О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 декабря 2008 года № 588 "Об утверждении перечня специфик экономической классификации расходов, в том числе видов расходов, по которым регистрация заключенных гражданско-правовых сделок является обязательной"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 ноября 2012 года № 491. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 ноября 2012 года № 8093. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 января 2016 года № 30
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 27.01.2016 № 30.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 декабря 2008 года № 588 «Об утверждении перечня специфик экономической классификации расходов, в том числе видов расходов, по которым регистрация заключенных гражданско-правовых сделок является обязательной» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5419) следующее изменение:
Перечень специфик экономической классификации расходов, в том числе видов расходов, по которым регистрация заключенных гражданско-правовых сделок является обязательной, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии бюджетных процедур Министерства финансов Республики Казахстан (Калиева А.Н.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2013 года.
Министр                                    Б. Жамишев
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 ноября 2012 года № 491
Перечень специфик экономической классификации расходов,
в том числе видов расходов, по которым регистрация
заключенных гражданско-правовых сделок является обязательной
Категория
Класс
Подкласс
Специфика
Название
Виды расходов,
требующие
обязательной
регистрации
гражданско-
правовой сделки
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
1
Текущие
затраты
01
Затраты на товары и услуги
120
Взносы
работодателей
123
Взносы
на обязательное
страхование
На обязательное
страхование гражданско-правовой ответственности
владельцев транспортных
средств, на государственное
обязательное личное
страхование работников
государственных
учреждений, установленных
действующими
законодательными
актами Республики
Казахстан
Кроме гражданско-
правовых сделок на
поставку товаров (работ и услуг) при перечислении сумм на счета в Национальном Банке Республики Казахстан для
конвертации и последующего
перечисления на счет посольства Республики
Казахстан за границей по бюджетной программе «Услуги по
координации внешнеполитической деятельности»,
администратором которой является Министерство
иностранных дел Республики Казахстан.
Проведение платежей по расходам на сумму, не
превышающую 100-кратного
месячного расчетного
показателя без заключения
гражданско-правовой
сделки, осуществляется на основании счета к оплате без приложения подтверждающих документов.

"Шығыстардың, оның iшiнде жасасқан азаматтық-құқықтық мәмілелерге қатысты тіркеу мiндеттi болып табылатын шығыс түрлерiнiң экономикалық сыныптамасы ерекшелiктерiнiң тiзбесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 588 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 14 қарашадағы № 491 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 23 қарашада № 8093 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 30 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 27.01.2016 № 30 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Шығыстардың, оның iшiнде жасасқан азаматтық-құқықтық мәмiлелерге қатысты тiркеу мiндеттi болып табылатын шығыс түрлерiнiң экономикалық сыныптамасы ерекшелiктерiнiң тiзбесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 588 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде 2008 жылғы 26 желтоқсандағы № 5419 болып тіркелген) мынадай толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Шығыстардың, оның iшiнде жасасқан азаматтық-құқықтық мәмілелерге қатысты тіркеу мiндеттi болып табылатын шығыс түрлерiнiң экономикалық сыныптамасы ерекшелiктерiнiң тiзбесi осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджеттік рәсімдер әдіснамасы департаменті (Қалиева А.Н.) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                   Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 14 қарашадағы
№ 491 бұйрығы
Шығыстардың, оның ішінде жасасқан азаматтық-құқықтық
мәмілелерге қатысты тіркеу міндетті болып табылатын шығыс
түрлерінің экономикалық сыныптамасы ерекшеліктерінің тізбесі
Санаты
Сыныбы
Кiшi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы
Азаматтық-құқықтық мәмiленi мiндеттi тiркеудi талап ететiн шығыстардың түрлерi
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
1
Ағымдағы шығындар
1
Тауарлар мен қызметтерге шығатын шығыстар
120
Жұмыс берушiлердiң жарналары
123
Мiндеттi сақтандыру жарналары
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгiленген мемлекеттiк мекемелердiң қызметкерлерiн мемлекеттiк мiндеттi жеке сақтандыруға көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi
сақтандыруға
Тауарларды (жұмыстар мен қызметтердi) беруге азаматтық-құқықтық мәмiлелерден басқа, әкiмшiсi Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi болып табылатын «Сыртқы саяси қызметтi үйлестiру жөнiндегi қызметтер» бюджеттiк бағдарламасы бойынша Ресей Федерациясындағы Сауда өкiлдiгiнiң Қазақстан Республикасының шетелдегi елшiлiгiнiң шотына айырбастау және кейiннен аудару үшiн Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң шоттарына соманы аудару кезiнде. 100 еселенген айлық есептiк көрсеткiштен аспайтын сомаға шығыстар бойынша төлемдердi азаматтық-құқықтық мәмiле жасаспай жүргiзу құжаттарды растайтын қосымшасыз, төлеуге берiлетiн шоттың негiзiнде жүзеге асырылады.

140
Приобретение запасов
141
Приобретение
продуктов
питания
Приобретение и
хранение продуктов
питания
государственными
учреждениями для
собственного
использования;
специальное
питание;
питание животных;
приобретение
питания для
спасателей
профессиональных и
добровольных
аварийно-спасательных служб и
формирований в
период проведения
спасательных и
неотложных работ;
оплата питания
военнослужащих
срочной службы,
курсантов военных
учебных заведений,
учебных заведений
органов внутренних
дел, других военнослужащих в случаях,  предусмотренных статьей 44 Закона Республики Казахстан «О воинской службе и статусе военнослужащего»,   а также осужденных,
подозреваемых и
обвиняемых в
совершении
преступлений;
приобретение
продуктов питания в
школьных столовых в
случае, если в
штатной численности
государственного
учреждения
предусмотрены
повара в
соответствии с
постановлением
Правительства
Республики
Казахстан от 30
января 2008 года №
77 «Об утверждении
Типовых штатов
работников
государственных
организаций
образования и
перечня должностей
педагогических
работников и
приравненных к ним
лиц»
Кроме гражданско- правовых сделок на поставку товаров
(работ и услуг):
при выплате денежных
компенсаций взамен
табачных изделий  для военнослужащих срочной службы;
при выплате компенсации в пределах стоимости питания детям и детям, оставшимся
без попечения родителей, на время пребывания их в
семьях родственников или отдельных граждан в дни каникул, в воскресные и
праздничные дни, а также в период болезни;
при выплате денежной
компенсации взамен питания студентам и учащимся из числа детей-сирот и детей, оставшихся без попечения
родителей, учебных заведений
начального, среднего и высшего профессионального
образования при отсутствии горячего питания; при
питании учащихся школы-интерната для одаренных в спорте детей в период
каникул и нахождения их на учебно-тренировочных
сборах;
при выплате
денежной компенсации донорам за осуществление дачи (донации) крови на
безвозмездной основе взамен бесплатного питания, выдаваемого для восполнения
энергетических затрат. Проведение платежей по
расходам на сумму,
не превышающую 100-
кратного месячного
расчетного показателя без заключения гражданско-правовой сделки,
осуществляется на основании счета к оплате без приложения подтверждающих документов
142
Приобретение
медикаментов и
прочих средств
медицинского
назначения
Приобретение крови,
биопрепаратов,
медикаментов и
перевязочных
средств, а также приобретение ветеринарных препаратов, атрибутов и изделий ветеринарного назначения
Выплаты денежной
компенсации донору
производится без заключения
гражданско-правовой сделки. Проведение платежей по
расходам на сумму, не превышающую 100-кратного месячного расчетного
показателя без заключения
гражданско-правовой сделки, осуществляется на основании
счета к оплате без приложения подтверждающих документов.
При оплате расходов, связанных с приобретением аптечки, а также медикаментов и прочих средств медицинского назначения для нужд государственного
учреждения (медикаменты и перевязочные средства для пополнения аптечки)
с использованием
корпоративной  платежной карточки, а также за наличные деньги регистрация
гражданско-правовой
сделки не требуется.

140
Қорлар сатып алу
141
Азық-түлік өнiмдерiн сатып алу
Жеке пайдалану үшiн мемлекеттiк мекемелердiң тамақ өнiмдерiн сатып алуы және сақтауы; арнайы тамақ мал азығы; кәсiби және ерiктi апаттық-құтқару қызметiнiң және құрамаларының құтқарушылары үшiн азық-түлiк сатып алу; әскери қызметшiлердiң, мерзiмдi қызметтiң, әскери оқу орындары, iшкi iстер органдарының оқу орындары курсанттарының, айыпталғандардың, күдiктiлердiң және қылмыс жасауға айыпталғандардың азық-түлiгiн төлеу; «Мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдары қызметкерлерiнiң үлгi штаттарын және педагог қызметкерлер мен оларға теңестiрiлген адамдар лауазымдарының тiзбесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 30 қаңтардағы № 77 қаулысына сәйкес мемлекеттiк мекеменiң штат санында аспазшылар көзделген жағдайда, мектеп асханаларында тамақ өнiмдерiн сатып алу
Тауарларды (жұмыстар мен қызметтердi) беруге азаматтық-құқық тық мәмiлелерден басқа: мерзiмдi қызмет әскери қызметшiлерi үшiн темекi өнiмдерiнiң орнына ақшалай өтемақы төлеу кезiнде; тамақ құнының шегiнде балаларға және ата-анасының қарауынсыз қалған балаларға демалыстарында, демалыс және мерекелiк күндерi туысқандарының немесе жекелеген азаматтарды отбасыларында болған уақытында, сондай-ақ ауырған кезеңiнде өтемақы төлеу кезiнде; ыстық тамақ болмаған кезде бастауыш, орта және жоғары кәсiби бiлiм беретiн оқу орындарының ата-анасының қарауынсыз қалған жетiм балалар қатарынан студенттер мен оқушыларға тамақ орнына ақшалай өтемақы төлеген кезде; спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернат оқушыларының демалыс және олардың оқу-жаттығу жиындарында болғанда тамақтануы кезiнде; энергетикалық шығындардың орнын толтыру үшiн берiлетiн тегiн тамақтандыру орнына өтеусiз негiзде қан тапсыруды (донацияны) жүзеге асыруы үшiн донорларға ақшалай төлемақы төлеу кезiнде. 100 еселенген айлық есептiк көрсеткiштен аспайтын сомаға шығыстар бойынша төлемдер шарт жасаспай шот-фактураның немесе тауарларды беру туралы жүкқұжаттың (актiнiң) немесе орындалған жұмыстар актiсiнiң немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген басқа да құжаттың көшiрмесiн қоса бере отырып төлеуге берiлген шот негiзiнде жүзеге асырылады.
142
Дәрi-дәрмек және медициналық мақсаттағы өзге де құралдарды сатып алу
Қан, биопрепараттар, дәрi-дәрмектер және таңу құралдарын, сондай-ақ ветеринарлық препараттар, атрибуттар мен ветеринарлық мақсаттағы заттарды сатып алу
Донорға ақшалай өтемақы төлеу азаматтық-құқық тық мәмiле жасамай жүргiзiледi. 100 еселенген айлық есептiк көрсеткiштен аспайтын сомаға шығыстар бойынша төлемдер азаматтық-құқықтық мәмiле жасаспай жүргiзу шот-фактураның немесе тауарларды беру туралы жүкқұжаттың (актiнiң) немесе орындалған жұмыстар актiсiнiң немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген басқа да құжаттың көшiрмесiн қоса бере отырып төлеуге берiлген шот негiзiнде жүзеге асырылады. Корпоративтiк төлем карточкасын пайдалана отырып, сондай-ақ қолма-қол ақшаға мемлекеттiк мекеменiң мұқтажына арналған дәрi қобдишаларын, сондай-ақ дәрi-дәрмектер мен медициналық мақсаттағы өзге құралдарды (дәрi қобдишасын толықтыруға арналған дәрi-дәрмектер мен таңу құралдарын) сатып алумен байланысты шығыстарды төлеу кезiнде азаматтық-құқықтық мәмiле тiркеу талап етiлмейдi.

143
Приобретение, пошив и ремонт
предметов
вещевого
имущества
и другого
форменного
и специального
обмундирования
Приобретение, пошив
и ремонт предметов
вещевого имущества и
другого форменного и
специального
обмундирования,
предусмотренные
законодательством
Республики Казахстан
При выплате денежной
компенсации взамен
приобретения вещевого имущества, форменного и
специального обмундирования
гражданско-правовые
сделки на поставку товаров (работ и услуг) не заключаются.
Проведение платежей по расходам на сумму, не
превышающую 100-кратного
месячного расчетного
показателя без заключения
гражданско-правовой
сделки, осуществляется на основании счета к оплате без приложения подтверждающих документов.
144
Приобретение топлива, горюче-смазочных материалов.
Приобретение, перевозку, погрузку, разгрузку и хранение топлива всех видов.
При оплате расходов,
связанных с оплатой
стоимости ГСМ, при
осуществлении перелетов
военно-транспортной
авиации Сил воздушной обороны Вооруженных сил,
правоохранительных
органов Республики
Казахстан в служебные
командировки в страны дальнего и ближнего зарубежья с использованием
корпоративной платежной карточки регистрации
гражданско-правовой
сделки не требуется.
При оплате расходов
государственных
учреждений, связанных с оплатой стоимости ГСМ для заправки специального автомобильного транспорта, осуществляющего ликвидацию очагов особо опасных болезней животных, включенных в перечень, утверждаемый Правительством Республики Казахстан, дезинфекцию транспортных средств на
ветеринарных контрольных постах, по решению государственных органов, изъятие и уничтожение
животных, больных особо опасными болезнями животных, а также при
приобретении ГСМ, в
целях уничтожения
животных, больных особо опасными болезнями животных с использованием
корпоративной платежной карточки регистрация
гражданско-правовой
сделки не требуется.
Проведение платежей по расходам на сумму, не
превышающую 100-кратного
месячного расчетного
показателя без заключения
гражданско-правовой
сделки, осуществляется на основании счета к оплате без приложения подтверждающих документов.
149
Приобретение прочих запасов
Приобретение материалов и других запасов,
стоимость за единицу
которых не превышает
40 кратный месячный
расчетный
показатель, за
исключением затрат,
отражаемых по
спецификам 141-144.
Также по данной
специфике отражаются
затраты на приобретение предметов и материалов военного назначения.
Кроме гражданско- правовых сделок на поставку товаров (работ и услуг):
при перечислении сумм на счета в Национальном
Банке Республики Казахстан для конвертации и последующего перечисления на счета посольств Республики
Казахстан за границей по бюджетной программе
«Услуги по координации
внешнеполитической
деятельности», бюджетной программе «Участие Республики Казахстан в
международных  организациях, иных
международных и прочих органах», администратором
которых является Министерство иностранных дел Республики Казахстан,
Проведение платежей
по расходам на сумму, не превышающую 100-кратного
месячного расчетного
показателя без заключения
гражданско-правовой
сделки, осуществляется на основании счета к оплате без приложения подтверждающих документов.
При оплате расходов
государственных учреждений,
реализующих государственную
политику и осуществляющих
контрольно- надзорные
полномочия в области
технического регулирования и
метрологии, связанным с
покупкой и испытанием образцов товаров для
осуществления государственного надзора за их качеством и безопасностью в сфере их реализации
с использованием
корпоративной платежной карточки регистрация
гражданско-правовой
сделки не требуется.

143
Заттық мүлiктердi, нысанды және арнаулы киiм-кешектер сатып алу, тiгу және жөндеу
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген мүлiктiк керек-жарақ заттарын және басқа пiшiмдiк және арнайы киiм-кешектердi сатып алу, тiгу және жөндеу
Мүлiктiк керек-жарақ заттарын, пiшiмдiк және арнайы киiм-кешектердi сатып алу орнына ақшалай өтемақы төлеу кезiнде тауарларды (жұмыстарды және көрсетiлетiн қызметтердi) беруге азаматтық-құқықтық мәмiле жасалмайды. 100 еселенген айлық есептiк көрсеткiштен аспайтын сомаға шығыстар бойынша төлемдер азаматтық-құқықтық мәмiле жасаспай жүргiзу шот-фактураның немесе тауарларды беру туралы жүкқұжаттың (актiнiң) немесе орындалған жұмыстар актiсiнiң немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген басқа да құжаттың көшiрмесiн қоса бере отырып төлеуге берiлген шот негiзiнде жүзеге асырылады.
144
Отын, жанар-жағар май материалдарын сатып алу
Әр түрлi отынды сатып алу, тасымалдау, тиеу, түсiру және сақтау
Қарулы Күштерi Әуе қорғанысы күштерiнiң, әскери-көлiк авиациясының ұшып өтуiн жүзеге асыру кезiнде ЖЖМ құнын, Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының алыс және жақын шетелге қызметтiк iссапарларын төлеумен байланысты шығыстарды корпоративтiк төлем карточкасын пайдалана отырып төлеу кезiнде азаматтық-құқықтық мәмiле тiркеу талап етiлмейдi. Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiткен тiзбеге енгiзiлген ерекше қауiптi мал ауруларының ошақтарын жоюды жүзеге асыратын арнайы автомобиль көлiктерiне жанармай құюға арналған ЖЖМ құнын төлеуге байланысты мемлекеттiк мекемелердiң шығыстарын төлеу кезiнде ветеринарлық бақылау посттарында көлiк құралдарын дезинфекциялау, мемлекеттiк органдардың шешiмi бойынша малдардың аса қауiптi жұқпалы аурулармен ауырған малдарды алып қою және жою, сондай-ақ малдардың аса қауiптi жұқпалы аурулармен ауырған малдарды жою мақсатында корпоративтiк төлем карточкасын пайдаланумен ЖЖМ сатып алу кезiнде азаматтық-құқықтық мәмiленi тiркеу талап етiлмейдi. 100 еселенген айлық есептiк көрсеткiштен аспайтын сомаға шығыстар бойынша төлемдер азаматтық-құқықтық мәмiле жасаспай жүргiзу шот-фактураның немесе тауарларды беру туралы жүкқұжаттың (актiнiң) немесе орындалған жұмыстар актiсiнiң немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген басқа да құжаттың көшiрмесiн қоса бере отырып төлеуге берiлген шот негiзiнде жүзеге асырылады.
149
Өзге де қорларды сатып алу
141-144 ерекшелiктері бойынша көрсетiлген шығындарды қоспағанда, бiрлiк үшiн құны 40 еселенген айлық есептiк көрсеткiштен аспайтын материалдармен қорларды сатып алу. Сондай-ақ, осы ерекшелік бойынша әскери мақсаттағы заттар мен материалдарды сатып алуға арналған шығындары көрсетіледі.
Тауарларды (жұмыстар мен қызметтердi) беруге арналған азаматтық-құқықтық мәмiлелер басқа: әкiмшiсi Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi болып табылатын «Сыртқы саяси қызметтi үйлестiру жөнiндегi қызметтер» бюджеттiк бағдарламасы, «Қазақстан Республикасының Халықаралық ұйымдарға, басқа халықаралық және өзге органдарға қатысуы» бюджеттiк бағдарламасы бойынша Қазақстан Республикасының шетелдегi елшiлiктерiнiң шоттарына кейiннен аудару үшiн Қазақстан Республикасы Ұлттық банкiнiң шоттарына соманы аудару кезiнде.
100 еселенген айлық есептiк көрсеткiштен аспайтын сомаға шығыстар бойынша төлемдер азаматтық-құқықтық мәмiле жасаспай жүргiзу шот-фактураның немесе тауарларды беру туралы жүкқұжаттың (актiнiң) немесе орындалған жұмыстар актiсiнiң немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген басқа да құжаттың көшiрмесiн қоса бере отырып төлеуге берiлген шот негiзiнде жүзеге асырылады.
Мемлекеттiк саясатты iске асыратын және техникалық реттеу мен метрология саласында бақылау-қадағалау өкiлеттiктерiн жүзеге асыратын мемлекеттiк мекемелердiң оларды iске асыру саласында олардың сапасы мен қауiпсiздiгiн мемлекеттiк қадағалауды жүзеге асыруға арналған тауарлар үлгiлерiн сатып алумен және сынақтан өткiзумен байланысты шығыстарын корпоративтiк төлем карточкасын пайдалана отырып, төлеу кезiнде шартты тiркеу талап етiлмейдi.

150
Приобретение услуг и работ
151
Оплата
коммунальных услуг
Плата за горячую,
холодную воду,
канализацию;
плата за газ, электроэнергию;
плата за теплоэнергию, пеня за несвоевременную оплату коммунальных услуг
Кроме гражданско- правовых сделок на поставку товаров
(работ и услуг):
при перечислении сумм на счета в Национальном Банке Республики Казахстан для
конвертации и последующего
перечисления на счета посольств Республики
Казахстан за границей по бюджетной программе
«Услуги по координации внешнеполитической
деятельности», администратором которой является Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
152
Оплата
услуг связи
Абонентная плата за телефоны;
междугородние
переговоры;
сотовую связь;
почтово-телеграфные расходы;
правительственную
связь;
факс;
электронную почту;
специальную и
спутниковую связь;
телетайп;
радио; и другие виды связи
Кроме гражданско-
правовых сделок на поставку товаров (работ и услуг):
при перечислении сумм на счета в Национальном Банке Республики Казахстан для конвертации и последующего
перечисления на счета посольств Республики
Казахстан за границей по
бюджетной программе
«Услуги по координации
внешнеполитической
деятельности», бюджетной программе «Участие Республики Казахстан в
международных
организациях, иных
международных и прочих органах», администратором
которых является Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
153
Оплата
транспортных услуг
Аренда транспорта;
оплата за перевозку
оборудования,
материалов,
специального
контингента, вооружения, военной техники, призывников и прочие перевозки
Кроме гражданско- правовых сделок на поставку товаров (работ и услуг):
при перечислении сумм на счета в Национальном Банке
Республики Казахстан для конвертации и последующего
перечисления на счета посольств Республики
Казахстан за границей по бюджетной программе
«Услуги по координации
внешнеполитической
деятельности», бюджетной программе «Участие Республики Казахстан в
международных организациях, иных международных и прочих органах», администратором которых является Министерство иностранных дел Республики Казахстан Проведение платежей по расходам на сумму, не превышающую 100-кратного месячного расчетного показателя без заключения гражданско-правовой сделки, осуществляется на основании счета к оплате без приложения подтверждающих документов.

150
Қызметтер мен жұмыстарды сатып алу
151
Коммуналдық қызметтерге ақы төлеу
Ыстық, суық су, кәрiз үшiн төлем; газ, электрэнергиясы үшiн төлем; жылу энергиясы үшiн ақы төлеу; коммуналдық қызметтердi уақтылы төлемегенi үшiн өсiмақы
Тауарларды (жұмыстар мен қызметтердi) беруге арналған азаматтық-құқықтық мәмiлелерден басқа: әкiмшiсi Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi болып табылатын «Сыртқы саяси қызметтi үйлестiру жөнiндегi қызметтер» бағдарламасы Қазақcтан Республикасының шетелдегi елшiлiктерiнiң шоттарына кейiннен аудару үшiн Қазақcтан Республикасы Ұлттық Банкiнiң шоттарына соманы аудару кезiнде.
152
Байланыс қызметтеріне ақы төлеу
Телефондар үшін қалааралық сөйлесу; ұялы байланыс; почта-телеграф шығындары; үкiметтiк байланыс; факс; электронды почта; арнайы байланыс; спутниктiк байланыс; телетайп; радио және байланыстың басқа да түрлері үшiн
Тауарларды (жұмыстар мен қызметтердi) беруге арналған азаматтық-құқықтық мәмiлелерден басқа: әкiмшiсi Қазақcтан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi болып табылатын «Сыртқы саяси қызметтi үйлестiру жөнiндегi қызметтер» бюджеттiк бағдарламасы, «Қазақстан Республикасының Халықаралық ұйымдарға, басқа халықаралық және өзге органдарға қатысуы» бюджеттiк бағдарламасы бойынша Қазақстан Республикасының шетелдегi елшiлiктерiнiң шоттарына кейiннен аудару үшiн Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң шоттарына соманы аудару кезiнде.
153
Көлiктік қызмет көрсетуге ақы төлеу
Көлiктi жалдау; жабдықтарды, материалдарды, арнайы контингенттi, қару-жарақ, әскери техниканы, әскерге шақырылғандарды тасымалдауға ақы төлеу және өзге де тасымалдар
Тауарларды (жұмыстар мен қызметтердi) беруге арналған азаматтық-құқықтық мәмiлелерден басқа: әкiмшiсi Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi болып табылатын «Сыртқы саяси қызметтi үйлестiру жөнiндегi қызметтер» бюджеттiк бағдарламасы бойынша, «Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға, басқа халықаралық және өзге органдарға қатысуы» бюджеттiк бағдарламасы бойынша Қазақстан Республикасының шетелдегi елшiлiктерiнiң шоттарына кейiннен аудару үшiн Қазақстан Республикасы Ұлттық банкiнiң шоттарына соманы аудару кезiнде. 100 еселенген айлық есептiк көрсеткiштен аспайтын сомаға шығыстар бойынша төлемдердi азаматтық-құқықтық мәмiле жасаспай жүргiзу шот-фактураның немесе тауарларды беру туралы жүкқұжаттың (актiнiң) немесе орындалған жұмыстар актiсiнiң немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген басқа да құжаттың көшiрмесiн қоса бере отырып төлеуге берiлген шот негiзiнде жүзеге асырылады.

154
Оплата за
аренду
помещения
Плата за аренду
помещений, зданий. Затраты
на содержание
арендуемого
помещения, здания расходы
на коммунальные
услуги,
электроэнергию,
отопление
классифицируются по
соответствующим
спецификам.
Кроме гражданско- правовых сделок на поставку товаров
(работ и услуг):
при перечислении сумм на счета в Национальном Банке Республики Казахстан для
конвертации и последующего
перечисления на счета посольств Республики
Казахстан за границей по бюджетной программе
«Услуги по координации внешнеполитической
деятельности», по бюджетной программе «Участие Республики Казахстан в
международных организациях, иных международных и
прочих органах», по
бюджетной программе
«Защита и обеспечение прав и интересов граждан Республики Казахстан за
рубежом», администратором
которых является Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Проведение платежей
по расходам на сумму, не превышающую 100-кратного
месячного расчетного
показателя без заключения
гражданско-правовой
сделки, осуществляется на основании счета к оплате без приложения подтверждающих документов.
Регистрация договоров,
заключенных между
государственными
учреждениями, обслуживающимися в
территориальных
подразделениях казначейства, не осуществляется.
155
Оплата услуг в
рамках  государственного социального
заказа
Оплата услуг в
рамках государственного социального
заказа
159
Оплата прочих
услуг и работ
Оплата услуг и
работ, оказываемых
юридическими и
физическими лицами
по договору
Кроме гражданско- правовых сделок на поставку товаров
(работ и услуг):
при оплате расходов
по индивидуальным
(коллективным) трудовым договорам;
при оплате банковских услуг;
при перечислении сумм на счета в Национальном Банке
Республики Казахстан для конвертации и последующего
перечисления на счета посольств Республики
Казахстан за границей по бюджетной программе
«Услуги по координации
внешнеполитической
деятельности», по
бюджетной программе
«Участие Республики
Казахстан в международных
организациях, иных
международных и прочих органах», по бюджетной программе «Защита и
обеспечение прав и
интересов граждан Республики Казахстан за рубежом» и бюджетной программе «Приобретение и строительство объектов
недвижимости за рубежом для размещения дипломатических
представительств Республики Казахстан», администратором
которых является Министерство иностранных дел Республики Казахстан,
при оплате расходов Международного
Центра по регулированию
Инвестиционных Споров в соответствии с Законом Республики Казахстан «О членстве Республики Казахстан в Международном
Валютном Фонде, Международном Банке
Реконструкции и Развития,
Международной Финансовой Корпорации, Международной
Ассоциации Развития,
Многостороннем Агентстве Гарантии Инвестиций,
Международном Центре по
Урегулированию
Инвестиционных  споров,
Европейском Банке
Реконструкции и Развития, Азиатском Банке Развития,
Исламском Банке Развития», при оплате арбитражных
расходов и судебных
расходов, вынесенных по решениям международных арбитражных органов и
иностранных судов.
Проведение платежей
по расходам на сумму, не превышающую 100-кратного
месячного расчетного
показателя без заключения
гражданско-правовой
сделки, осуществляется на основании счета к
оплате без приложения подтверждающих документов. При оплате комиссии за
обслуживание банку,
осуществляющему перевод средств правительственных
внешних займов, регистрация гражданско-правовой сделки не требуется.
При оплате расходов государственных
учреждений, связанных с оплатой услуг аэропорта по обслуживанию воздушных судов военно-транспортной авиации Сил воздушной обороны Вооруженных сил,
правоохранительных органов Республики Казахстан в странах дальнего и ближнего
зарубежья при нахождении в служебных командировках с
использованием
корпоративной платежной карточки регистрация
гражданско-правовой
сделки не требуется.

154
Үй-жайды жалға алу төлемдері
Үй-жайды, ғимаратты жалға алу төлемдері. Жалға алынған үй-жайды, ғимараттарды ұстауға, коммуналдық қызметке, электр энергиясына, жылуға байланысты шығындар тиiстi ерекшелiктер бойынша сыныпталады
Тауарларды (жұмыстар мен қызметтердi) беруге арналған азаматтық-құқықтық мәмiлелерден басқа: әкiмшiсi Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi болып табылатын «Сыртқы саяси қызметтi үйлестiру жөнiндегi қызметтер» бюджеттiк бағдарламасы бойынша, «Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға, басқа халықаралық және өзге органдарға қатысуы» бюджеттiк бағдарламасы бойынша Қазақстан Республикасының шетелдегi елшiлiктерiнiң шоттарына кейiннен аудару үшiн Қазақстан Республикасы Ұлттық банкiнiң шоттарына соманы аудару кезiнде. 100 еселенген айлық есептiк көрсеткiштен аспайтын сомаға шығыстар бойынша төлемдердi азаматтық-құқықтық мәмiле жасаспай жүргiзу шот-фактураның немесе тауарларды беру туралы жүкқұжаттың (актiнiң) немесе орындалған жұмыстар актiсiнiң немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген басқа да құжаттың көшiрмесiн қоса бере отырып төлеуге берiлген шот негiзiнде жүзеге асырылады. Қазынашылықтың аумақтық бөлiмшелерiнде қызмет көрсетiлетiн мемлекеттiк мекемелер арасында жасалған шарттарды тiркеу жүзеге асырылмайды.
155
Мемлекеттiк әлеуметтiк тапсырыс шеңберiнде қызметтерге ақы төлеу
Мемлекеттiк әлеуметтiк тапсырыс шеңберiнде қызметтерге ақы төлеу
159
Өзге де қызметтер мен жұмыстарға ақы төлеу
Шарт бойынша заңды және жеке тұлғалар көрсететiн қызметтер, жұмыстар
Тауарларды (жұмыстар мен қызметтердi) беруге арналған азаматтық-құқықтық мәмiлелерден басқа: жеке (ұжымдық) еңбек шарты бойынша шығыстарды төлеу кезiнде; банк қызметтерiн төлеу кезiнде; штаттан тыс қызметкерлерге, оның iшiнде еңбек шарттары бойынша жүргiзушiлерге еңбекақы төлеу кезiнде; әкiмшiсi Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi болып табылатын «Сыртқы саяси қызметтi үйлестiру жөнiндегi қызметтер» бюджеттiк бағдарламасы бойынша, «Шетелдегi Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтарын құқықтары мен мүдделерiн қорғау және қамтамасыз ету» бюджеттiк бағдарламасы және «Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкiлдiктерiн орналастыру үшiн шетелде жылжымайтын мүлiк объектiлерiн сатып алу және салу» бюджеттiк бағдарламасы бойынша Қазақстан Республикасының шетелдегi елшiлiктерiнiң шоттарына кейiннен аудару үшiн Қазақстан Республикасы Ұлттық банкiнiң шоттарына соманы аудару кезiнде, «Қазақстан Республикасының Халықаралық Валюта Қорына, Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкiне, Халықаралық Қаржы Корпорациясына, Халықаралық Даму Қауымдастығына, Инвестициялар Кепiлдiгiнiң Көпжақты Агенттiгiне, Инвестициялық Дауларды Реттеу жөнiндегi Халықаралық Орталыққа, Еуропа Қайта Құру және Даму Банкiне, Азия Даму Банкiне, Ислам Даму Банкiне мүшелiгi туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Инвестициялық дауларды реттеу жөнiндегi Халықаралық орталықтың шығыстарын реттеу кезiнде, халықаралық төрелiк органдар мен шетелдiк соттардың шешiмдерi бойынша шығарылған төрелiк шығыстар мен сот шығыстарын төлеу кезiнде. 100 еселенген айлық есептiк көрсеткiштен аспайтын сомаға шығыстар бойынша төлемдер азаматтық-құқықтық мәмiле жасаспай жүргiзу шот-фактураның немесе тауарларды беру туралы жүкқұжаттың (актiнiң) немесе орындалған жұмыстар актiсiнiң немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген басқа да құжаттың көшiрмесiн қоса бере отырып төлеуге берiлген шот негiзiнде жүзеге асырылады. Үкiметтiк сыртқы қарыз қаражатын аударуды жүзеге асыратын банкке қызмет көрсеткенi үшiн комиссия төлеген кезде азаматтық-құқықтық мәмiленi тiркеу талап етiлмейдi. Қарулы Күштерi Әуе қорғанысы күштерiнiң, әскери-көлiк авиациясының әуе кемелеріне қызмет көрсетуге байланысты Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының алыс және жақын шетелге қызметтiк iссапарларын төленуі корпоративтiк төлем карточкасын пайдалана отырып төлеу кезiнде азаматтық-құқықтық мәмілені тіркеу талап етілмейді.

160
Другие
текущие
затраты
163
Затраты
Фонда
всеобщего
обязательного
среднего
образования
Приобретение одежды,
обуви, учебников,
учебных пособий,
школьно-письменных
принадлежностей;
обеспечение питания
в школах
Кроме гражданско- правовых сделок на поставку товаров
(работ и услуг):
при оказании денежной помощи;
приобретения путевок в
санаторно-курортные
учреждения и лагеря
отдыха;
финансовом обеспечении участия в культурно-массовых и спортивных мероприятиях
школьников.
Проведение платежей
по расходам на сумму, не превышающую 100-кратного
месячного расчетного
показателя без заключения
гражданско-правовой
сделки, осуществляется на основании счета к оплате без приложения подтверждающих документов.
2
Капитальные
затраты
4
Приобретение
основного
капитала
410
Приобретение
основных средств, нематериальных и биологических активов
411
Приобретение земли
Приобретение любого
вида земли, лесов, внутренних вод и
месторождений полезных ископаемых государством. Если на приобретенной государством земле
находится сооружение, и стоимость сооружения
может быть отдельно
оценена от стоимости
земли, на приобретение
сооружения должны
быть отнесены в специфику 412
Кроме гражданско- правовых сделок на поставку товаров (работ и услуг):
при перечислении
сумм на счета в Национальном Банке Республики Казахстан для конвертации и последующего перечисления на счета посольств Республики Казахстан за границей по бюджетной программе «Приобретение и
строительство  объектов
недвижимости за рубежом для размещения дипломатических
представительств Республики Казахстан», администратором
которой является Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
412
Приобретение
помещений,
зданий,
сооружений, передаточных устройств
Приобретение
помещений, зданий и
сооружений, передаточных устройств, а также
приобретение земли,
на которой размещены
помещения, здания и
сооружения
Кроме гражданско- правовых сделок на поставку товаров (работ и услуг):
при перечислении сумм на счета в Национальном Банке Республики Казахстан для конвертации и последующего
перечисления на счета посольств Республики
Казахстан за границей по бюджетной программе
«Услуги по координации внешнеполитической
деятельности» и бюджетной программе «Приобретение и
строительство объектов
недвижимости за рубежом для размещения дипломатических
представительств Республики
Казахстан», администратором
которых является
Министерство иностранных дел Республики Казахстан.

160
Басқа да ағымдағы шығындар
163
Жалпыға бiрдей мiндеттi орта бiлiм қорының шығындары
Киiм-кешек, аяқ киiм, оқулықтар, оқу құралдарын, мектептiк жазу құралдарын сатып алу; мектептерде азық-түлiкпен қамтамасыз ету
Тауарларды (жұмыстар мен қызметтердi) беруге арналған азаматтық-құқықтық мәмiлелерден басқа: ақшалай көмек көрсету кезiнде; санаториялық-курорттық мекемелерде және демалыс лагерлерiне жолдамалар сатып алу; мектеп оқушыларын мәдени-бұқаралық және спорттық iс-шараларға қатысуын қаржылай қамтамасыз ету. 100 еселенген айлық есептiк көрсеткiштен аспайтын сомаға шығыстар бойынша төлемдердi азаматтық-құқықтық мәмiле жасаспай жүргiзу шот-фактураның немесе тауарларды беру туралы жүкқұжаттың (актiнiң) немесе орындалған жұмыстар актiсiнiң немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген басқа да құжаттың көшiрмесiн қоса бере отырып төлеуге берiлген шот негiзiнде жүзеге асырылады.
2
Күрделi шығындар
4
Негiзгi капиталды сатып алу
410
Негiзгi құралдарды, материалдық емес және биологиялық активтерді сатып алу
411
Жер сатып алу
Мемлекеттiң кез келген түрдегi жердi, ормандарды, iшкi суларды және пайдалы қазба орындарын сатып алуы. Егер, мемлекет сатып алатын жерде ғимарат тұрса, және ғимараттың құны жер құнынан жеке бағаланса, ғимаратты сатып алуға арналған 412-ерекшелiкке жатқызылуы тиiс
Тауарларды (жұмыстар мен қызметтердi) беруге арналған азаматтық-құқықтық мәмiлелерден басқа: әкiмшiсi Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi болып табылатын «Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкiлдiктерiн орналастыру үшiн шетелде жылжымайтын мүлiк объектiлерiн сатып алу және салу» бюджеттiк бағдарламасы бойынша Қазақстан Республикасының шетелдегi мекемелерiнiң шоттарына аудару және кейiннен есептеу үшiн Қазақстан Республикасы Ұлттық банкiнiң шоттарына соманы аудару кезiнде.
412
Үй-жайлар, ғимараттар, құрылыстар және беру қондырғыларын сатып алу
Үй-жайлар, ғимараттар, құрылыстар және беру қондырғыларын, сондай-ақ үй-жайлар, ғимараттар және құрылыстар орналасқан жердi сатып алу
Тауарларды (жұмыстар мен қызметтердi) беруге арналған азаматтық-құқықтық мәмiлелерден басқа: әкiмшiсi Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi болып табылатын «Сыртқы саяси қызметтi үйлестiру жөнiндегi қызметтер» бюджеттiк бағдарламасы бойынша, «Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкiлдiктерiн орналастыру үшiн шетелде жылжымайтын мүлiк объектiлерiн сатып алу және салу» бюджеттiк бағдарламасы бойынша Қазақстан Республикасының шетелдегi елшiлiктерiнiң шоттарына кейiннен аудару үшiн Қазақстан Республикасы Ұлттық банкiнiң шоттарына соманы аудару кезiнде.

413
Приобретение транспортных средств
Приобретение транспортных средств, а также приобретение транспортных средств военного назначения.
414
Приобретение машин, оборудования, инструментов, производственного и хозяйственного инвентаря
Приобретение машин, оборудования, инструментов, производственного и хозяйственного инвентаря, а также приобретение оборудования военного назначения.
416
Приобретение нематериальных активов
Приобретение нематериальных активов, не являющихся физическими объектами

413
Көлік құралдарын сатып алу
Көлік құралдарын сатып алу, сондай-ақ әскери мақсаттағы жабдықтарды сатып алу.
414
Машиналар, жабдықтар, өндірістік және шаруашылық мүккамал құралдарын сатып алу
Машиналар, жабдықтар, өндірістік және шаруашылық мүккамал құралдарын сатып алу, сондай-ақ әскери мақсаттағы көлік құралдарды сатып алу.
416
Материалдық емес активтерді сатып алу
Жеке объектiлер болып табылмайтын материалдық емес активтердi сатып алу

417
Приобретение биологических активов
Приобретение биологических активов
419
Приобретение прочих основных средств
Приобретение прочих основных средств, не отраженных по спецификам 411-414
Проведение платежей
по расходам на сумму, не превышающую 100-кратного
месячного расчетного
показателя без заключения
гражданско-правовой
сделки, осуществляется на основании счета к оплате без приложения подтверждающих документов.
420
Капитальный ремонт основных средств
421
Капитальный
ремонт помещений,
зданий,
сооружений, передаточных устройств
Капитальный ремонт и
реставрация
помещений, зданий,
сооружений, передаточных устройств, а также заработная
плата рабочих (в том
числе удержания из
заработной платы),
занятых в капитальном ремонте и реставрации,
социальный налог,
взносы в накопительные
пенсионные фонды,
приобретение предметов,
материалов и оборудования, необходимых для капитального ремонта
и реставрации, на проектную (проектно-сметную) документацию,
экспертизу проектов,
инжиниринговые
услуги, услуги
технического надзора.
Кроме гражданско- правовых сделок на поставку товаров
(работ, услуг):
при перечислении сумм
на счета в Национальном Банке Республики
Казахстан для конвертации и последующего зачисления на счета загранучреждений
Республики Казахстан по бюджетной программе
«Услуги по координации
внешнеполитической
деятельности»,
администратором которой является Министерство
иностранных дел
Республики Казахстан.
422
Капитальный ремонт дорог
Затраты, связанные с
капитальным ремонтом
дорог и взлетно-посадочных полос аэродромов
423
Капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений государственных предприятий
Затраты, связанные с капитальным ремонтом зданий, сооружений, системы теплоснабжения, водоснабжения и канализации, находящихся в республиканской или коммунальной собственности
Кроме случаев, когда
государственное учреждение
осуществляет финансирование
государственных предприятий, находящихся в республиканской или
коммунальной собственности для проведения
капитального ремонта
помещений, зданий,
сооружений государственных
предприятий.
429
Капитальный ремонт прочих основных средств
Затраты, связанные с
капитальным ремонтом
других объектов, не
отраженных по
спецификам 421-422
430
Капитальные затраты, направленные на развитие
431
Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов
Затраты на строительство новых объектов и реконструкцию имеющихся объектов, в том числе объектов военного назначения, кроме капитального ремонта
Кроме гражданско- правовых сделок на поставку товаров
(работ и услуг):
при перечислении сумм на счета в Национальном Банке Республики Казахстан для
конвертации и последующего
перечисления на счета посольств Республики
Казахстан за границей по бюджетной программе «Приобретение и
строительство объектов
недвижимости за рубежом для размещения дипломатических
представительств Республики Казахстан», администратором
которой является
Министерство иностранных дел Республики Казахстан.

417
Биологиялық активтерді сатып алу
Биологиялық активтерді сатып алуға.
419
Өзге де негізгі құралдарды сатып алу
411-414 ерекшеліктер бойынша көрсетілмеген өзге де негізгі құралдарын сатып алуға жұмсалатын шығындар
100 еселенген айлық есептiк көрсеткiштен аспайтын сомаға шығыстар бойынша төлемдердi азаматтық-құқықтық мәмiле жасаспай жүргiзу шот-фактураның немесе тауарларды беру туралы жүкқұжаттың (актiнiң) немесе орындалған жұмыстар актiсiнiң немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген басқа да құжаттың көшiрмесiн қоса бере отырып төлеуге берiлген шот негiзiнде жүзеге асырылады.
420
Негiзгi құралдың күрделі жөндеуі
421
Жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды және беру қондырғыларын күрделi жөндеу
Жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды және беру қондырғыларын күрделi жөндеу және қайта жаңарту, сондай-ақ күрделi жөндеу мен қайта жаңартумен айналысатын жұмысшылардың жалақысы (оның iшiнде жалақысынан ұстап қалу), әлеуметтiк салық, жинақтаушы зейнетақы қорларына жарналар үшiн, жобалық (жобалық-сметалық) құжаттамаға, жобаларды сараптауға, инжинирингтiк қызметтерге, техникалық қадағалау қызметтерiне қажеттi заттар, материалдар және жабдықтар сатып алу
Тауарларды (жұмыстар мен қызметтерді) беруге арналған азаматтық-құқықтық мәмілелерден басқа: әкімшісі Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі болып табылатын «Сыртқы саяси қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерінің шоттарына аудару және кейіннен есептеу үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің шоттарына соманы аудару кезінде.
422
Жолдарды күрделi жөндеу
Жолдарды және әуе айлақтарындағы ұшу-қону жолақтарын күрделi жөндеумен байланысты шығындар
423
Мемлекеттiк кәсiпорындардың үй-жайларын, ғимараттарын, құрылыстарын күрделi жөндеу
Республикалық немесе коммуналдық меншiктегi ғимараттарды, құрылыстарды, жылумен жабдықтау, сумен жабдықтау және кәрiздеу жүйесiн күрделi жөндеуге байланысты шығындар
Мемлекеттiк мекеме мемлекеттiк кәсiпорындардың үй-жайларын, ғимараттарын, құрылыстарын күрделi жөндеу үшiн республикалық немесе коммуналдық меншiктегi мемлекеттiк кәсiпорындарды қаржыландыруды жүзеге асыратын жағдайлардан басқа
429
Басқа объектiлердi күрделi жөндеу
431-432-ерекшелiктерiнде көрiнiс таппаған басқа объектiлердi күрделi жөндеумен байланысты шығындар
430
Дамытуға бағытталған күрделі шығындар
431
Жаңа объектілерді салу және қолдағы объектілерді реконструкциялау
Жаңа объектілерді салуға және қолдағы объектілерді реконструкциялауға, оның ішінде күрделі жөндеуден және қайта жаңғыртудан басқа әскери мақсаттағы объектілерге арналған шығындар.