Об утверждении формы проверочного листа для объектов, осуществляющих эксплуатацию энергетического оборудования электрических станций, электрических и тепловых сетей, а также электрических и теплоиспользующих установок потребителей
Совместный приказ и.о. Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 15 февраля 2010 года № 37 и Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 18 февраля 2010 года № 76. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 февраля 2010 года № 6069. Утратил силу совместным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 14 декабря 2015 года № 717 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 828
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра энергетики РК от 14.12.2015 № 717 и Министра национальной экономики РК от 29.12.2015 № 828.
В соответствии с пунктом 2 статьи 38 Закона Республики Казахстан от 31 января 2006 года "О частном предпринимательстве" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемую форму проверочного листа для объектов, осуществляющих эксплуатацию энергетического оборудования электрических станций, электрических и тепловых сетей, а также электрических и теплоиспользующих установок потребителей.
2. Комитету по государственному энергетическому надзору Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан (Чирков В.Н.):
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа обеспечить его официальное опубликование;
3) обеспечить размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан.
3. Руководителям территориальных органов (инспекций) Комитета по государственному энергетическому надзору Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан организовать изучение и выполнение требований настоящего приказа.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан Турганова Д.Н.
5. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экономики и               И.о. Министра энергетики и
бюджетного планирования           минеральных ресурсов
Республики Казахстан              Республики Казахстан
_________________ Б. Султанов     _____________ Д. Турганов
Утверждена
совместным приказом
Министра экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан

Электр станцияларының, электр және жылу желілерінің энергетикалық жабдықтарын пайдалануды жүзеге асыратын объектілерді, сондай-ақ тұтынушылардың электр және жылу пайдаланушы қондырғыларын тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрінің м.а. 2010 жылғы 15 ақпандағы № 37 және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2010 жылғы 18 ақпандағы № 76 Бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 19 ақпанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6069 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 828 және Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 14 желтоқсандағы № 717 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 29.12.2015 № 828 және ҚР Энергетика министрінің 14.12.2015 № 717 бірлескен бұйрығымен.
«Жеке кәсіпкерлік туралы» Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 31 қаңтардағы Заңы 38-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған электр станцияларының, электр және жылу желілерінің энергетикалық жабдықтарын пайдалануды жүзеге асыратын объектілерді, сондай-ақ тұтынушылардың электр және жылу пайдаланушы қондырғыларын тексеру парақтарының нысандары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің Мемлекеттік энергетикалық қадағалау комитеті (Чирков В.Н.):
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден кейін оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі Мемлекеттік энергетикалық қадағалау комитетінің аумақтық органдарының (инспекцияларының) басшылары осы бұйрықтың талаптарының орындалуы мен зерттеуді ұйымдастырсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар вице-министрі Д.Н. Тұрғановқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
6. Осы бұйрық оның бірінші ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика және минералдық
ресурстар министрінің
міндетін атқарушы
___________ Д.Тұрғанов
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрі
____________ Б.Сұлтанов
Қазақстан Республикасы Энергетика
және минералдық ресурстар министрінің
міндетін атқарушы 2010 жылғы
15 ақпандағы № 37 және
Қазақстан Республикасы Экономика
бюджеттік жоспарлау министрінің

от 18 февраля 2010 года № 76
И.о. Министра энергетики и
минеральных ресурсов
Республики Казахстан
от 15 февраля 2010 года № 37
Форма
Проверочный лист
объектов, осуществляющих эксплуатацию энергетического
оборудования электрических станций, электрических и тепловых
сетей, а также электрических и теплоиспользующих установок потребителей
Объект _____________________________________________________________
(юридическое лицо/индивидуальный предприниматель,
____________________________________________________________________
наименование, адрес, телефон)
Лица, участвующие в проверке:
Ответственное лицо (руководитель или его доверенный сотрудник)_______
_____________________________________________________________________
(должность Ф.И.О.)
Должностное лицо территориального органа (инспекции)_________________
_____________________________________________________________________
(занимаемая должность, Ф.И.О.)
п/п
Объем проверки
Результат
проверки
(удовл./неудовл.)
Замечания
1
2
4
5
1.
Выполнение организационных
мероприятий при эксплуатации
электрического оборудования,
электрических и тепловых
сетей, установок потребителей
для обеспечения безопасности
жизни и здоровья человека и
окружающей среды
2.
Соответствие показателей
качества электрической
энергии на выводах приемников
электрической энергии у
потребителей установленным
нормам
3.
Проверка качества
электрической энергии:
максимальное отклонение
рабочего напряжения от
номинального значения;
отклонение частоты
напряжения;
допустимая длительность
повышения напряжения
промышленной частоты
напряжения
4.
Проверка параметров тепловой
энергии для отопления и
горячего водоснабжения
магистральных и
распределительных
трубопроводов на соответствие
поддерживаемому
температурному графику,
показателям безопасных и
качественных характеристик
сетевой воды
5.
Соблюдение требований
технических условий по
качеству электрической и
тепловой энергии
6.
Выполнение требований,
установленных к электрической
энергии при проектировании и
эксплуатации электрических
сетей в соответствии с
Законом Республики Казахстан
"Об электроэнергетике" и
техническими регламентами
7.
Соответствие техническим
требованиям оборудования
электрических станций,
электрических и тепловых
сетей, установок
потребителей, предназначенных
для производства, передачи и
потребления электрической и
тепловой энергии,
установленных техническими
регламентами
8.
Проверка рационального и
экономного использования,
оптимизации режимов
производства, передачи,
потребления электрической и
тепловой энергии
9.
Эксплуатация и техническое
состояние энергетического
оборудования:
электрических станций;
электрических и тепловых
сетей;
электрических и
теплоиспользующих установок
потребителей
10.
Готовность электрических
станций, электрических и
тепловых сетей к работе в
осенне-зимних условиях
11.
Выполнение технических
требований нормативных
правовых актов Республики
Казахстан в сфере
электроэнергетики
12.
Соответствие
электротехнического
оборудования и материалов
требованиям, обеспечивающим
безопасность для жизни и
здоровья человека и
окружающей среды
13.
Соответствие требованиям,
установленным техническими
регламентами, и в случаях,
предусмотренных
законодательством Республики
Казахстан электротехнического
оборудования и материалов,
производимым в Республике
Казахстан и ввозимым на ее
территорию
14.
Наличие документа в сфере
подтверждения соответствия
при вводе в эксплуатацию
оборудования электрических
станций, электрических и
тепловых сетей, установок
потребителей, подлежащих
подтверждению соответствия
требованиям, предъявляемым
техническими регламентами
15.
Соблюдение нормативов
расходов топливно-
энергетических ресурсов
16.
Соответствие
квалификационным требованиям
и лицензируемым видам
деятельности
Дата окончания проверки ____________________
Должностные лица территориального органа (инспекции):
________________________________ ____________ __________________
(должность)                    (подпись)       (Ф.И.О.)
________________________________ ____________ __________________
(должность)                    (подпись)       (Ф.И.О.)
Руководитель объекта (доверенное лицо):
____________________________________________ ___________________
(Ф.И.О., должность)                          (подпись)

2010 жылғы 18 ақпандағы № 76
бірлескен бұйрығымен бекітілген
Нысан
Электр станцияларының, электр және жылу желілерінің
энергетикалық жабдықтарын пайдалануды жүзеге асыратын
объектілерді, сондай-ақ тұтынушылардың электр және жылу
пайдаланушы қондырғыларын тексеру парағы
Объект _________________________________________________________________
(заңды тұлға/жеке кәсіпкер,
_________________________________________________________________
атауы, мекенжайы, телефоны)
Тексеруге қатысатын тұлғалар:
Жауапты тұлға (басшы немесе сенім білдірілген
қызметкері) _____________________________________________________
(лауазымы Т.А.Ә.)
Аумақтық органның (инспекцияның) лауазымды тұлғасы
_________________________________________________________________
(атқаратын лауазымы Т.А.Ә.)
№ р/с
Тексеру көлемі
Тексеру нәтижесі (қанағаттанарлық/қанағаттанғысыз)
Ескертулер
1
2
3
4
1
Электр жабдықтарын, электр және жылу желілерін, адам өмірі мен денсаулығына және қоршаған ортаға қауіпсіздігін қамтамасыз ету үшін тұтынушылардың қондырғыларын пайдалану кезінде ұйымдық іс-шараларды орындау
2
Белгіленген нормаларға тұтынушылардың электр энергиясы қабылдағыштарының шықпаларындағы электр энергиясының сапа көрсеткіштерінің сәйкестігі
3
Электр энергиясының сапасын тексеру:
жұмыс кернеуінің атаулы мәннен ең жоғары ауытқуы;
кернеу жиілігінің ауытқуы;
кернеудің өнеркәсіптік жиілігінің кернеуді арттырудың рұқсат етілетін ұзақтығы
4
Жылыту мен магистралдық және тарату құбырларын ыстық сумен жабдықтауға арналған жылу энергиясы параметрлерінің ұстап тұратын температуралық кестеге, желілік судың қауіпсіз және сапалық сипаттамаларының көрсеткіштеріне сәйкестігін тексеру
5
Электр және жылу энергиясының сапасы бойынша техникалық ереже талаптарын сақтау
6
«Электр энергетикасы туралы» Қазақстан Республикасының Заңына және техникалық регламенттерге сәйкес электр желілерін жобалау және пайдалану кезінде электр энергиясына белгіленген талаптарды орындау
7
Техникалық регламенттермен белгіленген электр және жылу энергиясын өндіруге, беру мен тұтынуға арналған тұтынушылардың қондырғыларының, электр және жылу желілерінің, электр станциялары жабдықтарының техникалық талаптарға сәйкестігі
8
Электр және жылу энергиясын өндіру, беру, тұтыну режимдерін оңтайландыруды, ұтымды және үнемді пайдалануды тексеру
9
Энергетикалық жабдықтарды пайдалану және техникалық жағдайы:
электр станцияларының;
электр және жылу желілерінің;
тұтынушылардың электр және жылу пайдаланушы қондырғыларының
10
Күзгі-қысқы жағдайларда жұмыс істеуге электр станцияларының, электр және жылу желілерінің дайындығы
11
Электр энергетикасы саласында Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің техникалық талаптарын орындау
12
Электр-техникалық жабдықтар мен материалдардың адам өмірі мен денсаулығына және қоршаған ортаға қауіпсіздігін қамтамасыз ететін талаптарға сәйкестігі
13
Қазақстан Республикасында өндірілген және оның аумағына әкелінген электр-техникалық жабдықтар мен материалдардың техникалық регламенттермен белгіленген және Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген жағдайларда талаптарға сәйкестігі
14
Техникалық регламенттермен ұсынылатын, талаптарға сәйкестігі расталуға жататын электр станцияларының, электр және жылу желілерінің жабдықтарын, тұтынушылардың қондырғыларын пайдалануға беру кезінде сәйкестікті растау саласында құжаттың болуы
15
Отын-энергетика ресурстарының шығыс нормативтерін сақтау
16
Біліктілік талаптары мен лицензияланатын қызмет түрлеріне сәйкестігі
Тексерудің аяқталған күні ___________________
Аумақтық органның (инспекцияның) лауазымды тұлғасы:
________________________________ ____________ __________________
(лауазымы)                    (қолы)         (Т.А.Ә.)
________________________________ ____________ __________________
(лауазымы)                    (қолы)         (Т.А.Ә.)
Объектінің басшысы (сенім білдірілген тұлға):
____________________________________________ ___________________
(Т.А.Ә., лауазымы)                          (қолы)