Об утверждении регламента электронной государственной услуги "Учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории области"
Постановление акимата Акмолинской области от 5 марта 2012 года № А-3/98. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 6 апреля 2012 года № 3426. Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области от 28 ноября 2012 года № А-12/564
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области от 28.11.2012 № А-12/564 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент электронной государственной услуги «Учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории области».
2. Признать утратившим силу постановление акимата Акмолинской области «Об утверждении регламента государственной услуги «Учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории области» от 4 августа 2011 года № А-7/292 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3402, опубликовано 6 октября 2011 года в газете «Акмолинская правда» № 142 и в газете «Арқа Ажары» № 120).
3. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области                               К.Кожамжаров
«СОГЛАСОВАНО»
Министр транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан          А.Жумагалиев
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 5 марта 2012 года
№ А-3/98
Регламент электронной государственной услуги
«Учет иностранных средств массовой информации,
распространяемых на территории области»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории области» (далее – электронная государственная услуга) оказывается государственным учреждением «Управление внутренней политики Акмолинской области» (далее - услугодатель), а также на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее - Центр) и веб-портал «электронного правительства» по адресу: www.e.gov.kz.
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории области (города республиканского значения, столицы)», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2315 «О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561 и об утверждении стандартов государственных услуг» (далее - Стандарт).

"Облыс аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу" электрондық мемлекеттік қызметінің регламентін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2012 жылғы 5 наурыздағы № А-3/98 қаулысы. Ақмола облысының Әділет басқармасында 2012 жылғы 6 сәуірде № 3426 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2012 жылғы 28 қарашадағы № А-12/564 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2012.11.28 № А-12/564 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Облыс аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу» электрондық мемлекеттік қызметінің қоса берілген регламенті бекітілсін.
2. «Облыс аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу» мемлекеттік қызметтің регламентін бекіту туралы» Ақмола облыс әкімдігінің 2011 жылғы 4 тамыздағы № А-7/292 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 3402 болып тіркелген, 2011 жылғы 6 қазандағы «Акмолинская правда» газетінде № 142 және «Арқа ажары» газетінде № 120 жарияланған) күші жойылған деп танылсын.
3. Облыс әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Қ.Қожамжаров
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі           А.Жұмағалиев
Ақмола облысы әкімдігінің
2012 жылғы 5 наурыздағы
№ А-3/98 қаулысымен бекітілген
«Облыс аумағында таратылатын
шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу»
электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Облыс аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу туралы» электрондық мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – электрондық мемлекеттік қызмет), «Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы» (бұдан әрі – қызмет көрсетуші) мемлекеттік мекемесімен, баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) және «электронды үкімет»: www.egov.kz веб-порталы арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу және мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2315 қаулысымен бекітілген «Облыстардың (республикалық маңызды бар қаланың, астананың) аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу мемлекеттік қызмет стандарты» (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.

3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (содержащая медиа – разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) веб-портал «электронного правительства» - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее - ПЭП);
2) государственная база данных «Физические лица» - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее - ГБД ФЛ);
3) государственная база данных «Юридические лица» - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц, филиалов, представительств и субъектов индивидуального совместного предпринимательства, осуществляющих деятельность на территории Республики Казахстан, и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее - ГБД ЮЛ);
4) ИС МИО - информационная система местных исполнительных органов/информационная система «Региональный шлюз, как подсистема шлюза «электронного правительства» Республики Казахстан, в части автоматизированного рабочего места сотрудника местного исполнительного органа;
5) ИС ИНИС - информационная система «Интегрированная налоговая информационная система»;
6) информационная система центров обслуживания населения – информационная система, предоставляющая единую точку доступа к государственным услугам и электронным информационным ресурсам государственных органов задействованных в процессах оказания государственных услуг (далее – ИС ЦОН);
7) информационная система - система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее - ИС);
8) индивидуальный идентификационный номер - уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее - ИИН);

3. Электрондық мемлекеттiк қызметтi автоматтандыру дәрежесi: ішінара автоматтандырылған (құрамында медиа-алшақтығы бар).
4. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсетудiң түрi: транзакциялық.
5. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) «электрондық үкiметтiң» веб-порталы - нормативтiк құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкiметтiк ақпаратқа және электрондық мемлекеттiк қызметтерге қолжетiмдiлiктiң бiрыңғай терезесiн бiлдiретiн ақпараттық жүйе (бұдан әрi - ӘҮП);
2) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер базасы – ақпаратты автоматты жинақтау, сақтау және өңдеуге, Қазақстан Республикасы жеке тұлғаларын біртұтас идентификациялауды енгізу және олар туралы мемлекеттік басқару органдары мен өзге де субъектілерге олардың өкілеттіктері шеңберінде және Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес өзекті және нақты мәліметтер беру мақсатында жеке идентификациялық нөмірлердің Ұлттық тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЖТ МДБ);
3) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер базасы – ақпаратты автоматты жинақтау, сақтау және өңдеуге, Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларын, Қазақстан Республикасы аумағындағы қызметін жүзеге асыратын филиалдарын, жеке біріккен кәсіпкерлік өкілдіктерін және субъектілерін біртұтас идентификациялауды енгізу және олар туралы мемлекеттік басқару органдары мен өзге де субъектілерге олардың өкілеттіктері шеңберінде және Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес өзекті және нақты мәліметтер беру мақсатында жеке идентификациялық нөмірлердің Ұлттық тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЗТ МДБ);
4) ЖАО АЖ – жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық жүйесі жергілікті атқарушы органдардың қызметкерінің жұмыс орнының автоматтандырылған бөлігінде Қазақстан Республикасының «Аймақтық шлюзі», «электронды үкіметтің» ішкі жүйесінің шлюзі ретінде;
5) БСАҚ АЖ – «Біріккен салықтық ақпараттық жүйе» ақпараттық жүйесі;
6) халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі – мемлекеттік қызмет көрсету процестеріне ықпал ететін мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызметтері және электрондық ақпараттық ресурстарына қол жетімділіктің біртұтас нүктесін беретін ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ХҚО АЖ);
7) ақпараттық жүйе – аппараттық - бағдарламалық кешенді қолдана отырып ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, беру және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
8) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түріндегі қызметті жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);

9) бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) – уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства;
10) пользователь (потребитель) - субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
11) транзакционная услуга - услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
12) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее - ЭЦП);
13) электронный документ - документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
14) средства криптографической защиты информации (далее - СКЗИ) - алгоритмы и методы преобразования информации с целью сокрытия ее содержания и/или обеспечения аутентификации (под аутентификацией понимается установление подлинности информации и означает, что полученная информация была передана без искажений);
15) электронная государственная услуга - государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
16) электронная справка – справка об учете иностранных средств массовой информации (далее - е-справка);
17) шлюз «электронного правительства» - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее - ШЭП);
18) Региональный шлюз «электронного правительства» - информационная система, обеспечивающая информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами услугодателя и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг услугодателя (далее – РШЭП);
19) ИС НУЦ - информационной системы национального удостоверяющего центра РК;
20) СМИ – средства массовой информации.
2. Порядок деятельности услугодателя по
оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН/БИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);

9) бизнес-сәйкестендіру нөмірі – бірлескен кәсіпкерлік түріндегі қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – БСН);
10) пайдаланушы (тұтынушы) – ақпараттық жүйеге оған қажет электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;
11) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
12) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрі - ЭЦҚ);
13) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
14) ақпаратты криптографиялық қорғау құралдары (бұдан әрі - АКҚҚ) – оның мазмұнын жасыру және/немесе нақтылығын (нақтылық ақпараттың дұрыстығын белгілеу мәнінде беріліп отыр және алынған ақпараттың бұрмаланбай берілгенін білдіреді) қамтамасыз ету мақсатындағы ақпаратты қайта құрудың алгоритмдері мен әдістері;
15) мемлекеттік электрондық қызмет - ақпараттық технологияларды қолдану арқылы электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
16) электрондық анықтама – шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке қою туралы анықтама (бұдан әрі – е-анықтама);
17) «Электронды үкіметтің» шлюзі – ақпараттық жүйе, «электронды үкіметтің» ақпараттық жүйені интеграциялауға арналған электронды қызметті жүзеге асыру аясында (бұдан әрі – ЭҮШ);
18) «Электронды үкіметтің» аймақтық шлюзі - ақпараттық жүйе, қызмет көрсетушінің жүйелерімен/ішкі жүйелерімен арасында ақпараттық әрекеттесуді қамтамасыз ететін және сыртқы ақпараттық жүйелермен, қызмет көрсетушінің электронды қызмет көрсету үдерісіне қатысатындар (бұдан әрі - ЭҮАШ);
19) ҰКО АЖ – Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландыру орталығының ақпараттық жүйесі;
20) БАҚ – бұқаралық ақпарат құралдары.
2. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету
жөнiнде қызмет берушi әрекетiнiң тәртiбi
6. ӘҮП арқылы (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы өзара функционалдық іс-әрекеттің № 1 диаграммасы) қызмет көрсетушінің қадамдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 2-қосымшасында берілген:
1) тұтынушы ӘҮП -да ЖИН/БИН және парольдің көмегімен тіркелуді іске асырады (ӘҮП -да тіркелмеген тұтынушылар үшін іске асырылады);

2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания запроса;
6) процесс 4 – запрос идентификационных данных и данных о сроке действия регистрационного свидетельства ЭЦП потребителя и его отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств на ПЭП;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств на ПЭП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – ввод потребителем необходимых данных;
10) процесс 7 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
11) процесс 8 – направление электронного документа (запроса потребителя) через РШЭП/ШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги в ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ, ИС ИНИС;
12) условие 3 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ, ИС ИНИС и регистрационного свидетельства ЭЦП потребителя;
13) процесс 9 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ, ИС ИНИС или не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
14) процесс 10 – получение потребителем результата электронной государственной услуги - справка об учете иностранных СМИ, распространяемых на территории (области, города), либо мотивированный отказ об учете иностранного СМИ. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП МИО.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя через ЦОН (диаграмма функционального взаимодействия) при оказании электронной государственной услуги приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту:

2) 1 процесс – тұтынушының ЖИН/БИН және парольді енгізу процесі (авторластыру процесі) ӘҮП -да электрондық мемлекеттік қызметті алу үшін;
3) 1 - шарт - ӘҮП -да ЖИН/БИН және пароль арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректердің нақтылығын тексеру;
4) 2 - процесс – тұтынушының деректерінде жөнсіздіктер бар болуына байланысты ӘҮП -дың авторластырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3 - процесс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдап алуы, қызмет көрсету үшін экранға өтінім түрін шығаруы және тұтынушының оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, форма (деректерді енгізу) толтыруы, сондай-ақ тұтынушының өтінімге қол қою үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдап алуы;
6) 4 - процесс – идентификациялық деректерді және тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданыс мерзімі және оның ӘҮП-дағы тіркелген куәліктерден шақыртылып алынғандар (жойылғандар) тізімінде болмауы туралы деректерді сұрау;
7) 2 - шарт - идентификациялық деректердің сәйкестігін (өтінімде көрсетілген ЖИН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖИН арасындағы) және ӘҮП-дағы тіркелген куәліктерден шақыртылып алынғандар (жойылғандар) тізімінде болмауын тексеру;
8) 5 - процесс – тұтынушының ЭЦҚ нақтылығы расталмауына байланысты өтінім жасалған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 - процесс – тұтынушының қажетті мәліметтерді енгізуі;
10) 7-процесс – тұтынушының ЭЦҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге толтырылған өтінім формасына (енгізілген деректерге) қол қоюы;
11) 8 - процесс – электрондық құжатты (тұтынушының өтінімін) ЭҮШ арқылы ЖАО АЖ жолдау және ЖТМДБ, ЗТМДБ, БСАҚ АЖ электрондық мемлекеттік қызметті өңдеу;
12) 3 – шарт - ЖТМДБ, ЗТМДБ, БСАҚ АЖ тұтынушының деректері және тұтынушының ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігі болуын тексеру;
13) 9 - процесс – тұтынушының ЖТМДБ, ЗТМДБ, БСАҚ АЖ деректері болмауына немесе тұтынушының ЭЦҚ-ның нақтылығын расталмауына байланысты, өтінім берілген электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту;
14) 10 - процесс – (облыстың, қаланың) аумағында таратылатын шетелдік БАҚ-ты тіркеу туралы анықтаманы электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін тұтынушының алуы немесе шетелдік БАҚ-ты тіркеуден біріктірілген бас тарту. Электрондық құжат ЖАО ЭҮО пайдалану арқылы қалыптастырылады.
7. ХҚО АЖ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы (өзара функционалдық іс-әрекеттің диаграммасы) қызмет көрсетушінің қадамдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 3 қосымшасында берілген:

1) процесс 1 - процесс авторизации оператора Центра на ИС ЦОН для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 - проверка на ИС ЦОН подлинности данных о зарегистрированном операторе через ИИН и пароль, либо ЭЦП;
3) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации на ИС ЦОН в связи с имеющими нарушениями в данных оператора Центра;
4) процесс 3 - выбор оператором Центра услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
5) процесс 4 - запрос идентификационных данных и данных о сроке действия регистрационного свидетельства ЭЦП оператора в ИС НУЦ;
6) условие 2 - проверка срока действия регистрационного свидетельства и подлинности ЭЦП оператора;
7) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП оператора;
8) процесс 6 – ввод оператором Центра необходимых данных;
9) процесс 7 - подписание посредством ЭЦП оператора Центра заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги и получение информации о дальнейших действиях Оператора;
10) процесс 8 – направление электронного документа (запроса потребителя) через РШЭП/ШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги в ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ, ИС ИНИС;
11) условие 3 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ, ИС ИНИС и регистрационного свидетельства ЭЦП потребителя;
12) процесс 9 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ, ИС ИНИС или не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
13) процесс 10 – процесс автоматической передачи статуса исполнения запроса со сформированным выходным документом из системы ИС МИО в ИС ЦОН и выдача справки об учете иностранных СМИ, распространяемых на территории (области, города), либо мотивированный отказ сотрудником ЦОН потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП МИО.
8. Пошаговые действия и решения услугодателя через ИС МИО (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – сотрудник услугодателя осуществляет регистрацию в ИС МИО с помощью ИИН и пароля;
2) процесс 2 – процесс ввода сотрудником услугодателя ИИН и пароля (процесс авторизации) в ИС МИО для получения электронной государственной услуги;

1) 1 - процесс – Орталық операторын электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін ХҚО АЖ-де авторластыру процесі;
2) 1 – шарт - ХҚО АЖ-де ЖИН және пароль арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректердің немесе ЭЦҚ-дың нақтылығын тексеру;
3) 2 - процесс – Орталық авторының деректерінде жөнсіздіктер бар болуына байланысты ХҚО АЖ-де авторластырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
4) 3 - процесс – Орталық операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдап алуы, қызмет көрсету үшін экранға өтінім түрін шығаруы және құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, форма (деректерді енгізу) толтыруы;
5) 4 - процесс – ҰКО АЖ оператордың идентификациялық деректерін және ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданыс мерзімі туралы деректерді сұрау;
6) 2 - шарт - тіркеу куәлігінің қолданыс мерзімін және оператор ЭЦҚ-ның нақтылығын тексеру;
7) 5 - процесс – оператордың ЭЦҚ-ның нақтылығы расталмауына байланысты өтінім жасалған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6 - процесс – Орталық операторының қажетті мәліметтерді енгізуі;
9) 7 - процесс – Электронды мемлекеттік қызмет көрсетуге және оператордың әрі қарай іс-әрекет ету туралы ақпарат алуға ЭЦҚ орталық Операторының электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге толтырылған өтінім формасына (енгізілген деректерге) қол қоюы;
10) 8 - процесс - электрондық құжатты (тұтынушының өтінімін) ЭҮАШ/ЭҮШ арқылы ЖАО АЖ жолдау және ЖТМДБ, ЗТМДБ, БСАҚ АЖ электрондық мемлекеттік қызметті өңдеу;
11) 3 – шарт - ЖТМДБ, ЗТМДБ, БСАҚ АЖ тұтынушының деректері және тұтынушының ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігі болуын тексеру;
12) 8 - процесс – тұтынушының ЖТМДБ, ЗТМДБ, БСАҚ АЖ деректері болмауына немесе тұтынушының ЭЦҚ-ның нақтылығы расталмауына байланысты, өтінім берілген электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту;
13) 9 - процесс – (Облыстың, қаланың) аумағында таратылатын шетелдік БАҚ-ты тіркеу туралы анықтаманы электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін тұтынушының алуы немесе шетелдік БАҚ-ты тіркеуден біріктірілген бас тарту. Электрондық құжат ЖАО ЭҮО пайдалану арқылы қалыптастырылады және ХҚО қызметкерімен беріледі.
8. ЖАО АЖ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы (өзара функционалдық іс-әрекеттің диаграммасы) қызмет көрсетушінің қадамдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 4 қосымшасында берілген:
1) 1 процесс - ЖАО қызметкері ЖИН және парольдің көмегімен ЖАО АЖ-де тіркеуді іске асырады;
2) 2 - процесс – ЖАО қызметкері ЖАО АЖ-ден электрондық мемлекеттік қызметті алу үшін ЖИН және пароль енгізуі (авторластыру процесі);

3) условие 1 – проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через ИИН и пароль;
4) процесс 3 – формирование ИС МИО сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника МИО;
5) процесс 4 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение сотрудник услугодателя формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор сотрудником услугодателя регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания запроса;
6) процесс 5 – запрос идентификационных данных и данных о сроке действия регистрационного свидетельства ЭЦП сотрудника услугодателя и его отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС МИО;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС МИО;
8) процесс 6 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника услугодателя;
9) процесс 7 – ввод сотрудником услугодателя необходимых данных;
10) процесс 8 – подписание посредством ЭЦП сотрудника услугодателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
11) процесс 9 – направление электронного документа (запроса потребителя) через РШЭП/ШЭП в ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ, ИС ИНИС для подтверждения указанных потребителем данных;
12) условие 3 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ, ИС ИНИС и регистрационного свидетельства ЭЦП сотрудника услугодателя;
13) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ, ИС ИНИС или не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника услугодателя;
14) процесс 11 – получение потребителем результата электронной государственной услуги справка об учете иностранных СМИ, распространяемых на территории (области, города), либо мотивированный отказ об учете иностранного СМИ потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП МИО.
9. В приложении 5 к настоящему Регламенту приведены экранные формы на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю:
1) ввод пользователем данных лица, которому выдается е–справка (логина и пароля) для входа в ПЭП;

3) 1 – шарт - ЖАО -де ЖИН және пароль арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректердің нақтылығын тексеру;
4) 3 - процесс – ЖАО қызметкері деректерінде жөнсіздіктер бар болуына байланысты, ЖАО АЖ-де авторластырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 4 - процесс - ЖАО қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдап алуы, қызмет көрсету үшін экранға өтінім түрін шығаруы және құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, ЖАО қызметкерінің форма (деректерді енгізу) толтыруы, сондай-ақ ЖАО қызметкерінің өтінімге қол қою үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдап алуы;
6) 5 - процесс – ЖАО қызметкерінің идентификациялық деректері және ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданыс мерзімі және ЖАО АЖ-де тіркелген куәліктерден шақыртылып алынғандар (жойылғандар) тізімінде болмауы туралы деректерді сұрау;
7) 2 - шарт - идентификациялық деректердің сәйкестігін (өтінімде көрсетілген ЖИН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖИН арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданыс мерзімін және ЖАО АЖ-де тіркелген куәліктерден шақыртылып алынғандар (жойылғандар) тізімінде болмауын тексеру;
8) 6 - процесс – қызмет көрсетушінің қызметкері ЭЦҚ-ның нақтылығы расталмауына байланысты өтінім жасалған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 7 – процесс - қызмет көрсетушінің қызметкері қажетті мәліметтерді енгізуі;
10) 8 - процесс – қызмет көрсетушінің қызметкері ЭЦҚ арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге толтырылған өтінім формасына (енгізілген деректерге) қол қоюы;
11) 9 - процесс – тұтынушы көрсеткен деректерді растау үшін электрондық құжатты (тұтынушының өтінімін) ЭҮАШ/ЭҮШ арқылы ЖТМДБ, ЗТМДБ, БСАҚ АЖ жолдау;
12) 3 – шарт - ЖТМДБ, ЗТМДБ, БСАҚ АЖ қызметкерінің деректері және тұтынушының қызмет көрсетуші ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігі болуын тексеру;
13) 10 - процесс – тұтынушының ЖТМДБ, ЗТМДБ, БСАҚ АЖ деректері болмауына немесе қызмет көрсетуші қызметкерінің ЭЦҚ-ның нақтылығы расталмауына байланысты, өтінім берілген электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
14) 11 - процесс – (Облыстың, қаланың) аумағында таратылатын шетелдік БАҚ-ты тіркеу туралы анықтаманы электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін тұтынушының алуы немесе шетелдік БАҚ-ты тіркеуден біріктірілген бас тарту. Электрондық құжат ЖАО ЭҮО пайдалану арқылы қалыптастырылады.
9. Осы регламенттің 5 қосымшасында тұтынушыға көрсетілетін электрондық мемлекеттік қызметтің экрандық формалары берілген:
1) пайдаланушының е-анықтама (ЖИН/БИН және парольдің) берілетін тұлғаға ӘҮП -ға кіру үшін деректер енгізуі;

2) выбор электронной государственной услуги «Учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории области (города республиканского значения, столицы)»;
3) заказ услуги с помощью кнопки «Заказать услуг online»;
4) заполнение запроса:
ИИН/БИН выбирается автоматически, по результатам регистрации пользователя в ПЭП;
пользователь с помощью кнопки «отправить запрос» осуществляет переход на подписание запроса;
5) выбор регистрационного свидетельства ЭЦП потребителем;
6) подписание запроса – пользователь с помощью кнопки «подписать» осуществляет подписание запроса ЭЦП, после чего запрос передается на обработку в ИС МИО, ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ, ИС ИНИС через РШЭП/ШЭП;
7) обработка запроса в ИС МИО, ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ, ИС ИНИС:
у пользователя на экране дисплея выводится следующая информация: ИИН; номер запроса; тип услуги; статус запроса; срок оказания услуги;
с помощью кнопки «обновить статус» пользователю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса;
при получении ответа из ИС МИО появляется кнопка «просмотр результата»;
8) просмотр результата обработки запроса.
10. После обработки запроса потребителю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки «открыть» – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки «сохранить» – результат запроса сохраняется на заданном потребителем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра ПЭП: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе
оказания электронной государственной услуги
12. Структурно – функциональные единицы (далее – СФЕ), которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
Оператор Центра;
Сотрудник услугодателя;
ПЭП;
РШЭП/ШЭП;
ГБД ФЛ;
ГБД ЮЛ;
ИС ИНИС;
ИС ЦОН;
ИС МИО.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложениях 234 к настоящему Регламенту.
15. В приложении 6 к Регламенту приведены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги.
16. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 7 к настоящему Регламенту.

2) «Облыс (республикалық мәндегі қала, астана) аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке қою» электрондық мемлекеттік қызметті таңдау;
3) «Online қызметіне тапсырыс беру» кнопкасының көмегімен қызметке тапсырыс беру;
4) сұранысты толтыру:
ЖИН/БИН автоматты түрде, пайдаланушының ӘҮП тіркелу нәтижесі бойынша таңдалады;
пайдаланушы «сұранысты жөнелту» кнопкасының көмегімен сұранымға қол қоюды іске асырады;
5) пайдаланушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) өтінімге қол қою – «қол қою» кнопкасының көмегімен ЭЦҚ сұранысқа қол қоюды іске асырады, одан кейін ЭҮАШ/ЭҮШ арқылы ЭЦҚ ЖАО АЖ, ЖТМДБ, ЗТМДБ, БСАҚ АЖ өңдеуге беріледі;
7) өтінімнің ЖАО АЖ, ЖТМДБ, ЗТМДБ, БСАҚ АЖ өңделуі:
пайдаланушы дисплейінің экранында төмендегі ақпарат шығады: ЖИН; сұраныс нөмірі; қызмет түрі; сұраным мәртебесі; қызмет көрсету мерзімі;
«мәртебені жаңарту» кнопкасының көмегімен тұтынушыға сұранысты өңдеу нәтижелерін көру мүмкіндігі беріледі;
ЖАО АЖ-нен жауап алу барысында «нәтижені көру» кнопкасы пайда болады;
8) сұранысты өңдеу нәтижелерін көру.
10. Сұранысты өңдегеннен кейін тұтынушыға сұранысты өңдеу нәтижелерін келесідей көру мүмкіндігі беріледі:
«ашу» кнопкасын басқаннан соң сұраныстың нәтижесі дисплейдің экранына шығарылады;
«сақтау» кнопкасын басқаннан соң сұраныстың нәтижесі тұтынушы тапсыры берген магниттік тасымалдаушыда Adobe Acrobat форматында сақталады;
11. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша қажет ақпаратты және консультацияны ӘҮП саll – орталығының: (1414) телефоны бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету
үдерiсiндегi өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
12. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын ҚБФ:
Орталық операторы;
ЖАО қызметкерлері;
ӘҮП;
ЭҮШ;
ЖТ МДБ;
ЗТ МДБ;
БСАҚ АЖ;
ХҚО АЖ;
ЖАО АЖ.
13. Осы регламенттің 1 - қосымшасында іс-әрекеттер (процедуралар, функциялар, операциялар) жүйелігінің мәтіндік таблицалық сипаттамасы әр іс-әрекеттің орындалу мерзімі көрсетіле отырып, берілген.
14. Іс-әрекеттердің (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесінде) логикалық жүйелілігінің өзара байланысын көрсететін диаграмма олардың сипаттамаларына сәйкес, осы регламенттің 23,  4 қосымшаларында берілген.
15. Регламенттің 6 - қосымшасында бланктердің соларға сәйкес электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі берілуі тиіс формалары, шаблондары келтірілген.
16. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы регламенттің 7 - қосымшасына сәйкес, сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.