О районном бюджете на 2011-2013 годы
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22 декабря 2010 года N 37-1. Зарегистрировано управлением юстиции Казталовского района Западно-Казахстанской области 30 декабря 2010 года N 7-8-120. Утратило силу - решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 30 марта 2012 года N 4-2
Сноска. Утратило силу - решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 30.03.2012 N 4-2
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года N 95-IV и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года N 148 Казталовский районный маслихат РЕШИЛ
1. Утвердить районный бюджет на 2011-2013 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 401 547 тыс. тенге, в том числе:
налоговые поступления – 698 376 тыс. тенге;
неналоговые поступления – 5 944 тыс. тенге;
поступления от продажи основного капитала – 805 тыс. тенге;
поступления трансфертов – 2 696 422 тыс. тенге;
2) затраты – 3 403 755 тыс. тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 57 284 тыс. тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 58 827 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 543 тыс. тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 21 468 тыс. тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 21 468 тыс. тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тыс. тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -80 960 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –  80 960 тыс. тенге:
поступление займов – 49 851 тыс. тенге;
погашение займов – -1 739 тыс. тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 32 848 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными Решениями Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области 23.02.2011 N 38-1, от 12.04.2011 N 39-2, 30.06.2011 N 40-3, 16.08.2011 N 42-1, 12.10.2011 N 44-2, 01.12.2011 N 47-2.
2. Поступления в районный бюджет на 2011 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2010 года N 28-2 "Об областном бюджете на 2011-2013 годы".
3. Принять к сведению и руководству Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2011-2013 годы" и решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2010 года N 28-2 "Об областном бюджете на 2011-2013 годы".

2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2010 жылғы 22 желтоқсандағы N 37-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Казталов ауданы әділет басқармасында 2010 жылғы 30 желтоқсанда N 7-8-120 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатаның 2012 жылғы 30 наурыздағы N 4-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатаның 2012.03.30 N 4-2 Шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы N 95-IV Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Казталов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2011 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3 401 547 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 698 376 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 944 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 805 мың теңге;
трансферттерден түсетін түсімдер – 2 696 422 мың теңге;
2) шығындар – 3 403 755 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 57 284 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 58 827 мың теңге;
бюджеттік несилерді өтеу – 1 543 мың теңге;
4) қаржылық активтермен болатын операциялар бойынша сальдо – 21 468 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 21 468 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -80 960 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 80  960 мың теңге:
қарыздар түсімі - 49 851 мың теңге;
қарыздарды өтеу - -1 739 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 32 848 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихаттың 2011.02.23 N 38-1, 2011.04.12 N 39-2, 2011.06.30 N 40-3, 2011.08.16 N 42-1, 2011.10.12 N 44-2, 2011.12.01 N 47-2 Шешімдерімен.
2. 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджеттің түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2010 жылдың 13 желтоқсандағы N 28-2 "2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес қарастырылды.
3. Қазақстан Республикасының "2011-2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы және Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2010 жылғы 13 желтоқсандағы N 28-2 "2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімі қатерге және басшылыққа алынсын:

1) Учесть в районном бюджете на 2011 год поступление целевых трансфертов и кредитов из областного бюджета в общей сумме 832 741 тыс. тенге, в том числе:
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования - 22 164 тыс. тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования - 8 192 тыс. тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 97 859 тыс. тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 9 100 тыс. тенге;
на введение стандартов специальных социальных услуг - 8 046 тыс. тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий - 45 443 тыс. тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов - 8 788 тыс. тенге;
бюджетные кредиты выданные местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов - 49 851 тыс. тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 30 499 тыс. тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда - 11 440 тыс. тенге;
для реконструкции систем водоснабжения в селе Карауба - 256  312 тыс. тенге;
для реконструкции систем водоснабжения в селе Жулдыз - 172  521 тыс. тенге;
разработка проектно-сметной документации на водоснабжение с. Болашак – 13 305 тыс. тенге;
строительства детского сада на 280 мест в п. Казталовка – 9 187 тыс. тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 15 429 тыс. тенге;
на поддержку частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса – 2020" - 23 980 тыс. тенге;
на создание центров занятости в рамках "Программы занятости - 2020" – 8 121 тыс. тенге;
обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 3 664 тыс. тенге;
на государственные пособия на детей до 18 лет – 2 635 тыс. тенге;
на программу занятости – 6 165 тыс. тенге;
на содержание детских садов открытых в 2009 и 2010-2011 годы в Казталовском районе – 30 040 тыс. тенге;
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными Решениями Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12.04.2011 N 39-2, 30.06.2011 N 40-3, 12.10.2011 N 44-2, 01.12.2011 N 47-2.

1) 2011 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 832  741 мың теңге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға – 22 164 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға - 8 192 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 97 859 мың теңге;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) тәрбиелеуші ата-аналарға (қамқоршыларға) айсайынғы ақшалай қаражаттарды төлеуге – 9 100 мың теңге;
арнайы әлеуметтік қызмет стандарттарын енгізуге – 8 046 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге - 45 443 мың теңге;
ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 8 788 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 49 851 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 30 499 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға – 11 440 мың теңге;
Қараоба ауылындағы сумен қамту жүйесін қайта құру – 256 312 мың теңге;
Жұлдыз ауылының сумен жабдықтау жүйесін қайта құру – 172 521 мың теңге;
Болашақ ауылын сумен жабдықтауға жобалық-сметалық құжаттар әзірлеуге – 13 305 мың теңге;
Казталов ауылында 280 орындық балабақша салуға – 9 187 мың теңге;
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға – 15 429 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке меншік кәсіпкерлікті қолдауға – 23 980 мың теңге;
"Жұмыспен қамту - 2020" бағдарламасы шеңберінде жұмыспен қамту орталықтарын құруға – 8 121 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге – 3 664 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақыларға – 2 635 мың теңге;
жұмыспен қамту бағдарламасына – 6 165 мың теңге;
Казталов ауданындағы 2009 және 2010-2011 жылы ашылған балабақшаларды ұстауға – 30 040 мың теңге;
Ескерту. 3 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихаттың 2011.04.12 N 39-2, 2011.06.30 N 40-3, 2011.10.12 N 44-2, 2011.12.01 N 47-2 Шешімдерімен.

4. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2011 год в размере 12 500 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции Решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12.04.2011 N 39-2.
6. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2011 года.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения местных бюджетов на 2011 год, согласно приложению 4
8. Утвердить бюджетные программы сельских округов Казталовского района на 2011-2013 годы согласно приложению 5

4. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
5. 2011 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдардың резерві 12 500 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихаттың 2011.04.12 N 39-2 Шешімімен.
6. 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдардың тізбесіне ауылдық (селолық) жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.
7. 2011 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару барысында секвестрлендіруге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Казталов ауданының ауылдық округтерінің 2011 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

9. Утвердить бюджетные средства по программе общеобразовательного обучения в школах согласно приложению 6
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии              Ж. Хайруллин
Секретарь районного маслихата    Е. Газизов
Приложение 1
к решению районного маслихата
N 37-1 от 22 декабря 2010 года
Сноска. Приложение 1 в редакции Решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 01.12.2011 N 47-2.
Районный бюджет на 2011 год
тыс. тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
І. ДОХОДЫ

9. Мектептерге жалпы білім беру бағдарламасы бойынша бюджет қаражаттары 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                  Ж. Хайруллин
Аудандық мәслихат хатшысы        Е. Газизов
Аудандық мәслихатының
2010 жылғы 22 желтоқсандағы
N 37-1 шешіміне 1 қосымша
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихаттың 2011.12.01 N 47-2 Шешімімен.
2011 жылға арналған аудандық бюджет
мың теңге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелiгi
АТАУЫ
І. КІРІСТЕР

62209
006
Функционирование районных (городских) библиотек
62209
09
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
17029
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
9180
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
7180
003
Реализация региональных программ в сфере молодежной политики
2000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
7849
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
7849
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
6646
01
Сельское хозяйство
0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
0
099
Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевого трансферта из республиканского бюджета
0
06
Земельные отношения
6646
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
6646
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
6646
09
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
0
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
0
012
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
8409
02
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
8409
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
8409
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
8409
13
Прочие
27512
09
Прочие
27512
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6731
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
6731
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)

62209
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
62209
09
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
17029
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
9180
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7180
003
Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды iске асыру
2000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
7849
001
Жергілікті деңгей мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7849
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
6646
01
Ауыл шаруашылығы
0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
0
099
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
0
06
Жер қатынастары
6646
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
6646
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6646
09
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
0
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
0
012
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
8409
02
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
8409
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
8409
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
8409
13
Басқалар
27512
09
Басқалар
27512
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6731
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6731
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі