Об утверждении Правил контроля за уплатой налога на добавленную стоимость по выставочно-ярмарочной торговле
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 июля 2010 года № 352. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 августа 2010 года № 6364. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 2 мая 2012 года № 229
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов РК от 02.05.2012 № 229 (вводится в действие с 01.01.2012).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 3.
В соответствии с пунктом 4 статьи 276-18 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила контроля за уплатой налога на добавленную стоимость по выставочно-ярмарочной торговле.
2. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в средствах массовой информации.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 июля 2010 года.
Министр                                    Б. Жамишев
Утверждены приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 июля 2010 года № 352
Правила контроля за уплатой налога на добавленную
стоимость по выставочно-ярмарочной торговле
1. Правила контроля за уплатой налога на добавленную стоимость по выставочно-ярмарочной торговле (далее - Правила) предусматривают порядок контроля за уплатой налога на добавленную стоимость (далее - НДС) по выставочно-ярмарочной торговле товаров, ввезенных на территорию Республики Казахстан с территории другого государства-члена таможенного союза.
2. Действие Правил не распространяется на организацию и проведение выставок, которые не предусматривают реализацию товаров (предметов), демонстрируемых на данных выставках.
3. Организатором выставочно-ярмарочной торговли является уполномоченный орган или местный исполнительный орган города республиканского значения, столицы, районов (городов областного значения), а также субъект торговой деятельности, являющийся налогоплательщиком Республики Казахстан (далее - организатор).
В случае, если организаторами выставочно-ярмарочной торговли являются несколько лиц, то данные лица принимают решение о назначении одного из них организатором, ответственного за осуществление выставочно-ярмарочной торговли в целях налогообложения.

Көрме-жәрмеңкелік сауда бойынша қосылған құн салығын төлеуге бақылау жүргізу ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 16 шілдедегі № 352 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 2 тамызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6364 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 2 мамырдағы № 229 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2012.05.02 № 229 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз.
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 276-18-бабы4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН.
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Көрме-жәрмеңкелік сауда бойынша қосылған құн салығын төлеуге бақылау жүргізу ережелері бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (Д.Е. Ерғожин) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркелуін және оны кейіннен бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі және 2010 жылғы 1 шілдеден бастап туындайтын қатынастарға қолданылады.
Министр                                    Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 16 шілдедегі
№ 352 бұйрығымен бекітілген
Көрме-жәрмеңкелік сауда бойынша қосылған құн салығын төлеуге бақылау жүргізу ережелері
1. Көрме-жәрмеңкелік сауда бойынша қосылған құн салығын төлеуге бақылау жүргізу ережелері (бұдан әрі - Ереже) кеден одағына мүше басқа мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген көрме-жәрмеңкелік сауда бойынша тауарлар бойынша қосылған құн салығын (бұдан әрі - ҚҚС) төлеуге бақылау жүргізуді көздейді.
2. Ережелердің әрекеті осы көрмелерде қойылатын тауарларды (заттарды) өткізуді көздемейтін көрмелерді ұйымдастыру мен өткізуге қолданылмайды.
3. Көрме-жәрмеңкелік сауданы ұйымдастырушы (бұдан әрі ұйымдастырушы) болып уәкілетті орган немесе республикалық маңызы бар қала, астана, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының салық төлеушісі болып табылатын сауда қызметінің субъектісі болып табылады.
Егер көрме-жәрмеңкелік сауданы ұйымдастырушылар бірнеше адам болып табылған жағдайда, онда осы адамдар оның біреуін салық салу мақсатында көрме-жәрмеңкелік сауданы жүзеге асыруға жауапты ұйымдастырушы етіп тағайындау туралы шешім қабылдайды.

4. Организатор письменно уведомляет о проведении выставочно-ярмарочной торговли налоговый орган по месту нахождения за десять рабочих дней до начала ее проведения по форме согласно приложению 1 к Правилам со списком участников торговли из государств-членов таможенного союза.
При этом уведомление о проведении выставочно-ярмарочной торговли содержит сведения:
наименование организатора выставки (ярмарки), регистрационный номер налогоплательщика, при наличии индивидуальный идентификационный номер (бизнес - идентификационный номер) (далее - РНН/ИИН (БИН));
о месте проведения выставочно-ярмарочной торговли;
о сроке проведения выставочно-ярмарочной торговли с указанием даты начала и завершения;
о государстве-члене таможенного союза, с территории которого произведен ввоз товаров для выставочно-ярмарочной торговли;
список участников выставочно-ярмарочной торговли из государств-членов таможенного союза и список с наименованием ввезенных товаров (далее - список).
При этом список содержит следующие сведения:
1) наименование участников выставочно-ярмарочной торговли из государств-членов таможенного союза;
2) ИНН/КПП - идентификационный номер налогоплательщика/код причины постановки на учет - участника выставки (ярмарки) из Российской Федерации;
3) УНП - учетный номер плательщика - участника выставки (ярмарки) из Республики Беларусь;
4) наименование, количество и стоимость товара, ввозимого участником выставочно-ярмарочной торговли из государства-члена таможенного союза;
5) сумма НДС, подлежащего уплате в бюджет по товарам, ввозимым участником выставочно-ярмарочной торговли - налогоплательщиком (плательщиком) государства-члена таможенного союза.
К уведомлению о проведении выставочно-ярмарочной торговли прилагаются:
1) копии документов, заверенные подписями руководителя и главного бухгалтера (при его наличии), а также печатью организатора (при наличии):
решение организатора (организаторов) выставочно-ярмарочной торговли о проведении такой выставки и/или ярмарки с указанием ее цели и назначения;
решение организаторов выставочно-ярмарочной торговли о назначении организатора;
2) нотариально засвидетельствованная копия договора аренды (купли-продажи) недвижимого имущества или свидетельства о регистрации прав на недвижимое имущество либо иной документ, предусмотренный законодательством Республики Казахстан, подтверждающий право пользования и (или) владения и (или) распоряжения недвижимым имуществом в целях проведения выставочно-ярмарочной торговли;
3) документ, подтверждающий согласование времени и места проведения  выставочно-ярмарочной торговли с местным исполнительным органом соответствующей территории.
Внесение изменений и дополнений в уведомление о проведении выставочно-ярмарочной торговли производится организатором путем отзыва ранее представленного уведомления с одновременным представлением нового уведомления.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 25.02.2011 № 103 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникающие с 01.01.2011).

4. Ұйымдастырушы көрме-жәрмеңкелік сауданы өткізу туралы оны өткізуді бастағанға дейін он жұмыс күнінен бұрын кеден одағына мүше мемлекеттен қатысушылар тізімімен, осы Ережелерге 1-қосымшаға сәйкес нысанда орналасқан орны бойынша салық органына жазбаша түрде хабарлайды.
Бұл ретте көрме-жәрмеңкелік сауданы өткізу туралы хабарламада мынадай мәліметтердің болуы тиіс:
көрмені (жәрмеңкені) ұйымдастырушының атауы, салық төлеушінің тіркеу нөмірі, егер бар болған жағдайда жеке идентификациялық нөмірі (бизнес-идентификациялық нөмірі) (бұдан әрі - СТН/БСН(ЖСН));
көрме-жәрмеңкелік сауданы өткізу орны туралы;
көрме-жәрмеңкелік сауданың басталу және аяқталу күндерін көрсетумен, өткізу мерзімі туралы;
аумағынан тауарларды көрме-жәрмеңкелік сауда үшін әкелу жүргізілген кеден одағына мүше мемлекет туралы;
кеден одағына мүше мемлекеттерден көрме-жәрмеңкелік саудаға қатысушылардың тізімі және әкелінген тауарлардың атауымен тізім.
Бұл ретте кеден одағына мүше мемлекеттерден қатысушылардың тізімінде мынадай мәліметтердің болуы тиіс:
1) кеден одағына мүше мемлекеттерден қатысушылардың атауы;
2) ССН/ЕСК - көрмеге (жәрмеңкеге) Ресей Федерациясынан қатысушы - салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі/есепке қою себебінің коды;
3) СЕН - көрмеге (жәрмеңкеге) Беларусь Республикасынан қатысушы - салық төлеушінің есептік нөмірі;
4) кеден одағына мүше мемлекеттен көрме-жәрмеңкелік саудаға қатысушының әкелетін тауардың атауы, саны және құны;
5) кеден одағына мүше мемлекеттен көрме-жәрмеңкелік саудаға қатысушы - салық төлеуші (төлеуші) әкелетін тауарлар бойынша бюджетке төлеуі тиіс бойынша қосылған құн салығының сомасы.
Көрме-жәрмеңкелік сауданы өткізу туралы хабарламаға мыналар қоса беріледі:
1) басшы мен бас бухгалтердің (болған жағдайда) қолдарымен, сонымен қатар ұйымдастырушының мөрімен куәландырылған (болған жағдайда) мынадай құжаттардың көшірмелері:
көрме-жәрмеңкелік сауданы ұйымдастырушының (ұйымдастырушылардың) оны мақсаты мен нысанасын көрсетумен, осындай көрме және/немесе жәрмеңкені өткізу туралы шешімі;
көрме-жәрмеңкелік сауданы ұйымдастырушылардың ұйымдастырушыны тағайындау туралы шешімі;
2) жалға алу (сатып алу-сату) келісім-шартының нотариалды куәландырылған көшірмесі немесе жылжымайтын мүлікке құқығын тіркеу куәлігі ия болмаса Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген, көрме-жәрмеңкелік сауданы өткізу мақсатында жылжымайтын мүлікке пайдалану құқығын және (немесе) иелік ету және (немесе) билік етуін растайтын өзге де құжаттар;
3) тиісті аумақтың жергілікті атқарушы органымен көрме-жәрмеңкелік сауда өткізу уақыты мен орнын келісуін растайтын құжат.
Көрме-жәрмеңкелік сауданы өткізу туралы хабарламаға өзгерістер мен толықтырулар енгізуді ұйымдастырушы бұрын берілген хабарламаны қайтарып алу жолымен бір уақытта жаңа хабарламаны берумен жүргізіледі.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2011.02.25 № 103 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.

5. Налоговые органы производят осмотр товаров, предназначенных для реализации в выставочно-ярмарочной торговле, места проведения выставочно-ярмарочной торговли.
6. При приобретении налогоплательщиком Республики Казахстан на выставочно-ярмарочной торговле товаров, ранее импортированных на территорию Республики Казахстан с территории государства-члена таможенного союза, по которым не был уплачен НДС, уплата НДС осуществляется собственником товаров при наличии договора (контракта) купли-продажи товара с участником выставочно-ярмарочной торговли - налогоплательщиком (плательщиком) государства-члена таможенного союза.
При этом один экземпляр договора (контракта) купли-продажи товара, указанного в настоящем пункте, участником выставочно-ярмарочной торговли - налогоплательщиком (плательщиком) государства-члена таможенного союза передается организатору.
7. При отсутствии договора (контракта) на куплю-продажу товаров с налогоплательщиком Республики Казахстан, уплата НДС по таким товарам осуществляется организатором выставочно-ярмарочной торговли.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 25.02.2011 № 103 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникающие с 01.01.2011).
8. По завершении выставочно-ярмарочной торговли организатором выставочно-ярмарочной торговли представляется в налоговый орган по месту нахождения отчет о проведении выставочно-ярмарочной торговли по форме согласно приложению 2 к Правилам (далее - отчет) не позднее 20 числа месяца, следующего за месяцем завершения выставочно-ярмарочной торговли.
9. Отчет, представляемый организатором в налоговый орган, содержит следующие сведения:
1) наименование организатора выставки (ярмарки), его РНН/ИИН (БИН);
2) о месте проведения выставочно-ярмарочной торговли;
3) о сроке проведения выставочно-ярмарочной торговли с указанием даты начала и завершения;
3-1) о государстве-члене таможенного союза, с территории которого произведен ввоз товаров для выставочно-ярмарочной торговли;
3-2) общая стоимость реализованных товаров и сумма НДС подлежащая уплате;
4) результаты выставочно-ярмарочной торговли с указанием следующей информации:
наименования участников выставочно-ярмарочной торговли из государств-членов таможенного союза;
ИНН/КПП - идентификационный номер налогоплательщика/код причины постановки на учет - участника выставки (ярмарки) из Российской Федерации;
УНП - учетный номер плательщика - участника выставки (ярмарки) из Республики Беларусь;
наименование, количество и стоимость товара, ввезенного участником выставочно-ярмарочной торговли из государства-члена таможенного союза;
наименование, количество и стоимость товара, сумма НДС и реквизиты покупателя налогоплательщика Республики Казахстан по реализованному товару согласно договору (контракту) купли-продажи с участником выставочно-ярмарочной торговли - налогоплательщиком (плательщиком) государства-члена таможенного союза;
наименование, количество и стоимость товара, вывезенного участником выставочно-ярмарочной торговли - налогоплательщиком (плательщиком) государства-члена таможенного союза после завершения выставки (ярмарки);
наименование, количество и стоимость товара, сумма НДС, подлежащая уплате организатором, по товару, реализованному в выставочно-ярмарочной торговле, в случае отсутствия договора (контракта) купли-продажи с участником выставочно-ярмарочной торговли налогоплательщиком (плательщиком) государства-члена таможенного союза;
сумма НДС, уплаченного в бюджет по товарам, ввозимым участником выставочно-ярмарочной торговли - налогоплательщиком (плательщиком) государства-члена таможенного союза.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 25.02.2011 № 103 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникающие с 01.01.2011).

5. Салық органдары көрме-жәрмеңкелік саудада өткізуге арналған тауарларды тексеру жүргізуге, көрме-жәрмеңкелік саудада өткізу орнын қарайды.
6. Кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан бұрын-алдын Қазақстан Республикасының аумағына импорттаған, олар бойынша қосылған құн салығын төленген тауарларды Қазақстан Республикасының салық төлеушісі көрме-жәрмеңкелік саудада сатып алған жағдайда, кеден одағына мүше мемлекеттен көрме-жәрмеңкелік саудаға қатысушы - салық төлеушімен (төлеушімен) сатып алу-сатуға шарт (келісім-шарт) болған кезде, қосылған құн салығын тауарлардың меншік иесі төлейді.
Бұл ретте осы тармақта көрсетілген тауардың кеден одағына мүше мемлекеттен көрме-жәрмеңкелік саудаға қатысушы - салық төлеушімен (төлеушімен) сатып алу-сатуға шартының (келісім-шартының) бір данасы Ұйымдастырушыға беріледі.
7. Қазақстан Республикасы салық төлеушісі тауарлардың сатып алу-сатуға шартының (келісім-шартының) болмаған кезінде мұндай тауарлар бойынша қосылған құн салығын төлеуді көрме-жәрмеңкелік сауданы ұйымдастырушы жүзеге асырады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2011.02.25 № 103 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
8. Көрме-жәрмеңкелік сауда аяқталған соң ұйымдастырушы осы Ережелерге 2-қосымшаға сәйкес нысанда орналасқан орны бойынша салық органына көрме-жәрмеңкелік сауданы аяқтау айынан кейінгі айдың 20 күнінен кешіктірмей көрме-жәрмеңкелік сауданы өткізгені туралы есепті (бұдан әрі - есеп) табыс етеді.
9. Салық органына ұйымдастырушы табыс ететін есепте мынадай мәліметтер болуы тиіс:
1) көрмені (жәрмеңкені) ұйымдастырушының атауы, оның СТН-і (БСН/ЖСН);
2) көрме-жәрмеңкелік сауданы өткізу орны туралы;
3) көрме-жәрмеңкелік сауданың басталу және аяқталу күндерін көрсетумен, өткізу мерзімі туралы;
3-1) аумағынан тауарларды көрме-жәрмеңкелік сауда үшін әкелу жүргізілген кеден одағына мүше мемлекет туралы;
3-2) сатылған тауарлардың жалпы құны мен төлеуге тиіс ҚҚС сомасы;
4) келесі мәліметтермен көрме-жәрмеңкелік сауданың нәтижесі:
- кеден одағына мүше мемлекеттерден көрме-жәрмеңкелік саудаға қатысушылардың атауы;
- ССН/ЕСК - көрмеге (жәрмеңкеге) Ресей Федерациясынан қатысушы - салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі/есепке қою себебінің коды;
- СЕН - көрмеге (жәрмеңкеге) Беларусь Республикасынан қатысушы - салық төлеушінің есептік нөмірі;
- кеден одағына мүше мемлекеттен көрме-жәрмеңкелік саудаға қатысушының әкелетін тауардың атауы, саны және құны;
- тауардың атауы, саны және құны, қосылған құн салығының сомасы және кеден одағына мүше мемлекеттен көрме-жәрмеңкелік саудаға қатысушы - салық төлеушімен (төлеушімен) сатып алу-сатуға шартқа (келісім-шартқа) сәйкес өткізілген тауарлар бойынша Қазақстан Республикасының салық төлеушісінің деректемелері;
- көрме (жәрмеңке) аяқталғаннан кейін кеден одағына мүше мемлекеттен көрме-жәрмеңкелік саудаға қатысушы - салық төлеушісі (төлеуші) әкеткен тауардың атауы, саны және құны;
- тауардың атауы, саны және құны, кеден одағына мүше мемлекеттен көрме-жәрмеңкелік саудаға қатысушы - салық төлеушімен (төлеушімен) сатып алу-сатуға шарт (келісім-шарт) болмаған жағдайда, көрме-жәрмеңкелік саудада өткізілген тауарлар бойынша ұйымдастырушы төлеуі тиіс қосылған құн салығының сомасы;
- көрме-жәрмеңкелік саудаға қатысушы - салық төлеушісі (төлеуші) әкелетін тауарлар бойынша бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасы.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2011.02.25 № 103 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.

10. К отчету прилагается:
1) договор с участником выставочно-ярмарочной торговли -налогоплательщиком (плательщиком) государства-члена таможенного союза, на основании которого реализованы товары в выставочно-ярмарочной торговле;
2) платежный документ об уплате НДС;
3) документ, подтверждающий ввоз товара на территорию Республики Казахстан участником выставочно-ярмарочной торговли -налогоплательщиком (плательщиком) государства-члена таможенного союза после завершения выставки (ярмарки);
4) документ, подтверждающий вывоз товара с территории Республики Казахстан участником выставочно-ярмарочной торговли - налогоплательщиком (плательщиком) государства-члена таможенного союза после завершения выставки (ярмарки).
11. На основании представленного налогоплательщиком отчета о проведении выставочно-ярмарочной торговли, налоговым органом производится начисление НДС на соответствующие лицевые счета налогоплательщика по кодам бюджетной классификации по сроку уплаты на 20-е число месяца, следующего за месяцем завершения выставочно-ярмарочной торговли.
При непредставлении налогоплательщиком отчета по уведомлению о проведении выставочно-ярмарочной торговли, на основании уведомления о проведении выставочно-ярмарочной торговли налоговым органом производится начисление НДС на соответствующие лицевые счета налогоплательщика по кодам бюджетной классификации по сроку уплаты на 20-е число месяца, следующего за месяцем завершения выставочно-ярмарочной торговли, дата завершения которой указана в уведомлении о проведении выставочно-ярмарочной торговли.
Приложение 1 к Правилам контроля за
уплатой налога на добавленную стоимость по
выставочно-ярмарочной торговле
Форма 01
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра финансов РК от 25.02.2011 № 103 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникающие с 01.01.2011).
УВЕДОМЛЕНИЕ
О ПРОВЕДЕНИИ ВЫСТАВОЧНО-ЯРМАРОЧНОЙ ТОРГОВЛИ
Приложение к уведомлению
о проведении выставочно-ярмарочной торговли
Форма 01
СПИСОК
УЧАСТНИКОВ ВЫСТАВОЧНО-ЯРМАРОЧНОЙ ТОРГОВЛИ
ИЗ ГОСУДАРСТВ-ЧЛЕНОВ ТАМОЖЕННОГО СОЮЗА
Приложение 2 к Правилам контроля за
уплатой налога на добавленную стоимость по
выставочно-ярмарочной торговле
Форма 01
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра финансов РК от 25.02.2011 № 103 (вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникающие с 01.01.2011).
ОТЧЕТ ПО УВЕДОМЛЕНИЮ
О ПРОВЕДЕНИИ ВЫСТАВОЧНО-ЯРМАРОЧНОЙ ТОРГОВЛИ
Приложение к отчету
по уведомлению о проведении
выставочно-ярмарочной торговли
Форма 01
РЕЗУЛЬТАТЫ
ВЫСТАВОЧНО-ЯРМАРОЧНОЙ ТОРГОВЛИ
Примечание РЦПИ!
Графические формы к Правилам контроля за уплатой налога на добавленную стоимость по выставочно-ярмарочной торговле в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.

10. Есепке мыналар қоса беріледі:
1) көрме-жәрмеңкелік сауданың тауарлары соның негізінде өткізілген кеден одағына мүше мемлекеттен көрме-жәрмеңкелік саудаға қатысушы - салық төлеушімен (төлеушімен) сатып алу-сатуға шарт (келісім-шарт);
2) қосылған құн салығын төлегені туралы төлем құжаты;
3) көрме (жәрмеңке) аяқталғаннан кейін кеден одағына мүше мемлекеттен көрме-жәрмеңкелік саудаға қатысушы - салық төлеушісі (төлеуші) тауарды Қазақстан Республикасының аумағына әкелгенін растайтын құжат;
4) көрме (жәрмеңке) аяқталғаннан кейін кеден одағына мүше мемлекеттен көрме-жәрмеңкелік саудаға қатысушы - салық төлеушісі (төлеуші) тауарды Қазақстан Республикасының аумағынан әкеткенін растайтын құжат.
11. Көрме-жәрмеңкелік сауда өткізу туралы хабарлама бойынша салық төлеуші тапсырған есептің негізінде, салық органы көрме-жәрмеңкелік сауданы аяқтау айынан кейінгі айдың 20 күніне төлеу мерзімі бойынша бюджеттік сыныптаманың коды бойынша салық төлеушінің тиісті дербес шотына қосылған құн салығын есептеуді жүргізеді.
Салық төлеуші көрме-жәрмеңкелік сауда өткізу туралы хабарлама бойынша есепті тапсырмаған кезде, көрме-жәрмеңкелік сауда өткізу туралы хабарламаның негізінде салық органы көрме-жәрмеңкелік сауда өткізу туралы хабарламада көрсетілген көрме-жәрмеңкелік сауданы аяқтау айынан кейінгі айдың 20 күніне төлеу мерзімі бойынша бюджеттік сыныптаманың коды бойынша салық төлеушінің тиісті дербес шотына қосылған құн салығын есептеуді жүргізеді.
Нысан 01
Көрме-жәрмеңкелік сауда
қосылған құн салығын
төлеуге бақылау жүргізу
Ережесіне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2011.02.25 № 103 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
КӨРМЕ-ЖӘРМЕҢКЕЛІК САУДА ӨТКІЗУ ТУРАЛЫ
ХАБАРЛАМА
Қолданушылардың назарына!
Салық есептілігін жасау ережесінің графикалық нысандары базаға енгізілмейді, қажет болған жағдайда РҚАО-дан электрондық тасығыштан алуға болады
Нысан 01
Көрме-жәрмеңкелік сауда
өткізу туралы хабарламаға
қосымша
КӨРМЕ-ЖӘРМЕҢКЕЛІК САУДАҒА КЕДЕН ОДАҒЫНА МҮШЕ МЕМЛЕКЕТТЕРДЕН ҚАТЫСУШЫЛАРДЫҢ ТІЗІМІ
Қолданушылардың назарына!
Салық есептілігін жасау ережесінің графикалық нысандары базаға енгізілмейді, қажет болған жағдайда РҚАО-дан электрондық тасығыштан алуға болады
Нысан 01
Көрме-жәрмеңкелік сауда
қосылған құн салығын
төлеуге бақылау жүргізу
Ережесіне 2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2011.02.25 № 103 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
КӨРМЕ-ЖӘРМЕҢКЕЛІК САУДА ӨТКІЗУ ТУРАЛЫ
ХАБАРЛАМА БОЙЫНША ЕСЕП
Қолданушылардың назарына!
Салық есептілігін жасау ережесінің графикалық нысандары базаға енгізілмейді, қажет болған жағдайда РҚАО-дан электрондық тасығыштан алуға болады
Нысан 01
Көрме-жәрмеңкелік сауда
өткізу туралы хабарлама
бойынша есепке қосымша
КӨРМЕ-ЖӘРМЕҢКЕЛІК САУДАНЫҢ НӘТИЖЕЛЕРІ
Қолданушылардың назарына!
Салық есептілігін жасау ережесінің графикалық нысандары базаға енгізілмейді, қажет болған жағдайда РҚАО-дан электрондық тасығыштан алуға болады
Нысан 01
Көрме-жәрмеңкелік сауда
өткізу туралы хабарлама
бойынша есепке қосымша
КӨРМЕ-ЖӘРМЕҢКЕЛІК САУДАНЫҢ НӘТИЖЕЛЕРІ
Қолданушылардың назарына!
Салық есептілігін жасау ережесінің графикалық нысандары базаға енгізілмейді, қажет болған жағдайда РҚАО-дан электрондық тасығыштан алуға болады
Нысан 01
Көрме-жәрмеңкелік сауда
өткізу туралы хабарлама
бойынша есепке қосымша
КӨРМЕ-ЖӘРМЕҢКЕЛІК САУДАНЫҢ НӘТИЖЕЛЕРІ
Қолданушылардың назарына!
Салық есептілігін жасау ережесінің графикалық нысандары базаға енгізілмейді, қажет болған жағдайда РҚАО-дан электрондық тасығыштан алуға болады