О внесении дополнений в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 5 мая 2011 года № 186 "Об утверждении Правил подготовки и проведения тендеров по выпуску (в порядке освежения и разбронирования) материальных ценностей государственного материального резерва"
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 29 июля 2011 года № 311. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 августа 2011 года № 7137. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 95
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 17.11.2014 № 95.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 января 2002 года № 237 "Об утверждении Правил оперирования материальными ценностями государственного материального резерва" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 5 мая 2011 года № 186 "Об утверждении Правил подготовки и проведения тендеров по выпуску (в порядке освежения и разбронирования) материальных ценностей государственного материального резерва" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6987, опубликованный в "Юридической газете" от 10 июня 2011 года № 81 (2071) следующие дополнения:
в Правилах подготовки и проведения тендеров по выпуску (в порядке освежения и разбронирования) материальных ценностей государственного материального резерва, утвержденных указанным приказом:
пункт 12 дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) условия внесения и виды обеспечения заявки на участие в тендере;";
пункт 13 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) оригинал документа, подтверждающего обеспечение заявки на участие в тендере, в размере, установленном настоящими Правилами в виде банковской гарантии, выдаваемой в соответствии с Правилами выдачи банками второго уровня банковских гарантий и поручительств, утвержденными постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 апреля 2008 года № 55 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5231) либо платежного документа, подтверждающего гарантийный денежный взнос, размещаемый на банковском счете подведомственной организации ведомства уполномоченного органа.";
пункт 14 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) оригинал документа, подтверждающего обеспечение заявки на участие в тендере, в размере, установленном настоящими Правилами в виде банковской гарантии, выдаваемой в соответствии с Правилами выдачи банками второго уровня банковских гарантий и поручительств, утвержденными постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 апреля 2008 года № 55 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5231) либо платежного документа подтверждающего, гарантийный денежный взнос, размещаемый на банковском счете подведомственной организации ведомства уполномоченного органа.";

"Мемлекеттік материялдық резервтердің материялдық құндылықтарын (жаңарту және броньнан шығару тәртібімен) шығару жөніндегі тендерлерді дайындау және өткізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министірінің 2011 жылғы 5 мамырдағы № 186 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2011 жылғы 29 шілдедегі № 311 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 22 тамызда № 7137 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 17 қарашадағы № 95 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 17.11.2014 № 95 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтармен
операция жасау ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 21 ақпандағы № 237 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын (жаңарту және броньнан шығару тәртібімен) шығару жөніндегі тендерлерді дайындау және өткізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2011 жылғы 5 мамырдағы № 186 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6987 тіркелген, «Заң газеті» газетінің 2011 жылғы 10 маусымдағы № 81 (1897) санында жарияланған) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын (жаңарту және броньнан шығару тәртібімен) шығару жөніндегі тендерлерді дайындау және өткізуережесінде:
12-тармақ мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
«3-1) тендерге қатысуға өтінімді енгізу шарттары және қамтамасыз ету түрлері;»;
13-тармақ мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
«3) Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 28 сәуірдегі № 55 қаулысымен бекітілген Екінші деңгейдегі банктердің банктік кепілдіктер мен кепілдемелерді беру ережесіне сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5231 тіркелген)берілетін банк кепілдігі түрінде осы Ережемен белгіленген мөлшерде тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді растайтын құжаттың не уәкілетті орган ведомствосының ведомстволық бағынысты ұйымының банктік шотында орналастырылатын кепілдік берілген ақша жарнасынрастайтын төлем құжатының түпнұсқасы.»;
14-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 28 сәуірдегі № 55 қаулысымен бекітілген Екінші деңгейдегі банктердің банктік кепілдіктер мен кепілдемелерді беру ережесіне сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5231 тіркелген) берілетін банк кепілдігі түрінде осы Ережемен белгіленген мөлшердетендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді растайтын құжаттың не уәкілетті орган ведомствосының ведомстволық бағынысты ұйымының банктік шотында орналастырылатын кепілдік берілген ақша жарнасынрастайтын төлем құжатының түпнұсқасы.»;

пункт 15 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) оригинал документа, подтверждающего обеспечение заявки на участие в тендере, в размере, установленном настоящими Правилами в виде банковской гарантии, выдаваемой в соответствии с Правилами выдачи банками второго уровня банковских гарантий и поручительств, утвержденными постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 апреля 2008 года № 55 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5231) либо платежного документа, подтверждающего гарантийный денежный взнос, размещаемый на банковском счете подведомственной организации ведомства уполномоченного органа.";
дополнить пунктами 15-115-215-315-415-515-6 следующего содержания:
"15-1. Претендент не допускается к участию в тендере в случаях:
1) не обеспечения заявки на участие в тендере;
2) если он ранее был признан победителем тендера и ненадлежаще исполнил условия договора купли-продажи.
15-2. Обеспечение заявки на участие в тендере вносится претендентом в качестве гарантии того, что он:
1) не отзовет либо не изменит и (или) не дополнит свою заявку на участие в тендере после истечения окончательного срока представления таких заявок;
2) в случае определения его победителем тендера заключит договор купли-продажи с ведомством уполномоченного органа.
15-3. Обеспечение заявки на участие в тендере вносится в размере 3 (трех) процентов от суммы лота.
Банковская гарантия действует до регистрации ведомством уполномоченного органа договора купли-продажи и истекает полностью и автоматически, если письменное требование не будет получено банком второго уровня в течение 20 (двадцати) рабочих дней со дня проведения тендера.
15-4. Претендент выбирает один из следующих видов обеспечения заявки на участие в тендере:
1) гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет подведомственной организации ведомства уполномоченного органа;
2) банковскую гарантию.
Не допускается совершение претендентом действий, приводящих к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части на внесенный гарантийный денежный взнос до истечения срока действия его заявки на участие в тендере.
Не допускается использование организатором тендера гарантийного денежного взноса, внесенного претендентом, за исключением действий указанных в пункте 15-5 настоящих Правил.
15-5. Обеспечение заявки на участие в тендере не возвращается организатором тендера при наступлении одного из следующих случаев:

15-тармақ мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
«6) Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарынреттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 28 сәуірдегі № 55 қаулысымен бекітілген Екінші деңгейдегі банктердің банктік кепілдіктер мен кепілдемелерді беру ережесіне сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5231 тіркелген)берілетін банк кепілдігі түрінде осы Ережемен белгіленген мөлшердетендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді растайтын құжаттың неуәкілетті орган ведомствосының ведомстволық бағынысты ұйымының банктік шотында орналастырылатын кепілдік берілген ақша жарнасынрастайтын төлем құжатының түпнұсқасы.»;
мынадай мазмұндағы 15-1, 15-2, 15-3, 15-4, 15-5, 15-6-тармақтармен толықтырылсын:
«15-1. Үміткер мынадай жағдайларда:
1) тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етпесе;
2) егер ол алдында тендер жеңімпазы деп танылған және сатып алу-сату шартының талаптарын тиісті орындамаса тендерге қатысуға жіберілмейді.
15-2. Үміткер тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді, өзінің:
1) тендерге қатысуға өтінімін мұндай өтінімдерді табыс етудің соңғы мерзімі өткеннен кейін кері қайтарып алмайтындығының не өзгертпейтіндігінің және (немесе) толықтырмайтындығының;
2) оны тендер жеңімпазы деп таныған жағдайда уәкілетті органның ведомствосымен сатып алу-сату шартын жасасатындығының кепілі ретінде енгізеді.
15-3. Тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз ету лот сомасының 3 (үш) пайызы мөлшерінде енгізіледі.
Банк кепілдігі уәкілетті орган ведомствосы сатып алу-сату шартын тіркегенге дейін қолданылады және егер екінші деңгейдегі банктер тендер өткізілген күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішіндежазбаша талап алмаса толық және автоматты түрде күшін жояды.
15-4. Үміткер тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің мынадай түрлерінің бірін:
1) уәкілетті орган ведомствосының ведомстволық бағынысты ұйымының банк шотына енгізілетін кепілдікті ақшалай жарнаны;
2) банктік кепілдікті таңдайды.
Үміткердің тендерге қатысуға өтінімінің қолданылу мерзімі өткенге дейін үшінші тұлғаларда енгізілген кепілдікті ақшалай жарнаға толығымен не бір бөлігінде талап ету құқықтарының туындауына әкеп соғатын іс-әрекеттер жасауына жол берілмейді.
Тендерді ұйымдастырушының, осы Ереженің 15-5-тармағында аталғаніс-әрекеттерді қоспағанда, үміткер енгізген кепілдікті ақшалай жарнаны пайдалануына жол берілмейді.
15-5. Тендерді ұйымдастырушы тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді мынадай жағдайлардың бірі туындаған кезде қайтармайды:

1) претендент отозвал либо изменил и (или) дополнил заявку на участие в тендере после истечения окончательного срока представления заявок на участие в тендере;
2) претендент, определенный победителем тендера, уклонился от заключения договора купли-продажи.
При наступлении одного из вышеуказанных случаев, сумма обеспечения заявки на участие в тендере зачисляется в доход республиканского бюджета.
15-6. Организатор тендера возвращает претенденту внесенное им обеспечение заявки на участие в тендере в течение 3 (трех) рабочих дней со дня наступления одного из следующих случаев:
1) отзыва данным претендентом своей заявки на участие в тендере до истечения окончательного срока представления заявок на участие в тендере;
2) подписания протокола об итогах тендера;
3) отказа организатора тендера от проведения тендера.";
пункт 16 дополнить абзацем следующего содержания:
"Оригинал документа, подтверждающего обеспечение заявки на участие в тендере прикладывается отдельно.";
пункт 32 дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) непредставления оригинала документа, подтверждающего обеспечение заявки на участие в тендере;".
2. Комитету по государственным материальным резервам Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    В. Божко

1) үміткер тендерге қатысуға өтінімдерді табыс етудің соңғы мерзімі өткеннен кейін тендерге қатысуға өтінімді кері қайтарып алсане өзгертсе және (немесе) толықтырса;
2) тендер жеңімпазы деп айқындалған үміткер сатып алу-сату шартын жасасудан жалтарса.
Жоғарыда көрсетілген жағдайлардың бірі туындаған кезде тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің сомасы республикалық бюджеттің кірісіне есептеледі.
15-6. Тендерді ұйымдастырушы үміткерге ол енгізген тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді мынадай жағдайлардың бірі туындаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде қайтарады:
1) осы үміткер өзінің тендерге қатысуға өтінімін тендерге қатысуға өтінімдерді табыс етудің соңғы мерзімі өткенге дейін кері қайтарып алған;
2) тендер қорытындысы туралы хаттамаға қол қойылғанда;
3) тендерді ұйымдастырушы тендер өткізуден бас тартқан кезде.»;
16-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«Тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді растайтын құжаттың түпнұсқасы жеке беріледі.»;
32-тармақ мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
«2-1) тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді растайтын құжаттың түпнұсқасын ұсынбаған;».
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігіМемлекеттік материалдық резервтер комитеті Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді қамтамасызетсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                      В. Божко