Об утверждении регламента электронной государственной услуги "Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области"
Постановление акимата Акмолинской области от 28 ноября 2012 года № А-12/564. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 3 января 2013 года № 3580. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 3 июня 2013 года № А-5/225
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 03.06.2013 № А-5/225.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент электронной государственной услуги «Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области».
2. Признать утратившим силу постановление акимата Акмолинской области «Об утверждении регламента электронной государственной услуги «Учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории области» от 5 марта 2012 года № А-3/98 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3426, опубликовано 16 июня 2012 года в газетах «Акмолинская правда», «Арқа Ажары»).
3. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
И.о.акима области                          Д.Адильбеков
«СОГЛАСОВАНО»
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан                       А.Жумагалиев
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от «28» ноября 2012 года
№ А-12/564
Регламент электронной государственной услуги
«Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области» (далее – электронная государственная услуга) оказывается государственным учреждением «Управление внутренней политики Акмолинской области» через центры обслуживания населения (далее - Центр), а также через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – ПЭП).
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города республиканского значения, столицы» (далее - Стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 октября 2012 года № 1278 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2315 «О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561 и об утверждении стандартов государственных услуг».

"Облыстың аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алу" электрондық мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2012 жылғы 28 қарашадағы № А-12/564 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 3 қаңтарда № 3580 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2013 жылғы 3 маусымдағы № А-5/225 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 03.06.2013 № А-5/225 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29 бабына сәйкес Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Облыстың аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алу» электрондық мемлекеттік қызметінің қоса берілген регламенті бекітілсін.
2. «Облыс аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу» электрондық мемлекеттік қызметінің регламентін бекіту туралы» Ақмола облыс әкімдігінің 2012 жылғы 5 наурыздағы № А-3/98 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3426 болып тіркелген, 2012 жылғы 16 маусымдағы «Акмолинская правда», «Арқа ажары» газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Облыс әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің м.а.                        Д.Әділбеков
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі           А.Жұмағалиев
Ақмола облысы әкімдігінің
2012 жылғы 28 қарашадағы
№ А-12/564 қаулысымен
бекітілген
«Облыстың аумағында таратылатын
шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алу»
электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Облыстың аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу» электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – электрондық мемлекеттік қызмет) «Ақмола облысының ішкі саясат басқармасы» мемлекеттік мекемесімен халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы, сонымен қатар «электронды үкімет» www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына өзгерiс пен толықтырулар енгiзу туралы және мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2315 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 9 қазандағы № 1278 Қаулысымен бекітілген «Облыс (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алу» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде жүзеге асырылады.

3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
2) бизнес-идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
3) потребитель – физическое или юридическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
4) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
5) веб-портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее - ПЭП);
6) шлюз «электронного правительства» – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
7) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП);
8) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством ЭЦП;
9) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
10) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
11) государственная база данных «Физические лица» – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);

3. Электрондық мемлекеттiк қызметтi автоматтандыру дәрежесi: ішінара автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсетудiң түрi: транзакциялық.
5. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, оның ішінде өзіндік кәсіпкерлік түрінде қызметті жүзеге асыратын дара кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);
2) бизнес-сәйкестендіру нөмірі – заңды тұлға (филиал және өкілдікке) бірлескен кәсіпкерлік түріндегі қызметін жүзеге асыратын және дара кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – БСН);
3) тұтынушы – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке немесе заңды тұлға;
4) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдана отырып ақпаратпен өзара алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
5) «электрондық үкiметтiң» веб-порталы - нормативтiк құқықтық базаны қоса алғанда, барлық біріктірілген үкiметтiк ақпаратқа және электрондық мемлекеттiк қызметтерге қол жеткізу бiрыңғай терезесi болып табылатын ақпараттық жүйе (бұдан әрi - ЭҮП);
6) «Электронды үкіметтің» шлюзі – электронды қызметті іске асыру шеңберінде «электрондық үкіметтің» ақпараттық жүйелерін ықпалдастыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮШ);
7) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиістігін және мазмұнының өзгермейтінін растайтын электрондық цифрлық символдар жинағы (бұдан әрі - ЭЦҚ);
8) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда ұсынылған және ЭЦҚ арқылы куәландырылған құжат;
9) мемлекеттік электрондық қызмет - ақпараттық технологияларды қолдана отырып, электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
10) ақпараттық жүйе – аппараттық - бағдарламалық кешенді қолдана отырып ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздеуге, таратуға, беруге және ұсынуға арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
11) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер базасы – Қазақстан Республикасында жеке тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу және олар туралы өзекті және дұрыс мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге олардың өкілеттіктерінің шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсыну мақсатында ақпаратты автоматтандырып жинауға, сақтауға және өңдеуге, Ұлттық жеке сәйкестендіру нөмірлері тізілімін құруға арналған автоматтандырылған жүйе (бұдан әрі – ЖТ МДБ);

12) государственная база данных «Юридические лица» - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ЮЛ);
13) пользователь – субъект (получатель, услугодатель), обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
14) региональный шлюз «электронного правительства» - подсистема шлюза «электронного правительства», предназначенная для интеграции информационных систем «электронного акимата» в рамках реализации электронных услуг (далее - РШЭП);
15) Структурно–функциональные единицы (далее - СФЕ) перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций, информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги;
16) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан - информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее – ИС ЦОН);
17) ЕНИС – единая нотариальная информационная система;
18) АРМ – автоматизированное рабочее место.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН/БИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод потребителем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 11 Стандарта, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;

12) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер базасы – Қазақстан Республикасында заңды тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу және олар туралы өзекті және дұрыс мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге олардың өкілеттіктерінің шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсыну мақсатында ақпаратты автоматтандырып жинауға, сақтауға және өңдеуге, Ұлттық бизнес сәйкестендіру нөмірлері тізілімін құруға арналған автоматтандырылған жүйе (бұдан әрі – ЗТ МДБ);
13) пайдаланушы – ақпараттық жүйеге оған қажет электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект (алушы, қызмет беруші);
14) «электронды үкіметтің» аймақтық шлюзі – электрондық қызметтерді жүзеге асыру аясында «электрондық әкімдікке» ақпараттық жүйелерді интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮАШ);
15) құрылымдық-функционалдық бірліктер – қызмет көрсету үдерісіне қатысатын, мемлекеттік органдардың, мекемелердің құрылымдық бөлімшелерінің немесе басқа ұйымдар мен жүйелердің тізбесі (бұдан әрі – ҚФБ);
16)Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі – халыққа (жеке және заңды тұлғаларға), сондай-ақ тиісті министрліктер мен ведомстволардың Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы қызмет ұсыну үдерісін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ХҚКО АЖ);
17) БНАЖ - Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе;
18) АЖО - автоматтандырылған жұмыс орны.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі қызмет көрсетушінің қызмет көрсету тәртібі
6. Қызмет көрсетушінің ЭҮП арқылы әрбір қадамдық әрекеттері мен шешімдері (электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің № 1 диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы ЖСН/БСН және парольдің көмегімен ЭҮП-да тіркелуді жүзеге асырады (ЭҮП-да тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – тұтынушының ЖСН/БСН және парольді енгізу үдерісі (авторластыру үдерісі) ЭҮП-да қызметті алу үшін;
3) 1-шарт - ЭҮП-да ЖСН/БСН және пароль арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
4) 2-үдеріс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтар бар болуына байланысты авторластырудан бас тарту туралы хабарламаны ЭҮП-те қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдап алуы, қызмет көрсету үшін экранға өтінім түрін шығаруы және тұтынушының оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, форма (деректерді енгізу) толтыруы, сондай-ақ өтінім нысанына Стандарттың 11 тармағында көрсетілген құжаттардың керекті көшірмелерін электронды түрде бекіту, сондай-ақ, тұтынушының өтінімге қол қою үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдап алуы;

6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания услуги посредством ЭЦП потребителя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП/РШЭП в АРМ РШЭП для обработки услугодателем;
9) процесс 6 - регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
11) процесс 6 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
12) процесс 7 – получение потребителем результата услуги (справка в форме электронного документа), сформированной ПЭПом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя через Центр (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора Центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Центра данных получателя, а также данных по доверенности представителя получателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности-данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных получателя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя получателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных получателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;

6) 2-шарт – ЭҮП-де ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданыс мерзімін және қайтарып алынған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімде жоқ екендігін, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) сәйкестікті тексеру;
7) 4-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ нақтылығы расталмауына байланысты өтінім жасалған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсету үшін сұранысын растау және электрондық құжатты (өтінімді) ЭҮШ /ЭҮАШ арқылы ЭҮАШ АЖО-ға қызмет көрсетушінің өңдеуі үшін жолдау;
9) 6-үдеріс – электрондық құжатты ЭҮАШ АЖО-ға тіркеу;
10) 3-шарт – Стандартта көрсетілген және қызмет көсетуге арналған негізіне қызмет көрсетушімен тұтынушы қоса берген құжаттардың сәйкестігін тексеруі;
11) 7-үдеріс – тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар бар болуына сұратылатың қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-үдеріс – тұтынушының ЭҮП қалыптастырған қызмет нәтижесін (электрондық құжат түрінде анықтама) алуы. Электрондық құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады.
7. Орталық арқылы қызмет көрсетушінің әрбір қадамдық әрекеттері мен шешімдері (электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі өзара функционалдық әрекеттердің № 2 диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшада келтірілген:
1) 1-үдеріс – Орталық операторының ХҚКО АЖ АЖО-ға қызметті алу үшін логин мен пароль енгізу (авторизациялау үдерісі);
2) 2-үдеріс – Орталық операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдап алуы, қызметті көрсетуге сұрау салу нысанын экранға шығаруы және Орталық операторымен тұтынушының сұрау салу нысанын (деректерді енгізу) сонымен қатар тұтынушының сенімхат бойынша өкілінің деректерін (нотариуспен расталған сенімхат және басқа түрде расталған сенімхат бойынша – деректер енгізілмейді);
3) 3-үдеріс – ЭҮШ арқылы ЖТ МДБ /ЗТ МДБ-ға алушының деректері және сонымен қатар алушының сенімхат бойынша өкілінің деректері туралы БНАЖ-не сұранымды жолдау;
4) 1-шарт – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да алушының және сонымен қатар өкілінің БНАЖ-не деректерінің бар болуына тексеру;
5) 4-үдеріс – алушы деректерінің ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін болмауы туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5-үдеріс – Орталық операторының сұрау салу нысанының қағаз нысандағы құжаттардың болуы туралы бөлігін толтыруы және алушы ұсынған құжаттарды сканерден өткізуі, оларды сұрау салу нысанына тіркеуі және толтырылған қызметті көрсету сұрау салу нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыру;

7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса получателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП/РШЭП в АРМ РШЭП;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;
11) процесс 9 – получение получателем через оператора Центра результата услуги (справка).
8. В приложении 3 к настоящему Регламенту приведена экранная форма заявления на электронную государственную услугу, предоставляемые получателю. Формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены на веб-портале «электронного правительства» www.e.gov.kz.
9. Способ проверки потребителем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении к услугодателю.
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания
электронной государственной услуги
11. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания услуги:
Услугодатель;
Оператор Центра;
ПЭП;
ШЭП;
РШЭП;
ИС ЦОН;
ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
ЕНИС.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
13. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
14. В приложении 4 к настоящему Регламенту приведены экранные формы, в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги, в приложении 5 - правила форматно-логического контроля выходных форм и уведомления на электронную государственную услугу.
15. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги получателям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
16. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому оказывается услуга;
3) авторизация с ПЭП;

7) 6-үдеріс – Орталық операторының ЭЦҚ-мен куәләндырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (алушының өтінімін) ЭҮШ/АЭҮШ арқылы АЭҮШ АЖО-ға жолдау;
8) 7-үдеріс – электрондық құжатты АЭҮШ АЖО-ға тіркеу;
9) 2-шарт – Стандартта көрсетілген және қызмет көрсетуге арналған негізінде қызмет көрсетушімен алушы қоса берген құжаттардың сәйкестігін тексеруі;
10) 8-үдеріс – алушының құжаттарында бұзушылықтар бар болуына байланысты, қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9-үдеріс – алушымен Орталық операторы арқылы қызмет нәтижесін алуы (анықтама).
8. Осы Регламентке 3-қосымшада алушыға ұсынылатын электрондық мемлекеттiк қызметке өтініштің экрандық нысаны келтiрiлген. Сұраныс және қызметке жауап беру нысандарын толтыру «электрондық үкіметтің» www.egov.kz веб-порталында келтірілген.
9. Тұтынушының электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұрау салуының орындалу мәртебесін тексеру тәсілі: «электрондық үкімет» порталында «Қызметтерді алу тарихы» бөлімінде, сонымен қатар қызмет ұсынушыға өтiнiш жасағанда.
10. Қызметті көрсету бойынша қажет ақпаратты және консультацияны саll – орталығының: (1414) телефоны бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара қызмет көрсету ретінің сипаттамасы
11. Қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
Қызмет көрсетуші;
Орталық операторы;
ЭҮП;
ЭҮШ;
ЭҮАШ;
ХҚКО АЖ;
ЖТ МДБ/ЗТ МДБ;
БНАЖ.
12. Іс-әрекеттер (рәсімдер, функциялар, үдерістер) кезектілігінің мәтінді кестелі сипаты осы Регламенттің 1-қосымшасында әр іс-әрекеттің орындалу мерзімі көрсетіле отырып берілген.
13. Іс-әрекеттердің (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) логикалық жүйелілігінің өзара байланысын көрсететін диаграмма олардың сипаттамаларына сәйкес, осы Регламенттің 2-қосымшасында берілген.
14. Осы Регламенттің 4-қосымшасында соларға сәйкес электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі берілуі тиіс экрандық формалар, 5-қосымшасында – шығыс нысандарының форматтық-логикалық бақылауының және электрондық мемлекеттік қызметке хабарландырудың ережелері.
15. Тұтынушыларға қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылығы (санкцияланбаған ақпарат алудан қорғау);
2) тұтастығы (ақпаратты санкцияланбаған өзгертуден қорғау);
3) қол жетімділік (ақпарат пен ресурстарды санкцияланбаған ұстап қалудан қорғау).
16. Қызмет көрсетудің техникалық шарты:
1) Интернетке шығу;
2) қызмет көрсетілетін тұлғада ЖСН/БСН болуы;
3) ЭҮП-пен авторластыру;

4) наличие пользователя ЭЦП.
17. Результаты оказания услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 6 к настоящему Регламенту.
Приложение 1 к Регламенту
электронной государственной
услуги «Учет иностранных
периодических печатных изданий,
распространяемых на
территории области»
Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия
Таблица 1. Описание действий посредством ПЭП
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Потребитель
ПЭП
Потребитель
ПЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ПЭП по ИИН/БИН и пароля
Формирует сообщение об отказе авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя
Выбирает услугу и заполнение потребителем формы и выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя ЭЦП
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
5
Сроки исполнения
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
6
Номер следующего действия

4) пайдаланушыда ЭЦҚ болуы.
17. Тұтынушыларға қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің
6-қосымшасына сәйкес сапа және қолжетімдік көрсеткіштерімен өлшенеді.
«Облыстың аумағында таратылатын
шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын
есепке алу» электрондық мемлекеттік
қызметінің регламентіне 1-қосымша
Іс-әрекеттерді (рәсiмдер, функциялар, үдерістері) кезектілігінің мәтінді кестелі сипаты
1-кесте. ЭҮП арқылы әрекеттерінің сипаттамасы.
1
Iс-әрекеттiң (барысының, жұмыс ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮП
3
Iс-әрекеттiң (үдерiстiң, операцияның, рәсiмнiң) атауы және олардың сипаттамасы
ЖСН/БСН және пароль бойынша ЭҮП-та авторландырылады
Тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторластырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Қызметті таңдайды және тұтынушымен түрін толтыруы және тұтынушымен ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдап алуы
Тұтынушының ЭЦҚ деректерінде бұзушылықтар бар болуына байланысты өтінім жасалған қызметі көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмдiк шешiм)
Сұранымның ойдағыдай қалыптастырылғандығы туралы мәлімдеменің бейнеленуі
Сұраныс жасалған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұранысты бағдарлау
Сұраныс жасалған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
5
Орындалу мерзiмi
30 сек – 1 минут
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
6
Келесі әрекеттің нөмірі

2– если есть нарушения в данных потребителя; 3–если авторизация прошла успешно
4 - если есть нарушения в данных потребителя; 5–если нарушений нет
-
продолжение таблицы
5
6
7
8
Потребитель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
Удостоверение запроса (подписание) посредством ЭЦП потребителя и направление запроса в АРМ РШЭП
Регистрация документа в АРМ РШЭП
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
Маршрутизация запроса.
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа

2 – егер тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болса; 3 – егер авторландырылу ойдағыдай өтсе
4 - егер тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болса; 5 – егер бұзушылықтар болмаса
-
кестенің жалғасы
5
6
7
8
Тұтынушы
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
ЭЦҚ-мен сұрау салуды куәләндіру (қол қою) және тұтынушының өтінімін АЭҮШ АЖО-ға жолдау;
ЭҮАШ АЖО-да құжатты тіркеу
Тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар бар болуына байланысты өтінім жасалған қызметі көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Тұтынушының қызмет нәтижесін алуы
Сұранысты бағдарлау
Өтініш білдірушіге нөмір беру арқылы сұранысын тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығу құжатын бейнелеу

4 - если есть нарушения в данных потребителя; 5–если нарушений нет
-
продолжение таблицы
5
6
7
8
9
Оператор Центра
Оператор Центра
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
Заполнение формы запроса с прикреплением сканированных документов и удостоверение заполненной формы посредством ЭЦП
Направление документа удостоверенного (подписанного) ЭЦП в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя
Получение получателем результата услуги
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа.
Формирование результата услуги- справки
30 сек – 1 минута
1 минута
1 минут
30 сек – 1 минута
10 дней
-
-
8 – если есть нарушения; 9 – если нарушений нет
-
-
Приложение 2 к Регламенту
электронной государственной услуги
«Учет иностранных периодических
печатных изданий, распространяемых
на территории области»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ИС ЦОН
Условные обозначения:
Приложение 3 к Регламенту
электронной государственной услуги
«Учет иностранных периодических
печатных изданий, распространяемых
на территории области»
Экранная Форма заявления на электронную государственную услугу (см. бумажный вариант)
Приложение 4 к Регламенту
электронной государственной услуги
«Учет иностранных периодических
печатных изданий, распространяемых
на территории области»
Форма выходного документа (см. бумажный вариант)
Приложение 5 к Регламенту
электронной государственной услуги
«Учет иностранных периодических
печатных изданий, распространяемых
на территории области»
Правила форматно-логического контроля выходных форм и уведомления на электронную государственную услугу
Заявитель: физическое, юридическое лицо:
Поля на форме заявления
Обязательно / Необязательно
Форматно – логический контроль на размерность
Формат
1
Наименование ИП/юридического лица – распространителя
Обязательно
нет
Символьный
2
Организационно-правовая форма
Обязательно
нет
Символьный
3
ИИН/БИН
Обязательно
12
Числовой
4
Место регистрации распространителя
Обязательно
нет
Символьный
5
Фактический адрес распространителя
Обязательно
нет
Символьный
6
Телефон распространителя
Обязательно
15
Числовой
7
Электронная почта
Необязательно
нет
Символьный
8
Ф.И.О. руководителя/ИП
Обязательно
нет
Символьный
9
Перечень названий иностранных периодических печатных изданий
Обязательно
нет
Символьный
10
Территория распространения иностранных периодических печатных изданий
Обязательно
нет
Символьный
11
Язык (языки) распространяемых иностранных периодических печатных изданий
Обязательно
нет
Символьный
12
Основная тематическая направленность
Обязательно
нет
Символьный
13
Периодичность
Обязательно
нет
Символьный
14
Предполагаемое количество распространяемых экземпляров
Обязательно
6
Числовой
15
Дата
Обязательно
8
Числовой
Приложение 6 к Регламенту
электронной государственной услуги
«Учет иностранных периодических
печатных изданий, распространяемых
на территории области»
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
____________________________________________________
(наименование услуги)

4 - егер тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болса; 5 – егер бұзушылықтар болмаса
-
кестенің жалғасы
5
6
7
8
9
Орталық операторы
Орталық операторы
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
Сұрау салу түрін толтыруы сканерден өткізілген құжаттарды оған тіркеу және толтырылған түрін ЭЦҚ арқылы куәландыру
ЭЦҚ-мен куәләндыру (қол қою) және алушының өтінімін АЭҮШ АЖО-ға жолдау
Құжатты тіркеу
Алушы құжаттарында бұзушылықтар бар болуына байланысты қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Алушымен қызмет нәтижесіне алуы
Сұраныстың ойдағыдай қалыптастырылғандығы туралы мәлімдеменің бейнеленуі
Сұранысты бағдарлау
Сұранысты өтінішке нөмір бере отырып жүйеге тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Қызмет көрсету нәтижесін – анықтаманы қалыптастыру
30 сек – 1 минут
1 минут
1 минут
30 сек – 1 минут
10 күн
-
8 - егер тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болса; 9 – егер бұзушылықтар болмаса
-
«Облыстың аумағында таратылатын
шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын
есепке алу» электрондық мемлекеттік
қызметінің регламентіне 2-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметті ЭҮП арқылы көрсету кезеңдегі
функционалдық өзара әрекеттесудің № 1 диаграммасы
Электрондық мемлекеттік қызметті ХҚКО АЖ арқылы көрсету кезендегі функционалдық өзара әрекеттесудің № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
«Облыстың аумағында таратылатын
шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын
есепке алу» электрондық мемлекеттік
қызметінің регламентіне 3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке өтініштің экрандық нысаны (қағаз нұсқасын қараңыз)
«Облыстың аумағында таратылатын
шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын
есепке алу» электрондық мемлекеттік
қызметінің регламентіне 4-қосымша
Шығыс құжатының нысаны (қағаз нұсқасын қараңыз)
«Облыстың аумағында таратылатын
шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын
есепке алу» электрондық мемлекеттік
қызметінің регламентіне 5-қосымша
Шығыс нысандарының форматтық-логикалық бақылауының және электронды мемлекеттік қызметке хабарландырудың ережелері
Жүгінуші: жеке, заңды тұлға:
Өтініш нысанындағы алаңшалар
Міндетті түрде/ Міндетті түрде емес
Мөлшерге нысандық-логикалық бақылау
Нысан
1
Таратушы ЖК/заңды тұлғаның атауы
Міндетті түрде
жоқ
Символдық
2
Ұйымдық -құқықтық нысан
Міндетті түрде
жоқ
Символдық
3
ЖСН/БСН
Міндетті түрде
12
Сандық
4
Таратушының тіркелу орны
Міндетті түрде
жоқ
Символдық
5
Таратушының нақты мекенжайы
Міндетті түрде
жоқ
Символдық
6
Таратушының телефоны
Міндетті түрде
15
Сандық
7
Электрондық пошта
Міндетті түрде емес
жоқ
Символдық
8
Басшының/ЖК аты-жөні
Міндетті түрде
жоқ
Символдық
9
Шетелдік мерзімді баспа басылымдары атауларының тізімі
Міндетті түрде
жоқ
Символдық
10
Таратылатын шетелдiк мерзімді баспасөз басылымдарының таратылу аумағы
Міндетті түрде
жоқ
Символдық
11
Таратылатын шетелдiк мерзімді баспасөз басылымдарының тiлi (тiлдерi)
Міндетті түрде
жоқ
Символдық
12
Негізгі тақырыптық бағыты
Міндетті түрде
жоқ
Символдық
13
Мерзімділігі
Міндетті түрде
жоқ
Символдық
14
Таратылатын даналардың болжалды саны
Міндетті түрде
6
Сандық
15
Мерзімі
Міндетті түрде
8
Сандық
«Облыстың аумағында таратылатын
шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын
есепке алу» электрондық мемлекеттік
қызметінің регламентіне 6-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтерінің «сапа» және «қолжетімділік» көрсеткіштерін айқындауға арналған сауалнама нысаны
_______________________________________________________
(қызметтің атауы)

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания  электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.

1. Сіз электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттандыңыз ба?
1) қанағаттанбадым;
2) ішінара қанағаттандым;
3) қанағаттандым.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттандыңыз ба?
1) қанағаттанбадым;
2) ішінара канағаттандым;
3) қанағаттанандым.