Об установлении объемов трансфертов общего характера между областным и районными (городским) бюджетами на 2011-2013 годы
Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2010 года N 28-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 24 декабря 2010 года за N 3057. Утратило силу решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 14 февраля 2014 года № 15-3
Сноска. Утратило силу решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 14.02.2014 № 15-3
В соответствии со статьей 45 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года N 95-IV, определяя объемы трансфертов общего характера между областным и районными (городским) бюджетами на 2011-2013 годы в абсолютном выражении с разбивкой по годам областной маслихат РЕШИЛ:
1. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемые из областного бюджета в районные бюджеты:
1) на 2011 год в сумме 18 870 420 тыс. тенге, в том числе:
Акжаикскому району – 2 417 995 тыс. тенге;
Бокейординскому – 1 312 676 тыс. тенге;
Жангалинскому – 1 294 166 тыс. тенге;
Жанибекскому – 1 247 214 тыс. тенге;
Зеленовскому – 2 369 857 тыс. тенге;
Казталовскому – 1 913 532 тыс. тенге;
Каратобинскому – 1 427 922 тыс. тенге;
Сырымскому – 1 715 293 тыс. тенге;
Таскалинскому – 1 291 964 тыс. тенге;
Теректинскому – 2 675 511 тыс. тенге;
Чингирлаускому – 1 204 290 тыс. тенге.
2) на 2012 год в сумме 20 967 817 тыс. тенге, в том числе:
Акжаикскому – 2 704 467 тыс. тенге;
Бокейординскому – 1 431 587 тыс. тенге;
Жангалинскому – 1 443 720 тыс. тенге;
Жанибекскому – 1 381 522 тыс. тенге;
Зеленовскому – 2 641 346 тыс. тенге;
Казталовскому – 2 167 431 тыс. тенге;
Каратобинскому – 1 577 903 тыс. тенге;
Сырымскому – 1 898 638 тыс. тенге;
Таскалинскому – 1 438 024 тыс. тенге;
Теректинскому – 2 950 297 тыс. тенге;
Чингирлаускому – 1 332 882 тыс. тенге.
3) на 2013 год в сумме 21 225 215 тыс. тенге, в том числе:
Акжаикскому – 2 748 321 тыс. тенге;
Бокейординскому – 1 452 504 тыс. тенге;
Жангалинскому – 1 437 819 тыс. тенге;
Жанибекскому – 1 406 429 тыс. тенге;
Зеленовскому – 2 609 044 тыс. тенге;
Казталовскому – 2 207 222 тыс. тенге;
Каратобинскому – 1 611 258 тыс. тенге;
Сырымскому – 1 931 504 тыс. тенге;
Таскалинскому – 1 460 787 тыс. тенге;
Теректинскому – 3 005 033 тыс. тенге;
Чингирлаускому – 1 355 294 тыс. тенге.
2. Установить, что бюджетные изъятия из бюджетов Бурлинского района и города Уральска в областной бюджет на 2011-2013 годы не предусматриваются.
3. Предусмотреть расходы, учтенные при расчете трансфертов общего характера:
1) при определении размера трансфертов общего характера на 2011-2013 годы дополнительно в расходах районных (городского) бюджетов учесть:

Облыстық және аудандық (қалалық) бюджеттер арасындағы 2011-2013 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемдерін белгілеу туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2010 жылғы 13 желтоқсандағы N 28-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет басқармасында 2010 жылғы 24 желтоқсанда N 3057 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 14 ақпандағы № 15-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 14.02.2014 № 15-3 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы N 95-IV Бюджет кодексінің 45-бабына сәйкес жылдар бойынша бөлінген абсолютті көріністегі облыстық және аудандық (қалалық) бюджеттер арасындағы 2011-2013 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемін айқындай отырып, облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі белгіленсін:
1) 2011 жылға 18 870 420 мың теңге сомада, оның ішінде:
Ақжайық - 2 417 995 мың теңге;
Бөкей ордасы - 1 312 676 мың теңге;
Жаңақала - 1 294 166 мың теңге;
Жәнібек - 1 247 214 мың теңге;
Зеленов - 2 369 857 мың теңге;
Казталов - 1 913 532 мың теңге;
Қаратөбе - 1 427 922 мың теңге;
Сырым - 1 715 293 мың теңге;
Тасқала - 1 291 964 мың теңге;
Теректі - 2 675 511 мың теңге;
Шыңғырлау - 1 204 290 мың теңге.
2) 2012 жылға 20 967 817 мың теңге сомада, оның ішінде:
Ақжайық - 2 704 467 мың теңге;
Бөкей ордасы – 1 431 587 мың теңге;
Жаңақала - 1 443 720 мың теңге;
Жәнібек - 1 381 522 мың теңге;
Зеленов - 2 641 346 мың теңге;
Казталов - 2 167 431 мың теңге;
Қаратөбе - 1 577 903 мың теңге;
Сырым - 1 898 638 мың теңге;
Тасқала - 1 438 024 мың теңге;
Теректі - 2 950 297 мың теңге;
Шыңғырлау - 1 332 882 мың теңге.
3) 2013 жылға 21 225 215 мың теңге сомада, оның ішінде:
Ақжайық - 2 748 321 мың теңге;
Бөкей ордасы - 1 452 504 мың теңге;
Жаңақала - 1 437 819 мың теңге;
Жәнібек - 1 406 429 мың теңге;
Зеленов - 2 609 044 мың теңге;
Казталов - 2 207 222 мың теңге;
Қаратөбе - 1 611 258 мың теңге;
Сырым - 1 931 504 мың теңге;
Тасқала - 1 460 787 мың теңге;
Теректі - 3 005 033 мың теңге;
Шыңғырлау - 1 355 294 мың теңге.
2. Бөрлі ауданы және Орал қаласы бюджеттерінен облыстық бюджетке алынатын бюджеттік алымдар 2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджетке қарастырылмайды деп белгіленсін.
3. Жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде ескерілген шығыстарды қарастыру:
1) 2011-2013 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің мөлшерін айқындау кезінде аудандық (қалалық) бюджеттердің шығыстарында қосымша ескерілуі қажет:

1.1 затраты постоянного характера, финансировавшихся за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета в 2010 году, в том числе по следующим направлениям:
на содержание вновь вводимых объектов образования;
на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету "Самопознание";
на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;
на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях;
на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
1.2 затраты постоянного характера, финансировавшихся за счет целевых трансфертов из областного бюджета в 2010 году, в том числе по следующим направлениям:
на открытие и содержание мини-центров;
на содержание вновь вводимых объектов образования;
на материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому;
на реализацию региональной молодежной политики;
2) при определении размера трансфертов общего характера на 2011 год дополнительно в расходах районных (городского) бюджетов учтены средства на повышение заработной оплаты работникам бюджетной сферы 2011 года на 30%.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года и действует до 31 декабря 2013 года.
Председатель сессии              И. Илимисов
Секретарь областного маслихата   М. Құлшар

1.1 2010 жылы республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен қаржыландырылған тұрақты сипаттағы шығыстар, оның ішінде келесі бағыттар бойынша:
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға;
"Өзін-өзі тану" пәні бойынша мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта білім беру, техникалық және кәсіптік білім беру, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілікті арттыру институттарын оқу материалдарымен қамтамасыз етуге;
ең төменгi күнкөрiс деңгейi мөлшерiнiң өсуiне байланысты мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек пен 18 жасқа дейiнгi балаларға ай сайынғы мемлекеттiк жәрдемақы төлеуге;
медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға;
ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға;
1.2 2010 жылы облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен қаржыландырылған тұрақты сипаттағы шығыстар, оның ішінде келесі бағыттар бойынша:
шағын орталықтарды ашуға және ұстауға;
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға;
үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз етуге;
аймақтық жастар саясатын іске асыруға;
2) бюджет саласы қызметкерлерінің жалақысының 2011 жылдан 30%-ға өсуіне қарай 2011 жылға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің мөлшерін айқындау кезінде аудандық (қалалық) бюджеттердің шығыстарында қосымша қаражаттар ескерілді.
4. Осы шешім 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және 2013 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылады.
Сессия төрағасы                  И. Илимисов
Облыстық мәслихат хатшысы        М. Құлшар