Об утверждении регламентов оказания государственных услуг
Совместный приказ Министра нефти и газа Республики Казахстан от 24 августа 2012 года № 143, Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 сентября 2012 года № 6-1/484, Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 26 сентября 2012 года № 290-п, Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 16 октября 2012 года № 466, Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 9 октября 2012 года № 474. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 ноября 2012 года № 8084. Утратил силу совместным приказом Министра нефти и газа Республики Казахстан от 10 февраля 2014 года № 22, Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 марта 2014 года № 17-1/145, Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 14 марта 2014 года № 113, Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 28 мая 2014 года № 198-ө и Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 16 июля 2014 года № 229
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра нефти и газа РК от 10.02.2014 № 22, Министра сельского хозяйства РК от 12.03.2014  № 17-1/145, Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 14.03.2014 № 113, Министра окружающей среды и водных ресурсов РК от 28.05.2014 № 198-ө и Председателя Комитета национальной безопасности РК от 16.07.2014 № 229.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент оказания государственной услуги «Выдача разрешения на осуществление нефтяных операций на море по строительству или размещению морского сооружения», согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент оказания государственной услуги «Выдача разрешения на строительство и эксплуатацию нефтегазопроводов на море», согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства нефти и газа Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление на официальное опубликование настоящего приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) опубликование настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства нефти и газа Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства нефти и газа Республики Казахстан, председателя Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, председателя Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан, председателя Комитета по государственному контролю за чрезвычайными ситуациями и промышленной безопасностью Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан и директора Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.

Мемлекеттік қызметті көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрінің 2012 жылғы 24 тамыздағы № 143 және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 28 қыркүйектегі № 6-1/484 және Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2012 жылғы 26 қыркүйектегі № 290-Ө және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2012 жылғы 16 қазандағы № 466 және Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2012 жылғы 9 қазандағы № 474 Бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 15 қарашада № 8084 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрінің 2014 жылғы 10 ақпандағы № 22 Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 12 наурыздағы № 17-1/145, Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің 2014 жылғы 28 мамырдағы № 198-Ө, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2014 жылғы 14 наурыздағы № 113 және Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2014 жылғы 16 шілдедегі № 229 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Мұнай және газ министрінің 10.02.2014 № 22, ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 12.03.2014 № 17-1/145, ҚР Қоршаған орта және су ресурстары министрінің 28.05.2014 № 198-Ө, ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 14.03.2014 жылғы № 113 және ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 16.07.2014 № 229 бірлескен бұйрығымен.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес «Теңiз құрылыстарын салу және орналастыру бойынша теңiзде мұнай операцияларын жүзеге асыруға рұқсат беру» мемлекеттік қызметті көрсету регламенті;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес «Теңiзде мұнай-газ құбырларын салуға және пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызметті көрсету регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциялау комитеті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуінен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның ресми жариялануға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Мұнай және газ министрлігі Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциялау комитетінің төрағасына, Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Су ресурстары комитетінің төрағасына, Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің төрағасына, Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі Төтенше жағдайларды және өнеркәсiптiк қауiпсiздiктi мемлекеттiк бақылау комитетiнің төрағасына және Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің директорына жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр нефти и газа
Республики Казахстан
_______________ С. Мынбаев
24 августа 2012 года
Министр охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
_______________ Н. Каппаров
26 сентября 2012 года
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
_______________ Н. Абыкаев
9 октября 2012 года
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
_______________ А. Мамытбеков
28 сентября 2012 года
Министр по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
_______________ В. Божко
25 августа 2012 года
Приложение 1
к совместному приказу
Министра нефти и газа
Республики Казахстан
от 24 августа 2012 года № 143,
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 28 сентября 2012 года № 6-1/484,
Министра охраны окружающей среды
Республики Казахстан
от 26 сентября 2012 года № 290-п,
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 16 октября 2012 года № 466
и Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 9 октября 2012 года № 474
Регламент оказания государственной услуги
«Выдача разрешения на осуществление нефтяных операций на море
по строительству или размещению морского сооружения»
1. Основные понятия
1. Настоящий регламент оказания государственной услуги «Выдача разрешения на осуществление нефтяных операций на море по строительству или размещению морского сооружения» (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В Регламенте используются следующие понятия:
1) ответственный исполнитель – должностное лицо, в обязанности которого входит рассмотрение заявлений и прилагаемых документов на получение разрешения;
2) структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) – ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
3) получатель государственной услуги – юридическое лицо, обратившееся за получением государственной услуги;
4) заинтересованные уполномоченные органы – Комитет по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, Комитет экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан, Комитет по государственному контролю за чрезвычайными ситуациями и промышленной безопасностью Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, Пограничная служба Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының       Қазақстан Республикасының
Мұнай және газ министрі         Ауыл шаруашылығы министрі
_______________ С. Мыңбаев      _______________А. Мамытбеков
2012 жылғы 24 тамыз             2012 жылғы 28 қыркүйек
Қазақстан Республикасының      Қазақстан Республикасының
Қоршаған ортаны қорғау         Төтенше жағдайлар министрі
министрі ______ Н. Қаппаров    _______________ В. Божко
2012 жылғы 26 қыркүйек         2012 жылғы 25 тамыз
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің
төрағасы
_______________ Н. Әбіқаев
2012 жылғы 9 қазан
Қазақстан Республикасы
Мұнай және газ министрінің
2012 жылғы 24 тамыздағы
№ 143,
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2012 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 6-1/484,
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрінің
2012 жылғы 26 қыркүйектегі
№ 290-п,
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2012 жылғы 16 қазандағы
№ 466 және
Қазақстан Республикасы Ұлттық
қауіпсіздік комитеті төрағасының
2012 жылғы 9 қазандағы
№ 474
бірлескен бұйрығына
1-қосымша
«Теңiз құрылыстарын салу және орналастыру бойынша теңiзде мұнай
операцияларын жүзеге асыруға рұқсат беру» мемлекеттік қызметті
көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Теңiз құрылыстарын салу және орналастыру бойынша теңiзде мұнай операцияларын жүзеге асыруға рұқсат беру» бойынша мемлекеттік қызметті көрсету регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Осы Регламентте мына ұғымдар қолданылады:
1) жауапты орындаушы – міндетіне рұқсат алуға өтініштерді және қоса беріліп отырған құжаттарды қарау кіретін лауазымды тұлға;
2) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері;
3) мемлекеттік қызметті алушы – мемлекеттік қызметті алуға өтініш білдірген заңды тұлға;
4) мүдделі уәкілетті органдар – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары комитеті, Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Төтенше жағдайларды және өнеркәсiптiк қауiпсiздiктi мемлекеттiк бақылау комитетi, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі.

2. Общие положения
3. Государственную услугу оказывает Комитет государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства нефти и газа Республики Казахстан (далее – Комитет).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статьи 93 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года «О недрах и недропользовании», Правил создания, эксплуатации и использования искусственных островов, дамб, сооружений и установок, а также иных объектов, связанных с нефтяными операциями, утвержденных  постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2010 года № 1452 и стандарта государственной услуги «Выдача разрешения на осуществление нефтяных операций на море по строительству или размещению морского сооружения», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2012 года
№ 1009 (далее – стандарт).
6. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача разрешения на осуществление нефтяных операций на море по строительству или размещению морского сооружения (далее – разрешение) на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
7. Государственные органы, включенные в процесс предоставления услуги:
1) Комитет по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – согласование разрешения;
2) Комитет по государственному контролю за чрезвычайными ситуациями и промышленной безопасностью Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан – согласование разрешения;
3) Комитет экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан – согласование разрешения;
4) Пограничная служба Комитета национальной безопасности Республики Казахстан – согласование разрешения.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Государственную услугу оказывает Комитет, по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай Батыра 19, блок А, кабинет А 0505.
Государственная услуга оказывается ежедневно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных в соответствии с трудовым законодательством.
9. Информация о государственной услуге размещается на официальном интернет-ресурсе Министерства нефти и газа Республики Казахстан (далее – Министерство) www.mgm.gov.kz, в разделе «Комитет государственной инспекции в нефтегазовом комплексе».
Информация о ходе оказания государственной услуги представляется по телефону 8 (7172) 97-69-80.

2. Жалпы ережелер
3. Мемлекеттiк қызметті Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік бақылау комитеті (бұдан әрі – Комитет) көрсетеді.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының 93 және 98-баптары, «Жасанды аралдарды, бөгеттердi, құрылыстар мен қондырғыларды, сондай-ақ мұнай операцияларымен байланысты өзге де объектiлердi құру, пайдалану және қолдану қағидасын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 30 желтоқсандағы № 1452 қаулысы және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 31 шілдедегі № 1009 қаулысымен бекітілген «Теңiз құрылыстарын салу және орналастыру бойынша теңiзде мұнай операцияларын жүзеге асыруға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтің нәтижесi теңiз құрылысын салу немесе орналастыру бойынша теңiзде мұнай операцияларын жүзеге асыруға рұқсатты (бұдан әрі – рұқсат) қағаз тасығышта беру немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қағаз тасығышта беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне енгізілген мемлекеттік органдар:
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары комитеті – рұқсаттың жобасын келісу;
2) Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті – рұқсаттың жобасын келісу;
3) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Төтенше жағдайларды және өнеркәсiптiк қауiпсiздiктi мемлекеттiк бақылау комитетi – рұқсаттың жобасын келісу;
4) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі – рұқсаттың жобасын келісу.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызметті Комитет: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 19, А блогы, 0505 А кабинеті мекенжайы бойынша көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет еңбек заңнамасына сәйкес белгіленген мереке және демалыс күндерінен басқа, күн сайын, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
9. Мемлекеттiк қызметті көрсету туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) www.mgm.gov.kz ресми интернет-ресурсындағы «Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциялау комитеті» бөлімінде орналастырылады
Мемлекеттік қызметтің көрсетілу барысы туралы ақпарат 8 (7172) 97-69-80 телефоны бойынша беріледі.

10. Обращение в государственные органы, включенные в процесс предоставления услуги, не требуется.
11. Государственная услуга оказывается в сроки, указанные в пункте 7 стандарта.
12. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет документы, указанные в пункте 11 и 12 стандарта.
13. Комитет возвращает заявление без рассмотрения в случае, указанном в пункте 16 стандарта.
В оказании государственной услуги отказывается по основаниям, указанным в пункте 16 стандарта.
14. Этапы оказания государственной услуги:
1) регистрация заявления;
2) предварительное рассмотрение заявления:
направление заявления и прилагаемых документов в заинтересованные уполномоченные органы при отсутствии основания для отказа в выдаче разрешения;
направление потребителю письма об отказе в выдаче разрешения;
3) регистрация писем заинтересованных уполномоченных органов о результатах рассмотрения заявления на получение разрешения;
4) рассмотрение заявок и писем заинтересованных уполномоченных органов:
оформление разрешения;
направление отказа в выдаче разрешения на основании отказа в согласовании заинтересованных уполномоченных органов.
15. Прием документов осуществляется канцелярией Министерства в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай Батыра 19, блок А, кабинет А 0505.
График работы канцелярии ежедневно, с 9.00 до 17.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных в соответствии с трудовым законодательством.
Вход в здание осуществляется по пропускам, выданным бюро пропусков. График работы бюро пропусков: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных в соответствии с трудовым законодательством.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
16. Заявление на оказание государственной услуги регистрируется в Единой системе электронного документооборота канцелярией Министерства.
О готовности документа заявитель уведомляется сотрудниками Комитета по телефону или посредством электронной почты.
17. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие СФЕ:
1) канцелярия Министерства;
2) руководство Комитета;
3) руководитель структурного подразделения Комитета;
4) ответственный исполнитель структурного подразделения Комитета;
5) заинтересованные уполномоченные органы.
18. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.

10. Қызметті көрсету процесіне енгізілген мемлекеттік органдарға жүгіну талап етілмейді.
11. Мемлекеттiк қызмет стандарттың 7-тармағына сәйкес мерзімде көрсетіледі.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы стандарттың 11 және 12-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
13. Комитет стандарттың 16-тармағында көрсетілген жағдайлар негізінде өтiнiштi қараусыз керi қайтарады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден стандарттың 16-тармағы негізінде бас тартылады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) өтінішті тіркеу;
2) өтінішті алдын ала қарау:
рұқсаттың қарастыру мерзімін тоқтату немесе беруден бас тарту туралы негіздер болмаған жағдайда, өтініш пен қоса беріліп отырған құжаттарды мүдделі уәкілетті органдарға жіберу;
мемлекеттік қызметті алушыға рұқсат беруден бас тарту туралы дәлелді жауабын жіберу;
3) мүдделі уәкілетті органдардың рұқсат алуға өтініші мен қоса беріліп отырған құжаттарды қарағаны туралы хатын тіркеу;
4) мүдделі уәкілетті органдардың хаттарын және өтініші мен қоса беріліп отырған құжаттарды қарау:
рұқсатты ресімдеу;
мүдделі уәкілетті органдардың бас тартуы негізінде рұқсат беруден бас тарту туралы дәлелді жауабын жіберу.
15. Құжаттар Министрліктің кеңсесінде кезек бойынша алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз мына мекенжайда: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы 19, А блогы, 0305 А кабинетінде қабылданады.
Министрлік кеңсесінің жұмыс кестесі еңбек заңнамасына сәйкес белгіленген мереке және демалыс күндерінен басқа, күн сайын, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Ғимаратқа кіру рұқсаттама бюросы берген рұқсаттама қағазы бойынша жүзеге асырылады. Рұқсаттама бюросының жұмыс кестесі: еңбек заңнамасына сәйкес белгіленген мереке және демалыс күндерінен басқа, күн сайын, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-қимылдар (өзара
іс-қимылдар) тәртібінің сипаттамасы
16. Мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініш Министрліктің кеңсесінде Бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесінде тіркеледі.
Мемлекеттік қызметті алушыға өтініштің тіркелгені туралы Комитеттің қызметкерлері телефон арқылы немесе электрондық пошта арқылы хабарлайды.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне мынадай ҚФБ қатысады:
1) Министрлік кеңсесі;
2) Комитет басшылығы;
3) Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы;
5) мүдделі уәкілетті органдар.
18. Әрбір ҚФБ әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) орындалу мерзімін мәтіндік кесте сипатында көрсеткен әкімшілік іс-қимылдар (рәсімдер) дәйектілігінің сипаттамасы және өзара іс-қимылы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.

19. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
«Выдача разрешения на осуществление
нефтяных операций на море по
строительству или размещению
морского сооружения»
Описание последовательности и взаимодействия административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
2
Наименова-
ние СФЕ
Канцеля-
рия
Минис-
терства
Руководство
Комитета
Руководитель
структурного
подразделения
Комитета
Ответственный исполнитель
структурного подразделения
Комитета
3
Наименова-
ние
действия
(процесса,
процедуры,
операции)
и их
описание
Прием
докумен-
тов
Определение
ответствен-
ного
структур-
ного
подразде-
ления
Комитета
Определение
ответственного
исполнителя
структурного
подразделения
Комитета
Рассмотрение заявления и
прилагаемых документов и
выполнение одного из действий:
Направление в
заинтересованные
государственные
органы для
согласования
Возвращает
заявление
без
рассмотрения
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-
распоряди-
тельное
решение)
Регистра-
ция в
Единой
системе
электрон-
ного
документо
- оборота
Наложение
резолюции,
отправка
руководи-
телю
структур-
ного
подразде-
ления
Комитета
Наложение
резолюции,
отправка
ответственному
исполнителю
структурного
подразделения
Комитета
Отправление
заявления,
прилагаемых
документов и
проекта
разрешения на
согласование в
заинтересованные
уполномоченные
органы
Направление
мотивирован-
ного ответа
об отказе в
рассмотрении
заявления
5
Сроки
исполнения
15 минут
Не менее 4
раз в день
Не менее
4 раз в день
7 рабочих дней
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
5
6
7
8
9
2
Наимено-
вание СФЕ
Заинтересо-
ванные
уполномо-
ченные
органы
Ответственный
исполнитель
структурного
подразделения
Комитета
Руководи-
тель
структур-
ного
подразде-
ления
Комитета
Руководст-
во
Комитета
Ответствен-
ный
исполнитель
структур-
ного
подразде-
ления
Комитета
3
Наимено-
вание
действия
(процесса,
процедуры,
операции)
и их
описание
Согласова-
ние либо
мотивирова-
нный ответ
об отказе в
согласова-
нии выдачи
разрешения
Рассмотрение писем
заинтересованных
уполномоченных
органов и
выполнение одного
из действий:
Согласо-
вание
разреше-
ния, либо
мотивиро-
ванного
ответа об
отказе в
выдаче
разреше-
ния
Подписание
разрешения,
либо
мотивирован-
ного ответа
об отказе в
выдаче
разрешения
Ведение
журнала
регистрации
разрешений
и
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-
распоряди-
тельное
решение)
Письмо с
содержанием
согласия в
выдаче
разрешения,
либо
мотивиро-
ванного
ответа об
отказе в
согласова-
нии выдачи
разрешения
Оформле-
ние
разреше-
ния
Направле-
ние
мотивиро-
ванного
ответа об
отказе в
выдаче
разреше-
ния
Визиро-
вание
листа
согласо-
вания
Подписание
разрешения
Запись в
журнале
регистрации
разрешений
и выдача
разрешения
под роспись
первого
руководи-
теля, либо
доверенного
представи-
теля
юридичес-
кого лица
5
Сроки
исполнения
15 рабочих
дней
5 рабочих дней
4 часа
4 часа
15 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
СФЕ 1
Канцелярия
Министерства
СФЕ 2
Руководство
Комитета
СФЕ 3
Руководитель
структурного
подразделения
Комитета а
СФЕ 4
Ответственный
исполнитель
структурного
подразделения
Комитета
СФЕ 5
Заинтересованные
уполномоченные
органы
Действие № 1
Прием
заявлений,
выдача
талона,
регистрация
заявления,
направление
заявлений
руководству
Комитета
Действие № 2
Определение
структурного
подразделе-
ния Комитета
для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 3
Определение
ответственного
исполнителя
структурного
подразделения
Комитета,
наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение
заявлений,
определение
соответствия
заявлений
законодательству
о недрах и
недропользовании,
направление в
заинтересованные
уполномоченные
органы для
согласования
Действие № 5
Рассмотрение
заявления и
прилагаемых
документов,
направление письма о
согласовании в
выдаче разрешения
Действие № 6
Регистрация
письма о
согласовании
в выдаче
разрешения
Действие № 7
Наложение
резолюции
Действие № 8
Наложение
резолюции
ответственному
исполнителю
структурного
подразделения
Комитета
Действие № 9
Рассмотрение
заявления и
оформление
разрешения
Действие № 11
Подписание
разрешения
Действие № 10
Согласование
разрешения
Действие № 12
Запись в журнале
регистрации
разрешений и
выдача разрешения
первому
руководителю либо
доверенному лицу
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
СФЕ 1
Канцелярия
Министерства
СФЕ 2
Руководство
Комитета
СФЕ 3
Руководитель
структурного
подразделения
Комитета
СФЕ 4
Ответственный
исполнитель
структурного
подразделения
Комитета
СФЕ 5
Заинтересованные
уполномоченные
органы
Действие № 1
Прием
заявлений,
выдача талона,
регистрация
заявления,
направление
заявлений
руководству
уполномочен-
ного органа
Действие № 2
Определение
структурного
подразделения Комитета для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 3
Определение
ответственного
исполнителя
структурного
подразделения
Комитета,
наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение
заявлений,
определение
соответствия
заявлений
законодательству
о недрах и
недропользовании,
направление
письма о
возвращении
заявления без
рассмотрения,
направление в
заинтересованные
уполномоченные
органы для
согласования, в
случае если
заявление
соответствует
законодательству
о недрах и
недропользований
Действие № 5
Рассмотрение
заявления и
прилагаемых
документов,
направление
письма об отказе
согласования в
выдаче разрешения
Действие № 6
Регистрация
письма об
отказе в
согласовании в
выдаче
разрешения
Действие № 7
Направление
мотивированного
ответа об отказе
в выдаче
разрешения на
основании отказа
в согласовании
заинтересованного
уполномоченного
органа
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
«Выдача разрешения на осуществление
нефтяных операций на море по
строительству или размещению
морского сооружения»
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 2
к совместному приказу
Министра нефти и газа
Республики Казахстан
от 24 августа 2012 года № 143,
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 28 сентября 2012 года № 6-1/484,
Министра охраны окружающей среды
Республики Казахстан
от 26 сентября 2012 года № 290-п,
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 16 октября 2012 года № 466
и Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 9 октября 2012 года № 474
Регламент оказания государственной услуги
«Выдача разрешения на строительство и эксплуатацию
нефтегазопроводов на море»

19. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі әкімшілік іс-қимылдардың қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты бейнелейтін схемалар осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
«Теңiз құрылыстарын салу және орналастыру
бойынша теңiзде мұнай операцияларын
жүзеге асыруға рұқсат беру» бойынша
мемлекеттік қызметті көрсету регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдар (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара
іс-қимылдардың сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-қимылдарының сипаттамасы
Негізгі процестің іс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
1
Іс-қимылдардың № (барысы, жұмыстар ағыны)
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Министрлік кеңсесі
Комитет басшылығы
Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің басшысы
Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы
3
Іс-қимылдардың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Комитеттің жауапты құрылымдық бөлімшесін белгілеу
Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысын белгілеу
Өтініш және қоса беріліп отырған құжаттарды қарау және мына іс-қимылдардың біреуін орындау
Мүдделі уәкілетті органдарға келісу үшін жіберу
Өтінішті қараусыз қайтару
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесінде тіркеу
Бұрыштама қою, Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің басшылығына жіберу
Бұрыштама қою, Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысына жіберу
Рұқсат жобасы мен өтініш және қоса беріліп отырған құжаттарды мүдделі мемлекеттік органдарға жіберу
Өтінішті қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты жіберу
5
Орындалу мерзімі
15 минут
Күніне 4 реттен кем емес
Күніне 4 реттен кем емес
7 жұмыс күні
Негізгі процестің іс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
1
Іс-қимылдардың № (барысы, жұмыстар ағыны)
5
6
7
8
9
2
ҚФБ атауы
Мүдделі уәкілетті органдар
Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы
Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің басшысы
Комитет басшылығы
Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы
3
Іс-қимылдардың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Рұқсат беруді келісу немесе келісуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Мүдделі уәкілетті органдардың хаттарын қарау және мына іс-қимылдардың біреуін орындау
Рұқсатпен немесе рұқсат беруден бас тарту туралы дәлелді жауаппен келісу
Рұқсатқа немесе рұқсат беруден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Рұқсаттарды тіркеу журналын жүргізу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Рұқсат берумен келісу туралы немесе рұқсат беруден бас тарту туралы дәлелді жауабы бар хат
Рұқсатты ресімдеу
Рұқсат беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты жіберу
Келісу парағына қол қою
Рұқсатқа қол қою
Рұқсаттарды тіркеу журналына жазу және рұқсатты бірінші басшыға немесе заңды тұлғаның сенімді өкіліне беру
5
Орындалу мерзімі
15 жұмыс күні
5 жұмыс күні
4 сағат
4 сағат
15 минут
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс.
1-ҚФБ
Министрлік кеңсесі
2-ҚФБ
Комитет басшылығы
3-ҚФБ
Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің басшысы
4-ҚФБ
Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы
5-ҚФБ
Мүдделі уәкілетті органдар
№ 1-іс-қимыл
Өтінішті қабылдау, талон беру, өтінішті тіркеу, өтінішті Комитет басшылығына жіберу
№ 2-іс-қимыл
Комитеттің жауапты құрылымдық бөлімшесін орындау үшін анықтау, бұрыштама қою
№ 3-іс-қимыл
Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысын анықтау, бұрыштама қою
№ 4-іс-қимыл
Өтінішті және қоса беріліп отырған құжаттарды қарау, өтініштің жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы заңына сәйкестігін анықтау, келісу үшін мүдделі уәкілетті органдарға жіберу
№ 5-іс-қимыл
Өтініштерді және қоса беріліп отырған құжаттарды қарау, рұқсат берумен келісу туралы хат жіберу
№ 6-іс-қимыл
Рұқсатты берумен келісу туралы хатты тіркеу
№ 7-іс-қимыл
Бұрыштама қою
№ 8-іс-қимыл
Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысын белгілейтін бұрыштама қою
№ 9-іс-қимыл
Рұқсатты ресімдеу
№ 11-іс-қимыл
Рұқсатқа қол қою
№ 10-іс-қимыл
Рұқсатты келісу
№ 12-іс-қимыл
Рұқсатты тіркеу журналына толтыру және рұқсатты бірінші басшыға немесе заңды тұлғаның сенімді өкіліне беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы процесс.
1-ҚФБ
Министрлік кеңсесі
2-ҚФБ
Комитет басшылығы
3-ҚФБ
Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің басшысы
4-ҚФБ
Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы
5-ҚФБ
Мүдделі уәкілетті органдар
№ 1-іс-қимыл
Өтінішті қабылдау, талон беру, өтінішті тіркеу, өтінішті Комитет басшылығына жіберу
№ 2-іс-қимыл
Комитеттің жауапты құрылымдық бөлімшесін орындау үшін анықтау, бұрыштама қою
№ 3-іс-қимыл
Комитеттің құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысын анықтау, бұрыштама қою
№ 4-іс-қимыл
Өтінішті қарау, өтініштің жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы заңына сәйкестігін анықтау, рұқсат жобасы мен құжаттарды мүдделі мемлекеттік органдарға жіберу
№ 5-іс-қимыл
Өтініш пен қоса беріліп отырған құжаттарды қарау, рұқсат беруді келісуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жолдау
№ 6-іс-қимыл
Рұқсатты беруді келісуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу
№ 7-іс-қимыл
Мүдделі уәкілетті органның келісуден бас тарту туралы хаты негізінде рұқсат беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты жіберу
«Теңiз құрылыстарын салу және орналастыру
бойынша теңiзде мұнай операцияларын
жүзеге асыруға рұқсат беру» бойынша
мемлекеттік қызметті көрсету регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың қисынды дәйектілігі арасындағы өзара
байланысты бейнелейтін схемалар
Функционалдық іс-қимылдардың диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Мұнай және газ министрінің
2012 жылғы 24 тамыздағы
№ 143,
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2012 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 6-1/484,
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрінің
2012 жылғы 26 қыркүйектегі
№ 290-п,
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2012 жылғы 16 қазандағы
№ 466 және
Қазақстан Республикасы Ұлттық
қауіпсіздік комитеті төрағасының
2012 жылғы 9 қазандағы
№ 474
бірлескен бұйрығына
2-қосымша
«Теңiзде мұнай-газ құбырларын салуға және пайдалануға рұқсат
беру» мемлекеттік қызметті көрсету регламенті

1. Основные понятия
1. Настоящий регламент оказания государственной услуги «Выдача разрешения на строительство и эксплуатацию нефтегазопроводов на море» (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В Регламенте используются следующие понятия:
1) ответственный исполнитель – должностное лицо, в обязанности которого входит рассмотрение заявлений и прилагаемых документов на получение разрешения;
2) структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) – ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
3) получатель государственной услуги – юридическое лицо, обратившееся за получением государственной услуги;
4) заинтересованные уполномоченные органы – Комитет по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, Комитет экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан, Комитет по государственному контролю за чрезвычайными ситуациями и промышленной безопасностью Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, Пограничная служба Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
2. Общие положения
3. Государственную услугу оказывает Комитет государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства нефти и газа Республики Казахстан (далее – Комитет).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статьи 93 и 96 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года «О недрах и недропользовании», Правил создания, эксплуатации и использования искусственных островов, дамб, сооружений и установок, а также иных объектов, связанных с нефтяными операциями, утвержденных  постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2010 года № 1452 и стандарта государственной услуги «Выдача разрешения на строительство и эксплуатацию нефтегазопроводов на море», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2012 года № 1009 (далее – стандарт).
6. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача разрешения на строительство и эксплуатацию нефтегазопроводов на море (далее – разрешение) на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
7. Государственные органы, включенные в процесс предоставления услуги:
1) Комитет по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – согласование разрешения;

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Теңiзде мұнай-газ құбырларын салуға және пайдалануға рұқсат беру» бойынша мемлекеттік қызметті көрсету регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Осы Регламентте мына ұғымдар қолданылады:
1) жауапты орындаушы – міндетіне рұқсат алуға өтініштерді және қоса беріліп отырған құжаттарды қарау кіретін лауазымды тұлға;
2) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері;
3) мемлекеттік қызметті алушы – мемлекеттік қызметті алуға өтініш білдірген заңды тұлға;
4) мүдделі уәкілетті органдар – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары комитеті, Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Төтенше жағдайларды және өнеркәсiптiк қауiпсiздiктi мемлекеттiк бақылау комитетi, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі.
2. Жалпы ережелер
3. Мемлекеттiк қызметті Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік бақылау комитеті (бұдан әрі – Комитет) көрсетеді.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының 93 және 96-баптары, «Жасанды аралдарды, бөгеттердi, құрылыстар мен қондырғыларды, сондай-ақ мұнай операцияларымен байланысты өзге де объектiлердi құру, пайдалану және қолдану қағидасын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 30 желтоқсандағы № 1452 қаулысы және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 31 шілдедегі № 1009 қаулысымен бекітілген «Теңiзде мұнай-газ құбырларын салуға және пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтің нәтижесi теңiзде мұнай-газ құбырларын салуға және пайдалануға рұқсатты (бұдан әрі – рұқсат) қағаз тасығышта беру немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қағаз тасығышта беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне енгізілген мемлекеттік органдар:
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары комитеті – рұқсаттың жобасын келісу;