Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача документов о прохождении подготовки, повышения квалификации и переподготовки кадров отрасли здравоохранения"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 декабря 2012 года № 901. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 января 2013 года № 8292. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 июня 2014 года № 333
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 23.06.2014 № 333 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан и статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Выдача документов о прохождении подготовки, повышения квалификации и переподготовки кадров отрасли здравоохранения».
2. Департаменту науки и человеческих ресурсов Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Телеуов М.К.):
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа обеспечить его размещение на Интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Департаменту юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Данаева Ж.Ж.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Байжунусова Э.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр                                    С. Каирбекова
Утвержден
приказом
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 27 декабря 2012 года № 901
Регламент оказания государственной услуги
«Выдача документов о прохождении подготовки, повышения
квалификации и переподготовки кадров отрасли здравоохранения»
1. Общие положения
1. Настоящий регламент оказания государственной услуги «Выдача документов о прохождении подготовки, повышения квалификации и переподготовки кадров отрасли здравоохранения» (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах».
2. Государственную услугу «Выдача документов о прохождении подготовки, повышения квалификации и переподготовки кадров отрасли здравоохранения» (далее - государственная услуга) оказывают научные организации и организации образования в области здравоохранения, реализующие программы технического и профессионального, послесреднего, высшего, послевузовского и дополнительного профессионального образования (далее - организации).

"Денсаулық сақтау саласы кадрларының даярлаудан, біліктілікті жоғарылатудан және қайта даярлаудан өткені туралы құжаттар беру" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 901 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 24 қаңтарда № 8292 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2014 жылғы 23 маусымдағы № 333 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 23.06.2014 № 333 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Бюджеттік Кодексінің 34-бабына және «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Денсаулық сақтау саласы кадрларының даярлаудан, біліктілікті жоғарылатудан және қайта даярлаудан өткені туралы құжаттар беру» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Ғылым және адами ресурстар департаментіне (М.Қ. Телеуов):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет – қорында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаменті (Ж.Ж. Данаева) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Е.Ә. Байжүнісовке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                       С. Қайырбекова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2012 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 901 бұйрығымен бекітілген
«Денсаулық сақтау саласы кадрларының даярлаудан, біліктілікті
жоғарылатудан және қайта даярлаудан өткені туралы
құжаттар беру туралы» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Денсаулық сақтау саласы кадрларының даярлаудан, біліктілікті жоғарылатудан және қайта даярлаудан өткені туралы құжаттар беру туралы» осы мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі - Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген.
2. «Денсаулық сақтау саласы кадрларының даярлаудан, біліктілікті жоғарылатудан және қайта даярлаудан өткені туралы құжаттар беру туралы» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) техникалық және кәсіби, орта білімнен кейінгі, жоғарғы, жоғарғы оқу орнынан кейінгі және қосымша кәсіби білім беру бағдарламаларын іске асыратын ғылыми ұйымдар мен білім беру ұйымдары (бұдан әрі - ұйымдар) көрсетеді.

3. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании пункта 4 статьи 175 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стандарта оказываемой государственной услуги «Выдача документов о прохождении подготовки, повышения квалификации и переподготовки кадров отрасли здравоохранения», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2012 года № 1575 (далее - Стандарт).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача:
1) по профессиональным учебным программам технического и профессионального, послесреднего образования - диплома;
2) по профессиональным учебным программам высшего образования - диплома;
3) по окончании интернатуры – свидетельства;
4) по профессиональным учебным программам послевузовского образования, по окончании магистратуры и докторантуры - диплома, по окончании резидентуры – свидетельства;
5) по программам дополнительного профессионального образования по окончании переподготовки - удостоверения, по окончании повышения квалификации – свидетельства.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам, закончившим обучение в организации и прошедшим итоговую аттестацию (далее - получатель государственной услуги).
7. В процессе оказания государственной услуги участие других государственных органов не предусмотрено.
2. Требования к оказанию государственной услуги.
8. Информацию о месте нахождения и графике работы организаций, порядке и ходе оказания государственной услуги можно получить на интернет – ресурсе уполномоченного органа www.mz.gov.kz. и организаций.
9. Для получения документа о прохождении подготовки, повышения квалификации и переподготовки кадров физические лица должны предъявить документы, предусмотренные пунктом 11 Стандарта.
10. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
11. Основания для приостановления предоставления государственной услуги предусмотрены пунктом 15 Стандарта.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов и получение информации потребителем о государственной услуге осуществляется через структурные подразделения научных организаций и организаций образования в области здравоохранения.
13. Этапы оказания государственной услуги:
1) принятые документы проходят регистрацию сотрудником организации образования;
2) зарегистрированные документы направляются ответственному лицу структурного подразделения;

3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет түрі автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 175–бабының 4–тармағының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 11 желтоқсандағы № 1575 қаулысымен бекітілген «Денсаулық сақтау саласы кадрларының даярлаудан, біліктілікті жоғарылатудан және қайта даярлаудан өткені туралы құжаттар беру туралы» қаулысымен бекітілген көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі болып:
1) техникалық және кәсіби, орта білімнен кейінгі кәсіби оқу бағдарламалары бойынша - диплом;
2) жоғары білімнің кәсіби оқу бағдарламалары бойынша - диплом;
3) интернатураны бітіргеннен кейін - куәлік;
4) жоғарғы оқу орнынан кейінгі кәсіби оқу бағдарламалары бойынша, магистратура және докторантураны бітіргеннен кейін - диплом, резидентураны бітіргеннен кейін – куәлік;
5) қосымша кәсіби білім бағдарламалары бойынша қайта даярлаудан өткеннен кейін – куәлік, біліктілікті арттырғаннан кейін – куәлік беріледі.
6. Білім беру мекемесінде оқуды бітірген және қорытынды аттестациядан өткен жеке тұлғаға мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында басқа мемлекеттік органдардың қатысуы қарастырылмаған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
8. Ұйымдардың орналасу жерлері, жұмыс кестелері, мемлекеттік қызмет көрсету барысы және тәртібі туралы ақпаратты уәкілетті мемлекет органның (www.mz.gov.kz) және ұйымдардың интернет қорынан алуға болады.
9. Даярлаудан, біліктілікті жоғарылатудан және кадрлардың қайта даярлаудан өткені туралы құжатты алу үшін жеке тұлғалар Стандарттың 11-тармағында қарастырылған құжаттарды ұсынуы тиіс:
10. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетуді уақытша тоқтатуға негіздеме Стандарттың 15-тармағында қарастырылған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы әрекеттер (өзара
әрекеттестік) тәртібінің сипаттамасы
12. Құжаттарды қабылдау мен тұтынушының мемлекеттік қызметі туралы мәліметтерді алуы осы регламенттің 1–қосымшасына сәйкес денсаулық сақтау саласындағы білім беру және ғылыми ұйымдарының құрылымдық бөлімшелері арқылы іске асырылады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) қабылданған құжаттарды білім беру ұйымының қызметкері тіркейді;
2) тіркелген құжаттар құрылымдық бөлімшенің жауапты тұлғасына жіберіледі;

3) сотрудник-исполнитель рассматривает представленные документы, оформляет документ о прохождении подготовки, повышения квалификации и переподготовки кадров, в соответствии с приказом организации образования о выдаче документа и передает на согласование курирующему заместителю руководителя организации образования.
4) после резолюции курирующего заместителя руководителя документ передается на подпись руководителю;
5) после подписания руководителем, документ передается на регистрацию для выдачи получателю государственной услуги.
6) получатель государственной услуги получает документ нарочно и расписывается в журнале учета.
14. Последовательность действий структурно – функциональных единиц при выдаче документов и их дубликатов описана в приложении 1 к настоящему Регламенту.
15. Функциональное взаимодействие структурно – функциональных единиц при выдаче документов и их дубликатов описано в приложении 2 к настоящему Регламенту.
16. Решение о выдаче дубликата документа принимается руководителем организации образования или лицом, его заменяющим.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги «Выдача
документов о прохождении подготовки,
повышения квалификации и переподготовки
кадров отрасли здравоохранения»
Таблица 1. Описание действий структурно –
функциональных единиц (СФЕ)
1 № дейст-
вия ( хода, потока, работ)
1
2
3
4
5
6
7
Наименование СФЕ
Сотрудник подразделения (деканата, учебной части, учебного отдела и др.) по приему документов получателя государственной услуги.
Сотрудник подразделения (офис регистратор, учебная часть, учебного отдела и др.) по подготовке проекта приказа и оформлению документов
Сотрудник соответствующих структурных подразделений
Курирующий заместитель руководителя организации образования
Руководитель организации образования
Сотрудник подразделения (деканата, учебной части, учебного отдела и др.) по приему документов получателя государственной услуги.
Получатель государственной услуги.
Наименование действия ( процесса, процедуры, операций) и их описание
Прием и регистрация удостоверения личности и обходного листа получателя государ-
ственной услуги.
Ознакомление с данными удостоверения личности и содержанием обходного листа, проверка полноты документов в личном деле получателя государственной услуги. Подготовка проекта приказа руководителя организации образования о выдаче документов о прохождении подготовки, повышения квалификации и переподготовки кадров. Направление проекта приказа соответствующим структурным подразделениям, курирующему заместителю руководителя на согласование и на подпись руководителю.
Согласование приказа
Проверка обоснованности исполнения документов
Подписание приказа
Регистрация подписанного руководителем организации образования приказа. Оформление документов о прохождении подготовки, повышения квалификации и переподготовки. Регистрация его в журнале учета и выдача документа с указанием даты.
Подписание в журнале учета с указанием даты и получения документа
Форма завершения ( данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Сотрудник подразделения (офис регистратор, учебная часть, учебного отдела и др.) по подготовке проекта приказа и оформлению документов
Проект приказа
Виза руководства
Виза руководства
Подпись
Оформленный и готовый к выдаче документ
Выдача документа
Сроки исполнения
(1 час)
(3 рабочих дня)
(3 рабочих дня)
(1 день)
(1 день)
(7 рабочих дней)
(1 час)
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
7
Таблица 2. Описание действий СФЕ при выдаче дубликатов
1 № действия (хода, потока, работ)
1
2
3
4
5
6
Наименование СФЕ
Сотрудник подразделения (деканата, учебной части, учебного отдела и др.) по приему документов получателя государственной услуги.
Руководитель организации образования
Сотрудник соответствующего структурного подразделения (деканата, учебной части, учебного отдела и др.)
Руководитель организации образования
Сотрудник подразделения (деканата, учебной части, учебного отдела и др.) по приему документов получателя государственной услуги.
Получатель государственной услуги.
Наименование действия ( процесса, процедуры, операций) и их описание
Прием и регистрация  документов получателя государственной услуги. Передача документов руководителю организации образования
Ознакомление с содержанием   документов и передача  в соответствующее структурное подразделение.
Проверка полноты  документов и подготовка дубликата.
Подготовка и передача дубликата на подпись руководителю организации образования или мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги
Проверка обоснованности исполнения документа и подписание документа.
Регистрация приказа. Регистрация дубликата в журнале учета и выдача документа с указанием даты.
Подписание в журнале учета с указанием даты и получения документа.
Форма завершения ( данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача расписки о получении документов.
Наложение резолюции
Подготовка дубликата или мотивированного отказа в предоставлении государственной услуги
Подпись руководства
Оформленный и готовый к выдаче документ
Выдача документа.
Сроки исполнения
(1 час)
(1 час)
(не позднее одного месяца)
(1 час)
(1 час)
(1 час)
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
7
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги «Выдача
документов о прохождении подготовки,
повышения квалификации и переподготовки
кадров отрасли здравоохранения»
Диаграмма 1. Функциональное взаимодействие СФЕ
Диаграмма 2. Функциональное взаимодействие СФЕ при
выдаче дубликатов

3) орындаушы-қызметкер берілген құжаттарды тексеріп, білім беру ұйымының құжат беру туралы бұйрығына сәйкес кадрлардың даярлаудан, біліктілікті жоғарылатудан және қайта даярлаудан өткені туралы құжатты рәсімдеп, білім беру ұйымы басшысының жетекшілік ететін орынбасарына келісуге жібереді.
4) басшының жетекшілік ететін орынбасарының келісімінен кейін құжат басшыға қол қоюға жіберіледі;
5) басшының қолы қойылғаннан кейін құжатты мемлекеттік қызметті тұтынушыға беру үшін тіркеуге жібереді;
6) мемлекеттік қызметті тұтынушы құжатты қолма-қол алып, есепке алу журналына қол қояды.
14. Құжаттар мен олардың дубликаттарын беру кезінде құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекеттерінің тізбегі осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
15. Құжаттар мен олардың дубликаттарын беру кезінде құрылымдық-функционалдық бірліктердің қызметтік өзара әрекеттестігі осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
16. Құжат көшірмесін беру туралы шешімді білім беру ұйымының басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлға қабылдайды.
«Денсаулық сақтау саласы кадрларының
даярлаудан, біліктілікті жоғарылатудан
және қайта даярлаудан өткені
туралы құжаттар беру туралы» мемлекеттік
қызмет регламентінің 1-қосымшасы
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктер (ҚФБ) қызметін
сипаттау
1 № іс-әрекет (барысы жұмысы, легі,)
1
2
3
4
5
6
7
ҚФБ атауы
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушылардың құжаттарын қабылдау бойынша бөлім қызметкерлері (деканат, оқу бөлімі, оқу бөлімшесі және т.б.)
Бұйрықтың жобасын дайындау және құжаттарды рәсімдеу бойынша бөлімше қызметкерлері (кеңсе тіркеушісі, деканат, оқу бөлімі, оқу бөлімшесі және т.б.)
Тиісті құрылымдық бөлімшелердің қызметкерлері
Білім беру ұйымының басшысының жетекші орынбасары
Білім беру ұйымының басшысы
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушылардың құжаттарын қабылдау бойынша бөлім қызметкерлері (деканат, оқу бөлімі, оқу бөлімшесі және т.б.)
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушы
Жұмыстың атауы (істің, процедураның, операцияның) және оларды сипаттау
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушының жеке құжатын және кету қағазын қабылдау және тіркеу
Жеке құжатпен және кету қағазының мазмұнымен танысу, мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушының жеке іс қағазындағы құжаттарының толықтығын тексеру, білім беру мекемесінің жетекшісінің мамандардың дайындықты, білім жетілдіруді және қайта даярлаудан өткені туралы бұйрығының жобасын дайындау. Бұйрықтың жобасын жетекшінің орынбасары қадағалайтын тиісті құрылымдық бөлімшелерге келісуге жіберу және басшыға қол қоюға беру.
Бұйрық шығаруға келісім алу
Құжаттың орындалуының негізділігін тексеру
Бұйрыққа қол қойдыру
Білім беру мекемесі басшысы қол қойған бұйрықты тіркеу. Дайындықты, білім жетілдіруді және қайта дайындау туралы құжаттарды рәсімдеу.
Оларды журналға тіркеу және берілген уақыты көрсетілген құжатты иесіне беру.
Журналға тіркеу және берілген уақыты көрсетілген құжатты алғанына қол қою.
Аяқтау формасы  (мәлімет, құжат, Ұйымдастыру–бөлу шешімі)
Бұйрықтың жобасын дайындау және құжаттарды рәсімдеу бойынша бөлімше қызметкерлері (кеңсе тіркеушісі, деканат, оқу бөлімі, оқу бөлімшесі және т.б.)
Бұйрықтың жобасы
Басшылардың қолы
Басшылардың қолы
Қолы
Рәсімделген және беруге дайын құжат
Құжатты беру
Орындалу мерзімі
(1 сағат)
(3 жұмыс күні)
(3 жұмыс күні)
(1 күн)
(1 күн)
(7 жұмыс күні)
(1 сағат)
Келесі істің номері
2
3
4
5
6
7
2–кесте. Дубликаттарды беру кезіндегі ҚФБ қызметінің сипаты
1 № жұмысы (барысы, лектің, жұмыстардың)
1
2
3
4
5
6
ҚФБ атауы
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушылардың құжаттарын қабылдау бойынша бөлім қызметкерлері (деканат, оқу бөлімі, оқу бөлімшесі және т.б.)
Білім беру мекемесінің басшысы
Тиісті құрылымдық бөлімнің қызметкері (деканат, оқу бөлімі, оқу бөлімшесі және т.б.)
Білім беру мекемесінің басшысы
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушылардың құжаттарын қабылдау бойынша бөлім қызметкерлері (деканат, оқу бөлімі, оқу бөлімшесі және т.б.)
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушы
Жұмыстың атауы (істің, процедураның, операцияның) және оларды сипаттау
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушының жеке құжатын және қабылдау және тіркеу. Құжаттарды білім беру мекемесі басшысына беру
Құжаттардың мазмұнымен танысу және тиісті құрылымдық бөлімшелерге тапсыру.
Құжаттардың толықтығын тексеру және дубликат дайындау. Дубликатты дайындау және білім беру мекемесі басшысына қол қоюға беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуды негіздеу.
Құжаттың орындалу негізділігін және қол қойылуын тексеру
Бұйрықты тіркеу.
Дубликатты журналға тіркеу және берілген уақыты көрсетілген құжатты иесіне беру.
Журналға тіркеу және берілген уақыты көрсетілген құжатты алғанына қол қою.
Аяқтау формасы  (мәлімет, құжат, Ұйымдастыру -бөлу шешімі)
Құжатты алғаны туралы қолхат беру.
Бұрыштама қою.
Дубликатты дайындау және білім беру мекемесі басшысына қол қоюға беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуды негіздеу.
Басшының қолы.
Рәсімделген және беруге дайын құжат.
Құжатты беру.
Орындалу мерзімі
(1 сағат)
(1 сағат)
(бір айдан кешіктірмей)
(1 сағат)
(1 сағат)
(1 сағат)
Келесі істің номері
2
3
4
5
6
7
«Денсаулық сақтау саласы кадрларының
даярлаудан, біліктілікті жоғарылатудан
және қайта даярлаудан өткені
туралы құжаттар беру туралы» мемлекеттік
қызмет регламентінің 2-қосымшасы
Диаграмма 1. ҚФБ өзара жасалатын қызмет
Диаграмма 2. Дубликаттар беру кезінде ҚФБ өзара жасалатын
қызмет