Об утверждении регламента государственной услуги "Государственное испытание сельскохозяйственных растений на хозяйственную полезность"
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 августа 2011 года № 06-2/454. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 сентября 2011 года № 7166. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 июля 2015 года № 4-2/665
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 20.07.2015 № 4-2/665 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Государственное испытание сельскохозяйственных растений на хозяйственную полезность».
2. Департаменту развития земледелия и фитосанитарной безопасности (Буць А.А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра                              Е. Аман
Утвержден
приказом и.о. Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 5 августа 2011 года № 06-2/454
Регламент государственной услуги
«Государственное испытание сельскохозяйственных растений
на хозяйственную полезность»
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Государственное испытание сельскохозяйственных растений на хозяйственную полезность» (далее - регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В настоящем регламенте используются следующие основные понятия:
1) Государственная комиссия по сортоиспытанию сельскохозяйственных культур - организация, находящаяся в ведении уполномоченного органа, осуществляющая экспертизу и испытание сортов растений на патентоспособность и хозяйственную полезность;
2) заявитель - юридическое или физическое лицо, которое подало заявку на испытание сорта на хозяйственную полезность;
3) сортоиспытание - экспертиза и испытание селекционного достижения на патентоспособность и хозяйственную полезность, проводимые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
3. Государственная услуга предоставляется Государственной комиссией по сортоиспытанию сельскохозяйственных культур (далее – Госкомиссия).

"Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің шаруашылыққа пайдалылығын мемлекеттік сынау" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрдің м.а. 2011 жылғы 5 тамыздағы № 06-2/454 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 6 қыркүйекте № 7166 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 20 шілдедегі № 4-2/665 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 20.07.2015 № 4-2/665 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің шаруашылыққа пайдалылығын мемлекеттік сынау» мемлекеттік кызмет регламенті бекітілсін.
2. Егіншілікті дамыту және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті (А.А. Буць) осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министрдің м.а.                                   Е. Аман
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі м.а.
2011 жылғы 5 тамыздағы
№ 06-2/454 бұйрығымен
бекітілген
«Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің шаруашылыққа пайдалылығын
мемлекеттік сынау» мемлекеттік қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің шаруашылыққа пайдалылығын мемлекеттік сынау» мемлекеттік қызметінің регламенті» мемлекеттік қызметі регламенті (бұдан әрі – регламент) Қазақстан Республикасының «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4-тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Осы регламентте мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) Ауыл шаруашылығы дақылдарының сортын сынау жөнiндегi мемлекеттiк комиссия - өсiмдiк сорттарының патент қабiлеттiлiгiн және шаруашылыққа пайдалылығын сараптамадан өткiзудi және сынауды жүзеге асыратын, уәкiлеттiк органның қарауындағы ұйым;
2) өтініш беруші - өтінім беруші - сортты шаруашылыққа пайдалылығына сынақтан өткізуге өтінім берген заңды немесе жеке тұлға;
3) сорттық сынақ - селекциялық жетiстiктiң патент қабiлеттiлiгi мен шаруашылықта пайдалылығын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен жүргiзiлетiн сараптамадан және сынақтан өткiзу.
3. Мемлекеттік қызмет Ауыл шаруашылығы дақылдарының сортын сынау жөніндегі мемлекеттік комиссиямен (бұдан әрі – Мемкомиссия) көрсетіледі.

4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании:
1) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года «Об охране селекционных достижений»;
2) подпункта 8) статьи 4 Закона Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года «О семеноводстве»;
3) постановления Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2008 года № 780 «Об утверждении Правил проведения сортоиспытания сельскохозяйственных растений»;
4) постановления Правительства Республики Казахстан от 22 апреля 2010 года № 337 «Об утверждении перечней родов и видов растений, по которым патентоспособность и хозяйственная полезность сорта оцениваются по данным государственного испытания или заявителя»;
5) постановления Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2011 года № 485 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области фитосанитарной безопасности и семеноводства и внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745» (далее – Постановление).
6. Результатом предоставляемой государственной услуги является выдача копии приказа уполномоченного органа в области семеноводства о включении сорта в Государственный реестр селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан (далее – Государственный реестр), либо заключение на бумажном носителе с обоснованием снятия с дальнейшего испытания.
7. В процессе оказания государственной услуги участие других организаций не предусмотрено.
2. Требования к оказанию государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в Госкомиссии, находящейся по адресу: г. Астана, ул. Орынбор, 8, блок 17 В, кабинет 510, в рабочие дни, кроме выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Регламент государственной услуги размещен на стендах местных исполнительных органов, а также на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан www.minagri.gov.kz в разделе «нормативные правовые акты» в подразделе «приказы Министерства».
10. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) Госкомиссия оказывает государственные услуги в следующие сроки:
при проведении испытаний и оценки сортов сельскохозяйственных растений по данным заявителя – до одного года с момента подачи заявки;
при проведении испытаний и оценки сортов сельскохозяйственных растений по данным государственного сортоиспытания – не менее трех лет (два вегетационных периода) с момента подачи заявки;

4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет
1) «Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы» 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 3 тармағы;
2) «Тұқым шаруашылығы туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 қаңтардағы Заңы 4-бабының 8-тармақшасы;
3) «Ауыл шаруашылығы өсімдіктерін сорттық сынақтан өткізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 28 тамыздағы № 780 қаулысы;
4) «Сорттың патент қабілеттілігі мен шаруашылыққа пайдалылығы мемлекеттік сынақтың немесе өтініш берушінің деректері бойынша бағаланатын өсімдіктердің тектері мен түрлерінің тізбесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 22 сәуірдегі № 337 қаулысы;
5) «Фитосанитариялық қауіпсіздік және тұқым шаруашылығы саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 5 мамырдағы № 485 қаулысы (бұдан әрі - Қаулы) негізінде жүзеге асырылады.
6. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізбесіне (бұдан әрі - Мемлекеттік тізбе) сортты енгізу туралы тұқым шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның бұйрығының көшірмесін немесе әрі қарай сорт сынақтан алынып тастау туралы қағаз тасығышта негізделген қорытындысын беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында басқа мекемелердің қатысуы көзделмеген.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің талаптары
8. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету барысы туралы ақпаратты демалыс және мереке күндерінен басқа жұмыс күндері сағат 9.00-ден, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, 18.30-ға дейін Мемкомиссияда алуға болады. Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызмет регламенті мекен-жайлары стандарттың 1-қосымшада көрсетілген жергілікті атқарушы органдардың стендтерінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсында, «нормативтік құқықтық актілер» бөлімінде, «Министрліктің бұйрықтары» кіші бөлімінде орналасқан.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) сортсынау жөніндегі Мемкомиссия қызметтері келесі мерзімде өткізіледі:
ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің сорттарын өтініш берушінің деректері бойынша сынақтан өткізу және бағалау – өтінім берген сәттен бастап бір жылға дейін;
ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің сорттарын мемлекеттік сынақтың деректері бойынша сынақтау және бағалау – өтінім берген сәттен бастап үш жылдан (екі вегетациялық кезеңі) кем емес;

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя: не более 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания при получении документов: не более 30 минут.
11. Бланк заявления выдается в канцелярии Госкомиссии, форма которого размещается на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан www.minagri. gov.kz в разделе «нормативные правовые акты», в подразделе «приказы Министерства».
12. Прием документов для предоставления государственной услуги осуществляется одним специалистом Госкомиссии.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. Государственная услуга предоставляется при личном посещении заявителя в Госкомиссию.
Заявителю выдается расписка о приеме соответствующих документов в соответствии с пунктом 14 Стандарта государственной услуги «Государственное испытание сельскохозяйственных растений на хозяйственную полезность», утвержденного Постановлением (далее - Стандарт).
14. Перечень предоставляемых документов и требований для получения государственной услуги указаны в пункте 11 Стандарта.
15. Этапы предоставления государственной услуги:
1) сотрудником канцелярии Госкомиссии осуществляется прием, рассмотрение, постановка на контроль принятых документов. Зарегистрированные, оформленные надлежащим образом документы передаются руководителю Госкомиссии и в последующем исполнителю;
2) исполнитель Госкомиссии с момента получения документов заявителя проверяет их на полноту и правильность заполнения;
3) Госкомиссия после приема заявки осуществляет:
экспертизу заявки на допуск к использованию и наименования сорта;
проведение полевых испытаний по комплексу признаков (урожайность, качество, устойчивость к болезням и вредителям и другие хозяйственно-ценные признаки, определенные методиками для каждой культуры), обеспечивающих максимальную экономическую эффективность производства продукции;
регистрацию паспорта сорта в банке данных;
идентификацию сорта по морфологическим признакам, по результатам которой составляется официальное описание сорта.
4) При испытании сорта на хозяйственную полезность по данным заявителя полевые испытания по комплексу признаков и идентификация сорта по морфологическим признакам не проводятся в случаях, если:
заявитель представит документацию, подтверждающую положительные результаты испытания сорта сельскохозяйственного растения уполномоченных органов других государств, проведенного в условиях, схожих по почвенно-климатическим параметрам с условиями соответствующей административно-территориальной единицы, предлагаемой к допуску;
представленные заявителем результаты испытания сорта сельскохозяйственного растения свидетельствуют о превышении урожайности над стандартами, устойчивости к основным болезням на уровне со стандартами или наличии особых хозяйственно-ценных признаков, определяющих цель использования сорта;

2) өтінім беруші жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі ең көп жол берілген күту уақыты - 30 минуттан көп емес;
3) өтінім беруші құжаттарды алу кезінде ең көп жол берілген күту уақыты - 30 минуттан көп емес.
11. Өтінім бланкін Мемкомиссияның кеңсесінде беріледі, оның нысаны Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсында, «нормативтік құқықтық актілер» бөлімінде, «Министрліктің бұйрықтары» кіші бөлімінде орналасады.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемкомиссияның бір қызметкері жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңіндегі қатынас
(қарым-қатынас) тәртібінің сипаттамасы
13. Мемлекеттік қызмет өтінім берушінің Мемкомисияға келген кезде көрсетіледі.
Өтінім берушіге Қаулымен бекітілген «Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің шаруашылыққа пайдалылығын мемлекеттік сынау» мемлекеттік қызметінің стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 14-тармағына сәйкес тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтінім беруші стандарттың 11-тармағында көрсетілген ұсынылатын құжаттарды тапсырылады.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) Мемкомиссия кеңсесінің атқарушысымен қабылданған құжаттарды қабылдауды, қарауды, бақылауға қоюды жүзеге асырады. Тіркелген, дұрыс рәсімделген құжаттар жергілікті атқарушы органның бастығына және одан кейін атқарушыға беріледі;
2) Мемкомиссияның атқарушысы өтінім берушінің құжаттарын алған сәттен толықтылығын және дұрыс рәсімделгенін тексереді;
3) Мемкомиссия өтінішті қабылдағаннан кейін келесідей іс-әрекеттерді жүзеге асырады:
сорттың атын және пайдалануға жіберілетін өтінішті сараптауды;
өнім өндірісінің ең жоғарғы экономикалық тиімділігін қамтамассыз ететін кешендік белгілерін (өнімділігі, сапасы, аурулар мен зиянкестерге төзімділігі және тағы басқа әр дақылдың әдістемесімен анықталған шаруашылық-құнды белгілері);
деректер жинақтамасында сорттың паспортын тіркеу;
морфологиялық белгілері бойынша, сорттың арнайы суреттемесінде көрсетілген нәтижелер бойынша сорт біркелкілігі;
4) сортты шаруашылық жарамдылығына өтініш берушінің деректері бойынша сынағанда, сорттың белгілерінің жиынтығы мен біркелкілігіне морфологиялық белгілері бойынша сынақ келесідей жағдайда жүргізілмейді, егер де:
өтініш беруші сынақтың топырақ-климаттық жағдайлары сәйкесінше пайдалануға жіберуді ұсынып отырған әкімшілік-аймақтың жағдайларымен ұқсас екендігін дәлелдейтін өзге елдің уәкілетті орындары берген ауылшаруашылығы дақылы сортының сынақ нәтижесінің оң қорытындысы туралы құжаттарды тапсырады;
өтініш беруші ұсынған ауылшаруашылығы дақылы сорттарының сынақ қорытындысы стандарт сорттан өнімділігі жоғары екендігін, негізгі зиянкестер мен ауруларға стандарт деңгейінде қарсы тұратындығын немес сорттың пайдалануын айқындайтын негізгі құнды белгілерін куәландырады.

5) По результатам испытаний сорта на хозяйственную полезность:
Госкомиссией составляется заключение с обоснованием снятия с дальнейшего испытания или допуска сорта к использованию по комплексу хозяйственно-ценных признаков;
Республиканской комиссией по вопросам сортоиспытания сельскохозяйственных растений, созданной уполномоченным органом в области семеноводства, вносится предложение уполномоченному органу в области семеноводства для принятия соответствующего решения по внесению изменений и дополнений в Государственный реестр селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан.
Основания для отказа в предоставлении государственной услуги указаны в пункте 16 Стандарта.

5) сорттың шаруашылыққа пайдалылығы жөніндегі сынақтың қорытындысы бойынша:
Мемкомиссия сортты әрі қарайғы сынақтан алып тастау немесе шаруашылық-құнды белгілерінің жиынтығы бойынша пайдалануға рұқсат беру негізінде қорытынды жасалынады;
тұқым шаруашылығы саласының уәкілетті органдарымен құрылған Ауыл шаруашылығы дақылдарының сорттарын сынау мәселелері жөніндегі республикалық комиссия тұқымшаруашылығы саласындағы уәкілетті органға Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізбесіне сәйкесінше толықтырулар мен өзгертулер енгізуге шешім қабылдау туралы ұсыныс енгізеді.
Мемлекеттiк қызметті көрсетуден бас тартуға стандарттың 16-тармағында көрсетілген.

16. Требования к информационной безопасности не предусмотрены.
17. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) сотрудник канцелярии Госкомиссии;
2) руководство Госкомиссии;
3) члены Республиканской комиссии по рассмотрению и внесению изменений в Государственный реестр, созданной уполномоченным органом в области семеноводства;
4) специалисты структурного подразделения уполномоченного органа в области семеноводства, курирующие вопросы сортоиспытания.

16. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар көзделмеген.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) Мемкомиссия кеңсесінің қызметкері;
2) Мемкомиссияның басшылығы;
3) тұқым шаруашылығы саласындағы уәкілетті органмен құрылған Мемлекеттік тізбеге өзгерістер енгізу мен талқылау жөніндегі Республикалық комиссия мүшелері;
4) сортсынау сұрақтарымен айналысатын уәкілеттік органның құрылымдық бөлімдерінің қызметкерлері

18. Описание  последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ, приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
19. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Государственное испытание
сельскохозяйственных растений на
хозяйственную полезность»
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наимено-
вание
СФЕ
Сотрудник
канцеля-
рии
Госкомис-
сии,
уполномо-
ченный на
прием
докумен-
тов
Руковод-
ство Гос-
комиссии
(началь-
ник или его
замести-
тель)
Началь-
ник
струк-
турного
подраз-
деления
Гос-
комиссии
Ответс-
твенный
испол-
нитель
Гос-
комиссии
Экс-
пертный
совет
Республи-
канская
комиссия
по
вопросам
сортоис-
пытания
сельско-
хозяйст-
венных
растений
Специа-
лист
структу-
рного
подраз-
деления
уполно-
мочен-
ного
органа в
области
семено-
водства
3
Наимено-
вание
действия
(процес-
са,
процеду-
ры,опера-
ции) и их
описание
Проверка
полноты
докумен-
тов,
прием
Ознаком-
ление с
коррес-
понден-
цией,
определе-
ние
структур-
ного
подразде-
ления
для
рас-
смотрения
докумен-
тов
Ознаком-
ление с
кор-
респон-
денцией,
опреде-
ление
ответс-
твенного
исполни-
теля для
рассмо-
трения
Опреде-
ление
полноты
докумен-
тов и
соответ-
ствие их
установ-
ленным
требова-
ниям
законо-
датель-
ства в
области
семено-
водства
Утверж-
дение
списка
соответ-
ствующих
требова-
ниям
заявок,
отклонен
ных
заявок;
подго-
товка
материа-
лов о
включе-
нии,
отказе в
Гос-
реестр
селекци-
онных
достиже-
ний
допущен-
ных к
исполь-
зованию
в РК
Прото-
кольное
решение
по
допуску
селек-
ционных
достиже-
ний к
исполь-
зованию и
снятие с
Реестра
селекци-
онных
дости-
жений
Проект
приказа
о
включе-
нии
сорта в
Реестр
4
Форма
заверше-
ния
(данные,
документ,
организа-
цион-
нораспо-
рядитель-
ное
решение)
Прото-
кольное
решение
Подпи-
сание
приказа
о
включе-
нии
сорта в
Реестр.
Регис-
трация
приказа
о
включе-
нии
сорта в
Реестр
5
Сроки
исполне-
ния
30 минут
2 часа
1 час
2-3 года
2 часа
5 часов
2 часа
6
Номер
следую-
щего
действия
2
3
4
5
6
7
8
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Сотрудник канцелярии
Госкомиссии,
уполномоченный на прием
и выдачу документов
Группа 2 СФЕ
Начальник структурного
подразделения
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель
Госкомиссии
Действие № 1
Прием документов,
выдача расписки,
регистрация в журнале,
направление
документов начальнику
структурного
подразделения
Действие № 2
Рассмотрение документов
и определение
ответственного
исполнителя
Действие № 3
Определение полноты документов и
соответствие их установленным
требованиям законодательства в
области семеноводства, охраны
селекционных достижений и
Методики проведения
сортоиспытания
сельскохозяйственных растений
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Сотрудник канцелярии
Госкомиссии,
уполномоченный на прием
и выдачу документов
Группа 2 СФЕ
Начальник структурного
подразделения
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель
Госкомиссии
Действие № 1
Прием документов,
выдача расписки,
регистрация в журнале,
направление документов
начальнику структурного
подразделения
Действие № 2
Рассмотрение документов
и определение
ответственного
исполнителя
Действие № 3
Определение полноты документов и
соответствие их установленным
требованиям законодательства в
области семеноводства, охраны
селекционных достижений и
Методики проведения
сортоиспытания
сельскохозяйственных растений,
подготовка мотивированного отказа
Действие № 4 Подписание
мотивированного отказа
Действие № 5 Регистрация
мотивированного отказа, выдача его заявителю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Государственное испытание
сельскохозяйственных растений на
хозяйственную полезность»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий СФЕ

18. ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттері (рәсімдері) реттілігінің сипаттамасы мен өзара әрекеттесуі осы регламенттің 1-қосымшасында берілген.
19. ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттерінің логикалық реттілігінің арасындағы байланысты көрсететін сұлба, осы регламенттің 2-қосымшасында берілген.
«Ауыл шаруашылығы
өсімдіктерінің шаруашылыққа
пайдалылығын мемлекеттік
сынау» мемлекеттік қызметінің
регламентіне 1-қосымша
ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттері (рәсімдері) реттілігінің
сипаттамасы мен өзара әрекеттесуі
1-ші кесте. ҚФБ-ның іс-әрекеттеріне сипаттама
Негізгі процесстің іс-әрекеті (жүрісі, жұмыстың ағымы)
1
Іс-әрекеттің №
(жүрісі, жұмыстың ағымы)
1
2
3
4
5
6
7
2
ҚФБ-ның атауы
Кұжаттарды қабылдауға Мемкомиссияның кеңсесінің қызметкері
Мемкомиссияның басшылығы (Бастығы немесе оның орынбасары)
Мемкомиссияның құрылымдық бөлімшесінің бастығы
Мемкомиссияның жауапты атқарушысы
Сараптамалық кеңес
Ауылшаруашылығы дақылдарының сорттарын сынау мәселелері жөніндегі республикалық комиссия
Тұқым шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның маманы
3
Іс-әрекеттің атауы (процесстің, рәсімнің,
операцияның) және олардың сипаттамасы
Құжаттардың толықтығын (түгелдігін) тексеру, қабылдау
Хат-хабармен танысу, құжаттарды қарайтын құрылымдық бөлімшені айқындау
Хат-хабармен танысу,
құжаттарды қарайтын жауапты атқарушыны айқындау
Құжаттардың толықтығын (түгелдігін) айқындау және олардың тұқым шаруашылығы саласында бекітілген заңнамалардың талаптарына сәйкестігін айқындау
Талаптарға сәйкес өтініштердің тізімін бекіту, өтінішті қабылдамау, Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізбесіне енгізу немесе бас тарту туралы мәліметтерді дайындау
Селекциялық жетістік тізбесіне енгізу немесе алып тастау туралы хаттамалық шешім
Сортты Тізбеге енгізу туралы бұйрықтың жобасы
4
Аяқтау нысаны
(мәлімет, құжат, ұйымдастырушы-басқарушылық
шешім)
Сортты Тізбеге енгізу туралы бұйрыққа қол қою
Хаттамалық шешім
Сортты Тізбеге енгізу туралы бұйрықты тіркеу
5
Орындалу мерзімі
30 минут
2 сағат
1 сағат
2-3 жыл
2 сағат
5 сағат
2 сағат
2-ші кесте. Қолдану нұсқалары. Негізгі үрдіс
ҚФБ-ның 1-ші тобы
Құжаттарды қабылдауға Мемкомиссияның кеңсесінің қызметкері
ҚФБ-ның 2-ші тобы
Мемкомиссияның құрылымдық бөлімшесінің бастығы
ҚФБ-ның 3-ші тобы
Мемкомиссияның жауапты атқарушысы
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, журналға тіркеу, Мемкомиссияның құрылымдық бөлімшесінің бастығына жіберу
№ 2 әрекет
Құжаттарды қарап жауапты атқарушыны анықтау
№ 3 әрекет
Құжаттардың толықтығын (түгелдігін) және олардың тұқымшаруашылығы заңнамаларындағы бекітілген, селекциялық жетістіктерді қорғау және ауылшаруашылығы өсімдіктеріне сортсынау жүргізу Әдістемесі талаптарына сәйкестігін анықтау.
3-ші кесте. Қолдану нұсқалары. Альтернативтік үрдіс
ҚФБ-ның 1-ші тобы
Құжаттарды қабылдауға Мемкомиссияның кеңсесінің қызметкері
ҚФБ-ның 2-ші тобы
Мемкомиссияның құрылымдық бөлімшесінің бастығы
ҚФБ-ның 3-ші тобы
Мемкомиссияның жауапты атқарушысы
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, журналға тіркеу, Мемкомиссияның құрылымдық бөлімшесінің бастығына жіберу
№ 2 әрекет
Құжаттарды қарап жауапты атқарушыны анықтау, қабылдамаудың дәлелді себептерін дайындау
№ 3 әрекет
Құжаттардың толықтығын (түгелдігін) және олардың тұқымшаруашылығы заңнамаларындағы бекітілген, селекциялық жетістіктерді қорғау және ауылшаруашылығы өсімдіктеріне сортсынау жүргізу Әдістемесі талаптарына сәйкестігін анықтау.
№ 4 әрекет
Қабылдамаған дәлелдемені тіркеу және өтініш берушіге қайтару
№ 4 әрекет
Қабылдамаған дәлелдемеге қол қою
«Ауыл шаруашылығы
өсімдіктерінің шаруашылыққа
пайдалылығын мемлекеттік сынау»
мемлекеттік қызметінің
регламентіне 2-қосымша
ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттерінің логикалық реттілігінің
арасындағы байланысты көрсететін сұлба