Об утверждении Правил согласования планов и программ развития территорий, стратегических планов местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы до их утверждения с уполномоченным органом в области охраны окружающей среды
Приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 27 марта 2012 года № 78-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 апреля 2012 года № 7600. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 3 июня 2022 года № 202.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 03.06.2022 № 202 (вводится в действие после истечения десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. В наименование приказа вносится изменение на казахском языке, заголовок на русском языке не изменяется в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 27.04.2016 № 178 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 98 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила согласования планов и программ развития территорий, стратегических планов местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы до их утверждения с уполномоченным органом в области охраны окружающей среды.
Сноска. В пункт 1 вносится изменение на казахском языке, заголовок на русском языке не изменяется в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 27.04.2016 № 178 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту экологической политики и устойчивого развития в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации его официальное опубликование в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра охраны окружающей среды Республики Казахстан М. Мухамбетова.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Н. Каппаров
Утверждены
приказом Министра охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
от 27 марта 2012 года № 78-п
Правила согласования планов и программ развития территорий,
стратегических планов местных исполнительных органов областей,
городов республиканского значения, столицы до их утверждения с
уполномоченным органом в области охраны окружающей среды

Аумақтарды дамыту жоспарлары мен бағдарламаларын, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының стратегиялық жоспарларын оларды бекіткенге дейін қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен келісу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2012 жылғы 27 наурыздағы N 78-ө Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 24 сәуірде № 7600 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2022 жылғы 3 маусымдағы № 202 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 03.06.2022 № 202 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 27.04.2016 № 178 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2007 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 98-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Аумақтарды дамыту жоспарлары мен бағдарламаларын, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының стратегиялық жоспарларын оларды бекіткенге дейін қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен келісу қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 27.04.2016 № 178 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Экологиялық саясат және орнықты даму департаменті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) мемлекеттік тіркеуден кейін бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау вице-министрі М. Мұхамбетовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Н. Қаппаров
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау
министрімен
2012 жылғы 27 наурыздағы
№ 78-ө бұйрығы бекітілді
Аумақтарды дамыту жоспарлары мен бағдарламаларын, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының стратегиялық жоспарларын оларды бекіткенге дейін қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен келісу қағидалары

Сноска. В заголовке Правил вносится изменение на казахском языке, заголовок на русском языке не изменяется в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 27.04.2016 № 178 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Настоящие Правила согласования планов и программ развития территорий, стратегических планов местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы до их утверждения с уполномоченным органом в области охраны окружающей среды (далее - Правила) устанавливают порядок согласования с уполномоченным органом в области охраны окружающей среды и его территориальными подразделениями планов и программ развития территорий, стратегических планов местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы и внесения изменений в согласованную документацию.
Сноска. В пункт 1 вносится изменение на казахском языке, заголовок на русском языке не изменяется в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 27.04.2016 № 178 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящие Правила разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 98 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра энергетики РК от 03.09.2018 № 348 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Планы местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы (далее - МИО), которые разрабатываются по инициативе МИО для сельского и водного хозяйства, лесопользования и землепользования, рыболовства, энергетики, промышленности, включая горнодобывающую, нефтеперерабатывающую, обрабатывающую и химическую отрасли, строительную индустрию, металлургию, туризм, транспорт, согласовываются с уполномоченным органом в области охраны окружающей среды, если в дальнейшем при реализации мероприятий планов требуется проведение оценки воздействия на окружающую среду.
4. В отношении стратегических и программных документов МИО, которые не охватываются пунктом 3 настоящих Правил, согласование с уполномоченным органом в области охраны окружающей среды не предусматривается.
Сноска. В пункт 4 вносится изменение на казахском языке, заголовок на русском языке не изменяется в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 27.04.2016 № 178 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 27.04.2016 № 178 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Аумақтарды дамыту жоспарлары мен бағдарламаларын, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының стратегиялық жоспарларын оларды бекіткенге дейін қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен келісу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) аумақтарды дамыту жоспарлары мен бағдарламаларын, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергiлiктi атқарушы органдарының стратегиялық жоспарларын қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкiлеттi органмен және оның аумақтық бөлімшелерімен келісу және келісілген құжаттамаға өзгерістер енгізу тәртібін белгілейді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 27.04.2016 № 178 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидалар 2007 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексi 98-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 03.09.2018 № 348 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Егер одан әрі іс-шаралар жоспарларын іске асыру кезінде қоршаған ортаға әсерді бағалау жүргізу талап етілген жағдайда облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергiлiктi атқарушы органдарының (бұдан әрі – ЖАО) бастамашылығымен ауыл және су шаруашылығы, орман және жерді пайдалану, балық шаруашылығы, энергетика, өнеркәсiп, кен өндіру, мұнай өңдеу, өңдеу және химия саласы, құрылыс индустриясы, металлургия, туризм, көлік үшін әзірленетін жоспарлар қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкiлеттi органмен келісуге жатады.
4. Осы Қағидалардың 3-тармағымен қамтылмаған ЖАО стратегиялық және бағдарламалық құжаттары қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкiлеттi органмен келісуге жатпайды.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 27.04.2016 № 178 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2. Порядок согласования планов и программ развития территорий,
стратегических планов местных исполнительных органов областей,
городов республиканского значения, столицы в центральном
уполномоченном органе в области охраны окружающей среды
5. Планы и программы развития территорий, стратегические планы местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы (далее - стратегические и программные документы МИО) представляются на согласование в центральный уполномоченный орган в области охраны окружающей среды.
6. Центральным уполномоченным органом в области охраны окружающей среды обеспечивается рассылка стратегических и программных документов МИО заинтересованным структурным подразделениям центрального уполномоченного органа в области охраны окружающей среды (далее - структурные подразделения) и территориальным подразделениям уполномоченного органа в области охраны окружающей среды (далее - территориальные подразделения).
Общий срок рассмотрения стратегических и программных документов МИО не должен превышать 30-ти календарных дней со дня регистрации.
7. Согласованию с уполномоченным органом в области охраны окружающей среды подлежат экологические разделы стратегических и программных документов МИО, в том числе планов, указанных в пункте 3 настоящих Правил.
В экологических разделах стратегических и программных документов МИО излагается анализ текущей ситуации с учетом имеющихся экологических проблем в регионе во взаимоувязке с общими параметрами планируемой деятельности по улучшению экологического состояния территорий, обоснованием необходимости концентрации усилий на выбранные приоритетные направления, прогнозом и оценкой изменения состояния окружающей среды и социально-экономических условий в результате реализации планируемой деятельности, включая:
состояние атмосферного воздуха;
состояние водных источников;
воздействие на особо охраняемые природные территории;
загрязнение почв;
воздействие от складирования отходов;
характер воздействия на флору и фауну;
возможность естественного восстановления компонентов природной среды и воспроизводства возобновляемых природных ресурсов;
степень риска заболеваемости;
условия жизнедеятельности населения (ухудшение условий труда и отдыха, сокращение тяжелого ручного труда, улучшение инженерной инфраструктуры, развитие социальных и бытовых условий, озеленение и другие);
воздействие на антропогенные системы и их компоненты (здания, архитектурные и археологические памятники и другие, материальные и культурные ценности, транспортное сообщение, рекреационные качества ландшафтов);
выявление возможных аварийных ситуаций с оценкой их последствий для всех компонентов окружающей среды, жизни и здоровья населения; а также меры по предотвращению неблагоприятных последствий, которые могут возникнуть от планируемой деятельности.
Источниками для разработки экологического раздела могут быть:
материалы анализа объектов-аналогов, функционирующих в сходных условиях;
данные статистической отчетности;
данные экологического мониторинга;
материалы научных организаций, отраслевых министерств, ведомств.

2. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы орталық уәкiлеттi органында аумақтарды
дамыту жоспарлары мен бағдарламаларын, облыстардың, республикалық маңызы бар
қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының стратегиялық
жоспарларын келісу тәртібі
5. Аумақтарды дамыту жоспарлары мен бағдарламалары, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергiлiктi атқарушы органдарының стратегиялық жоспарлары (бұдан әрі – ЖАО стратегиялық және бағдарламалық құжаттары) келісу үшін қоршаған ортаны қорғау саласындағы орталық уәкiлеттi органға ұсынылады.
6. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы орталық уәкiлеттi орган ЖАО стратегиялық және бағдарламалық құжаттарының қоршаған ортаны қорғау саласындағы орталық уәкiлеттi органның мүдделі құрылымдық бөлімшелеріне (бұдан әрі - құрылымдық бөлімшелері) және қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкiлеттi органның аумақтық бөлімшелеріне (бұдан әрі – аумақтық бөлімшелері) таралуын қамтамасыз етеді.
ЖАО стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын қараудың жалпы мерзімі 30 күнтізбелік күннен аспауы тиіс.
7. ЖАО стратегиялық және бағдарламалық құжаттарының, оның ішінде осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген жоспарлардың экологиялық бөлімдері қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкiлеттi органмен келісуге жатады.
ЖАО стратегиялық және бағдарламалық құжаттарының экологиялық бөлімдері таңдалған басым бағыттарға күштердің қажетті шоғырландыруын нақты негіздеуімен аумақтың экологиялық жай-күйін жақсартуға арналған жоспарлы қызметтің жалпы сипаттамасы, жоспарланған қызметті іске асырудың нәтижесінде әлеуметтік-экономикалық жағдайға және қоршаған ортаның жай-күйінің өзгеруін болжамдау және бағалау көрсетілген өңірдегі экологиялық мәселелерді есепке ала отырып, ағымдағы ахуал талдауының өзара үйлесімдігі қарастырылады, сонымен бірге:
атмосфералық ауаның жай-күйі;
су көздерінің жай-күйі;
ерекше қорғалатын табиғи аумақтарға әсері;
топырақтардың ластануы;
жиналған қалдықтардың әсері;
флора мен фаунаға әсердің сипаты;
табиғи орта компоненттерінің табиғи қалпына келу мүмкіндігі және жаңартылатын табиғи қорлардың орнын толтыруы;
ауру-сырқау тәуекелінің дәрежесі;
тұрғындардың тiршiлiк ету жағдайлары (еңбек жағдайының және демалыстың нашарлауы, ауыр қол еңбегін қысқарту, инженерлік инфрақұрылымды жақсарту, әлеуметтік және тұрмыстық жағдайларды дамыту, көгалдандыру және тағы басқалар);
антропогенді жүйелерге және олардың компоненттеріне әсері (ғимараттар, сәулеттік пен археологиялық ескерткіштер және басқа да материалдық және мәдени құндылықтар, көлiк қатынасы, ландшафттардың рекреациялық сапалары);
мүмкін болатын апаттық жағдайларды тұрғындардың өмiрi мен денсаулығына және қоршаған ортаның барлық компоненттері үшін болатын салдарын бағалай отырып, анықтау; сонымен қатар жоспарланған қызметтен туындауы мүмкін жағымсыз салдардың алдын алу жөніндегі шаралардың болуын қарастыру.
Экологиялық бөлімді әзірлеуге арналған көздер ретінде:
ұқсас жағдайларда жұмыс жасайтын ұқсас-объектілерді талдау материалдары;
статистикалық есептіліктің деректері;
экологиялық мониторингтің деректері;
ғылыми ұйымдардың, салалық министрліктердің, ведомстволардың материалдары.

Сноска. В пункт 7 вносится изменение на казахском языке, заголовок на русском языке не изменяется в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 27.04.2016 № 178 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Территориальные подразделения в срок не более 15 рабочих дней с момента регистрации стратегических и программных документов МИО:
1) рассматривают стратегические и программные документы МИО на:
достаточность изложения аналитической информации с анализом текущей ситуации, основных экологических проблем, тенденций развития в области охраны окружающей среды;
обеспеченность развития и жизнедеятельности основными видами природных ресурсов, экологические ограничения (уровень загрязнения окружающей среды);
описание экологических последствий;
правильность определения целевых индикаторов, задач и мер, обеспечивающих достижение целей стратегических и программных документов;
2) направляют свои заключения в центральный уполномоченный орган в области охраны окружающей среды.
9. Заинтересованные структурные подразделения в срок не более 15 рабочих дней с момента регистрации стратегических и программных документов МИО:
1) рассматривают стратегические и программные документы МИО на:
соответствие основным направлениям стратегических и программных документов Республики Казахстан;
наличие взаимоувязки с общими параметрами планируемой деятельности по улучшению экологического состояния территорий;
2) направляют свои заключения в структурное подразделение уполномоченного органа в области охраны окружающей среды, ответственного за согласование стратегических и программных документов МИО.
10. Структурное подразделение уполномоченного органа в области охраны окружающей среды, ответственное за согласование стратегических и программных документов МИО, в срок не более 5 рабочих дней:
1) осуществляет сбор и анализ заключений структурных и территориальных подразделений;
2) в случае отсутствия замечаний осуществляет согласование стратегических и программных документов МИО, в том числе:
по стратегическим планам МИО и иным планам представляет письмо о согласовании в адрес МИО;
по проектам программ развития территорий направляет лист согласования по форме согласно приложению к настоящим Правилам в адрес уполномоченного органа по государственному планированию;
3) при наличии замечаний структурных подразделений направляет их разработчику для устранения, срок доработки составляет не более 5 рабочих дней.
В случае непредставления доработанного стратегического и программного документа МИО в течение срока, предусмотренного частью первой настоящего подпункта, а также в случае представления частично доработанного проекта, в согласовании стратегического и программного документа МИО отказывается.

Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Энергетика министрінің 27.04.2016 № 178 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Аумақтық бөлімшелер ЖАО стратегиялық және бағдарламалық құжаттарының тіркелген сәттен бастап 15 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде:
1) ЖАО стратегиялық және бағдарламалық құжаттарының:
талдамалық ақпараттың ағымдағы ахуалдың талдамасымен, негізгі экологиялық мәселелермен, қоршаған ортаны қорғау саласындағы даму үрдісімен жеткілікті мазмұндалуын;
даму мен тіршілік етуді табиғи ресурстардың негізгі түрлерімен қамтамасыз етілуін, экологиялық шектеулерін (қоршаған ортаның ластану деңгейі);
экологиялық зардаптардың сипаттамасын;
стратегиялық және бағдарламалық құжаттарының мақсатына жетуді қамтамасыз ететін мақсатты индикаторларды, міндеттер және шараларды таңдаудың дұрыстығын қарайды;
2) өздерінің қорытындыларын қоршаған ортаны қорғау саласындағы орталық уәкiлеттi органға ұсынады.
9. Мүдделі құрылымдық бөлімшелер ЖАО стратегиялық және бағдарламалық құжаттарының тіркелген сәттен бастап 15 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде:
1) ЖАО стратегиялық және бағдарламалық құжаттарының:
Қазақстан Республикасының стратегиялық және бағдарламалық құжаттарының негiзгi бағыттарына сәйкестігін;
аумақтың экологиялық жай-күйін жақсартуға арналған жоспарлы қызметтің жалпы сипаттамасы үйлесімдігінің бар болуын қарайды;
2) өздерінің қорытындыларын қоршаған ортаны қорғау саласындағы орталық уәкiлеттi органға ұсынады.
10. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкiлеттi органның ЖАО стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын келісу бойынша жауапты құрылымдық бөлімшесі 5 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде:
1) құрылымдық және аумақтық бөлiмшелердiң қорытындыларын жинау және талдауды жүзеге асырады;
2) ескертулер болмаған жағдайда ЖАО стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын келісуді жүзеге асырады, оның iшiнде:
ЖАО стратегиялық жоспарлары және басқа да жоспарлары бойынша ЖАО атына келісу туралы хат ұсынады;
аумақтарды дамыту бағдарламаларының жобалары бойынша мемлекеттiк жоспарлау жөніндегі уәкiлеттi органның мекенжайына осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы келісу парағын жолдайды;
3) құрылымдық бөлімшелердің ескертулері болған жағдайда, оларды жою үшін әзірлеушіге жібереді, жобаны пысықтау 15 жұмыс күнінен аспайтын мерзімді құрайды.
Осы тармақтың бірінші бөлімінде қарастырылған мерзім ішінде құжаттардағы бұрынғы ескертулерді есепке ала отырып, пысықталған, сонымен қатар жекелей пысықталған құжаттары ұсынылмаған жағдайда ЖАО стратегиялық және бағдарламалық құжатына келісім берілмейді.

Сноска. В пункт 10 вносится изменение на казахском языке, заголовок на русском языке не изменяется в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 27.04.2016 № 178 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к Правилам согласования планов
и программ развития территорий, стратегических
планов местных исполнительных органов
областей, городов республиканского значения,
столицы до их утверждения с уполномоченным
органом в области охраны окружающей среды
Сноска. Приложение в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.04.2016 № 178 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
ЛИСТ СОГЛАСОВАНИЯ
Министерства энергетики Республики Казахстан
Наименование программы развития территорий __________________________
_____________________________________________________________________
Наименование местного исполнительного органа - разработчика _________
_____________________________________________________________________
Дата получения
Ответственные лица за согласование
Результаты согласования (подпись, дата)
должность
Фамилия, имя, отчество (при наличии)

Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Энергетика министрінің 27.04.2016 № 178 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Аумақтарды дамыту жоспарлары
мен бағдарламаларын,
облыстардың, республикалық
маңызы бар қалалардың,
астананың жергілікті атқарушы
органдарының стратегиялық
жоспарларын оларды бекіткенге
дейін қоршаған ортаны қорғау
саласындағы уәкілетті органмен
келісу қағидаларына қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің
КЕЛІСУ ПАРАҒЫ
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 27.04.2016 № 178 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Аумақтарды дамыту бағдарламасының атауы _____________________________
_____________________________________________________________________
Әзірлеуші жергілікті атқарушы органның атауы_________________________
_____________________________________________________________________
Алынған күні
Келісуге жауапты адамдар
Келісу нәтижелері (қолы, күні)
лауазымы
Тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)