Об организации оплачиваемых общественных работ в районе
Постановление акимата Иртышского района Павлодарской области от 22 февраля 2010 года N 53/1. Зарегистрировано Управлением юстиции Иртышского района Павлодарской области 24 марта 2010 года N 12-7-97. Утратило силу - постановлением акимата Иртышского района Павлодарской области от 24 мая 2011 года N 259/3
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Иртышского района Павлодарской области от 24.05.2011 N 259/3.
В соответствии с подпунктами 13), 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьи 20 Закона Республики Казахстан "О занятости населения", "Правил организации и финансирования общественных работ", утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан 19 июня 2001 года N 836, и в целях совершенствования организации оплачиваемых общественных работ, акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) перечень предприятий и организаций, спрос и предложение, источники финансирования согласно приложению 1;
2) перечень видов оплачиваемых общественных работ согласно приложению 2;
3) срок участия в оплачиваемых общественных работах безработных из целевых групп до 6 месяцев.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Иртышского района Павлодарской области от 10.09.2010 N 306/7.
2. Финансирование оплачиваемых общественных работ производить из средств районного бюджета. Оплату труда безработных, занятых на оплачиваемых общественных работах установить в размере не менее минимальной заработной платы.
3. Акимам сел и сельских округов:
1) обеспечить организацию и выполнение общественных работ на основании договора заключенного с государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ Иртышского района" (далее - Отдел), путем выдачи нарядов на объем выполняемых работ и осуществления каждодневного контроля за исполнением;

Аудандағы төлемелі қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 2010 жылғы 22 ақпандағы N 53/1 қаулысы. Павлодар облысы Ертіс ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 24 наурызда N 12-7-97 тіркелген. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 2011 жылғы 24 мамырдағы N 259/3 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 2011.05.24 N 259/3 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабының 1 тармағы 13), 14) тармақшаларына сәйкес, Қазақстан Республикасының "Тұрғындарды жұмыспен қамту туралы", Заңының 20 бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы N 836 қаулысымен бекітілген "Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру мен қаржыландырудың ережесіне" сәйкес және төлемді қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыруын жетілдіру мақсатында, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бекітілсін:
1) 1 қосымшаға сәйкес, кәсіпорындар мен ұйымдардың тізбесі, сұраныстар мен ұсыныстар, қаржыландыру көздерінің тізімдемесі;
2) 2 қосымшаға сәйкес, төлемелі қоғамдық жұмыстары түрлерінің тізбесі;
3) нысаналы топтар ішінен жұмыссыздардың төлемді қоғамдық жұмыстарға қатысу мерзімін 6 айға дейін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 2010.09.10 N 306/7 Қаулысымен.
2. Төлемелі қоғамдық жұмыстардың қаржыландырылуы аудандық бюджет қаражатынан жасалсын. Төлемелі қоғамдық жұмыспен қамтылғандардың еңбек ақыларының көлемі ең кіші еңбек ақы көлемінде белгіленсін.
3. Ауыл және ауылдық округ әкімдеріне:
1) қоғамдық жұмыстардың ұйымдастырылуы және орындалуын "Ертіс ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – Бөлім) жасалған келісім негізінде, орындалатын жұмыстардың көлеміне нарядтарды беру және орындалуының күнделікті бақылауын іске асыру жолымен қамтылсын;

2) совместно с Отделом определять объемы выполняемых работ согласно приложениям 1 и 2, для выполнения первоочередных задач по улучшению санитарно–экологической обстановки, содержанию населенных пунктов и решения других социальных проблем не подкрепленных бюджетными средствами.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения возникшие с 1 января 2010 года.

2) бөліммен бірлесе отырып, бюджеттік қаражатпен бекітілмеген, санитарлық-экологиялық жағдайды жақсарту, тұрғылықты кенттердің ұсталуы және басқадай әлеуметтік мәселелерді шешу бойынша бірінші қатардағы мәселелерді орындау үшін, 1 және 2 қосымшаларға сәйкес, орындалатын жұмыстардың көлемін айқындау.
4. Осы қаулы бірінші рет ресми түрде жарияланғаннан кейін 10 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді және 2010 жылдың 1-ші қаңтарынан бастап пайда болған құқықтық қатынасына таралады.

5. Признать утратившим силу постановление акимата района от 28 января 2009 года N 40/1 "Об организации оплачиваемых общественных работ в районе" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 12-7-83). Постановление акимата от 20 января 2010 года N 8/1 "Об организации оплачиваемых общественных работ в районе" отменить.
6. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима района Тлеуову А.Т.
Аким района                                В. Левченко
Приложение 1
к постановлению акимата района
от 22 февраля 2010 года N 53/1
Перечень предприятий и организаций,
спрос и предложение, источники финансирования

5. Аудан әкімдігінің 2009 жылғы 28 қаңтардағы "Ауданда ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы" N 40/1 қаулысының күші жойылды деп танылсын (нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде N 12-7-83 тіркелген). Аудан әкімдігінің 2010 жылғы 20 қаңтарындағы "Ауданда төлемді қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы" N 8/1 қаулысының күші жойылсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары А.Т. Тілеуоваға жүктелсін
Аудан  әкімі                               В. Левченко
Аудан әкімдігінің 2010 жылғы
22 ақпанындағы N 53/1 қаулысына
1 қосымша
Кәсіпорындар мен ұйымдардың тізбесі, сұраныстар
мен ұсыныстар, қаржыландыру көздерінің тізімдемесі

1. Работы по ручной уборке территорий населенных пунктов разборка и снос ветхих строений, погрузка мусора, вырубка кустарников и окос трав на бровках и откосах автодорог, очистка от снега и снежных заносов, борьба с гололедом.
2. Строительство и ремонт дорог, прокладка водопроводных, канализационных коммуникаций, весенние дренажные работы.
3. Участие в строительстве, восстановлении, реконструкции и ремонте жилья, общественных зданий и объектов социально-культурного назначения.
4. Восстановление и ремонт памятников истории и культуры.
5. Экологическое оздоровление (Озеленение и благоустройство) сельских населенных пунктов.
6. Помощь в организации масштабных мероприятий культурного назначения (спортивных соревнований, фестивалей). Организация зимнего и летнего досуга трудящихся, заливка катков, устройство лыжных трасс, зимних городков, детских спортивных летних площадок.
7. Помощь в проведении республиканских и региональных общественных компаний (опросов общественного мнения, участия в переписи населения, скота).
8. Оказание помощи государственному учреждению "Отдел по делам обороны Иртышского района Павлодарской области" в проведении приписной и призывной компаний.
9. Оказание помощи участковым комиссиям в проведении подворных обходов.
10. Охрана объектов общественного и социально-культурного назначения и оказание помощи в охране общественного порядка в период проведения массовых мероприятий.
11. Привлечение к работам при массовой санитарной обработке скота, убое на убойных площадках и биркования.
12. Помощь в работе на пунктах искусственного осеменения животных.
13. Помощь одиноким престарелым и инвалидам в заготовке кормов, дров, погрузке, разгрузке угля и др.
14. Помощь в работе школьных столовых в качестве подсобных рабочих.
15. Истопники печей в организациях социально-культурного назначения и общественных зданий.
16. Оказание помощи в содержании культовых сооружений.
17. Оказание помощи в работе по коллективному производству продукции огородничества и птицеводства в центрах трудовой реабилитации безработных не имеющих личного подворья через акимов сел и сельских округов.
18.Оказание помощи в хранении вещественных доказательств (рабочего и домашнего скота).
Примечание: все виды работ носят временный характер, представляет возможность временного трудоустройства лицам, не имеющим специального образования.

1. Елді мекен аумақтарында қолмен тазарту жұмыстарын жүргізіп, тозығы жеткен құрылыстарды бұзып, көң-қоқыстан арыту, ағаш бұтақтарын, автожолдардың жол шетіндегі шөптерді шабу, қар және қар үйінділерінен, жолды көк тайғақтан тазарту жұмыстарын атқару.
2. Құрылыс пен жол жөндеу, су құбырлары мен канализациялық жүйелерді салу, көктемгі су тасқынына тосқауыл қою жұмыстарын атқару.
3. Әлеуметтік мәдени саладағы объетілерге, қоғамдық ғимараттарға, тұрғын үйлерді жөндеу, оларды қайта қалпына келтіру жұмыстарына қатысу.
4. Мәдени және тарихи ескерткіштеріне жөндеу және қалпына келтіруінде қатысу.
5. Ауылдық елді мекендерде экологиялық сауықтыру (көгалдандыру және көріктендіру) жұмыстарын атқару.
6. Мәдени саладағы ауқымды шараларын ұйымдастыруға көмектесу (мұз айдындарын, шаңғы жолдарын салу, жарыстар, фестивальдарды ұйымдастыруға көмектесу).
Балалардың жазғы спорт алаңын, қысқы қалашық, тұрғындарың қысқы және жазғы демалыстарын ұйымдастыру.
7. Республикалық және аймақтық қоғамдық компанияларын өткізуге көмектесу (көпшіліктің ой пікіріне сауалнама, тұрғындар мен мал санағына қатысу).
8. Әскери жазылуын және шақыру компанияларын өткізу кезінде "Павлодар облысы Ертіс ауданының Қорғаныс істері бөлімі" мемлекеттік мекемесіне көмек көрсету.
9. Учаскелік комиссияларына аулалық тексеру жұмыстарын өткізуге көмек көрсету.
10. Қоғамдық және әлеуметтік–мәдени маңызды нысандарын күзету және қоғамдық іс-шараларды өткізген кезіндегі қоғамдық тәртіпті қорғауға көмектесу.
11. Жаппай санитарлық малға екпе егу, кезіндегі жұмысына қатысу.
12. Малды қолдан ұрықтандыру жұмысына көмектесу.
13. Жалғыз басты қарттар мен мүгедектерге жем-шөп, ағаш, көмір дайындаған кезде көмектесу.
14. Қосалқы жұмысшылар ретінде мектеп асханасының жұмысын атқаруына көмектесу.
15. Мекемелер мен әлеуметтік мәдени салаларында және қоғамдық ғимараттарда пеш жағушы міндетін атқару.
16. Діни ғимаратты ұстауға көмек көрсету.
17. Ертіс ауылы әкімі арқылы қосалқы шаруашылығы жоқ жұмыссыздарға еңбекпен қамту орталықтарында бау-бақша және құс шаруашылығы өнімдерінің ұжымдық өндірісі бойынша жұмысына көмек көрсету.
18. Заттық дәлелдерді (жұмыс және үй жануарлары) сақтауда көмек көрсету.
Ескерту: барлық жұмыс түрлері арнайы білімі жоқ тұлғаларға уақытша жұмысқа орналасуына мүмкіндік береді.