Об утверждении форм нотариальных свидетельств, постановлений, удостоверительных надписей на сделках и свидетельствуемых нотариусами документах
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 января 2012 года № 33. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 февраля 2012 года № 7448. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 29 февраля 2016 года № 104
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 29.02.2016 № 104 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 12) статьи 32 Закона Республики Казахстан «О нотариате», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить следующие формы:
1) свидетельство о праве на наследство по закону согласно приложения 1 к настоящему приказу;
2) свидетельство о праве на наследство по закону согласно приложения 2 к настоящему приказу;
3) свидетельство о праве на наследство по закону согласно приложения 3 к настоящему приказу;
4) свидетельство о праве на наследство по закону согласно приложения 4 к настоящему приказу;
5) свидетельство о праве на наследство согласно приложения 5 к настоящему приказу;
6) свидетельство о праве на наследство по закону согласно приложения 6 к настоящему приказу;
7) свидетельство о праве на наследство согласно приложения 7 к настоящему приказу;
8) свидетельство о праве на наследство по закону согласно приложения 8 к настоящему приказу;
9) свидетельство о праве на наследство по закону согласно приложения 9 к настоящему приказу;
10) свидетельство о праве на наследство по завещанию согласно приложения 10 к настоящему приказу;
11) свидетельство о праве на наследство по завещанию согласно приложения 11 к настоящему приказу;
12) свидетельство о праве на наследство по закону согласно приложения 12 к настоящему приказу;
13) свидетельство о праве на наследство по завещанию согласно приложения 13 к настоящему приказу;
14) свидетельство о праве собственности согласно приложения 14 к настоящему приказу;
15) свидетельство о праве собственности согласно приложения 15 к настоящему приказу;
16) свидетельство о праве собственности согласно приложения 16 к настоящему приказу;
17) свидетельство об удостоверении факта нахождения гражданина в живых согласно приложения 17 к настоящему приказу;
18) свидетельство об удостоверении факта нахождения в живых несовершеннолетнего согласно приложения 18 к настоящему приказу;
19) свидетельство об удостоверении факта нахождения гражданина в определенном месте согласно приложения 19 к настоящему приказу;

Нотариаттық куәліктердің, қаулылардың, нотариустермен куәландырған құжаттардағы және мәмілелердегі куәландыру жазбаларының нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 31 қаңтардағы № 33 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 28 ақпанда № 7448 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 29 ақпандағы № 104 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 29.02.2016 № 104 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Нотариат туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 32 бабының 12) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Келесі нысандарды бекітуге:
1) осы бұйрықтың 1 қосымшасына сәйкес заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік;
2) осы бұйрықтың 2 қосымшасына сәйкес заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік;
3) осы бұйрықтың 3 қосымшасына сәйкес заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік;
4) осы бұйрықтың 4 қосымшасына сәйкес заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік;
5) осы бұйрықтың 5 қосымшасына сәйкес мұраға құқық туралы куәлік;
6) осы бұйрықтың 6 қосымшасына сәйкес заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік;
7) осы бұйрықтың 7 қосымшасына сәйкес мұраға құқық туралы куәлік;
8) осы бұйрықтың 8 қосымшасына сәйкес заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік;
9) осы бұйрықтың 9 қосымшасына сәйкес заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік;
10) осы бұйрықтың 10 қосымшасына сәйкес өсиет бойынша мұраға құқық туралы куәлік;
11) осы бұйрықтың 11 қосымшасына сәйкес өсиет бойынша мұраға құқық туралы куәлік;
12) осы бұйрықтың 12 қосымшасына сәйкес заң бойынша мұраға құқық туралы куәлік;
13) осы бұйрықтың 13 қосымшасына сәйкес өсиет бойынша мұраға құқық туралы куәлік;
14) осы бұйрықтың 14 қосымшасына сәйкес меншік құқығы туралы куәлік;
15) осы бұйрықтың 15 қосымшасына сәйкес меншік құқығы туралы куәлік;
16) осы бұйрықтың 16 қосымшасына сәйкес меншік құқығы туралы куәлік;
16) осы бұйрықтың 17 қосымшасына сәйкес азаматты тірі екендігі фактісін куәландыру жөніндегі куәлік;
18) осы бұйрықтың 18 қосымшасына сәйкес кәмелетке толмаған баланың тірі екендігі фактісін куәландыру туралы куәлік;
19) осы бұйрықтың 19 қосымшасына сәйкес азаматтың белгілі бір жерде болу фактісін куәландыру жөніндегі куәлік;

20) свидетельство о принятии на хранение документов согласно приложения 20 к настоящему приказу;
21) свидетельство о передаче заявления согласно приложения 21 к настоящему приказу;
22) удостоверительную надпись на договоре заключенном гражданами согласно приложения 22 к настоящему приказу;
23) удостоверительную надпись на договоре с участием юридического лица согласно приложения 23 к настоящему приказу;
24) удостоверительную надпись на договоре заключенном гражданами с участием представителя согласно приложения 24 к настоящему приказу;
25) удостоверительную надпись на договоре с участием несовершеннолетнего (с 14 до 18 лет), действующего с согласия законного представителя ребенка согласно приложения 25 к настоящему приказу;
26) удостоверительную надпись на договоре, заключенном гражданами с лицом, который не может подписаться вследствие физического недостатка, болезни согласно приложения 26 к настоящему приказу;
27) удостоверительную надпись на договоре об отчуждении недвижимого имущества, заключенном гражданами согласно приложения 27 к настоящему приказу;
28) удостоверительную надпись на договоре об отчуждении недвижимого имущества с участием юридического лица согласно приложения 28 к настоящему приказу;
29) удостоверительную надпись на договоре об отчуждении недвижимого имущества с участием представителя согласно приложения 29 к настоящему приказу;
30) удостоверительная надпись на договоре об отчуждении недвижимого имущества, заключенном гражданами с лицом, который не может лично подписаться вследствие физического недостатка, болезни согласно приложения 30 к настоящему приказу;
31) удостоверительную надпись на договоре с участием лица, не знающего языка на котором изложен договор с устным переводом ему текста договора нотариусом согласно приложения 31 к настоящему приказу;
32) удостоверительную надпись на договоре с участием лица, не знающего языка на котором изложен договор, которому устно переведен текст договора переводчиком согласно приложения 32 к настоящему приказу;
33) удостоверительную надпись на соглашении согласно приложения 33 к настоящему приказу;
34) удостоверительную надпись на обязательстве согласно приложения 34 к настоящему приказу;
35) удостоверительную надпись на завещании, написанное завещателем собственноручно согласно приложения 35 к настоящему приказу;
36) удостоверительную надпись на завещании, записанное нотариусом в присутствии свидетеля согласно приложения 36 к настоящему приказу;
37) удостоверительную надпись на завещании от имени лица, который не может подписаться лично вследствие физического недостатка, болезни, по каким-либо другим причинам согласно приложения 37 к настоящему приказу;

20) осы бұйрықтың 20 қосымшасына сәйкес құжаттарды сақтауға қабылдау туралы куәлік;
21) осы бұйрықтың 21 қосымшасына сәйкес өтініш беру туралы куәлік;
22) осы бұйрықтың 22 қосымшасына сәйкес азаматтармен жасалған шартқа куәландыру жазба;
23) осы бұйрықтың 23 қосымшасына сәйкес заңды тұлғаның қатысуымен жасалған шартты куәландыру жазба;
24) осы бұйрықтың 24 қосымшасына сәйкес азаматтың өкілдің қатысуымен жасаған шартын куәландыру жазба;
25) осы бұйрықтың 25 қосымшасына сәйкес ата-анасының (асырап алушысының, қорғаншысының) келісімімен әрекет етуші кәмелетке толмаған баланың (14 жастан 18 жасқа дейін) қатысуымен жасалған шартқа куәландыру жазба;
26) осы бұйрықтың 26 қосымшасына сәйкес дене кемiстiгi, ауруы салдарынан немесе қандай да болмасын себептерге байланысты қол қоя алмайтын азаматтармен жасалатын шарттарға куәландыру жазбалары;
27) осы бұйрықтың 27 қосымшасына сәйкес азаматтардың жылжымайтын мүлікті иелiктен алу туралы шартқа куәландыру жазба;
28) осы бұйрықтың 28 қосымшасына сәйкес заңды тұлғаның қатысуымен жасалған жылжымайтын мүлікті иеліктен алу туралы шартқа куәландыру жазба;
29) осы бұйрықтың 29 қосымшасына сәйкес жылжымайтын мүлікті өкiлдiң қатысуымен иелiктен алу туралы шартқа куәландыру жазба;
30) осы бұйрықтың 30 қосымшасына сәйкес дене кемiстiгi, ауруы немесе қандай да болмасын басқа да кемшiлiктерiнiң салдарынан өзi қол қоя алмайтын адамның қатысуымен жылжымайтын мүлікті иелiктен алу туралы шартқа куәландыру жазба;
31) осы бұйрықтың 31 қосымшасына сәйкес шарт мазмұндалған тiлдi бiлмейтiн тұлғаның қатысуымен нотариустың шарттың мәтiнiн ауызша аударғаны туралы шартқа куәландыру жазба;
32) осы бұйрықтың 32 қосымшасына сәйкес, шарт баяндалған тiлдi бiлмейтiн тұлғаның қатысуымен оған шарттың қатысуымен оған шарттың мәтiнiн аудармашы ауызша аударған шартқа куәландыру жазба;
33) осы бұйрықтың 33 қосымшасына сәйкес, келiсiмге куәландыру жазба;
34) осы бұйрықтың 34 қосымшасына сәйкес, мiндеттемеге куәландыру жазба;
35) осы бұйрықтың 35 қосымшасына сәйкес, өсиет қалдырушының өз қолымен жазылған өсиетке куәландыру жазба;
36) осы бұйрықтың 36 қосымшасына сәйкес, куәгердің қатысуымен нотариуспен жазылған өсиетке куәландыру жазба;
37) осы бұйрықтың 37 қосымшасына сәйкес, дене кемiстiгi, ауруы салдарынан немесе қандай да болмасын басқа себептерге байланысты өзi қол қоя алмайтын тұлғаның атынан өсиетке куәландыру жазбалары;

38) удостоверительную надпись на конверте секретного завещания, учиненное нотариусом в присутствии двух свидетелей согласно приложения 38 к настоящему приказу;
39) удостоверительную надпись на доверенности согласно приложения 39 к настоящему приказу;
40) удостоверительную надпись на доверенности, выданной в порядке передоверия согласно приложения 40 к настоящему приказу;
41) удостоверительную надпись на доверенности, выданной юридическим лицом, действующим по уставу или положению согласно приложения 41 к настоящему приказу;
42) удостоверительную надпись на доверенности, выданной юридическим лицом в порядке передоверия согласно приложения 42 к настоящему приказу;
43) удостоверительную надпись на доверенности, выданной законным представителем несовершеннолетнего в возрасте до 14 лет согласно приложению 43 к настоящему приказу;
44) удостоверительную надпись на доверенности, выданной гражданином, действующим за себя и своих несовершеннолетних детей в возрасте до 14 лет согласно приложению 44 к настоящему приказу;
45) удостоверительную надпись на доверенности, выданной несовершеннолетним в возрасте с 14 до 18 лет, действующим с согласия законного представителя ребенка согласно приложению 45 к настоящему приказу;
46) удостоверительную надпись на доверенности, выданной лицом, не могущего подписаться лично вследствие физического недостатка, болезни согласно приложению 46 к настоящему приказу;
47) удостоверительную надпись на телеграмме-доверенности согласно приложению 47 к настоящему приказу;
48) удостоверительную надпись о засвидетельствовании верности копии документа с подлинником документа согласно приложению 48 к настоящему приказу;
49) удостоверительную надпись о засвидетельствовании верности выписки из документа согласно приложению 49 к настоящему приказу;
50) удостоверительную надпись о засвидетельствовании верности копии с копии документа согласно приложению 50 к настоящему приказу;
51) удостоверительную надпись о засвидетельствовании подлинности подписи согласно приложению 51 к настоящему приказу;
52) удостоверительную надпись о засвидетельствовании подлинности подписи гражданина, действующего по доверенности согласно приложению 52 к настоящему приказу;
53) удостоверительную надпись о засвидетельствовании подлинности подписи представителя юридического лица согласно приложению 53 к настоящему приказу;
54) удостоверительную надпись о засвидетельствовании подлинности подписи несовершеннолетнего (с 14 до 18 лет), действующего с согласия законного представителя согласно приложению 54 к настоящему приказу;

38) осы бұйрықтың 38 қосымшасына сәйкес, екі куәгердің қатысуымен нотариуспен оқылған, құпия конверттегі өсиетке куәландыру жазба;
39) осы бұйрықтың 39 қосымшасына сәйкес, сенiмхатқа куәландыру жазба;
40) осы бұйрықтың 40 қосымшасына сәйкес, қайта сенiм бiлдiру тәртiбiмен берілген сенiмхатқа куәландыру жазба;
41) осы бұйрықтың 41 қосымшасына сәйкес, жарғы немесе ереже бойынша әрекет ететінзаңды тұлғамен берілген сенімхатқа куәландыру жазба;
42) осы бұйрықтың 42 қосымшасына сәйкес, заңды тұлғамен қайта сенім білдіру тәртібімен берілген сенімхатқа куәландыру жазба;
43) осы бұйрықтың 43 қосымшасына сәйкес, 14 жасқа дейінгі кәмелетке толмаған баланың заңды өкілімен берілген сенімхатқа куәландыру жазба;
44) осы бұйрықтың 44 қосымшасына сәйкес, өзінің 14 жасқа дейінгі кәмелет жасына толмаған баланың және өзінің атынан әрекет ететін азаматпен берілген сенімхатқа куәландыру жазба;
45) осы бұйрықтың 45 қосымшасына сәйкес, заңды өкілінің келісімімен әрекет ететін 14 жастан 18 жастағы кәмелетке толмаған балаға берілген сенімхатқа куәландыру жазба;
46) осы бұйрықтың 46 қосымшасына сәйкес, дене кемiстiгi, ауруы салдарынан жеке өзi қол қоя алмайтын тұлға берген сенiмхатқа куәландыру жазба;
47) осы бұйрықтың 47 қосымшасына сәйкес, жеделхат-сенiмхаттағы куәландыру жазба;
48) осы бұйрықтың 48 қосымшасына сәйкес, құжат көшiрмесiнiң дұрыстығын куәландыру туралы куәландыру жазба;
49) осы бұйрықтың 49 қосымшасына сәйкес, құжаттан алынған үзiндiнiң дұрыстығын куәландыру туралы куәландыру жазба;
50) осы бұйрықтың 50 қосымшасына сәйкес, құжаттың көшiрмесiнен жасалған көшiрменiң дұрыстығын куәландыру туралы куәландыру жазба;
51) осы бұйрықтың 51 қосымшасына сәйкес, құжаттың көшiрмесiнен жасалған көшiрменiң дұрыстығын куәландыру туралы куәландыру жазба;
52) осы бұйрықтың 52 қосымшасына сәйкес, сенiмхат бойынша әрекет жасайтын азаматтың қолының түпнұсқалығын куәландыру туралы куәландыру жазба;
53) осы бұйрықтың 53 қосымшасына сәйкес, заңды тұлға өкiлiнiң қолының түпнұсқалығын куәландыру туралы куәландыру жазба;
54) осы бұйрықтың 54 қосымшасына сәйкес, заңды өкілінің келiсiмiмен әрекет жасайтын кәмелетке толмағанның (14 жастан 18 жасқа дейiн) қолының түпнұсқалығын куәландыру туралы куәландыру жазба;

55) удостоверительную надпись о засвидетельствовании подлинности подписи гражданина, подписавшего за другого вследствие физического недостатка, болезни или каким-либо иным причинам согласно приложению 55 к настоящему приказу;
56) удостоверительную надпись о засвидетельствовании подлинности подписи на документе, передаваемом по телеграфу согласно приложению 56 к настоящему приказу;
57) удостоверительную надпись о засвидетельствовании верности перевода, сделанного нотариусом согласно приложению 57 к настоящему приказу;
58) удостоверительную надпись о засвидетельствовании подлинности подписи переводчика согласно приложению 58 к настоящему приказу;
59) удостоверительную надпись на документе о времени его предъявления согласно приложению 59 к настоящему приказу;
60) удостоверительную надпись на векселе о платеже согласно приложению 60 к настоящему приказу;
61) удостоверительную надпись о неплатеже по чеку согласно приложению 61 к настоящему приказу;
62) удостоверительную надпись на дубликате свидетельства о праве на наследство (договора, завещания доверенности) согласно приложению 62 к настоящему приказу;
63) удостоверительную надпись о засвидетельствовании верности выписки из реестра согласно приложению 63 к настоящему приказу;
64) запрещение отчуждения жилого дома в связи с выдачей займа (ссуды) на его строительство, покупку или капитальный ремонт согласно приложению 64 к настоящему приказу;
65) запрещение отчуждения имущества согласно приложению 65 к настоящему приказу;
66) запрещение отчуждения недвижимости, в связи с договором о залоге согласно приложению 66 к настоящему приказу;
67) акт протеста о недатировании акцепта согласно приложению 67 к настоящему приказу;
68) акт протеста векселя в неплатеже согласно приложению 68 к настоящему приказу;
69) акт протеста векселя в неакцепте согласно приложению 69 к настоящему приказу;
70) акт о морском протесте согласно приложению 70 к настоящему приказу;
71) удостоверительную надпись на доверенности для совершения действия за границей согласно приложения 71 к настоящему приказу;
72) удостоверительную надпись на доверенности, выданной юридическим лицом для совершения действия за границей согласно приложения 72 к настоящему приказу;
73) удостоверительную надпись на доверенности для совершения действия за границей от неграмотного лица согласно приложения 73 к настоящему приказу;
74) удостоверительную надпись на доверенности для совершения действия за границей, выданной гражданином, который не может подписаться лично (ввиду болезни) согласно приложения 74 к настоящему приказу;

55) осы бұйрықтың 55 қосымшасына сәйкес, дене кемiстiгi, ауруы салдарынан немесе қандай да болмасын басқа себептерге байланысты басқа адам үшiн қол қойған азаматтың қолының түпнұсқалығын куәландыру туралы куәландыру жазба;
56) осы бұйрықтың 56 қосымшасына сәйкес, телеграфпен берiлетiн құжаттағы қолдың түпнұсқалығын куәландыру туралы куәландыру жазба;
57) осы бұйрықтың 57 қосымшасына сәйкес, нотариус жасаған аударманың дұрыстығын куәландыру туралы куәландыру жазбасы;
58) осы бұйрықтың 58 қосымшасына сәйкес, аудармашының қолының түпнұсқалығын куәландыру туралы куәландыру жазба;
59) осы бұйрықтың 59 қосымшасына сәйкес, құжаттың көрсетiлген уақыты туралы оған жазылған куәландыру жазба;
60) осы бұйрықтың 60 қосымшасына сәйкес, төлем туралы вексельге жазылатын куәландыру жазбасы;
61) осы бұйрықтың 61 қосымшасына сәйкес, чек бойынша төленбегеніне емеске жазылатын куәландыру жазбасы;
62) осы бұйрықтың 62 қосымшасына сәйкес, мұраға құқық туралы куәлiктiң (сенімхатпен шарттың, өсиеттің) дубликатына куәландыру жазба;
63) осы бұйрықтың 63 қосымшасына сәйкес, тiзiлiмнiң алынған көшiрменiң дұрыстығын куәландыру туралы куәландыру жазба;
64) осы бұйрықтың 64 қосымшасына сәйкес, тұрғын үйге құрылысқа, сатып алуға немесе күрделi жөндеуге қарыз (ссуды) берілуіне байланысты оны иелiктен алуға тыйым салу;
65) осы бұйрықтың 65 қосымшасына сәйкес, мүлiктi иелiктен алуға тыйым салу;
66) осы бұйрықтың 66 қосымшасына сәйкес, кепiл туралы шартқа байланысты тұрғын үйдi иелiктен алуға тыйым салу;
67) осы бұйрықтың 67 қосымшасына сәйкес, акцептiң күнiнiң көрсетiлмеуiне наразылық актiсi;
68) осы бұйрықтың 68 қосымшасына сәйкес, вексельдiң төленбегенiне наразылық актi;
69) осы бұйрықтың 69 қосымшасына сәйкес, акцептелмеген вексельге наразылық туралы акт;
70) осы бұйрықтың 70 қосымшасына сәйкес, теңiз наразылығы туралы акт;
71) осы бұйрықтың 71 қосымшасына сәйкес, шетелде әрекет жасауға арналған сенiмхатқа куәландыру жазба;
72) осы бұйрықтың 72 қосымшасына сәйкес, заңды тұлғаның шетелде әрекет жасауы үшiн берген сенiмхатына куәландыру жазба;
73) осы бұйрықтың 73 қосымшасына сәйкес, сауатсыз адамның атынан шетелде әрекет жасау үшiн берiлген сенiмхатқа куәландыру жазба;
74) осы бұйрықтың 74 қосымшасына сәйкес, өзi қол қоя алмайтын (ауруына байланысты) азаматтың шетелде әрекеттер жасау үшiн берген сенiмхатына куәландыру жазба;