О внесении изменений в решение Айыртауского районного маслихата от 20 апреля 2004 года N 3-6-3 "О Правилах предоставления малообеспеченным гражданам жилищной помощи на содержание жилья и оплату коммунальных услуг"
Решение маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 6 апреля 2010 года N 4-23-7. Зарегистрировано Управлением юстиции Айыртауского района Северо-Казахстанской области 7 мая 2010 года N 13-3-118. Утратило силу - решением маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 25 июля 2012 года N 5-6-3
Сноска. Утратило силу - решением маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 25.07.2012 N 5-6-3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования в средствах массовой информации)
В соответствии со статьей 28 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года № 213 «О нормативных правовых актах», пунктом 2 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года № 94 «О жилищных отношениях», Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата шестой сессии третьего созыва «О Правилах предоставления малообеспеченным гражданам жилищной помощи на содержание жилья и оплату коммунальных услуг» от 20 апреля 2004 года № 3-6-3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1272 и опубликовано 2 июля 2004 года в газете «Айыртау таңы», 2 июля 2004 года в газете «Айыртауские зори») следующие изменения:
в преамбуле слова «На основании Закона Республики Казахстан № 477-1 ЗРК от 16 ноября 1999 года «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социальной защиты населения» заменить словами «В соответствии с пунктом 2 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года № 94 «О жилищных отношениях»;
в Правилах предоставления малообеспеченным гражданам жилищной помощи на содержание жилья и оплату коммунальных услуг, утвержденных указанным решением:
в пункте 2 слова «в размере 30%» заменить словами «в размере 10%»;
в пункте 5 слова «Не имеют права на получение жилищной помощи» заменить словами «Не могут получить жилищную помощь»;
в пунктах 8, 10, 13 слова «районный отдел труда, занятости и социальной защиты населения» заменить словами «отдел занятости и социальных программ»;
пункт 9 изложить в новой редакции:
«9. Для сдачи документов на жилищное пособие заявитель обращается в отдел занятости и социальных программ Айыртауского района со следующими документами:

Айыртау аудандық мәслихатының 2004 жылғы 20 сәуірдегі "Аз қамтылған азаматтарға тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызметтерді төлеуге тұрғын үй көмегін ұсыну Ережелері туралы" N 3-6-3 шешіміне өзгертулер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2010 жылғы 6 сәуірдегі N 4-23-7 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 7 мамырда N 13-3-118 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2012 жылғы 25 шілдедегі N 5-6-3 шешімі
Ескерту. Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2012.07.25 N 5-6-3 Шешімімен (жалпы ақпарат құралдарында алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы № 213 «Нормативтік құқықтық актілер туралы» Заңының 28-бабына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі № 94 «Тұрғын үй қатынастары туралы» Заңының 97-бабының 2-тармағына сәйкес, Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аудандық мәслихаттың үшінші шақырылымдағы алтыншы сессиясының «Аз қамтылған азаматтарға тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызметтерді төлеуге тұрғын үй көмегін ұсыну Ережелері туралы» 2004 жылғы 20 сәуірдегі № 3-6-3 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 1272 тіркелген және 2004 жылғы 2 шілдедегі «Айыртау таңы» газетінде, 2004 жылғы 2 шілдедегі «Айыртауские зори» газетінде жарияланған) келесі өзгертулер енгізілсін:
кіріспеде «Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 қарашадағы «Халықты әлеуметтік қорғау мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне өзгертулер енгізу туралы» № 477-1 ҚРЗ Заңының негізінде» деген сөздер Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі № 94 «Тұрғын үй қатынастары туралы» Заңының 97- бабының 2-тармағына сәйкес» деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген шешіммен бекітілген, аз қамтылған азаматтарға тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызметтерді төлеуге тұрғын үй көмегін ұсыну Ережелерінде:
2-тармақта «30 % көлемінде» деген сөздер «10 % көлемінде» деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақта «Тұрғын үй көмегін алуға құқығы жоқ» деген сөздер «Тұрғын үй көмегін ала алмайды» деген сөздермен ауыстырылсын;
8, 10, 13-тармақтардағы «ауданның еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау бөлімі» деген сөздер «жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
«9.Тұрғын үй жәрдемақыларын тағайындау үшін өтініш беруші Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне келесі құжаттармен өтінеді:

1) заявление о назначении жилищного пособия;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) лицевой счет, открытый в банке второго уровня или организации, имеющей лицензию национального банка Республики Казахстан (копия);
4) регистрационный налоговый номер (копия);
5) данные о роде деятельности членов семьи (копия трудовой книжки (о данных последнего места работы), копия трудового договора, справка о доходах заявителя и членов семьи, справка с места учебы и другие);
6) безработные предоставляют справку из уполномоченного органа по вопросам занятости;
7) заключение медико-социальной экспертизы;
8) документ, подтверждающий место жительства, регистрацию и состав семьи (книга регистрации граждан);
9) правоустанавливающие документы на жилье (ордер, договор о приватизации, договор купли-продажи, договор дарения, свидетельство о праве на наследство, договор найма (аренды), решение суда о признании права собственности на жилье, регистрационное удостоверение, технический паспорт квартиры и другие);
10) документ, подтверждающий семейное положение заявителя (свидетельства о браке или расторжении брака, свидетельство о смерти, справка из записи актов гражданского состояния форма N 4, за исключением одиноко проживающих лиц старше 65 лет);
11) справка о начислениях по оплате за содержание жилья, коммунальных услуг, квитанция или договор услуг телекоммуникаций, справка из отдела архитектуры об отсутствии центрального отопления и наличии печного;
12) справка об отсутствии (наличии) зарегистрированных прав на недвижимое имущество (при необходимости, по решению специальной комиссии);
Документы представляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
Лицом, принявшим документы, выдается талон о принятии документов.».
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования в средствах массовой информации.
Председатель ХХIII очередной               Секретарь
сессии районного маслихата                 районного маслихата
Н. Кислина                                 К. Хамзин
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного учреждения
«Отдел экономики и бюджетного
планирования Айыртауского района»          Г. Абулкаирова
6 апреля 2010 года
Начальник государственного учреждения
«Отдел занятости и социальных
программ Айыртауского района»              Е. Казбеков
6 апреля 2010 года

1) тұрғын үй жәрдемақысын тағайындау туралы өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) Қазақстан Республикасы ұлттық банкінің лицензиясы бар, екінші деңгейлі банктер мен ұйымдарда ашылған жеке есеп шоты, (көшірмесі);
4) салықтық тіркеу нөмірі (көшірмесі);
5) отбасы мүшелерінің қызмет түрі жөнінде мәлімет (еңбек кітапшасының көшірмесі (бұрынғы жұмыс орны туралы мәлімет), еңбек шартының көшірмесі, өтініш берушінің және отбасы мүшелерінің табыстары жайлы анықтама, оқу орнынан анықтама және басқалар);
6) жұмыссыздар тұрғылықты жер бойынша жұмыспен қамту мәселесі жөніндегі уәкілетті органның анықтамасын тапсырады;
7) дәрігерлік-әлеуметтік сараптама қорытындысы;
8) отбасы құрамын (азаматтарды тіркеу кітабы) және тіркеуін, мекен жайын растайтын құжат;
9) тұрғын үйге құқығын анықтайтын құжаттардың көшірмесі (ордер, тұрғын үйді жекешелендіру туралы шарт, сату-сатып алу шарты, сыйға беру шарты, мұрагерлік құқығы туралы куәлік, жалдау (жалға алу) шарты, пәтердің меншік құқығын тану жөніндегі сот шешімі, тіркеулік куәлігі, пәтердің техникалық төлқұжаты және басқалар);
10) өтініш берушінің отбасы жағдайын анықтайтын құжат (неке туралы немесе некені бұзу туралы, өлгені туралы куәлік, N 4 нысандағы азаматтық жағдайы жазбасынан анықтама, жалғызбасты 65 жастан асқан адамдарды қоспағанда);
11) тұрғын үйді ұстау бойынша, коммуналдық қызметтер мен телекоммуникация қызметтерінің түбіртектері немесе шарты, архитектура бөлімінен орталықтандырылған жылудың жоқтығы мен пешпен жылынатын үйге берілген анықтама;
12) тіркелген жылжымайтын мүліктерге құқының жоқтығы жайлы (арнайы комиссия шешімі бойынша, қажеттілігі жағдайында) анықтама;
Құжаттың түпнұсқасы мен көшірмесі салыстырып тексеру үшін тапсырылады, одан соң түпнұсқа өтініш берушіге қайтарылып беріледі.
Құжатты қабылдаған тұлға, құжаттарды қабылдағаны туралы талон береді.».
2. Осы шешім бұқаралық ақпарат құралдарында бірінші ресми жарияланғаннан он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың ХXІІІ                 Аудандық мәслихаттың
кезекті сессиясының төрайымы               хатшысы
Н. Кислина                                 Қ. Хамзин
КЕЛІСІЛДІ
«Айыртау ауданының экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Г. Әбілқайырова
2010 жылғы 6 сәуір
«Айыртау ауданының жұмыспен
қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    Е. Қазбеков
2010 жылғы 6 сәуір