Об утверждении регламентов государственных услуг в области охраны окружающей среды
Приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 4 сентября 2012 года № 275-ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 сентября 2012 года № 7933. Утратил силу приказом Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 393-Ө
Сноска. Утратил силу приказом Министра охраны окружающей среды РК от 29.12.2012 № 393-Ө (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", пунктом 2 статьи 29 Закона Республики Казахстан "Об информатизации" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества" согласно приложению 1;
2) регламент электронной государственной услуги "Выдача лицензии, выдача дубликатов лицензии на экспорт и импорт озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции" согласно приложению 2;
3) регламент электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды" согласно приложению 3;
4) регламент государственной услуги "Выдача экологических разрешений для объектов I категории" согласно приложению 4;
5) регламент государственной услуги "Регистрация паспортов опасных отходов" согласно приложению 5;
6) регламент государственной услуги "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов I категории" согласно приложению 6.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Министр                                    Н. Каппаров
СОГЛАСОВАНО
Министр транспорта и коммуникации
Республики Казахстан
_________________ А. Жумагалиев
12 сентября 2012 года
Приложение 1
к приказу Министра охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
от 4 сентября 2012 года № 275-ө
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на производство работ с использованием
озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание
оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества"
2. Общие положения

Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2012 жылғы 4 қыркүйектегі № 275-ө Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 28 қыркүйекте № 7933 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 393-ө бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 29.12.2012 № 393-ө бұйрығымен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, 2007 жылғы 11 қаңтардағы «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 29-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) 1-қосымшаға сәйкес «Озон қабатын бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар жүргізуге, құрамында озон қабатын бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
2) 2-қосымшаға сәйкес «Озон қабатын бұзатын және құрамында солардың өнімдері бар заттарды экспорттауға және импорттауға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияға телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
3) 3-қосымшаға сәйкес «Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияға телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
4) 4-қосымшаға сәйкес «І санаттағы объектілері үшін экологиялық рұқсат беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
5) 5-қосымшаға сәйкес «Қауіпті қалдықтар паспорттарын тіркеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
6) 6-қосымшаға сәйкес «І санаттағы объектілері үшін мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысын беру» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің жауапты хатшысына жүктелсін.
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                          Н. Қаппаров
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрі
_________________ А. Жұмағалиев
2012 жылғы 12 қыркүйек
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау
министрінің
2012 жылғы 4 қыркүйектегі
№ 275-ө бұйрығына
1-қосымша
«Озон қабатын бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар
жүргізуге, құрамында озон қабатын бұзатын заттары бар
жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге
рұқсат беру» мемлекеттік қызметтің регламенті
1. Жалпы ережелер

1. Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества" (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах".
2. Выдача разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества (далее - государственная услуга) - процедура выдачи права физическому и/или юридическому лицу (далее - потребители) на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственным органом по предоставлению данной государственной услуги является государственное учреждение "Комитет экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан" (далее - уполномоченный орган).
Государственная услуга осуществляется по адресу: 010000, город Астана, Дом Министерств, улица Орынбор, дом № 8, подъезд № 14, www.ecokomitet.kz, кабинет № 334, контактные телефоны: 8 (7172) 740887, 740909, с 9.00 до 18.30 часов, ежедневно кроме субботы, воскресенья и праздничных дней, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов.
5. Государственная услуга оказывается на основании статьи 314 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года, постановления Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2007 года № 508 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на импорт, экспорт озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции, производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества", а также со стандартом государственной услуги "Выдача разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2012 года № 1033 (далее - Стандарт).
6. Формой завершения (результатом) оказываемой государственной услуги является разрешение на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.

1. «Озон қабатын бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар жүргізуге, құрамында озон қабатын бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат беру» (бұдан әрі – регламент) мемлекеттік қызмет регламенті Қазақстан Республикасы Заңының «Әкімшілік рәсімдер туралы» 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес өңделген.
2. Озон қабатын бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар жүргізуге, құрамында озон қабатын бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат беру (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) – жеке және/немесе заңды тұлғаларға (бұдан әрі – тұтынушы) озон қабатын бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар жүргізуге, құрамында озон қабатын бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат құқығын беретін үрдіс.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің қалпы: автоматтандырылмаған.
4. Осы мемлекеттік қызметті көрсететін мемлекеттік орган «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитеті» мемлекеттік мекемесі болып табылады.
Мемлекетті қызмет келесі мекен-жай бойынша көрсетіледі: 010000, Астана қ., Министрліктер үйі (сол жағалау), Орынбор к-сі, № 8, үй, № 14 кіреберіс, www.ecokomitet.kz, № 334 кабинет, байланыс телефондары: 8 (7172) 740887, 740909, сағ. 9.00-ден 18.30-ге дейін, сенбі, жексенбі және мейрам күндерінен басқа күн сайын, түстік үзіліс сағ. 13.00-ден 14.30-ге дейін.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 314-бабы және «Озон қабатын бұзатын және құрамында солардың өнімдері бар заттарды импорттауға, экспорттауға, озон қабатын бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар жүргізуге, құрамында озон қабатын бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 18 маусымдағы № 508 Қаулысы, сондай-ақ 2012 жылғы 8 тамыздағы Қазақстан Республикасы Үкіметінің № 1033 қаулысымен бекітілген «Озон қабатын бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар жүргізуге, құрамында озон қабатын бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызметтің аяқталу қалпы (нәтижесі) озон қабатын бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар жүргізуге, құрамында озон қабатын бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат беру қалпымен бітеді немесе қызмет көрсетуден дәйекті бас тарту болып табылады.

7. Сроки оказания государственной услуги регламентируются пунктом 7 Стандарта.
8. В процессе предоставления государственной услуги другие  государственные органы участие не принимают.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
9. Место предоставления услуги - 010000, город Астана, Дом Министерств, улица Орынбор дом № 8, подъезд № 14. Предусмотрен пропускной режим с 9.00 до 18.00 часов, ежедневно кроме субботы, воскресенья и праздничных дней перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Прием осуществляется канцелярией в кабинете № 459 в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Выдача разрешений осуществляется Управлением выдачи разрешений и лицензий Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан в кабинете № 327.
Особые условия мест предоставления государственной услуги не предусмотрены.
10. График работы: ежедневно с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни суббота, воскресенье и праздничные дни.
11. Данная государственная услуга оказывается на безвозмездной основе.
12. Для получения государственной услуги потребители предоставляют в уполномоченный орган документы, предусмотренные подпунктом 1 пункта 11 Стандарта.
13. Заявка и документы прошиваются и заверяются подписью руководителя и печатью организации - заявителя (для юридических лиц).
14. Перечень необходимых документов для переоформления разрешения указаны в подпункте 2 пункта 11 Стандарта.
15. Требования к информационной безопасности отсутствуют.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) канцелярия уполномоченного органа;
2) руководитель уполномоченного органа;
3) заместитель руководителя уполномоченного органа;
4) начальник структурного подразделения;
5) ответственный исполнитель структурного подразделения.
17. Описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
18. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на производство
Работ с использованием озоноразрушающих
веществ, ремонт, монтаж, обслуживание
оборудования, содержащего
озоноразрушающие вещества"
Описание последовательности простых действий (процедур,
функций, операций) каждой СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода,
потока работ)
Наименование
СФЕ
Сотрудники
канцелярии
уполномо-
ченного
органа
Руководитель
уполномоченного
органа
Заместитель
руководителя
уполномочен-
ного органа
Начальник
структурного
подразделения
(Управление
выдачи
разрешений и
лицензий)
Ответственный
исполнитель
1
2
3
4
5
6
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с
корреспонден-
цией,
определение
курирующего
заместителя
Ознакомление
с коррес-
понденцией,
определение
структурного
подразделения
для
рассмотрения
Ознакомление с
корреспонден-
цией,
определение
ответственного
исполнителя
для
рассмотрения
Определение
полноты
документов,
определение
соответствия
квалифика-
ционным
требованиям
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-
распоряди-
тельное
решение)
Направление
документов
руководи-
телю для
наложения
визы
Наложение
резолюции,
отправка
курирующему
заместителю
руководителя
Наложение
резолюции,
отправка
начальнику
структурного
подразделения
Наложение
резолюции,
передача
документов
ответственному
исполнителю
Подготовка
заключения о
соответствии
или несоот-
ветствии,
передача
заключения с
материалами
начальнику
структурного
подразделения
Сроки
исполнения
1 час
1 час
1 час
1 час
2 часа
№ действия
(хода,
потока работ)
6
7
8
9
10
Наименование
СФЕ
Начальник
структур-
ного под-
разделения
(Управление
выдачи
разрешений
и лицензий)
Заместитель
руководителя
уполномоченного
органа
Ответственный
исполнитель
Заместитель
руководителя
уполномоченного
органа
Ответственный
исполнитель
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Подпись
заключения
ответст-
венного
исполнителя
Согласование
заключения
ответственного
исполнителя
Оформление
разрешения
Подписание
бланка
разрешения
Внесение
разрешения
в реестр
разрешений и
выдача
разрешения
потребителю
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-
распоряди-
тельное
решение)
Передача
заключения
с мате-
риалами на
согласование
курирующему
заместителю
руководителя
уполномо-
ченного
органа
Передача
заключения с
материалами
ответственному
исполнителю
для оформления
разрешения
Передача
оформленного
разрешения
для
подписания
заместителю
руководителя
уполномо-
ченного
органа
Передача
подписанного
бланка
разрешения
ответственному
исполнителю
Выдача
лицензии
потребителю
Сроки
исполнения
2 часа
2 часа
2 часа
1 час
В течение
рабочего дня
Примечание:
В данной таблице перечисляются действия (функции, процедуры, операции) всех СФЕ с указанием форм завершения, сроков исполнения и указанием номеров последующих действий в технологической цепочке процесса оказания государственной услуги.

7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі Стандартының 7-тармағымен регламенттеледі.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде басқа мемлекеттік органдар қатыспайды.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимыл
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
9. Қызмет келесі мекен-жай бойынша көрсетіледі: 010000, Астана қ., Министрліктер үйі, Орынбор к-сі, № 8 үй, № 14 кіреберіс. сағ. 9.00-ден 18.00-ге дейін, сенбі, жексенбі және мейрам күндерінен басқа күн сайын, түстік үзіліс сағ. 13.00-ден 14.30-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз кезекпен, кеңседе № 459 кабинетте өткізіледі.
Рұқсаттар беру Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Рұқсаттар мен лицензиялар беру басқармасымен № 327 кабинетінде жүзеге асарылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету орнының ерекше шарттары қарастырылмаған.
10. Жұмыс кестесі: күн сайын дүйсенбіден жұмаға дейін сағ. 9.00-ден 18.30-ге дейін, түскі үзіліс сағ. 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс сенбі, жексенбі және мейрам күндері.
11. Осы мемлекеттік қызмет ақысыз негізде көрсетіледі.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушылар құзырлы органға Стандартының 11-тармағы 1-тармақшасымен қарастырылған құжаттарды ұсынады.
13. Өтінім мен құжаттар тігіледі және өтінім беруші ұйым басшының қолымен және мөрімен куәландырылады (заңды тұлғалар үшін).
14. Рұқсатты қайта рәсімдеу үшін қажетті құжаттардың тізімі Стандартының 11-тармағы 2-тармақшасында қарастырылған.
15. Ақпараттық қауіпсіздікті талап етпейді.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету үрдісі кезіндегі келесі құрылымдық-функционалды бірліктердің (бұдан әрі – ҚФБ) іске қосылады:
1) құзырлы органның кеңсесі;
2) құзырлы органның жетекшісі;
3) құзырлы органның жетекші орынбасары;
4) құрылымдық бөлімшенің бастығы;
5) құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысы.
17. Әр ҚФБ кәдімгі амалдар (процедура, функция, операция) жүйелілігінің сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіндегі және ҚФБ арасындағы әрекеттердің өзара байланысын логикалық жүйелілігін көрсететін сызба осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
«Озон қабатын бұзатын заттарды
пайдалана отырып жұмыстар
жүргізуге, құрамында озон қабатын
бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге,
монтаждауға, оларға қызмет
көрсетуге рұқсат беру» (бұдан әрі – регламент)
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Әр ҚФБ кәдімгі амалдар (процедура, функция, операция) жүйелілігінің сипаттамасы
1-Кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Негізгі үрдістің іс-әрекеті (жүріс, жұмыс ағыны)
Іс-әрекет № (жүріс, жұмыс ағыны)
1
2
3
4
5
ҚФБ-нің атауы
Құзырлы орган кеңсесінің қызметкерлері
Құзырлы органның жетекшісі
Құзырлы органның жетекші орынбасары
Құрылымдық бөлімшелердің бастығы (рұқсаттар мен лицензиялар беру басқармасы)
Жауапты орындаушы
Іс-әрекет атауы (үрдіс, процедура, операция) және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Хат-хабармен танысу, жетекші орынбасарды анықтау
Хат-хабармен танысу, қарастыру үшін құрылымдық бөлімшелерді анықтау
Хат-хабармен танысу, қарастыру үшін жауапты орындаушыны анықтау
Құжаттың толықтылығын анықтау, біліктілік талптарына сәйкестігін анықтау
Аяқтау формасы (мәлімет, құжат, организациялы-басқарушылық шешім)
Құжаттарға бұрыштама қою үшін жетекшіге ұсыну
Резолюция қою, жетекші орынбасарға жіберу
Резолюция қою, құрылымдық бөлімше бастығына жіберу
Резолюция қою, жауапты орындаушыға құжаттарды жіберу
сәйкес және сәйкес еместігі туралы қорытынды дайындау, құжаттарымен бірге құрылымдық бөлімше бастығына ұсыну
Орындалу мерзімі
1 сағат
1 сағат
1 сағат
1 сағат
2 сағат
Іс-әрекет № (жүріс, жұмыс ағыны)
6
7
8
9
10
ҚФБ-нің атауы
Құрылымдық бөлімшелердің бастығы (рұқсаттар мен лицензиялар беру басқармасы)
Құзырлы органның жетекші орынбасары
Жауапты орындаушы
Құзырлы органның жетекші орынбасары
Жауапты орындаушы
Процедура іс-әрекетінің атауы (үрдіс, процедура) және олардың сипаттамасы
Жауапты орындаушының қорытындыға қол қоюы
Жауапты орындаушының қорытындысын келісу
Рұқсатты рәсімдеу
Рұқсат бланкісіне қол қою
Рұқсаттар реестріне рұқсаттарды енгізу және рұқсатты тұтынушыға беру
Аяқтау формасы (мәлімет, құжат, организациялы-басқарушылық шешім)
Құзырлі органның жетекші төрағасына келісуге қорытындыны құжаттарымен беру
Рұқсаттарды рәсімдеу үшін жауапты орындаушыға қорытынды құжаттарымен беру
Құзырлі органның жетекші төрағасына рәсімделген рұқсатты қол қою үшін беру
Жауапты орындаушыға қол қойылған рұқсат бланкісіне беру
Тұтынушыға рұқсатты беру
Орындау мерзімі
2 сағат
2 сағат
2 сағат
1 сағат
Жұмыс күні ішінде
Ескертпе:
Аталған кестеде ҚФБ-нің барлық іс-әрекеті (функциялар, процедуралар, операциялар) аяқталған формасы, орындалған мерзімі және мемлекеттік қызметті көрсету үрдісі кезіндегі технологиялық іс-әрекеттердің номерлерімен атап өтіледі.

На основании таблицы 1 строятся таблицы вариантов использования, подобные таблицам 2 и 3, в которых указывается логическая последовательность действий (взаимодействий) СФЕ или групп СФЕ.
Последовательность действий в таблицах вариантов использования должна иметь сквозную нумерацию в соответствии с порядком выполнения действий.
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Канцелярия
уполномоченного
органа
Группа 2 СФЕ
Руководитель
уполномоченного
органа
Группа 3 СФЕ
Заместитель руководителя
уполномоченного органа
Группа 4 СФЕ
Структурное
подразделение
Действие № 1
Прием документов,
регистрация
заявления
Действие № 2
Определение
курирующего
заместителя
Действие № 3
Определение структурного
подразделения для
исполнения, наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение заявлений,
определение
соответствия заявлений
законодательству,
подготовка заключений
Действие № 5
Согласование заключений
Действие № 6
Оформление разрешений
Действие № 7
Подписание разрешений
Действие № 8
Регистрация разрешений
и выдача потребителю
Примечание:
Основной процесс (основной сценарий) - это когда при переходе от одного действия к другому все вопросы (условия) получают положительное решение и выдается требуемый исходным запросом результат (справка, разрешение и т.п.)
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Канцелярия
уполномоченного
органа
Группа 2 СФЕ
Руководитель
уполномоченного
органа
Группа 3 СФЕ
Заместитель руководителя
уполномоченного органа
Группа 4 СФЕ
Структурное
подразделение
Действие № 1
Прием документов,
регистрация
заявления
Действие № 2
Определение
курирующего
заместителя
Действие № 3
Определение структурного
подразделения для
исполнения, наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение заявлений,
определение
соответствия заявлений
законодательству,
подготовка
мотивированного отказа
Действие № 5
Согласование отказа
Действие № 6
Подписание отказа
Действие № 7
Выдача отказа
заявителю
Примечание:
альтернативные процессы (альтернативные сценарии) - это когда какие-то из условий не выполняются (требуются дополнительные согласования, экспертизы и т.п.) и оказание государственной услуги осуществляется в другом порядке, когда процесс заканчивается выдачей мотивированного отказа. Для каждого альтернативного процесса также заполняется таблица 3, аналогичная таблице 2.
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на производство
Работ с использованием озоноразрушающих
веществ, ремонт, монтаж, обслуживание
оборудования, содержащего
озоноразрушающие вещества"
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью действий в процессе оказания
государственной услуги и СФЕ
Приложение 2
к приказу Министра охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
от 4 сентября 2012 года № 275-ө
Регламент электронной государственной услуги
"Выдача лицензии, выдача дубликатов лицензии на экспорт и
импорт озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции"

2 және 3-кестеде ҚФБ немесе ҚФБ топтарының логикалық іс-әрекет (өзара іс-әрекет) жүйелілігі секілді, 1 кесте негізінде пайдалану нұсқаларының кестесі тізбектеледі.
Іс-әрекеттің атқарылу реттілігіне сәйкес пайдалану нұсқаларының кестесінде іс-әрекет жүйелілігі толлассыз номірленген болуы тиіс.
2-Кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үрдіс
ҚФБ 1 тобы құзырлі орган кеңсесі
ҚФБ 2 тобы Құзырлі орган жетекшісі
ҚФБ 3 тобы Құзырлі органның жетекші орынбасары
ҚФБ 4 тобы Құрылымдық бөлімшелер
№ 1 іс-әрекет Құжаттарды қабылдау, өтініштерді тіркеу
№ 2 іс-әрекет Жетекші орынбасарды анықтау
№ 3 іс-әрекет Салынған резолюцияның орындалуы үшін құрылымдық бөлімшелерді анықтау
№ 4 іс-әрекет Өтінішті қарау, өтініштің заңға сәйкестігін анықтау, қорытындыны даярлау
№ 5 іс-әрекет қорытындыны келісу
№ 6 іс-әрекет рұқсатты рәсімдеу
№ 7 іс-әрекет рұқсатқа қол қою
№ 8 іс-әрекет рұқсатты тіркеу және тұтынушыға беру
Ескертпе:
Негізгі үрдіс (негізгі сценарии) - бір іс-әрекет басқа бір іс-әрекетке көшкенде, барлық сұрақтар (шарттар) оң шешім алады және бастапқыда сұралған нәтижесі талап етіледі (анықтама, рұқсаттар және т.б.).
3-Кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үрдіс
ҚФБ 1 тобы құзырлі орган кеңсесі
ҚФБ 2 тобы Құзырлі орган жетекшісі
ҚФБ 1 тобы Құзырлі органның жетекші орынбасары
ҚФБ 1 тобы Құрылымдық бөлімшелер
№ 1 іс-әрекет Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу
№ 2 іс-әрекет Жетекші орынбасарды анықтау
№ 3 іс-әрекет Салынған резолюцияның орындалуы үшін құрылымдық бөлімшелерді анықтау
№ 4 іс-әрекет Өтінішті қарау, өтініштің заңға сәйкестігін анықтау, қорытындыны даярлау,бас тарту жауабын даярлау
№ 5 іс-әрекет Бас тартуды келісу
№ 5 іс-әрекет Бас тартуға қол қою
№ 5 іс-әрекет Бас тартылған жауапты өтініш иесіне беру
Ескертпе:
Балама үрдіс (балама сценарии) – бұл әлдебір шарттардың орындалмаған (қосымша келісімдер, сараптама және т.б. қажет) және мемлекеттік қызмет көрсету басқа тәртіпте жүзеге асырылатын кезде, үрдіс дәйекті бат тартуды берумен аяқталған кезде. Әр балама үрдіс үшін 2-кестеге сәйкес 3-кесте де толтырылады.
«Озон қабатын бұзатын заттарды
пайдалана отырып жұмыстар
жүргізуге, құрамында озон қабатын
бұзатын заттары бар жабдықтарды
жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет
көрсетуге рұқсат беру» (бұдан әрі –
регламент) мемлекеттік қызмет
регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіндегі және ҚФБ арасындағы
әрекеттердің өзара байланысын логикалық жүйелілігін көрсететін сызба
Өзара іс-әрекеттің функционалдық диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау
министрінің
2012 жылғы 4 қыркүйектегі
№ 275-ө бұйрығына
2-қосымша
«Озон қабатын бұзатын және құрамында солардың өнімдері бар
заттарды экспорттауға және импорттауға лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияға телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызметтің регламенті

1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача лицензии, выдача дубликатов лицензии на экспорт и импорт озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции" (далее - электронная государственная услуга), оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан (далее - услугодатель), а также через веб-портал "электронного правительства"  www.e.gov.kz  или через веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее - ПЭП).
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Выдача лицензии, выдача дубликатов лицензии на экспорт и импорт озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2012 года № 1033 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды, оказываемых Министерством охраны окружающей среды Республики Казахстан и местными исполнительными органами" (далее - Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте:
1) информационная система - система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее - ИС);
2) бизнес-идентификационный номер, уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее - БИН);
3) веб-портал "Е-лицензирование" - информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее  -  ИС ГБД "Е-лицензирование");
4) государственная база данных "Физические лица" - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее - ГБД ФЛ);

1. Жалпы ережелер
1. «Озон қабатын бұзатын және құрамында солардың өнімдері бар заттарды экспорттауға және импорттауға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияға телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – электрондық мемлекеттік қызмет), Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетімен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші) көрсетіледі, сонымен қатар «электрондық үкімет» www.e.gov.kz немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталдары (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы.
2. Электронды мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 тамыздағы № 1033 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі және жергілікті атқарушы органдармен қоршаған ортаны қорғау саласында көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің стандартын бекіту туралы» «Озон қабатын бұзатын және құрамында олардың өнімдері бар заттарды экспорттауға және импорттауға лицензиялар беру, лицензиялардың телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Электронды мемлекеттік қызметтің автоматизациялау дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтитын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялы.
5. Осы регламентте қолданылған ұғымдар мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе (бұдан әрі - АЖ);
2) бизнес-сәйкестендіргіш нөмір – қызметін бірлесіп жүзеге асырушы жеке кәсіпкер және заңды тұлға (бөлімше және өкілдік) үшін қалыптасқан бірегей нөмір (бұдан әрі – БСН);
3) «Е-лицензиялау» веб-порталы – берілген, қайта рәсімделген, тоқтатылған, жаңғыртылған және қолданылуы тоқтатылған лицензиялар, сондай-ақ, лицензиялаушы бөлімшелері, өкілдіктері (объект, пункт, учаске), лицензиялаушы беретін лицензияның сәйкестендіргіш нөмірін орталықтандырылған қалыптастыратын лицензияланатын қызмет түрі (саласы) туралы ақпаратты қамтитын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ);
4) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры – автоматты жинауға, сақтауға және ақпараттарды өңдеуге, Қазақстан Республикасында жеке тұлғалардың бірыңғай сәйкестендіргішін енгізу мақсатында жеке сәйкестендіргіш нөмірінің Ұлттық реестрін құру және Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес және құзыреті аясында мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге олар туралы өзекті және нақты ақпарат ұсынуға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЖТ МДҚ);

5) индивидуальный идентификационный номер - уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее - ИИН);
6) государственная база данных "Юридические лица" - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее - ГБД ЮЛ);
7) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций и информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги;
8) пользователь - субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
9) транзакционная услуга - услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
10) электронная цифровая подпись - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее - ЭЦП);
11) электронный документ - документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
12) электронная государственная услуга - государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
13) электронная лицензия - лицензия в форме электронного документа, оформляемая и выдаваемая с использованием информационных технологий, равнозначная лицензии на бумажном носителе;
14) веб-портал "электронного правительства" - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
15) шлюз "электронного правительства" - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее - ШЭП);
16) платежный шлюз "электронного правительства" - автоматизированная информационная система, предназначенная для обеспечения взаимодействия между информационными системами банков второго уровня, организацией, осуществляющих отдельные виды банковских операций, и "электронного правительства" при осуществлении платежей физических и юридических лиц (далее - ПШЭП).

5) жеке сәйкестендіргіш нөмір – жеке кәсіпкерге жеке кәсіпкер ретінде өз қызметін іске асырушы, сондай-ақ жеке тұлғалар үшін қалыптасқан бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);
6) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры – автоматты жинауға, сақтауға және ақпараттарды өңдеуге, Қазақстан Республикасында заңды тұлғалардың бірыңғай сәйкестендіргішін енгізу мақсатында бизнес-сәйкестендіргіш нөмірінің Ұлттық реестрін құру және Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес және құзыреті аясында мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге олар туралы өзекті және нақты ақпарат ұсынуға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЗТ МДҚ);
7) құрылымдық-функционалды бірлік (бұдан әрі – ҚФБ) қызмет көрсету процесінде қатысатын бар мемлекеттік органның құрылымдық бөлімшелері, мекемелер немесе басқа да ұйымдар және ақпараттық жүйе тізімі;
8) пайдаланушы – ақпараттық жүйеге оған қажетті электрондық ақпараттық қорды алу үшін жүгінген және онымен қолданушы субъект;
9) транзакциялық қызмет – электрондық сандық қолтаңбаны қолданып, өзара ақпаратты алмасу арқылы электрондық ақпараттық қорды қолданушыға ұсыну қызметі;
10) электрондық цифрлы қолтаңба – электрондық құжаттың нақтылығын және оған тиесілі мазмұнының айнымастығын дәлелдейтін және электрондық сандық қолтаңба құралдары арқылы құрылған электрондық сандық белгілердің жиынтығы (бұдан әрі – ЭЦҚ);
11) электрондық құжат - электронды-сандық пішінде ұсынылған ақпараттар және электрондық сандық қолтаңба арқылы дәлелденген құжат;
12) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологияларды қолдану арқылы электронды пішінде көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
13) электронды лицензия – ақпараттық технологияларды қолдану арқылы рәсімделетін және берілетін электронды құжат пішіндегі лицензия, қағаз нұсқалармен теңдес;
14) «электрондық үкіметтің» веб-порталы - нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮП);
15) «электрондық үкіметтің» шлюзі - электронды қызметті жүзеге асыру шеңберінде «электронды үкімет» ақпараттық жүйесін интеграциялау үшін арналған ақпараттық жүйе (ЭҮШ);
16) «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі – жеке және заңды тұлғалардың «электрондық үкімет» төлемдерін жүзеге асыру кезінде және жеке банктік операцияларды жүзеге асыратын мекемелер мен екінші дәрежелі банктердің ақпараттық жүйесі арасындағы әрекеттесуді қамтамасыз ету үшін арналған автоматты ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮТШ).

2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной
государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера потребителя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 - прикрепление в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода потребителем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 - проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 - формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 - выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 - оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД "Е-лицензирование";
7) условие 2 - проверка  в ИС ГБД "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) процесс 6 - выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 - проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
12) процесс 8 - удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 - регистрация электронного документа (запроса потребителя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
14) условие 4 - проверка услугодателем  соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;

2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезінде қызмет көрсетушінің қызмет тәртібі
6. ЭҮП арқылы қызмет көрсетушінің реттік іс-әрекеті (№ 1 диаграмма электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі өзара іс-әрекет) осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген:
1) копьютердің интернет-браузерінде сақталған өзінің тіркеу куәлігі ЭЦҚ арқылы ЭҮП тұтынушы тіркеледі (ЭҮП тіркелмеген тұтынушылар үшін атқарылады);
2) 1-жүріс – мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы ЭЦҚ тіркеу куәлігін копьютерінің интернет-браузеріне қосады, тұтынушы ЭҮП-те паролін енгізу үрдісі (авторизация үрдісі);
3) 1-шарт – ЭҮП-да логины (ЖСН/БСН) және паролі арқылы тұтынушының тіркелгендігі жайлы мәліметтердің дәйектілігін тексеру;
4) 2-жүріс – тұтынушы мәліметтерінің бұрмаланғандығына байланысты ЭҮП-мен авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламасының қалыптастыру;
5) 3-жүріс – осы Регламентте көрсетілген қызметті тұтынушы таңдайды, қызмет көрсету үшін сұраныс формасы экранға шығарылады және тұтынушы форманы оның құрылымдық және пішіндік талаптарына сай толтырады (мәлімет енгізеді), сұраныс формасына қажетті құжаттардың электронды түрде қыстырады;
6) 4-жүріс – ЭҮТШ-де қызметті төлеу, кейін осы ақпарат «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ түседі;
7) 2-шарт – қызмет көрсету үшін төленгенін «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де тексеру;
8) 5-жүріс – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де қызмет көрсету үшін төлемнің болмауына байланысты сұраған қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-жүріс – сұранысты дәлелдеу (қол қою) үшін тұтынушы ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдайды;
10) 3-шарт – ЭҮП-да ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін және тіркеу куәліктері кері қайтарылғандар (жойылғандар) тізімінде жоқтығын, сондай-ақ, сәйкестендіру ақпаратының (сұраныста көрсетілген ЖСН/БСН және тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) сәйкестігін тексеру;
11) 7-жүріс – тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалылығы расталмағанына байланысты сұраған қызметтен бас тарту туралы хабарландыруды қалыптастыру;
12) 8-жүріс – қызмет көрсетуге толтырылған форманы (мәлімет енгізу) тұтынушының сұранысын ЭЦҚ арқылы дәлелдеу (қол қою);
13) 9-жүріс – электронды құжатты «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ тіркеу (тұтынушының сұранысын) және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ сұранысты өңдеу;
14) 4-шарт – қызмет көрсетуші тұтынушыны біліктілік талаптарына және лицензия беру үшін негіздерге сәйкестігін тексереді;

15) процесс 10 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
16) процесс 11 - получение потребителем результата услуги (электронная лицензия), сформированной ПЭПом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 - ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД "Е-лицензирование" для оказания государственной услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 - формирование ИС ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 - выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
5) процесс 4 - направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ о данных потребителя;
6) условие 2 - проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 - формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 - заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных потребителем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 - регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
10) условие 3 - проверка услугодателем  соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
11) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
12) процесс 9 - получение потребителем результата услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Описание действий по заполнению запроса для оказания услуги:
1) прикрепление в интернет-браузер компьютера регистрационного свидетельства ЭЦП, ввод пользователем пароля для входа в ПЭП;
2) выбор услуги "Выдача электронной лицензии";

15) 10-жүріс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ тұтынушы мәліметтерінің бұрмаланғанына байланысты сұраған қызметтен бас тарту туралы хабарландыруды қалыптастыру;
16) 11-жүріс – тұтынушының ЭҮП-пен қалыптастырылған қызмет қорытындысын (электронды лицензия) алу. Электронды құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдану арқылы құрылады.
7. Қызмет көрсетушінің шешімі және реттік іс-әрекеті (№ 2 диаграмма электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі өзара іс-әрекет) осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген:
1) 1-жүріс – мемлекеттік қызмет көрсету үшін «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ қызмет көрсетушінің қызметкерлерімен логин және паролін теру (авторизация үрдісі);
2) 1-шарт – логин және пароль арқылы «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ тіркелген қызмет көрсетуші қызметкері туралы мәліметтерінің дәлелдігін тексеру;
3) 2-жүріс – қызмет көрсетуші қызметкерінің мәліметтері бұрмаланғанына байланысты «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-мен авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-жүріс – қызмет көрсетуші қызметкерімен осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұраныс формасын экранға шығару және қызмет көрсетуші қызметкерімен тұтынушының мәліметтерін енгізу;
5) 4-жүріс – ЖТ МДҚ, ЗТ МДҚ-на тұтынушы мәліметтері туралы сұранысты ЭҮП арқылы жолдау;
6) 2-шарт – тұтынушы мәліметтерінің ЖТ МДҚ, ЗТ МДҚ-да болуын тексеру;
7) 5-жүріс - ЖТ МДҚ, ЗТ МДҚ тұтынушылардың мәліметтері жоқ болғанына байланысты ақпарат алу мүмкін еместігі туралы хабарландыру қалыптастыру;
8) 6-жүріс – сұраныс формасының қағаз нұсқасы бар болғаны туралы бөлігін толтыру тұтынушымен ұсынылған және қажетті құжаттарды қызмет көрсетуші қызметкерімен сканерлеп, оларды сұраныс формасына қыстыру;
9) 7-жүріс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ сұранысты тіркеу және қызметті «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ өңдеу;
10) 3-шарт – қызмет көрсетуші біліктілік талаптарына және лицензия беру негіздеріне тұтынушының сәйкестігін тексеру;
11) 8-жүріс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де тұтынушы мәліметтерінде бұрмалаушылықтардың болуына байланысты сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-жүріс - тұтынушы «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-мен қалыптасқан қызмет қорытындысын (электрондық лицензия) алуы. Электрондық құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдану арқылы қалыптастырылады.
8. Қызмет көрсету үшін сұраныс толтыру бойынша әрекеттердің сипаттамасы:
1) ЭЦҚ тіркеу куәлігін компьютердің интернет-браузеріне жалғау, ЭҮП кіру үшін тұтынушымен пароль енгізу;
2) «Электронды лицензия беру» қызметін таңдау;

3) заказ услуги с помощью кнопки "Заказать услуг online";
4) заполнение запроса;
5) оплата услуги;
6) выбор регистрационного свидетельства ЭЦП получателем;
7) удостоверение (подписание) запроса - пользователь с помощью кнопки "подписать" осуществляет удостоверения (подписания) запроса ЭЦП, после чего запрос передается на обработку в ИС ГБД "Е-лицензирование";
8) обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование":
у пользователя на экране дисплея выводится следующая информация: ИИН/БИН; номер запроса; тип услуги; статус запроса; срок оказания услуги;
с помощью кнопки "обновить статус" пользователю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса;
при получении ответа из ИС ГБД "Е-лицензирование" появляется кнопка "просмотр результата".
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале "электронного правительства" в разделе "История получения услуг", а также при обращении в уполномоченный орган.
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll-центра ПЭП: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
электронной государственной услуги
11. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги: сотрудник уполномоченного органа.
12. Описание последовательности действий (процедур, функций, операций) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
13. Результаты оказания услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности согласно анкете по форме приложения 3 к настоящему Регламенту.
14. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
15. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому выдается электронная лицензия;
3) авторизация ПЭП;
4) наличие пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к Регламенту электронной государственной
услуги "Выдача лицензии, выдача дубликатов
лицензии на экспорт и импорт озоноразрушающих
веществ и содержащей их продукции"
Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 2
к Регламенту электронной государственной
услуги "Выдача лицензии, выдача дубликатов
лицензии на экспорт и импорт озоноразрушающих
веществ и содержащей их продукции"
Описание последовательности действий
(процедур, функций, операций)
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование
СФЕ
Потребитель
ПЭП
Потребитель
ПШЭП
ПЭП
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Прикрепление
в интернет-
браузер
компьютера
потребителя
регистра-
ционного
свидетельства
ЭЦП
Формирует
сообщение
об отказе
в связи с
имеющимися
нарушениями
в данных
потребителя
Выбирает
услугу и
формирует
данные
запроса
прикреплением
необходимых
документов в
электронном
виде
Оплата
услуги
Формирует
сообщение об
отказе в
связи с
отсутствием
оплаты
4
Форма
завершения
(данные,
документ
организационно–
распорядительное
решение)
5
Сроки
исполнения
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
6
Номер
следующего
действия
2 – если есть
нарушения
в данных
потребителя;
3 – если
авторизация
прошла
успешно
4
5 – если
не оплатил,
6 – если
оплатил
продолжение таблицы
6
7
8
9
10
11
Потребитель
ПЭП
Потребитель
ПЭП
ПЭП
ПЭП
Выбор
ЭЦП для
удостове-
рения
(подписания)
запроса
Формирует
сообщения об
отказе в связи
с не
подтверждением
подлинности ЭЦП
потребителя
Удостоверение
(подписание)
запрос
посредством
ЭЦП
Регистрация
электронного
документа
заявление
(запроса
потребителя)
в ИС
"Е-лицензи-
рование" и
обработка
запроса в ИС
"Е-лицензи-
рование"
Формирование
сообщения об
отказе в
связи
с имеющимися
нарушениями
в данных
потребителя
в ИС
"Е-лицензи-
рование"
Электронный
документ
(электронная
лицензия)
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
15 рабочих дней
-
-
7 – если в
ЭЦП ошибка,
8 – если ЭЦП
без ошибки
-
-
10-проверка
услугодателем
соответствия
потребителя
квалифика-
ционным
требованиям и
основаниям
для выдачи
лицензии
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
1
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Услугодатель
ИС ГБД
"Е-лицензи-
рование"
Услугодатель
ГБД ФЛ,
ГБД ЮЛ
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Авторизуется
на ИС ГБД
"Е-лицензи-
рование"
Формирует
сообщение об
отказе в связи
с имеющимися
нарушениями в
данных
Выбор сотрудником
услугодателя
услуги
Направление
запроса на
проверку
данных
потребителя
в ГБД ФЛ,
ГБД ЮЛ
4
Форма завершения
(данные, документ
организационно–
распорядительное
решение)
5
Сроки исполнения
10–15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
6
Номер следующего
действия
1 - Проверка
в ИС ГБД
"Е-лицензи-
рование"
подлинности
данных логина
и пароля
сотрудника
услугодателя
4
5 – если есть
нарушения в
данных
потребителя;
6 – если
авторизация
прошла
успешно
продолжение таблицы
5
6
7
8
9
ИС ГБД
"Е-лицензи-
рование"
Услугодатель
ИС ГБД
"Е-лицензирование"
ИС ГБД
"Е-лицензирование"
ИС ГБД
"Е-лицензирование"
Формирование
сообщения об
отказе в связи
с имеющимися
нарушениями
в данных
Заполнение формы
запроса с
прикреплением
документов
Регистрация
электронного
документа в ИС ГБД
"Е-лицензирование"
и обработка услуги
в ИС ГБД
"Е-лицензирование"
Формирование
сообщения об
отказе в
запрашиваемой
услуге в связи
с имеющимися
нарушениями в
данных потребителя
в ИС ГБД
"Е-лицензирование"
Электронный
документ
(электронная
лицензия)
1,5 мин
10–15 сек
15 рабочих дней
-
-
-
-
8 – если в ИС ГБД
"Е-лицензирование"
отсутствуют данные
по запросу,
9 – если данные по
запросу найдены
-
-
Приложение 3
к Регламенту электронной государственной
услуги "Выдача лицензии, выдача дубликатов
лицензии на экспорт и импорт озоноразрушающих
веществ и содержащей их продукции"
Анкета для определения показателей
электронной государственной услуги "качество" и "доступность"
____________________________________________________
(наименование услуги)

3) «қызметке online тапсырыс беру» түймешесі арқылы қызметке тапсырыс беру;
4) сұранысты толтыру;
5) қызметті төлеу;
6) алушымен ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
7) сұрансты куәландыру (қол қою) – тұтынушы «қол қою» түймешесі арқылы ЭЦҚ сұранысын куәландыруын (қол қоюын) растайды, осыдан кейін сұраныс «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-не өңделуге жолданады;
8) «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де сұранысты өңдеу:
тұтынушы дисплейінің экранында келесі ақпарат шығады: ЖСН/БСН; сұраныс нөмірі; қызмет түрі; сұраныс статусы; қызмет көрсету мерзімі;
«статусты жаңарту» түймешесі арқылы тұтынушыға сұраныстың өңделу қорытындысын қарау мүмкіндігі беріледі;
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-нен жауап алынған жағдайда «нәтижені қарау» түймешесі пайда болады.
9. Алушымен электрондық қызмет көрсету бойынша сұраныстың орындалу мәртебесін тексеру әдісі: «электрондық үкімет» порталында «қызмет алу тарихы» бөлімінде, сондай-ақ құзыретті органға жүгінген кезде.
10. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету туралы қажетті ақпаратты және кеңесті ЭҮП-ның сall – орталық: (1414) телефоны арқылы алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үрдісі кезіндегі
өзара іс-әрекет тәртібінің сипаттамасы
11. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үрдісіне қатысатын ҚФБ: құзырлы орган қызметкерлері.
12. Іс-қимыл жүйелілігінің сипаттамасы (процедура, функция, операция) осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
13. Іс-әрекеттің (электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үрдісіндегі) логикалық тізбелігінің өзара байланысы оның сипаттамасымен сәйкес диаграммасы осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
14. Тұтынушыға қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткішімен өлшенеді.
15. Тұтынушыға қызмет көрсету үрдісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (рұқсат етілмеген іс-қимылдармен ақпараттарды алудан қорғау);
2) тұтастық түгелдік (рұқсат етілмеген іс-қимылдармен ақпараттардың өзгеруінен қорғау);
3) қолжетімділік (рұқсат етілмеген іс-қимылдармен ақпараттар мен қорларды ұстаудан қорғау).
16. Қызмет көрсетуге техникалық талаптар:
1) Ғаламторға шығу;
2) электронды лицензия берілетін тұлғаның ЖСН/БСН-нің болуы;
3) ЭҮП-те авторизациялану;
4) ЭЦҚ-ның пайдаланушысының болуы.
«Озон қабатын бұзатын және
құрамында солардың өнімдері бар
заттарды экспорттауға және импорттауға
лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияға
телнұсқасын беру» электрондық
мемлекеттік қызметі регламентіне
1-қосымша
ЭҮП арқылы қызмет көрсетушінің реттік іс-әрекеті және шешімі
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі
міндеттерінің өзара іс-әрекетінің № 1-диаграммасы
Қызмет көрсетуші арқылы электрондық мемлекеттік қызметті
көрсету кезіндегі міндеттерінің өзара іс-әрекетінің № 2-диаграммасы
Шартты белгілер:
«Озон қабатын бұзатын және
құрамында солардың өнімдері бар
заттарды экспорттауға және импорттауға
лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияға
телнұсқасын беру» электрондық
мемлекеттік қызметі регламентіне
2-қосымша
Іс-қимыл жүйелілігінің сипаттамасы (процедура, функция, операция)
1-Кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
1
Іс-әрекет нөмірі (жүріс, жұмыс ағысы)
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Пайдаланушы
ЭҮП
Пайдаланушы
ЭҮТШ
ЭҮП
3
Іс-әрекеттің атауы (операция, процесс, процедура) және олардың сипаттамасы
ЭҮП ЖСН/БСН бойынша паролді көрсетумен авторизациялануы
Пайдаланушы мәліметтерінің бұзылуына байланысты бас тарту хабарландыруы қалыптасады
ЭЦҚ таңдалады, қызмет таңдалады және мұқтаджықтың мәліметтерін қалыптастырады
Қызметтің төлемі
ЭЦҚ дұрыстығының тексерілуі
4
Аяқтау пішіні (ұйымдастыру-өкімдік құжат шешімдердің мәліметтері)
1 Форма
2 Форма
3, 4, 5, 6 Формалар
7 Форма
ЭЦҚ тексеру үшін басқармалар береді
5
Орындалу мерзімі
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
1,5 мин
6
Келесі іс-әрекеттің орындалуы
2–пайдаланушының мәліметтерінде қателіктер болса; 3–егер авторизация сәтті өтсе
-
4
5
6 – ЭЦҚ қателіктер болса, 7 – ЭЦҚ қатесіз болса
кестенің жалғасы
6
7
8
9
10
ЭҮП
Пайдаланушы
ЗТ МДҚ
ЖТ МДҚ
ЗТ МДҚ
ЖТ МДҚ
ЭҮП
Пайдаланушы мәліметтерінің бұзылуына байланысты бас тарту хабарландыруы қалыптасады
ЭЦҚ арқылы мұқтаждыққа қол кою
Мұқтаждықты қабылдау, ЗТ МДҚ
ЖТ МДҚ іздеу
Мәліметтердің жоқтығына байланысты бас тарту хабарландыруы қалыптасады
ЗТ МДҚ
ЖТ МДҚ-ден жауаптарды қабылдау
Мұқтаждықтың өңделуін аяқтауға басқарма береді
8 Форма
9, 10 Формалар
Мұқтаждықтың өңделуін аяқтауға басқарма береді
ҚР ҚОҚМ ЭРБК ЭЦҚ қолдану арқылы электрондық құжатты қалыптастырады
10–15 сек
10–15 сек
10–15 сек
10–15 сек
5 минут
-
8
9 – Мұқтаждық бойынша мәліметтердің ЗТ МДҚ, ЖТ МДҚ-да жоқ болса, 10 – Егер мұқтаждық тың мәліметтері табылса
-
-
2-Кесте. Қызмет көрсетуші арқылы ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
1
Іс-әрекет нөмірі (жүріс, жұмыс ағысы)
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Қызмет беруші
«Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ
Қызмет беруші
ЗТ МДҚ,
ЖТ МДҚ
3
Іс-әрекеттің атауы (операция, процесс, процедура) және олардың сипаттамасы
«Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ авторизацияланады
мәліметтерінің бұзылуына байланысты бас тарту хабарландыруы қалыптасады
қызмет көрсетушінің қызметкері қызметті таңдайды
Мәліметтерді тексеру үшін ЗТ МДҚ, ЖТ МДҚ сұраныс жолданады
4
Аяқтау пішіні (ұйымдастыру-өкімдік құжат шешімдердің мәліметтері)
5
Орындалу мерзімі
10–15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
6
Келесі іс-әрекеттің орындалуы
1 – «Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ қызмет берушінің мәліметтерінің логин және паролі дәлелдігін тексеру
4
5-пайдаланушының мәліметтерінде қателіктер болса; 3–егер авторизация сәтті өтсе
кестенің жалғасы
5
6
7
8
9
«Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ
Қызмет беруші
«Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ
«Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ
«Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ
мәліметтерінің бұзылуына байланысты бас тарту хабарландыруы қалыптасады
Құжаттарды тіркеп сұраныс нысанын толтыру
«Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ электрондық құжатты тіркеу және «Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ өңдеу
«Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ тұтынушы мәліметтерінің бұзылуына байланысты бас тарту хабарландыруы қалыптасады
Электрондық құжат (электрондық лицензия)
1,5 мин
10–15 сек
15 жұмыс күні
-
-
-
8-«Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ сұраныс бойынша мәліметтер жоқ болса; 9-егер сұраныс бойынша мәлімет табылса
-
«Озон қабатын бұзатын және
құрамында солардың өнімдері бар
заттарды экспорттауға және импорттауға
лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияға
телнұсқасын беру» электрондық
мемлекеттік қызметі регламентіне
3-қосымша
Нысан
Электрондық мемлекеттік қызметтерінің «сапа» және
«қолжетімділік» көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнамасы
_______________________________________________________
(қызметтің атауы)

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 3
к приказу Министра охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
от 4 сентября 2012 года № 275-ө
Регламент электронной государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
выполнение работ и оказание услуг в области
охраны окружающей среды"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды" (далее - электронная государственная услуга), оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан (далее - услугодатель), а также через веб-портал "электронного правительства" www.e.gov.kz или через веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее - ПЭП).
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2012 года № 1033 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды, оказываемых Министерством охраны окружающей среды Республики Казахстан и местными исполнительными органами" (далее - Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) информационная система - система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее - ИС);
2) бизнес-идентификационный номер, уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее - БИН);
3) веб-портал "Е-лицензирование" - информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее - ИС ГБД "Е-лицензирование");

1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау
министрінің
2012 жылғы 4 қыркүйектегі
№ 275-ө бұйрығына
3-қосымша
«Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және
қызмет көрсетуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияға
телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызметтің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияға телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – электрондық мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетімен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші), сонымен қатар «электрондық үкімет» www.e.gov.kz немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталдары (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 тамыздағы № 1033 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Респуликасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі және жергілікті атқарушы органдармен қоршаған ортаны қорғау саласында көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің стандартын бекіту туралы» «Қоршаған ортаны қорғау саласында жұмыстарды орындау және қызмет көрсетуге лицензия беру, лицензияны және/немесе лицензияға қосымшаны қайта рәсімдеу, лицензия және/немесе лицензияға қосымшасының телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметтің автоматизациялау дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтитын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы регламентте қолданылған ұғымдар мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе (бұдан әрі - АЖ);
2) бизнес-сәйкестендіргіш нөмір – қызметін бірлесіп жүзеге асырушы жеке кәсіпкер және заңды тұлға (бөлімше және өкілдік) үшін қалыптасқан бірегей нөмір (бұдан әрі – БСН);
3) «Е-лицензиялау» веб-порталы – берілген, қайта рәсімделген, тоқтатылған, жаңғыртылған және қолданылуы тоқтатылған лицензиялар, сондай-ақ, лицензиялаушы бөлімшелері, өкілдіктері (объект, пункт, учаске), лицензиялаушы беретін лицензияның сәйкестендіргіш нөмірін орталықтандырылған қалыптастыратын лицензияланатын қызмет түрі (саласы) туралы ақпаратты қамтитын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ);

12) процесс 9 - получение потребителем результата услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Описание действий по заполнению запроса для оказания услуги:
1) прикрепление в интернет-браузер компьютера регистрационного свидетельства ЭЦП, ввод пользователем пароля для входа в ПЭП;
2) выбор услуги "Выдача электронной лицензии";
3) заказ услуги с помощью кнопки "Заказать услуг online";
4) заполнение запроса;
5) оплата услуги;
6) выбор регистрационного свидетельства ЭЦП получателем;
7) удостоверение (подписание) запроса - пользователь с помощью кнопки "подписать" осуществляет удостоверения (подписания) запроса ЭЦП, после чего запрос передается на обработку в ИС ГБД "Е-лицензирование";
8) обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование":
у пользователя на экране дисплея выводится следующая информация: ИИН, БИН; номер запроса; тип услуги; статус запроса; срок оказания услуги;
с помощью кнопки "обновить статус" пользователю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса;
при получении ответа из ИС ГБД "Е-лицензирование" появляется кнопка "просмотр результата".
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале "электронного правительства" в разделе "История получения услуг", а также при обращении в уполномоченный орган.
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll-центра ПЭП: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
электронной государственной услуги
11. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги: сотрудник уполномоченного органа.
12. Описание последовательности действий (процедур, функций, операций) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
13. Результаты оказания услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности согласно Анкеты по форме приложения 3 к настоящему Регламенту.
14. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
15. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому выдается электронная лицензия;
3) авторизация ПЭП;
4) наличие пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
выполнение работ и оказание услуг
в области охраны окружающей среды"
Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 2
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
выполнение работ и оказание услуг
в области охраны окружающей среды"
Описание последовательности действий
(процедур, функций, операций)
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Потребитель
ПЭП
Потребитель
ПШЭП
ПЭП
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Прикрепление
в интернет-
браузер
компьютера
потребителя
регистра-
ционного
свидетельства
ЭЦП
Формирует
сообщение
об отказе
в связи с
имеющимися
нарушениями
в данных
потребителя
Выбирает
услугу и
формирует
данные
запроса
прикреплением
необходимых
документов в
электронном
виде
Оплата
услуги
Формирует
сообщение об
отказе в связи
с отсутствием
оплаты
4
Форма завершения
(данные,
документ
организационно–
распорядительное
решение)
5
Сроки исполнения
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
6
Номер следующего
действия
2 – если
есть
нарушения
в данных
потребителя;
3 – если
авторизация
прошла
успешно
-
5 – если
не оплатил,
6 – если
оплатил
продолжение таблицы
6
7
8
9
10
11
Потребитель
ПЭП
Потребитель
ПЭП
ПЭП
ПЭП
Выбор ЭЦП для
удостоверения
(подписания)
запроса
Формирует
сообщения об
отказе в связи
с не
подтверждением
подлинности ЭЦП
потребителя
Удостоверение
(подписание)
запрос
посредством ЭЦП
Регистрация
электронного
документа
заявление
(запроса
потребителя)
в ИС
"Е-лицензи-
рование" и
обработка
запроса в ИС
"Е-лицензи-
рование"
Формирование
сообщения
об отказе
в связи с
имеющимися
нарушениями
в данных
потребителя
в ИС
"Е-лицензи-
рование"
Электронный
документ
(электронная
лицензия)
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
15 рабочих дней
-
-

12) 9-жүріс - тұтынушы «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-мен қалыптасқан қызмет қорытындысын (электрондық лицензия) алуы. Электрондық құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдану арқылы қалыптастырылады.
8. Қызмет көрсету үшін сұранысты толтыру бойынша әрекеттердің сипаттамасы:
1) ЭЦҚ тіркеу куәлігін компьютердің интернет-браузеріне жалғау, ЭҮП кіру үшін тұтынушымен пароль енгізу;
2) «Электронды лицензия беру» қызметін таңдау;
3) «қызметке online тапсырыс беру» түймешесі арқылы қызметке тапсырыс беру;
4) сұранысты толтыру;
5) қызметті төлеу;
6) алушымен ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
7) сұрансты куәландыру (қол қою) – тұтынушы «қол қою» түймешесі арқылы ЭЦҚ сұранысын куәландыруын (қол қоюын) растайды, осыдан кейін сұраныс «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-не өңделуге жолданады;
8) «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де сұранысты өңдеу:
тұтынушы дисплейінің экранында келесі ақпарат шығады: ЖСН/БСН; сұраныс нөмірі; қызмет түрі; сұраныс статусы; қызмет көрсету мерзімі;
«статусты жаңарту» түймешесі арқылы тұтынушыға сұраныстың өңделу қорытындысын қарау мүмкіндігі беріледі;
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-нен жауап алынған жағдайда «нәтижені қарау» түймешесі пайда болады.
9. Алушымен электрондық қызмет көрсету бойынша сұраныстың орындалу мәртебесін тексеру әдісі: «электронды үкімет» порталында «қызмет алу тарихы» бөлімінде, сондай-ақ құзыретті органға жүгінген кезде.
10. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету туралы қажетті ақпаратты және кеңесті ЭҮП-ның сall – орталық: (1414) телефоны арқылы алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үрдісі кезіндегі
өзара іс-әрекет тәртібінің сипаттамасы
11. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үрдісіне қатысатын ҚФБ: құзыретті орган қызметкерлері.
12. Іс-қимыл жүйелілігінің сипаттамасы (процедура, функция, операция) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
13. Тұтынушыға қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткішімен өлшенеді
14. Тұтынушыға қызмет көрсету үрдісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (рұқсат етілмеген іс-қимылдармен ақпараттарды алудан қорғау);
2) тұтастық (рұқсат етілмеген іс-қимылдармен ақпараттардың өзгеруінен қорғау);
3) қолжетімділік (рұқсат етілмеген іс-қимылдармен ақпараттар мен қорларды ұстаудан қорғау).
15. Қызмет көрсетуге техникалық талаптар:
1) Ғаламторға шығу;
2) электронды лицензия берілетін тұлғаның ЖСН/БСН-нің болуы;
3) ЭҮП-те авторизациялану;
4) ЭЦҚ-ның пайдаланушысының болуы.
«Қоршаған ортаны қорғау
саласындағы жұмыстарды орындауға
және қызмет көрсетуге лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияға
телнұсқасын беру» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
ЭҮП арқылы қызмет көрсетушінің реттік іс-әрекеті және шешімі
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
өзара функционалды әрекет етудің № 1-диаграммасы
Қызмет көрсетуші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
өзара функционалды әрекет етудің № 2-диаграммасы
Шартты белгілер:
«Қоршаған ортаны қорғау саласындағы
жұмыстарды орындауға және қызмет
көрсетуге лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияға телнұсқасын беру»
электрондық мемлекеттік қызметі
регламентіне
2-қосымша
Іс-қимыл жүйелілігінің сипаттамасы (процедура, функция, операция)
1-Кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Әрекет № (жүріс, жұмыс ағысы)
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
тұтынушы
ЭҮП
тұтынушы
ЭҮПШ
ЭҮП
Іс-әрекеттің атауы (операция, процесс, процедура) және олардың сипаттамасы
мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы ЭЦҚ тіркеу куәлігін копьютерінің интернет-браузеріне қосады
тұтынушы мәліметтерінің бұрмаланғандығына байланысты ЭҮП-мен авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламасын қалыптастыру
қызметті таңдайды және қажетті құжаттарды электронды түрде қыстырып, сұраныс мәліметін қалыптастырады;
Қызметті төлеу
Төлемнің жоқ болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Аяқтау пішіні (ұйымдастыру-өкімдік құжат шешімдердің мәліметтері)
Орындалу мерзімі
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
Келесі іс-әрекеттің орындалуы
2-тұтынушы мәліметінде бұрмалаушылық болған жығдайда; 3–егер авторация сәтті өткен жағдайда
-
5 – егер төлемесе, 6–егер төлесе
кестенің жалғасы
6
7
8
9
10
11
тұтынушы
ЭҮП
тұтынушы
ЭҮП
ЭҮП
ЭҮП
Сұранысты растау (қол қою) үшін ЭЦҚ таңдайды
тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалылығы расталмағанына байланысты сұраған қызметтен бас тарту туралы хабарландыруды қалыптастыру
ЭЦҚ арқылы сұранысты растау (қол қою)
электронды құжатты «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ тіркеу (тұтынушының сұранысын) және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ сұранысты өңдеу
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ тұтынушы мәліметтерінің бұрмаланғанына байланысты сұраған қызметтен бас тарту туралы хабарландыруды қалыптастыру
Электрондық құжат (электрондық лицензия)
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
15 жұмыс күні
-
-

7– если в ЭЦП ошибка, 8 – если ЭЦП без ошибки
-
-
10-проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
1
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Услугодатель
ИС ГБД
"Е-лицензи-
рование"
Услугодатель
ГБД ЮЛ
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Авторизуется
на ИС ГБД
"Е-лицензи-
рование"
Формирует
сообщение об
отказе в связи
с имеющимися
нарушениями в
данных
Выбор сотрудником
услугодателя
услуги
Направление
запроса на
проверку
данных
потребителя в
ГБД ЮЛ
4
Форма завершения
(данные, документ
организационно–
распорядительное
решение)
5
Сроки исполнения
10–15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
6
Номер следующего
действия
1 - Проверка
в ИС ГБД
"Е-лицензи-
рование"
подлинности
данных логина
и пароля
сотрудника
услугодателя
-
5 – если есть
нарушения в
данных
потребителя;
6 – если
авторизация
прошла
успешно
продолжение таблицы
5
6
7
8
9
ИС ГБД
"Е-лицензи-
рование"
Услугодатель
ИС ГБД "Е-лицензирование"
ИС ГБД "Е-лицензирование"
ИС ГБД "Е-лицензирование"
Формирование
сообщения об
отказе в связи
с имеющимися
нарушениями в
данных
Заполнение формы
запроса с
прикреплением
документов
Регистрация
электронного
документа в ИС ГБД
"Е-лицензирование"
и обработка услуги
в ИС ГБД
"Е-лицензирование"
Формирование
сообщения об
отказе в
запрашиваемой
услуге в связи
с имеющимися
нарушениями в
данных потребителя
в ИС ГБД
"Е-лицензирование"
Электронный
документ
(электронная
лицензия
1,5 мин
10–15 сек
15 рабочих дней
-
-
-
-
8 – если в ИС ГБД
"Е-лицензирование"
отсутствуют данные
по запросу,
9 – если данные по
запросу найдены
-
-
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
выполнение работ и оказание услуг
в области охраны окружающей среды"
Анкета для определения показателей
электронной государственной услуги: "качество" и "доступность"
____________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 4
к приказу Министра охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
от 4 сентября 2012 года № 275-ө
Регламент государственной услуги
"Выдача экологических разрешений для объектов I категории"
1. Основные понятия

7 – егер ЭЦҚ қателік болса, 8 – егер ЭЦҚ қателік болмаса
-
-
10-тұтынушыны қызмет көрсетуші тарапынан біліктілік талаптарына және лицензия беру негіздеріне сәйкестігін тексеру
-
2-Кесте. Қызмет көрсетуші арқылы ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Әрекет № (жүріс, жұмыс ағысы)
1
2
3
4
ҚФБ атауы
Қызмет көрсетуші
«Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ
Қызмет көрсетуші
ЗТ МДҚ
Іс-әрекеттің атауы (операция, процесс, процедура) және олардың сипаттамасы
«Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ-да авторизациялану
Мәліметтер бұрмаланушылықтарына байланысты бас тарту хабарламасын қалыптастыру
Қызмет көрсетуші қызметкерімен қызметті таңдау
ЗТ МДҚ-на тұтынушының мәліметтерін тексеруге сұранысты жолдау
Аяқтау пішіні (ұйымдастыру-өкімдік құжат шешімдердің мәліметтері)
Орындалу мерзімі
10–15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
Келесі іс-әрекеттің орындалуы
1 – қызмет көрсетуші қызметкерінің «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ логин және паролі мәліметінің дәйектілігін тексеру
-
5–тұтынушы мәліметінде бұрмалаушылықтар болған жағдайда; 6–егер авторизация сәтті өткен жағдайда
кестенің жалғасы
5
6
7
8
9
«Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ
Қызмет көрсетуші
«Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ
«Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ
«Е-Лицензиялау» МДҚ АЖ
Мәліметтер бұрмаланушылықтарына байланысты бас тарту хабарламасын қалыптастыру
Құжаттарды қыстырумен сұраныс формасын толтыру
құжатты «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ сұранысты өңдеу
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да мәліметтердің бұрмаланушылықтарға байланысты сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық құжат (электрондық лицензия)
1,5 мин
10–15 сек
15 жұмыс күні
-
-
-
-
8–егер «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де сұраныс бойынша мәлімет болмаған жағдайда, 9 – Егер сұраныс бойынша мәлімет табылған жағдайда
-
-
«Қоршаған ортаны қорғау саласындағы
жұмыстарды орындауға және қызмет
көрсетуге лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияға телнұсқасын беру»
электрондық мемлекеттік қызметі
регламентіне 3-қосымша
Нысан
Электрондық мемлекеттік қызметтерінің «сапа» және
«қолжетімділік» көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнамасы
_______________________________________________________
(қызметтің атауы)
1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау
министрінің
2012 жылғы 4 қыркүйектегі
№ 275-ө бұйрығына
4-қосымша
«І санаттағы объектілері үшін экологиялық рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламенті 1. Негізгі ұғымдар

1. Настоящий Регламент государственной услуги "Выдача экологических разрешений для объектов I категории" (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах", а также в соответствии со Стандартом государственной услуги "Выдача экологических разрешений для объектов I категории", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2012 года № 1033 (далее - Стандарт).
2. В Регламенте используются следующие понятия:
1) государственная услуга - деятельность государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, являющаяся одной из форм реализации отдельных функций государственных органов, предусмотренная законодательством Республики Казахстан, направленная на удовлетворение потребностей физических и юридических лиц (за исключением государственных органов), носящая индивидуальный характер и осуществляемая по обращению физических и (или) юридических лиц (за исключением государственных органов);
2) потребитель - физическое или юридическое лицо;
3) СФЕ - структурно-функциональная единица.
2. Общие положения
3. Нормативное правовое определение государственной услуги:
1) экологическое разрешение - документ, удостоверяющий право физических и юридических лиц на осуществление эмиссий в окружающую среду;
2) комплексное экологическое разрешение - единый документ, удостоверяющий право природопользователя осуществлять эмиссии в окружающую среду с условием внедрения наилучших доступных технологий и соблюдения технических удельных нормативов эмиссий, установленных экологическим законодательством Республики Казахстан.
4. Государственная услуга "Выдача экологических разрешений для объектов I категории" (далее - государственная услуга) оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган), и его территориальными подразделениями.
5. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
6. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 8) статьи 17, статьями 68-79 Экологического Кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года (далее - Кодекс), постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2008 года № 95 "Об утверждении Правил выдачи комплексных экологических разрешений и перечня типов промышленных объектов, для которых возможно получение комплексных экологических разрешений вместо разрешений на эмиссии в окружающую среду" (далее - Правила), Стандартом.

1. Осы «І санаттағы объектілері үшін экологиялық рұқсат беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 тамыздағы № 1033 қаулысымен бекітілген «І санаттағы объектілері үшін экологиялық рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді.
2. Регламентте мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызмет – Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, мемлекеттік органдардың жеке функцияларын іске асыру нысандарының бірі болып табылатын, жеке және заңды тұлғалардың (мемлекеттік органдарды қоспағанда) қажеттіліктерін қанағаттандыруға бағытталған, жеке сипатқа ие және жеке және (немесе) заңды тұлғалардың (мемлекеттік органдарды қоспағанда) өтініші бойынша жүзеге асырылатын мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағынысты ұйымдарының және өзге жеке және заңды тұлғалардың қызметі;
2) тұтынушы – жеке немесе заңды тұлға;
3) ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірлік.
2. Жалпы ережелер
3. Мемлекеттік қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы:
1) экологиялық рұқсат – қоршаған ортаға эмиссияларды жүзеге асыруға жеке және заңды тұлғалардың құқығын куәландыратын құжат;
2) кешенді экологиялық рұқсат – қоршаған ортаға эмиссияларды ең жақсы қолжетімді технологияларды енгізу және Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасында белгіленген эмиссиялардың техникалық үлестік нормативтерін сақтау шартымен жүзеге асыруға табиғат пайдаланушының құқығын куәландыратын бірыңғай құжат.
4. «І санат объектілері үшін экологиялық рұқсат беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті (бұдан әрі – уәкілетті орган) және оның аумақтық бөлімшелері көрсетеді.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 17-бабының 8) тармақшасына, 68 – 79 баптарына, «Кешенді экологиялық рұқсаттар беру ережесін және қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсаттардың орнына кешенді экологиялық рұқсаттар алу мүмкін болатын өнеркәсіп объектілері үлгілерінің тізбесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 4 ақпандағы № 95 қаулысына (бұдан әрі – Ереже), Стандартқа сәйкес көрсетіледі.

7. Результатом оказания государственной услуги является выдача или переоформление на бумажном носителе разрешения на эмиссии в окружающую среду, выдача комплексного экологического разрешения для объектов I категории, либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов. Предварительная запись для получения услуги не требуется. Режим ускоренного обслуживания не предусмотрен. Юридический адрес: 010000, город Астана, ул. Орынбор, дом № 8, подъезд 14, 3-й этаж, 329 кабинет, интернет-ресурс: www.ecokomitet.kz.
Адреса уполномоченного органа и его территориальных подразделений указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
9. Информацию по вопросам оказания государственной услуги получатели государственной услуги получают по месту расположения уполномоченного органа, а также его территориальных подразделений. Дополнительная информация располагается на интернет-ресурсе уполномоченного органа - www.ecokomitet.kz.
10. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, регламентированы пунктом 7 Стандарта.
11. Основания для отказа в оказании государственной услуги указаны в пункте 15 Стандарта.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) прием в уполномоченном органе и его территориальных подразделениях заявлений и документов на регистрацию;
2) распределение в уполномоченном органе и его территориальных подразделениях поступивших документов;
3) рассмотрение представленных документов специалистами уполномоченного органа и его территориальных подразделений на соответствие требованиям Кодекса и нормативно-правовым актам, принятым в его реализацию;
4) подготовка разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов I категории или комплексного экологического разрешения, либо мотивированного отказа в предоставлении государственной услуги;
5) рассмотрение документов руководством уполномоченного органа и его территориальных подразделений и их подготовка для выдачи заявителю;
6) выдача готовых документов заявителю.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются в канцелярию уполномоченного органа и его территориальных подразделений.

7. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі І санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қағаз тасығышта беру немесе қайта ресімдеу, кешенді экологиялық рұқсатты беру не мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган демалыс және мереке күндерін қоспағанда күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-дан 18.30-ға дейін көрсетеді. Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді. Жеделдетілген қызмет көрсету режимі көзделмеген. Заңды мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, 14-кіреберіс, 3-қабат, 329-кабинет, интернет-ресурс: www.ecokomitet.kz.
Уәкілетті органның және оның аумақтық бөлімшелерінің мекенжайы және жұмыс кестесі туралы мәліметтер осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша ақпаратты мемлекеттік қызмет алушылар уәкілетті органның, сондай-ақ осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша оның аумақтық бөлімшелерінің орналасқан жері бойынша алады. Қосымша ақпарат уәкілетті органның www.ecokomitet.kz интернет-ресурсінде орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері барлық қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап осы Стандарттың 7-тармағында регламентелген.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетуде кері қайтару негіздері Стандарттың 15-тармағында.
12. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет көрсетуге сұраныс келіп түскеннен бастап мемлекеттік қызмет көрсету қортындысын беруге дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) уәкілетті органда және оның аумақтық бөлімшелерінде өтінім және құжаттарды тіркеуге қабылдау;
2) түскен құжаттарды уәкілетті орган мен оның аумақтық бөлімшелері арасында бөлу;
3) ұсынылған құжаттардың Кодекс талаптарына және құқықтық-нормативтик актілерге сәйкестігін уәкілетті органның және оның аумақтық бөлімшелерінің мамандарымен қарастыру;
4) қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат немесе кешенді экологиялық рұқсат, өтінім қабылданбаған жағдайда табиғат пайдаланушыға қабылданбаудың себептері дәлелді түрде негізделіп, бас тарту дайындау;
5) уәкілетті орган мен оның аумақтық бөлімшелері басшыларымен құжаттарды қарау және тұтынушыға беруге дайындау;
6) дайын құжаттарды тұтынушыға беру.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі әрекеттер
(өзара әрекеттесу) тәртібінің сипаты
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар уәкілетті органның және оның аумақтық бөлімшелерінің кеңсесіне тапсырылады.

14. Подтверждением того, что потребитель сдал все необходимые документы, указанные в пункте 11 Стандарта, является копия сопроводительного письма потребителя со штампом регистрации (входящий номер, дата и количество приложенных документов) канцелярии уполномоченного органа и его территориальных подразделений.
15. Результат оказания государственной услуги принимается потребителем путем личного посещения либо представителю по доверенности.
16. Для получения государственной услуги потребитель представляет перечень документов в соответствии с пунктом 11 Стандарта.
17. Требований к информационной безопасности не предусмотрено.
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) канцелярия уполномоченного органа и его территориальных подразделений;
2) руководитель уполномоченного органа и его территориальных подразделений;
3) начальник структурного подразделения уполномоченного органа и его территориальных подразделений;
4) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа и его территориальных подразделений.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
20. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача экологических разрешений
для объектов I категории"
Адреса уполномоченного органа и
его территориальных подразделений
п/п
Наименование
уполномоченного
органа
Адрес
расположения
Официальный
сайт
График работы
Номер
телефона
Номер
телефона руководи-
теля
1
2
3
4
5
6
7
1
ГУ "Комитет
экологического
регулирования
контроля
Министерства
охраны
окружающей
среды
Республики
Казахстан"
010000,
г. Астана,
ул. Орынбор,
Дом 8,
Дом
Министерств,
14 подъезд
www.ecokomitet.kz
с 9.00 до
18.30 перерыв
на обед
с 13.00 до
14.30
в рабочие дни
8 (7172) 740880,
740836.
740869,
Факс:
8 (7172) 740869
Приемная:
8 (7172) 740094
2
ГУ "Департамент
экологии по
городу Алматы
Комитета
экологического
регулирования
и контроля
Министерства
охраны
окружающей
среды
Республики
Казахстан"
050022,
г. Алматы,
ул. Абая,
д. 32А
Э-адрес:
http://
www.westkaz.kz/
alm_obleko@
mail.kz
с 9.00 до
18.00 перерыв
на обед
с 13.00 до
14.00
в рабочие дни
8 (7272) 391108
Приемная:
8 (7272) 391103
Факс:
8 (7272) 391113
3
ГУ "Департамент
экологии по
Алматинской
области
Комитета
экологического
регулирования
и контроля
Министерства
охраны
окружающей
среды
Республики
Казахстан"

14. Тұтынушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырғанының растамасы уәкілетті органның және оның аумақтық бөлімшелерінің кеңсесінде тіркеу (кіріс нөмірі, күні және қоса берілген құжаттар саны) мөртаңбаны бар тұтынушының ілеспе хатының көшірмесі болып табылады.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тұтынушы жеке не сенімхат бойынша өкілінің келу жолымен қабылдайды.
16. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Стандарттың 11-тармағына сай құжаттарды тапсырады.
17. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар көзделмеген.
18. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) тартылған:
1) уәкілетті органның және оның аумақтық бөлімшелерінің кеңсесі;
2) уәкілетті органның және оның аумақтық бөлімшелерінің басшысы;
3) уәкілетті органның және оның аумақтық бөлімшелерінің құрылымдық бөлімшесінің бастығы;
4) уәкілетті органның және оның аумақтық бөлімшелерінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы.
19. Әрбір ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) кезектілігі мен өзара әрекеттесуінің мәтінді кестелі сипаты әрбір әкімшілік әрекетті (рәсімді) орындау мерзімін көрсете отырып, осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
20. ҚФБ-да мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік әрекеттердің қисынды кезектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы Регламентке 3-қосымшада келтірілген.
«І санаттағы объектілері үшін
экологиялық рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Уәкілетті органның және оның аумақтық бөлімшелерінің
мекенжайлары
Р/с №
Уәкілетті органның атауы
Орналасқан мекенжайы
Ресми сайты
Жұмыс кестесі
Телефон нөмірі
Басшы телефонының нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
1
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті» ММ
010000
Астана қ.,
Орынбор к., 8-үй, Министрліктер үйі 14-кіреберіс
www.ecokomitet.kz
жұмыс күндері
9.00-ден 18.30-ға дейін,
түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін
8(7172) 740880, 740836. 740869, факс: 8(7172) 740869
қабылдау бөлмесі:
8(7172) 740094
2
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Алматы қаласы бойынша экология департаменті» ММ
050022
Алматы қ.,
Абай к., 32А-үй
жоқ
жұмыс күндері
9.00-ден 18.00-ге дейін,
түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін
8(7272) 391108
қабылдау бөлмесі:
8(7272) 391103
факс: 8(7272) 391113
3
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Алматы облысы бойынша экология департаменті» ММ

040000,
Алматинская
область,
г. Талдыкорган,
ул. Абая,
д. 297
нет
с 9.00 до
18.00 перерыв
на обед
с 13.00 до
14.00
в рабочие дни
8 (7272) 391108
Приемная
заместителя:
8 (7282) 272358
Факс:
8 (7282) 210801
4
ГУ "Департамент
экологии по
Карагандинской
области
Комитета
экологического
регулирования
и контроля
Министерства
охраны
окружающей
среды
Республики
Казахстан"
100000,
г. Караганда,
пр. Бухар-
Жырау,
дом 47
www.karecology.kz
Э-адрес:
http://
www.westkaz.kz/
uproos@
karaganda.kz,
svod@karaganda.kz
с 9.00 до
18.00 перерыв
на обед
с 13.00 до
14.00
в рабочие дни
8 (7212) 41-09-10
сектор
выдачи
разрешений
отдела
экорегулиро-
вания,
8 (7212) 41-08-71
тел. нач.
отдела
Приемная:
8 (7212) 41-07-54
Факс:
8 (7212) 410911
5
ГУ "Департамент
экологии по
Жамбылской
области
Комитета
экологического
регулирования
и контроля
Министерства
охраны
окружающей
среды
Республики
Казахстан"
080002,
г.Тараз,
ул.Толе би,
42-а
www.shu-talas.kz
Э-адрес:
http://
www.westkaz.kz/
jatuoos-06@
mail.ru
с 9.00 до
18.30 перерыв
на обед с
13.00 до 14.30
в рабочие дни
8 (7262) 453489,
8 (7262) 453489
(факс)
Сектор
выдачи
разрешений
Приемная:
8 (7262) 452856
6
ГУ "Департамент
экологии по
Южно-
Казахстанской
области
Комитета
экологического
регулирования
и контроля
Министерства
охраны
окружающей
среды
Республики
Казахстан"
160021,
г. Шымкент,
ул.
Мадели кожа,
б/н (зд. ЦОН)
Нет
с 9.00 до
18.30 перерыв
на обед с
13.00 до 14.30
в рабочие дни
Сектор
выдачи
разрешений
8 (7252) 22-18-15,
8 (7252) 30-02-50ф
Приемная:
8 (7252) 222021
7
ГУ "Департамент
экологии по
городу Астане
Комитета
экологического
регулирования
и контроля
Министерства
охраны
окружающей
среды
Республики
Казахстан"
010000,
г. Астана,
ул. Ы.Дукенулы,
23/1
Э-адрес:
http://
www.westkaz.kz/
ecology@at.kz
с 9.00 до
18.30 перерыв
на обед с
13.00 до 14.30
в рабочие дни
8(7172) 226595
Приемная
8 (7172) 395978
8
ГУ "Департамент
экологии по
Акмолинской
области
Комитета
экологического
регулирования
и контроля
Министерства
охраны
окружающей
среды
Республики
Казахстан"
020000,
г.Кокшетау,
ул.Ауельбекова,
139
Нет
с 9.00 до
18.30 перерыв
на обед с
13.00 до 14.30
в рабочие дни
8 (7162) 252183
Приемная
8 (7162) 252073
9
ГУ "Департамент
экологии по
Северо-
Казахстанской
области
Комитета
экологического
регулирования
и контроля
Министерства
охраны
окружающей
среды
Республики
Казахстан"
150008,
г.Петропавловск,
ул. К.Сутюшева,
58
Нет
с 9.00 до
18.30 перерыв
на обед с
13.00 до 14.30
в рабочие дни
8 (7152) 461887
Приемная:
8 (7152) 461885
10
ГУ "Департамент
экологии по
Павлодарской
области
Комитета
экологического
регулирования
и контроля
Министерства
охраны
окружающей
среды
Республики
Казахстан"

040000
Алматы облысы,
Талдықорған қ., Абай к., 297-үй
жоқ
жұмыс күндері
9.00-ден 18.00-ге дейін,
түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін
8(7272) 391108
орынбасарының қабылдау бөлмесі:
8(7282) 272358
факс: 8(7282) 210801
4
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Қарағанды облысы бойынша экология департаменті» ММ
100000 Қарағанды қ., Бұқар жырау даңғ., 47-үй
www.karecology.kz
жұмыс күндері
9.00-ден 18.00-ге дейін,
түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін
8(7212) 41-09-10 рұқсаттар беру секторы экологиял ық реттеу бөлімі, 8(7212) 41-08-71 бөлім бастығыны ң телефоны
қабылдау бөлмесі:
8 (7212) 41-07-54
факс: 8(7212) 410911
5
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Жамбыл облысы бойынша экология департаменті» ММ
080002
Тараз қ.,
Төле би к., 42а-үй
www.shu-talas.kz
жұмыс күндері
9.00-ден 18.30-ға дейін,
түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін
8(7262) 453489, (87262) 453489 (факс) Рұқсаттар беру секторы
қабылдау бөлмесі:
8(7262) 452856
6
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша экология департаменті» ММ
160021
Шымкент қ.,
Мәдәлі қожа к., н/ж (ХҚКО ғимараты)
жоқ
жұмыс күндері
9.00-ден 18.30-ға дейін,
түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін
Рұқсаттар беру секторы
8(7252) 22-18-15, 8(7252) 30-02-50ф
қабылдау бөлмесі:
8(7252) 222021
7
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Астана қаласы бойынша экология департаменті» ММ
010000
Астана қ.,
Ы.Дүкенұлы к., 23/1-үй
жоқ
жұмыс күндері
9.00-ден 18.30-ға дейін,
түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін
8(7172) 226595
қабылдау бөлмесі:
8 (7172) 395978
8
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Ақмола облысы бойынша экология департаменті» ММ
020000
Көкшетау қ.,
Әуелбеков к., 139-үй
жоқ
жұмыс күндері
9.00-ден 18.30-ға дейін,
түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін
8(7162) 252183
қабылдау бөлмесі:
8(7162) 252073
9
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша экология департаменті» ММ
150008
Петропавл қ.,
К.Сүтішов к., 58-үй
жоқ
жұмыс күндері
9.00-ден 18.30-ға дейін,
түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін
8(7152) 461887
қабылдау бөлмесі:
8(7152) 461885
10
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Павлодар облысы бойынша экология департаменті» ММ

140000,
г. Павлодар,
ул. Мира, 22
Э-адрес:
http://
www.westkaz.kz/
potuoos@
rambler.kz
с 9.00 до
18.30 перерыв
на обед с
13.00 до 14.30
в рабочие дни
8 (7182) 53-23-54
(отдел эко-
логического
регулирования)
Приемная:
8 (7182) 26-09-10
11
ГУ "Департамент
экологии по
Восточно-
Казахстанской
области
Комитета
экологического
регулирования
и контроля
Министерства
охраны
окружающей
среды
Республики
Казахстан"
070003,
г. Усть-
Каменогорск,
ул. Потанина, 12
Нет
с 9.00 до
18.30 перерыв
на обед с
13.00 до 14.30
в рабочие дни
8 (7232) 76-60-06
(отдел
экологи-
ческого
регулирования)
Приемная:
8 (7232) 76-82-82
12
ГУ "Департамент
экологии по
Актюбинской
области
Комитета
экологического
регулирования
и контроля
Министерства
охраны
окружающей
среды
Республики
Казахстан"
030012,
г. Актобе.,
пр-т Санкибай
батыра, 1,
3 этаж,
правое крыло.
ecologyaktobe.union.kz
Э-адрес:
http://
www.westkaz.
kz/oos@list.ru
с 8.30 до
17.30 перерыв
на обед с
12.30 до 13.30
в рабочие дни
8 (7132) 55-77-44
Приемная
8 (7132) 55-76-78
13
ГУ "Департамент
экологии по
Костанайской
области
Комитета
экологического
регулирования
и контроля
Министерства
охраны
окружающей
среды
Республики
Казахстан"
110000,
г. Костанай,
ул. Гоголя, 75
Э-адрес:
http://
www.westkaz.kz/
oblecol@krcc.kz
с 9.00 до
18.00 перерыв
на обед с
13.00 до 14.00
в рабочие дни
8 (7142) 50-13-72
Приемная
8 (7142) 50-14-56,
50-16-00
14
ГУ "Департамент
экологии по
Атырауской
области
Комитета
экологического
регулирования
и контроля"
Комитета
экологического
регулирования
и контроля
Министерства
охраны
окружающей
среды
Республики
Казахстан"
060011,
г. Атырау,
ул. Б. Кулманова,
137
www.atyrau-
eco.kz
Э-адрес:
atyrauekol@
rambler.ru
с 8.30 до
18.00 перерыв
на обед с
12.30 до 14.00
в рабочие дни
8 (7122) 21-30-64
Приемная
8 (7122) 30-58-39
Факс
8 (7122) 212623
15
ГУ "Департамент
экологии по
Западно-
Казахстанской
области
Комитета
экологического
регулирования
и контроля
Министерства
охраны
окружающей
среды
Республики
Казахстан"
00009,
г. Уральск,
ул. Л.Толстого,
дом 59
Э-адрес:
http://
www.westkaz.kz/
kecoural@mail.kz
с 8.30 до
18.00 перерыв
на обед с
12.30 до 14.00
в рабочие дни
8 (7112) 50-04-81
Приемная:
8 (7112) 50-04-81
16
ГУ "Департамент
экологии по
Мангистауской
области
Комитета
экологического
регулирования
и контроля"
Министерства
охраны
окружающей
среды
Республики
Казахстан"
130000,
г. Актау,
1 микрорайон,
здание № 1
Э-адрес:
http://
www.westkaz.kz/
aktau_monitor@
mail.ru
с 8.30 до
18.00 перерыв
на обед с
12.30 до 14.00
в рабочие дни
8 (7292) 50-44-79
Приемная
8 (7292) 50-54-71
17
ГУ "Департамент
экологии по
Кызылординской
области
Комитета
экологического
регулирования
и контроля"
Министерства
охраны
окружающей
среды
Республики
Казахстан"
120008,
г. Кызылорда,
ул. Желтоксан,
150
Э-адрес:
http://
www.westkaz.kz/
ecolog77@mail.ru
с 9.00 до
18.00 перерыв
на обед с

140000
Павлодар қ.,
Бейбітшілік к., 22-үй
жоқ
жұмыс күндері
9.00-ден 18.30-ға дейін,
түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін
8(7182)53-23-54 (экологиялық реттеу бөлімі)
қабылдау бөлмесі:
8 (7182) 26-09-10
11
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша экология департаменті» ММ
070003
Өскемен қ.,
Потанин к., 12-үй
жоқ
жұмыс күндері
9.00-ден 18.30-ға дейін,
түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін
8(7232) 76-60-06 (экологиялық реттеу бөлімі)
қабылдау бөлмесі:
8(7232) 76-82-82
12
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Ақтөбе облысы бойынша экология департаменті» ММ
030012
Ақтөбе қ.,
Сәнкібай батыр даңғ., 1-үй, 3-қабат, оң қанат
ecologyaktobe.union.kz
жұмыс күндері
8.30-дан 17.30-ға дейін,
түскі үзіліс 12.30-дан 13.30-ға дейін
8(7132) 55-77-44
қабылдау бөлмесі:
8 (7132)55-76-78
13
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Қостанай облысы бойынша экология департаменті» ММ
110000
Қостанай қ.,
Гоголь к., 75-үй
oblecol@krcc.kz
жұмыс күндері
9.00-ден 18.00-ге дейін,
түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін
8(7142)50-13-72
қабылдау бөлмесі:
8(7142) 50-14-56, 50-16-00
14
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Атырау облысы бойынша экология департаменті» ММ
060011
Атырау қ.,
Б.Құлманов к., 137-үй
www.atyrau-eco.kz е–mail: atyrauekol@ra mbler.ru,
жұмыс күндері
8.30-дан 18.00-ге дейін,
түскі үзіліс 12.30-дан 14.00-ге дейін
8(7122) 21-30-64
қабылдау бөлмесі:
8(7122) 30-58-39
факс
8(7122) 212623
15
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша экология департаменті» ММ
000009
Орал қ.,
Л.Толстой к., 59-үй
жұмыс күндері
8.30-дан 18.00-ге дейін,
түскі үзіліс 12.30-дан 14.00-ге дейін
8(7112) 50-04-81
қабылдау бөлмесі:
8(7112) 50-04-81
16
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Маңғыстау облысы бойынша экология департаменті» ММ
130000
Ақтау қ.,
1-шағын аудан, № 1 ғимарат
жұмыс күндері
8.30-дан 18.00-ге дейін,
түскі үзіліс 12.30-дан 14.00-ге дейін
8(7292) 50-44-79
қабылдау бөлмесі:
8(7292) 505471
17
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Қызылорда облысы бойынша экология департаменті» ММ
120008
Қызылорда қ.,
Желтоқсан к-сі, 150
http://www.westkaz.kz/ecolog77@mail.ru
жұмыс күндері
9.00-ден 18.00-ге дейін,

13.00 до 14.00
в рабочие дни
8 (7242) 23-00-79
Приемная
8 (7242) 23-02-44
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача экологических разрешений
для объектов I категории"
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
1
Наименование СФЕ
Сотрудники
канцелярии
уполномоченного
органа или его
территориального
подразделения
Руководство
уполномоченного
органа или его
территориального
подразделения
Начальник
структурного
подразделения
(управление выдачи
разрешений и
лицензий
уполномоченного
органа/отдел
экологического
регулирования
территориального
подразделения)
2
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием документов от
потребителей, их
регистрация
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
структурного
подразделения для
рассмотрения
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
ответственного
исполнителя для
рассмотрения
3
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководству для
наложения резолюции
Наложение
резолюции, отправка
начальнику
структурного
подразделения
Наложение
резолюции, передача
документов
ответственному
исполнителю
4
Сроки исполнения
1 час
1 час
1 час
5
Номер следующего действия
2
3
4
№
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
1
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель
Начальник структурного
подразделения (управление
выдачи разрешений и
лицензий уполномоченного
органа/отдел экологического
регулирования
территориального
подразделения)
2
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Определение полноты
представленных материалов и
соответствия требованиям
Экологического Кодекса РК,
подготовка запроса (при
необходимости) потребителю,
подготовка отказа
потребителю в случае
ненадлежащего оформления
заявки, либо несоответствии
представленных материалов
Подпись заключения
ответственного исполнителя,
визирование запроса
(отказа) потребителю
Форма завершения (данные,
документ, организационно-
распорядительное решение)
Подготовка заключения,
подготовка запроса (отказа)
потребителю, передача
заключения/запроса (отказа)
с материалами начальнику
структурного подразделения
Передача заключения с
материалами на
согласование руководству,
передача запроса (отказа)
потребителю на подпись
руководству уполномоченного
органа или его
территориального
подразделения
4
Сроки исполнения
15 календарных дней
1 час
5
Номер следующего действия
5
6
№
№ действия
(хода, потока работ)
6
7
1
Наименование СФЕ
Руководство уполномоченного
органа или его
территориального
подразделения
Структурное подразделение
уполномоченного органа или
его территориального
подразделения
2
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Согласование заключения
ответственного исполнителя,
подпись запроса (отказа) в
потребителю
Оформление разрешения.
Передача запроса (отказа)
потребителю в канцелярию
уполномоченного органа или
его территориального
подразделения
3
Форма завершения (данные,
документ, организационно-
распорядительное решение)
Передача согласованного
заключения ответственного
исполнителя  в структурное
подразделение для оформления
разрешения, передача запроса
(отказа) в структурное
подразделение
Передача оформленного
разрешения для подписания
руководству уполномоченного
органа
Передача запроса (отказа)
потребителю в канцелярию
уполномоченного органа или
его территориального
подразделения
4
Сроки исполнения
1 час
1 час
5
Номер следующего действия
7
8
№
№ действия
(хода, потока работ)
8
9
1
Наименование СФЕ
Руководство уполномоченного
органа или его
территориального
подразделения
Структурное подразделение
уполномоченного органа или
его территориального
подразделения
2
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Подписание бланка разрешения
Внесение разрешения в
реестр разрешений и выдача
разрешений заявителям
3
Форма завершения (данные,
документ, организационно-
распорядительное решение)
Передача подписанного бланка
в структурное подразделение
уполномоченного органа или
его территориального
подразделения
Выдача разрешений
заявителям
4
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
5
Номер следующего действия
9
10
№
№ действия
(хода, потока работ)
10
11
1
Наименование СФЕ
Канцелярия уполномоченного
органа или его
территориального
подразделения
2
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Регистрация и доставка
запросов (отказов)
потребителям
3
Форма завершения (данные,
документ, организационно-
распорядительное решение)
Расписка о выдаче запросов
(отказов) потребителю,
уведомление о доставке
запросов (отказов)
потребителю
4
Сроки исполнения
В течение рабочего дня
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Канцелярия
уполномоченного
органа или его
территориального
подразделения
Группа 2 СФЕ
Руководство
уполномоченного
органа или его
территориального
подразделения
Группа 3 СФЕ
Начальник
структурного
подразделения
(управление выдачи
разрешений и
лицензий
уполномоченного
органа/отдел
экологического
регулирования
территориального
подразделения)
Группа 4 СФЕ
структурное
подразделение
уполномоченного
органа или его
территориального
подразделения
Действие № 2
Прием документов
от потребителей
регистрация,
направление документов
руководству
уполномоченного органа
или его
территориального
подразделения
Действие № 3
Определение
структурного
подразделения для
исполнения,
наложение резолюции
Действие № 4
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
ответственного
исполнителя для
рассмотрения
Действие № 5
Рассмотрение
представленных
материалов,
подготовка заключения
Действие № 7
Согласование
заключения
Действие № 6
Подпись заключения
Действие № 8
Оформление разрешения
Действие № 9
Подписание бланка
разрешения
Действие № 10
Внесение разрешения в
реестр разрешений и
выдача разрешений
заявителям
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Канцелярия
уполномоченного органа
или его
территориального
подразделения
Группа 2 СФЕ
Руководство
уполномоченного
органа или его
территориального
подразделения
Группа 3 СФЕ
Начальник
структурного
подразделения
(управление выдачи
разрешений и
лицензий)
Группа 4 СФЕ
структурное
подразделение
уполномоченного
органа или его
территориального
подразделения
Действие № 2
Прием документов
от потребителей
регистрация,
направление документов
руководству
уполномоченного органа
или его
территориального
подразделения
Действие № 3
Определение
структурного
подразделения для
исполнения,
наложение резолюции
Действие № 4
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
ответственного
исполнителя для
рассмотрения
Действие № 5
Рассмотрение
представленных
материалов,
подготовка запроса
(при необходимости)/
отказа
Действие № 9
Регистрация и доставка
запросов (отказов)
потребителям
Действие № 7
Подпись запроса
(отказа) в
потребителю
Действие № 6
Визирование запроса
(отказа)
Действие № 8
Передача запроса
(отказа) в канцелярию
уполномоченного
органа или его
территориального
подразделения для
регистрации и
отправки
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача экологических разрешений
для объектов I категории"
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
Приложение 5
к приказу Министра охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
от 4 сентября 2012 года № 275-ө
Регламент государственной услуги
"Регистрация паспортов опасных отходов"

түскі үзіліс 13.00-ден 14.00-ге дейін
8 (7242) 23-00-79
қабылдау бөлмесі:
8 (7242) 23-02-44
«І санаттағы объектілері үшін
экологиялық рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің) кезектілігі мен өзара
әрекеттесуінің сипаты
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаты
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағымының) әрекеттері
Әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №-і
1
2
3
1
ҚФБ атауы
Уәкілетті орган және оның аумақтық бөлімшесі кеңсесінің қызметкерлері
Уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің басшылығы
Құрылымдық бөлімшенің бастығы (уәкілетті органның рұқсаттар мен лицензиялар беру басқармасы/аумақтық бөлімшенің экологиялық реттеу бөлімі)
2
Әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаты
Тұтынушылардан құжаттарды қабылдау, оларды тіркеу
Хат-хабармен танысу, қарау үшін құрылымдық бөлімшені айқындау
Хат-хабармен танысу, қарау үшін жауапты орындаушыны айқындау
3
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Құжаттарды басшылыққа қарар шығару үшін жолдау
Қарар шығару, құрылымдық бөлімшенің бастығына жолдау
Қарар шығару, құжаттарды жауапты орындаушыға беру
4
Орындау мерзімдері
1 сағат
1 сағат
1 сағат
5
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
Әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №-і
4
5
1
ҚФБ атауы
Жауапты орындаушы
Құрылымдық бөлімшенің бастығы (уәкілетті органның рұқсаттар мен лицензиялар беру басқармасы/аумақтық бөлімшенің экологиялық реттеу бөлімі)
2
Әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаты
Ұсынылған материалдардың толықтығын және ҚР Экологиялық кодексінің талаптарына сәйкестігін айқындау, тұтынушыға сұрау салуды (қажет болған кезде) дайындау, өтінімді тиісті түрде ресімделмеген не ұсынылған материалдар сәйкес болмаған жағдайда тұтынушыға бас тартуды дайындау
Жауапты орындаушының қорытындысына қол қою, тұтынушыға сұрау салуға (бас тартуға) виза қою
3
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Қорытындыны дайындау, тұтынушыға сұрау салуды (бас тартуды) дайындау, қорытындыны/сұрау салуды (бас тартуды) материалдарымен құрылымдық бөлімшенің бастығына беру
Қорытындыны материалдарымен басшылыққа келісуге беру, тұтынушыға сұрау салуды (бас тартуды) уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің басшылығына қол қоюға беру
4
Орындау мерзімдері
15 күнтізбелік күн
1 сағат
5
Келесі әрекеттің нөмірі
5
6
Әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №-і
6
7
1
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің басшылығы
Уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің құрылымдық бөлімшесі
2
Әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаты
Жауапты орындаушының қорытындысын келісу, тұтынушыға сұрау салуға (бас тартуға) қол қою
Рұқсатты ресімдеу. Тұтынушыға сұрау салуды (бас тартуды) уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің кеңсесіне беру
3
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Жауапты орындаушының келісілген қорытындысын құрылымдық бөлімшеге рұқсатты ресімдеу үшін беру, сұрау салуды (бас тартуды) құрылымдық бөлімшеге беру
Ресімделген рұқсатты уәкілетті органның басшылығына қол қою үшін беру. Тұтынушыға сұрау салуды (бас тартуды) уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің кеңсесіне беру
4
Орындау мерзімдері
1 сағат
1 сағат
5
Келесі әрекеттің нөмірі
7
8
Әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №-і
8
9
1
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің басшылығы
Уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің құрылымдық бөлімшесі
2
Әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаты
Рұқсат бланкісіне қол қою
Рұқсатты рұқсаттар тізіліміне енгізу және рұқсаттарды өтінім берушілерге беру
3
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Қол қойылған бланкіні уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің құрылымдық бөлімшесіне беру
Рұқсаттарды өтінім берушілерге беру
4
Орындау мерзімдері
30 минут
30 минут
5
Келесі әрекеттің нөмірі
9
10
Әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №-і
10
11
1
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның және оның аумақтық бөлімшесінің кеңсесі
2
Әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаты
Тұтынушыларға сұрау салуларды (бас тартуларды) тіркеу және жеткізу
3
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Тұтынушыға сұрау салуды (бас тартуды) беру туралы қолхат, тұтынушыға сұрау салуды (бас тартуды) жеткізу туралы хабарлама
4
Орындау мерзімдері
Бір жұмыс күнінің ішінде
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
ҚФБ 1-тобы Уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің кеңсесі
ҚФБ 2-тобы Уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің басшылығы
ҚФБ 3-тобы Құрылымдық бөлімшенің бастығы (уәкілетті органның рұқсаттар мен лицензиялар беру басқармасы/аумақтық бөлімшенің экологиялық реттеу бөлімі)
ҚФБ 4-тобы Уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің құрылымдық бөлімшесі
№ 2 әрекет Тұтынушыларда құжаттарды қабылдау, құжаттарды тіркеу, уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің басшылығына жолдау
№ 3 әрекет Орындау үшін құрылымдық бөлімшені айқындау, қарар шығару
№ 4 әрекет Хат-хабармен танысу, қарау үшін жауапты орындаушыны айқындау
№ 5 әрекет Ұсынылған материалдарды қарау, қорытындыны дайындау
№ 7 әрекет Қорытындыны келісу
№ 6 әрекет Қорытындыға қол қою
№ 8 әрекет Рұқсатты ресімдеу
№ 9 әрекет Рұқсат бланкісіне қол қою
№ 10 әрекет Рұқсатты рұқсаттар тізіліміне енгізу және рұқсаттарды өтінім берушілерге беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама процесс
ҚФБ 1-тобы Уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің кеңсесі
ҚФБ 2-тобы Уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің басшылығы
ҚФБ 3-тобы Құрылымдық бөлімшенің бастығы (рұқсаттар мен лицензиялар беру басқармасы)
ҚФБ 4-тобы Уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің құрылымдық бөлімше
№ 2 әрекет Тұтынушыларда құжаттарды қабылдау, құжаттарды тіркеу, уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің басшылығына жолдау
№ 3 әрекет Орындау үшін құрылымдық бөлімшені айқындау, қарар шығару
№ 4 әрекет Хат-хабармен танысу, қарау үшін жауапты орындаушыны айқындау
№ 5 әрекет Ұсынылған материалдарды қарау, сұрау салуды дайындау (қажет болған кезде)
№ 9 әрекет Тұтынушыларға сұрау салуды (бас тартуды) тіркеу және жеткізу
№ 7 әрекет Тұтынушыға сұрау салуға (бас тартуға) қол қою
№ 6 әрекет Сұрай салуға (бас тартуға) виза қою
№ 8 әрекет Сұрау салуды (бас тартуды) уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің кеңсесіне тіркеу және жөнелту үшін беру
«І санаттағы объектілері үшін
экологиялық рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің қисынды кезектілігі арасындағы өзара
байланысты көрсететін схема
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау
министрінің
2012 жылғы 4 қыркүйектегі
№ 275-ө бұйрығына
5-қосымша
«Қауіпті қалдықтар паспорттарын тіркеу»
мемлекеттік қызметін көрсету регламенті

1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Регистрация паспортов опасных отходов" (далее - регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах", а также стандарта государственной услуги "Регистрация паспортов опасных отходов", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2012 года № 1033 (далее - Стандарт).
2. Государственным органом по предоставлению данной государственной услуги являются территориальные органы Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан (далее - территориальные органы) по местонахождению объекта природопользования.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается в соответствии с пунктом 5 статьи 289 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 г, Стандарта.
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача зарегистрированного паспорта опасных отходов, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования к оказанию государственной услуги
6. Государственная услуга осуществляется по местонахождению объекта природопользования, ежедневно кроме субботы, воскресенья и праздничных дней, по адресам территориальных органов согласно приложению 1 к настоящему регламенту. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
7. Информация об оказании государственной услуги располагается на интернет-ресурсе Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан (электронный адрес web-сайте: www.eco.gov.kz.) и стендах, расположенных в помещениях территориальных органов.
8. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребители).
9. Сроки оказания государственной услуги регламентированы Стандартом.
10. Прием документов осуществляется через канцелярию (приемную) территориальных органов в рабочие дни.
11. Результат оказания государственной услуги принимается потребителем путем личного посещения, либо представителем по доверенности.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
12. Документы предъявляются в канцелярию (приемную) территориальных органов.
Особые условия мест предоставления государственной услуги не предусмотрены.
13. График работы: ежедневно с понедельника по пятницу, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни. Время работы указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Қауіпті қалдықтар паспорттарын тіркеу» мемлекеттік қызметін көрсету регламенті (бұдан әрі – регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі және жергілікті атқарушы органдарымен қоршаған ортаны қорғау саласында көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің стандартын бекіту туралы» 2012 жылғы 8 тамыздағы № 1033 қаулысымен бекітілген «Қауіпті қалдықтар паспорттарын тіркеу» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді.
2. Осы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі мемлекеттік орган табиғат пайдалану объектісінің орналасқан жері бойынша Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің экология департаменттері (бұдан әрі – аумақтық органдары) болып табылады.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық кодексінің 289-бабының 9-тармағына сәйкес көрсетіледі.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі тіркелген қауіпті қалдықтар паспортын не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қағаз тасығышта беру болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызмет табиғат пайдалану объектісінің орналасқан жері бойынша сенбі, жексенбі және мереке күндерінен басқа күндері осы регламентке 1-қосымшаға мекенжайлар бойынша күн сайын жүзеге асырылады. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің интернет-ресурсында (web-сайтының электрондық мекенжайы: www.eco.gov.kz.) және экология департаменттерінің үй-жайларында орналасқан стендтерде орналастырылады.
8. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – тұтынушылар) көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандартпен реттелген.
10. Құжаттарды қабылдау экология департаменттерінің кеңсесі (қабылдау бөлмесі) жұмыс күндері жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тұтынушы жеке келу жолымен не сенімхат бойынша өкілі қабылдайды.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі әрекеттер
(өзара әрекеттесу) тәртібінің сипаты
12. Құжаттар кеңсеге (қабылдау бөлмесіне) ұсынылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының ерекше шарттары көзделмеген.
13. Жұмыс кестесі: дүйсенбіден жұмаға дейін күн сайын, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері. Жұмыс уақыты осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген.

14. Данная государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
15. Для получения государственной услуги потребитель представляет документы согласно пункту 11 Стандарта.
16. Заявка оформляется в произвольной форме. Форма заполнения паспортов опасных отходов размещается на официальном web-сайте уполномоченного органа в области охраны окружающей среды: www.eco.gov.kz.
Заявка и документы должны быть заверены подписью руководителя и печатью организации-заявителя.
17. Требования к информационной безопасности отсутствуют.
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) канцелярия (приемная) территориального органа;
2) начальник (заместитель начальника) территориального органа;
3) начальник отдела территориального органа;
4) ответственный исполнитель территориального органа.
19. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведены в приложении 2 к настоящему регламенту.
20. В выдаче паспорта опасных отходов может быть отказано в случаях:
1) несоответствия паспорта установленной форме;
2) заполнения не всех разделов паспорта;
3) указания в паспорте недостоверных данных.
4) неправильное определение кода отхода.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Регистрация паспортов опасных отходов"
Адреса территориальных органов
п/п
Наименование
уполномоченного
органа
Адрес расположения
Электронный адрес
График
работы
Номер
телефона
1
2
3
4
5
6
1
ГУ "Департамент
экологии по городу
Алматы Комитета
экологического
регулирования и
контроля
Министерства
охраны окружающей
среды Республики
Казахстан"
050022, г. Алматы,
пр.Абая,32
almaty_ecolog@mail.ru
с 9.00
до 18.00
перерыв
на обед
с 13.00
до 14.00
в рабочие
дни
8 (7272) 239-11-03,
факс
8 (7272) 239-11-13
2
ГУ "Департамент
экологии по
Алматинской
области Комитета
экологического
регулирования и
контроля
Министерства
охраны окружающей
среды Республики
Казахстан"
040000,
Алматинская
область,
г. Талдыкорган,
ул. Абая, д. 297
almaty_ecolog@mail.ru
с 9.00
до 18.00
перерыв
на обед
с 13.00
до 14.00
в рабочие
дни
8 (7282) 27-23-58,
факс
8 (7282) 21-08-01
3
ГУ "Департамент
экологии по
Атырауской области
Комитета
экологического
регулирования и
контроля" Комитета
экологического
регулирования и
контроля
Министерства
охраны окружающей
среды Республики
Казахстан"
060011,
г. Атырау,
ул. Кулманова, 137
inspekssia@mail.ru
с 8.30 до
18.00
перерыв
на обед с
12.30 до
14.00 в
рабочие
дни
8 (7122) 49-25-70,
21-30-35,
факс
8 (7122) 21-26-23
4
ГУ "Департамент
экологии по
Мангистауской
области Комитета
экологического
регулирования и
контроля"
Министерства
охраны окружающей
среды Республики
Казахстан"

14. Осы мемлекеттік қызмет ақысыз негізде көрсетіледі.
15. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы Стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады.
16. Өтінім еркін нысанда ресімделеді. Қауіпті қалдықтар паспорттарын толтыру нысаны қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның ресми web-сайтында: www.eco.gov.kz орналастырылады.
Өтінім мен құжаттар өтінім беруші ұйым басшысының қолымен және мөрімен расталулары тиіс.
17. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар жоқ.
18. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) тартылған:
1) экология департаментінің кеңсесі (қабылдау бөлмесі);
2) экология департаментінің бастығы (бастығының орынбасары);
3) экология департаментінің бөлім бастығы;
4) экология департаментінің жауапты орындаушысы.
19. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі әрекеттердің қисынды кезектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схемалар осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
20. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі тіркелген паспорт нысанында ұсынылады.
Қауіпті қалдықтар паспорттарын беруден:
1) паспорттың белгіленген нысанға сәйкес болмаған;
2) паспорттың барлық бөлімдерін толық емес толтырған;
3) паспортта шынайы емес деректерді көрсеткен;
4) қалдық кодын қате айқындаған жағдайда бас тартылуы мүмкін.
«Қауіпті қалдықтар
паспорттарын тіркеу»
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
Аумақтық органдардың мекенжайы
р/с №
Аумақты органның атауы
Орналасқан мекенжайы
Электрондық мекенжайы
Жұмыс кестесі
Телефон нөмірлері
1
2
3
4
5
6
1
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Алматы қаласы бойынша экология департаменті» ММ
050022,
Алматы қаласы, Абай даңғылы, 32-үй
almaty_ecolog@mail.ru
жұмыс күндері
9.00-ден 18.00-ге дейін,
түскі үзіліс
13.00-ден 14.00-ге дейін
8 (7272) 239-11-03
факс
8 (7272) 239-11-13
2
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Алматы облысы бойынша экология департаменті» ММ
040000,
Талдықорған қаласы, Абай көшесі, 297-үй
almaty_ecolog@mail.ru
жұмыс күндері
9.00-ден 18.00-ге дейін,
түскі үзіліс
13.00-ден 14.00-ге дейін
8 (7282) 27-23-58
факс
8 (7282) 21-08-01,
3
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Атырау облысы бойынша экология департаменті» ММ
060011,
Атырау қаласы,
Құлманов көшесі, 137-үй
inspekssia@mail.ru
жұмыс күндері
8.30-дан 18.00-ге дейін,
түскі үзіліс
12.30-дан 14.00-ге дейін
8 (7122) 49-25-70, 21-30-35
факс
8 (7122) 21-26-23
4
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Маңғыстау облысы бойынша экология департаменті» ММ

8 (7132) 55-76-78,
факс
8 (7132) 55-76-79
12
ГУ "Департамент
экологии по
Костанайской
области Комитета
экологического
регулирования и
контроля
Министерства
охраны окружающей
среды Республики
Казахстан"
110000,
г. Костанай,
ул. Гоголя, 75
oblecol@krcc.kz
с 9.00 до
18.00
перерыв на
обед с
13.00 до
14.00 в
рабочие
дни
Тел./факс:
8 (7142) 50-14-56
13
ГУ "Департамент
экологии по
Кызылординской
области Комитета
экологического
регулирования и
контроля"
Министерства
охраны окружающей
среды Республики
Казахстан"
120008,
г. Кызылорда,
ул. Желтоксан, 150
ecolog77@mail.ru
с 9.00 до
18.00
перерыв на
обед с
13.00 до
14.00 в
рабочие
дни
Тел./факс:
8 (7142) 23-06-80
14
ГУ "Департамент
экологии по городу
Астане Комитета
экологического
регулирования и
контроля
Министерства
охраны окружающей
среды Республики
Казахстан"
010000, г. Астана,
ул. Ы. Дүкенұлы,
23/1
ecology@at.kz
с 9.00 до
18.30
перерыв на
обед с
13.00 до
14.30 в
рабочие
дни
8 (7172) 39-59-78,
факс
8 (7172) 22-62-74
15
ГУ "Департамент
экологии по
Северо-
Казахстанской
области Комитета
экологического
регулирования и
контроля
Министерства
охраны окружающей
среды Республики
Казахстан"
150008,
Северо-
Казахстанская
область,
г. Петропавловск,
ул. К. Сутюшева, 58
uproos@mail.online.kz
с 9.00 до
18.30
перерыв на
обед с
13.00 до
14.30 в
рабочие
дни
Тел./факс:
8 (7152) 46-18-85
16
ГУ "Департамент
экологии по
Акмолинской
области Комитета
экологического
регулирования и
контроля
Министерства
охраны окружающей
среды Республики
Казахстан"
020000,
г. Кокшетау,
ул. Ауельбекова,
139 "а"
AOOS@mail.ru
с 9.00 до
18.30
перерыв на
обед с
13.00 до
14.30 в
рабочие
дни ов
Тел./факс:
8 (7162) 25-20-73
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Регистрация паспортов опасных отходов"
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью действий в процессе оказания
государственной услуги и СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
Наименование
СФЕ
Сотрудник
канцелярии
(приемной)
департамента
экологии
Начальник
(заместитель
начальника)
департамента
экологии
Начальник отдела
департамента
экологии
Ответственный
исполнитель
департамента
экологии (сектор
обращения с
отходами)
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Прием документов,
регистрация
Ознакомление с
корреспон-
денцией,
определение
структурного
подразделения
для
рассмотрения
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
исполнителя
Рассмотрение
документов.
Определение
соответствия
паспорта
установленной
форме, заполнения
всех разделов
паспорта, указания
в паспорте
достоверных
данных,
правильности
определения кода
отхода
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-
распоряди-
тельное
решение)
Направление
документов
руководителю для
наложения визы
Наложение
резолюции,
отправка
начальнику
отдела
Наложение
резолюции,
отправка
ответственному
исполнителю
Подготовка
заключения о
возможности
регистрации
паспорта. Передача
письма с
материалами
начальнику отдела
Сроки
исполнения
1 час
1 час
1 час
2 часа
№ действия
(хода, потока
работ)
5
6
7
Наименование
СФЕ
Начальник отдела
Начальник
(заместитель
начальника)
департамента
экологии
Ответственный исполнитель
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Согласование
заключения
ответственного
исполнителя
Подписание
паспорта
Регистрация паспорта.
Внесение записи в журнал регистрации
(реестр) паспортов опасных отходов
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-
распоряди-
тельное
решение)
Передача
заключения с
материалами на
согласование
начальнику
(заместителю
начальника)
департамента
экологии
Передача
подписанного
паспорта
ответственному
исполнителю
для
регистрации
Выдача заявителю зарегистрированного
паспорта
Сроки
исполнения
1 час
1 час
В течении рабочего дня
Примечание:
В данной таблице перечисляются действия (функции, процедуры, операции) всех СФЕ с указанием форм завершения, сроков исполнения и указанием номеров последующих действий в технологической цепочке процесса оказания государственной услуги.

8 (7132) 55-76-78,
факс
8 (7132) 55-76-79
12
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Қостанай облысы бойынша экология департаменті» ММ
110000
Қостанай қ., Гоголь к., 75-үй
oblecol@krcc.kz
жұмыс күндері
9.00-ден 18.00-ге дейін,
түскі үзіліс
13.00-ден 14.00-ге дейін
Тел./факс:
8(7142) 50-14-56
13
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Қызылорда облысы бойынша экология департаменті» ММ
120008,
Қызылорда қаласы, Желтоқсан көшесі, 150-үй
ecolog77@mail.ru
жұмыс күндері
9.00-ден 18.00-ге дейін,
түскі үзіліс
13.00-ден 14.00-ге дейін
Тел./факс:
8 (7142) 23-06-80
14
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Астана қаласы бойынша экология департаменті» ММ
010000,
Астана қаласы, Ы. Дүкенұлы көшесі, 23/1-үй
ecology@at.kz
жұмыс күндері
9.00-ден 18.30-ға дейін,
түскі үзіліс
13.00-ден 14.30-ға дейін
8 (7172) 39-59-78,
факс
8 (7172) 22-62-74
15
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша экология департаменті» ММ
150008
Петропавл қ., К.Сүтішов к., 58-үй
uproos@mail.online.kz
жұмыс күндері
9.00-ден 18.30-ға дейін,
түскі үзіліс
13.00-ден 14.30-ға дейін
Тел./факс:
8 (7152) 46-18-85
16
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Ақмола облысы бойынша экология департаменті» ММ
020000,
Көкшетау қаласы, Әуелбеков көшесі, 139 «а»-үй
AOOS@mail.ru
жұмыс күндері
9.00-ден 18.30-ға дейін,
түскі үзіліс
13.00-ден 14.30-ға дейін
Тел./факс:
8 (7162) 25-20-73
«Қауіпті қалдықтар
паспорттарын тіркеу»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі әрекеттердің қисынды
кезектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схемалар
1-кесте. ҚФБ әрекетінің сипаттамасы
Негізгі үдеріс (жүрістің, жұмыстар ағымының) әрекеті
Әрекет № (жүріс, жұмыстар ағымы)
1
2
3
4
ҚФБ атауы
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы аумақтық орган кеңсесінің (қабылдау бөлмесінің) қызметкері
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы аумақтық органның бастығы (бастықтың орынбасары)
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы аумақтық органның бөлім бастығы
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы аумақтық органның жауапты орындаушы (Қалдықтармен жұмыс істеу секторы)
Әрекет (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Хат-хабармен танысу, қарастыру үшін құрылымдық бөлімшені белгілеу
Хат-хабармен танысу, орындаушыны белгілеу
Құжаттарды қарастыру. Паспорттың белгіленген нысанға сәйкестігін, паспорттың барлық бөлімдерінің толтырылғанын, паспортта дұрыс мәліметтердің көрсетілгенін, қалдық кодының дұрыс белгілерін анықтау.
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-бөлу шешімі)
Виза қою үшін құжатты басшыға жолдау
Қарар қою, бөлім бастығына жолдау
Қарар қою, жауапты орындаушыға жолдау
Паспортты тіркеу мүмкіндігі туралы қорытынды дайындау. Бөлім бастығына материалдармен бірге хатты беру.
Орындау мерзімдері
1 сағат
1 сағат
1 сағат
2 сағат
Әрекет (жүріс, жұмыс ағымы) №
5
6
7
ҚФБ атауы
Бөлім бастығы
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы аумақтық органның бастығы (бастықтың орынбасары)
Жауапты орындаушы
Әрекет (үдеріс, рәсім, операция) атауы және оның сипаттамасы
Жауапты орындаушының қорытындысын келісу
Паспортқа қол қою
Паспортты тіркеу. Қауіпті қалдықтар паспорттарын тіркеу журналына (тізіміне) жазба енгізу
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-бөлу шешімі)
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы аумақтық органның басшысына (басшы орынбасарына) келісу үшін материалдармен бірге қорытындыны тапсыру
Қол қойылған паспортты жауапты орындаушыға тіркеу үшін тапсыру
Өтініш берушіге тіркелген паспортты беру
Орындалу мерзімдері
1 сағат
1 сағат
Жұмыс күні ішінде
Ескертпе:

На основании таблицы 2 строятся таблицы вариантов использования, подобные таблицам 2 и 3, в которых указывается логическая последовательность действий (взаимодействий) СФЕ или групп СФЕ.
Последовательность действий в таблицах вариантов использования имеют сквозную нумерацию в соответствии с порядком выполнения действий.
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Группа 2 СФЕ
Начальник
(заместитель
начальника)
департамента
экологии
Группа 3 СФЕ
начальник отдела
департамента
экологии
Группа 4 СФЕ
ответственный
исполнитель
департамента экологии
Действие № 1
Прием
документов,
регистрация
Действие № 2
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
структурного
подразделения для
рассмотрения
Действие № 3
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
исполнителя
Действие № 4
Рассмотрение
документов.
Определение
соответствия паспорта
установленной форме,
заполнения всех
разделов паспорта,
указания в паспорте
достоверных данных,
правильности
определения кода
отхода
Действие № 5
Согласование
заключения
ответственного
исполнителя
Действие № 6
Подписание паспорта
Действие № 7
Регистрация паспорта.
Внесение записи в
журнал регистрации
(реестр) паспортов
опасных отходов
Примечание:
Основной процесс (основной сценарий) - это переход от одного действия к другому, при условии, что все вопросы (условия) получают положительное решение и на исходный запрос выдается требуемый результат (справка, разрешение и т.п.).
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Канцелярия
(приемная)
департамента
экологии
Группа 2 СФЕ
Начальник
(заместитель
начальника)
департамента экологии
Группа 3 СФЕ
начальник отдела
департамента
экологии
Группа 4 СФЕ
ответственный
исполнитель
департамента экологии
Действие № 1
Прием документов,
регистрация письма
Действие № 2
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
структурного
подразделения для
рассмотрения
Действие № 3
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
исполнителя
Действие № 4
Рассмотрение
документов. Подготовка
письма об отказе в
регистрации паспорта с
указанием причин
Действие № 5
Согласование
заключения
ответственного
исполнителя об
отказе в
регистрации
паспорта
Действие № 6
Подписание письма
ответственного
исполнителя об
отказе в
регистрации
паспорта
Действие № 7
Передача письма на
регистрацию
Действие № 8
Регистрация письма
Действие № 9
Выдача отказа
заявителю
Примечание:
Альтернативные процессы (альтернативные сценарии) - это переход от одного действия к другому, при отсутствии выполнения какого-либо условия (требуются дополнительные согласования, экспертизы и т.п.); оказание государственной услуги осуществляется в другом порядке, когда процесс заканчивается выдачей мотивированного отказа.
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 6
к приказу Министра охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
от 4 сентября 2012 года № 275-ө
Регламент государственной услуги
"Выдача заключений государственной экологической
экспертизы для объектов I категории"

Осы кестеде аяқталу нысандары, орындалу мерзімдері және мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің технологиялық тізбеліктегі кезекті әрекеттерінің нөмірлерін көрсете отырып, барлық ҚФБ әрекеттері (функциялары, рәсімдері, операциялары) санамаланады. 2-кестенің негізінде, 2 және 3-кестелерге сәйкес, пайдалану нұсқалар кестелері құрылады, олардың ішінде ҚФБ немесе ҚФБ топтары әрекеттерінің (өзара әрекеттерінің) логикалық бірізділігі белгіленеді.Пайдалану нұсқалар кестелерінде әрекеттер тәртіптілігі әрекеттердің орындалу тәртібіне сәйкес тікелей нөмірлеуге ие.
2-кесте. Пайдалану нұсқаулар. Негізгі үдеріс
ҚФБ 1-тобы
ҚФБ 2-тобы Қоршаған ортаны қорғау саласындағы аумақтық органның басшысы (басшы орынбасары)
ҚФБ 3-тобы бөлім бастығы
ҚФБ 4-тобы жауапты орындаушы
№ 1 әрекет Құжаттарды қабылдау, тіркеу
№ 2 әрекет Хат-хабармен танысу, қарастыру үшін құрылымдық бөлімшені белгілеу
№ 3 әрекет Хат-хабармен танысу, орындаушыны белгілеу
№ 4 әрекет Құжаттарды қарастыру. Паспорттың белгіленген нысанға сәйкестігін, паспорттың барлық бөлімдерінің толтырылғанын, паспортта дұрыс мәліметтердің көрсетілгенін, қалдық кодының дұрыс белгілерін анықтау.
№ 5 әрекет Жауапты орындаушының қорытындысын келісу
№ 6 әрекет Паспортқа қол қою
№ 7 әрекет Паспортты тіркеу. Қауіпті қалдықтар паспорттарын тіркеу журналына (тізіміне) жазба енгізу
Ескертпе:
Негізгі үдеріс (негізгі сценарий) – бұл барлық мәселелер (шарттар) оң шешім табады және бастапқы өтінімге талап етілген нәтиже (анықтама, рұқсат және т.б.) болған жағдайда бір әрекеттен басқа әрекетке өту.
3-кесте. Пайдалану нұсқалар. Баламалы үдеріс
ҚФБ 1-тобы Қоршаған ортаны қорғау саласындағы аумақтық органның кеңсесі (қабылдау бөлмесі)
ҚФБ 2-тобы Қоршаған ортаны қорғау саласындағы аумақтық органның басшысы (басшы орынбасары)
ҚФБ 3-тобы бөлім бастығы
ҚФБ 4-тобы жауапты орындаушы
№ 1 әрекет Құжаттарды қабылдау, хатты тіркеу
№ 2 әрекет Хат-хабармен танысу, қарастыру үшін құрылымдық бөлімшені белгілеу
№ 3 әрекет Хат-хабармен танысу, орындаушыны белгілеу
№ 4 әрекет Құжаттарды қарастыру. Себептерін көрсете отырып, паспортты тіркеуден бас тарту туралы хатты дайындау.
№ 5 әрекет Паспортты тіркеуден бас тарту туралы жауапты орындаушының қорытындысын келісу
№ 6 әрекет Паспортты тіркеуден бас тарту туралы жауапты орындаушының хатына қол қою
№ 7 әрекет
Хатты тіркеуге тапсыру
№ 8 әрекет Хатты тіркеу
№ 9 әрекет Өтінім берушіге бас тарту туралы қағазды беру
Ескертпе:
Баламалы үдеріс (баламалы сценарий) – бұл қандай да бір шарттың орындалуының болмауы жағдайында (қосымша келісім, сараптама талап етіледі және т.б.) бір әрекеттен басқа әрекетке өту; үдеріс дәйекті бас тартумен аяқталған жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету басқа тәртіпте жүзеге асырылады.
Функционалдық өзара әрекеттесу диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау
министрінің
2012 жылғы 4 қыркүйектегі
№ 275-ө бұйрығына
6-қосымша
«І санаттағы объектілері үшін мемлекеттік экологиялық
сараптаманың қорытындысын беру» мемлекеттік қызметінің регламенті

1. Основные понятия
1. Настоящий Регламент государственной услуги "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов I категории" (далее – регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах, а также в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов I категории", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2012 года № 1033 (далее - Стандарт).
2. В регламенте используются следующие понятия:
1) структурно-функциональные единицы (СФЕ) - должностные лица, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги;
2) государственная услуга – деятельность центральных государственных и местных исполнительных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, являющаяся одной из форм реализации отдельных функций государственных органов, предусмотренная законодательством Республики Казахстан, направленная на удовлетворение потребностей физических и юридических лиц (за исключением центральных государственных и местных исполнительных органов), носящая индивидуальный характер и осуществляемая по обращению физических и (или) юридических лиц (за исключением центральных государственных и местных исполнительных органов);
3) потребитель – физическое или юридическое лицо.
2. Общие положения
3. Нормативное правовое определение государственной услуги:
Выдача заключения государственной экологической экспертизы на объекты I категории (далее – государственная услуга) - процедура установления соответствия намечаемой хозяйственной и иной деятельности нормативам качества окружающей среды и экологическим требованиям, а также определения допустимости реализации объекта экологической экспертизы в целях предупреждения возможных неблагоприятных воздействий этой деятельности на окружающую среду и связанных с ними социальных последствий.
4. Государственная услуга оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) и его территориальными подразделениями.
5. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
6. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 12) статьи 17 и пункта 2 статьи 48 Экологического кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс), Стандарта и приказа Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 28 июня 2007 года № 207-п "Об утверждении Правил проведения государственной экологической экспертизы".

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «І санаттағы объектілері үшін мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысын беру» мемлекеттік қызметінің регламенті (бұдан әрі – регламент) Қазақстан Республикасының «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңының 9-1-бабының 4-тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі және жергілікті атқарушы органдарымен қоршаған ортаны қорғау саласында көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің стандартын бекіту туралы» 2012 жылғы 8 тамыздағы № 1033 қаулысымен бекітілген «І санаттағы объектілері үшін мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысын беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді.
2. Регламентте мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымды-функционалдық бірліктер - мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысушы лауазымды тұлғалар;
2) мемлекеттік қызмет көрсету - орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдары мен өзге де жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік органдардың жекелеген функцияларын іске асыру нысандарының бірі болып табылатын, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, жеке және заңды тұлғалардың (орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдарды қоспағанда) қажеттерін қанағаттандыруға бағытталған, жеке-дара сипаттағы әрі жеке және (немесе) заңды тұлғалардың (орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдарды қоспағанда) өтініші бойынша жүзеге асырылатын қызмет;
3) тұтынушы – жеке немесе заңды тұлға.
2. Жалпы ережелер
3. Мемлекеттік қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы:
І санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) – көзделiп отырған шаруашылық және өзге де қызметтiң қоршаған орта сапасының нормативтерiне және экологиялық талаптарға сәйкестiгiн белгiлеу, сондай-ақ осы қызметтiң қоршаған ортаға тигiзуi мүмкiн қолайсыз әсерлерiнiң және олармен байланысты әлеуметтiк салдарлардың алдын алу мақсатында экологиялық сараптама объектiсiн iске асыруға жол берiлуiн айқындау.
4. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті (бұдан әрі – уәкілетті орган) және оның аумақтық бөлімшелері көрсетеді.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған емес.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 17-бабының 12) тармақшасы және  48-бабының 2-тармағы, Стандарты және «Мемлекеттік экологиялық сараптамасын жүргізу ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 28 маусымдағы № 207-ө бұйрығы негізінде көрсетіледі.

7. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача заключения государственной экологической экспертизы для объектов I категории с выводом "согласовывается/не согласовывается", либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
3. Требования к оказанию государственной услуги
8. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов. Предварительная запись для получения услуги не требуется. Режим ускоренного обслуживания не предусмотрен. Юридический адрес: 010000, город Астана, ул. Орынбор, дом № 8, подъезд 14, 3-й этаж, кабинеты 333, 337.
Наименование и адреса уполномоченного органа и его территориальных подразделений представлены в приложении 1 к настоящему регламенту.
9. Информация об оказании государственной услуги располагается на интернет-ресурсе уполномоченного органа - www.ecokomitet.kz, на специальных информационных стендах, расположенных в помещениях уполномоченного органа и его территориальных подразделений по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему регламенту.
10. Сроки оказания государственной услуги регламентированы Стандартом.
11. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является непредставление полного перечня документов, предусмотренных пунктом 11 Стандарта.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) прием в уполномоченном органе и его территориальных подразделениях заявлений и документов на регистрацию;
2) распределение в уполномоченном органе и его территориальных подразделениях поступивших документов;
3) рассмотрение представленных документов специалистами уполномоченного органа и его территориальных подразделений на соответствие требованиям Кодекса и нормативно-правовым актам;
4) подготовка заключения государственной экологической экспертизы для объектов I категории либо мотивированного отказа в предоставлении государственной услуги;
5) рассмотрение документов руководством уполномоченного органа и его территориальных подразделений и их подготовка для выдачи потребителю;
6) выдача готовых документов потребителю.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются в канцелярию уполномоченного органа и его территориальных подразделений по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему регламенту.

7. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі қағаз тасығышта I санат объектілері үшін «келісіледі/келісілмейді» нәтижесімен мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады деген дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің талаптары
8. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган демалыс және мереке күндерін қоспағанда күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-дан 18.30-ға дейін көрсетеді. Мемлекеттік қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді. Жеделдетілген қызмет көрсету режимі көзделмеген. Заңды мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Министрліктер үйі, Орынбор көшесі, № 8 үй, № 14 кіреберіс, 3-қабат, 333, 377-кабинеттер.
Уәкілетті орган мен аумақтық бөлімшелерінің орналасқан жері және жұмыс кестесі туралы мәліметтер осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат, қажетті құжаттар тізбесі уәкілетті органның интернет-ресурсында (www.ecokomitet.kz) және оның аумақтық бөлімшелерінің үй-жайларында көрсетілген мекенжайлар бойынша орналасқан арнайы ақпараттық стендтерде орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандартпен реттелген.
11. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартудың негізі Стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттардың толық тізбесін ұсынбау болып табылады.
12. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін сұрау салу алынған сәттен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) уәкілетті органда және оның аумақтық бөлімшелерінде өтініштерді және құжаттарды тіркеуге қабылдау;
2) уәкілетті органда және оның аумақтық бөлімшелерінде келіп түскен құжаттарды бөлу;
3) уәкілетті орган және оның аумақтық бөлімшелері мамандарының ұсынылған құжаттарды Кодекстің және оны іске асыруға қабылданған нормативтік-құқықтық актілердің талаптарына сәйкестігіне қарауы;
4) І санат объектілері үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды дайындау;
5) уәкілетті орган және оның аумақтық бөлімшелері басшылығының құжаттарды қарауы және оларды тұтынушыға беру үшін дайындау;
6) тұтынушыға дайын құжаттарды беру.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі әрекеттер
(өзара әрекеттесу) тәртібінің сипаты
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар уәкілетті органның және оның аумақтық бөлімшелерінің кеңсесіне осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша тапсырылады.

14. Подтверждением того, что потребитель сдал все необходимые документы, указанные в пункте 11 Стандарта, является копия сопроводительного письма потребителя со штампом регистрации (входящий номер, дата и количество приложенных документов) канцелярии уполномоченного органа и его территориальных подразделений.
15. Результат оказания государственной услуги принимается потребителем путем личного посещения либо представителем по доверенности.
16. Для получения государственной услуги потребитель представляет документы согласно пункту 11 Стандарта.
17. Требования к информационной безопасности отсутствуют.
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) канцелярия уполномоченного органа и его территориальных подразделений;
2) руководитель уполномоченного органа и его территориальных подразделений;
3) заместитель руководителя уполномоченного органа и его территориальных подразделений;
4) начальник структурного подразделения;
5) ответственный исполнитель структурного подразделения.
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
20. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведены в приложении 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача заключений государственной
экологической экспертизы
для объектов I категории"
Наименование и адреса уполномоченного органа и
его территориальных подразделений
п/п
Наименование
уполномоченного
органа
Адрес
расположения
Официальный
сайт
График
работы
Номертелефона
Номер
телефона
руководи-
теля
1
2
3
4
5
6
7
1
ГУ "Комитет
экологического
регулирования
контроля
Министерства охраны
окружающей среды
Республики
Казахстан"
010000,
г. Астана,
ул. Орынбор,
Дом 8,
Дом Министерств
14 подъезд
www.ecokomitet.kz
с 9.00 до
18.30
перерыв
на обед
с 13.00
до 14.30
в рабочие
дни
8 (7172) 740880,
740836.
740869,
Факс:
8 (7172) 740869
Приемная:
8 (7172) 740094
2
ГУ "Департамент
экологии по городу
Алматы Комитета
экологического
регулирования и
контроля
Министерства охраны
окружающей среды
Республики
Казахстан"
050022,
г. Алматы,
ул. Абая, д.32А
Э-адрес:
http://
www.westkaz.kz/
alm_obleko@
mail.kz
с 9.00
до 18.00
перерыв
на обед
с 13.00
до 14.00
в рабочие
дни
8 (7272) 391108
Приемная:
8 (7272) 391103
Факс:
8 (7272) 391113
3
ГУ "Департамент
экологии по
Алматинской области
Комитета
экологического
регулирования и
контроля
Министерства охраны
окружающей среды
Республики
Казахстан"

14. Тұтынушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген барлық қажетті құжаттарды тапсыруының растамасы уәкілетті орган және оның аумақтық бөлімшесі кеңсесінің тіркеу мөртабаны (кіріс нөмірі, күні және қоса берілген құжаттар саны) бар тұтынушының ілеспе хатының көшірмесі болып табылады.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тұтынушы жеке өзі келгенде не сенімхат бойынша өкілі қабылдайды.
16. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы Стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады.
17. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар көзделмеген.
18. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне мынадай ҚФБ тартылған:
1) уәкілетті органның және оның аумақтық бөлімшелерінің кеңсесі;
2) уәкілетті органның және оның аумақтық бөлімшелерінің басшысы;
3) уәкілетті органның және оның аумақтық бөлімшелерінің басшысы орынбасары;
4) құрылымдық бөлімшенің бастығы;
5) құрылымдық бөлімшенің жауапты орындаушысы.
19. Әрбір ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) кезектілігі мен өзара әрекеттесуінің мәтінді кестелі сипаты әрбір әкімшілік әрекетті (рәсімді) орындау мерзімін көрсете отырып, осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
20. ҚФБ-да мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік әрекеттердің қисынды кезектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы Регламентке 3-қосымшада келтірілген.
«І санаттағы объектілері үшін
мемлекеттік экологиялық сараптаманың
қорытындысын беру»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
1-қосымша
Уәкілетті органның және оның аумақтық бөлімшелерінің
атаулары мен мекенжайлары
Р/с №
Уәкілетті органның атауы
Орналасқан мекенжайы
Ресми сайты
Жұмыс кестесі
Телефон нөмірі
Басшы телефонының нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
1
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті» ММ
010000
Астана қ., Орынбор к., 8-үй, Министрліктер үйі 14-кіребер іс
www.ecokomitet.kz
жұмыс күндері
9.00-ден 18.30-ға дейін,
түскі үзіліс
13.00-ден 14.30-ға дейін
8(7172) 740880, 740836. 740869,
факс:
8(7172) 740869
қабылдау бөлмесі:
8(7172) 740094
2
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Алматы қаласы бойынша экология департаменті» ММ
050022
Алматы қ., Абай к., 32 А-үй
жоқ
жұмыс күндері
9.00-ден 18.00-ге дейін,
түскі үзіліс
13.00-ден 14.00-ге дейін
8(7272) 391108
қабылдау бөлмесі: 8(7272)391103
факс:
8(7272)391113
3
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің Алматы облысы бойынша экология департаменті» ММ

8 (7242) 23-00-79
Приемная
8 (7242) 23-02-44
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выдача заключений государственной
экологической экспертизы
для объектов I категории"
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
1
Наименование СФЕ
Сотрудники
канцелярии
уполномоченного
органа или его
территориального
подразделения
Руководство
уполномоченного
органа или его
территориального
подразделения
Начальник
структурного
подразделения
(управление
экологической
экспертизы
уполномоченного
органа/отдел
экологического
регулирования
территориального
подразделения)
2
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием документов от
потребителей, их
регистрация
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
структурного
подразделения для
рассмотрения
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
ответственного
исполнителя для
рассмотрения
3
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководству для
наложения резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
начальнику
структурного
подразделения
Наложение резолюции,
передача документов
ответственному
исполнителю
4
Сроки исполнения
1 час
1 час
1 час
5
Номер следующего
действия
2
3
4
№
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
1
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель
Начальник структурного
подразделения
2
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Определение полноты
представленных материалов и
соответствия требованиям
Экологического Кодекса РК,
подготовка заключения/
мотивированного отказа
потребителю
Определение полноты
представленных материалов
и соответствия требованиям
Экологического Кодекса РК,
подготовка заключения/
мотивированного отказа
потребителю.
визирование заключения/
отказа ответственного
исполнителя
Форма завершения (данные,
документ, организационно-
распорядительное решение)
Передача заключения/отказа
с материалами начальнику
структурного подразделения
Передача заключения/отказа
с материалами на подпись
руководству
4
Сроки исполнения
До 2-х месяцев, до 5 рабочих
дней, до 1-го месяца
1 час
5
Номер следующего действия
5
6
№
№ действия (хода,
потока работ)
6
7
1
Наименование СФЕ
Руководство
Структурное подразделение
2
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Подписание заключения
ответственного исполнителя,
либо отказа  потребителю
Оформление заключения/
отказа.
Передача заключения/отказа
в канцелярию
3
Форма завершения (данные,
документ, организационно-
распорядительное решение)
Передача подписанного
заключения/отказа
ответственного исполнителя
в структурное подразделение
Передача оформленного
заключения/отказа в
канцелярию для регистрации
и выдачи потребителю
4
Сроки исполнения
1 час
1 час
5
Номер следующего действия
7
8
№
№ действия (хода,
потока работ)
8
9
1
Наименование СФЕ
Канцелярия
2
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Регистрация и передача
заключения/отказа
потребителям
3
Форма завершения (данные,
документ, организационно-
распорядительное решение)
Расписка о выдаче
заключения/отказа
потребителю, уведомление о
выдаче заключения/отказа
потребителю
4
Сроки исполнения
В течение рабочего дня
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Канцелярия
уполномоченного органа
или его
территориального
подразделения
Группа 2 СФЕ
Руководство
уполномоченного
органа или его
территориального
подразделения
Группа 3 СФЕ
Начальник
структурного
подразделения
(управление
экологической
экспертизы
уполномоченного
органа/отдел
экологического
регулирования
территориального
подразделения)
Группа 4 СФЕ
структурное
подразделение
уполномоченного
органа или его
территориального
подразделения
Действие № 2
Прием документов
от потребителей
регистрация,
направление документов
руководству
уполномоченного
органа или его
территориального
подразделения
Действие № 3
Определение
структурного
подразделения для
исполнения,
наложение резолюции
Действие № 4
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
ответственного
исполнителя для
рассмотрения/
Рассмотрение
представленных
материалов,
подготовка
заключения
Действие № 5
Рассмотрение
представленных
материалов, подготовка
заключения
Действие № 8
Подпись заключения
Действие № 7
Визирование
заключения
Действие № 6
Оформление заключения
Действие № 10
Регистрация и передача
заключения потребителям
Действие № 9
Передача заключения
в канцелярию
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Канцелярия
уполномоченного органа
или его
территориального
подразделения
Группа 2 СФЕ
Руководство
уполномоченного
органа или его
территориального
подразделения
Группа 3 СФЕ
Начальник
структурного
подразделения
(управление
экологической
экспертизы)
Группа 4 СФЕ
структурное
подразделение
уполномоченного
органа или его
территориального
подразделения
Действие № 2
Прием документов от
потребителей
регистрация,
направление документов
руководству
уполномоченного органа
или его
территориального
подразделения
Действие № 3
Определение
структурного
подразделения для
исполнения,
наложение резолюции
Действие № 4
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
ответственного
исполнителя для
рассмотрения/
Рассмотрение
представленных
материалов,
подготовка
мотивированного
отказа
Действие № 5
Рассмотрение
представленных
материалов,
подготовка
мотивированного
отказа
Действие № 9
Регистрация и передача
отказа потребителям
Действие № 7
Подпись отказа
Действие № 6
Визирование  отказа
Действие № 8
Передача отказа в
канцелярию для
регистрации и
передачи потребителю
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Выдача заключений государственной
экологической экспертизы
для объектов I категории"
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий

8 (7242) 23-00-79
қабылдау бөлмесі:
8 (7242) 23-0 2-44
«І санаттағы объектілері үшін
мемлекеттік экологиялық сараптаманың
қорытындысын беру»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің) кезектілігі мен
өзара әрекеттесуінің сипаты
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаты
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағымының) әрекеттері
Әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №-і
1
2
3
1
ҚФБ атауы
Уәкілетті орган және оның аумақтық бөлімшесі кеңсесінің қызметкерлері
Уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің басшылығы
Құрылымдық бөлімшенің бастығы (уәкілетті органның экологиялық сараптама басқармасы/аумақтық бөлімшенің экологиялық реттеу бөлімі)
2
Әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаты
Тұтынушылардан құжаттарды қабылдау, оларды тіркеу
Хат-хабармен танысу, қарау үшін құрылымдық бөлімшені айқындау
Хат-хабармен танысу, қарау үшін жауапты орындаушыны айқындау
3
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Құжаттарды басшылыққа қарар шығару үшін жолдау
Қарар шығару, құрылымдық бөлімшенің бастығына жолдау
Қарар шығару, құжаттарды жауапты орындаушыға беру
4
Орындау мерзімдері
1 сағат
1 сағат
1 сағат
5
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
Әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №-і
4
5
1
ҚФБ атауы
Жауапты орындаушы
Құрылымдық бөлімшенің бастығы
2
Әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаты
Ұсынылған материалдардың толықтығын және ҚР Экологиялық кодексінің талаптарына сәйкестігін айқындау, тұтынушыға қорытындыны/дәлелді бас тартуды дайындау
Ұсынылған материалдардың толықтығын және ҚР Экологиялық кодексінің талаптарына сәйкестігін айқындау, тұтынушыға қорытындыны/дәлелді бас тартуды дайындау жауапты орындаушының қорытындысына/дәлелді бас тартуға виза қою
3
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Қорытындыны/бас тартуды материалдарымен құрылымдық бөлімшенің бастығына беру
Қорытындыны/бас тартуды материалдарымен басшылыққа қол қоюға беру
4
Орындау мерзімдері
2-айға дейін, 5-күнтізбелік күнге дейін, 1-айға дейін
1 сағат
5
Келесі әрекеттің нөмірі
5
6
Әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №-і
6
7
1
ҚФБ атауы
Басшылық
Құрылымдық бөлімше
2
Әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаты
Жауапты орындаушының қорытындысына немесе тұтынушыға бас тартуға қол қою
Қорытындыны/бас тартуды ресімдеу, Қорытындыны/бас тартуды кеңсеге беру
3
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Жауапты орындаушының қол қойылған қорытындысын/бас тартуын құрылымдық бөлімшеге беру
Ресімделген қорытындыны/бас тартуды кеңсеге тіркеу және тұтынушыға тапсыру үшін беру
4
Орындау мерзімдері
1 сағат
1 сағат
5
Келесі әрекеттің нөмірі
7
8
Әрекет (жұмыс барысы, ағымы) №-і
8
9
1
ҚФБ атауы
Кеңсе
2
Әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаты
Тұтынушыларға қорытындыны/бас тартуды тіркеу және жеткізу
3
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Тұтынушыға қорытындыны/бас тартуды беру туралы қолхат, тұтынушыға қорытындыны/бас тартуды жеткізу туралы хабарлама
4
Орындау мерзімдері
Бір жұмыс күннің ішінде
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
ҚФБ 1-тобы Уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің кеңсесі
ҚФБ 2-тобы Уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің басшылығы
ҚФБ 3-тобы Құрылымдық бөлімшенің бастығы (уәкілетті органның экологиялық сараптама басқармасы/аумақтық бөлімшенің экологиялық реттеу бөлімі)
ҚФБ 4-тобы Уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің құрылымдық бөлімшесі
№ 2 әрекет
Тұтынушыларда құжаттарды қабылдау, құжаттарды тіркеу, уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің басшылығына жолдау
№ 3 әрекет
Орындау үшін құрылымдық бөлімшені айқындау, қарар шығару
№ 4 әрекет
Хат-хабармен танысу, қарау үшін жауапты орындаушыны айқындау/ Ұсынылған материалдарды қарау, қорытындыны дайындау
№ 5 әрекет
Ұсынылған материалдарды қарау, қорытындыны дайындау
№ 8 әрекет
Қорытындыға қол қою
№ 7 әрекет
Қорытындыға виза қою
№ 6 әрекет
Қорытындыны ресімдеу
№ 10 әрекет
Қорытындыны тіркеу және тұтынушыларға беру
№ 9 әрекет
Қорытындыны кеңсеге беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама процесс
ҚФБ 1-тобы Уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің кеңсесі
ҚФБ 2-тобы Уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің басшылығы
ҚФБ 3-тобы Құрылымдық бөлімшенің бастығы (экологиялық сараптама басқармасы)
ҚФБ 4-тобы Уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің құрылымдық бөлімше
№ 2 әрекет
Тұтынушыларда құжаттарды қабылдау, құжаттарды тіркеу, уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің басшылығына жолдау
№ 3 әрекет
Орындау үшін құрылымдық бөлімшені айқындау, қарар шығару
№ 4 әрекет
Хат-хабармен танысу, қарау үшін жауапты орындаушыны айқындау
№ 5 әрекет
Ұсынылған материалдарды қарау, сұрау салуды дайындау (қажет болған кезде)
№ 9 әрекет
Бас тартуды тіркеу және тұтынушыларға жеткізу
№ 7 әрекет
Бас тартуға қол қою
№ 6 әрекет
Бас тартуға виза қою
№ 8 әрекет
Бас тартуды кеңсеге тіркеу және тұтынушыға жөнелту үшін беру
«І санаттағы объектілері үшін
мемлекеттік экологиялық сараптаманың
қорытындысын беру»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
3-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің қисынды кезектілігі арасындағы өзара
байланысты көрсететін схема