О районном бюджете на 2012-2014 годы
Решение Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22 декабря 2011 года № 36-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 9 января 2012 года № 7-2-129. Утратило силу решением Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 5 января 2013 года № 8-2
Сноска. Утратило силу решением Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 05.01.2013 № 8-2
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года и решением областного маслихата от 6 декабря 2011 года № 36-1 "Об областном бюджете на 2012-2014 годы" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 803 200 тыс. тенге, в том числе:
налоговые поступления – 658 318 тыс. тенге;
неналоговые поступления – 4 426 тыс. тенге;
поступления от продажи основного капитала – 802 тыс. тенге;
поступления трансфертов – 3 139 654 тыс. тенге;
2) затраты – 3 811 649 тыс. тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 108 609 тыс. тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 108 609 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тыс. тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 4 590 тыс. тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 4 590 тыс. тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тыс. тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -121 648 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 121 648 тыс. тенге;
поступление займов - 72 810 тыс. тенге;
погашение займов - 5 411 тыс. тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 54 249 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными Решениями Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 19.04.2012 № 3-1, от 26.07.2012 № 5-2, 20.12.2012 № 7-1 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Поступления в районный бюджет на 2012 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 6 декабря 2011 года № 36-1 "Об областном бюджете на 2012-2014 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 810111214 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы" и решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 6 декабря 2011 года № 36-1 "Об областном бюджете на 2012-2014 годы".

2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2011 жылғы 22 желтоқсандағы № 36-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 9 қаңтарда № 7-2-129 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2013 жылғы 5 қаңтардағы № 8-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 05.01.2013 № 8-2 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2011 жылғы 6 желтоқсандағы № 36-1 "2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2012 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3 803 200 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 658 318 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 426 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 802 мың теңге;
трансферттерден түсетін түсімдер – 3 139 654 мың теңге;
2) шығындар – 3 811 649 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 108 609 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 108 609 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен болатын операциялар бойынша сальдо - 4 590 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 4 590 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -121 648 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру - 121 648 мың теңге;
қарыздар түсімі – 72 810 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 411 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 54 249 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2012.04.19 № 3-1, 2012.07.26 № 5-2, 2012.12.20 № 7-1 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. 2012 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2011 жылғы 6 желтоқсандағы № 36-1 "2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес және осы шешімнің 4 пунктіне сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 810111214 баптары, Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2011 жылғы 6 желтоқсандағы № 36-1 "2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімі қаперге және басшылыққа алынсын.

1) Учесть в районном бюджете на 2012 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 404 700 тыс. тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 8 194 тыс. тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому - 6 100 тыс. тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 55 682 тыс. тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 6 922 тыс. тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 38 164 тыс. тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" - 2 098 тыс.тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 44 866 тыс. тенге;
на введение стандартов специальных социальных услуг – 7 998 тыс. тенге;
субсидирование заработной платы – 23 261 тыс. тенге;
на организацию молодежной практики – 13 013 тыс. тенге;
на обеспечение деятельности центров занятости – 8 280 тыс. тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 11 059 тыс. тенге;
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов - 67 956 тыс. тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 80 110 тыс. тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 31 000 тыс. тенге;
погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом – 5 697 тыс. тенге;
целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий – 4 213 тыс. тенге.
4. Установить на 2012 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет – 100,0%;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет – 100,0%.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.

1) 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 404 700 мың теңге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 8 194 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге - 6 100 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 55 682 мың теңге;
қорғаншыларға(қамқоршыларға)жетім баланы (жетім балаларды) және ата – анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге – 6 922 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға – 38164 мың теңге;
"Назарбаев зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға – 2 098 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 44 866 мың теңге;
арнайы әлеуметтік қызмет стандарттарын енгізуге - 7 998 мың теңге;
еңбекақыны субсидиялауға – 23 261 мың теңге;
жастар тәжірибесін ұйымдастыруға – 13 013 мың теңге;
жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге - 8 280 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін – 11 059 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік салас мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 67 956 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 80 110 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе ) сатып алуға – 31 000 мың теңге;
жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеуге - 5 697 мың теңге;
мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер - 4 213 мың теңге.
4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2012 жылдың кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 % көлемінде есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 % көлемінде есепке алынады.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.

6. Учесть субвенцию, выделенную из областного бюджета на 2012 год в общей сумме - 2 704 467 тыс. тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в размере 9 493 тыс. тенге.
8. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2012 года.

6. Облыстық бюджеттен 2012 жылы берілетін субвенция көлемінің жалпы сомасы – 2 704 467 мың теңге болып қарастырылғаны ескерілсін.
7. 2012 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві – 9 493 мың теңге көлемінде бекітілсін.
8. 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық (селолық)жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25 %-ға көтеру белгіленсін.

9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения местных бюджетов на 2012 год, согласно приложению 4.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии              С. Уразова
Секретарь маслихата              Д. Джаксыбаев
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 22 декабря 2011 года № 36-2
"О районном бюджете на 2012-2014 годы"
Районный бюджет на 2012 год

9. 2012 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрлендіруге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сай бекітілсін.
10. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы                  С. Уразова
Мәслихат хатшысы                 Д. Жақсыбаев
Аудандық мәслихатының
2011 жылғы 22 желтоқсандағы
"2012-2014 жылдарға арналған
аудандық бюджет туралы"
№ 36-2 шешіміне 1 қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджет

2043628
006
Дополнительное образование для детей
146946
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы" за счет трансфертов из республиканского бюджета
948
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
37670
9
Прочие услуги в области образования
54365
464
Отдел образования района (города областного значения)
54365
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
13361
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
26470
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и
конкурсов районного (городского) масштаба
1124
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
7310
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-
инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
6100
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
319273
2
Социальная помощь
297825
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
297825
002
Программа занятости
102317
005
Государственная адресная социальная помощь
17901
006
Оказание жилищной помощи
942
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
24970
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2848
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
54431
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
77100
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
8637
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
8679
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
21448
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
21448
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

2043628
006
Балаларға қосымша білім беру
146946
063
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен "Назарбаев зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
948
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар); мектептердің, мектеп- интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
37670
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
54365
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
54365
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13361
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
26470
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1124
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
7310
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
6100
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
319273
2
Әлеуметтiк көмек
297825
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
297825
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
102317
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
17901
006
Тұрғын үй көмегі
942
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
24970
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2848
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
54431
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
77100
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
8637
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
8679
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
21448
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
21448
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер