О городском бюджете на 2012-2014 годы
Решение 43 сессии Саранского городского маслихата Карагандинской области от 12 декабря 2011 года N 665. Зарегистрировано Управлением юстиции города Сарани Карагандинской области 27 декабря 2011 года N 8-7-128
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2012 – 2014 годы согласно приложениям 123 соответственно, в том числе на 2012 год, согласно приложению 1, в следующих объемах:
1) доходы – 4002656 тыс. тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 702055 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5783 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2698 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3238805 тысяч тенге;
2) затраты – 4020382 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 115665 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 115665 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 10000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 10000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 115665 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 458157 тысяч тенге:
поступление займов – 115665 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 27726 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Саранского городского маслихата Карагандинской области от 06.04.2012 N 35 (вводится в действие с 01.01.2012); от 11.06.2012 N 63 (вводится в действие с 01.01.2012); от 14.08.2012 N 83 (вводится в действие с 01.01.2012); от 25.10.2012 N 110 (вводится в действие с 01.01.2012); от 09.11.2012 N 118 (вводится в действие с 01.01.2012); от 22.11.2012 N 126 (вводится в действие с 01.01.2012); от 06.12.2012 N 134 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Установить на 2012 год нормативы распределения доходов в городской бюджет в следующих размерах:

2012-2014 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Саран қаласы мәслихатының 43 сессиясының 2011 жылғы 12 желтоқсандағы N 665 шешімі. Қарағанды облысы Саран қаласының Әділет басқармасында 2011 жылғы 27 желтоқсанда N 8-7-128 тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Саран қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 123 қосымшаларға сәйкес 2012-2014 жылдарға арналған, оның ішінде 1 қосымшаға сәйкес 2012 жылға арналған қалалық бюджет келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4002656 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 702055 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5783 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 2698 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3238805 мың теңге;
2) шығындар – 4020382 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 115665 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 115665 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 10000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 10000 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 115665 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 458157 мың теңге:
қарыздар түсімі – 115665 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 27726 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Саран қаласы мәслихатының 2012.04.06 N 35 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.06.11 N 63 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.08.14 N 83 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.10.25 N 110 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.11.09 N 118 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.11.22 N 126 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2012.12.06 N 134 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
2. Қалалық бюджетке 2012 жылға арналған кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:

1) по индивидуальному подоходному налогу – 50 процентов;
2) по социальному налогу - 50 процентов.
3. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2012 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
4. Утвердить бюджет поселка Актас, согласно приложению 5 к настоящему решению.
5. Утвердить резерв акимата города Сарани на 2012 год в размере 14211 тысяч тенге.

1) жеке табыс салығы бойынша - 50 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша - 50 пайыз.
3. 2012 жылға арналған қалалық бюджетті атқару үдерісінде жергілікті секвестерлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. Осы шешімнің 5 қосымшасына сәйкес Ақтас кентінің бюджеті бекітілсін.
5. Саран қаласы әкімдігінің 2012 жылға арналған резерві 14211 мың теңге көлемінде бекітілсін.

661
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
20044
9
Прочие услуги в области образования
38626
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
32626
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
15310
020
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
17316
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
6000
037
Строительство и реконструкция объектов образования
6000
05
Здравоохранение
900
2
Охрана здоровья населения
900
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
900
024
Реализация мероприятий в рамках Государственной программы "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы за счет трансфертов из республиканского бюджета
900
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
175949
2
Социальная помощь
150395
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
6165
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
6165
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
128388
002
Программа занятости
32354
005
Государственная адресная социальная помощь
1587
006
Оказание жилищной помощи
16400
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
19802
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1232
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
30443
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
2832
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
14878
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
8860
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
15842

661
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
20044
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
38626
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
32626
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
15310
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
17316
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
6000
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
6000
05
Денсаулық сақтау
900
2
Халықтың денсаулығын қорғау
900
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
900
024
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011-2015 жылдарға арналған "Саламатты Қазақстан" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде іс-шаралар өткізу"
900
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
175949
2
Әлеуметтiк көмек
150395
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
6165
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
6165
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
128388
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
32354
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1587
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
16400
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
19802
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1232
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
30443
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
2832
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
14878
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
8860
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
15842