О внесении изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 3 сентября 2010 года № 128 "Об утверждении Правил представления отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 63. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 апреля 2012 года № 7508. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 мая 2015 года № 81
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.05.2015 № 81 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность страховых (перестраховочных) организаций и страховых брокеров, Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 3 сентября 2010 года № 128 «Об утверждении Правил представления отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6551) следующие изменения:
в приложении 1 в Правилах представления отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
«3. Страховые (перестраховочные) организации представляют отчетность со следующей периодичностью и по следующим формам:
1) ежемесячно не позднее 18.00 часов времени города Астана пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем:
отчет об остатках денег в соответствии с приложением 1 к настоящим Правилам;
отчет о размещенных вкладах в соответствии с приложением 2 к настоящим Правилам;
отчет о ценных бумагах в соответствии с приложением 3 к настоящим Правилам;
отчет об операциях «обратное РЕПО», «РЕПО» в соответствии с приложением 4 к настоящим Правилам;
отчет о суммах к получению от перестраховщиков, страховых премиях к получению от страхователей (перестрахователей) и посредников в соответствии с приложением 5 к настоящим Правилам;
отчет об инвестиционном имуществе и основных средствах в соответствии с приложением 6 к настоящим Правилам;
отчет о расчете страховых резервов страховой (перестраховочной) организации по отрасли «общее страхование» в соответствии с приложением 7 к настоящим Правилам;
отчет о расчете страховых резервов страховой (перестраховочной) организации по отрасли «страхование жизни» в соответствии с приложением 8 к настоящим Правилам;
сведения об акционерах страховой (перестраховочной) организации в соответствии с приложением 9 к настоящим Правилам;
отчет о страховых премиях в соответствии с приложением 10 к настоящим Правилам;
отчет по крупным договорам страхования (перестрахования) в соответствии с приложением 11 к настоящим Правилам;
отчет по крупным страховым выплатам в соответствии с приложением 12 к настоящим Правилам;
отчет по крупным заявленным требованиям в соответствии с приложением 13 к настоящим Правилам;
отчет о доходах и расходах в виде комиссионного вознаграждения по страховой деятельности в соответствии с приложением 14 к настоящим Правилам;
отчет о страховых выплатах в соответствии с приложением 15 к настоящим Правилам;
отчет по объему обязательств в соответствии с приложением 16 к настоящим Правилам;
отчет о страховых премиях, переданных на перестрахование в соответствии с приложением 17 к настоящим Правилам;
отчет по заключенным договорам страхования (перестрахования) с нерезидентами Республики Казахстан в соответствии с приложением 18 к настоящим Правилам;

Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің есептілікті беру ережесін бекіту туралы" 2010 жылғы 3 қыркүйектегі № 128 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 63 Қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 2 сәуірде № 7508 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 27 мамырдағы № 81 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.05.2015 № 81 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің есептілікті беру ережесін бекіту туралы» 2010 жылғы 3 қыркүйектегі № 128 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 55113 тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерiнiң есептiлiктi беру ережесiнде 1-қосымшада:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары есептілікті мынадай кезеңділікпен және мынадай нысандар бойынша:
1) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күні Астана қаласының уақытымен сағат 18.00-ден кешіктірмей:
осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес ақша қалдығы туралы есепті;
осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес орналастырылған салымдар туралы есепті;
осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес бағалы қағаздар туралы есепті;
осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес «кері РЕПО», «РЕПО» операциялары туралы есепті;
осы Ереженің 5-қосымшасына сәйкес қайта сақтандырушылардан алынуға тиіс сомалар, сақтанушылардан (қайта сақтанушылардан) және делдалдардан алынуға тиіс сақтандыру сыйлықақылары туралы есепті;
осы Ереженің 6-қосымшасына сәйкес инвестициялық мүлік және негізгі қаражат туралы есепті;
осы Ереженiң 7-қосымшасына сәйкес «жалпы сақтандыру» саласы бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есептi;
осы Ереженің 8-қосымшасына сәйкес «өмірді сақтандыру» саласы бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есептi;
осы Ереженің 9-қосымшасына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акционерлері туралы мәліметтерді;
осы Ереженің 10-қосымшасына сәйкес сақтандыру сыйлықақылары туралы есепті;
осы Ереженің 11-қосымшасына сәйкес сақтандырудың (қайта сақтандырудың) ірі шарттары бойынша есепті;
осы Ереженің 12-қосымшасына сәйкес ірі сақтандыру төлемдері бойынша есепті;
осы Ереженің 13-қосымшасына сәйкес мәлімделген ірі талаптар бойынша есепті;
осы Ереженің 14-қосымшасына сәйкес сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі кірістер мен шығыстар туралы есепті;
осы Ереженің 15-қосымшасына сәйкес сақтандыру төлемдері туралы есепті;
осы Ереженің 16-қосымшасына сәйкес міндеттемелердің көлемі бойынша есепті;
осы Ереженің 17-қосымшасына сәйкес қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары туралы есепті;
осы Ереженің 18-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының резиденті еместермен жасалған сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша есепті;»;

2) ежеквартально, не позднее 18.00 часов времени города Астана пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом:
таблицу сравнения сроков активов и обязательств в национальной и иностранной валютах в соответствии с приложением 19 к настоящим Правилам;
отчет о прочей дебиторской задолженности в соответствии с приложением 20 к настоящим Правилам;
отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц в соответствии с приложением 21 к настоящим Правилам;
отчет о полученных займах в соответствии с приложением 22 к настоящим Правилам;
отчет о прочей кредиторской задолженности в соответствии с приложением 23 к настоящим Правилам;
отчет о страховых премиях, принятых по договорам страхования по регионам Республики Казахстан, в соответствии с приложением 24 к настоящим Правилам;
информацию по договорам страхования и перестрахования, заключенным с аффилиированными лицами страховой (перестраховочной) организации, в соответствии с приложением 25 к настоящим Правилам;
информацию по договорам страхования, заключенным с участием банков второго уровня, в соответствии с приложением 26 к настоящим Правилам;
отчет о страховых выплатах, осуществленных по договорам страхования, по регионам Республики Казахстан в соответствии с приложением 27 к настоящим Правилам;
отчет об общих и административных расходах в соответствии с приложением 28 к настоящим Правилам;
отчет об остатках по внебалансовым счетам (условные и возможные требования) в соответствии с приложением 29 к настоящим Правилам;
отчет об остатках по внебалансовым счетам (счета меморандума) в соответствии с приложением 30 к настоящим Правилам;
классификацию страховых премий и страховых выплат по видам экономической деятельности в соответствии с приложением 31 к настоящим Правилам;
пояснительную записку к отчетности в соответствии с приложением 32 к настоящим Правилам;
информацию о штатном актуарии страховой (перестраховочной) организации в соответствии с приложением 33 к настоящим Правилам;
информацию о размере собственного удержания страховой (перестраховочной) организации по договорам страхования (перестрахования) в соответствии с приложением 34 к настоящим Правилам;
3) ежегодно:
не позднее 18.00 часов времени города Астана пятого рабочего дня, следующего за отчетным годом:
отчет о перестраховочной деятельности в соответствии с приложением 35 к настоящим Правилам;
отчет о займах, предоставленных страхователям (для страховых организаций, осуществляющих деятельность в отрасли «страхование жизни»), в соответствии с приложением 36 к настоящим Правилам;

2) тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күні Астана қаласының уақытымен сағат 18.00-ден кешіктірмей:
осы Ереженің 19-қосымшасына сәйкес ұлттық және шетел валютасындағы активтер мен міндеттемелердің мерзімдерін салыстыру кестесін;
осы Ереженің 20-қосымшасына сәйкес өзге дебиторлық берешек туралы есепті;
осы Ереженің 21-қосымшасына сәйкес басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есепті;
осы Ереженің 22-қосымшасына сәйкес алынған заемдар туралы есепті;
осы Ереженің 23-қосымшасына сәйкес өзге кредиторлық берешек туралы есепті;
осы Ереженің 24-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары туралы есепті;
осы Ереженің 25-қосымшасына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғаларымен жасалған сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша ақпаратты;
осы Ереженің 26-қосымшасына сәйкес екінші деңгейдегі банктердің қатысуымен жасалған сақтандыру шарттары бойынша ақпаратты;
осы Ереженің 27-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша сақтандыру шарттары бойынша жүзеге асырылған сақтандыру төлемдері туралы есепті;
осы Ереженің 28-қосымшасына сәйкес жалпы және әкімшілік шығыстар туралы есепті;
осы Ереженің 29-қосымшасына сәйкес баланстан тыс шоттар (шартты және ықтимал талаптар) бойынша қалдықтар туралы есепті;
осы Ереженің 30-қосымшасына сәйкес баланстан тыс шоттар (меморандум шоттары) бойынша қалдықтар туралы есепті;
осы Ереженің 31-қосымшасына сәйкес экономикалық қызмет түрлері бойынша сақтандыру сыйлықақыларының және сақтандыру төлемдерінің жіктелімін;
осы Ереженің 32-қосымшасына сәйкес есептілікке түсіндірме жазбаны;
осы Ереженің 33-қосымшасына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының штаттық актуарийі туралы ақпаратты;
осы Ереженің 34-қосымшасына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының өзіндік ұстап қалуының мөлшері туралы ақпаратты;
3) жыл сайын:
есепті жылдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күні Астана қаласының уақытымен сағат 18.00-ден кешіктірмей:
осы Ереженің 35-қосымшасына сәйкес қайта сақтандыру қызметі туралы есепті;
осы Ереженің 36-қосымшасына сәйкес сақтанушыларға («өмірді сақтандыру» саласындағы қызметті жүзеге асыратын сақтандыру ұйымдары үшін) берілген заемдар туралы есепті;

в срок до 15 мая года, следующего за отчетным годом - информацию об аудите страховой (перестраховочной) организации, страхового брокера в соответствии с приложением 37 к настоящим Правилам.»;
пункт 12 изложить в следующей редакции:
«12. При реорганизации страховой (перестраховочной) организации и (или) страхового брокера отчетность представляется в уполномоченный орган до даты возврата указанными лицами в уполномоченный орган лицензий на право осуществления страховой деятельности и (или) на право осуществления деятельности страхового брокера.»;
пункт 14 изложить в следующей редакции:
«14. При ликвидации страхового брокера отчетность представляется в уполномоченный орган до даты вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации либо до даты возврата в уполномоченный орган лицензии на право осуществления деятельности страхового брокера.»;
пункты 21 и 22 изложить в следующей редакции:
«21. По приложению 7 к настоящим Правилам «Отчет о расчете страховых резервов страховой (перестраховочной) организации по отрасли «общее страхование».
В данном приложении отражается сумма страховых резервов в разрезе классов страхования на конец отчетного периода. Приложение представляется страховыми (перестраховочными) организациями, осуществляющими деятельность по отрасли «общее страхование». Общая сумма страховых резервов соответствует сумме страховых резервов, указанных в бухгалтерском балансе.
22. По приложению 8 к настоящим Правилам «Отчет о расчете страховых резервов страховой (перестраховочной) организации по отрасли «страхование жизни».
В данном приложении отражается сумма страховых резервов в разрезе классов страхования на конец отчетного периода. Приложение представляется страховыми (перестраховочными) организациями, осуществляющими деятельность по отрасли «страхование жизни». Общая сумма страховых резервов соответствует сумме страховых резервов, указанных в бухгалтерском балансе.»;
приложения 7 и 8 изложить в редакции согласно приложениям 1 и  2 к настоящему постановлению;
приложение 11 изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка                        Г. Марченко
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 24 февраля 2012 года № 63
Приложение 7
к Правилам представления
отчетности страховыми (перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Отчет о расчете страховых резервов
страховой (перестраховочной) организации по отрасли «общее
страхование»
(наименование страховой (перестраховочной) организации)
по состоянию на «_____» _____________ 20___ года
п/п
Наименова-
ние классов
страхования
Код
ст-
ра-
хо-
ва-
ния
Ре-
зерв
не-
зара-
бо-
тан-
ной
пре-
мии,
об-
щая
сумма
Доля
пе-
рес-
тра-
хов-
щика
в
ре-
зер-
ве
не-
за-
ра-
бо-
тан-
ной
пре-
мии
Чис-
тая
сум-
ма
ре-
зерва
не-
зара-
бо-
тан-
ной
пре-
мии
Ре-
зерв
неп-
ред-
ви-
ден-
ных
рис-
ков
Ре-
зерв
прои-
зо-
шед-
ших,
но
не-
заяв-
лен-
ных
убыт-
ков
Доля
пе-
рес-
тра-
хов-
щи-
ка в
ре-
зер-
ве
про-
изо-
шед-
ших,
но
не-
зая-
вле-
нных
убы-
тков
Чис-
тая
сум
ма
ре-
зер-
ва
про-
изо-
шед-
ших,
но
не-
зая-
вле-
нных
убыт
ков
Ре-
зерв
заяв-
лен-
ных,
но
неу-
регу-
лиро-
ван-
ных
убыт-
ков,
общая
сумма
Доля
пере-
стра-
хов-
щика
в
ре-
зерве
заяв-
лен-
ных,
но
неу-
регу-
лиро-
ван-
ных
убыт-
ков
Чистая
сумма
резер-
ва
заяв-
ленных
но
неуре-
гули-
рован-
ных
убыт-
ков
Ста-
били-
за-
цион-
ный
ре-
зерв
До-
пол-
ни-
тель-
ные
ре-
зер-
вы,
общая
сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
Обязатель-
ное
страхование

есепті жылдан кейінгі жылдың 15 мамырына дейінгі мерзімде – осы Ереженің 37-қосымшасына сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру брокерінің аудиті туралы ақпаратты ұсынады.»;
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«12. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және (немесе) сақтандыру брокерi қайта ұйымдастырылған жағдайда есептiлiк уәкiлеттi органға көрсетілген тұлғалардың сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына арналған және (немесе) сақтандыру брокерiнің қызметін жүзеге асыру құқығына арналған лицензияларды уәкiлеттi органға қайтару күнiне дейiн ұсынылады.»;
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«14. Сақтандыру брокерi таратылған жағдайда есептiлiк уәкiлеттi органға соттың мәжбүрлеп тарату туралы шешiмi заңды күшiне енген күнге дейiн не сақтандыру брокерiнің қызметін жүзеге асыру құқығына арналған лицензияларды уәкiлеттi органға қайтару күнiне дейiн ұсынылады.»;
21 және 22-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«21. Осы Ереженiң «Жалпы сақтандыру» саласы бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп» деген 7-қосымшасы бойынша.
Осы қосымшада есепті кезеңнің соңындағы сақтандыру сыныптары бөлігінде сақтандыру резервтерінің сомасы көрсетіледі. «Жалпы сақтандыру» саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары ұсынады. Сақтандыру резервтерінің жалпы сомасы бухгалтерлік баланста көрсетілген сақтандыру резервтерінің сомасына сәйкес келеді.
22. «Осы Ереженiң «Өмiрдi сақтандыру» саласы бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп» деген 8-қосымшасы бойынша.
Осы қосымшада есепті кезеңнің соңындағы сақтандыру сыныптары бөлігінде сақтандыру резервтерінің сомасы көрсетіледі. Қосымшаны «өмірді сақтандыру» саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын cақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары ұсынады. Сақтандыру резервтерінің жалпы сомасы бухгалтерлік баланста көрсетілген сақтандыру резервтерінің сомасына сәйкес келеді.»;
7 және 8-қосымшалар осы қаулының 1 және 2-қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын.
11-қосымша осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы                                   Г. Марченко
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 ақпандағы
№ 63 қаулысының
1-қосымшасы
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының
және сақтандыру брокерлерінің
есептілікті беру ережесіне
7-қосымша
«Жалпы сақтандыру» саласы бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
20___ жылғы «___» _____________ жағдай бойынша
№ р/р
Сақтандыру сыныптарының атауы
Сақтандыру коды
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резерві, жалпы сомасы
Қайта сақтандырушының еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резервіндегі үлесі
1
2
3
4
5
1
мiндеттi сақтандыру

400
Продолжение таблицы:
Доля перестра-
ховщика в
дополнительных
резервах
Чистая сумма
дополнительных
резервов
Общая сумма
страховых
резервов
Доля перестрахов-
щика в общей
сумме страховых
резервов
Чистая сумма общих
страховых резервов
16
17
18
19
20
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее):
_____________________________________________________ _______________
(должность, фамилия, имя, при наличии отчество) (подпись)
Главный бухгалтер: __________________________________ _______________
(фамилия, имя, при наличии отчество) (подпись)
Актуарий: ___________________________________ ________ ______________
(должность, фамилия, имя, при наличии отчество) (подпись) (номер
телефона)
Исполнитель: ________________________________ ________ ______________
(должность, фамилия, имя, при наличии отчество) (подпись) (номер
телефона)
Дата подписания отчета «_____» _____________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 24 февраля 2012 года № 63
Приложение 8
к Правилам представления
отчетности страховыми (перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Отчет о расчете страховых резервов
страховой (перестраховочной) организации по отрасли
«страхование жизни»
(наименование страховой (перестраховочной) организации)
по состоянию на «_____» _____________ 20___ года
№ п/п
Наименование
классов
страхования
Резерв
незарабо-
танной
премии,
общая сумма
Доля
перест-
рахов-
щика в
резерве
незарабо-
танной
премии
Чистая сумма
резерва
незарабо-
танной
премии
Резерв не
произошедших
убытков по
договорам
страхования
(перестрахо-
вания) жизни
Доля
перест-
раховщика
в резерве
не прои-
зошедших
убытков по
договорам
страхования
(перестра-
хования)
жизни
1
2
3
4
5
6
7
1
Всего
1.1
страхование
жизни
1.2
аннуитетное
страхование, в
том числе
1.2.1
договоры
пенсионного
аннуитета,
заключенные в
соответствии с
Законом
Республики
Казахстан
от 20
июня 1997 года
«О пенсионном
обеспечении в
Республике
Казахстан»
1.2.2
договоры
аннуитета,
заключенные в
соответствии
с Законом
Республики
Казахстан от 7
февраля 2005
года «Об
обязательном
страховании
работника от
несчастных
случаев при
исполнении им
трудовых
(служебных)
обязанностей»

400
кестенің жалғасы
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резервінің таза сомасы
Болжанбаған тәуекелдер резерві
Орын алған, бiрақ мәлiмделмеген шығындар резервi
Қайта сақтандырушының орын алған, бiрақ мәлiмделмеген шығындар резервіндегі үлесі
Орын алған, бiрақ мәлiмделмеген шығындар резервінің таза сомасы
Мәлiмделген, бiрақ реттелмеген шығындар резервi, жалпы сомасы
Қайта сақтандырушының мәлiмделген, бiрақ реттелмеген шығындар резервіндегі үлесі
Мәлiм-делген, бiрақ реттелмеген шығындар резервінің таза сомасы
Тұрақтандыру резервi
Қосымша резервтер, жалпы сомасы
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы
Қайта сақтандырушының қосымша резервтердегі үлесі
Қосымша резервтердің таза сомасы
Сақтандыру резервтерінің жалпы сомасы
Қайта сақтандырушының сақтандыру резервтерінің жалпы сомасындағы үлесі
Жалпы сақтандыру резервтерінің таза сомасы
16
17
18
19
20
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам):
_____________________________________________________ ___________
(лауазымы, тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты)      (қолы)
Бас бухгалтер: __________________________________ ____________
(тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты)      (қолы)
Актуарий: __________________________________ ________ ______________
(лауазымы, тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Орындаушы: ________________________________ ________ ______________
(лауазымы, тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20_____ жылғы «___» _____________.
Мөр орны
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 ақпандағы
№ 63 қаулысының
2-қосымшасы
«Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының
және сақтандыру брокерлерінің
есептілікті беру ережесіне
8-қосымша
«Өмiрдi сақтандыру» саласы бойынша сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымының сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
20___ жылғы «_____» _____________ жағдай бойынша
№ р/р
Сақтандыру сыныптарының атауы
Еңбек сіңірілмеген сый лықақы резерві, жалпы сомасы
Қайта сақтандырушының еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резервіндегі үлесі
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резервінің таза сомасы
Өмiрдi сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша орын алмаған шығындар резервi
Қайта сақтандырушының өмiрдi сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша орын алмаған шығындар резервiндегі үлесі
1
2
3
4
5
6
7
1
Барлығы
1.1
өмiрдi сақтандыру
1.2
аннуитеттiк сақтандыру, оның iшiнде
1.2.1
«Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» 1997 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған зейнетақы аннуитетi шарттары
1.2.2
«Қызметкер еңбек (қызметтiк) мiндеттерiн атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан сақтандыру туралы» 2005 жылғы 7 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған аннуитет шарттары

1.2.3
Иные виды
аннуитетного
страхования
1.3
страхование от
несчастных
случаев
1.4
страхование на
случай болезни
1.5
страхование
работника от
несчастных
случаев при
исполнении им
трудовых
(служебных)
обязанностей
1.6
иные виды
(классы)
страхования
продолжение таблицы
Чистая сумма
резерва не
произошедших
убытков по
договорам
страхования
(перестрахо-
вания) жизни
Резерв
не
произошед
ших
убытков
по
договорам
аннуитета
Доля
перестраховщи-
ка в резерве
не
произошедших
убытков по
договорам
аннуитета
Чистая сумма
резерва не
произошедших
убытков по
договорам
аннуитета
Резерв
произо-
шедших,
но
незаяв-
ленных
убытков
Доля
перестра-
ховщика в
резерве
произошед-
ших, но
незаявлен-
ных убытков
Чистая
сумма
резерва
произо-
шедших,
но
незаяв-
ленных
убытков
8
9
10
11
12
13
14
Продолжение таблицы:
Резерв
заявлен-
ных, но
неурегу-
лирован-
ных
убытков
Доля
перестра-
ховщика в
резерве
заявлен-
ных, но
неурегу-
лирован-
ных
убытков
Чистая
сумма
резерва
заявлен-
ных, но
неурегу-
лирован-
ных
убытков
Допол-
ните-
льные
резер-
вы,
общая
сумма
Доля
перест-
рахов-
щика в
допол-
нитель-
ных
резер-
вах
Чистая
сумма
допол-
ните-
льных
резер-
вов
Ста-
били-
за-
цион-
ный
ре-
зерв
Резерв
непред-
виден-
ных
рисков
Всего
доли
перест-
раховщи-
ка в
страхо-
вых
резервах
Всего
страхо-
вых
резервов
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее):
_____________________________________________________ ___________
(должность, фамилия, имя, при наличии отчество)     (подпись)
Главный бухгалтер: __________________________________ ____________
(фамилия, имя, при наличии отчество) (подпись)
Актуарий: _________________________________ ________ ______________
(должность, фамилия, имя, при наличии отчество) (подпись) (номер
телефона)
Исполнитель: ______________________________ ________ ______________
(должность, фамилия, имя, при наличии отчество) (подпись) (номер
телефона)
Дата подписания отчета «_____» _____________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 февраля 2012 года № 63
Приложение 11
к Правилам представления отчетности
страховыми (перестраховочными)
организациями и страховыми брокерами
Отчет по крупным договорам страхования (перестрахования)
Страховая (перестраховочная) организация
_________________________________
за __________________20 __ года
(отчетный период)
(в тысячах тенге)
Наимено-
вание
классов
страхова-
ния
Стра-
хова-
тель
Выго-
допри-
обре-
татель
Сумма
страхо-
вой
премии
Лимит
ответст-
венности
(страховая
сумма)
в т.ч.
переданный
в
перестра-
хование
Период
страховой
защиты
Краткое
описание
объекта
страхования
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
Итого
Первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее)
_______________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ________________________ _______ _____________________
(должность, фамилия и имя) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20_____ года.
Место для печати

1.2.3
Аннуитеттiк сақтандырудың өзге түрлерi
1.3
жазатайым жағдайлардан сақтандыру
1.4
ауырған жағдайдан сақтандыру
1.5
қызметкер еңбек (қызметтiк) мiндеттерiн атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан сақтандыру
1.6
сақтандырудың өзге түрлерi (сыныптары)
кестенің жалғасы
Өмiрдi сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша орын алмаған шығындар резервiнің таза сомасы
Аннуитет шарттары бойынша орын алмаған шығындар резервi
Қайта сақтандырушының аннуитет шарттары бойынша орын алмаған шығындар резервiндегі үлесі
Аннуитет шарттары бойынша орын алмаған шығындар резервiнің таза сомасы
Орын алған, бiрақ мәлiмделмеген шығындар резервi
Қайта сақтандырушының орын алған, бiрақ мәлiмделмеген шығындар резервiндегі үлесі
Орын алған, бiрақ мәлiмделмеген шығындар резервiнің таза сомасы
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
Мәлiмделген, бiрақ реттелмеген шығындар резерві
Қайта сақтандырушының мәлiмделген, бiрақ реттелмеген шығындар резервіндегі үлесі
Мәлiмделген, бiрақ реттелмеген шығындар резервінің таза сомасы
Қосымша резервтер, жалпы сомасы
Қайта сақтандырушының қосымша резервтердегі үлесі
Қосымша резервтердің таза сомасы
Тұрақтандыру резервi
Болжанбаған тәуекелдер резерві
Қайта сақтандырушының сақтандыру резервтерiндегi үлесiнiң барлығы
Сақтандыру резервтерiнiң барлы
ғы
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам):
_____________________________________________________ ___________
(лауазымы, тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты)       (қолы)
Бас бухгалтер: __________________________________ ____________
тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты)  (қолы)
Актуарий: _______________________________________ ________ __________
(лауазымы, тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Орындаушы: ____________________________________ ________ ____________
(лауазымы, тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20_____ жылғы «___» _____________.
Мөр орны
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 ақпандағы
№ 63 қаулысының
3-қосымшасы
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының
және сақтандыру брокерлерінің
есептілікті беру ережесіне
11-қосымша
Ірі сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша есеп
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
_________________________________
200___ жылғы ________
(есептік кезеңге)
(мың теңгемен)
Сақтандыру сыныптарының атауы
Сақтанушы
Пайда алушы
Сақтандыру сыйлықақысының сомасы
Жауапкершілік лимиті (сақтандыру сомасы)
оның ішінде қайта сақтандыруға берілген
Сақтандыруды қорғау кезеңі
Сақтандыру объектісінің қысқаша сипаттамасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
2
Барлығы
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам):
_____________________________________________________ ___________
(тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты)         (қолы)
Бас бухгалтер: __________________________________ ____________
(тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы: _________________________________ ________ ______________
(лауазымы, аты-жөні)        (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20_____ жылғы «___» _____________.
Мөр орны