О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам рынка ценных бумаг
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 1 февраля 2010 года № 9. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 марта 2010 года № 6099. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 октября 2014 года № 196
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 196.
В целях совершенствования нормативных правовых актов Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести изменения и дополнения в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам рынка ценных бумаг согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Хаджиева М.Ж.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Национального Банка Республики Казахстан и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Алдамберген А.У.
Председатель                               Е. Бахмутова
Приложение
к постановлению Правления Агентства
Республики Казахстан по
регулированию и надзору финансового
рынка и финансовых организаций
от 1 февраля 2010 года № 9
Перечень изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые
нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам
рынка ценных бумаг
Внести в нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам рынка ценных бумаг следующие изменения и дополнения:

Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бағалы қағаздар нарығының мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 1 ақпандағы N 9 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 3 наурызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6099 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 22 қазандағы 196 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.10.2014 № 196 (қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бағалы қағаздар нарығының мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (М.Ж. Хаджиева):
1) Заң департаментiмен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он күндiк мерзiмде оны Агенттiктiң мүдделi бөлiмшелерiне, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, «Қазақстан қаржыгерлерiнiң қауымдастығы» заңды тұлғалар бiрлестiгiне мәлімет үшін жеткізсін.
4. Агенттік Төрайымының қызметі (А.Ә. Кенже) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары А.Ө. Алдамбергенге жүктелсін.
Төрайым                                     Е. Бахмутова
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының 2010 жылғы
1 ақпандағы № 9 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бағалы қағаздар нарығының мәселелері бойынша енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың тізбесі
Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығының мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:

1. Утратил силу постановлением Правления Национального банка РК от 27.07.2012 № 224 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 21.09.2012 № 298.
3. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 85 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. В постановление Правления Агентства от 28 мая 2005 года № 165 "Об утверждении Правил представления отчета о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов управляющими инвестиционным портфелем" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3700):
в Правилах представления отчета о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов управляющим инвестиционным портфелем, утвержденных указанным постановлением:
абзац второй пункта 2 после цифры "3" дополнить знаком препинания и цифрой ", 4";
дополнить приложением 4 согласно приложению 3 к настоящему Перечню.
Приложение 1
к Перечню дополнений и изменений, которые
вносятся в некоторые нормативные правовые
акты Республики Казахстан по вопросам
рынка ценных бумаг
Сноска. Приложение 1 утратило силу постановлением Правления Национального банка РК от 27.07.2012 № 224 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к Перечню дополнений и изменений, которые
вносятся в некоторые нормативные правовые
акты Республики Казахстан по вопросам
рынка ценных бумаг
Сноска. Приложение 2 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 85 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к Перечню дополнений и изменений, которые
вносятся в некоторые нормативные правовые
акты Республики Казахстан по вопросам
рынка ценных бумаг
"Приложение 4
к Правилам представления отчета о
совершенных сделках по инвестированию
активов клиентов и собственных активов
управляющим инвестиционным портфелем
ОТЧЕТ
о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и
собственных активов (наименование управляющего инвестиционным
портфелем в родительном падеже) с аффилиированными лицами
за период с ____________ по ________________
Вид
активов
(СА/КА)1
Наимено-
вание
клиента
Признак
аффилии-
рованнос-
ти
клиента2
Дата
заклю-
чения
сделки3
Рынок4
Вид
сделки5
Наиме-
нова-
ние
контр-
парт-
нера
по
сделке6
Признак
аффили-
ирован-
ности
контр-
парт-
нера7
продолжение таблицы
Параметры финансового инструмента
Вид
финансо-
вого
инстру-
мента
Наимено-
вание
эмитен-
та, вы-
пустив-
шего
(предос-
тавивше-
го)
финансо-
вый
инстру-
мент
Нацио-
нальный
идентифи-
кационный
номер8
Цена за
одну
единицу8
Объем
сделки8
(штук)
Сумма
сделки9
(тенге)
Дата
оконча-
ния
договора
банков-
ского
вклада10
Примеча-
ние
Примечания к заполнению Отчета о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов с аффилиированными лицами:
* Заполняется и представляется в уполномоченный орган в отношении активов закрытых паевых инвестиционных фондов рискового инвестирования.

1. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.07.27 № 224 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.09.21  № 298(мемлекеттік тiркеуден өткiзiлген күннен бастап күшiне енедi) Қаулысымен.
3. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2012.02.24 № 85 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
4. Агенттік Басқармасының «Клиенттер мен инвестициялық портфельді басқарушылардың меншікті активтерін инвестициялау туралы жасалған мәмілелердің есебін ұсыну жөніндегі ережені бекіту туралы» 2005 жылғы 28 мамырдағы № 165 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3700 тіркелген):
көрсетілген қаулымен бекітілген Клиенттер мен инвестициялық портфельді басқарушылардың меншікті активтерін инвестициялау туралы жасалған мәмілелердің есебін ұсыну жөніндегі ережесінде:
2-тармақтың екінші абзацы «3» деген цифрдан кейін «, 4» деген тыныс белгісімен және цифрмен толықтырылсын;
осы Тізбенің 3-қосымшасына сәйкес 4-қосымшамен толықтырылсын.
Қазақстан Республикасының кейбір
нормативтік құқықтық актілеріне
бағалы қағаздар нарығының мәселелері
бойынша енгізілетін өзгерістер мен
толықтырулардың Тізбесіне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаның күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.07.27 № 224 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының кейбір
нормативтік құқықтық актілеріне
бағалы қағаздар нарығының мәселелері
бойынша енгізілетін өзгерістер мен
толықтырулардың Тізбесіне
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаның күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2012.02.24 № 85 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының кейбір
нормативтік құқықтық актілеріне
бағалы қағаздар нарығының мәселелері
бойынша енгізілетін өзгерістер мен
толықтырулардың Тізбесіне
3-қосымша
«Қазақстан Республикасының бағалы
қағаздар рыногында брокерлiк және
дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға
лицензиялары бар ұйымдардың есеп
беру ережесiне 4-қосымша
___________ бастап __________________ кезең аралығында
__________________________________________________________
(инвестициялық портфельді басқарушының ілік септіктегі атауы)
клиент активтері мен меншікті активтерін инвестициялау бойынша аффилиирленген тұлғаларымен жасалған мәмілелер туралы
ЕСЕБІ
Активтердің түрі (СА/КА)1
Клиенттің атауы
Клиенттің аффилиирленгендігінің белгісі2
Мәмілені жасасу  күні3
Нарық4
Мәміле түрі5
Мәміле бойынша қарсы серіктестің атауы6
Қарсы әріптестің аффилиирленгендігінің белгісі7
кестенің жалғасы
Қаржы құралының параметрлері
Қаржы құралының түрі
Қаржы құралын шығарған (ұсынған) эмитенттің атауы
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі8
Бір бірлігінің бағасы 8
Мәміленің көлемі 8 (дана)
Мәміле сомасы9 (теңге)
Банктік салым шартының аяқталу күні
Ескерту
Аффилиирленген тұлғаларымен жасалған мәмілелер туралы есепті толтыруға ескерту:
* Тәуекелді инвестициялаудың жабық инвестициялық пай қорларына қатысты толтырылады және уәкілетті органға беріледі.

1 Указываются собственные или клиентские активы управляющего инвестиционным портфелем. В случае, если сделка заключена за счет клиентских активов, заполняются столбцы 2 и 3.
2 Указывается признак, в соответствии с которым клиент признается по отношению к управляющему инвестиционным портфелем аффилиированным лицом в соответствии со статьей 64 Закона Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах".
3 Указывается дата совершения сделки в формате "дата/месяц/год".
4 Указывается наименование фондовой биржи, в торговой системе которой осуществлена сделка, и страна ее резидентства в формате "наименование фондовой биржи/страна" либо то, что сделка совершена не на фондовой бирже в формате "неорганизованный рынок", либо "на международном рынке".
5 Указывается вид сделки (покупка, продажа, операции открытия и закрытия "репо", заключение договора банковского вклада и иные сделки.) По операциям "репо" также указывается вид операций "репо": прямое или обратное "репо". По сделкам, заключенным в торговой системе фондовой биржи, в столбце "Примечание" указывается метод заключения сделки.
6 Используется символ "В" в случае, если организация обладающая лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, выступала в качестве брокера (с указанием лица в интересах которого выступал брокер) и символ "D" в случае, если организация, обладающая лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, выступала в качестве дилера. В случае открытия банковского вклада указывается наименование банка.
7 Указывается признак, в соответствии с которым контрпартнер признается по отношению к управляющему инвестиционным портфелем аффилиированным лицом в соответствии со статьей 64 Закона Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах".
8 Столбцы 11, 12 и 13 заполняются для сделок по покупке, продаже, погашению, операции обратного "репо" - открытие/закрытие.
9 Указывается сумма без учета расходов, связанных с исполнением сделки (покупка, продажа, погашение, операция обратного "репо" - открытие/закрытие и прочее), с учетом накопленного вознаграждения (открытие банковского вклада) с точностью до двух знаков после запятой.
10 Указывается дата окончания договора банковского вклада в формате "дата/месяц/год"."

1 Инвестициялық портфельді басқарушының меншікті немесе клиент активтері көрсетіледі. Егер мәміле клиент активтері есебінен жасалған жағдайда, 2 және 3-бағаналар толтырылады.
2 «Акционерлік қоғамдар туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 13 мамырдағы Заңының 64-бабына сәйкес клиент инвестициялық портфельді басқарушыға қатысты аффилиирленген тұлға болып танылатын сәйкес белгі көрсетіледі.
3 «Күні/айы/жылы» форматында мәміленің жасалған күні көрсетіледі.
4 Мәміле сауда жүйесінде жасалған қор биржасының атауы және «қор биржасының атауы/елі» форматында оның резиденттік елі не мәміле «ұйымдастырылмаған нарық» форматында қор биржасында жасалмағаны не «халықаралық нарықта» жасалғаны көрсетіледі.
5 Мәміленің түрі көрсетіледі (сатып алу, сату, «репо» ашылу және жабылу операциясы, банктік салым шартын жасасу және өзге мәмілелер). «Репо» операциялары бойынша сонымен қатар «репо» операцияларының түрі көрсетіледі: тікелей немесе кері «репо». Қор биржасының сауда-саттық жүйесінде жасалған мәмілелер бойынша «Ескерту» деген бағанада мәмілені жасау әдісі көрсетіледі.
6 Бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйым брокер ретінде болған (брокер мүддесінде әрекет еткен тұлғаны көрсетіп) жағдайда, «В» символы қолданылады және бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйым дилер ретінде болған жағдайда "D" символы қолданылады. Банктік салым ашылған жағдайда, банктің атауы көрсетіледі.
7 «Акционерлік қоғамдар туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 13 мамырдағы Заңының 64-бабына сәйкес қарсы серіктес инвестициялық портфельді басқарушыға қатысты аффилиирленген тұлға болып танылатын сәйкес белгі көрсетіледі.
8 8, 9 және 10-бағаналар сатып алу, сату, өтеу, кері «репо» операциясы - ашылуы/жабылуы бойынша мәмілелер үшін толтырылады.
9 Мәмілелер жасауға байланысты шығыстарды ескермей (сатып алу, сату, өтеу, кері «репо» операциясы - ашылуы/жабылуы және өзге), жиналған сыйақыны ескеріп (банктік салымды ашу), үтірден кейін екі белгіге дейін нақты беріп, сома көрсетіледі.
10 «Күні/айы/жылы» форматында банктік салым шартының аяқталу күні көрсетіледі.».