О мерах по организации социальных рабочих мест в городе Караганде
Постановление акимата города Караганды от 09 апреля 2010 года N 10/07. Зарегистрировано Управлением юстиции города Караганды 22 апреля 2010 года N 8-1-112. Утратило силу - постановлением акимата города Караганды от 29 декабря 2011 года N 64/01
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Караганды от 29.12.2011 N 64/01 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 5 пункта 2 статьи 4 и статьей 18-1 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", в целях оказания социальной поддержки безработным гражданам, относящимся к целевым группам, акимат города Караганды ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными постановлением акимата города Караганды от 28.12.2010 N 63/05 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить Порядок отбора работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест для трудоустройства безработных из целевых групп.
2. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ города Караганды" (далее - Отдел занятости), организовать работу по созданию социальных рабочих мест для временного трудоустройства безработных граждан из целевых групп, зарегистрированных в Отделе занятости, в установленном законодательством порядке сроком не более шести месяцев.
3. Акимам районов города Караганды оказывать содействие Отделу занятости в организации работы по созданию социальных рабочих мест.
4. Финансирование мероприятий по созданию социальных рабочих мест производить в пределах целевых трансфертов, предусмотренных в областном бюджете по бюджетной программе 027 "Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики", а также за счет средств бюджета города Караганды, предусмотренных по программе 002 "Программа занятости" подпрограммы 102 "Дополнительные меры по социальной защите граждан в сфере занятости населения".
5. Размер среднемесячных отчислений для лиц, направляемых на социальные рабочие места, исходя из общей суммы трансфертов с учетом плановой численности трудоустраиваемых и продолжительности участия, включая обязательные пенсионные взносы и индивидуальный подоходный налог, составляет 20 000 тенге, доля софинансирования со стороны работодателя определяется договором, заключаемым между Отделом занятости и работодателем.

Қарағанды қаласында әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру шаралары туралы
Қарағанды қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 09 сәуірдегі N 10/07 қаулысы. Қарағанды қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 22 сәуірде N 8-1-112 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды қаласы әкімдігінің 2011 жылғы 29 желтоқсандағы N 64/01 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды қаласы әкімдігінің 2011.12.29 N 64/01 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 4 бабының 2 тармағының 5 тармақшасы және 18-1 бабына сәйкес, нысаналы топтарға жататын жұмыссыз азаматтарға әлеуметтік қолдау көрсету мақсатында, Қарағанды қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - Қарағанды қаласы әкімдігінің 2010.12.28 N 63/05 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді) қаулысымен.
1. Нысаналы топтардағы жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу Тәртібі бекітілсін.
2. "Қарағанды қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Жұмыспен қамту бөлімі) заңда белгіленген тәртіппен Жұмыспен қамту бөлімінде тіркелген нысаналы топтарға жататын жұмыссыз азаматтарды уақытша алты айдан артық емес жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындарын құру бойынша жұмыстарды ұйымдастырсын.
3. Қарағанды қаласы аудандарының әкімдері Жұмыспен қамту бөліміне әлеуметтік жұмыс орындарын құру бойынша жұмыстарды ұйымдастыруға жәрдемдессін.
4. Әлеуметтік жұмыс орындарын құру бойынша шараларды қаржыландыру облыстық бюджеттегі 027 "Әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламаларын кеңейтуге арналған аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттің ағымдағы мақсатты түрдегі трансферті" бағдарламасы бойынша көзделген облыстық бюджеттегі ағымдағы трансферттердің, сондай-ақ 002 "Жұмыспен қамту бағдарламасы" 102 "Жұмыспен қамту саласындағы азаматтарды әлеуметтік қорғаудың қосымша шаралары" қосымша бағдарламасында көзделген Қарағанды қаласының бюджеті есебінен жүргізілсін.
5. Әлеуметтік жұмыс орындарына жіберілетін адамдардың орташа айлық аударымдар мөлшері жалпы трансферттер сомасынан жұмысқа орналастырылғандардың жоспарлы саны мен қатысу ұзақтығын ескеріп, міндетті зейнетақы жарналары мен жеке табыс салығын қосқанда 20 000 теңгені құрайды, жұмыс беруші тарапынан ортақ қаржыландыру үлесі Жұмыспен қамту бөлімі мен жұмыс берушінің арасында жасалған шартпен айқындалады.

6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Караганды Максутова Халела Мукатаевича.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 апреля 2010 года.
Аким города                                Б. Абдишев
Утвержден постановлением
акимата города Караганды
09 апреля 2010 года N 10/07
Порядок отбора работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест для трудоустройства безработных из целевых групп
1. Работодатель подает заявку на организацию социальных рабочих мест в уполномоченный орган государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Караганды" (далее Уполномоченный орган).
2. При отборе работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест, Уполномоченный орган учитывает следующие требования:
1) платежеспособность предприятия;
2) своевременность выплаты заработной платы;
3) соответствие рабочего места нормам техники безопасности;
4) соблюдение на предприятии норм Трудового кодекса Республики Казахстан;
5) возможность предоставления безработному постоянной работы по истечении срока действия заключенного договора с Уполномоченным органом.
3. Работодатель для участия в отборе предоставляет учредительные документы либо свидетельство индивидуального предпринимателя.
4. Работодатель заключает договор с Уполномоченным органом на организацию социальных рабочих мест. В договоре отражаются предмет договора, размер и условия оплаты труда, сумма затрат, ответственность сторон и особые условия, срок действия договора. Работа носит временный характер, и для ее организации не могут быть использованы постоянные рабочие места и вакансии.
5. Уполномоченный орган выдает направление безработным из целевых групп населения для трудоустройства на социальное рабочее место.
6. Работодатель принимает на социальное рабочее место направляемого безработного, заключает с ним трудовой договор, предоставляет рабочее место, соответствующее нормам техники безопасности.
7. Работодатель для возмещения расходов по оплате труда ежемесячно до 5 числа месяца следующего за отчетным предоставляет в Уполномоченный орган в установленном порядке: выписку из приказа о приеме на работу, табель учета рабочего времени, акт выполненных работ.
8. Работодатель производит обязательные налоговые и пенсионные отчисления в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Контроль за исполнением настоящего Порядка отбора работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест для трудоустройства безработных из целевых групп, возлагается на Уполномоченный орган.

6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қарағанды қаласы әкімінің орынбасары Халел Мұқатайұлы Мақсұтовқа жүктелсін.
7. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2010 жылғы 1 сәуірден пайда болған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қала әкімі                                 Б. Әбдішев
Қарағанды қаласы әкімдігінің
2010 жылғы 09 cәуірдегі
N 10/07 қаулысымен бекітілген
Нысаналы топтардағы жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу Тәртібі
1. Жұмыс беруші уәкілетті орган "Қарағанды қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі – Уәкілетті орган) әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруға өтінім береді.
2. Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу барысында Уәкілетті орган келесі талаптарды ескереді:
1) кәсіпорынның төлем төлеуге қабілеттілігі;
2) еңбекақының уақытында төленуі;
3) жұмыс орнының қауіпсіздік техникасының нормаларына сәйкестігі;
4) кәсіпорында Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің нормаларының сақталуы;
5) Уәкілетті органмен жасалған шарттың мерзімі өткенде жұмыссыз адамға тұрақты жұмыс орнын беру мүмкіндігі.
3. Жұмыс беруші іріктеуге қатысу үшін құрылтайшы құжаттарын немесе жеке кәсіпкердің куәлігін ұсынады.
4. Жұмыс беруші Уәкілетті органмен әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы шарт жасайды. Шартта шарттың мәні, еңбекақының мөлшері мен оны төлеу шарттары, шығындар сомасы, тараптардың жауапкершілігі мен ерекше жағдайлар, шарттың қолданылу мерзімі көрсетіледі. Жұмыс уақытша сипатта болады және әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру үшін тұрақты жұмыс орындары пайдаланылмайды.
5. Уәкілетті орган халықтың нысаналы топтарындағы жұмыссыздарға әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналасу үшін жолдама береді.
6. Жұмыс беруші жолдама алған жұмыссызды әлеуметтік жұмыс орнына қабылдап, келісім - шарт жасасады, қауіпсіздік техникасының нормаларына сәйкес келетін жұмыс орнын ұсынады.
7. Жұмыс беруші еңбекақы төлеуге кететін шығындарды өтеу үшін ай сайын есептік айдан кейінгі айдың 5 дейін белгіленген тәртіпте келесі құжаттарды Уәкілетті органға ұсынады: жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтан үзіндіні, жұмыс уақытын есепке алу табелі, атқарылған жұмыстар актісі.
8. Жұмыс беруші Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңдарына сәйкес салық және зейнетақы аударымдарды жүзеге асырады.
9. Нысаналы топтардағы жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеудің осы Тәртібінің орындалуын бақылау Уәкілетті органға жүктеледі.