Об утверждении Инструкции возмещения затрат на проезд, питание, проживание и медицинское освидетельствование занятым и лицам, занятым уходом за детьми в возрасте до семи лет, из числа малообеспеченных, а также безработным, направленным на профессиональное обучение
Постановление акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 3 марта 2010 года N 181. Зарегистрировано Управлением юстиции города Семей Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 5 апреля 2010 года за N 5-2-126. Утратило силу постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 29 апреля 2013 года № 677
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 29.04.2013 № 677.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Сноска. Заголовок постановления в редакции постановления акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 06.02.2012 N 117 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 19 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 149 «О занятости населения», подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Правилами профессиональной подготовки, переподготовки и повышения квалификации, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836, акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию возмещения затрат на проезд, питание, проживание и медицинское освидетельствование занятым и лицам, занятым уходом за детьми в возрасте до семи лет, из числа малообеспеченных, а также безработным, направленным на профессиональное обучение.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 06.02.2012 N 117 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
2. Контроль за исполнением постановления возложить на заместителя акима города Мусапирбекова Т. Ж.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Семей                       М. Айнабеков
Утверждена
постановлением акимата города
от 3 марта 2010 года
N 181
Инструкция
возмещения затрат на проезд, питание, проживание и медицинское освидетельствование занятым и лицам, занятым уходом за детьми в возрасте до семи лет, из числа малообеспеченных, а также безработным, направленным на профессиональное обучение

Кәсіби оқытуға жіберілген табысы аз адамдар қатарындағы жұмыспен қамтылғандардың және жеті жасқа дейінгі балаларды бағып-күтумен айналысатын адамдардың, сондай-ақ, жұмыссыз азаматтардың жол жүру, тамақтану, тұру және медициналық куәландыру шығындарын өтеудің Нұсқаулығын бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2010 жылғы 3 наурыздағы N 181 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Семей қаласындағы Әділет басқармасында 2010 жылғы 5 сәуірде N 5-2-126 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2013 жылғы 29 сәуірдегі № 677 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 29.04.2013 № 677 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2012.02.06 N 117 қаулысымен (жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
“Халықты жұмыспен қамту туралы” Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 149 Заңының 19 бабына, “Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы” Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңы 31 бабының 1 тармағы 14) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысымен бекітілген кәсіби даярлау, қайта даярлау және біліктілікті арттыру Ережесіне сәйкес, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған кәсіби оқытуға жіберілген табысы аз адамдар қатарындағы жұмыспен қамтылғандардың және жеті жасқа дейінгі балаларды бағып-күтумен айналысатын адамдардың, сондай-ақ, жұмыссыз азаматтардың жол жүру, тамақтану, тұру және медициналық куәландыру шығындарын өтеудің Нұсқаулығы бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2012.02.06 N 117 қаулысымен (жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Т. Ж. Мүсәпірбековке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Семей қаласының әкімі                             М. Айнабеков
Қала әкімдігінің
3 наурыздағы 2010 жылғы
N 181 қаулысымен
бекітілді
Кәсіби оқытуға жіберілген табысы аз адамдар қатарындағы жұмыспен қамтылғандардың және жеті жасқа дейінгі балаларды бағып-күтумен айналысатын адамдардың, сондай-ақ, жұмыссыз азаматтардың жол жүру, тамақтану, тұру және медициналық куәландыру шығындарын өтеудің
Нұсқаулығы

Сноска. Заголовок Инструкции в редакции постановления акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 06.02.2012 N 117 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Настоящая Инструкция разработана в соответствии со статьей 19 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Правилами профессиональной подготовки, переподготовки и повышения квалификации, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 «О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения» и детализирует применение законодательства в области социальной защиты населения по вопросам возмещения затрат на проезд, питание, проживание и медицинское освидетельствование занятым и лицам, занятым уходом за детьми в возрасте до семи лет, из числа малообеспеченных, а также безработным, направленным на профессиональное обучение.
Сноска. Преамбула в редакции постановления акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 06.02.2012 N 117 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Общие положения
1. Основные понятия, используемые в настоящей Инструкции:
1) заявитель – занятый и лицо, занятое уходом за детьми в возрасте до семи лет, из числа малообеспеченных, а также безработный, направленный на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации, и обратившийся за возмещением затрат;
2) возмещение затрат – частичная или полная оплата проезда, питания, проживания и медицинского освидетельствования заявителю;
3) занятые - имеющие доход малообеспеченные лица трудоспособного возраста, которые в соответствии с законодательством Республики Казахстан имеют право на адресную социальную помощь.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 06.02.2012 N 117 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
2. Возмещение затрат за проживание, проезд к месту учебы и обратно в пределах региона производится заявителю, обучающемуся не по месту жительства.
3. Возмещение затрат на проезд к месту учебы и обратно в пределах региона, питание, проживание и медицинское освидетельствование осуществляет государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ» (далее – Отдел).

Ескерту. Нұсқаулықтың тақырыбы жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2012.02.06 N 117 қаулысымен (жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Осы Нұсқаулық «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 19 бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31 бабы 1 тармағының 14) тармақшасына, «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысымен бекітілген кәсіби даярлау, қайта даярлау және біліктілікті арттыру Ережесіне сәйкес әзірленді және кәсіби оқытуға жіберілген табысы аз адамдар қатарындағы жұмыспен қамтылғандардың және жеті жасқа дейінгі балаларды бағып-күтумен айналысатын адамдардың, сондай-ақ, жұмыссыз азаматтардың жол жүру, тамақтану, тұру және медициналық куәландыру шығындарын өтеу мәселелері жөніндегі халықты әлеуметтік қорғау саласындағы заңдылықтың қолданылуын егжей-тегжейлі нақтылайды.
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2012.02.06 N 117 қаулысымен (жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулықта қолданылатын негізгі ұғымдар:
1) өтініш беруші – кәсіби даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға жіберілген және шығындарын өтеуге өтініш берген табысы аз адамдар қатарындағы жұмыспен қамтылған және жеті жасқа дейінгі балаларды бағып-күтумен айналысатын адам, сондай-ақ, жұмыссыз;
2) шығындарды өтеу - өтініш берушінің жол жүруін, тамақтануын, тұруын және медициналық куәландыруын жартылай немесе толық төлеу;
3) жұмыспен қамтылғандар – табысы бар, аз қамтамасыз етілген Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар еңбекке жарамды жастағы адамдар.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2012.02.06 N 117 қаулысымен (жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Өңір шегінде тұруға, оқу орнына барып, қайта қайтуға арналған шығындарды өтеу тұрмайтын жерінде оқитын өтініш берушіге жүргізіледі.
3. Өңір шегінде тұру, тамақтану, медициналық куәландыру, оқу орнына барып, қайта қайту шығындарының өтеуін қалалық «Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Бөлім) жүргізеді.

4. Возмещение затрат на медицинское освидетельствование производится заявителям, направленным на обучение по профессиям, требующим определения профпригодности и оплачивается независимо от результатов.
5. Медицинское освидетельствование заявители проходят по направлению Отдела.
6. Возмещение затрат заявителю осуществляется с момента представления документов, но не позднее одного месяца со дня окончания обучения.
7. Право на возмещение затрат имеют занятые и лица, занятые уходом за детьми в возрасте до семи лет, из числа малообеспеченных, а также безработные, официально зарегистрированные в Отделе и направленные на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации.
Сноска. Пункт 7 в редакции постановления акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 06.02.2012 N 117 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
2. Условия обращения за получением возмещения затрат
8. Заявитель подает письменное заявление в Отдел и представляет необходимые документы.
9. Заявитель несет ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан за полноту и достоверность сведений, указанных в заявлении и документах.
3. Перечень необходимых документов
10. Документами для получения возмещения затрат являются:
1) письменное заявление. К заявлению прилагаются документ, удостоверяющий личность, регистрационный налоговый номер - РНН, справка с адресного бюро или книга регистрации граждан, выписка лицевого счета банка (данные документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, подлинники возвращаются заявителю). Для граждан, проживающих в сельских округах города, вместо справки с адресного бюро или книги регистрации граждан – справка о проживании сельского акимата;
2) проездные документы по железнодорожному транспорту, пассажирскому автотранспорту (кроме такси), либо справка организации, осуществляющей указанные виды перевозок о стоимости проезда;
3) платежный документ о прохождении медицинского освидетельствования.
4. Размер возмещения затрат
11. Полное возмещения затрат производится:
1) за медицинское освидетельствование – стоимость обследования, подтвержденная документами;
2) за проезд к месту обучения и обратно в пределах региона – стоимость проезда, подтвержденная документами.
12. Частичное возмещение затрат на проживание производится при проживании заявителей из сельских округов и поселков во время обучения в городе в общежитии – по представленным платежным документам, но не более семи месячных расчетных показателей в месяц. При проживании в арендованных жилых помещениях – семь месячных расчетных показателя в месяц.

4. Медициналық куәландыру шығындарының өтелуі кәсіби даярлықты белгілеуді талап ететін мамандықтар бойынша оқытуға жіберілген өтініш берушілерге жүргізіліп, нәтижесіне қарамастан төленеді.
5. Өтініш берушілер медициналық куәландыруды бөлімнің жолдамасы бойынша өтеді.
6. Өтініш берушілердің шығындарының өтелуі құжаттарды ұсынған күннен бастап, бірақ оқу аяқталған күннен соң бір айдан кешіктірмей жүргізіледі.
7. Бөлімде ресми тіркелген және кәсіби даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға жіберілген табысы аз адамдар қатарындағы жұмыспен қамтылғандар және жеті жасқа дейінгі балаларды бағып-күтумен айналысатын адамдар, сондай-ақ, жұмыссыз азаматтар шығындарды өтеу құқығына ие.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2012.02.06 N 117 қаулысымен (жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Шығындардың өтеуін алуға өтініш беру шарттары
8. Өтініш беруші бөлімге жазбаша өтініш береді және қажетті құжаттарды ұсынады.
9. Өтініш иесі өтініш пен құжаттарда көрсетілген мәліметтердің толықтығы мен шынайылығы үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауап береді.
3. Қажетті құжаттардың тізбесі
10. Шығындардың өтеуін алу үшін қажетті құжаттар:
1) жазбаша өтініш. Өтінішке жеке басын куәландыратын құжат, салық төлеушінің нөмірі – СТН, адрес бюросының анықтамасы немесе азаматтарды тіркеу кітабы, банктегі жеке шотының үзінді көшірмесі қоса тіркеледі (осы құжаттар салыстырып тексеру үшін түпнұсқа және көшірме түрінде ұсынылады, содан кейін түпнұсқалар өтініш иесіне қайтарылады). Қаланың ауылдық округтарында тұратын азаматтар үшін адрес бюросының анықтамасы немесе азаматтарды тіркеу кітабының орнына ауылдық әкімдіктен тұратындығы туралы анықтама;
2) теміржол көлігімен, жолаушы автокөлігімен (таксиден басқа) жол жүру құжаттары немесе жол жүрудің құны туралы аталған тасымал түрлерімен айналысатын мекеменің анықтамасы;
3) медициналық куәландыруды өткені жөніндегі төлем құжаты болып табылады.
4. Шығындарды өтеудің мөлшері
11. Шығындардың толық өтелуі:
1) медициналық куәландыру – құжаттармен расталған зерттеудің құны үшін;
2) өңір шегіндегі оқу орнына барып, қайта қайту жолына - құжаттармен расталған жол жүру құны үшін жүргізіледі.
12. Қаланың ауылдық және кенттік округтарында тұратын өтініш берушілердің тұру шығындарының ішінара өтелуі олардың оқу мерзімінде қалада жатақханада тұрғаны үшін – ұсынылған төлем құжаттары бойынша, бірақ айына жеті айлық есептік көрсеткіштен аспағанда жүргізіледі.
Жалданған тұрғын үйлерде тұрғанда – айына жеті айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде жүргізіледі.

Сноска. Пункт 12 в редакции постановления акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 06.02.2012 N 117 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
13. Возмещение затрат на питание для обучающихся в городе производится в размере семи месячных расчетных показателей в месяц.
Сноска. Пункт 13 в редакции постановления акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 06.02.2012 N 117 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
5. Условия выплаты возмещения затрат
14. Выплата возмещения затрат осуществляется за счет средств городского бюджета, предусмотренных на выполнение Программы занятости населения.
15. Выплата частичного возмещения затрат на проживание производится по окончании обучения или ежемесячно.
16. Выплата возмещения затрат на питание производится ежемесячно.
17. Выплата полного возмещения затрат на медицинское освидетельствование и на проезд к месту обучения и обратно в пределах региона производится в течение месяца с момента предъявления документов.
18. Выплата полного или частичного возмещения затрат осуществляется в денежной форме путем перечисления на лицевой счет заявителя.
Начальник
ГУ «Отдел занятости
и социальных программ
города Семей»                                     К. Тулесбаев

Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2012.02.06 N 117 қаулысымен (жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
13. Семей қаласында оқитындар үшін тамақтану шығындарының өтелуі айына жеті айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде жүргізіледі.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2012.02.06 N 117 қаулысымен (жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Шығындарды өтеу төлемдерінің шарттары
14. Шығындарды өтеудің төлемі халықты жұмыспен қамту Бағдарламасын орындауға қаралған қалалық бюджет қаражаттарының есебінен жүргізіледі.
15. Тұру шығындарын ішінара өтелуі оқу аяқталысымен немесе ай сайын жүргізіледі.
16. Тамақтану шығындарын өтеу төлемі ай сайын жүргізіледі.
17. Медициналық куәландыру мен өңір шегіндегі оқу орнына барып, қайта қайту жолына арналған шығындардың толық өтелуінің төлемі құжаттар ұсынған кезден бастап бір ай ішінде жүргізіледі.
18. Шығындардың толық немесе ішінара өтелуі ақшалай түрде өтініш берушінің жеке шотына аудару арқылы жүзеге асырылады.
«Семей қаласының жұмыспен
қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі» ММ бастығы                  Қ. Төлесбаев