О наименовании микрорайонов, проспектов, переулков и улиц города Кызылорды
Постановление Кызылординского городского акимата от 20 июня 2011 года N 1507 и решение Кызылординского городского маслихата от 20 июня 2011 года N 44/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 21 июля 2011 года за N 10-1-181
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" и заключением городской ономастической комиссии города Кызылорда N 2/2 от 24 мая 2011 года, учитывая мнение населения города Кызылорда, Кызылординский городской маслихат РЕШИЛ и акимат города Кызылорда ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции решения Кызылординского городского маслихата от 16.07.2013 N 19/5 и постановления Кызылординского городского акимата от 16.07.2013 N 589 (постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Присвоить следующие наименовании микрорайонам города Кызылорды согласно схематической карте:
Арай, Саяхат, Акмечить, Мерей, Шугыла, Саулет.
2. Присвоить следующие наименование улицам города Кызылорды согласно схематической карте:
Улица Жусипбек Аймауытов, улица Петр Артемов, улица Александр Пушкин, улица Абу-Насыр Ал-Фараби, переулок Абу-Насыр Ал-Фараби, улица Талант Боркулаков, улица Тулеген Даутбаев, переулок Тулеген Даутбаев, улица Сара Есова, улица Жанкожа батыр, переулок Жанкожа батыр, улица Женис, улица Желтоксан, улица Жумысшы, улица Темирбек Жургенов, улица Жибек жолы, улица Касымбек Ибраев, улица Ораз Исаев, улица Таймбет Комекбаев, улица Ким Ман Сам, улица Коркыт ата, улица Жусип Кыдыров, улица Габит Мусирепов, улица Гани Муратбаев, улица Кашакбай Примов, переулок Кашакбай Примов, улица Әбилда Тажибаев, улица Тулеген Токтаров, улица Зейнулла Шукиров, переулок Зейнулла Шүкиров, улица Касымтай Изтлеуов, улица Проектируемая, переулок Бейбитшилик, улица Энергетиков, улица Светлая, улица Ыбырай Алтынсарина, улица Долдаш Алисов, улица Мухтар Ауезова, улица Күляш Байсейтова, переулок Күляш Байсейтова, улица Токаш Бокин, переулок Тоқаш Бокин, улица Жамбыл Жабаев, улица Илияс Жансугуров, улица Алиби Жангелдин, переулок Алиби Жангелдин, улица Тайыр Жароков, улица Ахмет Жубанов, улица Амангелди Иманов, улица Кажымукан Мунайтпас, улица Шамши Калдаяков, улица Каратогай, улица Дина Нурпейсова, переулок Дина Нурпейсова, улица Иван Панфилов, переулок Иван Панфилов, улица Сулеймен Ескараев, улица Сакен Сейфуллин, переулок Сакен Сейфуллин, улица Сарыарка, переулок Совет, улица Иван Тургенев, улица Шокан Уалиханова, улица Мукан Төлебаева, улица Петр Чайковский, улица Тарас Шевченко, улица Жетису, улица Туркестан, переулок Туркестан, улица Шымкент, улица Байтерек, улица Коктобе, улица Караша, улица Хон Бен До, переулок Хон Бен До, улица Алма Оразбаева, улица 9 мамыр, переулок 9 мамыр, улица 1 мамыр, переулок 1 мамыр, улица Шымбай, переулок Шымбай, улица 8 наурыз, переулок 8 наурыз, улица Генади Рашин, переулок Генади Рашин, переулок Залинейный, переулок Проездная, улица Казакстан, переулок Казакстан, переулок Санжар Асфендиярова, переулок Акрам Ыдырысов, улица Проектная, улица Восточная, улица Маншук Маметова, переулок Беймбет Майлина, улица Казакстанга 40 жыл, улица Александр Герцен, улица Училищная, улица Коминтерна, улица Жогарывольтты, улица Карьерная, переулок Карьерный, переулок Хлебный, переулок Мадениет, переулок Молодежный, улица Тупиковая, переулок Шакарим Қудайбердиев, улица Герман Титов, улица Қурмангазы, переулок Федор Достоевский, улица Елтай Ерназаров, 2 укрупненный квартал, 3 укрупненный квартал, 4 укрупненный квартал, улица Гидроузел, улица Зеленое кольцо, улица Квартальная, улица Кирпично-заводская, улица Крепостной, улица Кривой, переулок Метеорологический, улица Набережная, улица Свобода, улица Чайкина Елизавета, улица Онтустик уткел, переулок Орынбор, улица 2 онтустик уткел, улица Южная промзона, улица Южнопролетарский, улица Бумажников, улица Мостопроезд, переулок Динмухамед Конаев, переулок Шакен Айманов, переулок 2 линия, улица Амре Кашаубаев, улица Тохтар Аубакиров, улица Ахмет Байтурсынов, переулок Балкы базар, улица Нартай Бекежанов, улица Береке, переулок Даригер Али, Улица Сабит Донентаев, улица Сулеймен Ескараев, улица Жанаарық, улица Жасыл олке, переулок Магжан Жумабаев, улица Жусип Баласагун, улица Темир Камалов, переулок Темир Камалов, улица Каныш Сатпаев, переулок Ауелбек Коныратбаев, переулок Кызылжарма, переулок Серали Лапин, переулок Менлаяк акын, улица Мунайшы, улица Окшы ата, переулок Саит Баязитов, переулок Толе би, улица Тулеген Бисенбаев, улица Тулеген Медетбаев, переулок Султанмахмут Торайгыров, переулок Аубакир Тыныбаев, переулок Александр Фадеев, переулок Айтбай Хангелдин, переулок Бауыржан Момышулы, переулок Миржакып Дулатов, улица Талсуат, улица Исатай Тайманов, улица Кызылорда, переулок Садуақас Бокаев, переулок Кызылжарма, переулок Бибигул Матенова, улица Владимир Счастнов, переулок Энергетиков, переулок Светлая, улица Совет, улица Проектная, переулок Училищный, переулок Перволинейный, улица Жобалау, переулок Ленин, улица Аркадий Гайдар, улица Дачная, улица 1 дачная, улица 2 дачная, улица 3 дачная, улица 1 Южнопереездная, улица Еңбек, переулок Интернатский, улица Коммунальник, улица Красноармейская, переулок Красноармейская, улица Приречная, улица Северный переезд, улица Смородинова 2, улица Степь, переулок Суворов, улица Школьная, улица Южный, улица Юрий Гагарин, переулок Кали Бекниязов, переулок Абзали Егизбаев, переулок Иса Токтыбаев, переулок Умирзақ Киязов, переулок Орынбай Жанадилов, переулок Ыбырай Жахаев, переулок Абдрашит Бердаулетов, улица Бейбарыс 2, переулок Сабит Муканов, улица Оспан ата, улица Садовая, улица Талаптан, улица Еңбекши, переулок Восточная, улица Игорь Курчатов, переулок Гастелло, переулок Иван Тургенев, переулок Полигонный, улица Абу Қудабаев, улица Сабит Муканов, улица Айманкул акын, улица Нурадин Келаманов, переулок Нұрадин Келаманов, улица Абдукарим Оналбаев, улица Шакен Айманов, улица Ыбырай Жахаев, улица Ауелбек Коныратбаев, улица Айтбай Хангелдин, улица Султанмахмут Торайгыров, улица Беймбет Майлин, улица Акрам Ыдырысов, улица Узак Багаев, улица Оралбек Абдимомынов, улица Турысжан Айнакулов, улица Абдукарим Ахметов, улица Кенжебай Жакыпов, улица Турар Рыскулов, улица Аскар Токмаганбетов, улица Батыржан Шалгынбаев.

Қызылорда қаласындағы мөлтек аудандар, даңғылдар, көшелер мен тұйықтарға атау беру
Қызылорда қаласы әкімдігінің 2011 жылғы 20 маусымдағы N 1507 қаулысы мен Қызылорда қалалық мәслихатының 2011 жылғы 20 маусымдағы N 44/3 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2011 жылы 21 шілдеде N 10-1-181 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы
23 қаңтардағы Заңына, "Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңына және Қызылорда қалалық ономастикалық комиссиясының 2011 жылғы 24 мамырдағы N 2/2 қорытындысына сәйкес Қызылорда қаласы тұрғындарының пiкiрiн ескере отырып, Қызылорда қаласының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI және Қызылорда қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Қызылорда қаласы мәслихатының 16.07.2013 N 19/5 шешімімен және Қызылорда қаласы әкімдігінің 16.03.2013 N 589 қаулысымен (қаулы мен шешiм алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Сызбалық картаға байланысты Қызылорда қаласында орналасқан мөлтек аудандарға;
Арай, Саяхат, Ақмешіт, Мерей, Шұғыла, Сәулет атаулары берілсін.
2. Сызбалық картаға байланысты Қызылорда қаласында орналасқан көшелерге;
Жүсіпбек Аймауытов көшесі, Петр Артемов көшесі, Александр Пушкин көшесі, Әбу Насыр Әл-Фараби көшесі, Әбу Насыр Әл-Фараби тұйығы, Талант Бөріқұлақов көшесі, Төлеген Дәуітбаев көшесі, Төлеген Дәуітбаев тұйығы, Сара Есова көшесі, Жанқожа батыр көшесі, Жанқожа батыр тұйығы, Жеңіс көшесі, Желтоқсан көшесі, Жұмысшы көшесі, Темірбек Жүргенов көшесі, Жібек жолы көшесі, Қасымбек Ибраев көшесі, Ораз Исаев көшесі, Тәйімбет Көмекбаев көшесі, Ким Ман Сам көшесі, Қорқыт ата көшесі, Жүсіп Қыдыров көшесі, Ғабит Мүсірепов көшесі, Ғани Мұратбаев көшесі, Қашақбай Пірімов көшесі, Қашақбай Пірімов тұйығы, Әбділдә Тәжібаев көшесі, Төлеген Тоқтаров көшесі, Зейнулла Шүкіров көшесі, Зейнулла Шүкіров тұйығы, Қасымтай Ізтілеуов көшесі, Проектируемая көшесі, Бейбітшілік тұйығы, Энергетиков көшесі, Светлая көшесі, Ыбырай Алтынсарин көшесі, Долдаш Әлисов көшесі, Мұхтар Әуезов көшесі, Күләш Бәйсейітова көшесі, Күләш Бәйсейітова тұйығы, Тоқаш Бокин көшесі, Тоқаш Бокин тұйығы, Жамбыл Жабаев көшесі, Ілияс Жансүгіров көшесі, Әліби Жангелдин көшесі, Әліби Жангелдин тұйығы, Тайыр Жароков көшесі, Ахмет Жұбанов көшесі, Амангелді Иманов көшесі, Қажымұқан Мұңайтпас көшесі, Шәмші Қалдаяқов көшесі, Қаратоғай көшесі, Дина Нұрпейісова көшесі, Дина Нұрпейісова тұйығы, Иван Панфилов көшесі, Иван Панфилов тұйығы, Сүлеймен Есқараев көшесі, Сәкен Сейфуллин көшесі, Сәкен Сейфуллин тұйығы, Сарыарқа көшесі, Совет тұйығы, Иван Тургенев көшесі, Шоқан Уәлиханов көшесі, Мұқан Төлебаев көшесі, Петр Чайковский көшесі, Тарас Шевченко көшесі, Жетісу көшесі, Түркістан көшесі, Түркістан тұйығы, Шымкент көшесі, Бәйтерек көшесі, Көктөбе көшесі, Қараша көшесі, Хон Бен До көшесі, Хон Бен До тұйығы, Алма Оразбаева көшесі, 9 мамыр көшесі, 9 мамыр тұйығы, 1 мамыр көшесі, 1 мамыр тұйығы, Шымбай көшесі, Шымбай тұйығы, 8 наурыз көшесі, 8 наурыз тұйығы, Генадий Рашин көшесі, Генадий Рашин тұйығы, Залинейный тұйығы, Проездная тұйығы, Қазақстан көшесі, Қазақстан тұйығы, Санжар Асфендияров тұйығы, Әкірам Ыдырысов тұйығы, Проектная көшесі, Восточная көшесі, Мәншүк Мәметова көшесі, Бейімбет Майлин тұйығы, Қазақстанға 40 жыл көшесі, Александр Герцен көшесі, Училищная көшесі, Коминтерна көшесі, Жоғарывольтты көшесі, Карьерная көшесі, Карьерный тұйығы, Хлебный тұйығы, Мәдениет тұйығы, Молодежный тұйығы, Тупиковая көшесі, Шәкәрім Құдайбердіұлы тұйығы, Герман Титов көшесі, Құрманғазы көшесі, Федор Достоевский тұйығы, Елтай Ерназаров көшесі, 2 ірілендірілген квартал, 3 ірілендірілген квартал, 4 ірілендірілген квартал, Гидроузел көшесі, Зеленое кольцо көшесі, Квартальная көшесі, Кирпично-заводская көшесі, Крепостной көшесі, Кривой көшесі, Метеорологический тұйығы, Набережная көшесі, Свобода көшесі, Чайкина Елизавета көшесі, Оңтүстік өткел көшесі, Орынбор тұйығы, 2 оңтүстік өткел көшесі, Оңтүстік өндірістік аумақ көшесі, Южно пролетарский, Бумажников көшесі, Мостопроезд көшесі, Дінмұхамед Қонаев тұйығы, Шәкен Айманов тұйығы, 2 линия тұйығы, Әміре Қашаубаев көшесі, Тоқтар Әубәкіров көшесі, Ахмет Байтұрсынов көшесі, Балқы базар тұйығы, Нартай Бекежанов көшесі, Береке көшесі, Дәрігер Әли тұйығы, Сәбит Дөнентаев көшесі, Жаңаарық көшесі, Жасыл өлке көшесі, Мағжан Жұмабаев тұйығы, Жүсіп Баласағұн көшесі, Темір Камалов көшесі, Темір Камалов тұйығы, Қаныш Сәтпаев көшесі, Әуелбек Қоңыратбаев тұйығы, Қызылжарма тұйығы, Серәлі Лапин тұйығы, Меңліаяқ ақын тұйығы, Мұнайшы көшесі, Оқшы ата көшесі, Саит Баязитов тұйығы, Төле би тұйығы, Төлеген Бисенбаев көшесі, Төлеген Медетбаев көшесі, Сұлтанмахмұт Торайғыров тұйығы, Әубәкір Тыныбаев тұйығы, Александр Фадеев тұйығы, Айтбай Хангелдин тұйығы, Бауыржан Момышұлы тұйығы, Міржақып Дулатов тұйығы, Талсуат көшесі, Исатай Тайманов көшесі, Қызылорда көшесі, Сәдуақас Боқаев тұйығы, Бибігүл Мәтенова тұйығы, Владимир Счастнов көшесі, Энергетиков тұйығы, Светлая тұйығы, Совет көшесі, Проектная тұйығы, Училищный тұйығы, Перволинейный тұйығы, Жобалау көшесі, Ленин тұйығы, Аркадий Гайдар көшесі, Дачная көшесі, 1 дачная көшесі, 2 дачная көшесі, 3 дачная көшесі, 1 Южнопереездная көшесі, Еңбек көшесі, Интернатский тұйығы, Коммунальник көшесі, Красноармейская көшесі, Красноармейская тұйығы, Приречная көшесі, Северный переезд көшесі, Смородинова 2 көшесі, Степь көшесі, Суворов тұйығы, Школьная көшесі, Южный көшесі, Юрий Гагарин көшесі, Қали Бекниязов тұйығы, Әбзәли Егізбаев тұйығы, Иса Тоқтыбаев тұйығы, Өмірзақ Қиязов тұйығы, Орынбай Жанәділов тұйығы, Ыбырай Жахаев тұйығы, Әбдірашит Бердәулетов тұйығы, Бейбарыс-2 көшесі, Айманкүл ақын көшесі, Нұрадин Келаманов тұйығы, Сәбит Мұқанов тұйығы, Оспан ата көшесі, Садовая көшесі, Талаптан көшесі, Еңбекші көшесі, Восточная тұйығы, Игорь Курчатов көшесі, Гастелло тұйығы, Иван Тургенев тұйығы, Полигонный тұйығы, Әбу Құдабаев көшесі, Сәбит Мұқанов көшесі, Нұрадин Келаманов көшесі, Әбдікәрім Оңалбаев көшесі, Шәкен Айманов көшесі, Ыбырай Жахаев көшесі, Әуелбек Қоңыратбаев көшесі, Айтбай Хангелдин көшесі, Сұлтанмахмұт Торайғыров көшесі, Бейімбет Майлин көшесі, Әкірам Ыдырысов көшесі, Ұзақ Бағаев көшесі, Оралбек Әбдімомынов көшесі, Тұрысжан Айнақұлов көшесі, Әбдікәрім Ахметов көшесі, Кенжебай Жақыпов көшесі, Тұрар Рысқұлов көшесі, Асқар Тоқмағанбетов көшесі, Батыржан Шалғынбаев көшесі атаулары берілсін.

3. Возложит контроль за исполнением настоящего совместного решение Кызылординского городского маслихата и постановление акимата города Кызылорды "О наименовании микрорайонов, проспектов, переулков и улиц города Кызылорды" на заместителя акима города Нурхану Бухарбаевичу Жалиеву.
4. Настоящее совместное решение и постановление вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель внеочередной сорок
четвертой сессии Кызылординского
городского маслихата                      А. АБДРЕЕВ
Аким города Кызылорды                     М. ЖАЙЫМБЕТОВ
Секретарь Кызылординского
городского маслихата                      И. КУТТЫКОЖАЕВ

3. Осы "Қызылорда қаласындағы мөлтек аудандар, даңғылдар, көшелер мен тұйықтарға атау беру" туралы бірлескен Қызылорда қалалық мәслихатының шешімі мен Қызылорда қаласының әкімдігінің қаулысының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Жәлиев Нұрхан Бұхарбайұлына жүктелсін.
4. Осы бірлескен шешім мен қаулы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаттың
кезекттен тыс қырық төртінші
сессиясының төрағасы                       А. ӘБДІРЕЕВ
Қызылорда қаласының әкімі                  М. ЖАЙЫМБЕТОВ
Қызылорда қалалық
мәслихат хатшысы                           И. ҚҰТТЫҚОЖАЕВ