Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета"
Постановление акимата Акмолинской области от 10 августа 2012 года № А-9/393. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 20 августа 2012 года № 3436. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 21 февраля 2013 года № А-2/83
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 21.02.2013 № А-2/83 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета".
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Кайнарбекова А.К.
3. Настоящее постановления акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области                               К.Кожамжаров
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 10 августа 2012 года
№ А-9/393
Регламент государственной услуги "Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) культурная ценность – предмет культурного наследия светского и религиозного характера, а также иные ценности, имеющие историческое, художественное, научное или иное культурное значения;
2) потребитель – физическое или юридическое лицо;
3) экспертная комиссия – комиссия по вывозу и ввозу культурных ценностей, создаваемая местным исполнительным органом области;
4) заключение – документ, утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2007 года № 447 "Об утверждении Правил проведения экспертизы культурных ценностей, вывозимых и ввозимых в Республику Казахстан", в котором изложены результаты экспертизы о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета;
5) уполномоченный орган – государственное учреждение "Управление культуры Акмолинской области".
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".

"Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2012 жылғы 10 тамыздағы № А-9/393 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 20 тамызда № 3436 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2013 жылғы 21 ақпандағы № А-2/83 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 21.02.2013 № А-2/83 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография мен пунктуация сақталған.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген «Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А.Қ.Қайнарбековке жүктелсін.
3. Облыс әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Қ.Қожамжаров
Ақмола облысы
әкімдігінің 2012 жылғы
10 тамыздағы
№ А-9/393 қаулысымен
бекітілген
«Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени
құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі-регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) мәдени құндылық - зайырлы және діни сипаттағы мәдени мұра заты, сондай-ақ, тарихи, көркем, ғылыми немесе өзге де мәдени мәні бар құндылықтар;
2) тұтынушы- жеке немесе заңды тұлға;
3) сараптама комиссиясы - әкетілетін және әкелінетін мәдени құндылықтар бойынша облыстың жергілікті атқарушы органымен құрылатын комиссия;
4) қорытынды-«Қазақстан Республикасынан әкетілетін және оған әкелінетін мәдени құндылықтарға сараптама жүргізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 1 маусымдағы № 447 қаулысымен бекітілген, әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы сараптама нәтижелері берілген құжат;
5) уәкілетті орган - «Ақмола облысының мәдениет басқармасы» мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына, сәйкес әзірленді.

3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга представляется бесплатно.
6. Государственная услуга осуществляется на основании постановлений Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2007 года  № 447 "Об утверждении Правил проведения экспертизы культурных ценностей, вывозимых и ввозимых в Республику Казахстан", от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", от 24 сентября 2010 года  № 976 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета".
7. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача заключения о наличии у вывозимого предмета культурной ценности и о подлинности временно вывезенной культурной ценности (далее заключение) на бумажном носителе, по форме, согласно приложениям 12 к настоящему Регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в выдаче заключения в письменном виде.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Государственная услуга оказывается ежедневно по адресу: 020000, город Кокшетау, улица Сатпаева 1, телефоны: 25-81-72, 25-76-60. График работы: с 9-00 часов до 18-00 часов, обед с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных и праздничных дней.
Информация о государственной услуге и о ходе ее оказания размещается на официальном портале акимата Акмолинской области: www.akmo.kz и интернет- ресурсе уполномоченного органа htt://www.akmola-madeniet.kz.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) срок оказания государственной услуги с момента сдачи необходимых документов потребителем, указанных в пункте 14 настоящего Регламента составляет пять рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 15 (пятнадцати) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя, оказываемой на месте в день обращения заявителя - 10 (десять) минут;
4) время ожидания при получении заключения - не более 10 (десяти) минут.
10. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является предоставление неполного пакета документов, предусмотренных в пункте 14 настоящего Регламента.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:

3. Мемлекеттік қызмет уәкілеттік органмен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет түрі: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет ақысыз ұсынылады.
6. Мемлекеттік қызмет «Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 24 қыркүйектегі № 976 қаулысының, «Қазақстан Республикасынан әкетілетін және оған әкелінетін мәдени құндылықтарға сараптама жүргізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 1 маусымдағы № 447 қаулысының және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтің тізілімін бекіту туралы» қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
7. Әкетілетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру және уақытша әкетілетін заттың мәдени құндылығы түпнұсқалығы туралы ( әрі қарай қорытынды) қағаз түрінде осы регламенттің 12 қосымшаларына сәйкес нысанда қорытынды беру не қорытынды беруден бас тарту туралы жазбаша түрде дәлелді жауап көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне талаптар
8. Мемлекеттік қызмет күн сайын мына мекенжай бойынша көрсетіледі: 020000, Көкшетау қаласы, Сәтпаев көшесі, 1, телефондары: 25-81-72, 25-76-60. Жұмыс кестесі: сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі ас сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін, демалыс және мерекелік күндерден басқа.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат және оның көрсетілу барысы туралы Ақмола облысы әкімдігінің www.akmo.kz ресми порталында және уәкілеттік органның htt://www.akmola-madeniet.kz. интернет-ресурстарында орналастырылған.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі тұтынушы осы Регламенттің 14-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырған уақыттан бастап күнтізбелік бес күнді құрайды;
2) өтініш берілген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін рұқсат етілген ең ұзақ күту уақыты - 15 (он бес) минуттан аспайды;
3) тұтынушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең ұзақ уақыты -10 (он) минут;
4) қорытынды алу кезіндегі күту уақыты - 10 (он) минуттан аспайды.
10. Осы Регламенттің 14-тармағында көзделген құжаттардың толық топтамасын ұсынбау мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш алған уақыттан бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін бергенге дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңі:

1) потребитель подает заявление об оказании услуги в уполномоченный орган;
2) канцелярия уполномоченного органа осуществляет регистрацию заявления с прилагаемыми документами и предметами;
3) определение руководителем уполномоченного органа исполнителя, места и времени проведения экспертизы;
4) осуществление исполнителем отправки документов и предметов на экспертизу в экспертную комиссию;
5) осуществление экспертной комиссией экспертизы в целях определения его на соответствие культурной ценности или подлинности временно вывезенной культурной ценности;
6) осуществление исполнителем организационных мероприятий по скреплению заключений печатью уполномоченного органа, а также выдачи одного экземпляра заключения и предметов потребителю.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченный орган, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов в уполномоченном органе осуществляется сотрудником канцелярии по адресу, указанному в пункте 10 настоящего Регламента.
Подтверждением приема документов, указанных в пункте 14 настоящего Регламента, является выдача потребителю (либо представителю по доверенности) талона, где указываются дата и время, фамилия и инициалы сотрудника канцелярии уполномоченного органа.
14. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление согласно приложениям 34 к настоящему Регламенту;
2) для физического лица - копия документа, удостоверяющего личность потребителя, заверенная нотариально;
для юридического лица – копия свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, заверенная нотариально;
3) копия договора принимающей стороны о целях и условиях нахождения культурных ценностей;
4) фотография размером 10x15 сантиметров каждой культурной ценности или ее составляющих частей;
5) документы, подтверждающие право собственности на культурные ценности;
6) приказ руководителя организации о возложении ответственности на определенное лицо за сохранность культурных ценностей на период временного вывоза – для юридических лиц;
7) предметы, рассматриваемые как культурные ценности, подлежащие экспертизе.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) канцелярия уполномоченного органа;
2) руководство уполномоченного органа;
3) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа;

1) тұтынушы уәкілетті органға қызмет көрсету туралы өтініш береді;
2) уәкілетті органның кеңсесі құжаттармен қоса берілген өтінішті және заттарды тіркеуді жүзеге асырады;
3) уәкілетті орган басшысы сараптаманы өткізетін орындаушыны, орынды және уақытты белгілеуі;
4) орындаушының сараптама комиссиясына сараптама үшін құжаттар мен заттарды жіберуді жүзеге асыруы;
5) сараптама комиссиясының уақытша әкетілген мәдени құндылықтың мәдени құндылығы немесе түпнұсқалығына оның сәйкестігін айқындау мақсатында сараптаманы жүзеге асыруы;
6) орындаушының қорытындыларды уәкілетті органның мөрімен бекіту бойынша ұйымдастыру іс-шараларын, сондай-ақ, қорытындының бір данасы мен заттарды тұтынушыға беруді жүзеге асыруы.
12. Уәкілетті органға мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны 1 адамды құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер тәртібінің (өзара әрекеттер) сипаттамасы
13. Мемлекеттік органда құжаттарды қабылдау осы Регламенттің 10- тармағында көрсетілген мекенжай бойынша кеңсе қызметкерімен жүзеге асырылады.
Тұтынушыға (не сенімхат бойынша өкіліне) талонды беру осы Регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттардың қабылданғанын растау болып табылады, онда күні мен уақыты, уәкілетті органы кеңсе қызметкерінің тегі, аты-жөні көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы келесі құжаттарды ұсынады:
1) осы Регламенттің 34 қосымшаларына сәйкес өтінішті;
2) жеке тұлға үшін тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың нотариалды расталған көшірмесін;
заңды тұлға үшін – заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлігінің нотариалды куәландырылған көшірмесін;
3) қабылдаушы тараптың мәдени құндылықтардың болу мақсаттары мен жағдайлары туралы шартының көшірмесін;
4) әрбір мәдени құндылықтың немесе оны құрайтын бөліктерінің көлемі 10х15 сантиметр фотосуретін;
5) мәдени құндылықтарға меншік құқығын растайтын құжаттарды;
6) заңды тұлға үшін - мәдени құндылықтардың уақытша әкету кезеңіне белгілі бір тұлғаға жауапкершілік жүктеу туралы ұйым басшысының бұйрығын;
7) мәдени құндылықтар ретінде қаралып, сараптамаға жататын заттарды ұсынады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер ҚФБ (бұдан әрі-ҚФБ) іске қосылған:
1) уәкілетті органның кеңсесі;
2) уәкілетті органның басшылығы;
3) уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы;

4) экспертная комиссия.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 5 к настоящему Регламенту.
17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 6 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа, который несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача заключения
о наличии культурной
ценности у вывозимого
и ввозимого предмета"
Экспертная комиссия по вывозу и ввозу культурных ценностей Управления культуры Акмолинской области
Заключение №
Город Кокшетау                         "___"_____201__г.
1. Заявитель (Ф.И.О. или наименование юридического лица)
_______________________________________________________
_______________________________________________________
2. Гражданство ____________________________________________
N паспорта или удостоверения личности _____________________
выданного"___"__________года
реквизиты юридического лица_______________________
3. Профессия (занятие) заявителя_____________________
4. Цель вывоза (временного вывоза)____________________
5. Предоставлено на экспертизу (количество прописью, описание с        указанием техники исполнения, материала изготовления, размера,
веса, времени изготовления и т.д.)
_______________________________________________________
_______________________________________________________
Заключение:___________________________________________
______________________________________________________
(имеет/либо не имеет культурную ценность)
Председатель
экспертной комиссии               _________(Ф.И.О.)
Члены комиссии                  ___________(Ф.И.О.)
М.П.
Приложение 2
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача заключения
о наличии культурной
ценности у вывозимого
и ввозимого предмета"
Экспертная комиссия по вывозу и ввозу культурных ценностей Управления культуры Акмолинской области
Заключение №
на временно вывозившиеся культурные ценности
Город Кокшетау                           "___"_____201 г.
1. Заявитель (Ф.И.О. или наименование юридического лица)
_______________________________________________________

4) сараптама комиссиясы.
16. Әр әкімшілік іс-қимылдың (процедуралардың) орындалу мерзімі көрсетілген әр ҚФБ-дің әкімшілік іс-қимылдардың (процедуралардың) бірізділігі мен өзара іс-әрекетінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 5-қосымшасында келтірілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету және ҚФБ-дің үдерісінде әкімшілік іс-қимылдардың қисынды бірізділігі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбалар осы Регламенттің 6 қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
18. Уәкілетті органның басшысы мемлекеттік қызмет көрсету үшін жауапты тұлға болып табылады, оған Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауапкершілік жүктеледі.
"Әкетілетін және әкелінетін
заттың мәдени құндылығының
болуы туралы қорытынды беру"
мемлекеттік қызметінің
регламентінің 1-қосымшасы
Ақмола облысы мәдениет басқармасының мәдени құндылықтарды әкету және әкелу жөніндегі сараптама комиссиясы
Қорытынды №
Көкшетау қаласы                             "___"_____201 ж.
Өтініш беруші (Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
_______________________________________________________
_______________________________________________________
2. Азаматтығы______________________________________________
______жылғы "___"______берілген паспортының немесе жеке
куәлігінің N________________________
заңды тұлғаның деректемелері_______________________
3. Өтініш берушінің кәсібі (жұмысы)_____________________
4. Әкету мақсаты (уақытша әкету ) ____________________
5. Сараптамаға ұсынылған (саны жазумен, орындалу техникасы,
дайындалу материалы, мөлшері, салмағы, дайындалу уақыты және
т.б. көрсетілген сипаттамасы)
_______________________________________________________
_______________________________________________________
Қорытынды:____________________________________________
_______________________________________________________
(мәдени құндылығы бар/не жоқ)
Сараптама комиссиясының
төрағасы                                   (Т.А.Ә.)
Комиссия мүшелері                          (Т.А.Ә.)
М.О.
"Әкетілетін және әкелінетін
заттың мәдени құндылығының
болуы туралы қорытынды беру"
мемлекеттік қызметінің
регламентіне 2 қосымшасы
Ақмола облысы мәдениет басқармасының мәдени құндылықтарды әкету және әкелу жөніндегі сараптама комиссиясы
Қорытынды №
мәдени құндылықтарды уақытша әкетуге арналған
Көкшетау қаласы                         "___" _____ 201 ж.
1. Өтініш беруші (Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
_______________________________________________________

2. Гражданство______________________________________________
N паспорта или удостоверения личности________________________
выданного "___"__________года
реквизиты юридического лица_______________________
3.Свидетельство на право временного вывоза культурных ценностей
№ _______"______"______201_ г.
4. Представлено на экспертизу (количество прописью, описание с
указанием техники исполнения, материала изготовления, размера,
веса, времени изготовления и т.д.)
______________________________________________________
_______________________________________________________
5. Наличие подлинности к ранее вывозимым культурным ценностям
______________________________________________(соответствие)
6. Изменение состояния сохранности ____________(характеристика)
_____________________________________________________________
Заключение:____________________________________________
_______________________________________________________
(имеет / либо не имеет культурную ценность)
Председатель
экспертной комиссии               _________(Ф.И.О.)
Члены комиссии                    _________(Ф.И.О.)
М.П.
Приложение 3
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача заключения
о наличии культурной
ценности у вывозимого
и ввозимого предмета"
Образец для физического лица
Заявление
на выдачу заключения о наличии
культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета
Ф.И.О. заявителя:_____________________________________________
Дата рождения (число, месяц, год):___________________________
Гражданство:_________________________________________________
Место прописки:______________________________________________
Место фактического проживания:________________________________
______________________________________________________________
Контактный телефон____________________________________________
Основание возникновения права собственности на представленный
предмет_______________________________________________________
Описание предмета______________________________________________
Цель вывоза предмета___________________________________________
Условия транспортировки предмета_______________________________
Срок нахождения предмета за пределами РК:______________________
Опись документов и предметов:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
"_____"_________________ 20____ год __________________________
(подпись заявителя)
Документы приняты
"_____"_____________ 20__год___________________________________
(Ф.И.О и подпись лица, принявшего документы)
Регистрационный номер дела № _____________________
Приложение 4
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача заключения
о наличии культурной
ценности у вывозимого
и ввозимого предмета"
Образец для юридического лица
Заявление
на выдачу заключения о наличии
культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета
Наименование юридического лица:______________________________
_______________________________________________________________
Реквизиты юридического лица (адрес, контактные телефоны,
РНН,БИН):_____________________________________________________
Столичный филиал (адрес, контактные телефоны, номер и дата
выдачи свидетельства об учетной регистрации)___________________
_______________________________________________________________
Основание возникновения права собственности на представленный
предмет________________________________________________________
Описание предмета______________________________________________
Цель вывоза предмета___________________________________________
Условия транспортировки предмета_______________________________
Срок нахождения предмета за пределами РК:______________________
Опись документов и предметов:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
"_____"_________________ 20____ год __________________________
(подпись руководителя,
либо лицо, его заменяющее)
М.П.
Документы приняты
"_____"_____________20__год____________________________________
(Ф.И.О и подпись лица, принявшего документы)
Регистрационный номер дела №_____________________
Приложение 5 к регламенту
государственной услуги
"Выдача заключения о наличии
культурной ценности у вывозимого
и ввозимого предмета"
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа
Наименование действия(процесса, процедуры, операции) и их
описание
Прием
документов, предметов, их
регистрация
Ознакомление с корреспонденцией
определение ответственного
исполнителя
осуществление отправки документов и предметов на экспертизу в экспертную комиссию
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное
решение)
Направление
документов
руководству
для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
документов и предметов исполнителю
Сроки исполнения
15 минут
10 минут
15 минут
№ действия (хода, потока работ)
4
5
Наименование СФЕ
Экспертная комиссия
Ответственный
исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Анализ представленных предметов и документов
Осуществление исполнителем организационных мероприятий по скреплению заключений печатью уполномоченного органа
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Акт обследования и выдача заключения или мотивированного отказа
Выдача одного экземпляра заключения и предметов потребителю, регистрация заключения и предметов в журнале выданных заключений
Сроки исполнения
5 дней
10 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 СФЕ
Канцелярия уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ
Руководство уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа
Группа 4СФЕ Экспертная комиссия
Действие № 1 Прием
документов, регистрация
Действие № 2Определение исполнителя, наложение
резолюции
Действие № 3
осуществление исполнителем отправки документов и предметов на экспертизу в экспертную комиссию

2. Азаматтығы ____________________________________________
______жылғы "___"______берілген паспортының немесе жеке
куәлігінің N_______________________
заңды тұлғаның деректемелері_______________
3. Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына арналған куәлік
201_ _____ж.«______» _______
4. Сараптамаға ұсынылған (саны жазумен, орындалу техникасы,
дайындалу материалы, мөлшері, салмағы, дайындалу уақыты және
т.б. көрсетілген сипаттамасы)
_______________________________________________________
_______________________________________________________
5. Бұрын әкеткен мәдени құндылықтардың тұпнұсқалығы болуы
______________________________________________(сәйкестігі)
6.Сақталу жағдайының өзгеруі _________________(мінездеме)
_____________________________________________________________
Қорытынды:____________________________________________
_______________________________________________________
(мәдени құндылығы бар/не жоқ)
Сараптама комиссиясының
төрағасы                                   (Т.А.Ә.)
Комиссия мүшелері                          (Т.А.Ә.)
М.О.
"Әкетілетін және әкелінетін
заттың мәдени құндылығының
болуы туралы қорытынды беру"
мемлекеттік қызметінің
регламентіне 3 қосымшасы
Жеке тұлғаға арналған үлгі
Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени
құндылығының болуы туралы қорытынды беруге өтініш
Өтініш берушінің Т.А.Ә.:_______________________________________
Туған күні(күні, айы, жылы):________________________________
Азаматтығы:_________________________________________________
Тіркелген орны:_______________________________________________
Іс жүзінде тұратын орны:__________________________________
______________________________________________________________
Байланыс телефоны_____________________________________________
Ұсынылған затқа меншік құқығы туындауының негізі:
_______________________________________________________________
Заттың сипаттамасы__________________________________________
Заттың әкету мақсаты_______________________________________
Затты тасымалдау шарттары______________________________
Заттың Қазақстан Республикасының аумағынан тыс болу мерзімі:
_____________________________
Құжаттар мен заттардың тізімдемесі(осы стандарттың 11-тармағына
сәйкес):
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
«_____»____________________20____жыл__________________________
(өтініш берушінің қолы)
Құжаттар қабылданды
«_____»_____________20__жыл___________________________________
(Құжаттар қабылдаған тұлғаның Т.А.Ә.
және қолы)
Істің тіркеу нөмірі №_____________________
"Әкетілетін және әкелінетін
заттың мәдени құндылығының
болуы туралы қорытынды беру
"мемлекеттік қызметінің
регламентіне 4 қосымшасы
Заңды тұлғаға арналған үлгі
Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени
құндылығының болуы туралы қорытынды беруге өтініш
Заңды тұлғаның атауы:____________________________________
_____________________________________________________________
Заңды тұлғаның деректемелері (мекенжайы,байланыс телефондары,
СТН,БИК):
______________________________________________________________
Астаналық филиал (мекенжайы, байланыс телефондары, есептік
тіркеу туралы куәлігінің нөмірі және берілген күні)____________
_______________________________________________________________
Ұсынылған затқа меншік құқығының туындау негізі:
_______________________________________________________________
Заттың сипаттамасы:____________________________________________
Затты әкету мақсаты____________________________________________
Затты тасымалдау шарттары_____________________________________
Заттың Қазақстан Республикасының аумағынан тыс болу мерзімі:
_____________________________
Құжаттар мен заттардың тізімдемесі:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
«_____»______________20____жыл__________________________
(басшының немесе оны ауыстыратын
тұлғаның қолы)
М.О.
Құжаттар қабылданды
«_____»_____________20__жыл_________________________________
(Құжаттар қабылдаған тұлғаның
Т.А.Ә. және қолы)
Істің тіркеу нөмірі №_____________________
"Әкетілетін және әкелінетін
заттың мәдени құндылығының
болуы туралы қорытынды беру"
мемлекеттік қызметінің
регламентіне 5-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (процедуралардың) бірізділігі мен өзара іс-әрекетінің сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ-нің іс-әрекеттерін сипаттау
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (барысының, жұмыстар ағынының)
Іс-әрекеттің №
(барысының, жұмыстар ағынының)
1
2
3
ҚФБ-нің атауы
Өкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Өкілетті органның басшылығы
Өкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы
Іс-әрекеттің атауы
(үдерістің, процедураның,
операцияның) және олардың сипаттамасы
Құжаттарды,
заттарды қабылдау, тіркеу
Хат-хабарлармен танысу, жауапты орындаушыны анықтау
Сараптама комиссиясына құжаттар мен заттарды сараптамаға жолдауды жүзеге асыру
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат,
ұйымдық-өкімдік шешім)
Басшылыққа
бұрыштама қою үшін құжаттар жолдау
Бұрыштама қою, құжаттар мен заттарды орындаушыға жолдау
Орындалу мерзімі
15 минут
10 минут
15 минут
Іс-әрекеттің №
(барысының, жұмыстар ағынының)
4
5
ҚФБ-нің атауы
Сараптама комиссиясы
Өкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы
Іс-әрекеттің атауы
(үдерістің, процедураның,операцияның) және олардың сипаттамасы Аяқталу нысаны(деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Ұсынылған заттар мен құжаттарды талдау
Орындаушының қорытындыны өкілетті органның мөрімен бекіту
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Зерттеу актісін және қорытынды немесе дәлелді бас тарту беру
Тұтынушыға қорытындының бір данасын және заттарды беру, қорытынды мен заттар берілген қорытындылар журналында тіркеледі
Орындалу мерзімі
5 күн
10 минут
2-кесте. Пайдалану нұсқаулары. Негізгі үдеріс
1-топ ҚФБ
Өкілетті органның кеңсесі
2-топ ҚФБ
Өкілетті органның басшылығы
3-топ ҚФБ
Өкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы
4-топ ҚФБ
Сараптама
комиссиясы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
№ 2 іс-әрекет
орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 іс-әрекет Орындаушы құжаттар мен заттарды сараптама комиссиясына сараптамаға жөнелтуді жүзеге асырады
№ 4 іс-әрекет
Зерттеу актісі және ҚФБ-3-ке тапсырумен қорытынды беру
№ 5 іс-әрекет орындаушының қорытындыны өкілетті органның мөрімен бекіту, сондай-ақ, тұтынушыға қорытындының бір данасын және заттарды беру жөніндегі ұйымдық іс-шараларды жүзеге асыруы, қорытынды мен заттар берілген қорытындылар журналында тіркеледі
3-кесте. Пайдалану нұсқаулары. Баламалы үдеріс.
1-топ ҚФБ Өкілетті органның кеңсесі
2-топ ҚФБ Өкілетті органның басшылығы
3-топ ҚФБ Өкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің
жауапты орындаушысы
4-топ ҚФБ Сараптама комиссиясы
№ 1 іс-әрекет Құжаттарды қабылдау, тіркеу
№ 2 іс-әрекет
Орындаушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 іс-әрекет Орындаушы құжаттар мен заттарды сараптама комиссиясына сараптамаға жөнелтуді жүзеге асырады