О районном бюджете Алтынсаринского района на 2011-2013 годы
Решение маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 22 декабря 2010 года № 264. Зарегистрировано Управлением юстиции Алтынсаринского района Костанайской области 29 декабря 2010 года № 9-5-115
Алтынсаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Алтынсаринского района на 2011-2013 годы согласно приложениям 123 в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 1093547,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 319788,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2194,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 510,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 771054,8 тысяч тенге;
2) затраты – 1078721,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 16261,0 тысяч тенге, в том числе: бюджетные кредиты – 16914,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 653,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 19536,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 19536,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -20970,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 20970,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 25.10.2011 № 334 (вводится в действие с 01.01.2011); с изменениями от 15.11.2011 № 344 вводится в действие с 01.01.2011).
2. Учесть в районном бюджете на 2011 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 664345,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрен трансферт из областного бюджета на укрепление материально - технической базы объектов коммунальной собственности в сумме 15500,0 тысяч тенге, организаций образования в сумме 6000,0 тысяч тенге.
3-1. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 5516,3 тысячи тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 2559,3 тысячи тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 13465,0 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 12288,0 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 10633,2 тысячи тенге;

Алтынсарин ауданының 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2010 жылғы 22 желтоқсандағы № 264 шешімі. Қостанай облысы Алтынсарин ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 29 желтоқсанда № 9-5-115 тіркелді
Алтынсарин аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алтынсарин ауданының 2011-2013 жылдарға арналған бюджеті 123-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2011 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1093547,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 319788,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 2194,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 510,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 771054,8 мың теңге;
2) шығындар – 1078721,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 16261,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 16914,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 653,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 19536,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 19536,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -20970,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 20970,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2011.10.25 № 334 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді); өгерту енгізілді - 2011.11.15 № 344 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
2. Облыстық бюджеттен 2011 жылға арналған аудандық бюджетте 664345,0 мың теңге сомасы көлемiнде берiлетiн субвенция ескерiлсiн.
3. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен коммуналдық меншік нысандарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға 15500,0 мың теңге, білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға 6000,0 мың теңге трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
3-1. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі мынадай мөлшерлерде:
эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге 5516,3 мың теңге сомасында;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 2559,3 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 13465,0 мың теңге сомасында;
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға 12288,0 теңге сомасында;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға 10633,2 мың теңге сомасында;

на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому в сумме 1300,0 тысяч тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам на содержание ребенка - сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 5443,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 21.01.2011 № 270 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 15.11.2011 № 344 (вводится в действие с 01.01.2011).
3-2. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках программы "Дорожная карта бизнеса – 2020" в сумме 780,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-2 в соответствии с решением маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 21.01.2011 № 270 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 25.04.2011 № 299 (вводится в действие с 01.01.2011).
3-3. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм:
целевого трансферта из областного бюджета на развитие районного бюджета на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 14000,0 тысяч тенге;
бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 16914,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-3 в соответствии с решением маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 21.01.2011 № 270 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 25.04.2011 № 299 (вводится в действие с 01.01.2011).
3-4. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 4896,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-4 в соответствии с решением маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 25.04.2011 № 299 (вводится в действие с 01.01.2011).
3-5. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020 на создание центров занятости в сумме 5588,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-5 в соответствии с решением маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 25.04.2011 № 299 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 15.11.2011 № 344(вводится в действие с 01.01.2011).

үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге 1300,0 мың теңге сомасында;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршысына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне 5443,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2011.01.21 № 270 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді); жаңа редакцияда - 2011.11.15 № 344 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
3-2. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте "Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарлама аясында аймақтарда жеке кәсіпкерлікті қолдауға республикалық бюджеттен 780,0 мың теңге сомасындағы нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-2 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2011.01.21 № 270 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді); жаңа редакцияда - 2011.04.25 № 299 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
3-3. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте:
аудандық бюджетті дамытуға, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға облыстық бюджеттен 14000,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер:
ауылдық елді мекендерде әлеуметтік саланың мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін, жергілікті атқарушы органдарға 16914,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-3 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2011.01.21 № 270 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді); жаңа редакцияда - 2011.04.25 № 299 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
3-4. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте білім берудің мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне және біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлемін ұлғайтуға 4896,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер сомасының түсімі қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-4 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2011.04.25 № 299 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
3-5. 2011 жылға аудандық бюджетте Жұмыспен қамту - 2020 бағдарламасының шеңберіндегі іс-шараларды жүзеге асыруға, жұмыспен қамту орталықтарын құруға республикалық бюджеттен 5588,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер сомасының түсімі қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-5 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2011.04.25 № 299 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді); жаңа редакцияда - 2011.11.15 № 344 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.

3-6. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты, в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий, в сумме 841,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-6 в соответствии с решением маслихата Алтынсаринского района Костанайской области 22.07.2011 № 314 (вводится в действие с 01.01.2011).
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Алтынсаринского района на 2011 год в сумме 3000,0 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2011 год, согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень бюджетных программ по аппаратам акимов района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа на 2010 год, согласно приложению 5.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель очередной,
четырнадцатой сессии
районного маслихата                        Ж. Макишев
Секретарь Алтынсаринского
районного маслихата                     Т. Кульмагамбетов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и финансов акимата
Алтынсаринского района"
_________________ Е. Павлюк
22 декабря 2010 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 22 декабря 2010 года № 264
Приложение 1
к решению маслихата
от 15 ноября 2011 года № 344
Бюджет Алтынсаринского района на 2011 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 15.11.2011 № 344 (вводится в действие с 01.01.2011).
Категория
Сумма
(тысяч
тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. ДОХОДЫ

3-6. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейінен жоғары тұрған деңгейіне мемлекеттік органдар функцияларын беруге байланысты, жоғары тұрған бюджеттен 841,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-6 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2011.07.22 № 314 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
4. Алтынсарин ауданының жергілікті атқарушы органының 2011 жылға арналған резерві 3000,0 мың теңге сомасында бекітілсін;
5. 2011 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде шектеуге секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2010 жылға арналған кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округі, қалада аудандық маңызы бар қаланың, аудан әкімдерінің аппараттары бойынша бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алтынсарин аудандық
мәслихатының кезекті,
он төртінші сессиясының
төрағасы                                   Ж. Мақышев
Алтынсарин аудандық
мәслихатының хатшысы                     Т. Құлмағамбетов
КЕЛІСІЛДІ:
"Алтынсарин аудандық
әкімдігінің экономика
және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
бастығы
_____________ Е. Павлюк
2010 жылғы 22 желтоқсанда
Мәслихаттың
2010 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 264 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2011 жылғы 15 қарашадағы
№ 344 шешіміне қосымша
Алтынсарин ауданының 2011 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2011.11.15 № 344 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
Санаты
Сомасы
(мың
теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР