Об организации "Молодежной практики"
Постановление акимата города Жанаозен от 29 декабря 2010 года № 948. Зарегистрировано Управлением юстиции города Жанаозен 31 декабря 2010 года № 11-2-152
В соответствии со статьей 5 и подпункта 6 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения» и постановления Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2009 года № 264 «О мерах по реализации Послания Главы Государства народу Казахстана от 6 марта 2009 года «Через кризис к обновлению и развитию» акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Государственному учреждению «Жанаозенский городской отдел занятости и социальных программ» (далее - уполномоченный орган) организовать в предприятиях и организациях «Молодежную практику» из числа безработной молодежи, окончивших начальные, средние, высшие профессиональные учебные заведения.
2. Согласно приложению утвердить размер оплаты труда и перечень предприятий и организаций организующих молодежную практику на 2011 год.
3. Уполномоченному органу для участия в молодежной практике провести отбор безработной молодежи закончивших учебные заведения, при отборе учитывать нижеследующие критерии:
1) молодежь, зарегистрированная в уполномоченном органе в качестве безработных;
2) безработная молодежь до 29 лет;
3) наличие профессионального образования;
4) на момент отбора отсутствие подходящей работы.

"Жастар іс-тәжірибесін" ұйымдастыру туралы
Жаңаөзен қаласының әкімдігінің 2010 жылғы 29 желтоқсандағы № 948 Қаулысы. Жаңаөзен қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 31 желтоқсанда № 11-2-152 тіркелді
«Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 5 – бабына және 7 - бабының 6 - тармақшасына және «Мемлекет басшысының 2009 жылы 6 наурыздағы «Дағдарыстан жаңару мен дамуға» атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 6 наурыздағы № 264 қаулысына сәйкес, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Жаңаөзен қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - уәкілетті орган) кәсіпорындар мен ұйымдарда бастапқы, орта, жоғары кәсіби оқу орындарын бітірген жұмыссыз жастармен «Жастар іс - тәжірибесін» ұйымдастырылсын.
2. 2011 жылға арналған жастар тәжірибесін ұйымдастыратын мекемелер мен кәсіпорындар тізбесі және еңбекақы мөлшері қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Уәкілетті орган жастардың іс - тәжірибесіне қатысу үшін оқу орындарын бітіруші жұмыссыз жастарды іріктесін және іріктеуде төмендегідей өлшемдер ескерілсін:
1) уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелген жастар;
2) 29 жасқа дейінгі жұмыссыз жастар;
3) кәсіби білімінің болуы;
4) іріктеу кезінде оларға лайықты жұмыстың болмауы.

4. Молодежная практика финансируется за счет целевых трансфертных средств из местного бюджета.
5. Признать утратившим силу постановление акимата города от 14 декабря 2009 года № 1739 «Об организации дополнительных мер для обеспечения населения рабочими местами в рамках «Дорожной карты» (зарегистрирован в реестре нормативных правовых актов под № 11-2-123, опубликован в газете «Жанаозен» от 31 декабря 2009 года № 52 (1439).

4. Жастар іс - тәжірибесі жергілікті бюджеттің нысаналы трансферттер қаражаты есебінен қаржыландырылсын.
5. «Жол картасы» шеңберінде халықты жұмыспен қамтуға көмек көрсету жөнінде қосымша шаралар туралы» қала әкімдігінің 2009 жылғы 14 желтоқсандағы № 1739 қаулысы (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11-2-123 тіркелген, 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 52 (1439) «Жаңаөзен» газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.