О порядке направления уведомления о намерении приобретения на вторичном рынке ценных бумаг тридцати или более процентов голосующих акций общества либо иного количества голосующих акций, в результате приобретения которого лицу самостоятельно или совместно с его аффилиированными лицами будет принадлежать тридцать или более процентов голосующих акций общества
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 февраля 2012 года № 29. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 марта 2012 года № 7477. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2018 года № 187.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.08.2018 № 187 (вводится в действие с 01.01.2019).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить, что лицо, самостоятельно или совместно с его аффилиированными лицами имеющее намерение приобрести на вторичном рынке ценных бумаг тридцать или более процентов голосующих акций общества либо иное количество голосующих акций, в результате приобретения которого данному лицу самостоятельно или совместно с его аффилиированными лицами будет принадлежать тридцать или более процентов голосующих акций общества (далее - заявитель), направляет обществу и Национальному Банку Республики Казахстан (далее – Национальный Банк) уведомление по форме согласно приложению к настоящему постановлению (далее - уведомление) не позднее чем за десять календарных дней до начала предполагаемого периода приобретения акций.
Данное требование не распространяется на случаи:
приобретения на вторичном рынке ценных бумаг лицом (владеющим самостоятельно или совместно с его аффилиированными лицами тридцатью или более процентами голосующих акций общества и направившим ранее уведомление в общество и Национальный Банк) голосующих акций данного общества у аффилиированных лиц данного лица (владеющих совместно с указанным лицом тридцатью или более процентами голосующих акций общества и указанных в ранее направленном уведомлении);
приобретения на вторичном рынке ценных бумаг аффилиированным лицом (указанным в уведомлении и владеющим совместно с лицом, ранее направившим уведомление, тридцатью или более процентами голосующих акций общества) голосующих акций данного общества у другого аффилиированного лица (указанного в уведомлении и владеющего совместно с лицом, ранее направившим уведомление, тридцатью или более процентами голосующих акций общества).

Қоғамның дауыс беретін акцияларының отыз немесе одан да көп пайызын не дербес немесе өзiнiң үлестес тұлғаларымен бірлесіп сатып алу нәтижесінде қоғамның дауыс беретін акцияларының отыз немесе одан да көп пайызы тұлғаға тиесілі болатын дауыс беретін акцияларының өзге санын бағалы қағаздардың қайталама нарығында сатып алу ниеті туралы хабарламаны жіберу тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 13 ақпандағы № 29 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 19 наурызда № 7477 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 тамыздағы № 187 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.08.2018 № 187 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Акционерлік қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Бағалы қағаздардың қайталама нарығында қоғамның дауыс беретін акцияларының отыз немесе одан да көп пайызын дербес немесе өзiнiң үлестес тұлғаларымен бірлесіп сатып алу нәтижесінде қоғамның дауыс беретін акцияларының отыз немесе одан да көп пайызы тұлғаға (бұдан әрі – өтініш беруші) тиесілі болатын дауыс беретін акцияларының өзге санын дербес немесе өзiнiң үлестес тұлғаларымен бірлесіп сатып алғысы келетін тұлғаның қоғамға және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – Ұлттық Банк) акцияларды сатып алудың болжанған кезеңі басталғанға дейін күнтізбелік он күннен кешiктiрмей осы қаулыға қосымшаның нысаны бойынша хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) жiберетiнi белгiленсiн.
Осы талап мына жағдайларға қолданылмайды:
тұлғалардың бағалы қағаздардың қайталама нарығында (қоғамның дауыс беретін акцияларының отыз немесе одан да көп пайызын дербес немесе өзінің үлестес тұлғаларымен бірлесіп иеленуші және қоғамға және Ұлттық Банкке бұрын хабарлама жіберген) осы қоғамның дауыс беретін акцияларын осы тұлғаның (қоғамның дауыс беретін акцияларының отыз немесе одан да көп пайызын осы тұлғаларымен бірлесіп иеленуші және бұрын жіберілген хабарламада көрсетілген) үлестес тұлғалардан сатып алуы;
үлестес тұлғаларының бағалы қағаздардың қайталама нарығында (хабарламада көрсетілген және қоғамның дауыс беретін акцияларының отыз немесе одан да көп пайызын бұрын хабарлама жіберген тұлғалармен бірлесіп иеленуші) осы қоғамның дауыс беретін акцияларын (хабарламада көрсетілген және қоғамның дауыс беретін акцияларының отыз немесе одан да көп пайызын бұрын хабарлама жіберген тұлғалармен бірлесіп иеленуші) басқа үлестес тұлғадан сатып алуы.

Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 октября 2003 года № 361 "О порядке приобретения на вторичном рынке ценных бумаг тридцати и более процентов голосующих акций общества" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 2560, опубликованное в 2003 году в Бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан, № 43-48, ст. 891).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Г. Марченко
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 13 февраля 2012 года № 29
Форма
Уведомление о намерении приобретения на вторичном рынке ценных
бумаг тридцати или более процентов голосующих акций
общества либо иного количества голосующих акций, в результате
приобретения которого лицу самостоятельно или совместно с его
аффилиированными лицами будет принадлежать тридцать или более
процентов голосующих акций общества
1. Настоящим уведомляю о намерении приобрести голосующие акции:
акционерного общества _______ (наименование) (далее – общество);
количество приобретаемых акций общества ______________________;
вид акций ____________________________________________________;
предполагаемая цена приобретения за одну акцию _________ тенге;
процентное соотношение количества акций, которое намерен приобрести заявитель и (или) его аффилиированные лица к общему количеству голосующих акций общества _______________________________.
2. Сведения о заявителе:
1) контактные данные заявителя (адрес электронной почты, номер телефона, факса с указанием кодов международной и междугородней связи);
2) для физического лица:
фамилия, имя, при наличии - отчество;
наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность;
юридический адрес и (или) место жительства;
3) для юридического лица:
наименование;
номер и дата государственной регистрации (перерегистрации) в качестве юридического лица;
почтовый адрес и(или) место нахождения;
перечень видов деятельности, приносящих ему основную прибыль.
Если заявителю совместно с его аффилиированными лицами в результате приобретения им (ими) акций на вторичном рынке ценных бумаг будет принадлежать тридцать или более процентов голосующих акций общества сведения, указанные в пункте 1 настоящего уведомления, представляются о заявителе и о каждом из его аффилиированных лиц.
Если в результате приобретения акций на вторичном рынке ценных бумаг группой аффилиированных между собой лиц указанным лицам будет принадлежать тридцать или более процентов голосующих акций общества, заявителем является лицо, намеренное приобрести наибольшее количество акций.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 250 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қоғамның дауыс беретін акцияларының отыз және одан да көп процентін бағалы қағаздардың қайталама рыногында сатып алу тәртібі туралы" 2003 жылғы 23 қазандағы № 361 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2560 тіркелген, "Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер Бюллетені" 2003 жылғы № 43-48, 891-құжат жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Г. Марченко
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 13 ақпандағы
№ 29 қаулысының
қосымшасы
Нысан
Қоғамның дауыс беретін акцияларының отыз немесе одан да көп
пайызын не дербес немесе өзiнiң үлестес тұлғаларымен бірлесіп
сатып алу нәтижесінде қоғамның дауыс беретін акцияларының отыз
немесе одан да көп пайызы тұлғаға тиесілі болатын дауыс беретін
акцияларының өзге санын бағалы қағаздардың қайталама нарығында
сатып алу ниеті туралы хабарлама
1. Осы хабарламамен дауыс беретін акцияларды сатып алу туралы ниетiмiздi бiлдiремiз:
акционерлік қоғам___________(атауы) (бұдан әрі – қоғам);
сатып алынатын қоғам акцияларының саны _________________;
акциялардың түрі ___________________;
бір акцияны сатып алудың болжамды бағасы ___________ теңге;
оны өтініш беруші және (немесе) үлестес тұлғалар сатып алуға ниеті бар акциялар санының қоғамның дауыс беретін акциялардың жалпы санына пайыздық арақатынасы _________________.
2. Өтініш беруші туралы мәліметтер:
1) өтініш берушінің (электрондық почта адресі, телефон, халықаралық және қалааралық байланыс кодтарын көрсете отырып факс нөмірі);
2) жеке тұлға үшін:
тегі, аты, бар болғанда әкесінің аты;
жеке басын куәландыратын құжаттың атауы және деректемелері;
заңды мекен-жайы және (немесе) тұрғылықты жері;
3) заңды тұлға үшін:
атауы;
заңды тұлғаның ретінде мемлекеттiк тiркеу (қайта тіркеу) нөмірі мен күні;
почта адресі және (немесе) орналасқан жері;
оған негiзгi кiрiс әкелетiн қызмет түрлерiнiң тiзбесi.
Егер бағалы қағаздардың қайталама нарығында сатып алу нәтижесінде өтініш беруші оның үлестес тұлғалармен бірлесіп қоғамның дауыс беретін акцияларының отыз немесе одан да көп пайызы тиесілі болған жағдайда осы Хабарламаның 1-тармағында көрсетілген мәліметтер өтініш беруші туралы және оның әрбір үлестес тұлғалары туралы ұсынылады.
Егер бағалы қағаздардың қайталама нарығында акцияларды өзара үлестес тұлғалар тобы сатып алу нәтижесінде көрсетілген тұлғаларға қоғамның дауыс беретін акцияларының отыз немесе одан да көп пайызы тиесілі болған жағдайда акциялардың ең көп санын сатып алуға ниеті бар тұлға өтініш беруші болып табылады.

3. Сведения о наличии у заявителя и (или) его аффилиированных лиц во владении, пользовании или распоряжении акций общества:
количество акций общества ____________________________________;
вид акций ____________________________________________________;
процентное соотношение количества акций, находящихся во владении, пользовании и (или) распоряжении у заявителя и (или) его аффилиированных лиц к общему количеству голосующих акций общества ______________________.
4. Наименование профессиональных участников рынка ценных бумаг, которые будут оказывать услуги в процессе приобретения акций общества.
Дата, подпись (для физического лица) ____________
Дата, подпись ______________
Первый руководитель
(на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
(для юридического лица)
Место для печати
юридического лица

3. Өтініш берушінің және (немесе) оның үлестес тұлғаларының иелігінде, пайдалануында немесе қарауында қоғамның акциялары бар болғаны туралы мәлімет:
қоғам акцияларының саны _________________;
акциялардың түрі ___________________;
өтініш берушінің және (немесе) үлестес тұлғаларының иелігіндегі, пайдалануындағы және (немесе) қарауындағы бар акциялар санының қоғамның дауыс беретін акциялардың жалпы санына пайыздық арақатынасы _________________.
4. Қоғамның акцияларын сатып алу барысында қызмет көрсететін бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушыларының атауы.
Күні, қолы (жеке тұлға үшін)_________
Күні, қолы __________
Бірінші басшысы
(ол болмаған кезеңінде – оның орнындағы адам)
(заңды тұлғалар үшін)
Заңды тұлға
мөрінің орны