Об утверждении регламента оказания государственной услуги "Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 7 июля 2011 года № 08-3/383. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 августа 2011 года № 7107. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 июля 2014 года № 7-1/374
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 21.07.2014 № 7-1/374 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Регламент оказания государственной услуги "Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля".
2. Департаменту развития животноводства и ветеринарной безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (Токсеитова Р.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Мамытбеков
Утвержден
приказом Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 7 июля 2011 года № 08-3/383
Регламент
государственной услуги "Выдача ветеринарно-санитарного
заключения на объекты государственного
ветеринарно-санитарного контроля"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля" (далее - регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Государственная услуга по выдаче ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля (далее - государственная услуга) предоставляется главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором города республиканского значения, столицы (далее - инспектор) и его заместителем, государственным ветеринарно-санитарным инспектором района (города областного значения) территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - теринспекция).

"Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2011 жылғы 07 шілдедегі № 08-3/383 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 8 тамызда № 7107 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 21 шілдедегі № 7-1/374 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 21.07.2014 № 7-1/374 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Мал шаруашылығын дамыту және ветеринариялық қауіпсіздік департаменті (Тоқсеитова Р.Ә.) осы бұйрықтың заңда белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы рет ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                      А. Мамытбеков
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2011 жылғы 7 шілде № 8-3/383
бұйрығымен бекітілді
«Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау
объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды
беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы қағидалар
1. Осы «Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру» мемлекеттік қызметінің стандарты (бұдан әрі - регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытындыны беру жөніндегі мемлекеттік қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциясының (бұдан әрі - аумақтық инспекция) республикалық маңызы бар қаланың, астананың бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы және оның орынбасары, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы (бұдан әрі - инспектор) ұсынады.

3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании:
1) подпункта 9) статьи 1, подпункта 4) пункта 3, подпункта 5) пункта 4 статьи 16 и пункта 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии";
2) подпункта 3) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2011 года № 464 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля" (далее Стандарт);
3) приказа И.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 761 "Об утверждении Правил выдачи ветеринарных документов на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6029, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан от 7 июля 2010 г. № 10).
5. Результатом предоставляемой государственной услуги является:
выдача ветеринарно-санитарного заключения (на бумажном носителе) о соответствии объекта государственного ветеринарного контроля ветеринарным (ветеринарно-санитарным) правилам, требованиям и нормам;
выдача ветеринарно-санитарного заключения (на бумажном носителе) о несоответствии объекта с выдачей рекомендации в устранении выявленных нарушений.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребитель).
7. В настоящем регламенте используются следующие основные понятия:
1) регламент - нормативный правовой акт, регулирующий внутренний порядок по государственной услуге "Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля";
2) ветеринарно-санитарное заключение - документ, удостоверяющий соответствие (несоответствие) объекта государственного ветеринарно-санитарного контроля ветеринарным (ветеринарно-санитарным) правилам, требованиям и нормам, а так же нормам технологического проектирования, проектов строительства, реконструкции и технического перевооружения объекта.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию о месте нахождения государственных органов, порядке оказания государственной услуги и ходе их оказания можно получить по адресам указанным в приложении 1 Стандарта.
9. Информация о государственной услуге размещены на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан - www.minagri.gov.kz и на стендах, расположенных в помещениях теринспекции.

3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет:
1) «Ветеринария туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі Заңының 1-бабы 9) тармақшасының16-бабының 3-тармағы 4) тармақшасының және 35-бабы 2-тармағының;
2) «Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 сәуірдегі № 464 қаулысының (бұдан әрі - Стандарт) 1-тармағы 3) тармақшасының;
3) «Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық құжаттарды беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 761 бұйрығының (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 6029 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында 7 шілде 2010 жыл № 10 жарияланған) негізінде көрсетіледі.
5. Ұсынылатын мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылаудағы объектінің ветеринарлық (ветеринариялық-санитариялық) ережелерге, талаптарға және нормаларға, сәйкестігі туралы ветеринариялық-санитариялық қорытынды (қағаздағы тасымалдағышта) береді;
анықталған жөнсіздікті жоюға ұсыныстармен бірге объектінің сәйкессіздігі туралы ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру (қағаздағы тасымалдағышта) болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Осы регламентте мынадай түсініктер пайдаланылады:
1) регламент - «Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру» мемлекеттік қызметі бойынша ішкі тәртіпті реттейтін нормативтік құқықтық акт;
2) ветеринариялық-санитариялық қорытынды - мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылаудағы объектінің ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) ережеге, талаптар мен нормаларға, сондай-ақ объектіні құрылыс, қайта жөндеу және техникалық жабдықтау жобаларын технологиялық жобалау нормаларына сәйкестігін (сәйкес еместігін) растайтын құжат.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік органдардың орналасқан орны, мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және оларды көрсетудің барысы туралы ақпаратты Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар бойынша алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында - www.min.kz және аумақтық инспекциялардың үй-жайларында ілінген стендтерде орналасқан.

10. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) срок предоставления государственной услуги с момента сдачи потребителем документов, определенных в пункте 11 Стандарта - не более 5 (пяти) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 30 (тридцати) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги - не более 30 (тридцати) минут.
11. Основаниями для выдачи ветеринарно-санитарного заключения о несоответствии объекта государственного ветеринарного контроля являются:
1) установление несоответствия объекта государственного ветеринарно-санитарного контроля ветеринарным (ветеринарно-санитарным) правилам, требованиям и нормам;
2) отсутствие полного пакета документов, указанных в пункте 11 Стандарта, исчерпывающей информации в представленных документах о соответствии объекта государственного ветеринарно-санитарного контроля ветеринарным (ветеринарно-санитарным) правилам, требованиям и нормам;
3) изменение (ухудшение) эпизоотической ситуации места происхождения (нахождения) объекта государственного ветеринарно-санитарного контроля по инфекционным болезням животных.
12. Этапы оказания государственной услуги:
1) государственный ветеринарно-санитарный инспектор, ответственный за регистрацию с момента обращения владельца объекта:
проверяет полноту (правильность) представленных документов;
регистрирует в журнале регистрации заявлений;
по указанию главного государственного ветеринарно-санитарного инспектора города республиканского значения, столицы и его заместителя, государственного ветеринарно-санитарного инспектора района (города областного значения) с момента регистрации заявления передает государственному ветеринарно-санитарному инспектору для проведения инспектирования;
2) государственный ветеринарно-санитарный инспектор:
осуществляет обследование объекта государственного ветеринарного контроля;
проверяет соответствие объекта представленным документам;
проверяет соответствие ветеринарным (ветеринарно-санитарным) правилам, требованиям и нормам, а при сдаче объекта производства нормам технологического проектирования, проектов строительства, реконструкции и технического перевооружения объекта;
оформляет акт инспектирования и вместе с пакетом документов вносит на рассмотрение главному государственному ветеринарно-санитарному инспектору города республиканского значения, столицы и его заместителю, государственному ветеринарно-санитарному инспектору района (города областного значения) для принятия решения;

10. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу
мерзімдері:
1) тұтынушы Стандарттың 11-тармағында анықталған құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызметті ұсыну мерзімі - 5 (бес) жұмыс күнінен аспайды;
2) мемлекеттік қызметті алуға дейінгі ең ең жоғары рұқсат етілетін күту уақыты - 30 (отыз) минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушыға ең жоғары рұқсат етілетін қызмет көрсету уақыты - 30 (отыз) минуттан аспайды.
11. Объектінің сәйкессіздігі туралы ветеринариялық-санитариялық қорытындыны беруге мыналар:
1) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектісінің ветеринарлық (ветеринариялық-санитариялық) қағидаларға, талаптарға және нормаларға сәйкессіздігінің анықталуы;
2) Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың толық пакетінің, ұсынылған құжаттарда мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектісінің ветеринариялық-санитариялық қағидаларға, талаптарға және нормаларға сәйкестігі туралы толық ақпараттың болмауы;
3) мемлекеттік ветеринариялық бақылау объектісінің шыққан (орналасқан) орнында жануарлардың инфекциялық аурулары бойынша эпизоотиялық жағдайдың өзгеруі (нашарлауы) негіз болып табылады.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету сатылары:
1) тіркеуге жауапты мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор объекті иесінің өтініш беру мерзімінен:
ұсынылған құжаттардың толықтығын (дұрыстығын) тексереді;
өтініштерді тіркеу журналында тіркейді;
республикалық маңызы бар қаланың, астананың бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторының және оның орынбасарының, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторының нұсқауы бойынша өтініш тіркелген мерзімнен бастап, инспекциялауды жүргізу үшін мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторға жібереді.
2) Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор:
мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылаудағы объектіге зерттеу жүргізеді;
ұсынылған құжаттар бойынша объектінің сәйкестігін тексереді;
ветеринарлық (ветеринариялық-санитариялық) ережелерге, талаптарға және нормаларға, ал өндіріс объектісін қолданысқа бергенде құрылыс, қайта жөндеу және объектінің техникалық жабдықталу жобасының технологиялық жобалау нормаларына сәйкестігін;
инспекциялау актін рәсімдейді және құжаттар жиынтығын республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторына және оның орынбасарына, ауданның (облыстық маңызы бар қалалардың) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторына шешім қабылдау үшін қарауға ұсынады.

3) главный государственный ветеринарно-санитарный инспектор города республиканского значения, столицы и его заместитель, государственный ветеринарно-санитарный инспектор района (города областного значения) в течение одного рабочего дня выносит одно из следующих решений:
выдает ветеринарно-санитарное заключение о соответствии объекта государственного ветеринарного контроля ветеринарным (ветеринарно-санитарным) правилам, требованиям и нормам, при выдаче на объект производства нормам технологического проектирования, проектов строительства, реконструкции и технического перевооружения объекта;
выдает ветеринарно-санитарное заключение о несоответствии объекта с выдачей рекомендации в устранении выявленных нарушений.
13. Прием документов потребителя для оказания государственной услуги осуществляется одним лицом в течение рабочего дня на основании графика работы управления.
3. Описание порядка действий (взаимодействий)
в процессе оказания государственной услуги
14. Для получения государственной услуги потребитель подает заявление в теринспекцию с приложением документов, определенных в пункте 11 Стандарта по адресам, указанным в приложении 1 к Стандарту.
Документом, подтверждающим, что потребитель сдал документы, является талон, с указанием даты и номера регистрации и даты получения государственной услуги.
15. Государственная услуга оказывается платно (выдача бланков ветеринарно-санитарного заключения). Потребитель оплачивает через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, стоимость бланка, определенную по результатам конкурса о государственных закупках.
Потребитель при оплате государственной услуги заполняет следующие формы документов:
1) при наличном способе оплаты - квитанцию об оплате;
2) при безналичном способе оплаты, в соответствии с Правилами использования платежных документов и осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан, утвержденных Постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 апреля 2000 года № 179 "Об утверждении Правил использования платежных документов и осуществления безналичных платежей и переводов денег на территории Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1155) платежное поручение.
16. Ветеринарно-санитарное заключение составляется в двух экземплярах, первый экземпляр выдается владельцу или руководителю (представителю) объекта, а второй экземпляр остается у Главного государственного ветеринарно-санитарного инспектора и его заместителя, выдавшего данный документ.

3) Республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы және оның орынбасары, ауданның (облыстық маңызы бар қалалардың) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлары бір жұмыс күні ішінде төмендегі шешімдердің бірін қабылдайды:
мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылаудағы объектінің ветеринарлық (ветеринариялық-санитариялық) ережелерге, талаптарға және нормаларға, ал өндіріс объектісіне бергенде құрылыс, қайта салу және объектіні техникалық жабдықтау жобасының технологиялық жобалау нормаларына сәйкестігі туралы ветеринариялық-санитариялық қорытынды береді;
анықталған жөнсіздікті жоюға ұсыныстармен бірге объектінің сәйкессіздігі туралы ветеринариялық-санитариялық қорытынды шығарады.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін тұтынушының құжаттарын қабылдау басқарма жұмысының кестесінің негізінде жұмыс күнінің ішінде бір адаммен жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісі кезінде
іс-әрекеттердің (өзара іс-әрекеттердің) сипаттамасы
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Стандарттың 11-тармағында анықталған құжаттарды қоса беріп, Стандарттың  1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша, аумақтық инспекцияға өтініш жасайды.
Тұтынушының құжаттарды тапсырғанын растайтын құжат тіркеу нөмірі мен күні және мемлекеттік қызметті алатын күн көрсетілген талон болып табылады.
15. Мемлекеттік қызмет ақылы көрсетіледі (ветеринариялық-санитариялық қорытынды бланкісін беру). Тұтынушы банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын екінші дәрежелі банктер немесе ұйымдар арқылы мемлекеттік сатып алу туралы конкурс нәтижесі бойынша анықталған бланктің құнын төлейді.
Тұтынушы мемлекеттік қызметке ақы төлеу кезінде мынадай құжаттардың нысандарын толтырады:
1) қолма-қол ақы төлеу тәсілі кезінде - ақы төлеу туралы түбіртек;
2) «Қазақстан Республикасының аумағында төлем құжаттарын пайдалану және ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдері мен аударымдарын жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2000 жылғы 25 сәуірдегі № 179 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында төлем құжаттарын пайдалану және ақшаның қолма-қол жасалмайтын төлемдері мен аударымдарын жүзеге асыру ережесіне (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 1155 болып енгізілді) сәйкес қолма-қол жасалмайтын ақы төлеу тәсілі кезінде - төлем тапсырмасы.
16. Ветеринариялық-санитариялық қорытынды екі данада жасалады, бір данасы өндіріс объектісінің иесіне немесе басшысына (өкіліне) беріледі, ал екінші данасы осы құжатты берген Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторда және оның орынбасарында қалады

17. Требований к информационной безопасности не предусмотрено.
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) государственный ветеринарно-санитарный инспектор, ответственный за регистрацию;
2) государственный ветеринарно-санитарный инспектор;
3) главный государственный ветеринарно-санитарный инспектор и его заместитель.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к регламенту государственной услуги "Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля".
20. Схема функционального взаимодействия процесса по выдаче ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача ветеринарно-санитарного
заключения на объекты государственного
ветеринарно-санитарного контроля"
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
2
Наименование
СФЕ
государственный
ветеринарно-
санитарный
инспектор
ответственный
за регистрацию
главный
государственный
ветеринарно-
санитарный
инспектор города
республиканского
значения, столицы
и его заместитель,
государственный
ветеринарно-
санитарный
инспектор района
(города областного
значения)
государственный
ветеринарно-
санитарный
инспектор
ответственный
за регистрацию
государственный
ветеринарно-
санитарный
инспектор
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Проверка
полноты
документов,
прием
Ознакомление с
корреспонденцией
указание о
передаче пакета
документов
государственному
ветеринарно-
санитарному
инспектору для
проведения
инспектирования
передача пакета
документов
государствен-
ному
ветеринарно-
санитарному
инспектору для
проведения
инспектирования
обследование
объекта;
проверка
соответствия
объекта
представленным
документам,
ветеринарным
(ветеринарно-
санитарным)
правилам,
требованиям
и нормам;
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-
распоряди-
тельное
решение)
Регистрация
в журнале и
передача пакета
документов
главному
государственном
у ветеринарно-
санитарному
инспектору
города
республиканского
значения,
столицы и его
заместителю,
государственному
ветеринарно-
санитарному
инспектору
района (города
областного
значения).
Наложение
резолюции
оформляет
акт инспектиро-
вания и вместе с
пакетом
документов
вносит на
рассмотрение
главному
государственному
ветеринарно-
санитарному
инспектору
города
республиканского
значения,
столицы и его
заместителю,
государственному
ветеринарно-
санитарному
инспектору
района (города
областного
значения)
5
Сроки
исполнения
30 минут
30 минут
1 рабочий день

17. Ақпараттық қауіпсіздік талаптары қарастырылмаған.
18. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісі кезінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірлік (бұдан әрі - ҚФБ) іске асырылады:
1) тіркеуге жауапты мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор;
2) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор;
3) бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы және оның орынбасары.
19. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттерді (рәсімдерді) орындаудың мерзімін көрсетумен әрбір ҚФБ бойынша әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) кезектілігі мен өзара іс-әрекеттердің мәтіндік кестелік сипаттамасы «Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру» мемлекеттік қызмет регламентіне 1-қосымшада көрсетілген.
20. Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру процессінің функционалдық қатынасының сызбасы мемлекеттік қызмет регламентіне 2-қосымшада көрсетілген.
«Мемлекеттік ветеринариялық-
санитариялық бақылау объектілеріне
ветеринариялық-санитариялық
қорытынды беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне 1-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) кезектілігі
мен өзара іс әрекеттердің сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі процесстің іс-әрекеттері (қимылдың, жұмыстар ағымының)
1
Іс-әрекеттің № (қимылдың, жұмыстар ағымының)
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
тіркеуге жауапты мемлекеттік ветеринариялық- санитариялық инспектор
республикалық маңызы бар қаланың, астананың бас мемлекеттік ветеринариялық - санитариялық инспекторының және оның орынбасарының ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік ветеринариялық - санитариялық инспекторы
тіркеуге жауапты мемлекеттік ветеринариялық - санитариялық инспектор
мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор
3
Іс-әрекеттің атауы (процесстің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Құжаттардың толықтығын тексеру; тіркеу;
Кіріс құжатпен танысу, инспекциялауды жүргізу үшін құжаттар пакетін мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторға беру туралы нұсқау
Инспекциялауды жүргізу үшін құжаттар пакетін мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторға беру
Объектіні зерттеу; объектінің ұсынылған құжаттарға, ветеринариялық (ветеринариялық - санитариялық) қағидаларға, талаптар мен нормаларға сәйкестігін тексереді;
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушы-тәртіптеуші шешім)
Журналда тіркеу және құжаттар пакетін республикалық маңызы бар қаланың, астананың бас мемлекеттік ветеринариялық- санитариялық инспекторының және оның орынбасарының, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік ветеринариялық- санитариялық инспекторына беру.
Қарар салу
инспекциялау актін рәсімдейді және құжаттар жиынтығын республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бас мемлекеттік ветеринариялық - санитариялық инспекторына және оның орынбасарына, ауданның (облыстық маңызы бар қалалардың) мемлекеттік ветеринариялық - санитариялық инспекторына шешім қабылдау үшін қарауға ұсынады.
5.
Орындау мерзімдері
30 минут
30 минут
1 жұмыс күні

1 -2 рабочих
дня
6
Номер
следующего
действия
2
3
4
5
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока работ)
5
6
2
Наименование СФE
главный государственный
ветеринарно-санитарный
инспектор города
республиканского значения,
столицы и его заместитель,
государственный
ветеринарно-санитарный
инспектор района (города
областного значения)
государственный
ветеринарно-
санитарный инспектор
ответственный за
регистрацию
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
оформляет ветеринарно-
санитарное заключение (на
бумажном носителе) о
соответствии объекта
государственного
ветеринарного контроля
ветеринарным
(ветеринарно-санитарным)
правилам, требованиям и
нормам оформляет
ветеринарно-санитарное
заключение (на бумажном
носителе) о несоответствии
объекта с выдачей
рекомендации в устранении
выявленных нарушений.
Получение
оформленного
ветеринарно-санитарного
заключения (на бумажном
носителе) о соответствии
объекта государственного
контроля ветеринарного
ветеринарным
(ветеринарно-санитарным;
правилам, требованиям и
нормам;
4
Форма завершения (данные,
документ, организационно-
распорядительное
Передача оформленного
ветеринарно-санитарного
заключения государственному
инспектору ответственному за
регистрацию для передачи
потребителю государственной
услуг
Выдача государственной
оформленного потребителю
услуги ветеринарно-
санитарного заключения
5
Сроки исполнения
1 рабочий день
30 минут
6
Номер следующего действия
6
7
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
государственный ветеринарно-
санитарныи инспектор
ответственный за регистрацию
Группа 2 СФЕ
главный государственный
ветеринарно-санитарный
инспектор города
республиканского значения,
столицы и его заместитель,
государственный ветеринарно-
санитарный инспектор
района (города областного
значения)
Группа 3 СФЕ
государственный
ветеринарно-санитарный
инспектор
Действие № 1
Прием представленных
документов;
проверяет полноту
(правильность) представленных
документов;
регистрация в журнале
регистрации заявлений;
Передача пакета документов
главному государственному
ветеринарно-санитарному
инспектору города
республиканского значения,
столицы и его заместителю,
государственному ветеринарно-
санитарному инспектору района
(города областного значения).
Действие № 2
Указание о передаче пакета
документов государственному
ветеринарно-санитарному
инспектору для проведения
инспектирования, наложение
резолюции
Действие № 4
обследование объекта;
проверка
соответствия объекта
представленным документам,
ветеринарным (ветеринарно-
санитарным) правилам,
требованиям и нормам;
оформляет акт
инспектирования и вместе с
пакетом документов вносит
на рассмотрение главному
государственному
ветеринарно-санитарному
инспектору города
республиканского значения,
столицы и его заместителю,
государственному
ветеринарно-санитарному
инспектору района (города
областного значения) для
принятия решения
Действие № 3
передача пакета документов
государственному ветеринарно-
санитарному инспектору для
проведения инспектирования
Действие № 5
оформляет ветеринарно-
санитарное заключение
(на бумажном носителе)
о соответствии объекта
государственного
ветеринарного контроля
ветеринарным (ветеринарно-
санитарным) правилам,
требованиям и нормам
оформляет ветеринарно-
санитарное заключение (на
бумажном носителе) о
несоответствии объекта с
выдачей рекомендации в
устранении выявленных
нарушений.
Передача оформленного
ветеринарно-санитарного
заключения государственному
ветеринарно-санитарному
инспектору ответственному за
Действие № 6
Выдача потребителю
государственной услуги
оформленного ветеринарно-
санитарного заключения
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
государственный ветеринарно-
санитарный инспектор
ответственный за регистрацию
Группа 2 СФЕ
главный государственный
ветеринарно-санитарный
инспектор города
республиканского значения,
столицы и его заместитель,
государственный ветеринарно-
санитарный инспектор района
(города областного значения)
Группа 3 СФЕ
государственный
ветеринарно- санитарный
инспектор
Действие № 1
Прием документов;
проверяет полноту
(правильность) представленных
документов;
регистрация в журнале
регистрации заявлений;
Передача пакета документов
главному государственному
ветеринарно-санитарному
инспектору города
республиканского значения,
столицы и его заместителю,
государственному ветеринарно-
санитарному инспектору района
(города областного значения).
Действие № 2
Указание о передаче пакета
документов государственному
ветеринарно-санитарному
инспектору для проведения
инспектирования, наложение
резолюции
Действие № 3
обследование объекта;
проверка соответствия
объекта представленным
документам, ветеринарным
(ветеринарно-санитарным)
правилам, требованиям и
нормам;
оформляет акт
инспектирования и вместе с
пакетом документов
вносит на рассмотрение
главному государственному
ветеринарно-санитарному
инспектору города
республиканского значения,
столицы и его заместителю,
государственному
ветеринарно-санитарному
инспектору района (города
областного значения) для
принятия решения
Действие № 5
выдача потребителю
ветеринарного-санитарного
заключения о несоответствии
объекта с выдачей рекомендации
в устранении выявленных нарушений
Действие № 4
оформляет ветеринарно-
санитарное заключение о
несоответствии объекта с
выдачей рекомендации в
устранении выявленных
нарушений.
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выдача ветеринарно-санитарного
заключения на объекты государственного
ветеринарно-санитарного контроля"
Схема функционального взаимодействия
Процесс по выдаче ветеринарно-санитарного заключения
на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля

1-2 жұмыс күні
6
Келесі іс-әрекеттің нөмері
2
3
4
5
Негізгі процесстің іс-әрекеттері (қимылдың, жұмыстар
ағымының)
1.
Іс-әрекеттің № (қимылдың, жұмыстар ағымының)
5
6
2.
ҚФБ атауы
республикалық маңызы бар қаланың, астананың бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторының және оның орынбасарының, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы
тіркеуге жауапты мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор
3
Іс-әрекеттің атауы (процесстің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамасы
мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылаудағы объектінің ветеринарлық (ветеринариялық-санитариялық) ережелерге, талаптарға және нормаларға, сәйкестігі туралы ветеринариялық-санитариялық қорытындысын (қағаздағы тасымалдағышта) рәсімдеу;
анықталған жөнсіздікті жоюға ұсыныстармен бірге объектінің сәйкессіздігі туралы ветеринариялық-санитариялық қорытынды рәсімдеу (қағаздағы тасымалдағышта)
мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылаудағы объектінің ветеринарлық (ветеринариялық-санитариялық) ережелерге, талаптарға және нормаларға сәйкестігі туралы рәсімделген ветеринариялық-санитариялық қорытындыны (қағаздағы тасымалдағышта) алу;
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушы-тәртіптеуші шешім)
Рәсімделген ветеринариялық-санитариялық қорытындыны мемлекеттік қызметті тұтынушыға беру үшін тіркеуге жауапты мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторға беру
Рәсімделген ветеринариялық-санитариялық қорытындыны мемлекеттік қызметті тұтынушыға беру
5
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күні
30 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмері
6
7
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізі процесс
1-ҚФБ тобы тіркеуге жауапты мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор
2-ҚФБ тобы республикалық маңызы бар қаланың, астананың бас мемлекеттік ветеринариялық - санитариялық инспекторының және оның орынбасарының, ауданның (облыстың маңызы бар қаланың) мемлекеттік ветеринариялық- санитариялық инспекторы
3-ҚФБ тобы мемлекеттік ветеринариялық - санитариялық инспектор
№ 1 іс-әрекет Ұсынылған құжаттарды қабылдайды; ұсынылған құжаттардың толықтығын (дұрыстығын) тексеру; өтініштерді тіркеу журналында тіркеу; республикалық маңызы бар қаланың, астананың бас мемлекеттік ветеринариялық- санитариялық инспекторының және оның орынбасарының, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторына беру;
№ 2 іс-әрекет Инспекциялауды жүргізу үшін құжаттар пакетін мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторға беру туралы нұсқау, резолюция салу
№ 4 іс-әрекет Объектіні зерттеу; объектінің ұсынылған құжаттарға, ветеринариялық (ветеринариялық- санитариялық) қағидаларға, талаптар мен нормаларға сәйкестігін тексереді; инспекциялау актісін рәсімдейді және құжаттар пакетімен бірге шешім қабылдау үшін республикалық маңызы бар қаланың, астананың бас мемлекеттік ветеринариялық- санитариялық инспекторының және оның орынбасарының, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторына енгізеді
№ 3 іс-әрекет инспекциялауды жүргізу үшін құжаттар пакетін мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторға беру
№ 5 іс-әрекет мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылаудағы объектінің ветеринарлық (ветеринариялық-санитариялық) ережелерге, талаптарға және нормаларға, сәйкестігі туралы ветеринариялық - санитариялық қорытындысын (қағаздағы тасымалдағышта) рәсімдеу;
анықталған жөнсіздікті жоюға ұсыныстармен бірге объектінің сәйкессіздігі туралы ветеринариялық-санитариялық қорытынды рәсімдеу (қағаздағы тасымалдағышта).
Рәсімделген ветеринариялық- санитариялық қорытындыны мемлекеттік қызметті тұтынушыға беру үшін тіркеуге жауапты мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторға беру;
№ 6 іс-әрекет Рәсімделген ветеринариялық-санитариялық қорытындыны мемлекеттік қызметті тұтынушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Альтернативті процесс
1-ҚФБ тобы тіркеуге жауапты мемлекеттік ветеринариялық- санитариялық инспектор
2-ҚФБ тобы республикалық маңызы бар қаланың, астананың бас мемлекеттік ветеринариялық- санитариялық инспекторының және оның орынбасарының, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік ветеринариялық- санитариялық инспекторы
3-ҚФБ тобы мемлекеттік ветеринариялық - санитариялық инспектор
№ 1 іс-әрекет Құжаттарды қабылдайды; ұсынылған құжаттардың толықтығын (дұрыстығын) тексеру; өтініштерді тіркеу журналында тіркеу; республикалық маңызы бар қаланың, астананың бас мемлекеттік ветеринариялық- санитариялық инспекторының және оның орынбасарының, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік ветеринариялық- санитариялық инспекторына беру;
№ 2 іс-әрекет Инспекциялауды жүргізу үшін құжаттар пакетін мемлекеттік ветеринариялық - санитариялық инспекторға беру туралы нұсқау, резолюция салу
№ 3 іс-әрекет Объектіні зерттеу; объектінің ұсынылған құжаттарға, ветеринариялық (ветеринариялық- санитариялық) қағидаларға, талаптар мен нормаларға сәйкестігін тексереді; инспекциялау актісін рәсімдейді және құжаттар пакетімен бірге шешім қабылдау үшін республикалық маңызы бар қаланың, астананың бас мемлекеттік ветеринариялық- санитариялық инспекторының және оның орынбасарының, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторына енгізеді
№ 5 іс-әрекет анықталған жөнсіздікті жоюға ұсыныстармен бірге объектінің сәйкессіздігі туралы ветеринариялық - санитариялық қорытындыны мемлекеттік қызметті тұтынушыға беру
№ 5 іс-әрекет анықталған жөнсіздікті жоюға ұсыныстармен бірге объектінің сәйкессіздігі туралы ветеринариялық-санитариялық қорытынды рәсімдейді.