Об оказании единовременной материальной помощи отдельным категориям граждан к празднованию 65-годовщины Победы в Великой Отечественной войне
Решение XXХI сессии IV созыва Карагандинского городского маслихата от 25 марта 2010 года N 320. Зарегистрировано Управлением юстиции города Караганды 14 апреля 2010 года N 8-1-111. Прекратило свое действие в связи с истечением срока - (письмо Карагандинского городского маслихата от 20 апреля 2012 года № 2-34/165)
Сноска. Прекратило свое действие в связи с истечением срока - (письмо Карагандинского городского маслихата от 20.04.2012 № 2-34/165).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, статьей 20 Закона Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" от 28 апреля 1995 года, и в связи с празднованием 65-ой годовщины Победы в Великой Отечественной войне, Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать единовременную материальную помощь следующим категориям граждан:
1) военнослужащим, а также лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, проходившим в период Великой Отечественной войны службу в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсий на льготных условиях, в размере 10000 тенге;
2) лицам вольнонаемного состава Советской Армии, Военно-Морского Флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, занимавшим штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период Великой Отечественной войны, либо находившимся в соответствующие периоды в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, в размере 10000 тенге;
3) бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны, в размере 10000 тенге;
4) гражданам, работавшим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", в размере 10000 тенге;
5) супруге (супругу), не вступавшей (му) в повторный брак погибшего (пропавшего без вести, умершего) в Великой Отечественной войне в размере 10000 тенге;

Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығын мерекелеуге орай азаматтардың жекелеген санаттарына біржолғы материалдық көмек көрсету туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының IV шақырылған XXХI сессиясының 2010 жылғы 25 наурыздағы N 320 шешімі. Қарағанды қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 14 сәуірде N 8-1-111 тіркелді. Мерзімінің өтуіне байланысты өз қызметін тоқтатқан (Қарағанды қалалық мәслихатының 2012 жылғы 20 сәуірдегі N 2-34/165 хатымен)
Ескерту. Мерзімінің өтуіне байланысты өз қызметін тоқтатқан (Қарағанды қалалық мәслихатының 2012.04.20 N 2-34/165 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 20 бабына сәйкес және Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығын мерекелеуге байланысты, Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Азаматтардың келесі санаттарына біржолғы материалдық көмек көрсетілсін:
1) қорғанысқа қатысу әскери қызметшiлерi үшiн белгiленген жеңiлдiк шарттарымен зейнетақы тағайындау үшiн еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейiн есептелген қалаларда Ұлы Отан соғысы кезiнде қызмет атқарған әскери қызметшiлерге, сондай-ақ бұрынғы КСР Одағы iшкi iстер және мемлекеттiк қауiпсiздiк органдарының басшыларына және қатардағы құрамының адамдарына 10000 теңге мөлшерінде;
2) Ұлы Отан соғысы кезiнде әскери бөлiмдерде, штабтарда, мекемелерде штаттық қызмет атқарған Совет Армиясының, Әскери-Теңiз Флотының, бұрынғы КСР Одағының iшкi iстер және мемлекеттiк қауiпсiздiк әскерлерi мен органдарының ерiктi жалдама құрамаларының адамдарына, яки сол кездерде қорғанысына қатысу майдандағы жеңiлдiк шарттарымен зейнетақы тағайындау үшiн еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейiн есептеледi қалаларда болған адамдарға 10000 теңге мөлшерінде;
3) екiншi дүниежүзiлiк соғыс кезiнде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердiң, геттолардың және басқа да ерiксiз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарға 10000 теңге мөлшерінде;
4) қоршаудағы кезеңiнде Ленинград қаласының кәсiпорындарында, мекемелерi мен ұйымдарында жұмыс iстеген және "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен әрi "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған азаматтарға 10000 теңге мөлшерінде;
5) Ұлы Отан соғысында қаза тапқандардың (хабар-ошарсыз кеткен, қайтыс болған) қайта некеге отырмаған зайыптарына (жұбайларына) 10000 теңге мөлшерінде;

6) жене (мужу) умерших инвалидов войны, участников войны, признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья, которые не вступали в другой брак в размере 10000 тенге;
7) лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденных орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, в размере 5000 тенге.
2. Уполномоченному органу государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ города Караганды" (далее - Отдел):
1) обеспечить назначение и выплату единовременной материальной помощи по вышеуказанным категориям, на лицевые счета по спискам Отдела, а лица имеющие право на получение единовременной материальной помощи, не состоящие в списках Отдела, подают заявление с указанием номера лицевого счета получателя пенсии или пособия, открытого в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление банковских операций, согласно документам, подтверждающим в установленном порядке принадлежность лица к той или иной вышеуказанной категории;
2) до 1 июля обеспечить зачисление сумм единовременной материальной помощи на лицевые счета в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление банковских операций;
3) произвести финансирование расходов на оказание материальной помощи за счет средств предусмотренных по программе 007 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов".
3. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по вопросам труда, развития социальной сферы и социальной защиты населения (председатель – Аймагамбетов Асхат Канатович).
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 апреля 2010 года.
Председатель очередной
ХХХI сессии Карагандинского
городского маслихата IV созыва             О. Буздалина
Секретарь Карагандинского
городского маслихата                       К. Бексултанов
СОГЛАСОВАНО:
Исполняющий обязанности начальника
государственного учреждения
"Отдел занятости и социальных
программ города Караганды"                 Ж. Искаков

6) жалпы ауруға шалдығудың немесе еңбек ету кезiнде зақым алуының нәтижесiнде қайтыс болған, екiншi рет некеге тұрмаған, соғыс мүгедектерiнiң және соларға теңестiрiлген мүгедектердiң әйелдерiне (күйеулерiне) 10000 теңге мөлшерінде;
7) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi және мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарiмен наградталған адамдарға, сонымен қатар 1941 жылдың 22 маусымы мен 1945 жылдың 9 мамыры аралығында алты айдан кем емес жұмыс істеген (қызмет еткен) және Ұлы Отан соғысы жылдары тылда ерен еңбегі мен қалтықсыз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған тұлғаларға 5000 теңге мөлшерінде.
2. Уәкілетті орган "Қарағанды қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – бөлім):
1) бөлім тізімдері бойынша жоғарыда көрсетілген санаттарға біржолғы материалдық көмек тағайындауды және шоттарға төлемдерді төлеуді қамтамасыз етсін, ал біржолғы материалдық көмекті алуға құқығы бар, бірақ бөлім тізімдерінде жоқ тұлғаларға белгіленген тәртіп бойынша тұлғаның белгілі бір санатқа жататындығын растайтын құжатқа сәйкес, банк операцияларын жүзеге асыруға тиісті лицензиясы бар ұйымдарда ашылған зейнетақы мен жәрдемақылар алушылардың жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініш тапсырады;
2) банк операцияларын жүзеге асыруға тиісті лицензиясы бар ұйымдарда ашылған жеке шоттарға 2010 жылдың 1 шілдесіне дейін біржолғы материалдық көмек сомасының аударылуын қамтамасыз етсін;
3) материалдық көмек көрсету шығындарын 007 "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасында қаралған қаражат есебінен қаржыландырсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау еңбек, әлеуметтік саланы дамыту және халықты әлеуметтік қорғау мәселесі жөніндегі тұрақты комиссияға жүктелсін (төраға – Асхат Қанатұлы Аймағамбетов).
4. Осы шешім оларды алғаш ресми жариялаған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2010 жылғы 1 сәуірден бастап пайда болған қатынастарға қолданылады.
ІV шақырылған Қарағанды
қалалық мәслихатының кезекті
XХХІ сессиясының төрайымы                  О. Буздалина
Қарағанды қалалық
мәслихатының хатшысы                       Қ. Бексұлтанов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қарағанды қаласының жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығының
міндетін атқарушы                          Ж. Ысқақов