Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере автомобильных дорог
Приказ и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 23 октября 2012 года № 718. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 ноября 2012 года № 8097. Утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 160
Сноска. Утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 26.02.2014 № 160 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) «Выдача разрешения на размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) «Выдача разрешения на пересечения автомобильных дорог международного и республиканского значения каналами, линиями связи и электропередачи, нефтепроводами, газопроводами, водопроводами и железными дорогами и другими инженерными сетями и коммуникациями» согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) «Выдача разрешения на устройство, реконструкцию, ремонт и ликвидацию железнодорожных переездов на автомобильных дорогах международного и республиканского значения» согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) «Выдача разрешения на углубление русел рек и водотоков выше или ниже мостов для мелиоративных и других целей на расстоянии менее 2,5 км на автомобильных дорогах международного и республиканского значения» согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) «Выдача разрешения на устройство, реконструкцию и ремонт шлюзов, плотин и других мелиоративных и гидротехнических сооружений, совмещенных с автомобильными дорогами международного и республиканского значения или расположенных выше дорог по уклону местности» согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) «Выдача разрешения на устройство съездов с автомобильных дорог международного и республиканского значения и площадок для погрузки и разгрузки грузов» согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) «Выдача разрешения на подъем и понижение железнодорожных путей или укладку дополнительного пути при пересечении с автомобильными дорогами международного и республиканского значения» согласно приложению 7 к настоящему приказу.
2. Комитету автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Сагинов З.С.) обеспечить:

Автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің м.а. 2012 жылғы 23 қазандағы № 718 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 23 қарашада № 8097 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2014 жылғы 26 ақпандағы № 160 бұйрығымен
Сноска. Күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 26.02.2014 № 160 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік қызметтер регламенттері бекітілсін:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес «Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама орналастыруға рұқсат беру»;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес «Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының арналармен, байланыс және электр беру желілерімен, мұнай құбырларымен, газ құбырларымен, су құбырларымен, темір жолдармен және басқа да инженерлік желілермен және коммуникациялармен қиылысуына рұқсат беру»;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес «Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарында теміржол өткелдерін орналастыруға, қайта жаңартуға, жөндеуге және бұзуға рұқсат беру»;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес «Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарынан 2,5 км аз қашықтықта көпірлерден жоғары немесе төмен мелиорациялық және басқа да мақсаттар үшін өзен мен суағар арналарын тереңдетуге рұқсат беру»;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес «Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарымен қосылған немесе жердің еңістігі бойынша жолдардан жоғары орналасқан шлюздер, бөгеттер және басқа да мелиорациялық және гидротехникалық құрылыстар орнатуға, қайта жаңартуға және жөндеуге рұқсат беру»;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес «Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарынан шығатын жерлер мен жүктерді тиеуге және түсіруге арналған алаңдар орнатуға рұқсат беру»;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес «Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарымен қиылысатын жерде темір жолдардың көтерілуіне және төмендетілуіне немесе қосымша жол төсеуге рұқсат беру».
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Автомобиль жолдары комитеті (З.С. Сағынов):

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в установленном порядке официальное опубликование настоящего приказа;
3) размещение настоящего приказа на Интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице–министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Скляр Р.В.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра                              К. Абсаттаров
Приложение 1
к приказу И.о. Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 23 октября 2012 года № 718
Регламент государственной услуги
«Выдача разрешения на размещение наружной (визуальной) рекламы
в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования
международного и республиканского значения»
1. Общие положения
1. Настоящий регламент «Выдача разрешения на размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения» (далее – регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», а также в соответствии с подпунктом 1) пункта 12 Правил пользования автомобильными дорогами на территории Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 1998 года № 845 «О совершенствовании правового обеспечения дорожного хозяйства», и стандартом государственной услуги «Выдача разрешения на размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2012 года № 1315 (далее – cтандарт).
2. В регламенте государственной услуги используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги – физическое и юридическое лицо, которому оказывается государственная услуга;
2) центр обслуживания населения (далее – ЦОН) республиканское государственное предприятие, осуществляющее организацию предоставления государственных услуг физическим и (или) юридическим лицам по приему заявлений и выдаче документов по принципу «одного окна»;
3) структурно–функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги (далее – СФЕ) – это ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы для их подсистемы.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың белгіленген тәртіппен ресми жариялануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі Р.В. Склярға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің м.а.                            Қ. Әбсаттаров
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің м.а.
2012 жылғы 23 қазандағы
№ 718 бұйрығына
1-қосымша
«Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы
автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама
орналастыруға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы регламент «Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама орналастыруға рұқсат беру» (бұдан әрі – регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, сондай-ақ «Жол шаруашылығын құқықтық қамтамасыз етуді жетілдіру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 5 қыркүйектегі № 845 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында автомобиль жолдарын пайдалану ережесінің 12-тармағы 2) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 16 қазандағы № 1315 қаулысымен бекітілген «Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама орналастыруға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік қызмет регламентінде мынадай ұғымдар қолданылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы - мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және заңды тұлға.
2) халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – ХҚКО) - жеке және (немесе) заңды тұлғалардың өтініштерін қабылдау мен «бір терезе» принципі бойынша құжаттарды беру бойынша мемлекеттік қызметті ұсынуды ұйымдастыруды жүзеге асыратын республикалық мемлекеттік кәсіпорын;
3) мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-қызметтік бірліктер (бұдан әрі – ҚҚБ) - ол мүдделі органдардың жауапты адамдары, олардың ішкі жүйелері үшін ақпараттық жүйелер.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.

4. Результатом завершения государственной услуги является выдача паспорта на размещение объекта наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения (далее – паспорт) либо выдача мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Требования к оказанию государственной услуги
6. Государственная услуга оказывается областными департаментами Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – территориальные органы), а также через ЦОН, адреса и графики работ которых указаны в приложении 1 и 2 cтандарта.
7. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 cтандарта.
8. Процесс оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги до выдачи ему результата государственной услуги:
при обращении в территориальный орган:
руководитель территориального органа, либо его заместители рассматривают заявление о выдаче паспорта на размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения в течение пяти рабочих дней.
Начальник отдела территориального органа, при его отсутствии сотрудник отдела рассматривает предоставленный перечень документов на соответствие предъявляемым требованиям.
Сотрудник отдела территориального органа подготавливает необходимые документы для выдачи паспорта на размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения, регистрирует в журнале учета и регистрации выдачи паспортов.
при обращении в ЦОН:
1) получатель государственной услуги подает заявление в произвольной форме в ЦОН;
2) инспектор ЦОН проводит регистрацию заявления, инспектор накопительного отдела ЦОН передает документы в территориальный орган. Факт отправки пакета документов из ЦОН в территориальные органы фиксируется Сканером штрих-кода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) сотрудник территориального органа проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение  руководителю территориального органа, либо его заместителю;
4) после рассмотрения руководитель территориального органа либо его заместитель передает на рассмотрение начальнику отдела территориального органа;
5) начальник отдела территориального органа рассматривает заявление на соответствие предъявленным требованиям, и передает на исполнение сотруднику отдела территориального органа;

4. Мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі халықаралық және республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнаманы объектіге орналастыруға паспорт беру (бұдан әрі – паспорт) немесе қағаз тасығышта мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің талаптары
6. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің облыстық департаменттері (бұдан әрі – аумақтық орган), сондай-ақ ХҚКО арқылы көрсетеді, мекенжайлары мен жұмыс кестелері осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген.
7. Мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімдері стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
8. Мемлекеттік қызметті алушының өтініш берген сәттен бастап оған мемлекеттік қызметтің нәтижесін бергенге дейін мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі:
аумақтық органға жүгінген кезде:
аумақтық органның басшысы немесе оның орынбасарлары халықаралық және республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама орналастыруға паспорт беру туралы өтінішті бес жұмыс күні ішінде қарайды.
Аумақтық органның бөлім бастығы, ол болмаған кезде бөлім қызметкері ұсынылған құжаттардың тізімін қойылатын талаптарға сәйкестігін қарайды.
Аумақтық органның бөлім қызметкері халықаралық және республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама орналастыруға паспортты беру үшін қажетті құжаттарды дайындайды, есеп журналына және паспортты беру журналына тіркейді.
ХҚКО-на жүгінген кезде:
1) мемлекеттік қызметті алушы өтінішті ХҚКО-на еркін нысанда ұсынады;
2) ХҚКО-ның инспекторы өтінішті тіркеуді жүргізеді, ХҚКО-ның жинақтаушы бөлімінің инспекторы құжаттарды аумақтық органға береді.
ХҚКО-нан құжаттар топтамасын аумақтық органға жіберу фактісі, мемлекеттік қызметті көрсету барысында құжаттардың қозғалысын қадағалауға болатын штрих код сканерімен белгіленеді;
3) аумақтық органның қызметкері алған құжаттардың тіркеуін жүргізеді және аумақтық органның басшысына немесе оның орынбасарына қарауға береді;
4) аумақтық органның басшысы немесе оның орынбасары қарап болғаннан кейін, аумақтық органның бөлім бастығына қарауға береді;
5) аумақтық органның бөлім бастығы өтінішті қойылған талаптарға сәйкестігін қарап, аумақтық органның бөлім қызметкеріне орындауға береді;

6) сотрудник отдела территориального органа в течение пяти рабочих дней осуществляет рассмотрение представленного из ЦОН заявления, и направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН.
При приеме готового результата государственной услуги от территориального органа, ЦОН фиксирует поступившие документы при помощи Сканера штрих-кода;
7) инспектор ЦОН выдает получателю государственной услуги паспорт или письменный мотивированный отказ.
9. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в ЦОН и территориальных органах, адреса, которых указаны в приложениях 1 и 2 cтандарта.
10. Государственная услуга предоставляется:
1) при обращении в территориальный орган:
ежедневно с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы территориального органа с перерывом на обед.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) при обращении в ЦОН:
ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы ЦОН с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Прием документов в ЦОН осуществляется посредством «окон», на которых указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора ЦОН. В территориальном органе заявление регистрируется в журнале обращений физических и юридических лиц.
12. Для получения государственной услуги получатели государственной услуги представляют документы, указанные в пункте 11 cтандарта.
13. Основание для отказа в предоставлении государственной услуги указано в пункте 16 cтандарта.
14. Требования к информационной безопасности:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
3. Описание действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
15. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
в территориальном органе:
сотрудник территориального органа;
сотрудник отдела территориального органа;
начальник отдела территориального органа;
руководитель территориального органа, либо его заместитель.
при обращении в ЦОН:
1) инспектор ЦОН;
2) инспектор накопительного отдела ЦОН;
3) сотрудник отдела территориального органа;

6) аумақтық органның бөлім қызметкері ХҚКО-ның ұсынған өтінішін бес жұмыс күні ішінде қарауды жүзеге асырады және көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін ХҚКО-на жібереді.
Аумақтық органның мемлекеттік қызметінің дайын нәтижесін қабылдаған кезде, ХҚКО-да штрих-код сканерінің көмегімен келіп түскен құжаттарды белгілейді;
7) ХҚКО-ның инспекторы мемлекеттік қызметті алушыға паспорт немесе жазбаша дәлелді бас тарту береді.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша ақпаратты, сондай-ақ мемлекеттік қызметті осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген мекенжайлары бойынша ХҚКО және аумақтық органнан алуға болады.
10. Мемлекеттік қызмет:
1) аумақтық органға жүгінген кезде:
аумақтық органның белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес, түскі үзілісі бар, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден жұма аралығында көрсетіледі.
Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
2) ХҚКО-на жүгінген кезде:
ХҚКО-ның белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес, түскі үзіліссіз сағат 09.00-ден 20.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден сенбі аралығында көрсетіледі.
Қабылдау «электрондық» кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
11. ХҚКО-да құжаттарды қабылдау ХҚКО инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетілген «терезе» арқылы жүзеге асырылады.
Аумақтық органда өтініш жеке және заңды тұлғалардың өтініштері журналында тіркеледі.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушылар стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
13. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы негіздеме стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
14. Ақпарат қауіпсіздігіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (рұқсат етілмеген ақпаратты алудан қорғау);
2) тұтастық (рұқсат етілмеген ақпаратты өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (рұқсат етілмеген ақпаратты және ресурстарды ұстаудан қорғау).
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде іс-әрекеттердің
(өзара іс-әрекеттің) сипаттамасы
15. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын ҚҚБ:
аумақтық органда:
аумақтық органның қызметкері;
аумақтық органның бөлім қызметкері;
аумақтық органның бөлім бастығы;
аумақтық органның басшысы немесе оның орынбасары.
ХҚКО-на жүгінген кезде:
1) ХҚКО-ның инспекторы;
2) ХҚКО-ның жинақтаушы бөлімінің инспекторы;
3) аумақтық органның бөлім қызметкері;

4) начальник  отдела территориального органа;
5) руководитель территориального органа, либо его заместители.
16. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия указано в приложении 1 настоящего регламента.
17. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ указана в приложении 2 настоящего регламента.
18. Бланки в произвольной форме размещаются на специальной стойке в зале ожидания либо у работника ЦОН, а также на интернет-ресурсе ЦОН: www.con.gov.kz и Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: www.mtc.gov.kz.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на размещение наружной
(визуальной) рекламы в полосе отвода
автомобильных дорог общего пользования
международного и республиканского значения»
Таблица 1. Описание действий СФЕ (Выдача разрешения на размещение наружной (визуальной) рекламы
в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования
международного и республиканского значения)
Действия основного процесса
1 № действия
(хода,
потока
работ)
1 2 3 4 5
2 Наимено-
вание
СФЕ, ИС
Инспектор
ЦОН
Сотрудник
территори-
ального
органа
Руководи-
тель
террито-
риального
органа,
либо его
замести-
тель
Началь-
ник
отдела
террито-
риаль-
ного
органа
Сотруд-
ник
отдела
террито-
риаль-
ного
органа
3
Наименова-
ние
действия и
их описание
Проводит
регистрацию
заявления,
инспектор
накопитель-
ного отдела
ЦОН передает
документы в
террито-
риальные
органы
Сотрудник
территориаль-
ного органа
проводит
регистрацию
полученных
документов,
и передает
руководителю
территориаль-
ного органа,
либо его
заместителю
Отписывает
начальнику
отдела
террито-
риального
органа
Рассма-
тривает
заявле-
ние на
соответ-
ствие
предъяв-
ляемым
требова-
ниям, и
отписы-
вает
cотрудни-
ку отдела
террито-
риального
органа
В течение
трех
рабочих
дней
осуществ-
ляет
рассмо-
трение
представ-
ленного
заявление
из ЦОН и
направ-
ляет
результат
оказания
госу-
дарствен-
ной
услуги в
ЦОН
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-
распоря-
дительное
решение)
Прием
заявления и
документов
на получение
услуги
Регистрация
запроса с
присвоением
номера
заявлению
Маршрути-
зация
запроса
Маршрути-
зация
запроса
Формиро-
вание
разреше-
ния, либо
мотивиро-
ванного
отказа
5
Сроки
исполнения
20 минут
20 минут
1 день
1 день
3 дня
6
Номер
следующего
действия
1
2
3
4
5
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс. (Выдача разрешения на размещение наружной (визуальной) рекламы
в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования
международного и республиканского значения)
Сотрудник
территориального
органа
Руководитель
территориаль-
ного органа
Начальник
отдела
территориаль-
ного органа
Сотрудник отдела
территориального
органа
Проводит
регистрацию
полученных
документов, и
передает
руководителю
территориального
органа, либо его
заместителю
Отписывает
начальнику
отдела
территориаль-
ного органа
Рассматривает
заявление на
соответствие
предъявляемым
требованиям, и
отписывает
сотруднику
отдела
территориаль-
ного органа
В течение трех
рабочих дней
осуществляет
рассмотрение
представленного
заявления из ЦОН и
направляет
результат оказания
государственной
услуги в ЦОН
Выдача    паспорта
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс. (Выдача разрешения на размещение наружной (визуальной) рекламы
в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования
международного и республиканского значения)
Альтернативный процесс или расширения
Инспектор
ЦОН
Сотрудник
террито-
риального
органа
Руководитель
территориаль-
ного органа,
либо его
заместители
Начальник
отдела
террито-
риального
органа
Сотрудник
отдела
территори-
ального
органа
1 2 3 4 5

4) аумақтық органның бөлім бастығы;
5) аумақтық органның басшысы немесе оның орынбасарлары.
16. Әрбір іс-әрекеттің орындалу уақыты көрсетілген әрбір ҚҚБ-нің жай іс-әрекетінің жүйелігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы (рәсімдері, функциялары, операциялары) осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
17. Іс-әрекеттің логикалық жүйелігінің арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграмма (мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде) және ҚҚБ осы регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
18. Еркін нысандағы бланкілер күту залының арнайы бағанында немесе ХҚКО қызметкерінің жанында, сондай-ақ ХҚКО интернет-ресурсында: www.con.gov.kz және Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің: www.mtc.gov.kz орналастырылады.
«Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпы
пайдаланымдағы автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде
сыртқы (көрнекі) жарнама орналастыруға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ҚҚБ іс-әрекетіне сипаттама
(Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы
автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама орналастыруға рұқсат беру)
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет № (жұмыс барысы)
1
2
3
4
5
2
ҚҚБ, АЖ атауы
ХҚКО инспекторы
Аумақтық органның қызметкері
Аумақтық органның басшысы немесе оның орынбасары
Аумақтық органның бөлім бастығы
Аумақтық органның бөлім қызметкері
3
Іс-әрекеттің атауы және оның сипаттамасы
Өтінішті тіркеуді жүргізеді, ХҚКО-ның жинақтаушы бөлімінің инспекторы құжаттарды аумақтық органға жібереді
Аумақтық органның қызметкері алған құжаттарға тіркеуді жүргізеді және аумақтық органның басшысына немесе оның орынбасарына береді
Аумақтық органның бөлім бастығына бұрыштама қояды
Өтініштің қойылатын талаптарға сәйкестігін қарайды және аумақтық органның бөлім қызметкеріне бұрыштама қояды
Үш жұмыс күн ішінде ХҚКО ұсынған өтінішті қарауды жүзеге асырады және көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін ХҚКО-на жібереді
4
Аяқтау нысаны (дерек, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Қызметті алуға өтінішті және құжаттарды қабылдау
Сұрау салуды тіркеу өтініштің нөмірін тіркеумен
Сұраудың бағыты
Сұраудың бағыты
Рұқсатты қалыптастыру немесе дәлелді бас тарту
5
Орындау уақыты
20 минут
20 минут
1 күн
1 күн
3 күн
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
1
2
3
4
5
2-кесте. Қолдану нұсқалары. Негізгі үдерісі.
(Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы
автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама
орналастыруға рұқсат беру)
Аумақтық органның қызметкері
Аумақтық органның басшысы
Аумақтық органның бөлім бастығы
Аумақтық органның бөлім қызметкері
Алған құжаттардың тіркелуін
жүргізеді және аумақтық
органның басшысына немесе
оның орынбасарына береді.
Аумақтық органның бөлім бастығына бұрыштама қояды
Өтінішті қойылған талаптарға сәйкестігін қарап және аумақтық органның бөлім қызметкеріне бұрыштама қояды
Үш жұмыс күн ішінде ХҚКО ұсынған өтінішті қарауды жүзеге асырады және көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін ХҚКО-на жібереді
Паспортты беру
3-кесте. Қолдану нұсқалары. Балама үдерісі.
(Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама
орналастыруға рұқсат беру)
Балама үдерісі немесе кеңейту
ХҚКО инспекторы
Аумақтық органның қызметкері
Аумақтық органның басшысы немесе оның орынбасарлары
Аумақтық органның бөлім бастығы
Аумақтық органның бөлім қызметкері
1
2
3
4
5

1. Прием
заявления и
перечня
необходимых
документов на
получение
паспорта;
регистрация
заявления в
журнале
регистрации;
отправка
заявления и
полного перечня
документов в
территориальный
орган;
Прием
заявления и
перечня
необходимых
документов
на выдачу
паспорта,
регистрация
заявления в
журнале
регистрации
Рассмотрение
заявления о
получении
паспорта на
размещение
наружной
(визуальной)
рекламы в полосе
отвода
автомобильных
дорог общего
пользования
международного и
республиканского
значения
Рассмотре-
ние
предостав-
ленного
перечня
документов
на соответ-
ствие
предъявля-
емым
требованиям
Рассмотрение
заявления
сотрудником
в течение
трех рабочих
дней со дня
поступления
заявления
5
4
3
2
1
В случае
представления
неполного
перечня
документов
возврат
документов с
мотивированным
ответом об
отказе в
предоставлении
государственной
услуги.
Передача
получателю
государственной
услуги
письменного
заключения об
отказе на
получение
паспорта на
размещение
наружной
(визуальной)
рекламы в
полосе отвода
автомобильных
дорог общего
пользования
международного
и республи-
канского
значения
Направление
в ЦОН
письменного
заключения
об отказе в
получении
паспорта на
размещение
наружной
(визуальной)
рекламы в
полосе
отвода
автомобиль-
ных дорог
общего
пользования
международ-
ного и
республикан-
ского
значения
Передача
паспорта в
ЦОН
Подписание
письменного
заключения об
отказе в
получении
паспорта на
размещение
наружной
(визуальной)
рекламы в полосе
отвода
автомобильных
дорог общего
пользования
международного и
республиканского
значения
Подписание
паспорта на
размещение
наружной
(визуальной)
рекламы в полосе
отвода
автомобильных
дорог общего
пользования
международного и
республиканского
значения
Диаграмма функционального взаимодействия (Выдача разрешения на размещение наружной (визуальной) рекламы
в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования
международного и республиканского значения)
Процесс оказания государственной услуги
1
2
3
4
5
Инспектор ЦОН Сотрудник
террито-
риального
органа
Руково-
дитель
террито-
риального
органа,
либо его
замести-
тели
Начальник
отдела
террито-
риального
органа
Сотрудник
отдела
террито-
риального
органа
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на размещение наружной
(визуальной) рекламы в полосе отвода
автомобильных дорог общего пользования
международного и республиканского значения»
Диаграмма функционального взаимодействия (Выдача разрешения на размещение наружной (визуальной) рекламы
в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования
международного и республиканского значения)
Процесс оказания государственной услуги
1 2 3 4
Сотрудник
территориального
органа
Руководитель
территори-
ального
органа,
либо его
заместители
Начальник
отдела
территори-
ального
органа
Сотрудник
отдела
территори-
ального
органа
Приложение 2
к приказу И.о. Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 23 октября 2012 года № 718
Регламент государственной услуги
«Выдача разрешения на пересечения автомобильных дорог
международного и республиканского значения каналами, линиями
связи и электропередачи, нефтепроводами, газопроводами,
водопроводами и железными дорогами и другими инженерными сетями
и коммуникациями»

1. Өтінішті қабылдау және паспортты алуға қажетті құжаттардың тізімі; тіркеу журналында өтінішті тіркеу; аумақтық органға өтінішті және толық құжаттардың тізімін жіберу;
Өтінішті қабылдау және паспортты берудегі қажетті құжаттардың тізімін тіркеу журналында тіркейді
Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама орналастыруға паспортты алу туралы өтінішті қарау
Ұсынылған құжаттардың тізімінің қойылатын талаптарға сәйкестігін қарау
Өтініштің келіп түскен күннен бастап қызметкер үш жұмыс күн ішінде келіп түскен өтінішті қарайды
5
4
3
2
1
Егер құжаттардың тізімін толық ұсынбау құжаттардың қайтарылуына мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама орналастыруға паспортты алудан бас тарту туралы жазбаша қорытындыны мемлекеттік қызметті алушыға береді
Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама орналастыруға паспортты алудан бас тарту туралы жазбаша қорытындыны ХҚКО-на бағыттайды ХҚКО-на паспортты беру
Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама орналастыруға паспортты алудан бас тарту туралы жазбаша қорытындыға қол қою
Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама орналастырудың паспортына қол қою
«Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпы
пайдаланымдағы автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде
сыртқы (көрнекі) жарнама орналастыруға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Өзара әрекет етудің функционалдық диаграммасы
(Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы
автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама
орналастыруға рұқсат беру)
Мемлекеттік қызметті көрсетудің үдерісі
1
2
3
4
Аумақтық органның қызметкері
Аумақтық органның басшысы немесе оның орынбасарлары
Аумақтық органның бөлім бастығы
Аумақтық органның бөлім қызметкері
Өзара әрекет етудің функционалдық диаграммасы
(Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы
автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама
орналастыруға рұқсат беру)
Мемлекеттік қызметті көрсетудің үдерісі
1
2
3
4
Аумақтық органның қызметкері
Аумақтық органның басшысы немесе оның орынбасарлары
Аумақтық органның бөлім бастығы
Аумақтық органның бөлім қызметкері
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің м.а.
2012 жылғы 23 қазандағы
№ 718 бұйрығына
2-қосымша
«Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль
жолдарының арналармен, байланыс және электр беру желілерімен,
мұнай құбырларымен, газ құбырларымен, су құбырларымен және
темір жолдармен және басқа да инженерлік желілермен және
коммуникациялармен қиылысуына рұқсат беру» мемлекеттік қызмет
регламенті

1. Общие положения
1. Настоящий регламент «Выдача разрешения на пересечения автомобильных дорог международного и республиканского значения каналами, линиями связи и электропередачи, нефтепроводами, газопроводами, водопроводами и железными дорогами и другими инженерными сетями и коммуникациями» (далее – регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», а также в соответствии с подпунктом 2) пункта 12 Правил пользования автомобильными дорогами на территории Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 1998 года № 845 «О совершенствовании правового обеспечения дорожного хозяйства», и стандартом государственной услуги «Выдача разрешения на пересечения автомобильных дорог международного и республиканского значения каналами, линиями связи и электропередачи, нефтепроводами, газопроводами, водопроводами и железными дорогами и другими инженерными сетями и коммуникациями», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2012 года № 1315 (далее – стандарт).
2. В регламенте государственной услуги используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги – физическое и юридическое лицо, которому оказывается государственная услуга;
2) центр обслуживания населения (далее – ЦОН) – республиканское  государственное предприятие, осуществляющее организацию предоставления государственных услуг физическим и (или) юридическим лицам по приему заявлений и выдаче документов по принципу «одного окна»;
3) структурно–функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги (далее – СФЕ) – это ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы для их подсистемы.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Результатом завершения государственной услуги является выдача технического условия на пересечения автомобильных дорог международного и республиканского значения каналами, линиями связи и электропередачи, нефтепроводами, газопроводами, водопроводами и железными дорогами и другими инженерными сетями и коммуникациями (далее – техническое условие) либо выдача мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Требования к оказанию государственной услуги
6. Государственная услуга оказывается областными департаментами Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – территориальный орган), а также через ЦОН, адреса и графики работ которых указаны в приложении 1 и 2 стандарта.

1. Жалпы ережелер
1. Осы регламент «Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының арналармен, байланыс және электр беру желілерімен, мұнай құбырларымен, газ құбырларымен, су құбырларымен және темір жолдармен және басқа да инженерлік желілермен және коммуникациялармен қиылысуына рұқсат беру» (бұдан әрі – регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, сондай-ақ «Жол шаруашылығын құқықтық қамтамасыз етуді жетілдіру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 5 қыркүйектегі № 845 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында автомобиль жолдарын пайдалану ережесінің 12-тармағы 2) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 16 қазандағы № 1315 қаулысымен бекітілген «Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының арналармен, байланыс және электр беру желілерімен, мұнай құбырларымен, газ құбырларымен, су құбырларымен және темір жолдармен және басқа да инженерлік желілермен және коммуникациялармен қиылысуына рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік қызмет регламентінде мынадай ұғымдар қолданылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы - мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және заңды тұлға.
2) халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – ХҚКО) - жеке және (немесе) заңды тұлғалардың өтініштерін қабылдау мен «бір терезе» принципі бойынша құжаттарды беру бойынша мемлекеттік қызметті ұсынуды ұйымдастыруды жүзеге асыратын республикалық мемлекеттік кәсіпорын;
3) мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-қызметтік бірліктер (бұдан әрі – ҚҚБ) - ол мүдделі органдардың жауапты адамдары, олардың ішкі жүйелері үшін ақпараттық жүйелер.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының арналармен, байланыс және электр беру желілерімен, мұнай құбырларымен, газ құбырларымен, су құбырларымен және темір жолдармен және басқа да инженерлік желілермен және коммуникациялармен қиылысуына техникалық шарт беру (бұдан әрі – техникалық шарт) немесе қағаз тасығышта мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің талаптары
6. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің облыстық департаменттері (бұдан әрі – аумақтық орган), сондай-ақ ХҚКО арқылы көрсетеді, мекенжайлары мен жұмыс кестелері осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген.

7. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 стандарта.
8. Процесс оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги до выдачи ему результата государственной услуги:
при обращении в территориальный орган:
руководитель территориального органа, либо его заместители рассматривают заявление о выдаче технического условия на пересечения автомобильных дорог международного и республиканского значения каналами, линиями связи и электропередачи, нефтепроводами, газопроводами, водопроводами и железными дорогами и другими инженерными сетями и коммуникациями в течение семи рабочих дней.
Начальник отдела территориального органа, при его отсутствии специалист отдела рассматривает предоставленный перечень документов на соответствие предъявляемым требованиям.
Сотрудник отдела территориального органа подготавливает необходимые документы для выдачи технического условия на пересечения автомобильных дорог международного и республиканского значения каналами, линиями связи и электропередачи, нефтепроводами, газопроводами, водопроводами и железными дорогами и другими инженерными сетями и коммуникациями, регистрирует в журнале учета и регистрации выдачи технических условий.
при обращении в ЦОН:
1) получатель государственной услуги подает заявление в произвольной форме в ЦОН;
2) инспектор ЦОН проводит регистрацию заявления, инспектор накопительного отдела ЦОН передает документы в территориальный орган. Факт отправки пакета документов из ЦОН в территориальные органы фиксируется Сканером штрих-кода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) сотрудник территориального органа проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение  руководителю территориального органа, либо его заместителю;
4) после рассмотрения руководитель территориального органа либо его заместитель передает на рассмотрение начальнику отдела территориального органа;
5) начальник отдела территориального органа рассматривает заявление на соответствие предъявленным требованиям, и передает на исполнение специалисту отдела территориального органа;
6) сотрудник отдела территориального органа в течение семи рабочих дней осуществляет рассмотрение представленного из ЦОН заявления, и направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН.
При приеме готового результат государственной услуги от территориального органа, ЦОН фиксирует поступившие документы при помощи Сканера штрих-кода;
7) инспектор ЦОН выдает получателю государственной услуги техническое условие или письменный мотивированный отказ.

7. Мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімдері стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
8. Мемлекеттік қызметті алушының өтініш берген сәттен бастап оған мемлекеттік қызметтің нәтижесін бергенге дейін мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі:
аумақтық органға жүгінген кезде:
аумақтық органның басшысы немесе оның орынбасарлары халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының арналармен, байланыс және электр беру желілерімен, мұнай құбырларымен, газ құбырларымен, су құбырларымен және темір жолдармен және басқа да инженерлік желілермен және коммуникациялармен қиылысуына техникалық шарт беру туралы өтінішті жеті жұмыс күні ішінде қарайды.
Аумақтық органның бөлім бастығы, ол болмаған кезде бөлім қызметкері ұсынылған құжаттардың тізімін қойылатын талаптарға сәйкестігін қарайды.
Аумақтық органның бөлім қызметкері халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының арналармен, байланыс және электр беру желілерімен, мұнай құбырларымен, газ құбырларымен, су құбырларымен және темір жолдармен және басқа да инженерлік желілермен және коммуникациялармен қиылысуына техникалық шартты беру үшін қажетті құжаттарды дайындайды, есеп журналына және техникалық шартты беру журналына тіркейді.
ХҚКО-на жүгінген кезде:
1) мемлекеттік қызметті алушы өтінішті ХҚКО-на еркін нысанда ұсынады;
2) ХҚКО-ның инспекторы өтінішті тіркеуді жүргізеді, ХҚКО-ның жинақтаушы бөлімінің инспекторы құжаттарды аумақтық органға береді.
ХҚКО-нан құжаттар топтамасын аумақтық органға жіберу фактісі, мемлекеттік қызметті көрсету барысында құжаттардың қозғалысын қадағалауға болатын штрих код сканерімен белгіленеді;
3) аумақтық органның қызметкері алған құжаттардың тіркеуін жүргізеді және аумақтық органның басшысына немесе оның орынбасарына қарауға береді;
4) аумақтық органның басшысы немесе оның орынбасары қарап болғаннан кейін, аумақтық органның бөлім бастығына қарауға береді;
5) аумақтық органның бөлім бастығы өтінішті қойылған талаптарға сәйкестігін қарап, аумақтық органның бөлім қызметкеріне орындауға береді;
6) аумақтық органның бөлім қызметкері ХҚКО-ның ұсынған өтінішін жеті жұмыс күні ішінде қарауды жүзеге асырады және көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін ХҚКО-на жібереді.
Аумақтық органның мемлекеттік қызметінің дайын нәтижесін қабылдаған кезде, ХҚКО-да штрих-код сканерінің көмегімен келіп түскен құжаттарды белгілейді;
7) ХҚКО-ның инспекторы мемлекеттік қызметті алушыға техникалық шарт немесе жазбаша дәлелді бас тарту береді.

1. Прием
заявления и
перечня
необходимых
документов на
получение
технического
условия;
регистрация
заявления в
журнале
регистрации;
отправка
заявления и
полного перечня
документов в
территориальный
орган;
Прием
заявления и
перечня
необходимых
документов
на выдачу
технических
условий,
регистрация
заявления в
журнале
регистрации
Рассмотрение
заявления о
получении
технического
условия на
пересечения
автомобильных
дорог
международ-
ного и
республиканс-
кого значения
каналами,
линиями связи
и электро-
передачи,
нефте-
проводами,
газопроводами,
водопроводами
и железными
дорогами и
другими
инженерными
сетями и
коммуникациями
Рассмотрение
предостав-
ленного
перечня
документов
на
соответствие
предъяв-
ляемым
требованиям
Рассмотрение
заявления
сотрудником
в течение
пяти рабочих
дней со дня
поступления
заявления
5
4
3
2
1
В случае
представления
неполного перечня
документов
возврат
документов с
мотивированным
ответом об отказе
в предоставлении
государственной
услуги.
Передача
получателю
государственной
услуги
письменного
заключения об
отказе на
получение
технического
условия на
пересечения
автомобильных
дорог
международного и
республиканского
значения
каналами,
линиями связи и
электропередачи,
нефтепроводами,
газопроводами,
водопроводами и
железными
дорогами и
другими
инженерными
сетями и
коммуникациями
Направление
в ЦОН
письменного
заключения
об отказе в
получении
технического
условия на
пересечения
автомобиль-
ных дорог
международ-
ного и
республикан-
ского
значения
каналами,
линиями
связи и
электро-
передачи,
нефте-
проводами,
газопрово-
дами,
водопрово-
дами и
железными
дорогами и
другими
инженерными
сетями и
коммуника-
циями
Передача
технического
условия в
ЦОН
Подписание
письменного
заключения об
отказе в
получении
технического
условия на
пересечения
автомобильных
дорог
международ-
ного и
республиканс-
кого значения
каналами,
линиями связи
и электро-
передачи,
нефте-
проводами,
газопроводами,
водопроводами
и железными
дорогами и
другими
инженерными
сетями и
коммуникациями
Подписание
технического
условия на
пересечения
автомобильных
дорог
международ-
ного и
республиканс-
кого значения
каналами,
линиями связи
и электро-
передачи,
нефте-
проводами,
газопроводами,
водопроводами
и железными
дорогами и
другими
инженерными
сетями и
коммуникациями
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на пересечения
автомобильных дорог международного и
республиканского значения каналами,
линиями связи и электропередачи,
нефтепроводами, газопроводами, водопроводами
и железными дорогами и другими
инженерными сетями и коммуникациями»
Диаграмма функционального взаимодействия (Выдача разрешения на пересечения автомобильных дорог
международного и республиканского значения каналами, линиями
связи и электропередачи, нефтепроводами, газопроводами,
водопроводами и железными дорогами и другими инженерными сетями
и коммуникациями)
Процесс оказания государственной услуги
1 2 3 4
Сотрудник
территориального
органа
Руководитель
территори-
ального
органа,
либо его
заместители
Начальник
отдела
территори-
ального
органа
Сотрудник
отдела
территори-
ального
органа
Диаграмма функционального взаимодействия (Выдача разрешения на пересечения автомобильных дорог
международного и республиканского значения каналами, линиями
связи и электропередачи, нефтепроводами, газопроводами,
водопроводами и железными дорогами и другими инженерными сетями
и коммуникациями)
Процесс оказания государственной услуги
1
2
3
4
5
Инспектор
ЦОН
Сотрудник
территори-
ального
органа
Руководи-
тель
террито-
риального органа,
либо его
замести-
тели
Начальник
отдела
террито-
риального
органа
Сотрудник
отдела
территори-
ального
органа
Приложение 3
к приказу И.о. Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 23 октября 2012 года № 718
Регламент государственной услуги
«Выдача разрешения на устройство, реконструкцию, ремонт и
ликвидацию железнодорожных переездов на автомобильных дорогах
международного и республиканского значения»

1. Өтінішті қабылдау және техникалық шартты алуға қажетті құжаттардың тізімі; тіркеу журналында өтінішті тіркеу; аумақтық органға өтінішті және толық құжаттардың тізімін жіберу;
Өтінішті қабылдау және техникалық шартты берудегі қажетті құжаттардың тізімін тіркеу журналында тіркейді
Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының арналармен, байланыс және электр беру желілерімен, мұнай құбырларымен, газ құбырларымен, су құбырларымен және темір жолдармен және басқа да инженерлік желілермен және коммуникациялармен қиылысуына техникалық шартты алу туралы өтінішті қарау
Ұсынылған құжаттардың тізімінің қойылатын талаптарға сәйкестігін қарау
Өтініштің келіп түскен күннен бастап қызметкер бес жұмыс күн ішінде келіп түскен өтінішті қарайды
5
4
3
2
1
Егер құжаттардың тізімін толық ұсынбау құжаттардың қайтарылуына мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының арналармен, байланыс және электр беру желілерімен, мұнай құбырларымен, газ құбырларымен, су құбырларымен және темір жолдармен және басқа да инженерлік желілермен және коммуникациялармен қиылысуына техникалық шартты алудан бас тарту туралы жазбаша қорытындыны мемлекеттік қызметті алушыға береді
Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының арналармен, байланыс және электр беру желілерімен, мұнай құбырларымен, газ құбырларымен, су құбырларымен және темір жолдармен және басқа да инженерлік желілермен және коммуникациялармен қиылысуына техникалық шартты алудан бас тарту туралы жазбаша қорытындыны ХҚКО-на бағыттайды
ХҚКО-на техникалық шартты беру
Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының арналармен, байланыс және электр беру желілерімен, мұнай құбырларымен, газ құбырларымен, су құбырларымен және темір жолдармен және басқа да инженерлік желілермен және коммуникациялармен қиылысуына техникалық шартты алудан бас тарту туралы жазбаша қорытындыға қол қою
Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының арналармен, байланыс және электр беру желілерімен, мұнай құбырларымен, газ құбырларымен, су құбырларымен және темір жолдармен және басқа да инженерлік желілермен және коммуникациялармен қиылысуының техникалық шартына қол қою
«Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль
жолдарының арналармен, байланыс және электр беру
желілерімен, мұнай құбырларымен, газ құбырларымен, су
құбырларымен және темір жолдармен және басқа да инженерлік
желілермен және коммуникациялармен қиылысуына рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Өзара әрекет етудің функционалдық диаграммасы
(Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының арналармен, байланыс және электр беру желілерімен, мұнай құбырларымен, газ құбырларымен, су құбырларымен және темір жолдармен және басқа да инженерлік желілермен және коммуникациялармен қиылысуына рұқсат беру)
Мемлекеттік қызметті көрсетудің үдерісі
1
2
3
4
Аумақтық органның қызметкері
Аумақтық органның басшысы немесе оның орынбасарлары
Аумақтық органның бөлім бастығы
Аумақтық органның бөлім қызметкері
Өзара әрекет етудің функционалдық диаграммасы
(Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль
жолдарының арналармен, байланыс және электр беру желілерімен,
мұнай құбырларымен, газ құбырларымен, су құбырларымен және
темір жолдармен және басқа да инженерлік желілермен және
коммуникациялармен қиылысуына рұқсат беру)
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің м.а.
2012 жылғы 23 қазандағы
№ 718 бұйрығына
3-қосымша
«Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль
жолдарында теміржол өткелдерін орналастыруға, қайта жаңартуға,
жөндеуге және бұзуға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Настоящий регламент «Выдача разрешения на устройство, реконструкцию, ремонт и ликвидацию железнодорожных переездов на автомобильных дорогах международного и республиканского значения» (далее – регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», а также с подпунктом 2) пункта 12 Правил пользования автомобильными дорогами на территории Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 1998 года № 845 «Выдача разрешения на устройство, реконструкцию, ремонт и ликвидацию железнодорожных переездов на автомобильных дорогах международного и республиканского значения», и стандартом государственной услуги, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2012 года № 1315 (далее – cтандарт).
2. В регламенте государственной услуги используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги – физическое и юридическое лицо, которому оказывается государственная услуга;
2) центр обслуживания населения (далее – ЦОН) – республиканское государственное предприятие, осуществляющее организацию предоставления государственных услуг физическим и (или) юридическим лицам по приему заявлений и выдаче документов по принципу «одного окна»;
3) структурно–функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги (далее – СФЕ) – это ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы для их подсистемы.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Результатом завершения государственной услуги является выдача технического условия на устройство, реконструкцию, ремонт и ликвидацию железнодорожных переездов на автомобильных дорогах международного и республиканского значения (далее – техническое условие) либо выдача мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Требования к оказанию государственной услуги
6. Государственная услуга оказывается областными департаментами Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – территориальный орган), а также через ЦОН, адреса и графики работ которых указаны в приложении 1 и 2 cтандарта.
7. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 cтандарта.
8. Процесс оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги до выдачи ему результата государственной услуги:
при обращении в территориальный орган:
Руководитель территориального органа, либо его заместители рассматривают заявление о выдаче технического условия на устройство, реконструкцию, ремонт и ликвидацию железнодорожных переездов на автомобильных дорогах международного и республиканского значения в течение семи рабочих дней.
Начальник отдела территориального органа, при его отсутствии специалист отдела рассматривает предоставленный перечень документов на соответствие предъявляемым требованиям.
Сотрудник отдела территориального органа подготавливает необходимые документы для выдачи технического условия на устройство, реконструкцию, ремонт и ликвидацию железнодорожных переездов на автомобильных дорогах международного и республиканского значения, регистрирует в журнале учета и регистрации выдачи технических условий.
при обращении в ЦОН:

1. Жалпы ережелер
1. Осы регламент «Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарында теміржол өткелдерін орналастыруға, қайта жаңартуға, жөндеуге және бұзуға рұқсат беру» (бұдан әрі – регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, сондай-ақ «Жол шаруашылығын құқықтық қамтамасыз етуді жетілдіру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 5 қыркүйектегі № 845 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында автомобиль жолдарын пайдалану ережесінің 12-тармағы 2) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 16 қазандағы № 1315 қаулысымен бекітілген «Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарында теміржол өткелдерін орналастыруға, қайта жаңартуға, жөндеуге және бұзуға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік қызмет регламентінде мынадай ұғымдар қолданылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы - мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және заңды тұлға.
2) халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – ХҚКО) - жеке және (немесе) заңды тұлғалардың өтініштерін қабылдау мен «бір терезе» принципі бойынша құжаттарды беру бойынша мемлекеттік қызметті ұсынуды ұйымдастыруды жүзеге асыратын республикалық мемлекеттік кәсіпорын;
3) мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-қызметтік бірліктер (бұдан әрі – ҚҚБ) - ол мүдделі органдардың жауапты адамдары, олардың ішкі жүйелері үшін ақпараттық жүйелер.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарында теміржол өткелдерін орналастыруға, қайта жаңартуға, жөндеуге және бұзуға техникалық шарт беру (бұдан әрі – техникалық шарт) немесе қағаз тасығышта мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің талаптары
6. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің облыстық департаменттері (бұдан әрі – аумақтық орган), сондай-ақ ХҚКО арқылы көрсетеді, мекенжайлары мен жұмыс кестелері осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген.
7. Мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімдері стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
8. Мемлекеттік қызметті алушының өтініш берген сәттен бастап оған мемлекеттік қызметтің нәтижесін бергенге дейін мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі:
аумақтық органға жүгінген кезде:
аумақтық органның басшысы немесе оның орынбасарлары халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарында теміржол өткелдерін орналастыруға, қайта жаңартуға, жөндеуге және бұзуға техникалық шарт беру туралы өтінішті жеті жұмыс күні ішінде қарайды.
Аумақтық органның бөлім бастығы, ол болмаған кезде бөлім қызметкері ұсынылған құжаттардың тізімін қойылатын талаптарға сәйкестігін қарайды.
Аумақтық органның бөлім қызметкері халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарында теміржол өткелдерін орналастыруға, қайта жаңартуға, жөндеуге және бұзуға техникалық шартты беру үшін қажетті құжаттарды дайындайды, есеп журналына және техникалық шартты беру журналына тіркейді.
ХҚКО-на жүгінген кезде:

1. Прием
заявления и
перечня
необходимых
документов на
получение
технического
условия;
регистрация
заявления в
журнале
регистрации;
отправка
заявления и
полного перечня
документов в
территориальный
орган;
Прием
заявления и
перечня
необходимых
документов на
выдачу
технических
условий,
регистрация
заявления в
журнале
регистрации
Рассмотрение
заявления о
получении
технического
условия на
устройство,
реконструкцию,
ремонт, и
ликвидацию
железнодорож-
ных переездов
на автомо-
бильных
дорогах
международ-
ного и
республиканс-
кого значения
Рассмотрение
предостав-
ленного
перечня
документов
на соответ-
ствие
предъявля-
емым
требованиям
Рассмотрение
заявления
сотрудником
в течение
пяти рабочих
дней со дня
поступления
заявления
5
4
3
2
1
В случае
представления
неполного
перечня
документов
возврат
документов с
мотивированным
ответом об
отказе в
предоставлении
государственной
услуги.
Передача
получателю
государственной
услуги
письменного
заключения об
отказе на
получение
технического
условия на
устройство,
реконструкцию,
ремонт, и
ликвидацию
железнодорожных
переездов на
автомобильных
дорогах
международного и
республиканского
значения
Направление в
ЦОН
письменного
заключения об
отказе в
получении
технического
условия на
устройство,
реконструк-
цию, ремонт,
и ликвидацию
железнодорож-
ных переездов
на авто-
мобильных
дорогах
международ-
ного и
республиканс-
кого значения
Передача
технического
условия в ЦОН
Подписание
письменного
заключения об
отказе в
получении
технического
условия
на устройство,
реконструкцию,
ремонт, и
ликвидацию
железно-
дорожных
переездов на
автомобильных
дорогах
международ-
ного и
республиканс-
кого значения
Подписание
технического
условия
на устройство,
реконструкцию,
ремонт, и
ликвидацию
железно-
дорожных
переездов на
автомобильных
дорогах
международ-
ного и
республиканс-
кого значения
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на устройство,
реконструкцию, ремонт, и ликвидацию
железнодорожных переездов на автомобильных
дорогах международного и республиканского значения»
Диаграмма функционального взаимодействия (Выдача разрешения на устройство, реконструкцию, ремонт, и
ликвидацию железнодорожных переездов на автомобильных дорогах
международного и республиканского значения)
Процесс оказания государственной услуги
1 2 3 4
Сотрудник
территориального
органа
Руководитель
территори-
ального
органа,
либо его
заместители
Начальник
отдела
территориаль-
ного органа
Сотрудник
отдела территориаль-
ного органа
Диаграмма функционального взаимодействия (Выдача разрешения на устройство, реконструкцию, ремонт, и
ликвидацию железнодорожных переездов на автомобильных дорогах
международного и республиканского значения)
Процесс оказания государственной услуги
1
2
3
4
5
Инспектор
ЦОН
Сотрудник
территори-
ального
органа
Руководи-
тель
террито-
риального органа,
либо его
замести-
тели
Начальник
отдела
террито-
риального
органа
Сотрудник
отдела
территори-
ального
органа
Приложение 4
к приказу И.о. Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 23 октября 2012 года № 718
Регламент государственной услуги
«Выдача разрешения на углубление русел рек и водотоков выше или
ниже мостов для мелиоративных и других целей на расстоянии

1. Өтінішті қабылдау және техникалық шартты алуға қажетті құжаттардың тізімі; тіркеу журналында өтінішті тіркеу; аумақтық органға өтінішті және толық құжаттардың тізімін жіберу;
Өтінішті қабылдау және техникалық шартты берудегі қажетті құжаттардың тізімін тіркеу журналында тіркейді
Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарында теміржол өткелдерін орналастыруға, қайта жаңартуға, жөндеуге және бұзуға техникалық шартты алу туралы өтінішті қарау
Ұсынылған құжаттардың тізімінің қойылатын талаптарға сәйкестігін қарау
Өтініштің келіп түскен күннен бастап қызметкер бес жұмыс күн ішінде келіп түскен өтінішті қарайды
5
4
3
2
1
Егер құжаттардың тізімін толық ұсынбау құжаттардың қайтарылуына мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарында теміржол өткелдерін орналастыруға, қайта жаңартуға, жөндеуге және бұзуға техникалық шартты алудан бас тарту туралы жазбаша қорытындыны мемлекеттік қызметті алушыға береді
Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарында теміржол өткелдерін орналастыруға, қайта жаңартуға, жөндеуге және бұзуға техникалық шартты алудан бас тарту туралы жазбаша қорытындыны ХҚКО-на бағыттайды
ХҚКО-на техникалық шартты беру
Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарында теміржол өткелдерін орналастыруға, қайта жаңартуға, жөндеуге және бұзуға техникалық шартты алудан бас тарту туралы жазбаша қорытындыға қол қою
Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарында теміржол өткелдерін орналастыруға, қайта жаңартуға, жөндеуге және бұзудың техникалық шартына қол қою
«Халықаралық және республикалық маңызы бар
автомобиль жолдарында теміржол өткелдерін орналастыруға,
қайта жаңартуға, жөндеуге және бұзуға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Өзара әрекет етудің функционалдық диаграммасы
(Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль
жолдарында теміржол өткелдерін орналастыруға, қайта жаңартуға,
жөндеуге және бұзуға рұқсат беру)
Мемлекеттік қызметті көрсетудің үдерісі
1
2
3
4
Аумақтық органның қызметкері
Аумақтық органның басшысы немесе оның орынбасарлары
Аумақтық органның бөлім бастығы
Аумақтық органның бөлім қызметкері
Өзара әрекет етудің функционалдық диаграммасы
(Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль
жолдарында теміржол өткелдерін орналастыруға, қайта жаңартуға,
жөндеуге және бұзуға рұқсат беру)
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің м.а.
2012 жылғы 23 қазандағы
№ 718 бұйрығына
4-қосымша
«Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль

менее 2,5 км на автомобильных дорогах международного и
республиканского значения»
1. Общие положения
1. Настоящий регламент «Выдача разрешения на углубление русел рек и водотоков выше или ниже мостов для мелиоративных и других целей на расстоянии менее 2,5 км на автомобильных дорогах международного и  республиканского значения» (далее – регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», а также с подпунктом 2) пункта 12 Правил пользования автомобильными дорогами на территории Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 1998 года № 845 «О совершенствовании правового обеспечения дорожного хозяйства», и стандартом государственной услуги «Выдача разрешения на углубление русел рек и водотоков выше или ниже мостов для мелиоративных и других целей на расстоянии менее 2,5 км на автомобильных дорогах международного и республиканского значения», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2012 года № 1315 (далее – стандарт).
2. В регламенте государственной услуги используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги – физическое и юридическое лицо, которому оказывается государственная услуга;
2) центр обслуживания населения (далее – ЦОН) – республиканское государственное предприятие, осуществляющее организацию предоставления государственных услуг физическим и (или) юридическим лицам по приему заявлений и выдаче документов по принципу «одного окна»;
3) структурно–функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги (далее – СФЕ) – это ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы для их подсистемы.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Результатом завершения государственной услуги является выдача технического условия на углубление русел рек и водотоков выше или ниже мостов для мелиоративных и других целей на расстоянии менее 2,5 км на автомобильных дорогах международного и  республиканского значения (далее – техническое условие), либо выдача мотивированного ответа об отказе в представлении государственной услуги на бумажном носителе.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Требования к оказанию государственной услуги
6. Государственная услуга оказывается областными департаментами Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – территориальный орган), а также через ЦОН, адреса и графики работ которых указаны в приложении 1 и 2 стандарта.

жолдарынан 2,5 км аз қашықтықта көпірлерден жоғары немесе төмен
мелиорациялық және басқа да мақсаттар үшін өзен мен суағар
арналарын тереңдетуге рұқсат беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы регламент «Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарынан 2,5 км аз қашықтықта көпірлерден жоғары немесе төмен мелиорациялық және басқа да мақсаттар үшін өзен мен суағар арналарын тереңдетуге рұқсат беру» (бұдан әрі – регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, сондай-ақ «Жол шаруашылығын құқықтық қамтамасыз етуді жетілдіру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 5 қыркүйектегі № 845 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында автомобиль жолдарын пайдалану ережесінің 12-тармағы 2) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 16 қазандағы № 1315 қаулысымен бекітілген «Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарынан 2,5 км аз қашықтықта көпірлерден жоғары немесе төмен мелиорациялық және басқа да мақсаттар үшін өзен мен суағар арналарын тереңдетуге рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік қызмет регламентінде мынадай ұғымдар қолданылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы - мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және заңды тұлға.
2) халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – ХҚКО) - жеке және (немесе) заңды тұлғалардың өтініштерін қабылдау мен «бір терезе» принципі бойынша құжаттарды беру бойынша мемлекеттік қызметті ұсынуды ұйымдастыруды жүзеге асыратын республикалық мемлекеттік кәсіпорын;
3) мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-қызметтік бірліктер (бұдан әрі – ҚҚБ) - ол мүдделі органдардың жауапты адамдары, олардың ішкі жүйелері үшін ақпараттық жүйелер.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарынан 2,5 км аз қашықтықта көпірлерден жоғары немесе төмен мелиорациялық және басқа да мақсаттар үшін өзен мен суағар арналарын тереңдетуге техникалық шарт беру (бұдан әрі – техникалық шарт) немесе қағаз тасығышта мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің талаптары
6. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің облыстық департаменттері (бұдан әрі – аумақтық орган), сондай-ақ ХҚКО арқылы көрсетеді, мекенжайлары мен жұмыс кестелері осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген.

1. Прием
заявления и
перечня
необходимых
документов на
получение
технического
условия;
регистрация
заявления в
журнале
регистрации;
отправка
заявления и
полного
перечня
документов в
территориаль-
ный орган;
Прием
заявления и
перечня
необходимых
документов на
выдачу
технических
условий,
регистрация
заявления в
журнале
регистрации
Рассмотрение
заявления о
получении
технического
условия на
углубление
русел рек и
водотоков выше
или ниже мостов
для
мелиоративных и
других целей на
расстоянии
менее 2,5 км на
автомобильных
дорогах
международного
и  республи-
канского
значения
Рассмотрение
предоставлен-
ного перечня
документов на
соответствие
предъявляемым
требованиям
Рассмот-
рение
заявления
сотрудни-
ком в
течение
пяти
рабочих
дней со
дня
поступ-
ления
заявления
5
4
3
2
1
В случае
представления
неполного
перечня
документов
возврат
документов с
мотивированным
ответом об
отказе в
предоставлении
государствен-
ной услуги.
Передача
получателю
государствен-
ной услуги
письменного
заключения об
отказе на
получение
технического
условия на
углубление
русел рек и
водотоков выше
или ниже
мостов для
мелиоративных
и других целей
на расстоянии
менее 2,5 км
на автомо-
бильных
дорогах
международ-
ного и
республиканс-
кого значения
Направление в
ЦОН
письменного
заключения об
отказе в
получении
технического
условия на
углубление
русел рек и
водотоков выше
или ниже
мостов для
мелиоративных
и других целей
на расстоянии
менее 2,5 км
на авто-
мобильных
дорогах
международ-
ного и
республиканс-
кого значения.
Передача
технического
условия в ЦОН
Подписание
письменного
заключения об
отказе в
получении
технического
условия на
углубление
русел рек и
водотоков выше
или ниже мостов
для
мелиоративных и
других целей на
расстоянии
менее 2,5 км на
автомобильных
дорогах
международного
и  республи-
канского
значения
Подписание
технического
условия на
углубление
русел рек и
водотоков выше
или ниже мостов
для
мелиоративных и
других целей на
расстоянии
менее 2,5 км на
автомобильных
дорогах
международ-
ного и
республиканс-
кого значения
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на углубление русел
рек и водотоков выше или ниже мостов
для мелиоративных и других целей на
расстоянии менее 2,5 км на автомобильных
дорогах международного и республиканского значения»
Диаграмма функционального взаимодействия (Выдача разрешения на углубление русел рек и водотоков выше или
ниже мостов для мелиоративных и других целей на расстоянии
менее 2,5 км на автомобильных дорогах международного и
республиканского значения)
Процесс оказания государственной услуги
1 2 3 4
Сотрудник
территориального
органа
Руководитель
территори-
ального
органа,
либо его
заместители
Начальник
отдела
территориаль-
ного органа
Сотрудник
отдела
территориаль-
ного органа
Диаграмма функционального взаимодействия (Выдача разрешения на углубление русел рек и водотоков выше или
ниже мостов для мелиоративных и других целей на расстоянии
менее  2,5 км на автомобильных дорогах международного и
республиканского значения)
Процесс оказания государственной услуги
1
2
3
4
5
Инспектор
ЦОН
Сотрудник
территори-
ального
органа
Руководи-
тель
террито-
риального органа,
либо его
замести-
тели
Начальник
отдела
террито-
риального
органа
Сотрудник
отдела
территори-
ального
органа
Приложение 5
к приказу И.о. Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 23 октября 2012 года № 718
Регламент государственной услуги
«Выдача разрешения на устройство, реконструкцию и ремонт
шлюзов, плотин и других мелиоративных и гидротехнических
сооружений, совмещенных с автомобильными дорогами
международного и республиканского значения или
расположенных выше дорог по уклону местности»

1. Өтінішті қабылдау және техникалық шартты алуға қажетті құжаттардың тізімі; тіркеу журналында өтінішті тіркеу; аумақтық органға өтінішті және толық құжаттардың тізімін жіберу;
Өтінішті қабылдау және техникалық шартты берудегі қажетті құжаттардың тізімін тіркеу журналында тіркейді
Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарынан 2,5 км аз қашықтықта көпірлерден жоғары немесе төмен мелиорациялық және басқа да мақсаттар үшін өзен мен суағар арналарын тереңдетуге техникалық шартты алу туралы өтінішті қарау
Ұсынылған құжаттардың тізімінің қойылатын талаптарға сәйкестігін қарау
Өтініштің келіп түскен күннен бастап қызметкер бес жұмыс күн ішінде келіп түскен өтінішті қарайды
5
4
3
2
1
Егер құжаттардың тізімін толық ұсынбау құжаттардың қайтарылуына мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарынан 2,5 км аз қашықтықта көпірлерден жоғары немесе төмен мелиорациялық және басқа да мақсаттар үшін өзен мен суағар арналарын тереңдетуге техникалық шартты алудан бас тарту туралы жазбаша қорытындыны мемлекеттік қызметті алушыға береді
Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарынан 2,5 км аз қашықтықта көпірлерден жоғары немесе төмен мелиорациялық және басқа да мақсаттар үшін өзен мен суағар арналарын тереңдетуге техникалық шартты алудан бас тарту туралы жазбаша қорытындыны ХҚКО-на бағыттайды
ХҚКО-на техникалық шартты беру
Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарынан 2,5 км аз қашықтықта көпірлерден жоғары немесе төмен мелиорациялық және басқа да мақсаттар үшін өзен мен суағар арналарын тереңдетуге техникалық шартты алудан бас тарту туралы жазбаша қорытындыға қол қою
Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарынан 2,5 км аз қашықтықта көпірлерден жоғары немесе төмен мелиорациялық және басқа да мақсаттар үшін өзен мен суағар арналарын тереңдетудің техникалық шартына қол қою
«Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарынан
2,5 км аз қашықтықта көпірлерден жоғары немесе төмен
мелиорациялық және басқа да мақсаттар үшін өзен мен
суағар арналарын тереңдетуге рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Өзара әрекет етудің функционалдық диаграммасы
(Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль
жолдарынан 2,5 км аз қашықтықта көпірлерден жоғары немесе төмен
мелиорациялық және басқа да мақсаттар үшін өзен мен суағар
арналарын тереңдетуге рұқсат беру)
Мемлекеттік қызметті көрсетудің үдерісі
1
2
3
4
Аумақтық органның қызметкері
Аумақтық органның басшысы немесе оның орынбасарлары
Аумақтық органның бөлім бастығы
Аумақтық органның бөлім қызметкері
Өзара әрекет етудің функционалдық диаграммасы
(Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль
жолдарынан 2,5 км аз қашықтықта көпірлерден жоғары немесе төмен
мелиорациялық және басқа да мақсаттар үшін өзен мен суағар
арналарын тереңдетуге рұқсат беру)
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің м.а.
2012 жылғы 23 қазандағы
№ 718 бұйрығына
5-қосымша
«Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль
жолдарымен қосылған немесе жердің еңістігі бойынша жолдардан
жоғары орналасқан шлюздер, бөгеттер және басқа да мелиорациялық
және гидротехникалық құрылыстар орнатуға, қайта жаңартуға және
жөндеуге рұқсат беру» мемлекеттік қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Настоящий регламент «Выдача разрешения на устройство, реконструкцию и ремонт шлюзов, плотин и других мелиоративных и гидротехнических сооружений, совмещенных с автомобильными дорогами  международного и республиканского значения или расположенных выше дорог по уклону местности» (далее – регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», а также с подпунктом 2) пункта 12 Правил пользования автомобильными дорогами на территории Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 1998 года № 845 «О совершенствовании правового обеспечения дорожного хозяйства», и стандартом государственной услуги «Выдача разрешения на устройство, реконструкцию и ремонт шлюзов, плотин и других мелиоративных и гидротехнических сооружений, совмещенных с автомобильными дорогами  международного и республиканского значения или расположенных выше дорог по уклону местности», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2012 года № 1315 (далее – cтандарт).
2. В регламенте государственной услуги используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги – физическое и юридическое лицо, которому оказывается государственная услуга;
2) центр обслуживания населения (далее – ЦОН) – республиканское государственное предприятие, осуществляющее организацию предоставления государственных услуг физическим и (или) юридическим лицам по приему заявлений и выдаче документов по принципу «одного окна»;
3) структурно–функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги (далее – СФЕ) – это ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы для их подсистемы.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Результатом завершения государственной услуги является выдача технического условия на устройство, реконструкцию и ремонт шлюзов, плотин и других мелиоративных и гидротехнических сооружений, совмещенных с автомобильными дорогами международного и республиканского значения или расположенных выше дорог по уклону местности (далее – техническое условие) либо выдача мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Требования к оказанию государственной услуги
6. Государственная услуга оказывается областными департаментами Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – территориальные органы), а также через ЦОН, адреса и графики работ которых указаны в приложении 1 и 2 cтандарта.

1. Жалпы ережелер
1. Осы регламент «Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарымен қосылған немесе жердің еңістігі бойынша жолдардан жоғары орналасқан шлюздер, бөгеттер және басқа да мелиорациялық және гидротехникалық құрылыстар орнатуға, қайта жаңартуға және жөндеуге рұқсат беру» (бұдан әрі – регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, сондай-ақ «Жол шаруашылығын құқықтық қамтамасыз етуді жетілдіру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 5 қыркүйектегі № 845 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында автомобиль жолдарын пайдалану ережесінің 12-тармағы 2) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 16 қазандағы № 1315 қаулысымен бекітілген «Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарымен қосылған немесе жердің еңістігі бойынша жолдардан жоғары орналасқан шлюздер, бөгеттер және басқа да мелиорациялық және гидротехникалық құрылыстар орнатуға, қайта жаңартуға және жөндеуге рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік қызмет регламентінде мынадай ұғымдар қолданылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы - мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және заңды тұлға.
2) халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – ХҚКО) - жеке және (немесе) заңды тұлғалардың өтініштерін қабылдау мен «бір терезе» принципі бойынша құжаттарды беру бойынша мемлекеттік қызметті ұсынуды ұйымдастыруды жүзеге асыратын республикалық мемлекеттік кәсіпорын;
3) мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-қызметтік бірліктер (бұдан әрі – ҚҚБ) - ол мүдделі органдардың жауапты адамдары, олардың ішкі жүйелері үшін ақпараттық жүйелер.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарымен қосылған немесе жердің еңістігі бойынша жолдардан жоғары орналасқан шлюздер, бөгеттер және басқа да мелиорациялық және гидротехникалық құрылыстар орнатуға, қайта жаңартуға және жөндеуге техникалық шарт беру (бұдан әрі – техникалық шарт) немесе қағаз тасығышта мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің талаптары
6. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің облыстық департаменттері көрсетеді (бұдан әрі – аумақтық орган), сондай-ақ мекенжайлары мен жұмыс кестелері осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген ХҚКО арқылы көрсетіледі.

7. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 cтандарта.
8. Процесс оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги до выдачи ему результата государственной услуги:
при обращении в территориальный орган:
Руководитель территориального органа, либо его заместители рассматривают заявление о выдаче технического условия на устройство, реконструкцию и ремонт шлюзов, плотин и других мелиоративных и гидротехнических сооружений, совмещенных с автомобильными дорогами  международного и республиканского значения или расположенных выше дорог по уклону местности в течение семи рабочих дней.
Начальник отдела территориального органа, при его отсутствии специалист отдела рассматривает предоставленный перечень документов на соответствие предъявляемым требованиям.
Сотрудник отдела территориального органа подготавливает необходимые документы для выдачи технического условия на устройство, реконструкцию и ремонт шлюзов, плотин и других мелиоративных и гидротехнических сооружений, совмещенных с автомобильными дорогами  международного и республиканского значения или расположенных выше дорог по уклону местности, регистрирует в журнале учета и регистрации выдачи технических условий.
при обращении в ЦОН:
1) получатель государственной услуги подает заявление в произвольной форме в ЦОН;
2) инспектор ЦОН проводит регистрацию заявления, инспектор накопительного отдела ЦОН передает документы в территориальный орган.
Факт отправки пакета документов из ЦОН в территориальные органы фиксируется Сканером штрих-кода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) сотрудник территориального органа проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю территориального органа, либо его заместителю;
4) после рассмотрения руководитель территориального органа либо его заместитель передает на рассмотрение начальнику отдела территориального органа;
5) начальник отдела территориального органа рассматривает заявление на соответствие предъявленным требованиям, и передает на исполнение специалисту отдела территориального органа;
6) сотрудник отдела территориального органа в течение семи рабочих дней осуществляет рассмотрение представленного из ЦОН заявления, и направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН.
При приеме готового результат государственной услуги от территориального органа, ЦОН фиксирует поступившие документы при помощи Сканера штрих-кода;
7) инспектор ЦОН выдает получателю государственной услуги техническое условие или письменный мотивированный отказ.

7. Мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімдері стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
8. Мемлекеттік қызметті алушының өтініш берген сәттен бастап оған мемлекеттік қызметтің нәтижесін бергенге дейін мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі:
аумақтық органға жүгінген кезде:
аумақтық органның басшысы немесе оның орынбасарлары халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарымен қосылған немесе жердің еңістігі бойынша жолдардан жоғары орналасқан шлюздер, бөгеттер және басқа да мелиорациялық және гидротехникалық құрылыстар орнатуға, қайта жаңартуға және жөндеуге техникалық шарт беру туралы өтінішті жеті жұмыс күні ішінде қарайды.
Аумақтық органның бөлім бастығы, ол болмаған кезде бөлім қызметкері ұсынылған құжаттардың тізбесіне қойылатын талаптарға сәйкестігін қарайды.
Аумақтық органның бөлім қызметкері халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарымен қосылған немесе жердің еңістігі бойынша жолдардан жоғары орналасқан шлюздер, бөгеттер және басқа да мелиорациялық және гидротехникалық құрылыстар орнатуға, қайта жаңартуға және жөндеуге техникалық шартты беру үшін қажетті құжаттарды дайындайды, есеп журналына және техникалық шартты беру журналына тіркейді.
ХҚКО-на жүгінген кезде:
1) мемлекеттік қызметті алушы өтінішті ХҚКО-на еркін нысанда ұсынады;
2) ХҚКО-ның инспекторы өтінішті тіркеуді жүргізеді, ХҚКО-ның жинақтаушы бөлімінің инспекторы құжаттарды аумақтық органға береді.
ХҚКО-нан құжаттар топтамасын аумақтық органға жіберу фактісі мемлекеттік қызметті көрсету барысында құжаттардың қозғалысын қадағалауға болатын штрих код сканерімен белгіленеді;
3) аумақтық органның қызметкері алған құжаттардың тіркеуін жүргізеді және аумақтық органның басшысына немесе оның орынбасарына қарауға береді;
4) аумақтық органның басшысы немесе оның орынбасары қарап болғаннан кейін, аумақтық органның бөлім бастығына қарауға береді;
5) аумақтық органның бөлім бастығы өтінішті қойылған талаптарға сәйкестігін қарап, аумақтық органның бөлім қызметкеріне орындауға береді;
6) аумақтық органның бөлім қызметкері ХҚКО-ның ұсынған өтінішін жеті жұмыс күні ішінде қарауды жүзеге асырады және көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін ХҚКО-на жібереді.
Аумақтық органның мемлекеттік қызметінің дайын нәтижесін қабылдау кезінде, ХҚКО-да штрих-код сканерінің көмегімен келіп түскен құжаттарды белгілейді;
7) ХҚКО-ның инспекторы мемлекеттік қызметті алушыға техникалық шарт немесе жазбаша дәлелді бас тарту береді.

1. Прием
заявления и
перечня
необходимых
документов на
получение
технического
условия;
регистрация
заявления в
журнале
регистрации;
отправка
заявления и
полного перечня
документов в
территориальный
орган;
Прием заявления
и перечня
необходимых
документов на
выдачу
технических
условий,
регистрация
заявления в
журнале
регистрации
Рассмотрение
заявления о
получении
технического
условия на
устройство,
реконструкцию
и ремонт
шлюзов, плотин
и других
мелиоративных
и гидро-
технических
сооружений,
совмещенных с
автомобильными
дорогами
международного
и респуб-
ликанского
значения или
расположенных
выше дорог по
уклону
местности
Рассмотрение
предоставлен-
ного перечня
документов на
соответствие
предъявляемым
требованиям
Рассмот-
рение
заявления
сотруд-
ником в
течение
пяти
рабочих
дней со
дня
поступ-
ления
заявления
5
4
3
2
1
В случае
представления
неполного
перечня
документов
возврат
документов с
мотивированным
ответом об
отказе в
предоставлении
государственной
услуги.
Передача
получателю
государственной
услуги
письменного
заключения об
отказе на
получение
технического
условия на
устройство,
реконструкцию и
ремонт шлюзов,
плотин и других
мелиоративных и
гидротехнических
сооружений,
совмещенных с
автомобильными
дорогами
международного и
республиканского
значения или
расположенных
выше дорог по
уклону местности
Направление в
ЦОН письменного
заключения об
отказе в
получении
технического
условия на
устройство,
реконструкцию и
ремонт шлюзов,
плотин и других
мелиоративных и
гидротехни-
ческих
сооружений,
совмещенных с
автомобильными
дорогами
международного
и республи-
канского
значения или
расположенных
выше дорог по
уклону
местности
Передача
технического
условия в ЦОН
Подписание
письменного
заключения об
отказе в
получении
технического
условия на
устройство,
реконструкцию
и ремонт
шлюзов, плотин
и других
мелиоративных
и гидро-
технических
сооружений,
совмещенных с
автомобильными
дорогами
международного
и республи-
канского
значения или
расположенных
выше дорог по
уклону
местности
Подписание
технического
условия на
устройство,
реконструкцию
и ремонт
шлюзов, плотин
и других
мелиоративных
и гидро-
технических
сооружений,
совмещенных с
автомобильными
дорогами
международного
и республи-
канского
значения или
расположенных
выше дорог по
уклону
местности
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на устройство,
реконструкцию и ремонт шлюзов,
плотин и других мелиоративных и
гидротехнических сооружений, совмещенных
с автомобильными дорогами международного
и республиканского значения или
расположенных выше дорог по уклону местности»
Диаграмма функционального взаимодействия
(Выдача разрешения на устройство, реконструкцию и ремонт
шлюзов, плотин и других мелиоративных и гидротехнических
сооружений, совмещенных с автомобильными дорогами
международного и республиканского значения или расположенных
выше дорог по уклону местности)
Процесс оказания государственной услуги
1 2 3 4
Сотрудник
территориального
органа
Руководитель
территори-
ального
органа,
либо его
заместители
Начальник
отдела
территориаль-
ного органа
Сотрудник
отдела
территориаль-
ного органа
Диаграмма функционального взаимодействия (Выдача разрешения на устройство, реконструкцию и ремонт
шлюзов, плотин и других мелиоративных и гидротехнических
сооружений, совмещенных с автомобильными дорогами
международного и республиканского значения или расположенных
выше дорог по уклону местности)
Процесс оказания государственной услуги
1
2
3
4
5
Инспектор
ЦОН
Сотрудник
территори-
ального
органа
Руководи-
тель
террито-
риального органа,
либо его
замести-
тели
Начальник
отдела
террито-
риального
органа
Сотрудник
отдела
территори-
ального
органа
Приложение 6
к приказу И.о. Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 23 октября 2012 года № 718
Регламент государственной услуги
«Выдача разрешения на устройство съездов с автомобильных дорог
международного и республиканского значения и площадок для
погрузки и разгрузки грузов»

1. Өтінішті қабылдау және техникалық шартты алуға қажетті құжаттардың тізімі; тіркеу журналында өтінішті тіркеу; аумақтық органға өтінішті және толық құжаттардың тізімін жіберу;
Өтінішті қабылдау және техникалық шартты берудегі қажетті құжаттардың тізімін тіркеу журналында тіркейді
Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарымен қосылған немесе жердің еңістігі бойынша жолдардан жоғары орналасқан шлюздер, бөгеттер және басқа да мелиорациялық және гидротехникалық құрылыстар орнатуға, қайта жаңартуға және жөндеуге техникалық шартты алу туралы өтінішті қарау
Ұсынылған құжаттардың тізімінің қойылатын талаптарға сәйкестігін қарау
Өтініштің келіп түскен күннен бастап қызметкер бес жұмыс күн ішінде келіп түскен өтінішті қарайды
5
4
3
2
1
Егер құжаттардың тізімін толық ұсынбау құжаттардың қайтарылуына мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарымен қосылған немесе жердің еңістігі бойынша жолдардан жоғары орналасқан шлюздер, бөгеттер және басқа да мелиорациялық және гидротехникалық құрылыстар орнатуға, қайта жаңартуға және жөндеуге техникалық шартты алудан бас тарту туралы жазбаша қорытындыны мемлекеттік қызметті алушыға береді
Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарымен қосылған немесе жердің еңістігі бойынша жолдардан жоғары орналасқан шлюздер, бөгеттер және басқа да мелиорациялық және гидротехникалық құрылыстар орнатуға, қайта жаңартуға және жөндеуге техникалық шартты алудан бас тарту туралы жазбаша қорытындыны ХҚКО-на бағыттайды
ХҚКО-на техникалық шартты беру
Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарымен қосылған немесе жердің еңістігі бойынша жолдардан жоғары орналасқан шлюздер, бөгеттер және басқа да мелиорациялық және гидротехникалық құрылыстар орнатуға, қайта жаңартуға және жөндеуге техникалық шартты алудан бас тарту туралы жазбаша қорытындыға қол қою
Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарымен қосылған немесе жердің еңістігі бойынша жолдардан жоғары орналасқан шлюздер, бөгеттер және басқа да мелиорациялық және гидротехникалық құрылыстар орнатуға, қайта жаңартуға және жөндеудің техникалық шартына қол қою
«Халықаралық және республикалық маңызы бар
автомобиль жолдарымен қосылған немесе жердің еңістігі
бойынша жолдардан жоғары орналасқан шлюздер,
бөгеттер және басқа да мелиорациялық және
гидротехникалық құрылыстар орнатуға, қайта жаңартуға
және жөндеуге рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Өзара әрекет етудің функционалдық диаграммасы
(Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль
жолдарымен қосылған немесе жердің еңістігі бойынша жолдардан
жоғары орналасқан шлюздер, бөгеттер және басқа да мелиорациялық
және гидротехникалық құрылыстар орнатуға, қайта жаңартуға және
жөндеуге рұқсат беру)
Мемлекеттік қызметті көрсетудің үдерісі
1
2
3
4
Аумақтық органның қызметкері
Аумақтық органның басшысы немесе оның орынбасарлары
Аумақтық органның бөлім бастығы
Аумақтық органның бөлім қызметкері
Өзара әрекет етудің функционалдық диаграммасы
(Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль
жолдарымен қосылған немесе еңістігі бойынша жолдардан жоғары
орналасқан шлюздер, бөгеттер және басқа да мелиорациялық және
гидротехникалық құрылыстар орнатуға, қайта жаңартуға және
жөндеуге рұқсат беру)
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің м.а.
2012 жылғы 23 қазандағы
№ 718 бұйрығына
6-қосымша
«Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль
жолдарынан шығатын жерлер мен жүктерді тиеуге және түсіруге
арналған алаңдар орнатуға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет
регламенті

1. Общие положения
1. Настоящий регламент «Выдача разрешения на устройство съездов с автомобильных дорог международного и республиканского значения и площадок для погрузки и разгрузки грузов» (далее – регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», а также в соответствии с подпунктом 2) пункта 12 Правил пользования автомобильными дорогами на территории Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 1998 года № 845 «О совершенствовании правового обеспечения дорожного хозяйства», и стандартом государственной услуги «Выдача разрешения на устройство съездов с автомобильных дорог международного и республиканского значения и площадок для погрузки и разгрузки грузов», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2012 года № 1315 (далее – стандарт).
2. В регламенте государственной услуги используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги – физическое и юридическое лицо, которому оказывается государственная услуга;
2) центр обслуживания населения (далее – ЦОН) – республиканское государственное предприятие, осуществляющее организацию предоставления государственных услуг физическим и (или) юридическим лицам по приему заявлений и выдаче документов по принципу «одного окна»;
3) структурно–функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги (далее – СФЕ) – это ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы для их подсистемы.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Результатом завершения государственной услуги является выдача технического условия на устройство съездов с автомобильных дорог  международного и республиканского значения и площадок для погрузки и разгрузки грузов, либо выдача мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Требования к оказанию государственной услуги
6. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – территориальный орган), а также через ЦОН, адреса и графики работ которых указаны в приложении 1 и 2 стандарта.
7. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 стандарта.
8. Процесс оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги до выдачи ему результата государственной услуги:
при обращении в территориальный орган:
Руководитель территориального органа, либо его заместители рассматривают заявление о выдаче технического условия на устройство съездов с автомобильных дорог международного и республиканского значения и площадок для погрузки и разгрузки грузов в течение семи рабочих дней.
Начальник отдела территориального органа, при его отсутствии сотрудник отдела рассматривает предоставленный перечень документов на соответствие предъявляемым требованиям.
Сотрудник отдела территориального органа подготавливает необходимые документы для выдачи технического условия на устройство съездов с автомобильных дорог республиканского значения и площадок для погрузки и разгрузки грузов, регистрирует в журнале учета и регистрации выдачи технических условий.
при обращении в ЦОН:

1. Жалпы ережелер
1. Осы регламент «Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарынан шығатын жерлер мен жүктерді тиеуге және түсіруге арналған алаңдар орнатуға рұқсат беру» (бұдан әрі – регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, сондай-ақ «Жол шаруашылығын құқықтық қамтамасыз етуді жетілдіру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 5 қыркүйектегі № 845 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында автомобиль жолдарын пайдалану ережесінің 12-тармағы 2) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 16 қазандағы № 1315 қаулысымен бекітілген «Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарынан шығатын жерлер мен жүктерді тиеуге және түсіруге арналған алаңдар орнатуға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік қызмет регламентінде мынадай ұғымдар қолданылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы - мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және заңды тұлға.
2) халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – ХҚКО) - жеке және (немесе) заңды тұлғалардың өтініштерін қабылдау мен «бір терезе» принципі бойынша құжаттарды беру бойынша мемлекеттік қызметті ұсынуды ұйымдастыруды жүзеге асыратын республикалық мемлекеттік кәсіпорын;
3) мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-қызметтік бірліктер (бұдан әрі – ҚҚБ) - ол мүдделі органдардың жауапты адамдары, олардың ішкі жүйелері үшін ақпараттық жүйелер.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарынан шығатын жерлер мен жүктерді тиеуге және түсіруге арналған алаңдар орнатуға техникалық шарт беру (бұдан әрі – техникалық шарт) немесе қағаз тасығышта мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің талаптары
6. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің облыстық департаменттері (бұдан әрі – аумақтық орган), сондай-ақ ХҚКО арқылы көрсетеді, мекенжайлары мен жұмыс кестелері осы стандартқа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген.
7. Мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімдері стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
8. Мемлекеттік қызметті алушының өтініш берген сәттен бастап оған мемлекеттік қызметтің нәтижесін бергенге дейін мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі:
аумақтық органға жүгінген кезде:
аумақтық органның басшысы немесе оның орынбасарлары халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарынан шығатын жерлер мен жүктерді тиеуге және түсіруге арналған алаңдар орнатуға техникалық шарт беру туралы өтінішті жеті жұмыс күні ішінде қарайды.
Аумақтық органның бөлім бастығы, ол болмаған кезде бөлім қызметкері ұсынылған құжаттардың тізімін қойылатын талаптарға сәйкестігін қарайды.
Аумақтық органның бөлім қызметкері халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарынан шығатын жерлер мен жүктерді тиеуге және түсіруге арналған алаңдар орнатуға техникалық шартты беру үшін қажетті құжаттарды дайындайды, есеп журналына және техникалық шартты беру журналына тіркейді.
ХҚКО-на жүгінген кезде:

1. Прием
заявления и
перечня
необходимых
документов на
получение
технического
условия;
регистрация
заявления в
журнале
регистрации;
отправка
заявления и
полного перечня
документов в
территориальный
орган;
Прием заявления
и перечня
необходимых
документов на
выдачу
технических
условий,
регистрация
заявления в
журнале
регистрации
Рассмотрение
заявления о
получении
технического
условия на
устройство
съездов с
автомобильных
дорог
республикан-
ского значения
и площадок для
погрузки и
разгрузки
грузов
Рассмот-
рение
предостав-
ленного
перечня
документов
на
соответст-
вие
предъявля-
емым
требованиям
Рассмот-
рение
заявления
сотрудником
в течение
пяти
рабочих
дней со дня
поступления
заявления
5
4
3
2
1
В случае
представления
неполного
перечня
документов
возврат
документов с
мотивированным
ответом об
отказе в
предоставлении
государственной
услуги.
Передача
получателю
государственной
услуги
письменного
заключения об
отказе на
получение
технического
условия на
устройство
съездов с
автомобильных
дорог
республиканского
значения и
площадок для
погрузки и
разгрузки грузов
Направление в
ЦОН письменного
заключения об
отказе в
получении
технического
условия на
устройство
съездов с
автомобильных
дорог
республикан-
ского значения
и площадок для
погрузки и
разгрузки
грузов
Передача
технического
условия в ЦОН
Подписание
письменного
заключения об
отказе в
получении
технического
условия на
устройство
съездов с
автомобильных
дорог
республикан-
ского значения
и площадок для
погрузки и
разгрузки
грузов
Подписание
технического
условия на
устройство
съездов с
автомобильных
дорог
республикан-
ского значения
и площадок для
погрузки и
разгрузки
грузов
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на устройство
съездов с автомобильных дорог
республиканского значения и площадок
для погрузки и разгрузки грузов»
Диаграмма функционального взаимодействия (Выдача разрешения на устройство съездов с автомобильных дорог
республиканского значения и площадок для погрузки и разгрузки
грузов)
Процесс оказания государственной услуги
1 2 3 4
Сотрудник
территориального
органа
Руководитель
территори-
ального
органа,
либо его
заместители
Начальник
отдела
территориаль-
ного органа
Сотрудник
отдела
территориаль-
ного органа
Диаграмма функционального взаимодействия (Выдача разрешения на устройство съездов с автомобильных дорог
республиканского значения и площадок для погрузки и разгрузки
грузов)
Процесс оказания государственной услуги
1
2
3
4
5
Инспектор
ЦОН
Сотрудник
территори-
ального
органа
Руководи-
тель
террито-
риального органа,
либо его
замести-
тели
Начальник
отдела
террито-
риального
органа
Сотрудник
отдела
территори-
ального
органа
Приложение 7
к приказу И.о. Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
от 23 октября 2012 года № 718
Регламент государственной услуги
«Выдача разрешения на подъем и понижение железнодорожных путей
или укладку дополнительного пути при пересечении с
автомобильными дорогами международного и республиканского
значения»

1. Өтінішті қабылдау және техникалық шартты алуға қажетті құжаттардың тізімі; тіркеу журналында өтінішті тіркеу; аумақтық органға өтінішті және толық құжаттардың тізімін жіберу;
Өтінішті қабылдау және техникалық шартты берудегі қажетті құжаттардың тізімін тіркеу журналында тіркейді
Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарынан шығатын жерлер мен жүктерді тиеуге және түсіруге арналған алаңдар орнатуға техникалық шартты алу туралы өтінішті қарау
Ұсынылған құжаттардың тізімінің қойылатын талаптарға сәйкестігін қарау
Өтініштің келіп түскен күннен бастап қызметкер бес жұмыс күн ішінде келіп түскен өтінішті қарайды
5
4
3
2
1
Егер құжаттардың тізімін толық ұсынбау құжаттардың қайтарылуына мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарынан шығатын жерлер мен жүктерді тиеуге және түсіруге арналған алаңдар орнатуға техникалық шартты алудан бас тарту туралы жазбаша қорытындыны мемлекеттік қызметті алушыға береді
Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарынан шығатын жерлер мен жүктерді тиеуге және түсіруге арналған алаңдар орнатуға техникалық шартты алудан бас тарту туралы жазбаша қорытындыны ХҚКО-на бағыттайды
ХҚКО-на техникалық шартты беру
Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарынан шығатын жерлер мен жүктерді тиеуге және түсіруге арналған алаңдар орнатуға техникалық шартты алудан бас тарту туралы жазбаша қорытындыға қол қою
Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарынан шығатын жерлер мен жүктерді тиеуге және түсіруге арналған алаңдар орнатудың техникалық шартына қол қою
«Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль
жолдарынан шығатын жерлер мен жүктерді тиеуге және түсіруге
арналған алаңдар орнатуға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Өзара әрекет етудің функционалдық диаграммасы
(Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль
жолдарынан шығатын жерлер мен жүктерді тиеуге және түсіруге
арналған алаңдар орнатуға рұқсат беру)
Мемлекеттік қызметті көрсетудің үдерісі
1
2
3
4
Аумақтық органның қызметкері
Аумақтық органның басшысы немесе оның орынбасарлары
Аумақтық органның бөлім бастығы
Аумақтық органның бөлім қызметкері
Өзара әрекет етудің функционалдық диаграммасы
(Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль
жолдарынан шығатын жерлер мен жүктерді тиеуге және түсіруге
арналған алаңдар орнатуға рұқсат беру)
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің м.а.
2012 жылғы 23 қазандағы
№ 718 бұйрығына
7-қосымша
«Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль
жолдарымен қиылысатын жерде темір жолдардың көтерілуіне және
төмендетілуіне немесе қосымша жол төсеуге рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Настоящий регламент «Выдача разрешения на подъем и понижение железнодорожных путей или укладку дополнительного пути при пересечении с автомобильными дорогами международного и республиканского значения» (далее – регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», а также в соответствии с подпунктом 2) пункта 12 Правил пользования автомобильными дорогами на территории Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от  5 сентября 1998 года № 845 «О совершенствовании правового обеспечения дорожного хозяйства» и стандартом государственной услуги «Выдача разрешения на подъем и понижение железнодорожных путей или укладку дополнительного пути при пересечении с автомобильными дорогами международного и республиканского значения», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2012 года  № 1315 (далее – cтандарт).
2. В регламенте государственной услуги используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги – физическое и юридическое лицо, которому оказывается государственная услуга;
2) центр обслуживания населения (далее – ЦОН) -  республиканское государственное предприятие, осуществляющее организацию предоставления государственных услуг физическим и (или) юридическим лицам по приему заявлений и выдаче документов по принципу «одного окна»;
3) структурно–функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги (далее – СФЕ) – это ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы для их подсистемы.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Результатом завершения государственной услуги является выдача технического условия на подъем и понижение железнодорожных путей или укладку дополнительного пути при пересечении с автомобильными дорогами международного и республиканского значения (далее – техническое условие)  либо выдача мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Требования к оказаниию государственной услуги
6. Государственная услуга оказывается областными департаментами Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – территориальный орган), а также через ЦОН, адреса и графики работ которых указаны в приложении 1 и 2 cтандарта.
7. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 cтандарта.

1. Жалпы ережелер
1. Осы регламент «Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарымен қиылысатын жерде темір жолдардың көтерілуіне және төмендетілуіне немесе қосымша жол төсеуге рұқсат беру» (бұдан әрі – регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, сондай-ақ «Жол шаруашылығын құқықтық қамтамасыз етуді жетілдіру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 5 қыркүйектегі № 845 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында автомобиль жолдарын пайдалану ережесінің 12-тармағы 2) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 16 қазандағы № 1315 қаулысымен бекітілген «Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарымен қиылысатын жерде темір жолдардың көтерілуіне және төмендетілуіне немесе қосымша жол төсеуге рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік қызмет регламентінде мынадай ұғымдар қолданылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы - мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және заңды тұлға.
2) халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – ХҚКО) - жеке және (немесе) заңды тұлғалардың өтініштерін қабылдау мен «бір терезе» принципі бойынша құжаттарды беру бойынша мемлекеттік қызметті ұсынуды ұйымдастыруды жүзеге асыратын республикалық мемлекеттік кәсіпорын;
3) мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-қызметтік бірліктер (бұдан әрі – ҚҚБ) - ол мүдделі органдардың жауапты адамдары, олардың ішкі жүйелері үшін ақпараттық жүйелер.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызметтің аяқталу нәтижесі халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарымен қиылысатын жерде темір жолдардың көтерілуіне және төмендетілуіне немесе қосымша жол төсеуге техникалық шарт беру (бұдан әрі – техникалық шарт) немесе қағаз тасығышта мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің талаптары
6. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің облыстық департаменттері (бұдан әрі – аумақтық орган), сондай-ақ ХҚКО арқылы көрсетеді, мекенжайлары мен жұмыс кестелері осы стандартқа 1 және  2-қосымшаларда көрсетілген.
7. Мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімдері стандарттың 7-тармағында көрсетілген.