплуатанта, свидетельства на право выполнения авиационных работ или свидетельства на право выполнения полетов;
5) копию Свидетельства о государственной регистрации юридического лица или копию удостоверения личности физического лица;
6) копию свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан;
7) Свидетельство о государственной регистрации.
34. При положительных результатах рассмотрения представленных документов, в течение 10 рабочих дней со дня подачи заявителем всех необходимых документов Комитетом гражданской авиации осуществляется внесение изменений в Государственный реестр и выдача заявителю нового Свидетельства о государственной регистрации по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам с заполнением отметки о дате перерегистрации гражданского воздушного судна.
35. Гражданское воздушное судно исключается из Государственного реестра в случаях:
1) списания или снятия воздушного судна с эксплуатации;
2) продажи или передачи воздушного судна иностранному государству, иностранному физическому или юридическому лицу;
3) регистрации гражданского воздушного судна в Реестре воздушных судов государственной авиации Республики Казахстан или реестре иностранных государств;
4) отсутствия действительного сертификата летной годности в течение последних трех лет.
36. При исключении гражданского воздушного судна из Государственного реестра заявитель представляет в Комитет гражданской авиации следующие документы:

9) мемлекеттік тіркеу туралы куәлік.
32. Азаматтық әуе кемесін қайта жабдықтағаннан кейін қызметі өзгеруіне байланысты өтініш беруші Азаматтық авиация комитетіне келесі құжаттарды ұсынады:
1) белгіленген нысандағы өтініш (осы қағидалардың 1-қосымшасы);
2) азаматтық әуе кемесін мемлекеттік тіркеуге алым төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
3) азаматтық әуе кемесін қайта жабдықталғандығы туралы құжат;
4) азаматтық әуе кемелерінің техникалық жай-күйін тексеру актісі және әуе кемесінің ұшуға жарамдылығының анықтамасы (осы қағидалардың 2-қосымшасы);
5) заңды тұлғаны тіркеу туралы куәлігінің немесе жеке тұлғаның жеке куәлігінің көшірмесі;
6) Қазақстан Республикасының салық төлеушісі куәлігінің көшірмесі;
7) мемлекеттік тіркеу туралы куәлік.
33. Азаматтық әуе кемесі пайдаланушысының өзгеруіне байланысты өтініш беруші Азаматтық авиация комитетіне келесі құжаттарды ұсынады:
1) белгіленген нысандағы өтініш (осы қағидалардың 1-қосымшасы);
2) жалдау, лизинг, мүліктік қарыз шарты, өзге де әуе кемесін пайдалану құқығын растайтын құжат немесе олардың нотариалды расталған көшірмелері;
3) азаматтық әуе кемесін қабылдау-тапсыру актісі немесе нотариалды расталған көшірмесі;
4) пайдаланушы сертификатының, авиациялық жұмыстарды орындауға құқық беретін куәліктің немесе ұшуға құқық беретін куәліктің (бар болған жағдайда) көшірмесі;
5) заңды тұлғаны тіркеу туралы куәлігінің немесе жеке тұлғаның жеке куәлігінің көшірмесі;
6) Қазақстан Республикасының салық төлеушісі куәлігінің көшірмесі;
7) мемлекеттік тіркеу туралы куәлік.
34. Ұсынылған құжаттарды қарау оң нәтижелері кезінде, өтініш берушінің барлық қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап 10 жұмыс күні ішінде Азаматтық авиация комитеті мемлекеттік тізілімге өзгеріс енгізеді және өтініш берушіге азаматтық әуе кемесінің қайта тіркелген күні туралы толтырылған белгілер белгіленген нысандағы (осы қағидалардың 4-қосымшасы) жаңа мемлекеттік тіркеу туралы куәлік береді.
35. Азаматтық әуе кемелері келесі жағдайларда мемлекеттік тізілімнен шығарылады:
1) әуе кемесін пайдаланудан алып тастау немесе шығару;
2) әуе кемесін шет мемлекетке, шетелдік жеке немесе заңды тұлғаға сату немесе беру;
3) азаматтық әуе кемесін Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелері тізіліміне немесе шет мемлекеттің тізіліміне тіркеу;
4) соңғы үш жыл бойы әрекеттегі ұшу жарамдылығы сертификатының болмауы.
36. Азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тізілімнен шығарған кезде өтініш беруші Азаматтық авиация комитетіне келесі құжаттарды ұсынады:

1) заявление установленной формы (приложение 8 к настоящим Правилам);
2) Свидетельство о государственной регистрации;
3) Сертификат летной годности гражданского воздушного судна;
4) Сертификат по шумам на местности;
5) Сертификат на радиостанцию;
6) документы, подтверждающие переход права собственности воздушного судна к иностранному государству (гражданину, юридическому лицу) или другой документ, предусмотренный случаями, при которых воздушное судно может быть исключено из Государственного реестра или их нотариально заверенные копии;
7) копию Свидетельства о регистрации юридического лица или копию удостоверения личности физического лица;
8) копию свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан;
9) письменное согласие залогодержателя на исключение воздушного судна, если оно находится в залоге;
10) акт списания гражданского воздушного судна (в случае списания/воздушного судна);
11) документы об утилизации воздушного судна или их нотариально заверенные копии (в случае списания воздушного судна);
12) акт о снятии опознавательных знаков с воздушного судна и подтверждающие фотоснимки.
37. Акт о снятии опознавательных знаков составляется в произвольной форме, подписывается членами комиссии, в состав которой включаются собственник или эксплуатант воздушного судна и представитель аэродрома базирования воздушного судна или иной сторонней организации.
38. При соответствии, представленных документов Комитет гражданской авиации в течение 10 рабочих дней выдает заявителю Свидетельство об исключении из Государственного реестра установленной формы (приложение 9 к настоящим Правилам).
39. При исключении воздушного судна из Государственного реестра Свидетельство о государственной регистрации гражданского воздушного судна и все записи, сделанные в отношении него в Государственном реестре теряют силу.
40. Для исключения из Государственного реестра воздушного судна, находящегося в залоге, обязательно согласие залогодержателя.
41. Комитет гражданской авиации осуществляет государственную регистрацию договоров о залоге гражданского воздушного судна. Для регистрации залогодатель или залогодержатель воздушного судна представляет помимо обращения следующие документы:
1) копию документа, подтверждающего уплату сбора за регистрацию залога;
2) договор о залоге гражданского воздушного судна в 3-х экземплярах;
3) копию Свидетельства о регистрации юридического лица или копию удостоверения личности физического лица залогодателя и залогодержателя гражданского воздушного судна;
4) копию свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан залогодателя и залогодержателя гражданского воздушного судна.

1) белгіленген нысандағы өтініш (осы қағидалардың 8-қосымшасы);
2) мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
3) азаматтық әуе кемесінің ұшу жарамдылығы сертификаты;
4) орындағы шу бойынша сертификат;
5) радиостанция сертификаты;
6) әуе кемесінің меншік құқығы шет мемлекетке (азаматқа, заңды тұлғаға) өткендігін растайтын құжат немесе әуе кемесін мемлекеттік тізілімнен шығаруға мүмкін жағдайлар қарастырылған өзге құжат немесе олардың нотариалды расталған көшірмелері;
7) заңды тұлғаны тіркеу туралы куәлігінің немесе жеке тұлғаның жеке куәлігінің көшірмесі.
8) Қазақстан Республикасының салық төлеушісі куәлігінің көшірмесі.
9) әуе кемесі кепілде тұрған жағдайда кепіл ұстаушының оның тізілімнен шығарылуына жазбаша келісімі;
10) азаматтық әуе кемесін есептен шығарып тастау актісі (әуе кемесі есептен шығарылған кезде);
11) әуе кемесін жою туралы құжаттар немесе олардың нотариалды расталған көшірмелері (әуе кемесі есептен шығарылған кезде);
12) әуе кемесінен айырым белгілерді алып тастау туралы актілер және оны растайтын фотосуреттер;
37. Әуе кемесінен айырым белгілерді алып тастау туралы актілер әуе кемесінің меншік иесі немесе пайдаланушысы және әуе кемесінің тұрақтау аэроалаңының немесе бөгде ұйымның өкілі кіретін комиссия мүшелерінің қол қоюы арқылы еркін нысанда жазылады.
38. Ұсынылған құжаттар белгіленген талаптарға сәйкес болған жағдайда Азаматтық авиация комитеті 10 жұмыс күні ішінде өтініш берушіге белгіленген нысандағы (осы қағидалардың 9-қосымшасы) мемлекеттік тізілімнен шығуы туралы куәлікті береді.
39. Әуе кемесі мемлекеттік тізілімнен шыққаннан кейін Азаматтық әуе кемесін мемлекеттік тіркеу туралы куәлік және оған қатысты мемлекеттік тізілімде жасалынған барлық жазбалар күшін жояды.
40. Кепілде тұрған әуе кемесін мемлекеттік тізілімнен шығару үшін кепіл ұстаушының оның тізілімнен алып тасталуына жазбаша келісімі болуы міндетті.
41. Азаматтық авиация комитеті әуе кемесіне кепіл туралы шартты мемлекеттік тіркеуді жүргізеді. Әуе кемесіне кепіл туралы шартты мемлекеттік тіркеу үшін әуе кемесінің кепілге беруші және кепіл ұстаушы Азаматтық авиация комитетіне өтініштен өзге келесі құжаттарды ұсынады:
1) кепілді тіркегені үшін алым төленгендігін растайтын құжат көшірмесі;
2) азаматтық әуе кемесіне кепіл туралы шарттың 3 данада көшірмесі;
3) әуе кемесін кепілге беруші және кепіл ұстаушы заңды тұлғаны тіркеу туралы куәлігінің немесе жеке тұлғаның жеке куәлігінің көшірмесі;
4) әуе кемесін кепілге беруші және кепіл ұстаушы Қазақстан Республикасының салық төлеушісі куәлігінің көшірмесі.

42. За государственную регистрацию залога уплачивается сбор в размерах и порядке, установленном Налоговым кодексом Республики Казахстан.
43. При соответствии представленных документов Комитет гражданской авиации в течение 2 дней регистрирует договора о залоге гражданского воздушного судна.
Приложение 1 к Правилам
государственной регистрации
гражданских воздушных судов
Республики Казахстан,
прав на них и сделок с ними,
а также форм документов,
удостоверяющих права на них
Форма
Председателю Комитета гражданской авиации
Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
_____________________________________
(Ф.И.О.)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу внести (внести изменения) в Государственный реестр
гражданских воздушных судов Республики Казахстан воздушное судно
______________________, и выдать на него (заменить)
(тип воздушного судна)
Свидетельство о государственной регистрации гражданского воздушного
судна принадлежащее:
собственнику _________________________________________________
эксплуатанту _________________________________________________
Данные о воздушном судне:
1. Государство прежней регистрации гражданского воздушного судна:
_____________________________________________________________
2. Опознавательный знак: _____________________________________
3. Серийный (заводской) номер: _______________________________
4. Дата выпуска с завода: (день, месяц, год) _________________
5. Изготовитель (завод, государство): ________________________
6. Назначение гражданского воздушного судна: _________________
7. Класс гражданского воздушного судна: ______________________
8. Мощность двигателя (кВт): _________________________________
9. Дата и место проведения последнего ремонта: _______________
10. Кем и когда произведен технический осмотр или летное испытание:
_________________________________________________________
11. Остаток ресурса гражданского воздушного судна до ремонта:
(в часах, посадках, годах) _________________________________________
12. Место базирования: _______________________________________
13. Вид права на воздушное судно (нужное подчеркнуть): _______
1) право собственности;
2) право эксплуатации;
3) право оперативного управления;
4) право хозяйственного управления.
14. Номер договора и дата приобретения:
Собственником: № ______ "___" __________ 20___ г.
Эксплуатантом: № ______ "___" __________ 20___ г.
15. Категория собственника (подчеркнуть):
1) юридическое лицо;
2) физическое лицо;
16. Категория документа: (Свидетельство о государственной
регистрации юридического лица, удостоверение личности, паспорт)

42. Кепілді мемлекеттік тіркеу үшін Қазақстан Республикасының Салық кодексінде белгіленген тәртіпте және мөлшерде алым төленеді.
43. Ұсынылған құжаттар белгіленген талаптарға сәйкес болған жағдайда Азаматтық авиация комитеті кепіл туралы шартты мемлекеттік тіркеуін 2 күнде жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы азаматтық әуе
кемелерін, оларға арналған құқықтарды
және олармен жасалатын мәмілелерді,
сондай-ақ оларға арналған құқықтарды
куәландыратын құжаттар нысандарын
мемлекеттік тіркеу қағидалардың
1-қосымшасы
Нысан
Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрлігі
Азаматтық авиация комитетінің төрағасы
______________________________________
(Т.А.Ә.)
ӨТІНІШ
Меншік иесі: __________________________________________________
Пайдаланушы:___________________________________________________
тиесілі ________________________________________________ әуе кемесін,
(әуе кемесінің түрі)
Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелері тізіліміне енгізуіңізді (өзгерістер енгізуіңізге) және азаматтық әуе кемесін мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беруіңізді (ауыстыруыңызды) өтінемін.
Әуе кемесі туралы деректер:
1. Азаматтық әуе кемесінің бұрын тіркелген мемлекеті:
_______________________________________________________________
2. Айырымдық белгісі: _________________________________________
3. Сериялық (зауыттық) нөмірі: ________________________________
4. Зауыттан шығарылған күні: (күні, айы, жылы) ________________
5. Шығарушы зауыт, мемлекет: __________________________________
6. Азаматтық әуе кемесінің тағайындалуы: ______________________
7. Азаматтық әуе кемесінің класы: _____________________________
8. Қозғалтқыш күші (кВт): _____________________________________
9. Соңғы жөндеуден өткен күні және орны: ______________________
10. Кім және қашан техникалық тексеру немесе ұшу сынағы жүргізді: ___________________________________________________________
11. Азаматтық әуе кемесінің жөндеуге дейінгі қалдық ресурсы: (сағат, қону, жыл) __________________________________________________
12. Тұрақтау орны: ____________________________________________
13. Әуе кемесіне құқық түрі (керегінің астын сызыңыз):
1) меншік құқығы;
2) пайдалану құқығы;
3) оперативті басқару құқығы;
4) шаруашылық басқару құқығы.
14. Шарт нөмірі және алу күні:
Меншік иесі: № _______ «__» ________ 20 ___ ж.
Пайдаланушы: № _______ «__» ________ 20 ___ ж.
15. Меншік иесінің түрі (астын сызыңыз):
1) заңды тұлға;
2) жеке тұлға;
16. Құжаттың түрі: (Заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеу туралы куәлігі, жеке куәлік, паспорт)

17. Серия и дата выдачи документа: № _____ "___" ____ 20___ г.
18. Наименования юридического лица: _________________________
19. Ф.И.О., дата рождения: __________ "___" _____ 20___ г.
(для физических лиц)
20. РНН: ____________________________________________________
21. БИН/ИИН:(при наличии) ___________________________________
22. Место пребывания: (Область, район, населенный пункт, улица,
номер дома, квартира) _____________________________________________
23. Номер телефона, факса и e-mail адрес: ___________________
24. Номер, дата и сумма сбора: № ____ "___" _____ 20___ г. тг.
Собственник гражданского воздушного судна:
________________________________    _______________________
(подпись руководителя)                 (Ф.И.О.)
М.П.                                     "___" ______ 20___ г.
Эксплуатант гражданского воздушного судна:
________________________________    ________________________
(подпись руководителя)                 (Ф.И.О.)
М.П.                                      "___" _____ 20___ г.
Приложение 2 к Правилам
государственной регистрации
гражданских воздушных судов
Республики Казахстан,
прав на них и сделок с ними,
а также форм документов,
удостоверяющих права на них
Форма
"УТВЕРЖДАЮ"
Первый руководитель организации
_____________________________
(подпись, Ф.И.О.)
"___" ______ 20___ г.
АКТ
проверки технического состояния
воздушного судна
Комиссия в составе:
Председателя ________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
Члены комиссии ______________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
"___" _____ 20___ г. произвела технический осмотр
___________________________________________________________________
(тип и назначение гражданского воздушного судна)
государственный и регистрационный опознавательные знаки
___________________________________________________________________
серийный (заводской) номер
1. Сведения о воздушном судне:
Дата выпуска с завода
Назначенный ресурс
_____ час
_____ пос
____ лет
Налет с начала эксплуатации
_____ час
_____ пос
____ лет
Количество ремонтов
Дата и место проведения
последнего ремонта
Налет после последнего ремонта
_____ час
_____ пос
____ лет
Остаток ресурса до ремонта
_____ час
_____ пос
____ лет
Межремонтный ресурс
_____ час
_____ пос
____ лет
2. Основание для продления ресурса воздушного судна _________
3. Основание для продления ресурса двигателя ________________
М.П.
________________________________________________
(подпись, дата, Ф.И.О.)

17. Құжаттың сериясы және берілген күні: № __________ «__» _________ 20 __ ж.
18. Заңды тұлғаның атауы:______________________________________
19. Т.А.Ә., туған күні: _________ «__» 20 _________ ж. (жеке тұлғалар үшін)
20. СТН: ______________________________________________________
21. БИН/ЖИН: __________________________________________________
22. Мекені: (Облыс, аудан,елді мекен, көшесі,үй нөмірі, пәтер)
_____________________________________________________________________
23. Телефон, факс нөмірі және e-mail адресі: __________________
24. Алым сомасы, нөмірі және күні: № ___ «__» _______ 20 ___ ж. ____________ тг.
Азаматтық әуе кемесінің меншік иесі: __________   _____________
(Басшы қолы)    (Т.А.Ә.)
М.О.                                  «__» ___________ 20 __ ж.
Азаматтық әуе кемесін пайдаланушы: __________   ______________
(Басшы қолы)    (Т.А.Ә.)
М.О.                                  «__» ___________ 20 __ ж.
Қазақстан Республикасы азаматтық әуе
кемелерін, оларға арналған құқықтарды
және олармен жасалатын мәмілелерді,
сондай-ақ оларға арналған құқықтарды
куәландыратын құжаттар нысандарын
мемлекеттік тіркеу қағидалардың
2-қосымшасы
Нысан
«БЕКІТЕМІН»
Ұйымның бірінші басшысы
_______________________
(қолы, Т.А.Ә.)
«__» ________ 20 __ ж.
Әуе кемесінің техникалық жай-күйін тексеру
АКТІСІ
Комиссия құрамы:
Төрағасы ____________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
Комиссия мүшелері ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________                              (лауазымы, Т.А.Ә.)
___ ____________ 20 __ ж. техникалық тексеру жүргізілді
_____________________________________________________________________              (азаматтық әуе кемесінің түрі мен тағайындалуы)
мемлекеттік және тіркеу айырымдық белгілері ___________________
сериялық (зауыттық) нөмірі: ___________________________________
1. Әуе кемесі туралы мәліметтер:
Зауыттан шығарылған күні
Тағайындалған ресурс
_____ сағат ____ қону _______ жыл
Пайдалана басталғалы ұшуы
_____ сағат ____ қону _______ жыл
Жөндеу жүргізу саны
Соңғы жөндеу жүргізілгеннен күні және орны
Соңғы жөндеу жүргізілгеннен кейінгі ұшуы
_____ сағат ____ қону _______ жыл
Жөндеу жүргізгенге дейінгі қалдық ресурсы
_____ сағат ____ қону _______ жыл
Жөндеу аралық ресурс
_____ сағат ____ қону _______ жыл
2. Әуе кемесінің ресурсын ұзарту негізі _____________________
3. Қозғалтқыштың ресурсын ұзарту негізі _____________________
М.О.            ___________________________________________________
(қолы, күні, Т.А.Ә.)

4. Сведения о двигателях и воздушных винтах:
Двигатель/воздушный
винт
Тип
1-й 2-й 3-й 4-й Вспомогательная
силовая установка/Главный редуктор
Заводской номер
Наработка с начала
эксплуатации (час)
Дата последнего
ремонта
Наработка после
последнего ремонта
(час)
Остаток ресурса до
ремонта (час)
Количество ремонтов
5. Воздушное судно осмотрено в объеме _______________________
(форма периодического
___________________________________________________________________
технического обслуживания или ремонта)
___________________, о чем внесена запись в формуляр ______________
(дата)
6. Комплектность воздушного судна ___________________________
7. Наличие бортовой системы предупреждения столкновения в
воздухе ___________________________________________________________
8. Все доработки данного типа воздушного судна, обязательные
для выполнения на дату составления настоящего акта выполнены;
изменений типовой конструкции, не предусмотренных утвержденной
документацией, нет.
М.П.
__________________________________________
(подпись, дата, Ф.И.О.)
9. Организация, утвердившая изменения в Руководстве по летной
эксплуатации, дата утверждения ____________________________________
10. Заключение комиссии и техническом состоянии, годности к
полетам гражданского воздушного судна и возможности выдачи (продления
срока действия) сертификата летной годности _______________________
Председатель: _______________________________________________
(подпись, дата, Ф.И.О.)
Члены комиссии: _____________________________________________
___________________________________________________________________
М.П.
____________________________________________
(подпись, дата, Ф.И.О.)
11. Заключение руководителя инженерно-авиационной службы
эксплуатанта о годности гражданского воздушного судна к полетам (в
том числе к полетам по международным трассам при наличии необходимого
оборудования) _____________________________________________________
Председатель: _______________________________________________
(подпись, дата, Ф.И.О.)
Члены комиссии: _____________________________________________
М.П.
_____________________________________
(подпись, дата, Ф.И.О.)
12. Каждая сторона листа акта должна быть заверена подписью
председателя комиссии и печатью эксплуатанта.
13. Срок действия акта один месяц со дня утверждения
Примечание: - В пункте 11 Руководитель инженерно-авиационной
службы делает следующее заключение:
"Самолет (вертолет) технически исправен и годен к эксплуатации"
или "Самолет (вертолет) технически не исправен и не годен к
эксплуатации".
Приложение 3 к Правилам
государственной регистрации
гражданских воздушных судов
Республики Казахстан,
прав на них и сделок с ними,
а также форм документов,
удостоверяющих права на них
Форма
Акт оценки о годности к эксплуатации гражданских
воздушных судов
В соответствии с приказом ___________________________________
(наименование уполномоченного органа)
от "___" _____ 20___ года № _________ комиссией в составе:
Председатель: _______________________________________________
(Ф.И.О. должность)
Члены комиссии: _____________________________________________
(Ф.И.О. должность)
___________________________________________________________________
(Ф.И.О. должность)
___________________________________________________________________
(Ф.И.О. должность)
Проведена оценка воздушных судов № __________________________
(наименование организации)
Текст Акта оценки о годности к эксплуатации
гражданских воздушных судов
Председатель: _________________    ____________________
(Ф.И.О.)              (подпись)
Члены комиссии: _______________    ____________________
(Ф.И.О.)              (подпись)
_______________    ____________________
(Ф.И.О.)              (подпись)
С экспертным актом ознакомлен:
Руководитель организации ______________   ________________
(Ф.И.О.)         (подпись)
Приложение 4 к Правилам
государственной регистрации
гражданских воздушных судов
Республики Казахстан,
прав на них и сделок с ними,
а также форм документов,
удостоверяющих права на них
Форма
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
КӨЛІК ЖӘНЕ КОММУНИКАЦИЯ
МИНИСТРЛІГІ АЗАМАТТЫҚ,
АВИАЦИЯ КОМИТЕТІ
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН
МИНИСТЕРСТВО ТРАНСПОРТА И
КОММУНИКАЦИЙ КОМИТЕТ
ГРАЖДАНСКОЙ АВИАЦИИ
АЗАМАТТЫҚ ӘУЕ КЕМЕСІН МЕМЛЕКЕТТІК ТІРКЕУ ТУРАЛЫ
КУӘЛІК
СВИДЕТЕЛЬСТВО
О ГОСУДАРСТВЕННОЙ РЕГИСТРАЦИИ ГРАЖДАНСКОГО ВОЗДУШНОГО
СУДНА

4. Қозғалтқыш және әуе винттері туралы мәліметттер:
Қозғалтқыш/әуе винті Түрі
1-ішні 2-нші 3-інші 4-інші Қосалқы күштік қондырғы/ Бас редуктор
Зауыттық нөмірі
Пайдалана басталғалы ұшуы (сағат)
Соңғы жөндеу жүргізілген күні
Соңғы жөндеу жүргізілгеннен кейінгі ұшуы (сағат)
Соңғы жөндеу жүргізілгеннен кейінгі ұшуы
Жүргізілген жөндеу саны
5. Әуе кемесі _________________________________________ көлемде тексерілді
(кезеңдік техникалық қызмет көрсету немесе жөндеу нысаны),
бұл туралы формулярға жазба жасалынды _______________________________
(күні)
6. Әуе кемесінің жабдықталғандығы _____________________________
7. Әуедегі қақтығысты ескертетін борттық жүйенің бар болуы
_____________________________________________________________________
8. Осы әуе кемесі түрінің осы актіні жасау күніне дейінгі орындалуға міндетті барлық пысықтаулар орындалған;
Типтік конструкцияда бекітілген құжаттамамен қарастырылмаған өзгерістер жоқ.
М.О.          _______________________________________________________
(қолы, күні, Т.А.Ә.)
9. Ұшуды пайдалану нұсқауын бекіткен ұйым, бекіткен күні
_____________________________________________________________________10. Комиссияның азаматтық әуе кемесінің техникалық жай-күйі, ұшуға жарамдылығы және ұшу жарамдылығы сертификатын (әрекет ету мерзімін ұзарту) беру мүмкіндігі туралы қорытындысы __________________________
Төраға: _______________________________________________________
(қолы, күні, Т.А.Ә.)
Комиссия мүшелері: ____________________________________________
_______________________________________________________________
М.О.                _________________________________________________
(қолы, күні, Т.А.Ә.)
11. Пайдаланушының инженерлік-авиациялық қызмет бастығының азаматтық әуе кемесінің ұшу жарамдылығы (оның ішінде қажетті жабдығы болған жағдайда халықаралық трассалар бойынша ұшу) туралы қорытындысы _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Төраға: _______________________________________________________
(қолы, күні, Т.А.Ә.)
Комиссия мүшелері: ____________________________________________
М.О.           ________________________________________________
(қолы, күні, Т.А.Ә.)
12. Актінің әрбір беті комиссия төрағасының қолымен және пайдаланушының мөрімен расталуы тиіс.
13. Актінің жарамдылық мерзімі бекітілген күннен бастап бір ай.
Ескерту: - 11-тармақта инженерлік-авиациялық қызмет бастығы келесі қорытындыны жасайды:
«Ұшақ (Тік ұшақ) техникалық түзу және пайдалануға жарамды» немесе «Ұшақ (Тік ұшақ) техникалық бұзық және пайдалануға жарамсыз».
Қазақстан Республикасы азаматтық әуе
кемелерін, оларға арналған құқықтарды
және олармен жасалатын мәмілелерді,
сондай-ақ оларға арналған құқықтарды
куәландыратын құжаттар нысандарын
мемлекеттік тіркеу қағидалардың
3-қосымшасы
Нысан
Азаматтық әуе кемелерінің ұшу жарамдылығы туралы бағалау
актісінің типтік нысаны
_____________________________________________________________________
уәкілетті органның атауы)
«__» _________ 20 __ жылғы № _______ бұйрығына сәйкес комиссия құрамы:
Төраға: _____________________________________________________________
(Т.А.Ә. лауазымы)
Комиссия мүшелері:
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. лауазымы)
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. лауазымы)
_____________________________________________________________________
Т.А.Ә. лауазымы)
№                   әуе кемелерін бағалау жүргізілді
_____________________________________________________________________
(ұйым атауы)
Азаматтық әуе кемелерінің ұшу жарамдылығы туралы бағалау актісінің типтік нысаны
Төраға:                      ________________   _________________
(Т.А.Ә.)            (қолы)
Комиссия мүшелері            ________________   _________________
(Т.А.Ә.)            (қолы)
________________   ________________
(Т.А.Ә.)            (қолы)
Сараптама актімен таныстым:
Ұйым басшысы                 __________________   _______________
(Т.А.Ә.)            (қолы)
Қазақстан Республикасы азаматтық әуе
кемелерін, оларға арналған құқықтарды
және олармен жасалатын мәмілелерді,
сондай-ақ оларға арналған құқықтарды
куәландыратын құжаттар нысандарын
мемлекеттік тіркеу қағидалардың
4-қосымшасы
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ                РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН
КӨЛІК ЖӘНЕ КОММУНИКАЦИЯ              МИНИСТЕРСТВО ТРАНСПОРТА И
МИНИСТРЛІГІ                       КОММУНИКАЦИЙ КОМИТЕТ
АЗАМАТТЫҚ АВИАЦИЯ КОМИТЕТІ              ГРАЖДАНСКОЙ АВИАЦИИ
АЗАМАТТЫҚ ӘУЕ КЕМЕСІН МЕМЛЕКЕТТІК ТІРКЕУ ТУРАЛЫ
КУӘЛІК
СВИДЕТЕЛЬСТВО
О ГОСУДАРСТВЕННОЙ РЕГИСТРАЦИИ ГРАЖДАНСКОГО ВОЗДУШНОГО СУДНА

8. Осы Куәлік тіркеу мақсатында берілген және азаматтық әуе
кемесіне меншік құқығын куәландыратын құжат болып табылады.
This Certificate is issued for the purpose of registration
and is intended to certify ownership of the civil aircraft.
М.О.                   Азаматтық авиация комитетінің төрағасы
М.П.                  Chairman of the Civil Aviation Committee
________________________________________
(Аты-жөні, колы/ Signature, name)
Берілген күні:
Date of issue:
Приложение 6 к Правилам
государственной регистрации
гражданских воздушных судов
Республики Казахстан,
прав на них и сделок с ними,
а также форм документов,
удостоверяющих права на них
Форма
Председателю Комитета гражданской авиации
Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
_______________________________________
(Ф.И.О.)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать дубликат Свидетельства о государственной регистрации
гражданского воздушного судна № ____ от "___" ______ на воздушное судно
_____________________________________, принадлежащее
(тип воздушного судна)
собственнику ________________________________________________
эксплуатанту ________________________________________________
Причина замены (выдачи дубликата) ___________________________
Данные о воздушном судне:
1. Регистрационный знак: ____________________________________
2. Серийный (заводской) номер: ______________________________
3. Дата выпуска с завода: (день, месяц, год) ________________
4. Изготовитель (завод, государство): _______________________
5. Назначение гражданского воздушного судна: ________________
6. Класс гражданского воздушного судна: _____________________
7. Мощность двигателя (кВт): ________________________________
8. Дата и место проведения последнего ремонта: ______________
9. Кем и когда произведен технический осмотр или летное
испытание: ________________________________________________________
10. Остаток ресурса гражданского воздушного судно до ремонта:
(в часах, посадках, годах) ________________________________________
11. Место базирования: ______________________________________
12. Вид права на воздушное судно (нужное подчеркнуть):
1) право собственности
2) право эксплуатации
3) право оперативного управления
4) право хозяйственного управления
13. Номер договора и дата приобретения:
Собственником: № ___ "___" ________ 20___ г.
Эксплуатантом: № ___ "___" ________ 20___ г.
14. Категория собственника (подчеркнуть)
1) юридическое лицо
2) физическое лицо
15. Категория документа: (Свидетельство о государственной
регистрации юридического лица, удостоверение личности, паспорт)
______________________________________________

8. Осы Куәлік тіркеу мақсатында берілген және азаматтық әуе кемесіне меншік құқығын куәландыратын құжат болып табылады.
This Certificate is issued for the purpose of registration and is intended certify ownership of the civil aircraft.
MO.                           Азаматтық авиация комитетінің төрағасы
МП.                         Chairman of the Civil Aviation Committee
________________________________________
(Т.А.Ә., қолы/ Signature, name)
Берілген күні:
Date of issue:
Қазақстан Республикасы азаматтық әуе
кемелерін, оларға арналған құқықтарды
және олармен жасалатын мәмілелерді,
сондай-ақ оларға арналған құқықтарды
куәландыратын құжаттар нысандарын
мемлекеттік тіркеу қағидалардың
6-қосымшасы
Нысан
Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрлігі
Азаматтық авиация комитетінің төрағасы
______________________________________
(Т.А.Ә.)
ӨТІНІШ
Меншік иесі: __________________________________________________
Пайдаланушы: __________________________________________________ тиесілі _______________________________________________ әуе кемесінің
әуе кемесінің түрі
№ _____ мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің дубликатын беруіңізді өтінемін.
Ауыстыру, дубликат алудың себебі: _____________________________
Әуе кемесі туралы деректер:
1. Айырымдық белгісі: _________________________________________
2. Сериялық (зауыттық) нөмірі: ________________________________
3. Зауыттан шығарылған күні: (күні, айы, жылы) ________________
4. Шығарушы зауыт, мемлекет: __________________________________
5. Азаматтық әуе кемесінің тағайындалуы: ______________________
6. Азаматтық әуе кемесінің класы: _____________________________
7. Қозғалтқыш күші (кВт): _____________________________________
8. Соңғы жөндеуден өткен күні және орны: ______________________
9. Кім және қашан техникалық тексеру немесе ұшу сынағын жүргізді: ___________________________________________________________
10. Азаматтық әуе кемесінің жөндеуге дейінгі қалдық ресурсы: (сағат, қону, жыл) __________________________________________________
11. Тұрақтау орны: ____________________________________________
12. Әуе кемесіне құқық түрі (керегінің астын сызыңыз):
1) меншік құқығы;
2) пайдалану құқығы;
3) оперативті басқару құқығы;
4) шаруашылық басқару құқығы.
13. Шарт нөмірі және алу күні:
Меншік иесі: № ______ «__» _________ 20 __ ж.
Пайдаланушы: № ______ «__» _________ 20 __ ж.
14. Меншік иесінің түрі (астын сызыңыз):
1) заңды тұлға;
2) жеке тұлға;
15. Құжаттың түрі: (Заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеу туралы куәлігі, жеке куәлік, паспорт)

16. Серия и дата выдачи документа: № ___ "___" ______ 20___ г.
17. Наименования юридического лица: __________________________
18. Ф.И.О., дата рождения: ______ "___" ________ 20___ г. (для физических лиц)
19. РНН: _____________________________________________________
20. БИН/ИИН: _________________________________________________
21. Место пребывания: (Область, район, населенный пункт, улица,
номер дома, квартира) ______________________________________________
22. Номер телефона, факса и e-mail адрес: ____________________
23. Номер, дата и сумма сбора: № __ "__" ____ 20___ г. ___ тг.
Собственник гражданского воздушного судна:
________________________________    _______________________
(подпись руководителя)                 (Ф.И.О.)
М.П.                                    "___" ______ 20___ г.
Эксплуатант гражданского воздушного судна:
________________________________    ________________________
(подпись руководителя)                 (Ф.И.О.)
М.П.                                    "___" _____ 20___ г.
Приложение 7 к Правилам
государственной регистрации
гражданских воздушных судов
Республики Казахстан,
прав на них и сделок с ними,
а также форм документов,
удостоверяющих права на них
Форма
Государственный реестр гражданских
воздушных судов Республики Казахстан
1
2
3
4
Номер свидетельства
о государственной
регистрации
Дата
регистрации
Дата
перерегистрации
Тип воздушного
судна
5
6
7
8
Государственный и
регистрационный
опознавательные
знаки
Заводской
(серийный)
номер
Назначение
воздушного судна
Дата выпуска с завода
9
10
11
12
Собственник
воздушного
судна
Эксплуатант
воздушного
судна
Номер свидетельства
об исключении из
Государственного
реестра
Дата исключения
из Государственного
реестра
Приложение 8 к Правилам
государственной регистрации
гражданских воздушных судов
Республики Казахстан,
прав на них и сделок с ними,
а также форм документов,
удостоверяющих права на них
Форма
Председателю Комитета гражданской авиации
Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
_______________________________________
(Ф.И.О.)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу исключить воздушное судно ________________, принадлежащее
(тип воздушного судна)
собственнику ________________________________________________
эксплуатанту ________________________________________________
из Государственного реестра гражданских воздушных судов Республики
Казахстан и выдать на него Свидетельство об исключении.
Причина по которой воздушное судно исключается ______________
Данные о воздушном судне:
1. Тип гражданского воздушного судна: _______________________
2. Серийный (заводской) номер: ______________________________

16. Құжаттың сериясы және берілген күні: № _____ «__» _________ 20 __ ж.
17. Заңды тұлғаның атауы:
18. Т.А.Ә., туған күні: « » 20 ж. (жеке тұлғалар үшін)
19. СТН:
20. БИН/ЖИН:
21. Мекені: (Облыс, аудан, елді мекен, көшесі,үй нөмірі, пәтер)
22. Телефон, факс нөмірі және e-mail адресі:
23. Алым сомасы, нөмірі және күні: № ____ «__» ________ 20__ ж. _________ тг.
Азаматтық әуе кемесінің меншік иесі: ____________   ___________
(Басшы қолы)     (Т.А.Ә.)
М.О.                           № ______ «__» _________ 20 __ ж.
Азаматтық әуе кемесін пайдаланушы: ______________   ___________
(Басшы қолы)      (Т.А.Ә.)
М.О.                           № ______ «__» _________ 20 __ ж.
Қазақстан Республикасы азаматтық әуе
кемелерін, оларға арналған құқықтарды
және олармен жасалатын мәмілелерді,
сондай-ақ оларға арналған құқықтарды
куәландыратын құжаттар нысандарын
мемлекеттік тіркеу қағидалардың
7-қосымшасы
Нысан
Қазақстан Республикасы азаматтық әуе кемелерінің
мемлекеттік тізілімі
1
2
3
4
Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі
Тіркеу күні
Қайта тіркеу күні
Әуе кемесінің түрі
5
6
7
8
Мемлекеттік және тіркеу айырымдық белгілері
Зауыттық (сериялық) нөмірі
Әуе кемесінің қызметі
Зауыттан шығарылған күні
9
10
11
12
Әуе кемесінің меншік иесі
Әуе кемесін пайдаланушы
Мемлекеттік тізілімнен шығуы туралы куәлік нөмірі
Мемлекеттік тізілімнен шығарған күн
Қазақстан Республикасы азаматтық әуе
кемелерін, оларға арналған құқықтарды
және олармен жасалатын мәмілелерді,
сондай-ақ оларға арналған құқықтарды
куәландыратын құжаттар нысандарын
мемлекеттік тіркеу қағидалардың
8-қосымшасы
Нысан
Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрлігі
Азаматтық авиация комитетінің төрағасы
______________________________________
(Т.А.Ә.)
ӨТІНІШ
Меншік иесі: __________________________________________________
Пайдаланушы: __________________________________________________ тиесілі _______________________________________________ әуе кемесінің
әуе кемесінің түрі
Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелері тізілімінен шығаруыңызды және азаматтық әуе кемесін мемлекеттік тізілімнен шығуы туралы куәлік беруіңізді өтінемін.
Әуе кемесін шығару себебі: ____________________________________
Әуе кемесі туралы деректер:
1. Әуе кемесінің түрі: ________________________________________
2. Сериялық (зауыттық) нөмірі: ________________________________

3. Дата выпуска с завода: (день, месяц, год) ________________
4. Изготовитель (завод, государство): _______________________
5. Дата и место проведения последнего ремонта: ______________
6. Назначение воздушного судна: _____________________________
7. Остаток ресурса гражданского воздушного судна до ремонта:
(в часах, посадках, годах) ________________________________________
8. Кем и когда произведен технический осмотр или летное
испытание: ________________________________________________________
9. Место базирования: _______________________________________
10. Государство, в которое экспортируется воздушное судно: __
Собственник гражданского воздушного судна:
________________________________    _______________________
(подпись руководителя)                 (Ф.И.О.)
М.П.                                   "___" ______ 20___ г.
Эксплуатант гражданского воздушного судна:
________________________________    ________________________
(подпись руководителя)                 (Ф.И.О.)
М.П.                                   "___" _____ 20___ г.
Приложение 9 к Правилам
государственной регистрации
гражданских воздушных судов
Республики Казахстан,
прав на них и сделок с ними,
а также форм документов,
удостоверяющих права на них
Форма
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
КӨЛІК ЖӘНЕ КОММУНИКАЦИЯ МИНИСТРЛІГІ
АЗАМАТТЫҚ, АВИАЦИЯ КОМИТЕТІ
REPUBLIC OF KAZAKHSTAN
THE MINISTRY OF TRANSPORT AND COMMUNICATIONS
CIVIL AVIATION COMMITTEE
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ АЗАМАТТЫҚ ӘУЕ КЕМЕЛЕРІНІҢ МЕМЛЕКЕТТІК
ТІЗІЛІМІНЕН ШЫҒУЫ ТУРАЛЫ
КУӘЛІК
CERTIFICATE
OF CANCELLATION FROM THE STAТЕ REGISTER CIVIL AIRCRAFT
REPUBLIC OF KAZAKHSTAN
№
Осымен куәландырамыз, әуе кеме түрі _________________________
This confirm the following model aircraft type: _____________
Сериялық (зауыттық) нөмірі: _________________________________
Serial Number: ______________________________________________
Меншік иесi: ________________________________________________
Which belong to: ____________________________________________
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ АЗАМАТТЫҚ ӘУЕ КЕМЕЛЕРІНІҢ МЕМЛЕКЕТТІК TIЗIЛІMHEH ШЫҚТЫ.
WAS TAKEN THE STATE REGISTER CIVIL AIRCRAFT REPUBLIC OF KAZAKHSTAN OFF.
Төраға _______________________ (Аты-жөні, қолы)
Chairman _____________________ Signature, name
М.О.
Stamp
Берілген күні
Date of issue

3. Зауыттан шығарылған күні: (күні, айы, жылы) ________________
4. Шығарушы зауыт, мемлекет: __________________________________
5. Соңғы жөндеуден өткен күні және орны: ______________________
6. Азаматтық әуе кемесінің тағайындалуы: ______________________
7. Азаматтық әуе кемесінің жөндеуге дейінгі қалдық ресурсы: (сағат, қону, жыл) __________________________________________________
8. Кім және қашан техникалық тексеру немесе ұшу сынағын жүргізді: ___________________________________________________________
9. Әуе кеменің тұрақтау орны: _________________________________
10. Әуе кеменің экспортталған мемлекеті _______________________
Азаматтық әуе кемесінің меншік иесі: ____________   ___________
(Басшы қолы)     (Т.А.Ә.)
М.О.                            «__» _________________ 20 __ ж.
Азаматтық әуе кемесін пайдаланушы: _____________    _________________
(Басшы қолы)         (Т.А.Ә.)
М.О.                            «__» _________________ 20 __ ж.
Қазақстан Республикасы азаматтық әуе
кемелерін, оларға арналған құқықтарды
және олармен жасалатын мәмілелерді,
сондай-ақ оларға арналған құқықтарды
куәландыратын құжаттар нысандарын
мемлекеттік тіркеу қағидалардың
9-қосымшасы
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
КӨЛІК ЖӘНЕ КОММУНИКАЦИЯ МИНИСТРЛІГІ
АЗАМАТТЫҚ АВИАЦИЯ КОМИТЕТІ
REPUBLIC OF KAZAKHSTAN
THE MINISTRY OF TRANSPORT AND COMMUNICATIONS
CIVIL A VIA TION COMMITTEE
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ АЗАМАТТЫҚ ӘУЕ КЕМЕЛЕРІНІҢ
МЕМЛЕКЕТТІК ТІЗІЛІМНЕН ШЫҒУЫ ТУРАЛЫ
КУӘЛІК
CERTIFICATE
OF CANCELLATION FROM THE STA ТЕ REGISTER CIVIL
AIRCRAFT REPUBLIC OF KAZAKHSTAN
Осымен куәландырамыз, әуе кеме түрі: ________________________________
This confirm the following model aircraft type: _____________________
Сериялық (зауыттық) нөмірі: _________________________________________
Serial Number: ______________________________________________________
Меншік иесі: ________________________________________________________
Which belong to: ____________________________________________________
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ АЗАМАТТЫҚ ӘУЕ КЕМЕЛЕРІНІҢ МЕМЛЕКЕТТІК ТІЗІЛІМНЕН ШЫҚТЫ.
WAS TAKEN THE STATE REGISTER CIVIL AIRCRAFT REPUBLIC OF KAZAKHSTAN OFF.
Төраға ________________ (Аты-жөні, қолы)
Chairman                Signature, name
МО.
Stamp
Берілген күні
Date of issue