О внесении изменений и дополнения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года № 77 "Об утверждении Правил принудительной ликвидации страховых (перестраховочных) организаций"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 марта 2012 года № 130. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 июня 2012 года № 7699
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года «О страховой деятельности» Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года № 77 «Об утверждении Правил принудительной ликвидации страховых (перестраховочных) организаций» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4257) следующие изменения и дополнение:
в Правилах принудительной ликвидации страховых (перестраховочных) организаций, утвержденных указанным постановлением:
преамбулу изложить в следующей редакции:
«Настоящие Правила принудительной ликвидации страховых (перестраховочных) организаций (далее - Правила) определяют порядок проведения принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации.»;
пункт 2 изложить в следующей редакции:
«2. В целях применения Правил используются следующие понятия:
1) минимальная цена - цена, ниже которой лот не продается;
2) стартовая цена - цена, с которой начинаются торги по каждому лоту и которая не ниже оценочной цены лота;
3) непредвиденные расходы - незапланированные ликвидационной комиссией затраты на неотложные нужды, размер которых не превышает сто месячных расчетных показателей;
4) комитет кредиторов - орган, создаваемый из числа кредиторов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации в целях обеспечения интересов кредиторов и принятия решений с их участием;
5) категория кредиторов - группа кредиторов, требования которых носят однородный характер и удовлетворяются в рамках определенной очереди, предусмотренной статьей 72 Закона о страховой деятельности;
6) реестр требований кредиторов - документ, утвержденный уполномоченным органом, отражающий требования кредиторов, заявленные в установленный срок и признанные ликвидационной комиссией;
7) ценности - валютные ценности, банкноты и монеты Республики Казахстан, ценные бумаги и бланки строгой отчетности, драгоценные металлы, изделия из них, а также монеты, изготовленные из драгоценных металлов, вышедшие из обращения, и ценные предметы;

Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын мәжбүрлеп тарату ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 25 наурыздағы № 77 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 26 наурыздағы № 130 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 6 маусымда № 7699 тіркелді
«Сақтандыру қызметі туралы» 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын мәжбүрлеп тарату ережесін бекіту туралы» 2006 жылғы 25 наурыздағы № 77 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4257 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын мәжбүрлеп тарату ережесінде:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын мәжбүрлеп тарату туралы ережесі (бұдан әрі - Ереже) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын мәжбүрлеп тарату тәртібін айқындайды.»;
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Ережені қолдану мақсатында мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) барынша төмен баға - бұдан төмен болғанда лот сатылмайтын баға;
2) бастапқы баға - әрбір лот бойынша сауда-саттық басталатын және лоттың бағалау бағасынан төмен болмайтын баға;
3) болжанбаған шығыстар - тарату комиссиясы жоспарламаған, мөлшері жүз айлық есептік көрсеткіштен аспайтын, шұғыл қажеттіліктерге арналған шығын;
4) кредиторлар комитеті - кредиторлардың мүдделерін қамтамасыз ету және олардың қатысуымен шешімдер қабылдау мақсатында таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлары қатарынан құрылатын орган;
5) кредиторлар санаты - талаптары біртектес сипатта болатын және Сақтандыру туралы заңның 72-бабында көзделген белгілі бір кезек шегінде қанағаттандырылатын кредиторлар тобы;
6) кредиторлар талаптарының тiзiлiмі - уәкiлеттi орган бекіткен, кредиторлардың белгіленген мерзімде жарияланған және тарату комиссиясы таныған талаптарын көрсететін құжат;
7) құндылықтар - Қазақстан Республикасының валюталық құндылықтары, банкноттары мен монеталары, бағалы қағаздар және қатаң есепті бланктер, қымбат металлдар, олардан жасалған бұйымдар, сондай-ақ айналыстан шыққан, қымбат металлдардан жасалған монеталар және бағалы заттар;

8) лот - выставляемое на аукцион имущество, разделенное на неделимые для реализации единицы;
9) периодическое печатное издание - газета, журнал, альманах, бюллетень, приложения к ним, имеющие постоянное название, текущий номер и выпускаемые не реже одного раза в три месяца;
10) кредитор страховой (перестраховочной) организации - лицо, имеющее к ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации имущественные требования, возникающие из гражданско-правовых и иных обязательств;
11) цена реализации - окончательная цена лота, установленная в результате торгов, а в случае реализации имущества без проведения торгов - окончательная цена имущества, установленная комитетом кредиторов либо председателем ликвидационной комиссии в соответствии с Правилами;
12) объект реализации - имущество ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, выставляемое на торги в качестве отдельной (самостоятельной) единицы или консолидированное из нескольких единиц в один лот, иное имущество;
13) продавец - ликвидационная комиссия ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации;
14) покупатель - победитель торгов, заключивший с продавцом договор купли-продажи;
15) победитель торгов - участник, предложивший наиболее высокую цену за лот на торгах;
16) участник торгов - физическое или юридическое лицо, подавшее в установленном организатором проведения торгов порядке заявление об участии в торгах, и зарегистрированное организатором проведения торгов в качестве их участника;
17) организатор проведения торгов - ликвидационная комиссия ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации или физическое либо юридическое лицо, заключившее с ликвидационной комиссией договор об оказании услуг по проведению торгов и не заинтересованное в их результатах;
18) английский метод торгов - метод торгов, при котором стартовая цена лота повышается с заранее объявленным шагом до момента, когда остается один из участников, предложивший за лот максимальную цену;
19) голландский метод торгов - метод торгов, при котором стартовая цена лота понижается с заранее объявленным шагом до момента, когда один из участников согласится купить лот по объявленной цене;
20) ликвидационная комиссия - орган, назначаемый (освобождаемый) уполномоченным органом в случае принятия решения о принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации, осуществляющий под непосредственным руководством председателя ликвидационной комиссии полномочия по управлению имуществом и делами страховой (перестраховочной) организации в ходе процедуры ликвидации в целях завершения дел страховой (перестраховочной) организации и обеспечения расчетов с ее кредиторами;

8) лот - сату үшін бөлiнбейтiн бiрлiктерге бөлінген, аукционға шығарылатын мүлік;
9) мерзiмдi баспасөз басылымы - тұрақты атауы, ағымдағы нөмiрi бар және кемінде үш айда бір рет шығарылатын газет, журнал, альманах, бюллетень, олардың қосымшалары;
10) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторы - таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына азаматтық-құқықтық және өзге де міндеттемелерден туындайтын мүліктік талаптары бар тұлға;
11) сату бағасы - сауда-саттық нәтижесінде белгіленген лоттың ақырғы бағасы, ал мүлік сауда-саттықты өткізусіз сатылатын жағдайда - кредиторлар комитеті не Ережеге сәйкес тарату комиссиясының төрағасы белгілеген, мүліктің ақырғы бағасы;
12) сату объектiсi - таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сауда-саттыққа жеке (дербес) бiрлiк ретінде шығарылатын мүлкі немесе бірнеше бiрлiктерден бір лотқа шоғырландырылған өзге мүлкі;
13) сатушы - таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы;
14) сатып алушы - сатушымен сатып алу-сату шартын жасасқан сауда-саттық жеңімпазы;
15) сауда-саттық жеңімпазы - сауда-саттықта лот үшін мейлінше жоғары баға ұсынған қатысушы;
16) сауда-саттыққа қатысушы - сауда-саттықты жүргiзудi ұйымдастырушы белгілеген тәртіппен сауда-саттыққа қатысу туралы өтiнiш берген және сауда-саттықты жүргiзудi ұйымдастырушы оны қатысушы ретінде тіркеген жеке немесе заңды тұлға;
17) сауда-саттықты жүргiзудi ұйымдастырушы - таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы немесе тарату комиссиясымен сауда-саттықты өткізу бойынша қызмет көрсету туралы шарт жасасқан және оның қорытындысының қандай болатынына мүдделі емес жеке не заңды тұлға;
18) сауда-саттықтың ағылшын әдiсi - лоттың бастапқы бағасы алдын-ала жарияланған қадам бойынша лот үшiн барынша жоғары баға ұсынған қатысушылардың бiрi қалған сәтке дейін көтеріле беретін сауда-саттық әдiсi;
19) сауда-саттықтың голланд әдiсi - лоттың бастапқы бағасы алдын-ала жарияланған қадам бойынша қатысушылардың бiрi лотты жарияланған бағамен сатып алуға келіскен сәтке дейін төмендетіле беретін сауда-саттық әдiсi;
20) тарату комиссиясы - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын мәжбүрлеп тарату туралы шешім қабылданған жағдайда уәкiлеттi орган тағайындайтын (босататын), тарату рәсiмдерiн жүргізу барысында сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының iстерiн аяқтау және оның кредиторларымен есеп айырысуды қамтамасыз ету мақсатында тарату комиссиясы төрағасының тікелей басшылығымен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкін және iстерiн басқару жөнiндегi өкiлеттiктi жүзеге асыратын орган;

21) расходы ликвидационной комиссии - затраты, связанные с потреблением товаров, работ и услуг в процессе принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации (далее - ликвидационные расходы);
22) ликвидационная, конкурсная масса - активы ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, предназначенные для завершения дел страховой (перестраховочной) организации и обеспечения расчетов с ее кредиторами;
23) нецелевое расходование ликвидационной массы - осуществление затрат, не предусмотренных сметой ликвидационных расходов, согласованной с уполномоченным органом или утвержденной комитетом кредиторов;
24) утвержденная смета ликвидационных расходов - смета на соответствующий период времени, утвержденная председателем ликвидационной комиссии по согласованию с уполномоченным органом или комитетом кредиторов;
25) смета ликвидационных расходов - документ, отражающий прогнозируемые затраты ликвидационной комиссии на определенный период времени;
26) ликвидационное производство - процедура прекращения деятельности страховой (перестраховочной) организации как юридического лица, осуществляемая в целях завершения дел страховой (перестраховочной) организации и обеспечения расчетов с ее кредиторами;
27) ликвидируемая страховая (перестраховочная) организация - страховая (перестраховочная) организация, находящаяся в процессе принудительной ликвидации в связи с вступившим в силу решением суда;
28) имущество ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации - совокупность имущественных благ и прав, имеющих стоимостную оценку и включенных в ликвидационную, конкурсную массу;
29) временная администрация (временный администратор) - орган, назначаемый уполномоченным органом на период с даты вступления в силу решения о лишении страховой (перестраховочной) организации лицензии и до назначения уполномоченным органом ликвидационной комиссии, для обеспечения сохранности имущества страховой (перестраховочной) организации и осуществления мероприятий по обеспечению управления страховой (перестраховочной) организацией;
30) уполномоченный орган – Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций Национального Банка Республики Казахстан.»;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
«5. С даты вступления в силу решения суда о принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации:
1) наступают последствия, предусмотренные подпунктами 1), 2), 3), 4), 5) пункта 2 статьи 69 Закона о страховой деятельности;
2) осуществляются мероприятия, предусмотренные пунктом 3-1 статьи 69 Закона о страховой деятельности;

21) тарату комиссиясының шығыстары - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мәжбүрлеп таратылу барысындағы тауарлардың, жұмыстың және қызметтің тұтынылуына байланысты шығындар (бұдан әрi - тарату шығыстары);
22) тарату, конкурстық масса - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының iстерiн аяқтауға және оның кредиторларымен есеп айырысуды қамтамасыз етуге арналған таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының активтері;
23) тарату массасын мақсатсыз жұмсау - уәкiлеттi органмен келiсiлген немесе кредиторлар комитеті бекіткен тарату шығыстарының сметасында көзделмеген шығындарды жүзеге асыру;
24) тарату шығыстарының бекiтiлген сметасы - тарату комиссиясының төрағасы уәкiлеттi органмен немесе кредиторлар комитетімен келісе отырып бекіткен, тиiстi уақыт кезеңіне арналған смета;
25) тарату шығыстарының сметасы - тарату комиссиясы белгiлi бір уақыт кезеңіне болжап отырған шығындарды көрсететін құжат;
26) тарату өндiрiсi - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының iстерiн аяқтау және оның кредиторларымен есеп айырысуды қамтамасыз ету мақсатында жүзеге асырылатын, заңды тұлға ретiндегi сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қызметiн тоқтату рәсiмi;
27) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы - сот шешiмiнің заңды күшіне енуіне байланысты мәжбүрлеп тарату барысындағы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы;
28) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкі - құндық бағасы бар және тарату, конкурстық массаға енгiзiлген мүлiктiк қажеттiлiк пен құқықтар жиынтығы;
29) уақытша әкiмшiлiк (уақытша әкімші) - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы мүлкiнiң сақталуын қамтамасыз ету үшін және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын басқаруды қамтамасыз ету жөнiндегi іс-шараларды жүзеге асыру үшін уәкiлеттi орган сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын лицензиясынан айыру туралы шешім күшіне енген күннен бастап және уәкiлеттi орган тарату комиссиясын тағайындағанға дейiнгi кезеңге тағайындайтын орган;
30) уәкiлеттi орган – Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын бақылау мен қадағалау комитеті.»;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын мәжбүрлеп тарату туралы сот шешiмiнiң күшіне енген күнінен бастап:
1) Сақтандыру қызметі туралы заңның 69-бабы 2-тармағының 1)2)3)4)5) тармақшаларында көзделген салдарлар туындайды;
2) Сақтандыру қызметі туралы заңның 69-бабы 3-1-тармағында көзделген шаралар іске асырылады;

3) действия, осуществляемые от имени или за счет ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, могут иметь юридическую силу лишь в случае, если они совершены председателем ликвидационной комиссии страховой (перестраховочной) организации, либо лицом, которому председателем выдана оформленная в установленном порядке доверенность на совершение этих действий;
4) сроки всех долговых обязательств ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации считаются истекшими, за исключением случаев, предусмотренных Законом о страховой деятельности;
5) прекращается начисление неустойки и вознаграждения по всем видам кредиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации;
6) снимаются все установленные законодательно ограничения на обращение взыскания на имущество ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации;
7) прекращаются споры с требованиями имущественного характера к ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, рассматриваемые в суде, если принятые по ним решения не вступили в силу;
8) все требования имущественного характера, относящиеся к страховой (перестраховочной) организации, с этого момента могут быть предъявлены только на имя ликвидационной комиссии страховой (перестраховочной) организации и рассмотрены в порядке, установленном Правилами и законодательством Республики Казахстан;
9) исполнительные документы судов, касающиеся имущественных требований к ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, передаются ликвидационной комиссии для исполнения в порядке очередности, установленной Законом о страховой деятельности.»;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
«8. С даты назначения ликвидационной комиссии к ней переходят полномочия по управлению имуществом и делами ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации.
Ликвидационная комиссия в срок не более одного месяца принимает по акту приема-передачи от руководства страховой (перестраховочной) организации либо временной администрации (временного администратора) документы и имущество страховой (перестраховочной) организации.
Подлинники лицензий страховой (перестраховочной) организации на право осуществления страховой деятельности подлежат возврату в уполномоченный орган в течение трех рабочих дней с даты назначения ликвидационной комиссии.
Ликвидационная комиссия принимает меры для завершения дел страховой (перестраховочной) организации, в том числе по обеспечению расчетов с ее кредиторами и акционерами.»;
пункт 97 изложить в следующей редакции:
«97. Промежуточный ликвидационный баланс и приложения к нему, в том числе реестр требований кредиторов, составляются ликвидационной комиссией по формам, установленным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 октября 2001 года № 418 «Об утверждении Инструкции о формах промежуточного ликвидационного баланса, иных отчетов, ликвидационного баланса ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций в Республике Казахстан, сроках и порядке их представления ликвидационными комиссиями (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 1727).»;
пункт 165 изложить в следующей редакции:

3) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атынан немесе соның есебінен жүзеге асатын іс-әрекеттер егер оларды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының таратылатын комиссиясының төрағасы не осы іс-қимылдарды жасау үшін ол берген сенімхат бар тұлға жасаған жағдайда заңды күші болады;
4) Сақтандыру қызметі туралы заңда көзделген жағдайларды қоспағанда, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының барлық борыштық мiндеттемелерiнiң мерзiмдерi біткен болып есептеледі;
5) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлық берешегiнiң барлық түрлерi бойынша тұрақсыздық айыбын және сыйақыны (мүдденi) есептеу тоқтатылады;
6) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкіне өндiрiп алу жөнiндегi өтiнiшке заңнамамен белгіленген барлық шектеулер алынып тасталады;
7) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына қатысты мүлiктiк сипаттағы барлық талаптары бар сотта қаралатын даулар, егер олар бойынша қабылданған шешімдер заңды күшіне енбеген болса, тоқтатылады;
8) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына қатысты мүлiктiк сипаттағы барлық талаптар осы сәттен бастап, тек қана сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясының атына берiлуi мүмкін және Ережеде және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қаралады;
9) таратылып отырған сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлiктiк талаптарына қатысты соттың атқарушы құжаттарын тарату комиссиясы Сақтандыру қызметі туралы заңында белгіленген кезектiлiк тәртiбiмен орындауға береді.»;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Тарату комиссиясы тағайындалған күннен бастап оған сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкін және ісін басқару жөніндегі өкілеттіктер өтеді.
Тарату комиссиясы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының басшылығынан немесе уақытша әкімшіліктен (уақытша әкімшіден) бір айдан аспайтын мерзімде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының құжаттарын және мүлкін қабылдау-өткізу актісі бойынша қабылдап алады.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына берілген лицензияларының түпнұсқалары тарату комиссиясы тағайындалған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде уәкілетті органға қайтарылуға тиіс.
Тарату комиссиясы кредиторлармен және акционерлермен есеп айырысуды аяқтауды қамтамасыз ету жөніндегі істі қоса алғанда, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ісін аяқтау үшін шаралар қабылдайды.»;
97-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«97. Тарату комиссиясы аралық тарату балансын және оған қосымшасы, оның ішінде кредиторлар талабының тізілімі Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қазақстан Республикасындағы таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының аралық тарату балансының, басқа да есептерінің, тарату балансының нысандары және тарату комиссияларының оларды ұсыну мерзімдері мен тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту жөнінде» 2001 жылғы 28 қазандағы № 418 қаулысымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1727 тіркелген) белгіленген нысандар бойынша жасайды.»;
165-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«165. Перечень документов, образующихся в результате деятельности страховой (перестраховочной) организации, с указанием сроков хранения, устанавливается постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 декабря 2010 года № 182 «Об утверждении Правил хранения документов профессиональными участниками страхового рынка и страховыми агентами, осуществляющими предпринимательскую деятельность» (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 6932).»;
дополнить пунктом 174-1 следующего содержания:
«174-1. После регистрации прекращения деятельности страховой (перестраховочной) организации ликвидационная комиссия в течение пяти рабочих дней представляет в уполномоченный орган копию приказа о регистрации прекращения деятельности страховой (перестраховочной) организации.».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка                        Г. Марченко
«СОГЛАСОВАНО»
Министерство культуры и информации
Республики Казахстан
Министр ___________ Мынбай Д.К.
4 мая 2012 года

«165. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қызметі нәтижесінде пайда болған құжаттардың сақтау мерзімі көрсетілген тізбесі Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Сақтандыру нарығының кәсіби қатысушыларының және кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын сақтандыру агенттерінің құжаттарды сақтау ережесін бекіту туралы» 2010 жылғы 27 желтоқсандағы № 182 қаулысымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6932 тіркелген) белгіленеді.»;
мынадай мазмұндағы 174-1-тармақпен толықтырылсын:
«174-1. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қызметін тоқтатуды тіркегеннен кейін тарату комиссиясы бес жұмыс күні ішінде уәкілетті органға сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қызметін тоқтатуды тіркеу туралы бұйрықтың көшірмесін ұсынады.».
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы                                   Г. Марченко
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрлігі
Министр _____________ Д.Қ. Мыңбай
2012 жылғы 15 маусым