Об оказании социальной помощи отдельным категориям граждан
Постановление акимата города Павлодара Павлодарской области от 15 июля 2011 года N 1619/23. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 03 августа 2011 года N 12-1-174. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 24 декабря 2012 года N 1700/27
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 24.12.2012 N 1700/27.
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", со статьей 20 Закона Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", решением Павлодарского городского маслихата от 24 декабря 2010 года N 79/29 "О бюджете города Павлодара на 2011 - 2013 годы", в целях оказания социальной помощи отдельным категориям граждан, акимат города Павлодара ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям граждан:
1) единовременную социальную помощь на погребение следующих категорий граждан, независимо от дохода и состава семьи (кроме получателей пенсий и государственных социальных пособий):
работавших на момент смерти;
безработных, состоявших на учете в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" (далее – Отдел) на момент смерти;
умерших в период прохождения стационарного лечения;
не работавших предпенсионного возраста: мужчин с 58 лет, женщин с 53 лет, независимо от регистрации в органах занятости;
не работавших участников боевых действий в Афганистане, ликвидации последствий на Чернобыльской атомной электростанции (далее – ЧАЭС), независимо от возраста и регистрации в органах занятости;
умерших вследствие онкологического, туберкулезного заболевания, синдрома приобретенного иммунодефицита;
умерших военнослужащих срочной службы;
детей в возрасте до 18 лет, учащихся среднеспециальных учебных заведений и студентов очной формы обучения;
не работавших женщин, имевших детей до 7 лет, в размере пятнадцати месячных расчетных показателей. Пособие назначается со дня возникновения права на пособие, если обращение последовало не позднее 6 месяцев со дня возникновения этого права;
2) единовременную социальную помощь одиноко проживающим пенсионерам и инвалидам с доходом, не превышающим минимальный размер пенсии, в размере двух месячных расчетных показателей;

Азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2011 жылғы 15 шілдедегі N 1619/23 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 03 тамызда N 12-1-174 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2012 жылғы 24 желтоқсандағы N 1700/27 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2012.12.24 N 1700/27 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармағы 14)-тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қоргау туралы" Заңының 20-бабына, Павлодар қалалық мәслихатының 2010 жылғы 24 желтоқсандағы "Павлодар қаласының 2011 - 2013 жылдарға арналған бюджеті туралы" N 79/29 шешіміне сәйкес, азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету мақсатында, Павлодар қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) табысына және отбасы кұрамына қарамастан, азаматтардың мынадай санаттарына (зейнетақы және мемлекеттік әлеуметтік көмек алатын адамдардан басқа) жерлеуге арналған біржолғы әлеуметтік көмек:
қайтыс болары алдында жұмыс істегендер;
қайтыс болары алдында "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінде (бұдан әрі – Бөлім) есепте тұрған жұмыссыздар;
стационарлық емделуде жүрген кезде қайтыс болғандар;
зейнеткер жасы алдындағы жұмыс істемегендер: жұмыспен қамту органдарында тіркелуіне қарамастан ерлер 58 жастан, әйелдер 53 жастан;
жұмыспен қамту органдарында тіркелуіне және жасына қарамастан, Ауғанстандағы соғыс әрекетіне, Чернобыль атом электр станциясында (бұдан әрі - ЧАЭС) апат салдарын жоюға қатысқан жұмыссыздар;
туберкулезбен, онкологиялық аурумен ауырғандар, жұқтырылған қорғаныш тапшылығының белгісі ауруынан қайтыс болғандар;
жедел әскери кызметтерде қайтыс болғандар;
орта білім беретін арнаулы оқу орындарында оқитын 18 жасқа дейінгі балаларға және күндізгі оқу бөліміндегі студенттер;
жұмыс істемейтін 7 жасқа дейін балалары бар әйелдер, он бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.
Жәрдемақыны алуға құқық пайда болған күннен бастап жәрдемақы тағайындалады, бірақ өтініш осы құқығы пайда болған күннен бастап 6 айдан кешіктірілмеуі тиіс;
2) табысы ең төменгі зейнетақы мөлшерінен аспайтын, жалғыз тұратын зейнеткерлер мен мүгедектерге екі айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;

3) единовременную социальную помощь одиноко проживающим лицам или семейным парам из числа безработных предпенсионного возраста со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума: мужчинам с 58 лет, женщинам с 53 лет, в размере трех месячных расчетных показателей;
4) единовременную социальную помощь семьям со среднедушевым доходом, не превышающим минимальный размер пенсии, состоящим из:
пенсионеров, пенсионеров и (или) инвалидов, в размере трех месячных расчетных показателей;
пенсионеров и (или) инвалидов в состав которых входят: безработные лица, состоящие на учете в Отделе в качестве "безработного", неработающие лица, состоящие на учете в туб-, онко-, наркодиспансерах, в размере четырех месячных расчетных показателей;
5) единовременную социальную помощь семьям, воспитывающим детей-инвалидов детства до 18 лет, не получающим пособие на обучение на дому, со среднедушевым доходом, не превышающим минимальный размер заработной платы, в размере 10000 (десять тысяч) тенге;
6) единовременную социальную помощь лицам со среднедушевым доходом, не превышающим минимальный размер пенсии, перенесшим срочную или плановую хирургическую операцию, обратившимся в течение одного месяца со дня выписки, с предоставлением соответствующих документов из медицинского учреждения, в размере 15000 (пятнадцать тысяч) тенге;
7) единовременную социальную помощь беременным женщинам, со среднедушевым доходом семьи заявителя ниже размера прожиточного минимума, на основании справки медицинского учреждения, подтверждающей факт своевременной ранней (до 12 недель) постановки на учет по беременности, в размере шести месячных расчетных показателей;
8) единовременную социальную помощь без учета дохода и состава семьи детям, находящимся под опекой по причине уклонения родителей от их воспитания и содержания, кроме получателей пособий по утере кормильца, в размере 4000 (четыре тысячи) тенге;
9) единовременную социальную помощь без учета дохода и состава семьи лицам, оставшимся без средств к существованию вследствие пожара, стихийного бедствия, несчастного случая, чрезвычайной ситуации (по заключению противопожарной службы или управления по чрезвычайным ситуациям), в размере тридцати месячных расчетных показателей (независимо от ранее полученной единовременной помощи). При частичном повреждении предметов домашнего обихода, вещей квартиры и хозяйственных построек, размер помощи составляет двенадцать месячных расчетных показателей;
10) единовременную социальную помощь без учета дохода и состава семьи лицам, страдающим синдромом приобретенного иммунодефицита, ВИЧ - инфицированным (по спискам диспансера), страдающим туберкулезом, получающим лечение амбулаторно (по спискам диспансера, без нарушений режима лечения), онкологическими заболеваниями (по справке диспансера, заверенной главным врачом), получающим активное специальное лечение:

3) жан басына шаққандағы орташа табыстары өмір сүру минимумынан төмен зейнетақы жасы алдындағы жалғыз тұратын жұмыссыз тұлғаларға немесе отбасы жұптарына: ерлер 58 жастан, әйелдер 53 жастан үш айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;
4) жан басына шаққандағы орташа табыстары ең төменгі зейнетақы мөлшеріне аспайтын отбасыларына біржолғы әлеуметтік көмек:
зейнеткерлері, зейнеткерлері мен (немесе) мүгедектердің үш айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
зейнеткерлері мен (немесе) мүгедектердің, құрамында: "жұмыссыз" ретінде Бөлімде есепте тұрған жұмыссыз тұлғалар бар; туб-, онко-, наркодиспансерлерде есепте тұрған жұмыссыз тұлғалар бар төрт айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
5) жан басына шаққандағы орташа табыстары ең төменгі еңбекақы мөлшерінен аспайтын, үйде оқытуға арналған жәрдемақыны алмайтын, 18 жасқа дейінгі бала жасынан мүгедек балаларды тәрбиелейтін отбасыларға 10000 (он мың) теңге мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;
6) медициналық мекемеден алынған тиісті құжаттарды ұсынумен, есептен шыққан күннен бастап бір ай ішінде өтініш берген, шұғыл немесе жоспарлы хирургиялық операциядан өткен, жан басына шаққандағы орташа табыстары ең төменгі зейнетақы мөлшерінен аспайтын тұлғаларға 15000 (он бес мың) теңге мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;
7) өтініш беруші отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы аралық мөлшерінен төмен болатын жүктілігі бойынша ерте уақытында (12 аптаға дейін) есепке тұрғанын растайтын медициналық мекеменің анықтамасы негізінде жүкті әйелдерге алты айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;
8) отбасы құрамы және табысы ескермей асыраушы жоғалтқан жөніндегі жәрдемақы алушылардан басқа, ата–анасы оларды тәрбиелеуден және асыраудан бас тарту себебі бойынша қамқорлықта жүрген балаларға 4000 (төрт мың) теңге мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;
9) отбасы құрамы және табысы ескермей төтенше жағдайлар кезінде жазатайым уақиғаға ұшырағандарға, зілзала апаты, өрт салдарынан өмір сүруге қаражатсыз қалған тұлғаларға (төтенше жағдайлар жөніндегі басқарма немесе өртке қарсы қызмет қорытындысы бойынша) 30 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде (бұрынғы алған біржолғы көмекке қарамастан) біржолғы әлеуметтік көмек. Үй тұрмысы және шаруашылық құрылысы, пәтер заттары бөлшектеп зақымданған кезде көмек мөлшері он екі айлық есептік көрсеткішті құрайды;
10) отбасы құрамы және табысы ескермей жұқтырылған қорғаныш тапшылығының белгісімен және АҚТЖ жұқтырған (диспансердің тізімі бойынша), туберкулезге шалдыққан амбулаторлық емделудегі (диспансердің тізімі бойынша, емдеу тәртібін бұзбай), онкологиялық аурулармен ауыратын (бас дәрігермен куәландырылған диспансер анықтамасы бойынша), арнайы белсенді ем алатын тұлғаларға біржолғы әлеуметтік көмек:

с далеко зашедшими формами злокачественных новообразований (3, 4 стадии и IV клиническая группа независимо от стадии заболевания);
с заболеваниями кроветворной и лимфатической системы (лейкемия, лимфопролиферативные заболевания);
с наличием каловых, мочевых и дыхательных свищей;
детям до 18 лет независимо от диагноза заболевания на основании справки диспансера, заверенной главным врачом, в размере 15000 (пятнадцать тысяч) тенге;
11) единовременную социальную помощь без учета дохода и состава семьи лицам, страдающим туберкулезом, на проезд на амбулаторное лечение (после завершения лечения по спискам диспансера) в размере 10000 (десять тысяч) тенге;
12) единовременную социальную помощь без учета дохода и состава семьи семьям, имеющим детей, состоящих на учете как туберкулезные больные в первой группе диспансерного учета в лечебно-профилактических учреждениях города, в размере 10000 (десять тысяч) тенге;
13) единовременную социальную помощь без учета дохода и состава семьи инвалидам 1 группы по зрению в размере 4 МРП (месячный расчетный показатель) тенге;
14) ежеквартальную социальную помощь без учета дохода и состава семьи лицам, имеющим звание "Почетный гражданин города Павлодара", в размере 9000 (девять тысяч) тенге, согласно базе данных или списков Государственного центра по выплате пенсий и пособий (далее – ГЦВП);
15) единовременную социальную помощь лицам пенсионного возраста, имеющим звание "Почетный гражданин города Павлодара", не получающим специальное государственное пособие и другие выплаты в виде денежной компенсации за санаторно-курортное лечение в размере 17000 (семнадцать тысяч) тенге, согласно базе данных или списков ГЦВП;
16) ежеквартальную социальную помощь без учета дохода и состава семьи пенсионерам, получающим пенсию за особые заслуги перед областью, не получающим специальное государственное пособие, в размере трех месячных расчетных показателей, согласно базе данных или списков ГЦВП;
17) единовременную социальную помощь без учета дохода и состава семьи семьям с детьми–инвалидами до 18 лет, больными детским церебральным параличом и парезами, на социальную адаптацию и реабилитацию в размере 15000 (пятнадцать тысяч) тенге;
18) единовременную социальную помощь без учета дохода и состава семьи пенсионерам, внесшим большой вклад в развитие экономики Республики Казахстан, к Дню пожилого человека, в размере одной месячной пенсии, согласно базе данных или списков ГЦВП;
19) единовременную социальную помощь без учета дохода и состава семьи одиноко проживающим лицам с неполным рабочим стажем, получающим социальные пособия по возрасту в размере 7000 (семь тысяч) тенге не более одного раза в год;

жаңадан пайда болған ісіктің ауыр түрлері (3, 4 кезеңдері және кезеңнен тәуілсіз IV клиникалық топтағы);
қан өндіру және лимфатикалық жүйенің түрлері (лейкемия, лимфопролиферативтік аурулар);
нәжіс, зәр және тыныс жыланкөздерінің бар болуы;
аурудың диагнозынан тәуелсіз бас дәрігермен куәландырылған диспансер анықтамасы бойынша 18 жасқа дейінгі балаларға 15000 (он бес мың) теңге мөлшерінде;
11) отбасы құрамы және табысы ескермей амбулаторлық емделуге арналған туберкулезбен ауыратын тұлғалардың жолақысына (диспансердің тізімі бойынша емделу аяқталғаннан кейін) 10000 (он мың) теңге мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;
12) отбасы құрамы және табысы ескермей қаланың емдеу – алдын алу мекемелерінде бірінші диспансерлік топта туберкулез аурулары ретінде есепте тұрған балалары бар отбасыларға 10000 (он мың) теңге мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;
13) отбасы құрамы және табысы ескермей көзі көрмейтін 1 топтағы мүгедектерге 4 АЕК (айлық есептік көрсеткіш) теңге мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;
14) отбасы құрамы және табысы ескермей мәліметтер базасына немесе Зейнетақы және жәрдемақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының (бұдан әрі – ЗТМО) тізіміне сәйкес "Павлодар қаласының құрметті азаматы" атағы бар тұлғаларға 9000 (тоғыз мың) теңге мөлшерінде тоқсан сайын әлеуметтік көмек;
15) мәліметтер базасына немесе ЗТМО тізіміне сәйкес арнаулы мемлекеттік әлеуметтік көмекті және басқа да төлемді алмайтын, "Павлодар қаласының кұрметті азаматы" атағы бар зейнеткерлік жасындағы тұлғаларға санаториялық-курорттық емделуге арналған ақшалай өтемақы түрінде 17000 (он жеті мың) теңге көмек мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;
16) отбасы құрамы және табысы ескермей мәліметтер базасына немесе ЗТМО тізіміне сәйкес облыс алдында ерен еңбегі үшін зейнетақы алатын, арнаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алмайтын зейнеткерлерге үш айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тоқсан сайын әлеуметтік көмек;
17) отбасы құрамы және табысы ескермей ми бөлігінің зақымдануынан балалардың сал ауруымен және шала салдану ауруымен ауыратын 18 жасқа дейінгі мүгедек–балалары бар отбасыларды әлеуметтік сауықтыру және бейімдеуге 15000 (он бес мың) теңге мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;
18) отбасы құрамы және табысы ескермей мәліметтер базасына немесе ЗТМО тізіміне сәйкес Қарттар күні қарсаңында, Қазақстан Республикасы экономикасының дамуына үлкен үлес қосқан зейнеткерлерге айлық зейнетақы мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;
19) отбасы құрамы және табысы ескермей толық емес жұмыс өтілімен жас мөлшер бойынша әлеуметтік жәрдемақы алатын жалғыз тұратын тұлғаларға жылына бір реттен көп емес 7000 (жеті мың) теңге мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;

20) единовременную социальную помощь без учета дохода и состава семьи инвалидам-спортсменам для подготовки к зональным, республиканским, международным соревнованиям в размере 10000 (десять тысяч) тенге;
21) единовременную социальную помощь к празднованию 9 Мая:
- труженикам тыла, награжденным медалью "За самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в годы Великой Отечественной войны", награжденным орденами, медалями СССР "За оборону Ленинграда", "За оборону Москвы", "За оборону Сталинграда"; гражданам, награжденным медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Житель блокадного Ленинграда"; бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками; родителям и не вступившим в повторный брак вдовам воинов (погибших, умерших, пропавших без вести) в годы Великой Отечественной войны (далее – ВОВ); не вступившим в повторный брак женам (мужьям) умерших инвалидов ВОВ и приравненных к ним инвалидов, а также женам (мужьям) умерших участников ВОВ, партизан, подпольщиков; гражданам, награжденным медалью "За оборону Ленинграда"; работникам спецформирований в период ВОВ; военнослужащим и лицам вольнонаемного состава, принимавшим участие в боевых действиях на фронтах; партизанам, участникам подполья, военнослужащим вольнонаемного состава в период ВОВ; лицам, награжденным медалью "За Победу над Германией", "За победу над Японией", имеющим удостоверение к этим медалям; гражданам, проработавшим не менее 6 месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года в размере 3000 (три тысячи) тенге;
инвалидам и участникам ВОВ, независимо от полученной в текущем году единовременной помощи в размере 10000 (десять тысяч) тенге;
инвалидам и участникам ВОВ, на подарочные наборы стоимостью не более 5000 (пять тысяч) тенге.
Выплата осуществляется согласно базе данных ГЦВП и решению Специальной комиссии по установлению стажа работы лицам, проработавшим не менее 6 месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года;
22) единовременную социальную помощь к Дню защитника Отечества:
инвалидам и участникам боевых действий в Афганистане, ликвидации последствий аварии на ЧАЭС в размере пяти месячных расчетных показателей, согласно базе данных или списков ГЦВП;
23) ежеквартальную социальную помощь участникам боевых действий в Афганистане, участникам ликвидации аварии на ЧАЭС на оздоровление в размере двух месячных расчетных показателей, согласно базе данных ГЦВП;

20) отбасы құрамы және табысы ескермей аймақтық, республикалық, халықаралық жарыстарға дайындалу үшін мүгедек-спортшыларға 10000 (он мың) теңге мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;
21) 9 Мамыр мерекесі қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек:
"Ұлы Отан соғысы жылдарындағы жанқиярлық еңбегі және мінсіз   әскери қызметі үшін" медалімен марапатталған тыл еңбеккерлеріне, КСРО-ның "Ленинградты қорғағаны үшін", "Мәскеуді қорғағаны үшін", "Сталинградты қорғағаны үшін"; ордендерімен, медальдарымен марапаталғандарға; "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Құрсаудағы Ленинград тұрғынына" белгісімен марапатталған азаматтарға; фашистер мен олардың одақтастары құрған бұрынғы гетто, концлагерлер және басқа да мәжбүрсіз ұстау орындарының кәмелет жасында болмаған тұтқындарға; Ұлы Отан соғысының (бұдан әрі – ҰОС) жауынгерлерінің (қайтыс болғандардың, із–түссіз жоғалғандардың) қайтадан неке құрмаған жесірлері мен ата-атаналарына; қайтыс болған соғыс мүгедектері мен оларға теңестірілген мүгедектердің неке құрмаған әйелдері (ерлері) және де қайтыс болған соғысқа қатысушыларға, партизандарға, астыртын әрекет етушілерге, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен марапатталған азаматтардың әйелдеріне (ерлеріне); ҰОС жылдары арнайы құрамалардың жұмысшыларына; майдандағы соғыс әрекеттеріне қатысқан әскери қызметшілері мен жалдама құрамының тұлғаларына; партизандарға, астыртын әрекетке қатысқандарға, ҰОС жылдары жалдама құрамының әскери қызметшілеріне; "Германияны жеңгені үшін", "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған тұлғаларға, осы медальдарға куәліктері барлар; 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 9 мамыр аралығында кемінде 6 ай жұмыс істеген азаматтарға 3000 (үш мың) теңге мөлшерінде;
- ағымдағы жылы біржолғы көмек алғанына қарамастан, ҰОС мүгедектері мен қатысушыларына 10000 (он мың) теңге мөлшерінде;
- ҰОС мүгедектері мен қатысушыларға арналған сыйлықтар жинағына, 5000 (бес мың) теңгеден көп емес.
Төлем 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырға дейінгі кезінде 6 айдан кем емес жұмыс істеген тұлғалардың еңбек өтілін белгілеу бойынша Арнайы комиссияның шешімімен және ЗТМО деректер қорына сәйкес жүзеге асырылады;
22) Отан қорғаушылар күніне біржолғы әлеуметтік көмек:
- Ауған соғысының мүгедектері мен қатысушыларына, ЧАЭС апаты қалдықтарын жоюға қатысушыларына мәліметтер базасына немесе ЗТМО тізіміне сәйкес бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
23) сауықтыру үшін Ауған соғысының мүгедектері мен қатысушыларына, ЧАЭС апаты қалдықтарын жоюға қатысқандарға ЗТМО мәліметтер базасына сәйкес екі айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тоқсан сайын әлеуметтік көмек;

24) ежемесячную социальную помощь инвалидам и участникам ВОВ для приобретения лекарств в размере одного месячного расчетного показателя, согласно базе данных или списков ГЦВП;
25) единовременную социальную помощь к Международному дню пожилых людей и Дню инвалидов:
одиноко проживающим пенсионерам, которые обслуживаются специалистами государственного учреждения "Центр социального обслуживания на дому города Павлодара" для бесплатной установки телефона в размере 13000 (тринадцать тысяч) тенге, но не более фактических затрат;
гражданам, достигшим пенсионного возраста и получающим пособие либо пенсию в размере, не превышающем минимальный размер пенсии, независимо от полученной в текущем году единовременной помощи в размере 1000 (одна тысяча) тенге, выплата осуществляется согласно базе данных ГЦВП;
пенсионерам, достигшим в текущем году 80 лет и старше, независимо от полученной в текущем году единовременной помощи в размере 1000 (одна тысяча) тенге, выплата осуществляется согласно базе данных ГЦВП;
пенсионерам, достигшим возраста 100 лет и более, независимо от полученной в текущем году единовременной помощи в размере 5000 (пять тысяч) тенге, выплата осуществляется согласно базе данных ГЦВП;
женщинам-инвалидам с несовершеннолетними детьми, а также полным семьям инвалидов с детьми до семилетнего возраста в размере пяти месячных расчетных показателей;
инвалидам 1, 2 группы и детям-инвалидам до 16 лет независимо от полученной в текущем году единовременной помощи в размере 1000 (одна тысяча) тенге, выплата осуществляется согласно базе данных или списков ГЦВП;
26) единовременную социальную помощь к Дню вывода войск из Афганистана родителям воинов, погибших в Афганистане, в размере 10000 (десять тысяч) тенге;
27) ежеквартальную социальную помощь семьям, воспитывающим и обучающим на дому детей-инвалидов до достижения ими 18 - летнего возраста, на основании заключения психолого-медико-педагогической консультации в размере шести месячных расчетных показателей;
28) ежеквартальную социальную помощь лицам, ставшим инвалидами вследствие радиационных катастроф, испытания ядерного оружия, для приобретения лекарств в размере трех месячных расчетных показателей;
29) социальную помощь лицам, зарегистрированным в уполномоченном органе по назначению и выплате социальной помощи (далее – Уполномоченный орган) и направленным на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации. Размер выплаты за один месяц (20 учебных дней) профессионального обучения составляет пять месячных расчетных показателей на одного учащегося. Выплата производится согласно представляемых учебными заведениями табелей фактической посещаемости занятий;

24) дәрі-дәрмек сатып алу үшін ҰОС мүгедектері мен қатысушыларына мәліметтер базасына немесе ЗТМО тізіміне сәйкес бір айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде ай сайын әлеуметтік көмек;
25) мүгедектерді қорғау күні және халықаралық Қарттар күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек:
тегін телефон орнату үшін "Павлодар қаласы үйде әлеуметтік қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінің мамандарымен қызмет көрсетілетін жалғыз тұратын зейнеткерлерге 13000 (он үш мың) теңге мөлшерінде, нақты шығындардан аспайды;
ағымдағы жылы біржолғы көмек алғанына қарамастан, ең төменгі зейнетақы мөлшерінде зейнетақы алатын азаматтарға 1000 (бір мың) теңге мөлшерінде; төлем ЗТМО мәліметтер базасына сәйкес жүзеге асырылады;
ағымдағы жылы біржолғы көмек алғанына қарамастан, 80 жастан асқан зейнеткерлерге 1000 (бір мың) теңге мөлшерінде; төлем ЗТМО  деректер қорына сәйкес жүзеге асырылады;
ағымдағы жылы біржолғы көмек алғанына қарамастан, 100 және одан да көп жасқа жеткен зейнеткерлерге 5000 (бес мың) теңге мөлшерінде; төлем ЗТМО мәліметтер базасына сәйкес жүзеге асырылады;
кәмелет жасына толмаған балаларымен мүгедек-әйелдер және де жеті жасқа дейінгі балалары бар толық мүгедек отбасыларға бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
ағымдағы жылы біржолғы көмек алғанына қарамастан 1, 2 топтағы мүгедектер мен 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға 1000 (бір мың) теңге мөлшерінде; төлем ЗТМО мәліметтер базасына сәйкес жүзеге асырылады;
26) Ауған соғысында қаза тапқан жауынгерлердің ата-анасына, Ауғанстаннан әскерлерді Шығару күніне арналған 10000 (он мың) теңге мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;
27) психологиялық-медикалық-педагогикалық кеңестің қорытындысы негізінде 18 жасқа дейін үйде мүгедек балаларды оқытатын және тәрбиелейтін отбасыларға алты айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тоқсан сайын әлеуметтік көмек;
28) радияциялық апат, ядролық қаруды сынау салдарынан мүгедек болған адамдарға дәрі-дәрмек сатып алуға үш айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тоқсан сайын әлеуметтік көмек;
29) әлеуметтік көмек тағайындау мен төлеу бойынша уәкілеттік органдарда (бұдан әрі - Уәкілеттік орган) тіркелген және кәсіби оқуға, қайта оқуға және біліктілігін арттыруға жіберілген тұлғаларға. Кәсіби оқуға (20 оқу күні) бір айға төлем мөлшері оқитын бір оқушыға бес айлық есептік көрсеткішін құрайды. Төлемдер нақты сабаққа қатысқан оқу мекемесінің табельдеріне сәйкес ұсынылады;

30) единовременную социальную помощь инвалидам и участникам ВОВ, в виде возмещения стоимости проезда на санаторно-курортное лечение в города Алматы, Щучинск в размере стоимости проезда в города Алматы, Щучинск. Выплата производится один раз в год согласно предоставляемым проездным билетам, но не более стоимости билета купе - вагона;
31) отдельным категориям граждан, в виде оказания социальной помощи для возмещения затрат по коммунальным услугам:
а) ежемесячную социальную помощь участникам и инвалидам ВОВ в размере предъявленных к оплате сумм расходов на содержание жилья за предшествующий месяц согласно книге регистрации граждан.
Выплата за приобретение газа, условного топлива (для домов с печным отоплением) производится при предъявлении документа, подтверждающего приобретение газа, условного топлива по адресу регистрации заявителя;
выплата за арендную плату жилья, арендуемого у местного исполнительного органа, производится на основании счета о начисленной арендной плате;
б) ежеквартальную социальную помощь в размере общей суммы горячего и холодного водоснабжения, электроэнергии согласно социальных норм стандартов, применяемых при назначении жилищной помощи на одного человека за квартал, предшествующий кварталу назначения:
военнослужащим, принимавшим участие в период ведения боевых действий в Афганистане;
лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС;
не вступившим в повторный брак вдовам воинов, погибших в годы ВОВ, родителям воинов, погибших во время военных действий в Афганистане;
гражданам, награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда";
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест  принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны;
в) ежеквартальную социальную помощь в размере двух месячных расчетных показателей:
одиноко проживающим нетрудоспособным, престарелым гражданам и семейным парам (пенсионеры, пенсионер и инвалид 1, 2 группы, инвалиды
1, 2 группы), не имеющим трудоспособных детей в городе, являющимся владельцами или нанимателями одной единицы жилья;
пенсионерам по возрасту, получающим пенсию до минимального размера включительно.
Выплата производится согласно спискам ГЦВП и государственного учреждения "Центр социального обслуживания на дому города Павлодара" с месяца постановки на учет в Уполномоченном органе;
32) единовременную социальную помощь на приобретение твердого топлива проживающим в частном секторе:
одиноко проживающим пенсионерам и инвалидам либо семьям, состоящим из пенсионеров и (или) инвалидов;

30) Алматы, Щучинск қалаларына санаторлық-курорттық емдеуге ҰОС мүгедектері мен қатысушыларына жолақы құнының толтыру түрінде Алматы, Щучинск қалаларына жолақы құны мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек. Төлемдер купе-вагоны билетінің құнынан аспайтын ұсынылған жол жүру билетіне сәйкес жылына бір рет жүргізіледі;
31) коммуналдық қызмет бойынша шығындардың орнын толтыру үшін жеке санаттағы азаматтарға:
а) ай сайынғы әлеуметтік көмек ҰОС қатысушылары мен мүгедектеріне азаматтарды тіркеу кітабына сәйкес алдыңғы ай үшін тұрғын үйді ұстауға арналған шығыстар сомасын төлеуге талап етілген мөлшерде.
Газды және шартты отынды (пеші бар үйлер үшін) сатып алу үшін төлем өтініш берушінің тіркелген мекенжайы бойынша газды және шартты отынды сатып алғаннын растайтын құжат бойынша төленеді;
жергілікті атқарушы органның жалға берілген тұрғын үйдің төлемі  есептелген жалға берілген төлем туралы шоттар негізінде жүргізіледі;
б) алдынғы тоқсанда тағайындалатын тоқсанда бір адамға тұрғын үй көмегін тағайындауды қабылдау кезінде әлеуметтік стандарттар нормаларына сәйкес электрэнергияның, ыстық және суық судың тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек жалпы сомасы мөлшерінде:
Ауғанстанда әскери әрекеттерін жүргізуге қатысқан жауынгерлерге;
Чернобыль АЭС апаты салдарын жоюға қатысқан тұлғаларға;
ҰОС қаза болған жауынгерлердің қайта неке қимаған жесірлеріне; Ауған соғысында қаза тапқан жауынгерлердің ата-анасына;
"Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Құрсаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған тұлғаларға;
Екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашисттермен және олардың одақтастарымен құрылған, концлагерлерде тұтқында болған жасөспірімдерге, гетто және басқа жерлерде еріксіз ұстауда болғандарға төленеді;
в) тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек екі айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде:
жалғыз тұратын жұмысқа жарамсыз қартайған азаматтарға және тұрғын үйдің бір бірлігіне иегер немесе жалға алушы болып табылатын қалада жұмысқа жарамды балалары жоқ (зейнеткерлер, 1, 2 топ мүгедектері мен зейнеткерлері, 1, 2 топтағы мүгедектері) отбасы жұптарына;
қосымша жасы бойынша төменгі мөлшерге дейін зейнетақы алатын зейнеткерлерге төленеді.
Төлемдер Уәкілетті органда есепке қойылған айдан бастап "Павлодар қаласы үйде әлеуметтік қызмет көрсетудің орталығы" мемлекеттік мекемесінің және ЗТМО тізіміне сәйкес жүргізіледі;
32) жеке меншік секторда тұратындарға қатты отын сатып алуға арналған біржолғы әлеуметтік көмек:
жалғыз тұратын зейнеткерлер мен мүгедектерге немесе зейнеткерлер және (немесе) мүгедектерден тұратын отбасыларға;

одиноко проживающим безработным предпенсионного возраста: мужчинам с 58 лет, женщинам с 53 лет, либо неработающим лицам, состоящим на учете в туб-, онко-, наркодиспансерах со среднедушевым доходом, не превышающим минимальный размер заработной платы, установленный на момент обращения;
семьям со среднедушевым доходом ниже размера продовольственной корзины, установленного на момент обращения;
семьям, состоящим из пенсионеров, инвалидов и безработных лиц, состоящих на учете в качестве "безработного", в том числе предпенсионного возраста, либо неработающих лиц, состоящих на учете в туб-, онко-, наркодиспансерах, со среднедушевым доходом, не превышающим величину прожиточного минимума, установленного на момент обращения;
специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, проживающим в сельской местности.
Размер выплаты составляет шесть месячных расчетных показателей на одну семью. Средства предоставляются 1 раз в год во втором полугодии;
33) единовременную социальную помощь на экскурсионную поездку в город Астана для 30 ветеранов города Павлодара.
Выплата производится один раз в год в размере 24500 (двадцать четыре тысячи пятьсот) тенге на одного человека;
34) единовременную социальную помощь для оплаты 15 индивидуальным помощникам на сопровождение инвалидов в санаторий (проживание, питание).
Выплата производится один раз в год в размере 63000 (шестьдесят три тысячи) тенге на одного человека;
35) единовременную социальную помощь женщинам, родившим тройню.
Выплата производится один раз в год в размере 150000 (сто пятьдесят тысяч) тенге на семью;
36) единовременную социальную помощь для оздоровления пенсионеров по возрасту в санаториях в размере 49000 (сорок девять тысяч) тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 07.02.2012 N 299/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Оплатить услуги в рамках государственного социального заказа, оказываемых неправительственными организациями по программе оказания социальной помощи населению города Павлодара:
1) по обслуживанию одиноких (не имеющих близких совершеннолетних трудоспособных родственников, обязанных по законодательству содержать их и заботиться о них, а также близких родственников, которые по объективным причинам не могут обеспечить им постоянную помощь и уход – в силу преклонного возраста, инвалидности первой и второй группы, онкологических, психических заболеваний, нахождения в местах лишения свободы, выезда на постоянное местожительство за пределы страны или проживания в другом населенном пункте), одиноко проживающих престарелых и инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и социальном обслуживании по направлению Отдела.

жалғыз тұратын зейнетақы жасы алдындағы жұмыссыздарға: жан басына шаққандағы орташа табыстары өтініш берген кездегі ең төменгі еңбекақы мөлшерінен аспайтын ерлер 58 жас, әйелдер 53 жас немесе туб-, онко-, наркодиспансерлерде есепте тұрған жұмыссыз тұлғаларға;
жан басына шаққандағы орташа табыстары өтініш берген кездегі азық-түлік себеті деңгейінен төмен аз қамтамасыз етілген отбасыларға;
жан басына шаққандағы орташа табыстары өтініш берген кездегі күнкөріс минимум мөлшерінен аспайтын зейнеткерлерден, мүгедектерден тұратын отбасыларға және "жұмыссыз" ретінде есепте тұрған, оның ішінде зейнетақы жасы алдындағы немесе туб-, онко-, наркодиспансерлерде есепте тұрған жұмыссыз тұлғаларға;
ауылдық елді мекендерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамассыз ету, мәдениет және спорт мамандарына.
Төлем мөлшері бір отбасына алты айлық есеп көрсеткішін құрайды. Қаражат жылына 1 рет екінші жартыжылдықта беріледі;
33) Павлодар қаласының 30 ардагеріне Астана қаласына экскурсиялық сапарына біржолғы әлеуметтік көмек.
Төлем бір адамға 24500 (жиырма төрт мың бес жүз) теңге мөлшерінде жылына 1 рет беріледі;
34) Санаторийге мүгедектерді ертіп жүруіне 15 жеке көмекшіге (тұру, тамақтану) төлем үшін біржолғы әлеуметтік көмек.
Төлем бір адамға 63000 (алпыс үш мың) теңге мөлшерінде жылына 1 рет беріледі;
35) үшем туған әйелдерге бір жолғы әлеуметтік көмек.
Отбасына 150000 (жүз елу мың) теңге мөлшерінде төлем жылына бір рет жүргізіледі;
36) шипажайларда жас мөлшері бойынша зейнеткерлерді сауықтыру үшін 49000 (қырық тоғыз мың) теңге мөлшерінде бір жолғы әлеуметтік көмек.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2012.02.07 N 299/5 (жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Павлодар қаласының тұрғындарына әлеуметтік көмек көрсету  бағдарламасы бойынша үкіметтік емес ұйымдармен көрсетілетін мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде қызметті төлеу:
1) бөгде адамның күтіміне мұқтаж жалғызбасты (жалғыз тұратын) қарттарға және мүгедектерге (басқа аулдық пунктерде тұратын немесе басқа елге тұрақты тұрғылықты жеріне көшіп кеткен, бас боспандығынан айыру мекемелеріндегі, онкологиялық, психикалық науқас, бірінші, екінші топтағы мүгедектігі бар, жасы ұлғайған адамдар бөгде адамның тұрақты көмегімен қамтамасыз етуге объективті себептер болатын, жақын туыстары соңдай-ақ оларды заңнама бойынша қамтамасыз ету міңдеті негізінде, кәмелет жасқа толған еңбекке жарамды жақын туыстары жоқ) жалғыз бастыларға Бөлімнің жолдамасы бойынша қызмет көрсету.

Медицинскими противопоказаниями к надомному обслуживанию являются наличие туберкулеза в активной стадии процесса, психических заболеваний (за исключением неврозов, неврозоподобных состояний при соматических заболеваниях, легкой степени дебильности, судорожных синдромов различной этиологии с редкими (не более одного раза в 2 - 3 месяца) припадками, без слабоумия и выраженных изменений личности), карантинных инфекций, заразных заболеваний кожи и волос, венерических заболеваний, СПИДа, заболеваний, требующих лечения в специализированных медицинских организациях.
Среднемесячная стоимость услуги на одного обслуживаемого в месяц определяется на основании проведенных государственных закупок услуг;
2) по обеспечению горячими обедами малообеспеченных; безработных; одиноких и многодетных матерей; лиц, имеющих ограничения в труде по справкам врачебной комиссии; инвалидов 1, 2 группы; лиц, освободившихся из мест лишения свободы; лиц предпенсионного возраста; лиц, оказавшихся в сложной жизненной ситуации, по направлению Отдела.
Среднемесячная стоимость услуги на одного человека в день определяется на основании проведенных государственных закупок услуг;
3) по обеспечению горячими обедами лиц, больных туберкулезом, находящихся на амбулаторном лечении, согласно спискам противотуберкулезного диспансера.
Стоимость услуги на одного человека в месяц определяется на основании проведенных государственных закупок услуг;
4) по оказанию услуг глухим и слабослышащим молодым гражданам в форме создания условий для более успешной социальной адаптации инвалидов по слуху за счет расширения круга общения и содействия в их обучении и переобучении.
Среднемесячная стоимость услуги в месяц на одного человека определяется на основании проведенных государственных закупок услуг.
5) по оказанию социальных услуг детям с ограниченными возможностями. Данный вид услуг предназначен для детей, не достигших 18 лет, с физическими или психическими недостатками, имеющих ограничения жизнедеятельности, обусловленные врожденными, наследственными, приобретенными заболеваниями или последствиями травм, подтвержденными в установленном законодательством порядке.
Среднемесячная стоимость услуги в месяц на одного человека определяется на основании проведенных государственных закупок услуг;
6) по оказанию социальных услуг ветеранам труда. Данный вид услуг предоставляют ветеранам труда в размере одной восьмой части минимальной заработной платы на человека;
7) по организации транспортных перевозок инвалидов–колясочников специальным автотранспортом, инвалидов 1 группы с нарушением функций опорно-двигательного аппарата, детей с ограниченными возможностями, испытывающих затруднения в передвижении и нуждающихся в сопровождении.
Оказание услуг - в виде предоставления транспортных перевозок, ремонта и технического обслуживания инвалидных колясок;

Туберкулездің белсенді түрімен, психикалық аурумен (неврозды, соматикалық аурулар кезеңдегі невроз жағдайын, жындылықтың жеңіл түрлерін, түрлі этиологиядағы селкілдік белгілерін (2-3 айда кем дегенде бір рет анда-санда талмаларды, жарыместікті және жеке тұлғадағы өзгерістерді қоспағанда) карантиндық инфекциялар, тері мен шаштың жұқпалы аурулары, жыныстық аурулар, ЖҚТБ, арнайы мамандандырылған медициналық мекемелерде емдеуді қажет ететін аурулар үйде қызмет көрсетуге медициналық қарсы көрсетімдер болып табылады.
Бір адамға қызмет көрсетудің орта айлық құны бір айда өткізілген қызметтерді мемлекеттік сатып алу негізінде анықталады;
2) бөлімнің жолдауымен аз қамтамасыз етілген; жұмыссыздарды;
жалғызбасты және көп балалы аналарды; дәрігерлік комиссияның анықтамасы бойынша еңбекке шектеуі бар тұлғаларды; 1, 2 топтағы мүгедектерді; бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған тұлғаларды; зейнеткер жас алдындағы тұлғаларды; өмірдің қиын жағдайына түскен тұлғаларды ыстық тамақпен қамтамасыз ету бойынша.
Бір адамға қызмет көрсетудің орта айлық құны бір айда өткізілген қызметтерді мемлекеттік сатып алу негізінде анықталады;
3) туберкулезге қарсы диспансер тізіміне сәйкес амбулаторлық емдеуде жүрген туберкулез ауруымен ауыратындарды ыстық түскі тамақпен қамтамасыз ету.
Айына бір адамға қызмет құны өткізілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу негізінде анықталады;
4) қарым – қатынас арасын кеңейту есебінен есту бойынша мүгедектердің әлеуметтік бейімделу табысты болуына жағдай жасау нысанында естімейтін және нашар еститін жас азаматтарға қызмет көрсету және оларды оқыту және қайта оқытуына жәрдемдесу.
Бір адамға ай сайын қызмет орта айлық құны өткізілетін мемлекеттік сатып алу қызметі негізінде анықталады;
5) мүмкіндігі шектеулі балаларға әлеуметтік қызмет көрсету. Осы қызмет түрі белгіленген заңнама тәртібімен бекітілген жүре пайда болған аурулар немесе жарақат салдарынан жеке немесе психикалық жетіспеушілігімен, өмір әрекеттеріне шектеулігі бар, туғаннан ауру, тұқым қуалаған 18 жасқа толмаған балалар үшін тағайындалған.
Бір адамға ай сайын қызмет орта айлық құны өткізілетін мемлекеттік сатып алу қызметі негізінде анықталады;
6) еңбек ардагерлеріне әлеуметтік қызмет көрсету. Осы қызмет түрі бір адамға ең төменгі еңбекақысының бірден сегіз бөлігі мөлшерінде еңбек ардагеріне беріледі;
7) жетектеушіге мұқтаж және қозғалуда қиындық көретін мүмкіндігі шектеулі мүгедек балаларды, тірек-қимыл аппараты бұзылған бірінші топтағы мүгедектерді, арбалы–мүгедектерді арнайы автокөлікпен тасымалдауды ұйымдастыру бойынша.
Көлік тасымалдауын, мүгедектерге арналған арбаларды жөндеу және техникалық қызметтер көрсету түрінде қызмет көрсетіледі;

8) по оказанию социальных услуг по транспортировке инвалидов-колясочников по лестничным пролетам многоэтажных зданий с помощью шагового подъемника.
Среднемесячная стоимость услуги в месяц на одного человека определяется на основании проведенных государственных закупок услуг;
9) по ремонту тифло-сурдотехнических средств нуждающимся инвалидам.
Стоимость услуги определяется на основании проведенных государственных закупок услуг;
10) по социальной адаптации и психологической реабилитации женщин-инвалидов 1, 2 групп.
Стоимость услуги определяется на основании проведенных  государственных закупок услуг.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 07.02.2012 N 299/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" (далее – Уполномоченный орган).
4. Решение по заявлению лица, обратившегося за социальной помощью (далее – Заявитель), для рассмотрения которого не требуется получение информации от иных субъектов, должностных лиц, либо проверка с выездом на место, принимается в течение пятнадцати календарных дней со дня поступления заявления субъекту, должностному лицу.
Решение по обращению заявителя, для рассмотрения которого требуется получение информации от иных субъектов, должностных лиц, либо проверка с выездом на место, принимается в течение тридцати календарных дней со дня поступления заявления субъекту, должностному лицу.
5. Определить основания для отказа в назначении социальной помощи:
1) предоставление Заявителем недостоверных сведений;
2) несоответствие Заявителя категориям граждан, которым оказывается помощь в соответствии с пунктом 1 настоящего постановления.
6. Определить следующий порядок исчисления совокупного дохода семьи:
1) в совокупный доход семьи включаются доходы всех лиц, учтенных в составе семьи;
2) состав семьи учитывается на тот период, за который определяется совокупный доход;
3) в состав семьи не включаются лица, отсутствующие шесть и более месяцев, за которыми в соответствии с законодательством Республики Казахстан сохраняется право на жилище;
4) при исчислении совокупного дохода семьи учитываются все виды доходов, фактически полученных в денежной или натуральной форме за квартал, предшествовавший кварталу обращения, кроме жилищной помощи, государственной адресной социальной помощи, государственного пособия семьям с детьми до 18 лет;

8) көп қабатты ғимаратқа баспалдақ аралығынан көтерілгіш құралының көмегімен арбалы-мүгедектерді тасымалдау бойынша әлеуметтік қызмет көрсету бойынша.
Бір адамға ай сайын қызмет орта айлық құны өткізілетін мемлекеттік сатып алу қызметі негізінде анықталады.
9) мұқтаж мүгедектерге тифло-сурдотехникалық құралдарды жөндеу бойынша.
Қызмет көрсету құны өткізілген мемлекеттік сатып алу қызметіне сәйкес анықталады;
10) 1, 2 топтағы мүгедек-әйелдерді психологиялық сауықтыру мен әлеуметтік бейімдеу.
Қызмет көрсету құны мемлекеттік сатып алу қызметіне сәйкес анықталады.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2012.02.07 N 299/5 (жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Әлеуметтік көмекті тағайындау мен төлеу бойынша өкілетті орган болып "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Уәкілетті орган) анықталсын.
4. Қарастыруы үшін басқа тұлғадан, уәкілетті тұлғалардан немесе орынға шығып ақпарат жинау талап етпеген тұлғаның әлеуметтік көмекке берген өтініші бойынша шешім тұлғаға, уәкілетті тұлғаға түскен күннен бастап он бес күнтізбелік күн ішінде қабылданады.
Қарастыруы үшін басқа тұлғадан, уәкілетті тұлғалардан немесе орынға шығып ақпарат жинау талап еткен тұлғаның әлеуметтік көмекке берген өтініші бойынша шешім тұлғаға, уәкілетті тұлғаға түскен күннен бастап отыз күнтізбелік күн ішінде қабылданады.
5. Әлеуметтік көмекті тағайындамау үшін келесі негіздемелер анықталсын:
1) Өтініш берушінің анық емес мәліметтерді ұсынуы;
2) Өтініш берушінің осы қаулының 1 тармағына сәйкес көмек көрсетілетін азаматтардың санаттарына сәйкессіздігі болып табылады.
6. Отбасының жиынтық табысын есептеп шығарудың келесі тәртібі анықталсын:
1) отбасының жиынтык табысына отбасы кұрамында жазылған барлық адамдардың табыстары қосылады;
2) отбасының құрамы жиынтық табыс анықталған мерзім бойынша анықталады;
3) отбасы құрамына Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тұрғын үйге құқығы сақталып 6 одан да көп ай болмаған тұлағалар кірмейді;
4) отбасының жиынтық табысын есептеген кезде, өтініш жасаған тоқсан алдындағы ақшалай және заттай түрінде нақты алынған барлық  кірістер ескеріледі, тұрғын-үй және мемлекеттік атаулы әлеуметтік, 18 жасқа дейінге балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақыдан басқа;

5) исчисление совокупного дохода производится на основании представленных Заявителем сведений о полученных доходах;
6) среднедушевой доход семьи исчисляется путем деления совокупного дохода, полученного в квартале, предшествовавшем кварталу обращения за социальными выплатами, на число членов семьи и на три месяца.
7. Определить следующий порядок учета и отчетности:
1) учет и отчетность расходования средств на оказание социальных выплат осуществляет Отдел;
2) первичные документы (заявление, документы, предоставляемые Заявителем согласно установленному перечню), на основании которых оказываются социальные выплаты, хранятся в Отделе по установленным действующим законодательством срокам.
8. Выплата социальной помощи осуществляется путем перечисления денежных средств на текущий банковский счет получателя социальной помощи, через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций. Выплаты производятся включая месяц смерти Заявителя, выезда Заявителя за пределы города Павлодара на постоянное место жительство.
Выплата по заявлениям, поданным после 15 декабря текущего года, производится в следующем финансовом году.
9. Финансирование социальной помощи производить по бюджетной программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" в течение 15 дней с момента вынесения решения о назначении социальной помощи.
10. Определить перечень необходимых документов для назначения социальной помощи отдельным категориям граждан, предусмотренной настоящим постановлением, согласно приложению 1.
11. Признать утратившими силу постановления акимата города Павлодара соглано приложению 2.
12. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на  заместителя акима города Канафину А. М.
13. Настоящее постановление вводится в действие по истечении 10 (десять) календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима города Павлодара                     О. Крук
Приложение 1
к постановлению акимата
города Павлодара
от 15 июля 2011 года N 1619/23
Перечень необходимых документов для назначения
социальной помощи отдельным категориям граждан
1. Обязательные документы, необходимые для назначения социальной помощи:
заявление лица, обратившегося за социальной помощью (далее – Заявитель);
копия документа, удостоверяющего личность Заявителя;
копия регистрационного номера налогоплательщика;
копия социального индивидуального кода;
копия документа, подтверждающего открытие текущего счета получателя;
для Заявителя, являющего законным представителем несовершеннолетнего ребенка, копия документа, подтверждающего наличие указанного статуса.

5) жиынтық табысты есептеу Өтініш берушінің алған табыстары туралы берген мәліметтері негізінде жүргізіледі;
6) отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы әлеуметтік төлемақыға жасаған тоқсанның алдындағы тоқсанда алынған жиынтық табысы отбасы мүшелерінің санына және үш айға бөлу арқылы есептеп шығарылады.
7. Есепке алу және есеп берудің келесі тәртібі анықталсын:
1) әлеуметтік төлемақы беруге арналған қаражат шығынын есепке алуды және есеп беруді Бөлім жүзеге асырады;
2) әлеуметтік төлем негізін көрсететін бастапқы құжаттар (белгіленген тізбеге сәйкес Өтініш берушінің ұсынған өтініші, құжаттары) Бөлімде қолданыстағы заңнамамен белгіленген мерзімде сақталады.
8. Әлеуметтік көмек ақшалай қаражатты екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларына Қазақстан Республикасының Ұлттық банкінің лицензиясы бар ұйымдар арқылы әлеуметтік көмек алушының дербес шотына аудару жолымен жүзеге асырылады. Төлемдер Өтініш берушінің қайтыс болған, Өтініш берушінің тұрақты мекенге Павлодар қаласының шегінен тыс шыққан айын қоса жүргізіледі.
Ағымдағы жылдың 15 желтоқсанынан кейін берілген өтініштер бойынша төлем келесі қаржылық жылда төленеді.
9. Әлеуметтік көмекті қаржыландыру "Жергілікті өкілетті  органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасы бойынша әлеуметтік көмек тағайындау туралы шешім қабылдаған сәттен бастап 15 күн ішінде жүзеге асырылсын.
10. Осы қаулымен қарастырылған азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау үшін қажетті құжаттар 1 қосымшаға сәйкес анықталсын.
11. Павлодар қаласы әкімдігінің күші жойылды деп танылған кейбір қаулылар 2 қосымшаға сәйкес анықталсын.
12. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары А. М. Қанафинаға жүктелсін.
13. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін 10 (он) күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Павлодар қаласы әкімінің
міндетін атқарушы                          О. Крук
Павлодар қаласы әкімдігінің
2011 жылғы 15 шілдедегі
N 1619/23 қаулысына
1 қосымша
Азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік
көмек тағайындау үшін қажетті құжаттардың тізімі
1. Әлеуметтік көмекті тағайындау үшін қажетті құжаттар:
әлеуметтік көмекке құқығы бар тұлғаның өтініші (бұдан әрі - Өтініш беруші);
Өтініш берушінің жеке куәлігінің көшірмесі;
салық төлеушінің тіркелу нөмірінің көшірмесі;
әлеуметтік жеке кодының көшірмесі;
алушының жеке шот ашылғаннын растайтын құжаттың көшірмесі;
кәмелет жасқа толмаған баланың заңды өкілі болып табылатын Өтініш беруші үшін көрсетілген мәртебесін растайтын құжат көшірмесі.

2. Дополнительные документы, необходимые для назначения социальной помощи:
1) для единовременной социальной помощи на погребение:
справка о смерти из органов ЗАГСа;
копия документа, подтверждающего статус умершего;
копия документа, подтверждающего регистрацию умершего на территории города Павлодара;
2) для единовременной социальной помощи одиноко проживающим пенсионерам и инвалидам с доходом, не превышающим минимальный размер пенсии:
документ, подтверждающий совокупный доход семьи;
копия удостоверения получателя пенсий и пособий;
3) для единовременной социальной помощи одиноко проживающим лицам или семейным парам из числа безработных предпенсионного возраста со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума:
документ, подтверждающий совокупный доход семьи;
4) для единовременной социальной помощи семьям со среднедушевым доходом, не превышающим минимальный размер пенсии, состоящим из пенсионеров, пенсионеров и (или) инвалидов; пенсионеров и (или) инвалидов в состав которых входят безработные лица, состоящие на учете в Отделе в качестве "безработного"; неработающие лица, состоящие на учете в туб-, онко-, наркодиспансерах:
документ, подтверждающий совокупный доход семьи;
копия удостоверения получателя пенсий и пособий;
справка из Уполномоченного органа о регистрации в качестве "безработного";
справка из соответствующего медицинского учреждения, подтверждающая нахождение больного на лечении;
5) для единовременной социальной помощи семьям, воспитывающим детей-инвалидов детства до 18 лет, не получающим пособие на обучение на дому, со среднедушевым доходом, не превышающим минимальный размер заработной платы:
документ, подтверждающий совокупный доход семьи;
копия удостоверения получателя пенсий и пособий;
6) для единовременной социальной помощи лицам со среднедушевым доходом, не превышающим минимальный размер пенсии, перенесшим срочную или плановую хирургическую операцию, обратившимся в течение месяца со дня выписки, с предоставлением соответствующих документов из медицинского учреждения:
документ, подтверждающий совокупный доход семьи;
справка из соответствующего медицинского учреждения;
7) для единовременной социальной помощи беременным женщинам, со среднедушевым доходом семьи заявителя ниже размера прожиточного минимума, на основании справки медицинского учреждения, подтверждающей факт своевременной ранней (до 12 недель) постановки на учет по беременности:
документ, подтверждающий совокупный доход семьи;
справка из соответствующего медицинского учреждения;
свидетельство о браке;
свидетельства о рождении детей;

2. Әлеуметтік көмекті тағайындау үшін қосымша қажетті құжаттар:
1) жерлеуге арналған біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
АХАЖ органдарынан қайтыс болғаны туралы анықтама;
қайтыс болған адамның мәртебесін растайтын құжат;
қайтыс болған адамның Павлодар қаласының аумағында тіркелімін растайтын құжат;
2) табысы ең төменгі зейнетақы мөлшерінен аспайтын, жалғыз тұратын зейнеткерлер мен мүгедектерге біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
отбасының жиынтық табысын растайтын құжат;
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;
3) жан басына шаққандағы орташа табыстары өмір сүру минимумынан төмен зейнетақы жасы алдындағы жалғыз тұратын жұмыссыз тұлғаларға немесе отбасы жұптарына біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
отбасының жиынтық табысын растайтын құжат;
4) жан басына шаққандағы орташа табыстары ең төменгі зейнетақы мөлшеріне аспайтын отбасыларына біржолғы әлеуметтік көмек үшін зейнеткерлері, зейнеткерлері мен (немесе) мүгедектердің; зейнеткерлері мен (немесе) мүгедектердің, құрамында: "жұмыссыз" ретінде Бөлімде есепте тұрған жұмыссыз тұлғалар бар; туб-, онко-, наркодиспансерлерде есепте тұрған жұмыссыз тұлғалар бар:
отбасының жиынтық табысын растайтын құжат;
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;
"жұмыссыз" ретінде есепте тұрғаны туралы Уәкілетті органнан анықтама;
аурудың емдеуде жүргенін растайтын сәйкес медициналық мекемеден анықтама;
5) жан басына шаққандағы орташа табыстары ең төменгі еңбекақы мөлшерінен аспайтын, үйде оқытуға арналған жәрдемақыны алмайтын, 18 жасқа дейінгі бала жасынан мүгедек–балаларды тәрбиелейтін отбасыларға біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
отбасының жиынтық табысын растайтын құжат;
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;
6) медициналық мекемеден алынған тиісті құжаттарды ұсынумен, есептен шыққан күннен бастап бір ай ішінде өтініш берген, жедел немесе жоспарлы хирургиярлық операциядан өткен, жан басына шаққандағы орташа табыстары ең төменгі зейнетақы мөлшерінен аспайтын тұлғаларға біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
отбасының жиынтық табысын растайтын құжат;
сәйкес медициналық мекемеден анықтама;
7) өтініш беруші отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы аралық мөлшерінен төмен болатын жүктілігі бойынша ерте уақытында (12 аптаға дейін) есепке тұрғанын растайтын медициналық мекеменің анықтамасы негізінде жүкті әйелдерге біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
отбасының жиынтық табысын растайтын құжат;
тиісті медициналық мекемеден анықтама;
неке қию туралы куәлігі;
балалардың туу туралы куәліктері;

8) для единовременной социальной помощи без учета дохода и состава семьи детям, находящимся под опекой по причине уклонения родителей от их воспитания и содержания, кроме получателей пособий по утере кормильца:
решение об опекунстве;
документ, подтверждающий факт уклонения родителей от воспитания и содержания детей;
9) для единовременной социальной помощи без учета дохода и состава семьи лицам, оставшимся без средств к существованию вследствие пожара, стихийного бедствия, несчастного случая, чрезвычайной ситуации (по заключению противопожарной службы или управления по чрезвычайным ситуациям):
документ из соответствующего органа, подтверждающий событие, влекущее предусмотренную выплату;
10) для единовременной социальной помощи без учета дохода и состава семьи лицам, страдающим синдромом приобретенного иммунодефицита, ВИЧ - инфицированным (по спискам диспансера), страдающим туберкулезом, получающим лечение амбулаторно (по спискам диспансера, без нарушений режима лечения), онкологическими заболеваниями (по справке диспансера, заверенной главным врачом), получающим активное специальное лечение с далеко зашедшими формами злокачественных новообразований (4 стадия и IV клиническая группа независимо от стадии заболевания); с заболеваниями кроветворной и лимфатической системы (лейкемия, лимфопролиферативные заболевания); с наличием каловых, мочевых и дыхательных свищей; детям до 18 лет независимо от диагноза заболевания на основании справки диспансера, заверенной главным врачом:
справка из соответствующего медицинского учреждения, подтверждающая нахождение больного на лечении;
11) для единовременной социальной помощи без учета дохода и состава семьи лицам, страдающим туберкулезом, на проезд на амбулаторное лечение (после завершения лечения по спискам диспансера):
справка из соответствующего медицинского учреждения, подтверждающая нахождение больного на лечении;
12) для единовременной социальной помощи без учета дохода и состава семьи семьям, имеющие детей, состоящих на учете как туберкулезные больные в первой группе диспансерного учета в лечебно-профилактических учреждениях:
справка из соответствующего медицинского учреждения, подтверждающая нахождение больного на лечении;
13) для единовременной социальной помощи без учета дохода и состава семьи инвалидам 1 группы по зрению:
копия удостоверения получателя пенсий и пособий;
14) для единовременной социальной помощи лицам пенсионного возраста, имеющим звание "Почетный гражданин города Павлодара", не получающим специальное государственное пособие и другие выплаты в виде денежной компенсации за санаторно-курортное лечение:
справка из медицинского учреждения, подтверждающая необходимость санаторно-курортного лечения;
копия документа, подтверждающего факт получения звания "Почетный гражданин города Павлодара";

8) отбасы құрамы және табысы ескермей асыраушы жоғалтқан жөніндегі жәрдемақы алушылардан басқа, ата–анасы оларды тәрбиелеуден және асыраудан бас тарту себебі бойынша қамқорлықта жүрген балаларға біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
қамқорлыққа алу тура шешім;
ата–анасы балаларды тәрбиелеуден және асыраудан бас тартқанын растайтын құжат;
9) отбасы құрамы және табысы ескермей төтенше жағдайлар кезінде жазатайым уақиғаға ұшырағандарға, зілзала апаты, өрт салдарынан өмір сүруге қаражатсыз қалған тұлғаларға (төтенше жағдайлар жөніндегі басқарма немесе өртке қарсы қызмет қорытындысы бойынша) біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
қарастырылған төлемге құқығын анықтайтын сәйкес органнан құжат;
10) отбасы құрамы және табысы ескермей жұқтырылған қорғаныш тапшылығының белгісімен және АҚТЖ жұқтырған (диспансердің тізімі бойынша), туберкулезге шалдыққан амбулаторлық емделудегі (диспансерлер тізімі бойынша, емдеу тәртібін бұзбай), онкологиялық аурулармен ауыратын (бас дәрігермен куәландырылған диспансер анықтамасы бойынша), арнайы белсенді ем алатын тұлғаларға біржолғы әлеуметтік көмек үшін жаңадан пайда болған ісіктің ауыр түрлері (4 кезеңдегі және кезеңнен тәуелсіз IV клиникалық топтағы); қан өндіру және лимфатикалық жүйенің түрлері (лейкемия, лимфопролиферативтік аурулар); нәжіс, зәр және тыныс жыланкөздерінің бар болуы; аурудың диагнозынан тәуелсіз бас дәрігермен куәландырылған диспансер анықтамасы бойынша 18 жасқа дейінгі балаларға:
аурудың емдеуде жүргенін растайтын тиісті медициналық мекемеден анықтама;
11) отбасы құрамы және табысы ескермей амбулаторлық емделуге арналған туберкулезбен ауыратын тұлғалардың жолақысына (диспансердің тізімі бойынша емделу аяқталғаннан кейін) біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
аурудың емдеуде жүргенін растайтын тиісті медициналық мекемеден анықтама;
12) отбасы құрамы және табысы ескермей қаланың емдеу – алдын алу мекемелерінде бірінші диспансерлік топта туберкулез аурулары ретінде есепте тұрған балалары бар отбасыларға біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
аурудың емдеуде жүргенін растайтын тиісті медициналық мекемеден анықтама;
13) отбасы құрамы және табысы ескермей көзі көрмейтін 1 топтағы мүгедектерге бржолғы әлеуметтік көмек үшін:
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;
14) арнаулы мемлекеттік әлеуметтік көмекті және басқа да төлемді алмайтын, "Павлодар қаласының кұрметті азаматы" атағы бар зейнеткерлік жасындағы тұлғаларға санаториялық-курорттық емделуге арналған ақшалай өтемақы түрінде біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
санаториялық–курорттық емделудің қажеттілігін айқындайтын медициналық мекеме анықтамасы;
"Құрметті азамат" мәртебесі атағын алу нысанын айқындайтын құжаттың көшірмесі;

15) для единовременной социальной помощи без учета дохода и состава семьи семьям с детьми–инвалидами до 18 лет, больными детским церебральным параличом и парезами, на социальную адаптацию и реабилитацию:
копия удостоверения получателя пенсий и пособий;
копия свидетельства о рождении ребенка;
16) для единовременной социальной помощи без учета дохода и состава семьи одиноко проживающим лицам с неполным рабочим стажем, получающим социальные пособия по возрасту:
копия удостоверения получателя пенсий и пособий;
17) для единовременной социальной помощи без учета дохода и состава семьи инвалидам-спортсменам для подготовки к зональным, республиканским, международным соревнованиям:
копия удостоверения получателя пенсий и пособий;
18) для единовременной социальной помощи к Международному дню пожилых людей и Дню инвалидов:
копия свидетельства о рождении ребенка;
19) для единовременной социальной помощи к Дню вывода войск из Афганистана родителям воинов, погибших в Афганистане:
копия удостоверения получателя пенсий и пособий;
20) для ежеквартальной социальной помощи семьям, воспитывающим и обучающим на дому детей-инвалидов до достижения ими 18-летнего возраста, на основании заключения психолого-медико-педагогической консультации:
копия удостоверения получателя пенсий и пособий;
21) для ежеквартальной социальной помощи лицам, ставшим инвалидами вследствие радиационных катастроф, испытания ядерного оружия, для приобретения лекарств:
копия удостоверения получателя пенсий и пособий;
документ, подтверждающий инвалидность, с указанием причины инвалидности;
22) для ежеквартальной социальной помощи отдельным категориям граждан, в виде оказания социальной помощи для возмещения затрат по коммунальным услугам:
документ, подтверждающий приобретение газа, условного топлива по адресу регистрации заявителя;
счет о начисленной арендной плате;
списки ГЦВП и Государственного учреждения "Центр социального обслуживания на дому города Павлодара" с месяца постановки на учет в уполномоченном органе;
23) для единовременной социальной помощи на приобретение твердого топлива проживающим в частном секторе:
документ, подтверждающий совокупный доход семьи;
копия документа, подтверждающего право собственности (пользования) на жилище;
справка с места работы;
24) для единовременной социальной помощи на экскурсионную поездку в город Астана для 30 ветеранов города Павлодара:
копия проездного билета;
25) для единовременной социальной помощи для оплаты 10 индивидуальным помощникам на сопровождение инвалидов в санаторий (проживание, питание):
индивидуальная программа реабилитации инвалида;
договор на оказание услуги индивидуального помощника.

15) отбасы құрамы және табысы ескермей ми бөлігінің зақымдануынан балалардың сал ауруымен және шала салдану ауруымен ауыратын 18 жасқа дейінгі мүгедек–балалары бар отбасыларды әлеуметтік сауықтыру және бейімдеуге біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;
баланың туу туралы куәлігі;
16) отбасы құрамы және табысы ескермей толық емес жұмыс өтілімен жас мөлшер бойынша әлеуметтік жәрдемақы алатын жалғыз тұратын тұлғаларға біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;
17) отбасы құрамы және табысы ескермей аймақтық, республикалық, халықаралық жарыстарға дайындалу үшін мүгедек-спортшыларға біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;
18) мүгедектер күні және халықаралық Қарттар күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
баланың туу туралы куәлігі;
19) Ауған соғысында қаза тапқан жауынгерлердің ата-анасына, Ауғанстаннан әскерлерді Шығару күніне біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;
20) психологиялық–медикалық-педагогикалық кеңестің қорытындысы негізінде 18 жасқа дейін үйде мүгедек балаларды оқытатын және тәрбиелейтін отбасыларға тоқсан сайын әлеуметтік көмек үшін:
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;
21) радияциялық апат, ядролық қаруды сынау салдарынан мүгедек болған адамдарға дәрі-дәрмек сатып алуға тоқсан сайын әлеуметтік көмек үшін:
зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі;
мүгедек себебі көрсетілген мүгедектігін растайтын құжат;
22) коммуналдық қызмет бойынша шығындардың орнын толтыру үшін жеке санаттағы азаматтарға тоқсан сайын әлеуметтік көмек үшін:
Өтініш берушінің тіркелген мекенжайы бойынша газды және шартты отынды сатып алғанын растайтын құжат;
жалға берілген төлем туралы шоттар;
Уәкілетті органдарда есепке қойылған айдан бастап "Павлодар қаласы үйде әлеуметтік қызмет көрсетудің орталығы" мемлекеттік мекемесінің және ЗТМО тізімдері;
23) жеке меншік секторда тұратындарға қатты отын сатып алуға арналған біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
отбасының жиынтық табысын растайтын құжат;
тұрғын үй құқығын куәландыратын құжат;
жұмыс орнынан анықтама;
24) Павлодар қаласының 30 ардагеріне Астана қаласына экскурсиялық сапарына біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
жол жүру билетінің көшірмесі;
25) санаторийге мүгедектерді еріп жүруіне 10 жеке көмекшіге (тұру, тамақтану) төлем үшін біржолғы әлеуметтік көмек үшін:
мүгедектің сауықтыру жеке бағдарламасы;
жеке көмекшіге жеке көмекшінің қызметін көрсетуге келісім шарт.

3. Вышеперечисленные документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки.
Подлинники документов возвращаются незамедлительно после сверки, в день подачи документов, а копии документов заверяются и формируются в дело.
Приложение 2
к постановлению акимата
города Павлодара
от 15 июля 2011 года N 1619/23
Перечень признанных утратившими силу некоторых
постановлений акимата города Павлодара
1. Постановление акимата города Павлодара от 30 января 2009 года N 130/2 "Об утверждении инструкции по назначению социальной помощи" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 12-1-134, опубликованное 14 марта 2009 года в газете "Сарыарқа самалы" N 31, 17 марта 2009 года в газете "Сарыарқа самалы" N 32, 16 марта 2009 года в газете "Версия" N 10).
2. Постановление акимата города Павлодара от 20 апреля 2009 года N 491/8 "О внесении изменений в постановление акимата города Павлодара от 30 января 2009 года N 130/2 "Об утверждении инструкции по назначению социальной помощи" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 12-1-136, опубликованное 16 мая 2009 года в газете "Сарыарқа самалы" N 55, 25 мая 2009 года в газете "Версия" N 20).
3. Постановление акимата города Павлодара от 19 августа 2009 года N 1124/16 "О внесении дополнения в постановление акимата города Павлодара от 30 января 2009 года N 130/2 "Об утверждении инструкции по назначению социальной помощи" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 12-1-144, опубликованное 17 сентября 2009 года в газете "Сарыарқа самалы" N 107, 21 сентября 2009 года в газете "Версия" N 37).
4. Постановление акимата города Павлодара от 30 ноября 2009 года N 1533/26 "О внесении дополнений в постановление акимата города Павлодара от 30 января 2009 года N 130/2 "Об утверждении инструкции по назначению социальной помощи" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 12-1-147, опубликованное 29 декабря 2009 года в газете "Сарыарқа самалы" N 149, 28 декабря 2009 года в газете "Версия" N 51).
5. Постановление акимата города Павлодара от 3 февраля 2010 года N 173/5 "О внесении изменений и дополнений в постановление   акимата города Павлодара от 30 января 2009 года N 130/2 "Об утверждении инструкции по назначению социальной помощи" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 12-1-151, опубликованное 25 февраля 2010 года в газете "Сарыарқа самалы" N 21, 28 февраля 2010 года в газете "Версия" N 7).

3. Жоғарыда көрсетілген құжаттар салыстырып тексеру үшін түпнұсқа және көшірме түрінде ұсынылады.
Түпнұсқалар құжаттарды тапсырған күні салыстырып тексергеннен кейін қайтарылады, ал көшірмелері куәландырылып істе қалыптастырылады.
Павлодар қаласы әкімдігінің
2011 жылғы 15 шілдедегі
N 1619/23 қаулысына
2 қосымша
Павлодар қаласы әкімдігінің күші жойылды
деп танылған кейбір қаулыларының тізбесі
1. Павлодар қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 30 қаңтардағы "Әлеуметтік көмекті тағайындау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" N 130/2 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 12-1-134 тіркелген, "Сарыарқа самалы" газетінде 2009 жылғы 14 наурыздағы N 31, "Сарыарқа самалы" газетінде 2009 жылғы 17 наурыздағы N 32, "Версия" газетінде 2009 жылғы 16 наурыздағы N 10 жарияланған).
2. Павлодар қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 20 сәуірдегі "Павлодар қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 30 қаңтардағы "Әлеуметтік көмекті тағайындау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" N 130/2 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" N 491/8 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 12-1-136 тіркелген, "Сарыарқа самалы" газетінде 2009 жылғы 16 мамырдағы N 55,  "Версия" газетінде 2009 жылғы 25 мамырдағы N 20 жарияланған).
3. Павлодар қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 19 тамыздағы "Павлодар қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 30 қаңтардағы "Әлеуметтік көмекті тағайындау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" N 130/2 қаулысына толықтыру енгізу туралы" N 1124/16 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 12-1-144 тіркелген, "Сарыарқа самалы" газетінде 2009 жылғы 17 қыркүйектегі N 107, "Версия" газетінде 2009 жылғы 21 қыркүйектегі N 37 жарияланған).
4. Павлодар қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 30 қарашадағы "Павлодар қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 30 қаңтардағы "Әлеуметтік көмекті тағайындау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" N 130/2 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" N 1533/26 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 12-1-147 тіркелген, "Сарыарқа самалы" газетінде 2009 жылғы 29 желтоқсандағы N 149, "Версия" газетінде 2009 жылғы 28 желтоқсандағы N 51 жарияланған).
5. Павлодар қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 3 ақпандағы "Павлодар қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 30 қаңтардағы "Әлеуметтік көмекті тағайындау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" N 130/2 қаулысына   өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" N 173/5 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 12-1-151 тіркелген, "Сарыарқа самалы" газетінде 2010 жылғы 25 ақпандағы N 21, "Версия" газетінде 2010 жылғы 28 ақпандағы N 7 жарияланған).

6. Постановление акимата города Павлодара от 4 мая 2010 года N 592/14 "О внесении дополнений в постановление акимата города Павлодара от 30 января 2009 года N 130/2 "Об утверждении инструкции по назначению социальной помощи" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 12-1-157, опубликованное 17 июня 2010 года в газете "Шаһар" N 24, 21 июня 2010 года в газете "Версия" N 24).

6. Павлодар қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 4 мамырдағы "Павлодар қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 30 қаңтардағы "Әлеуметтік көмекті тағайындау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" N 130/2 қаулысына   толықтырулар енгізу туралы" N 592/14 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 12-1-157 тіркелген, "Шаһар" газетінде 2010 жылғы 17 маусымдағы N 24, "Версия" газетінде 2010 жылғы 21 маусымдағы N 24 жарияланған).